لوگو صبا ویزا

دانشگاه هاروارد

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه شرایط و مراحل دریافت ویزای تحصیلی برای ایرانیان و جزئیات آن به دست بیاورید، می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس بگیرید و به کمک مشاوران باتجربه و حرفه‌ای این موسسه، به پاسخ تمام سوالاتتان دست بیابید. مشاوره رایگان

دانشگاه هاروارد یک موسسه خصوصی است که در سال 1636 تأسیس شد. پردیس آن به وسعت 5076 هکتار است. مسلما وقتی به قبول شدن در یک دانشگاه خوب در آمریکا فکر می‌کنید اولین موردی که به ذهنتان می‌رسد دانشگاه هاروارد است. هاروارد قدیمی‌ترین مؤسسه آموزش عالی در ایالات متحده و یکی از معتبرترین دانشگاه‌ها در سراسر جهان است.

 پذیرش در این دانشگاه سخت است، بسیار سخت. نرخ پذیرش فقط 4.8٪ است. با این حال، هر ساله هزاران دانش‌آموز برتر از تمام کشورها برای پذیرش در این موسسه درخواست می دهند. چرا؟ چرا دانشگاه هاروارد بهترین دانشجویان جهان را جذب می‌کند؟ اگر قصد دارید برای پذیرش در هاروارد درخواست دهید، باید بدانید که رقابت سختی برای ورود به دانشگاه خواهید داشت. روند درخواست طولانی و الزامات زیادی وجود دارند که باید آن‌ها را تهیه کنید و انجام دهید. پس مطالعه ادامه این مقاله را از دست ندهید زیرا نکات مهمی را راجع به آن باید بدانید.

چه چیزی هاروارد را به بهترین دانشگاه جهان تبدیل می‌کند؟

دانشگاه هاروارد اولین موسسه آموزش عالی بود که در آمریکا تأسیس شد. در آن زمان فقط نخبگان جامعه می‌توانستند در این دانشگاه تحصیل کنند. بنابراین، این شهرت به عنوان دانشگاه نخبگان تا به امروز باقی مانده است. با این حال، دلایل دیگر دانشگاه هاروارد را به بهترین مکان برای یادگیری در جهان تبدیل می‌کند. و همین دلایل است که باعث می‌شود بهترین دانشجویان از سراسر جهان به این دانشگاه بروند که ما برخی از آن‌ها را برای شما عنوان کرده‌ایم.

جذب بهترین دانشجویان

اول و مهمتر از همه، هاروارد به دلیل آموزش عالی که ارائه می‌دهد، بهترین دانشجویان را جذب می‌کند. استادان هاروارد از دانشمندان بسیار برجسته‌ای هستند.این دانشگاه بسیاری از برندگان جایزه نوبل و اعضای آکادمی علوم را استخدام می‌کند. علاوه‌براین، این دانشگاه در بسیاری از زمینه‌ها، از علوم طبیعی گرفته تا علوم انسانی، تحقیقات زیادی را انجام می‌دهد که تاثیرا بالایی نیز دارند، بنابراین با توجه به این معیارها و سایر ویژگی‌های دیگر، دانشگاه هاروارد همیشه در بین بقیه دانشگاه‌ها در صدر جدول قرار دارد.

بهره‌مندی از اساتید برتر در دانشگاه هاروارد

راهنمایی شدن و آموزش دریافت کردن از طرف یک مدرس برجسته‌ای که جایزه نوبل دارد، شانس موفقیت شما را به میزان قابل توجهی افزایش می‌دهد. به عنوان مثال، برندگان جایزه نوبل معمولا حرفه تحقیقاتی خود را زیر نظر یک برنده جایزه نوبل آغاز کردند. بنابراین، دانش‌آموزان برتری که دارای پتانسیل بالایی هستند، همیشه در جستجوی بهترین مربیان برای موفقیت در حرفه خود خواهند بود.

بهره‌مندی از برنامه‌های تحصیلی گسترده‌

دانشگاه‌ هاروارد برنامه‌های تحصیلی گسترده‌ای دارد. حقوق، پزشکی، نجوم، جامعه شناسی و غیره. بنابراین، دانشجو در هر رشته‌ای که علاقه داشته باشد می‌تواند در هاروارد آن را مطالعه کند.

دستیابی به بهترین تجهیزات، کتابخانه‌ها و زیرساخت‌ها

این دانشگاه معروف بهترین تجهیزات، کتابخانه‌ها و زیرساخت‌ها را فراهم می‌کند و می‌توانند با پولی که به دست می‌آورند از تحقیقات درجه یک حمایت کنند. بنابراین، دانشجویانی که می‌خواهند با استفاده از آخرین فناوری‌ها به یادگیری بپردازند، جذب هاروارد می‌شوند. به همین ترتیب، ساختمان‌ها و محوطه دانشگاه از زیباترین دانشگاه‌های آمریکا است. بنابراین، تحصیل در هاروارد علاوه بر یک فرصت یادگیری در طول زندگی، یک تجربه بسیار خوشایند نیز محسوب می‌شود.

دستیابی به شبکه گسترده‌ای از ارتباطات

تحصیل در هاروارد شبکه گسترده‌ای از ارتباطات را برای شما فراهم می کند. اکثر فارغ‌التحصیلان هاروارد مشاغل بسیار موفقی در علوم مختلف، تجارت یا سیاست دارند. این موفقیت تا حدی نتیجه شبکه گسترده‌ای از ارتباطات هستند که در دوران دانشجویی در این دانشگاه ایجاد می‌شود. به همین دلیل است که هاروارد به عنوان دانشگاه نخبگان شهرت پیدا کرده است. بسیاری از محققان استدلال می‌کنند که کیفیت تدریس در هاروارد لزوما همیشه بالا نیست.

برخی از این افراد بر این باور هستند که، سایر دانشگاه‌های معتبر مانند استنفورد، ییل و غیره، کیفیت تدریس برابر یا حتی بهتری ارائه می‌دهند. بنابراین، چرا بسیاری از دانشجویان همچنان اصرار دارند که برای هاروارد درخواست دهند؟ به دلیل شهرتی که می‌توانند به عنوان فارغ‌التحصیل هاروارد به دست آورند. آن‌ها از نظر سایرین به عنوان یک نخبه دیده می‌شوند.

اخذ پذیرش در دانشگاه هاروارد

نیمی از متقاضیان پذیرفته شده در دانشگاه هاروارد دارای نمره SAT بین 1460 و 1580 یا نمره ACT 33 تا 35 هستند. با این حال، یک چهارم متقاضیان پذیرفته شده نمرات بالاتر از این محدوده‌ها و یک چهارم امتیازات پایین‌تر از این محدوده ها را کسب کرده‌اند. آخرین مهلت درخواست برای اخذ پذیرش در 1 ژانویه و هزینه درخواست در دانشگاه هاروارد 75 دلار است.

روش ارزیابی جامع هاروارد به این گونه است که دانشجویانی که واقعا استثنایی هستند و پتانسیل بالایی دارند را جذب می‌کنند. ویژگی‌هایی مانند نوآوری و کنجکاوی مهم هستند، اما مهمتر از همه، باید فرقی بین شما و سایر متقاضیان وجود داشته باشد که شما را انتخاب کنند.

تقاضانامه یا فرم درخواست

دانشگاه هاروارد درخواست نامه‌های همبستگی (موقت) و درخواست نامه رایج را می‌پذیرد، یعنی کمیته پذیرش هر دوی آن‌ها را قبول دارد.  برای اطمینان از بررسی کامل و به موقع درخواست شما، مطالب خود را در اسرع وقت تکمیل و ارسال کنید. شما باید درخواست خود را قبل از اینکه اطلاعات کمکی (گزارش دبیرستان، گزارش معلم و غیره) به کالج منتشر شود، ارسال کنید. تا زمانی که بخش‌های درخواست خود را ارسال نکنید، هیچ بخشی از آن به اداره پذیرش هاروارد منتقل نمی‌شود.

به طور کلی، دانشجویان در طول سال آخر کالج، درخواست‌های خود را در مقطع کارشناسی به دانشگاه هاروارد ارسال می‌کنند

گزارش مدرسه و معلم

هنگامی که درخواست می‌دهید، مشاور مدرسه شما اغلب ریز نمرات شما (بدون یا با نمرات سال آخر مدرسه) ارسال می‌کند. به همین دلیل است که گزارش نمرات و عملکردهای شما در نیمه سال برای بررسی لازم است. این گزارشات باید توسط مشاور مدرسه یا سایر مقامات مدرسه تکمیل شود.

گزارش نهایی مدرسه و ریز نمرات

همه دانش‌آموزانی که برای ثبت نام پذیرفته می‌شوند باید به محض در دسترس قرار گرفتن نمرات نهایی، گزارش نهایی مدرسه و ریز نمرات را  حداکثر تا 1 ژوئیه ارسال کنند. گزارش نهایی مدرسه و کارنامه باید توسط مشاور مدرسه یا مدرسه دیگر تکمیل و ارسال شود.

لیست انتظار

به طور کلی، قرار گرفتن در لیست انتظار به این معنی است که در صورتی که دانشگاه به دانشجویان اضافی برای کلاس‌های سال اول خود نیاز داشته باشد، آن‌ها پذیرش می‌شوند. در حالی که تقریبا نیمی از کالج‌ها از لیست انتظار استفاده می‎کنند، در لیست انتظار بودن به این معنی است که دفتر پذیرش، نقاط قوت و ضعف متقاضیان در لیست انتظار را بررسی می‌کند و به دانشجویانی پیشنهاد می‌دهد که بتوانند نیازهای سازمانی مختلف را برآورده کنند.

فرآیند ویزای دانشجویی

ویزای دانشجویی که توسط دانشگاه هاروارد حمایت می‌شود، هم نیاز به یک مدرک ویزا صادر شده توسط دفتر بین المللی هاروارد (HIO) و هم ویزای سفارت یا کنسولگری آمریکا در خارج از ایالات متحده دارد. شهروندان کانادایی فقط به مدرک ویزا نیاز دارند و نیازی به ویزا از سفارت یا کنسولگری ایالات متحده نخواهند داشت.

شهریه و هزینه تحصیل

شهریه و هزینه‌های تحصیل در دانشگاه هاروارد هر سال متفاوت هستند و تغییر می‌کنند. اطلاعات مربوط به هزینه‌های بیمه درمانی، پوشش و معافیت‌ها را می‌توانید در وب سایت برنامه سلامت دانشجویان دانشگاه هاروارد بیابید. اطلاعات مربوط به صورتحساب و تاریخ پرداخت را می‌توان از طریق حساب‌های دانشجویی در وب سایت این دانشگاه پیدا کرد.

شهریه دانشجویان تمام وقت

 • دانش‌آموزان باید در هر ترم برای حداقل 12 واحد ثبت نام کنند (به استثنای ترم‌های تابستان، ژانویه و مه).
 • دانشجویان می‌توانند حداکثر برای 20 واحد در هر ترم ثبت نام کنند.
 • دانش‌آموزان برای دریافت مدرک باید حداقل 32 واحد پاس کرده باشند و در مجموع بیش از 40 واحد نباشد.

شهریه دانشجویان نیمه وقت

 • دانش‌آموزان باید برای حداقل 6 واحد در هر ترم ثبت نام کنند (به استثنای دوره‌های تابستان، ترم ژانویه و ماه می).
 • دانشجویان می‌توانند حداکثر برای 10 واحد در هر ترم ثبت نام کنند.
 • دانش‌آموزان برای کسب مدرک خود باید حداقل 32 واحد پاس کرده باشند.
 • دانش‌آموزان برنامه تحصیلی را در دو سال به اتمام می‌رسانند.

کمک مالی

ورود به دانشگاه هاروارد می‌تواند چالش برانگیز باشد، اما در خصوص هزینه و نحوه پرداخت این‌طور نیست. هاروارد برای 90 درصد آمریکایی‌ها مقرون به صرفه‌تر از دانشگاه‌های دولتی است و دانشجویان بین‌المللی دقیقا به اندازه دانشجویان آمریکایی کمک مالی اعطا می‌کنند.

از آنجایی که دانشگاه هاروارد بهترین افراد را بدون توجه به شرایط مالی می‌پذیرد، بنابراین از دو اصل مهم پیروی می کند:

1) نیاز مالی و درخواست کمک مالی شما، هرگز بر شانس پذیرشتان در هاروارد تأثیر ندارد.

2) این دانشگاه بر اساس شایستگی شما کمک مالی نمی‌کند، بلکه به دلیل نیاز مالی به شما کمک خواهد کرد. این به آن معنی است که کمک‌های مالی شامل حال دانش‌آموزانی می‌شود که بیشترین بهره را از آن خواهند برد. بنابراین، با توجه به شرایط دانش‌آموزان، اعضای خانواده و درآمد آن‌ها میزان کمک مالی از طرف دانشگاه تعیین می‌شود.

نوع کمک مالی

کمک‌های مالی کاملا مبتنی بر نیاز است و عوامل زیادی مانند درآمد، دارایی، اندازه و هزینه‌های خانواده شما را در نظر دارد. هنگامی که واجد شرایط دریافت کمک مالی از هاروارد هستید، حتما یک بسته کمک فردی برای شما در دانشگاه ایجاد می‌شود تا تمام نیازهایتان را برآورده کنند. این بسته ممکن است شامل وجوه کمک هزینه تحصیلی و اشتغال دانشجو و همچنین هرگونه بورسیه تحصیلی که از منابع خارجی به دست آورده‌اید، باشد. وام‌های والدین و دانش‌آموزی نیز برای خانواده‌های علاقه‌مند در دسترس است، اگرچه دانشگاه هرگز شما را ملزم به گرفتن وام نخواهد کرد.

زندگی در هاروارد

از اساتید و مشاوران گرفته تا دوستان و هم تیمی‌های شما، دانشگاه هاروارد یک جامعه پر جنب و جوش است که در آن می‌توانید احساس حمایت و داشتن مشوق کنید. مهم نیست از کجا آمده‌اید، هاروارد برای شما یک خانه خواهد بود.

فعالیت‌های دانشجویان

تحصیل در هاروارد فراتر از یک دوره آموزشی است. از بحث‌های آخر شب در سالن غذاخوری با دوستان گرفته، نمایش‌ها، مسابقات ورزشی، گردش در موزه‌های بوستون و خیلی چیزهای دیگر. از طریق فعالیت‌های فوق برنامه، با افراد جدیدی آشنا می‌شوید، علایق خود را دنبال می‌کنید (یا موارد جدیدتری را کشف می‌کنید) و درک خود را از جهان و افراد موجود در آن بیشتر خواهید کرد.

دانشگاه هاروارد و ورزش

تقریبا 80 درصد از دانشجویان هاروارد در ورزش‌های مختلف شرکت می‌کنند و سایرین برای تشویق ورزشکاران به آن‌ها می‌پیوندند.

سلامتی و رفاه

از سلامت جسمانی گرفته تا سلامت روانی و عاطفی، رفاه و تندرستی شما همیشه اولویت دارد. هر چیزی که برای سالم ماندن نیاز دارید را می‌توانید از طریق خدمات سلامت، تندرستی و تناسب اندام در هاروارد پیدا کنید.

امنیت در دانشگاه هاروارد

هاروارد متعهد به ایجاد محیطی برای زندگی و یادگیری برای همه اعضای جامعه است. این مکان طیف وسیعی از منابع و دفاتر را برای کمک به امنیت و پذیرایی از دانشجویان، ارائه می‌کند.

مسکن

 هاروارد یک محیط مسکونی است، به طوری که دانشجویان در خوابگاه‌های واقع در محیط دانشگاه سکونت و زندگی می‌کنند، همچنین سالن غذای پر زرق و برق و جذابی دارد.

harvard university

حقایقی درباره دانشگاه هاروارد

در ادامه مجموعه حقایقی در مورد دانشگاه هاروارد آورده شده است. به خواندن این مطلب ادامه دهید، شاید هاروارد، دانشگاه مناسب شما باشد.

 • دانشگاه هاروارد با 161 برنده جایزه نوبل، 23 رئیس دولت و 132 برنده جایزه پولیتزر، رکورددار تعداد افتخارات و جوایز است. هاروارد فارغ‌التحصیلان با استعدادی مانند رئیس جمهور جان آدامز به جامعه تحویل داده است. تا پایان دهه اول قرن بیست و یکم، هاروارد هفت رئیس جمهور ایالات متحده را آموزش داده بود.
 • هاروارد دارای برخی از مشهورترین کتابخانه‌های دانشگاهی جهان است. ۷۹ کتابخانه در این دانشگاه وجود دارد که اصلی‌ترین و بزرگ‌ترین آن‌ها به یاد وایدنر کتابخانه وایدنر شناخته و نامیده شده است. حدود 5 میلیون اثر به بیش از 100 زبان و 92 کیلومتر قفسه را در خود جای داده است.
 • فیلمبرداری تجاری در محوطه دانشگاه در هاروارد ممنوع است و از سال 1970 این کار ممنوع بوده است. البته که یکسری فیلم‌برداری‌ها بر اساس ضوابط و قوانین دانشگاه صورت گرفته است.
 • هاروارد معتبر است و فارغ‌التحصیلان ثروتمند و تاثیرگذاری دارد. ما به خوبی می‌دانیم که هاروارد پول زیادی دارد. اما آیا می‌دانید چقدر است؟ هاروارد با 9 میلیارد دلار (2021) بیشترین میزان پول دانشگاهی در جهان را دارد. با سود حاصل از این پول به تنهایی می‌توانید یک جزیره خصوصی بخرید.
برخی از سوالات متداول درباره دانشگاه هاروارد

1) آیا امکان تغییر رشته در دانشگاه هاروارد را دارم؟
حدود یک سوم از دانشجویان مقطع کارشناسی پس از اعلام رشته خود، مجددا آن را تغییر می‌دهند. معمولا دانشجویان در اواسط سال دوم تحصیلی این کار را می‌کنند. شما به سادگی می‌توانید رشته خود را با مشورت مشاوران بخش خود تغییر دهید.
2) حجم کلاس ها در دانشگاه هاروارد چقدر است؟
برخی از دوره‌های مقدماتی و همچنین چندین دوره پرطرفدار دیگر، ثبت‌نام های زیادی دارند. با این حال، میانگین اندازه کلاس در هاروارد 12 است. برای مثال، نزدیک به 1300 دوره ارائه شده در پاییز گذشته 2021، بیش از 1000 مورد از آن‌ها تعداد 20 عدد یا کمتر دانشجو ثبت نام کردند.
3) آیا در صورت داشتن معلولیت، هاروارد خدماتی به شما ارائه می‌دهد؟
بله. دفتر آموزش (AEO) به دانش‌آموزان با هر گونه اختلالی که دارند اعم از: عدم توانایی راه رفتن، دیدن، شنیدن، صحبت کردن، یادگیری یا نوشتن کمک می‌کند. دفتر مرکزی با اساتید و کارکنان همکاری می‌کند تا محل اقامت فردی را تضمین و تعیین کند. مسکن و حمل و نقل نیز در دسترس است.
4) دانشجویان هاروارد در اخذ پذیرش در مقاطع تحصیلات تکمیلی یا یافتن شغل پس از فارغ‌التحصیلی چقدر موفق هستند؟
دانشجویان در این زمینه‌ها بسیار موفق هستند. استادان راهنمای مقیم در هر یک از دوازده خانه مسکونی به دانشجویانی که برای تحصیلات تکمیلی و برنامه‌های کمک هزینه تحصیلی درخواست می‌دهند، کمک می کنند. دفتر خدمات شغلی به همه دانشجویان مقطع کارشناسی طیف وسیعی از مشاوره‌های شغلی و کارآموزی را ارائه می دهد. شهروندان خارجی باید توجه داشته باشند که در صورتی که پس از فارغ التحصیلی به دنبال کار در ایالات متحده باشند، یکسری سیاست‌های خاص برایشان وجود دارد.
5) نرخ فارغ‌التحصیلی هاروارد چقدر است؟
نرخ فارغ التحصیلی کالج به طور معمول 98 درصد است که در میان بالاترین در کالج‌ها و دانشگاه‌های آمریکایی است.
6) اگر بیش از یک بار ACT و یا SAT را بگذرانم، هاروارد کدام نتایج را در نظر می‌گیرد؟
بهترین نمرات آزمون شما در نظر گرفته می‌شود، اما تجربه نشان داده است که بیش از دو بار شرکت در آزمون‌ها بازدهی را کاهش می‌دهد.
7) آیا می‌توانم نمرات آزمون را خودم گزارش کنم؟
بله. متقاضیان می توانند نمرات آزمون SAT و ACT (از جمله سایر آزمون های استاندارد) را شخصا ارائه دهند. پذیرفته شدگانی که نمرات خود را گزارش می‌دهند و تصمیم به ثبت نام در کالج هاروارد دارند، ملزم به ارائه نمرات آزمون رسمی پس از ثبت نام خواهند بود.
8) اگر انگلیسی زبان اول من نباشد چه؟
دانش قوی زبان انگلیسی از جمله توانایی درک و بیان افکار به صورت واضح و سریع برای تحصیل موفق در دانشگاه هاروارد ضروری است. برای دانش‌آموزانی که بدون نمره SAT یا ACT درخواست می‌کنند، دانشگاه به دنبال شواهد دیگری خواهد بود که نشان دهد متقاضی تسلط لازم به زبان انگلیسی را دارد. جالب است بدانید که نیازی به شرکت در آزمون تافل یا سایر آزمون‌های زبان انگلیسی نیست.
9) دانشجویان در مورد ویزا چه چیزهایی باید بدانند؟
به دانشجویان بین المللی پذیرفته شده، اطلاعاتی در مورد درخواست ویزای دانشجویی ارائه می‌شود.
10) من لیسانس دارم. آیا می‌توانم برای کالج هاروارد اقدام کنم؟
هیچ دانشجویی با مدرک لیسانس از دانشگاه‌های دیگر، اعم از آمریکایی یا خارجی، واجد شرایط پذیرش در کالج هاروارد نیست. دانشجویانی که علاقه‌مند به ادامه تحصیل فراتر از مقطع لیسانس هستند، ممکن است بخواهند یکی از 10 موسسه تحصیلات تکمیلی دانشگاه هاروارد را در نظر بگیرند. دفتر پذیرش کالج هاروارد مستقل است و سیاست‌های پذیرش آن‌ها متفاوت خواهند بود.
11) آیا می‌توانم پس از پذیرش، پذیرش خود را به تعویق بیاندازم؟
بله. دانشجویان پذیرفته شده می‌توانند با انتخاب گزینه «به تعویق می‌اندازم» در فرم پاسخ دانشجویی خود، پذیرش خود را به تعویق بیاندازند.
12) اگر در حین تحصیل در دانشگاه هاروارد وضعیت مالی خانواده من تغییر کند چه؟
شما می‌توانید در هر زمان درخواست بازنگری در تصمیم کمک مالی خود داشته باشید. شما باید هر سال برای کمک مالی اقدام کنید. دانشگاه نیاز ثابت شما را برای هر چهار سال برآورده خواهد کرد.
13) آیا می‌توانم مستقل از پدر و مادرم برای کمک مالی دانشگاه هاروارد اقدام کنم؟
خیر، در 99 درصد موارد. والدین شما موظف هستند در تأمین مالی تحصیلات دانشگاهی شما کمک کنند. کمک‌های دانشگاه فقط برای دانشجویانی در دسترس است که خانواده‌هایشان در غیر این صورت نمی‌توانند آن‌ها را به هاروارد بفرستند.
14) اگر آدرس منزل من تغییر کرد چه باید بکنم؟
آدرس را مجددا برای دانشگاه هاروارد ایمیل کنید تا دانشگاه از آن مطلع شود، همچنین باید تغییر آدرس را در دفتر اطلاعات دانشجویی در اداره ثبت دانشگاه ثبت کنید.
15) اگر از مرخصی برگشتم چه کار کنم؟
لطفا در صورت بازگشت از مرخصی به دفتر دانشگاه اطلاع دهید. اطمینان حاصل کنید که در جریان بازپرداخت وام هستید و هنگام ثبت نام، فرم‌های تعویق یا تمدید وام را ثبت کرده‌اید.
16) آیا باید برای بورسیه دولتی اقدام خاصی انجام دهم؟
بله، اگر ساکن CT، VT یا DC هستید، باید درخواست کمک هزینه دولتی تکمیلی را به آژانس مربوطه ارسال کنید.
17) در دوران سربازی مدتی از مدرسه دور بودم. آیا هنوز نیاز به ارائه توصیه نامه دارم؟
معلمان دبیرستان ممکن است شما را به یاد نیاورند یا اینکه دیگر در مدرسه قبلی شما حضور نداشته باشند. معمولا پیشنهاد می‌‌شود که مجموعه‌ای از نامه‌های مشابه را از افرادی که شما را در مرحله فعلی زندگی‌تان به خوبی می‌شناسند، مانند افسران فرماندهی یا سایر اساتید و مربیان دریافت کنید.
18) آیا دانشجویان انتقالی واجد شرایط کمک مالی دانشگاه هاروارد هستند؟
بله. همه متقاضیان انتقالی، از جمله دانشجویان بین المللی، واجد شرایط درخواست کمک مالی مبتنی بر نیاز هستند. متقاضیان انتقالی باید دستورالعمل‌های درخواست کمک مالی دانشجویی را دنبال کنند.
19) چه زمانی می‌توانم به عنوان دانشجوی انتقالی اقدام کنم؟
دانش‌آموزان می‌توانند برای ورود به عنوان دانشجوی سال دوم یا دوره اول (سال سوم) درخواست دهند. کالج هاروارد برای ترم بهار دانشجو نمی‌پذیرد.
20) چرا درخواست من به به دانشگاه هاروارد تعویق افتاد؟
رقابت برای پذیرش زودهنگام در کالج هاروارد، به ویژه در سال‌های اخیر، سخت بوده است. با توجه به اینکه بیش از 40000 نامزد از سراسر جهان درخواست می‌دهند کمیته پذیرش باید با دقت زیادی در اتخاذ تصمیمات عمل کند. در نتیجه، درخواست بسیاری از متقاضیان برای بررسی بیشتر به تعویق می ‌افتد.
21) آیا حتما باید در پردیس دانشگاه یا خوابگاه زندگی کنم؟
بله. البته فقط برای سال اول تحصیل لازم است این کار را انجام دهید. بسیار کمی از دانشجویان سال‌های بعدی خود را خارج از دانشگاه زندگی می‌کنند زیرا شرایط خوابگاه‌ها برای دانشجویان مساعد است.

سخن پایانی

دانشگاه هاروارد برای بسیاری از عموم مردم، الگوی یک کالج معتبر است. حتی اگر واقعا در همه چیز بهترین نباشد، روی هم رفته این دانشگاه باز هم مکانی باورنکردنی برای یادگیری و رشد با پشتوانه مجموعه‌ای استثنایی از منابع و فرصت‌ها محسوب می‌شود. از اینکه همراه ما بودید از شما ممنونیم. امیدواریم در این مطلب از صبا ویزا توانسته باشیم اطلاعات مفیدی به شما ارائه دهیم. اگر به اطلاعات بیشتر در این زمینه نیازمند هستید با متخصصان ما تماس حاصل فرمایید. آن‌ها به دغدغه‌ها و سوالات شما اهمیت می‌دهند و پاسخگو شما هستند.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[امتیاز: 3 میانگین: 3.7]

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

 1. ahmadreza
  5 مهر 1401
  پاسخ

  EXCELLENT

برای مشاوره رایگان کلیک کنید