لوگو صبا ویزا

دانشگاه ماستریخت

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه تحصیل در دانشگاه ماستریخت و جزئیات ثبت نام آن آشنا شوید، می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس بگیرید و به کمک مشاوران باتجربه و حرفه‌ای این موسسه، به پاسخ تمام سوالاتتان دست بیابید. مشاوره رایگان فرم ارزیابی اولیه

فهرست عناوین

دانشگاه دولتی ماستریخت هلند؛ جزو 10 دانشگاه برتر هلند

هلند در سالیان اخیر به یکی از بهترین مقاصد تحصیلی در جهان تبدیل شده است که دانشگاه‌های معتبر بسیاری دارد. ماستریخت، یکی از دانشگاه‌های دولتی این کشور است که در شهری به همین نام قرار دارد. دانشگاه ماستر‌‎‌‎‌‎‌‎‌‎‌‎‌‎‌‎‌‎یخت (Maastricht University) در سال جاری میلادی در میان 10 دانشگاه برتر داخلی کشور هلند قرار دارد. این دانشگاه با شعار “پیشرو در آموزش” دوره‌های تحصیلی متنوع و باکیفیتی را به دانشجویان خود ارائه می‌کند. از این دوره‌های تحصیلی می‌توان به دوره معماری و هنر اشاره کرد. در ادامه این مطلب ما را همراهی کنید تا با دانشگاه ماستریخت و مزایای تحصیل در این دانشگاه بیشتر آشنا شوید.

آشنایی با چندین ویژگی‌ تحصیلی جذاب در دانشگاه ماستر‌‎‌‎‌‎‌‎‌‎‌‌‌‌‎‌‎‌‎‌‎‌‎‌‎‌‎یخت هلند

تحصیل در کشور هلند در دانشگاه‌های برتر این کشور همواره از بهترین گزینه‌های تحصیلی برای دانشجویان ایرانی بوده است. این دانشگاه همواره در میان 300 دانشگاه برتر کشورهای اروپایی از نظر پنج سایت معتبر رنکینگ دانشگاه‌ها قرار داشته است. اگر نسبت به تحصیل در دانشگاه ماستر‌‎‌‎‌‎‌‎‌‎یخت شک دارید، این بخش را با دقت مطالعه کنید تا ویژگی‌های تحصیل در این دانشگاه را مرور کنیم.

تحصیل در شهر سنت، تاریخ و فرهنگ

هنگام تحصیل در دانشگاه‌های کشورهای خارجی، یکی از مهم‌ترین مسائلی که باید در نظر داشت، شرایط شهر دانشگاه است. دانشگاه ماستر‌‎‌‎‌‎‌‎‌‎‌‎‌‎یخت همانطور که گفته شد در شهری به همین نام در جنوب کشور هلند واقع شده است. شهر ماستر‌‎‌‎‌‎‌‎‌‎‌‎‌‎یخت در جهان به مرکز سنت، فرهنگ و تاریخ جهان مشهور است. این شهر همچنین به دلیل داشتن جاذبه‌های توریستی در میان گردشگران نیز محبوب است. شما با تحصیل در این شهر کوچک می‌توانید به راحتی با دوچرخه و یا وسایل عمومی رفت‌آمد کنید.

دانشگاه ماستریخت

دوره‌های تحصیلی منحصربه‌فرد

یکی از ویژگی‌های تحصیل در دانشگاه ماستر‌‎‌‎‌‎‌‎‌‌‌‎‌‎‌‎‌‎‌‎‎‌‎‌‎‌‎‌‎‌‎‌‎‌‎‌‎‌‎‌‎یخت این است که شما در این دانشگاه دوره‌های تحصیلی متنوعی را در اختیار خواهید داشت که در هیچ موسسه معتبری در هلند پیدا نخواهید کرد. به عنوان مثال شما می‌توانید در دوره کارشناسی سلامت عمومی این دانشگاه تحصیل کنید. از دیگر دوره‌های خاص در دانشگاه ماستر‌‎‌‎‌‎‌‎‌‎‎یخت می‌توان به دوره کارشناسی ارشد در رشته پزشکی قانونی و دوره کارشناسی ارشد رشته جرم‌شناسی و حقوق اشاره کرد.

یادگیری در دوره‌های تحصیلی با رویکرد مبتنی بر حل مشکل

دوره‌های تحصیلی در دانشگاه ماستر‎‎‌‎یخت در گروه‌های کوچک ارائه می‌شوند تا دانشجویان بتوانند تحصیل خود را با رویکرد مبتنی بر حل مشکل بگذرانند. این مفهوم بدین معنا است که شما در تمامی فعالیت‌های کلاس شرکت خواهید کرد و استادان دانشگاه ماستر‌‎‌‎یخت در بیشتر مواقع در دسترس شما خواهند بود.

معتبرترین دانشگاه بین‌المللی حال حاضر هلند

یکی از ویژگی‌های خاص تحصیل در دانشگاه ماستر‌‎‌‎‌‎‌‎یخت این است که بیشتر دوره‌های تحصیلی به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند. جالب است بدانید که بیش از نیمی از دانشجویان و حدود 40 درصد از کادر آموزش این دانشگاه بین‌المللی هستند. به همین دلیل دانشگاه ماستر‌‎‌‎‌‎‌‎‌‎یخت به عنوان بین‌المللی‌ترین دانشگاه هلند شناخته می‌شود.

تحصیل در یکی از بهترین دانشگاه‌های تازه تاسیس جهان

دانشگاه ماستر‌‎‌‎‌‎‌‎یخت در میان بهترین دانشگاه‌های تازه تاسیس در جهان قرار دارند. این دانشگاه همواره در رتبه‌بندی سایت‌های معتبر، نمرات خوبی کسب کرده است تا در میان بهترین دانشگاه‌های هلند دیده شود. به عنوان مثال دانشگاه ماستر‌‎‌‎‌‎یخت در سال 2021 به عنوان دهمین دانشگاه برتر هلند از نگاه سایت یو‌اس نیوز انتخاب شده است.

تحصیل با استفاده از نوآوری آموزشی در دانشگاه ماستر‎‌‎‌‎‌‎‌‎‌‎‌‎‌‎‌‎‌یخت

کادر آموزشی دانشگاه ماسترخیت سالانه در حال ارتقای تمامی دوره‌های و امکانات آموزشی خود است تا دانشجویان بتوانند با استفاده از بهترین و به‌روزترین امکانات در این کشور مشغول به تحصیل شوند. به همین دلیل می‌توانید با فارغ‌التحصیل شدن در این دانشگاه با فرصت‌های شغلی فراوانی روبرو شوید.

آشنایی با دانشگاه ماستریخت

دانشگاه ماستریخت یکی از دانشگاه‌های دولتی هلند است که در شهر ماستریخت قرار دارد. این دانشگاه در سال 1976 تاسیس شده است که به عنوان یکی از بهترین دانشگاه‌های تازه تاسیس جهان شناخته می‌شود. این دانشگاه دومین دانشگاه تازه تاسیس هلند است. زبان اصلی تحصیل در این دانشگاه انگلیسی است، به همین دلیل این دانشگاه را بین‌المللی‌ترین دانشگاه هلند نیز می‌نامند. این دانشگاه در قلب قاره اروپا قرار دارد و یکی از بهترین شهرهای تحصیلی هلند به شمار می‌رود.

آمار دانشجویان داخلی و خارجی دانشگاه ماستریخت

امروزه دانشگاه ماستر‌‎‌‎‌‎‌‎‌‎یخت جزو محبوب‌ترین دانشگاه‌های هلند است که سالانه متقاضیان بسیاری برای تحصیل در این دانشگاه اپلای می‌کنند. در سال 2020 حدود 21.085 دانشجو در دانشگاه ماستر‎‌‎‌‎یخت مشغول به تحصیل هستند که بیش از نیمی از آن‌ها خارجی هستند. یکی از نکات جالب تحصیل در دانشگاه ماستریخت، نرخ پذیرش تحصیلی در این دانشگاه است. نرخ پذیرش این دانشگاه با وجود این که در میان دانشگاه‌های برتر هلند قرار دارد، بسیار عالی است. این نرخ برای دوره‌های تحصیلی کارشناسی برابر با 47 درصد و برای دوره‌های کارشناسی ارشد برابر با 49 درصد است.

رتبه دانشگاه ماستر‌‌‌‌‌یخت در میان دانشگاه‌های داخلی و خارجی

دانشگاه ماستریخت از نگاه‌ سایت‌های مختلف رنکینگ دانشگاه‌های جهان مانند سایت تایمز هایر اجوکیشن (THE) همواره در میان بهترین دانشگاه هلند قرار داشته است. این دانشگاه در سالیان اخیر همواره در میان 15 دانشگاه برتر هلند بوده است. دانشگاه ماستر‌‎‌‎‌‎یخت در سال 2021 در رتبه دهم دانشگاه‌های هلند قرار دارد. این دانشگاه در میان دانشگاه‌های بین‌المللی رتبه 190 را کسب کرده است.

از معتبرترین دوره‌های تحصیلی دانشگاه ماستریخت می‌توان به دوره‌های پزشکی اشاره کرد. دانشکده پزشکی این دانشگاه از نگاه سایت یو‌اس نیوز در رتبه 84 قرار دارد. رتبه دانشکده‌های دیگر این دانشگاه مانند دانشکده روانشناسی برابر با 50 در میان دانشگاه‌های جهان است.

دانشگاه ماستریخت2

 

آشنایی با موسسات و دانشکده‌های دانشگاه ماستریخت

دانشگاه ماستر‎‌‎‌‎‌‎‌‎یخت در میان دانشگاه‌های کوچک هلند قرار دارد که دارای شش دانشکده تحصیلی است. این دانشکده‌ها شامل موارد زیر می‌شوند:

 • دانشکده بهداشت، پزشکی و علوم زیستی (Health, Medicine and Life Sciences): دانشکده بهداشت، پزشکی و علوم زیستی (FHML) دانشگاه ماستر‌‎‌‎یخت در سال 2007 تاسیس شده است. این دانشکده نه تنها در هلند بلکه در قاره اروپا یک دانشکده خاص می‌باشد. دانشکده FHML با ادغام دو دانشکده علوم زیستی و دانشکده پزشکی تاسیس شده است
 • دانشکده روانشناسی و علوم اعصاب (Psychology and Neuroscience): دانشکده روانشناسی و علوم اعصاب که در سال 1995 تاسیس شده است به دو حوزه روانشناسی شناختی و روانشناسی زیستی اختصاص دارد
 • دانشکده تجارت و اقتصاد (Business and Economics): دانشکده تجارت و اقتصاد دانشگاه ماستریخت از نظر تعداد دانشجویان، بزرگ‌ترین دانشکده این دانشگاه است که بیش از نیمی از دانشجویان آن را نیز دانشجویان خارجی تشکیل می‌دهند
 • دانشکده حقوق (Faculty of Law): دانشکده حقوق که یکی از بهترین دانشکده‌های دانشگاه ماستریخت است در سال 1984 تاسیس شده است. این دانشکده به عنوان چهلمین دانشکده برتر حقوق در جهان نیز از نگاه سایت معتبر تایمز هایر اجوکیشن (Times Higher Education) انتخاب شده است
 • دانشکده علوم و مهندسی (Science and Engineering): دانشکده علوم و مهندسی دانشگاه ماستریخت میزبان برخی از بهترین دپارتمان‌های تحصیلی در هلند است که دانشجویان در رشته‌هایی مانند مهندسی برق مشغول به تحصیل هستند
 • دانشکده هنر و علوم اجتماعی (Arts and Social Sciences): دانشکده هنر و علوم اجتماعی ماستر‌‎‌‎‌‎‌‎‌‎‌‎یخت با بیش از 70 درصد دانشجوی بین‌المللی، از محبوب‌ترین دانشکده‌های هلندی نزد دانشجویان خارجی است

دریافت پذیرش تحصیلی در دانشگاه ماستریخت

مهم‌ترین قدم برای تحصیل در دانشگاه ماستر‌‎‌‎یخت، دریافت پذیرش تحصیلی در این دانشگاه است. برای این که بتوانید پذیرش خود را دریافت کنید در ابتدا باید مدارک مورد نیاز برای رشته مورد نظر را بررسی کنید. به طور کلی این مدارک شامل دیپلم دوازده ساله و مدرک معتبر زبان می‌شود. توجه داشته باشید که دیپلم شما باید توسط مسئولین دانشگاه ماستر‎‌‎‌‎یخت معتبر شناخته شود. برای این که از مدارک مورد نیاز برای تحصیل در رشته مورد نظر خود مطلع شوید، می‌توانید از این سایت برای دیدن مدارک مورد نیاز رشته کارشناسی استفاده کنید.

برخی از مدارک مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه ماستر‌‎‌‎‌‎‌‎‌‎‌‎‌‎‌‎یخت به شرح زیر هستند:

 • مدرک معتبر زبان انگلیسی مانند آیلتس
 • چهار قطعه عکس گرفته شده در سه ماه اخیر
 • انگیزه‌نامه
 • توصیه‌نامه از اساتید معتبر برای بالا بردن شانس پذیرش
 • تمکن مالی

در صورتی که دیپلم خود را از کشور هلند دریافت کرده‌ باشید، شانس تحصیل شما در دانشگاه ماستر‌‎‌‎یخت بالا می‌رود. پس از گردآوری مدارک مورد نیاز، می‌توانید در سایت رسمی این دانشگاه ثبت نام کنید. در صفحه رسمی دانشگاه ماستر‎‌‎‌‎یخت می‌توانید اطلاعاتی مانند تاریخ ثبت نام را مشاهده کنید. پس از این که در سایت رسمی دانشگاه ماستر‌‌‎‌‎‌‎یخت پروفایل خود را ایجاد کردید، باید تمامی مدارک خود را آپلود کنید. پس از اتمام تمامی مراحل ثبت نام باید شهریه یک ترم خود را بپردازید. روش‌های مختلفی برای پرداخت هزینه شهریه به دانشگاه ماستر‌‎‌‎‌‎یخت وجود دارد که از آن‌ها می‌توان به انتقال حساب بانکی بین‌المللی اشاره کرد.

رشته‌های تحصیلی ارائه شده در دانشگاه ماستر‌‌‎‌‎‌‎‌‎یخت

رشته‌های تحصیلی متنوعی در دانشگاه ماستر‌‎‎‌‎‌‎یخت به دانشجویان داخلی و بین‌المللی ارائه می‌شوند که دانشجویان می‌توانند با انتخاب یکی از آن‌ها در این دانشگاه مشغول به تحصیل شوند. از محبوب‌ترین رشته‌های تحصیلی در دانشگاه ماستر‎‌‎‌‎‎یخت می‌توان به رشته حقوق اشاره کرد. برخی دیگر از رشته‌های تحصیلی ارائه شده به شرح زیر هستند:

 • رشته تحصیلی مهندسی برق
 • رشته تحصیلی پرستاری
 • رشته تحصیلی پزشکی
 • رشته تحصیلی هوش مصنوعی
 • رشته تحصیلی ژنتیک و تکامل
 • رشته تحصیلی علوم کامپیوتر
 • رشته تحصیلی هواشناسی
 • رشته تحصیلی آنالیز داده‌ها
 • رشته تحصیلی اقتصاد
 • رشته تحصیلی مدیریت
 • رشته تحصیلی روانشناسی
 • رشته تحصیلی فلسفه اقتصاد
 • رشته تحصیلی دیجیتال مدیا
 • رشته تحصیلی فلسفه ادبیات
 • رشته تحصیلی ادبیات
 • رشته تحصیلی حسابداری
 • رشته تحصیلی دندانپزشکی

شرایط تحصیل برخی از محبوب‌ترین رشته‌های تحصیلی

تحصیل در برخی از رشته‌های دانشگاه ماستر‌‎‌‎‌‎یخت در میان دانشجویان داخلی و بین‌المللی محبوب‌تر هستند. از این رشته‌های تحصیلی می‌توان به رشته علوم کامپیوتر یا رشته‌های پزشکی اشاره کرد. شرایط تحصیل در برخی از این رشته‌های تحصیلی تقریبا مشابه هستند. برای تحصیل در رشته‌های کسب‌وکار به مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره 5.5 نیاز دارید. شما همچنین می‌توانید با استفاده مدرک تافل با نمره 70 تافل نیز در این رشته‌ها تحصیل کنید. رشته‌های تحصیلی کسب‌وکار در دانشگاه ماستر‌‎‌‎‌‎‌‎یخت نیاز به نمرات خوبی در حوزه ریاضیات دارند.

برای تحصیل در رشته‌های هنری باید مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره 6.0 داشته باشید. برای این رشته‌ها نیز به نمرات مناسبی در رشته زیادی نیاز دارید. برخی از متقاضیان ممکن است برای ورود به دانشگاه نیاز داشته باشند، تا در مصاحبه‌ای شرکت کنند.

شهریه تحصیل در دانشگاه ماستریخت

هزینه تحصیل در دانشگاه ماستر‎یخت با توجه به رشته و مقطع تحصیلی مورد نظر شما متفاوت خواهد بود. این هزینه‌ها در این دانشگاه با توجه به این که یک دانشگاه دولتی است نسبت به دیگر دانشگاه‌های هلند کم‌تر است. میانگین هزینه شهریه رشته‌های تحصیلی در دانشگاه ماستر‎‌‎‌یخت برابر با 2.209 یورو است. همچنین شهریه دوره‌های نیمه‌وقت در این دانشگاه کم‌تر از دوره‌های کامل است.

معرفی بورسیه‌ تحصیلی دانشگاه ماستر‌‎‌‎‌‎‌‌‌‌‌‌‌‎‌‎‌‎یخت

بورسیه‌های تحصیلی همواره از تسهیلاتی هستند که دانشجویان برای کاهش هزینه‌های تحصیل و اقامت خود در کشورهای خارجی از آن استفاده می‌کنند. این بورسیه‌ها انواع مختلفی دارند که با استفاده از آن‌ها می‌توانید تمامی هزینه‌های خود را در کشور هلند پوشش دهید یا تنها درصدی از هزینه‌های‌تان را پوشش می‌دهد. به بورسیه‌های تحصیلی که تمامی هزینه‌های دانشجویان خارجی را پوشش می‌دهد، بورسیه فول فاند گفته می‌شود.

به تازگی دانشگاه ماستر‌‎‌‎یخت یک بورسیه تحصیلی برای دانشجویان دوره کارشناسی ارشد در نظر گرفته است تا این افراد بتوانند تمامی هزینه‌های خود را پوشش دهند. شما نیز می‌توانید در صورت داشتن شرایط لازم برای دریافت بورسیه تحصیلی این دانشگاه اقدام کنید. بورسیه‌ تحصیلی فول فاند به دانشجویان کارشناسی ارشد رشته‌های زیر ارائه می‌شوند:

 • کارشناسی ارشد علوم زیست پزشکی
 • کارشناسی ارشد اپیدمیولوژی
 • کارشناسی ارشد بهداشت جهانی
 • کارشناسی ارشد مدیریت و رهبری در بهداشت عمومی اروپا
 • کارشناسی ارشد آموزش بهداشت و ارتقاء
 • کارشناسی ارشد روانشناسی
 • کارشناسی ارشد سلامت و روانشناسی اجتماعی
 • کارشناسی ارشد روانشناسی حقوقی
 • کارشناسی ارشد روانشناسی کار و سازمانی
 • کارشناسی ارشد اقتصاد
 • کارشناسی ارشد اقتصاد و استراتژی در بازارهای نوظهور
 • کارشناسی ارشد تجارت دیجیتال و اقتصاد
 • کارشناسی ارشد اقتصادسنجی و تحقیقات عملیاتی

برخی از امتیازات بورسیه تحصیلی فول فاند

با دریافت بورسیه فول فاند در دوره‌های کارشناسی ارشد می‌توانید 29 هزار یورو به صورت سالانه دریافت کنید. هزینه شهریه دانشگاهی شما با توجه به رشته تصحیلی شامل: 13.800، 16.800 و 16.000 یورو هستند. این بورسیه هزینه‌های دیگری نیز مانند هزینه زندگی دانشجویان را نیز پوشش می‌دهد. در صورت دریافت بورسیه فول فاند می‌توانید 23.750 یورو برای 25 اقامت در کشور هلند دریافت کنید. بیمه درمانی در کشور هلند نیز برای تمامی دانشجویان واجب است که بورسیه فول فاند، مبلغ 700 یورو برای این منظور پرداخت می‌کند.

در صورتی که در ابتدا دوره کارشناسی ارشد دو ساله خود بورسیه فول فاند را دریافت کنید، می‌توانید تا مدت 25 ماه از این بورسیه بهره‌مند شوید. از شرایط دریافت این بورسیه می‌توان به این اشاره کرد که دانشجویان نباید بالای 35 سال سن داشته باشند. متقاضیان نباید تابعیت کشورهای اروپایی را داشته باشند. متقاضیان برای این که بتوانند بورسیه تحصیلی فول فاند را دریافت کنند باید رزومه تحصیلی مناسبی نیز داشته باشند.

دانشجویان بین‌المللی برای دریافت بورسیه تحصیلی فول فاند کارشناسی ارشد باید در سال تحصیلی 2022-2023 ثبت نام کرده باشند. در صورتی که قصد دارید از این بورسیه استفاده کنید نباید از بورسیه دیگری در کشور هلند استفاده کنید. برای دریافت این بورسیه ارائه مدارکی مانند انگیزه‌نامه مناسب و توصیه‌نامه از اساتید معتبر اهمیت بالایی دارد.

شرایط کار حین تحصیل در دانشگاه ماستریخت

یکی از مواری که دانشجویان بین‌المللی از آن برای پوشش دادن هزینه‌های تحصیل و زندگی خود در کشور هلند استفاده می‌کنند، کار حین تحصیل در دانشگاه ماستر‌‎‌‎یخت برای تمامی دانشجویان بین‌المللی امکان‌پذیر است. یک موسسه در دانشگاه ماستر‌‎‌‎یخت به نام InterUM به پیدا کردن شغل برای دانشجویان خارجی وجود دارد که با مراجعه به آن می‌توانید از مشاغل نیمه‌وقت استفاده کنید.

پس از تحصیل در دانشگاه ماستریخت چه کار می‌توان کرد

پس از اتمام دوره تحصیلی خود در دانشگاه ماستریخت، می‌توانید تا مدت کوتاهی به پیدا کردن شغل در این کشور بپردازید. در صورت ورود به بازار کار عالی کشور هلند می‌توانید ویزای کاری این کشور را دریافت کنید و پس از گذشت پنج سال اقامت دائم خود را دریافت کنید. همچنین در صورت علاقه می‌توانید در یک دوره تحصیلی دیگر شرکت کنید و ویزای تحصیلی خود را تمدید کنید.

فارغ‌التحصیلان مشهور از دانشگاه ماستر‎‌‎‌‎‌‎‌‌‌‎‌‎‌‎یخت

در دنیای امروزی بزرگان و افراد مشهور بسیاری هستند که در دانشگاه ماستر‌‎‌‎‌‎یخت فارغ‌التحصیل شده‌اند. برای مثال از این افراد می‌توان به سابین اوتسلگ اشاره کرد که یکی از اعضای سابق مجلس نمایندگان کشور هلند بوده است. از دیگر افراد مشهول فارغ‌التحصیل شده در این دانشگاه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • جرون لنارز (Jeroen Lenaers): عضو پارلمان اروپا
 • پیتر ون دن هوگنبند (Pieter van den Hoogenband): شناگر معروف هلندی
 • چارلز ون رووی (Charles van Rooy): شهردار سابق هونتنیس
 • جین پیترز (Jean Pieters): بیوشیمیدان مشهور هلندی
 • کارتیکا لیوتارد (Kartika Liotard): سیاستمدار هلندی
 • هانا نووساد (Hanna Novosad): وزیر سابق آموزش و علوم اوکراین
 • هنک لیندرز (Henk Leenders): عضو سابق مجلس نمایندگان هلند
 • ویرجینیوس سینکویسیوس (Virginijus Sinkevičius): وزیر سابق اقتصاد و نوآوری لیتوانی
 • رولن فن ویلت (Roland van Vliet): عضو سابق مجلس نمایندگان هلند
 • پیتر سروکامبا (Peter Serukamba): نماینده سابق پارلمان تانزانیا
 • مایلیس رپس (Mailis Reps): عضو پارلمان استونی
 • ویکتور آلیس (Victor Allis): دانشمند کامپیوتر هلندی
 • خواکیم زندر (Joakim Zander): نویسنده سوئدی
 • ماریتن ادور اوتینو (Martin Oduor-Otieno): بازرگان
 • جیمر مک‌دووال (James McDowall): عضو پارلمان نیوزلند
 • جولیا شاو (Julia Shaw): روانشناس
سوالات متداول پیرامون تحصیل در دانشگاه ماستر‌‌‎‌‎‌‎‌‎‌‌‌‎‌‎‌‎‌‎‌‎یخت

در این بخش از مطلب قصد داریم به برخی از سوالات متداول شما را پیرامون شرایط تحصیل در دانشگاه ماستر‌‎‌‎‌‎‎یخت پاسخ می‌دهیم.

آیا امکان تحصیل در تمامی دوره‌های دانشگاه ماستر‎‌‎‌‎‌‎‌‎یخت برای ایرانیان وجود دارد؟
بله؛ دانشجویان ایرانی می‌توانند در تمامی دوره‌ها تحصیلی دانشگاه ماستر‌‌‌‌‌‎‌‎‌یخت مشغول به تحصیل شوند.
دوره‌های تحصیلی در دانشگاه ماستر‎‌‎‌‌‎‌‎‌‎‎یخت به چه زبان هستند؟
با وجود این که دانشگاه ماستر‎‌‎‌‎یخت در هلند قرار دارد، اما بیش از نیمی از دوره‌های تحصیلی خود را به زبان انگلیسی ارائه می‌کنند.
رتبه دانشگاه ماستر‌‎‌‎‌‎یخت در میان دانشگاه‌های داخلی هلند چند است؟
دانشگاه ماستر‌‎‌‎یخت هلند همواره در میان 10 دانشگاه برتر هلند قرار داشته است. این دانشگاه در سال جاری توانسته است رتبه 10 را از آن خود کند.
نرخ پذیرش دانشجویان در دانشگاه دولتی ماستر‌‎‌‎‌‎یخت چند است؟
با وجود این که دانشگاه دولتی ماستر‎‌‎‌‎‌‎‎یخت یکی از بهترین دانشگاه‌های هلند است، میانگین نرخ پذیرش آن در سال 2021 برابر با 48 درصد است.
آیا امکان کار حین تحصیل در دانشگاه ماستر‌‎‌‎‌‎‌‎‌‎‌‎یخت وجود دارد؟
بله؛ دانشجویان ایرانی می‌توانند با استفاده از برنامه‌های ورک-استادی در دوران تحصیل خود درآمد مناسبی داشته باشند.
محبوب‌ترین رشته تحصیلی دانشگاه ماستر‎‌‎‌‎یخت چیست؟
یکی از محبوب‌ترین رشته‌های تحصیلی در دانشگاه ماستر‌‎‌‎‌‎یخت، رشته حقوق است.
آیا برای تحصیل در دانشگاه ماستر‎‌‎‌‎‌‎یخت باید در آزمون ورودی شرکت کرد؟
خیر؛ تحصیل در دانشگاه ماستریخت نیاز به شرکت در آزمون ورودی ندارد، شما می‌توانید با استفاده از رزومه تحصیلی در این دانشگاه مشغول به تحصیل شوید.
میانگین هزینه تحصیل در دانشگاه ماستر‌‎‌‎‌‎‌‎یخت چقدر است؟
هزینه تحصیل در دانشگاه ماستر‌‎‌‎‌‎‌‎‌‎یخت با توجه به دوره تحصیلی متفاوت هستند، این هزینه به صورت میانگین برابر با 2.209 یورو است.
مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در دوره‌های ماستر‌‎‌‎‌‎یخت چیست؟
برای تحصیل در دوره‌های مختلف دانشگاه ماستریخت باید مدرک معتبر زبان انگلیسی مانند آیلتس با حداقل نمره 5.5 داشته باشید.

امکان تحصیل در بهترین دانشگاه‌های کشور لاله‌های نارنجی

هلند کشوری زیبا در شمال غربی قاره اروپا است که میزبان برخی از بهترین دانشگاه‌های جهان با رتبه‌های برتر جهانی هستند. یکی از دانشگاه‌های دولتی این کشور که همواره در میان 300 دانشگاه برتر جهان بوده است، دانشگاه ماستر‌‎‌‎‌‎‌‎‌‎‌‎‌‎‌‎‌‎‌‎‌‎‌‎‌‎‌‎‌‎‌‎‌‎‌‎‌‎‌‎‌‎‌‎‌‎یخت نام دارد. این دانشگاه دوره‌های تحصیلی متنوعی را در شش دانشکده به دانشجویان ارائه می‌کند. جالب است بدانید که دانشگاه ماستریخت حدود 21 هزار دانشجوی در حال تحصیل دارد که بیش از نیمی از آن‌ها دانشجویان بین‌المللی هستند.

دانشگاه ماستریخت در شهری به همین نام قرار دارد که به عنوان شهر فرهنگ و تاریخ شناخته می‌شود. هزینه تحصیل در این دانشگاه و اقامت در شهر ماستر‎‌‎‌یخت مقرون‎به‌صرفه است. دانشجویان همچنین می‌توانند از تسهیلاتی مانند بورسیه تحصیلی برخوردار شوند. لازم به ذکر است که امکان کار حین تحصیل در دانشگاه ماستر‏‎‎‌‎یخت وجود دارد. بنابراین اگر به دنبال تحصیل در یک دانشگاه کوچک و تازه تاسیس هستید، این دانشگاه یکی از بهترین انتخاب‎ها برای شما است. با صبا ویزا، یکی از بهترین موسسات مهاجرتی ایران، می‌توانید به راحتی در این دانشگاه مشغول به تحصیل شوید. کارشناسان ما شما را در تمامی مراحل دریافت پذیرش و ویزا راهنمایی می‌کنند.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[امتیاز: 3 میانگین: 3.3]
برای مشاوره رایگان کلیک کنید