لوگو صبا ویزا
دانشگاه پرینستون

دانشگاه پرینستون

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه اخذ پذیرش در دانشگاه پرینستون به دست بیاورید، می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس بگیرید و به کمک مشاوران باتجربه و حرفه‌ای این موسسه، به پاسخ تمام سوالاتتان دست بیابید. مشاوره رایگان فرم ارزیابی تحصیلی

دانشگاه پرینستون یک دانشگاه خصوصی تحقیقاتی آیوی لیگ در پرینستون، نیوجرسی است. پرینستون که در سال 1746 در الیزابت به عنوان کالج نیوجرسی تأسیس شد، چهارمین مؤسسه قدیمی‌ آموزش عالی در ایالات متحده و یکی از 9 کالج استعماری است که قبل از انقلاب آمریکا منشور شده بود. این موسسه در سال 1747 به نیوآرک نقل مکان کرد و نه سال بعد به مکان فعلی رفت. این دانشگاه به طور رسمی ‌در سال 1896 تبدیل به یک دانشگاه شد و پس از آن به دانشگاه پرینستون تغییر نام داد.

 

این دانشگاه توسط هیئت امنای دانشگاه پرینستون اداره می‌شود و دارای وقف 37.7 میلیارد دلاری است که بزرگترین وقف برای هر دانشجو در ایالات متحده است. پرینستون برای تقریباً 8500 دانشجو در پردیس اصلی 600 هکتاری (2.4 کیلومتر مربع) خود آموزش‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد در علوم انسانی، علوم اجتماعی، علوم طبیعی و مهندسی ارائه می‌دهد. این دانشگاه مدارک تحصیلات تکمیلی را از طریق دانشکده امور عمومی ‌و بین‌المللی پرینستون، دانشکده مهندسی و علوم کاربردی، دانشکده معماری و مرکز مالی Bendheim ارائه می‌دهد. این دانشگاه همچنین آزمایشگاه فیزیک پلاسمای پرینستون دپارتمان انرژی را مدیریت می‌کند و آزمایشگاه دینامیک سیالات ژئوفیزیکی NOAA را در خود جای داده است. این دانشگاه در میان «R1: دانشگاه‌های دکترا – فعالیت تحقیقاتی بسیار بالا» طبقه‌بندی می‌شود و یکی از بزرگترین کتابخانه‌های دانشگاهی در جهان را دارد.

پرینستون از سیستم کالج مسکونی استفاده می‌کند و به خاطر کلوپ‌های غذاخوری طبقه‌های بالا شهرت دارد. این دانشگاه بیش از 500 سازمان دانشجویی دارد. دانشجویان پرینستون انواع مختلفی از سنت‌های گذشته و حال را پذیرفته‌اند. این دانشگاه یک مدرسه NCAA Division I است و در Ivy League رقابت می‌کند. تیم ورزشی این مدرسه، ببرهای پرینستون، بیشترین عناوین را در کنفرانس خود کسب کرده و دانشجویان و دانش آموختگان زیادی را به المپیک فرستاده است.

تا اکتبر 2021، 75 برنده جایزه نوبل، 16 برنده مدال فیلدز و 16 برنده جایزه تورینگ به عنوان فارغ‌التحصیل، اعضای هیئت علمی‌ یا محقق به دانشگاه پرینستون وابسته بوده‌اند. علاوه بر این، پرینستون با 21 برنده مدال ملی علوم، 5 برنده جایزه آبل، 11 دریافت کننده مدال ملی علوم انسانی، 215 محقق رودز و 137 محقق مارشال همراه بوده است. دو رئیس جمهور ایالات متحده، دوازده قاضی دیوان عالی ایالات متحده (سه نفر از آنها در حال حاضر در دادگاه خدمت می‌کنند) و بسیاری از سرمایه داران فعال صنعت و رسانه و سران کشورهای خارجی همگی جزو اعضای فارغ‌التحصیل پرینستون به حساب می‌آیند. پرینستون بسیاری از اعضای کنگره و کابینه ایالات متحده، از جمله هشت وزیر امور خارجه، سه وزیر دفاع و دو رئیس ستاد مشترک ارتش، فارغ‌التحصیل شده است.

 

ما در ادامه جزئیات بیشتری را در رابطه با دانشگاه پرینستون در اختیارتان قرار می‌دهیم. پس اگر به مطالعه راجع به شهریه دانشگاه پرینستون، بورسیه‌های تحصیلی و زندگی دانشجویی در این دانشگاه علاقه دارید، به خواندن این مطلب ادامه دهید.

همچنین علاوه بر این مقاله، سازمان مهاجرتی صبا ویزا با ارائه مشاوره تخصصی آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما در زمینه تحصیل در دانشگاه پرینستون خواهد بود. همچنین شما می‌توانید با پر کردن فرم مشاوره رایگان با سازمان مهاجرتی صبا ویزا در ارتباط باشید.

 

فهرست عناوین

پردیس دانشگاه پرینستون

پردیس اصلی شامل بیش از 200 ساختمان در 600 هکتار (2.4 کیلومتر مربع) در پرینستون، نیوجرسی است. پردیس جیمز فارستال، یک مکان کوچکتر که عمدتاً به عنوان یک مجتمع تحقیقاتی و آموزشی طراحی شده است، بین Plainsboro و South Brunswick در نزدیکی آن تقسیم شده است. پردیس‌ها در حدود یک ساعت از نیویورک و فیلادلفیا در قطار واقع شده‌اند. این دانشگاه همچنین دارای بیش از 520 هکتار (2.1 کیلومتر مربع) دارایی در شهرک غربی ویندزور است،  و جایی است که پرینستون در حال برنامه ریزی برای ساخت مجتمع مسکونی دانشجویی فارغ‌التحصیل است که به عنوان Lake Campus North شناخته می‌شود.

اولین ساختمان در محوطه دانشگاه، سالن ناسائو بود که در سال 1756 تکمیل شد و در لبه شمالی پردیس رو به خیابان ناسائو قرار داشت. پردیس به طور پیوسته در اطراف سالن ناسائو در اوایل و اواسط قرن 19 گسترش یافت. ریاست جمهوری مک کوش (1868-1888) شاهد ساخت تعدادی از ساختمان‌ها به سبک‌های گوتیک ویکتوریایی عالی و سبک احیای رومانسک بود، اگرچه بسیاری از آن‌ها اکنون از بین رفته‌اند و تعداد کمی ‌از آن‌ها در جای خود باقی مانده‌اند. در پایان قرن نوزدهم، بسیاری از معماری پرینستون توسط شرکت Cope و Stewardson  (همان معمارانی که بخش بزرگی از دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس و دانشگاه پنسیلوانیا را طراحی کردند) طراحی شد که منجر به سبک گوتیک دانشگاهی شد. دانشگاهی که امروز می‌بینید، در ابتدا توسط ویلیام اپلتون پاتر  اجرا شد، و بعداً توسط معمار ناظر دانشگاه، رالف آدامز کرام اجرا شد، سبک گوتیک دانشگاهی تا سال 1960 استاندارد تمام ساختمان‌های جدید در پردیس پرینستون باقی ماند. انبوهی از پروژه‌های ساختمانی در دهه 1960 تعدادی ساختمان جدید را در ضلع جنوبی پردیس اصلی ایجاد کرد که بسیاری از آنها با استقبال ضعیفی مواجه شده‌اند.

گروهی از مجسمه‌های قرن بیستم که در محوطه دانشگاه پراکنده شده‌اند، مجموعه مجسمه‌های پاتنام را تشکیل می‌دهند. این شامل آثار الکساندر کالدر (پنج دیسک: یک خالی)، ژاکوب اپشتاین (آلبرت انیشتین)، هنری مور (بیضی با نقاط)، ایسامو نوگوچی (خورشید سفید)، و پابلو پیکاسو (سر یک زن) است.The Hedgehog and The Fox اثر ریچارد سرا بین سالن‌های پیتون و فاین در کنار استادیوم پرینستون و کتابخانه لوئیس قرار دارد.

در لبه جنوبی پردیس، دریاچه کارنگی، دریاچه مصنوعی به نام اندرو کارنگی قرار دارد. کارنگی بودجه ساخت دریاچه را در سال 1906 به دستور یکی از دوستان و برادرش که هر دو از فارغ‌التحصیلان پرینستون بودند، تامین کرد. کارنگی امیدوار بود که فرصتی برای شروع قایقرانی باعث شود که دانشجویان پرینستون الهام بخش شوند تا فوتبال را کنار بگذارند، چون آن را بازی بی پرستیژی می‌دانست.

 

پرینستون

محوطه پرینستون توسط بئاتریکس فارند بین سال‌های 1912 و 1943 طراحی شد. مشارکت‌های او اخیراً با نام‌گذاری حیاطی برای او شناخته شد. تغییرات بعدی در منظر توسط Quennell Rothschild & Partners در سال 2000 ارائه شد. در سال 2005، Michael Van Valkenburgh به عنوان معمار مشاور جدید منظر برای طرح پردیس 2016 پرینستون استخدام شد. لیندن بی. میلر دعوت شد تا با او به عنوان معمار باغبانی مشاور پرینستون همکاری کند و بر 17 باغی که در سراسر محوطه دانشگاه توزیع شده اند تمرکز کند.

 

کارشناسی در دانشگاه پرینستون

پرینستون از برنامه درسی هنرهای لیبرال پیروی می‌کند و دو مدرک لیسانس به دانشجویان ارائه می‌دهد: لیسانس هنر (A.B.) و لیسانس علوم در مهندسی (B.S.E.)  به طور معمول، دانشجویان رشته‌ای (به نام تمرکز) را در پایان سال دوم انتخاب می‌کنند، در حالی که دانشجویان B.S.E در پایان سال اول خود اعلام می‌کنند. دانشجویان باید الزامات توزیع، الزامات دپارتمان و کار مستقل را برای فارغ‌التحصیل شدن با هر یک از مدرک‌ها تکمیل کنند.. دانشجویان باید الزامات توزیع در ادبیات و هنر، علوم و مهندسی، تحلیل اجتماعی، تفاوت فرهنگی، معرفت شناسی و شناخت، اندیشه اخلاقی و ارزش‌های اخلاقی، تحلیل تاریخی، و استدلال کمی‌ و محاسباتی را تکمیل کنند. آن‌ها همچنین باید توانایی رضایت بخشی در یک زبان خارجی داشته باشند. علاوه بر این، آن‌ها باید دو مقاله کار مستقل را در طول سال تحصیلی خود تکمیل کنند – که به عنوان مقالات جوان شناخته می‌شود – و یک پایان نامه ارشد برای فارغ‌التحصیلی تهیه کنند. هر دو حول محور تمرکزی هستند که دنبال می‌کنند. رشته‌های B.S.E دوره‌های کمتری را در علوم انسانی و اجتماعی می‌گذرانند و در عوض الزامات ریاضی، فیزیک، شیمی‌ و برنامه نویسی کامپیوتر را برآورده می‌کنند. آنها همچنین باید کار مستقل را تکمیل کنند، که معمولاً شامل یک پروژه طراحی یا پایان نامه است. گرایش‌ها باید 31 دوره را بگذرانند، در حالی که رشته‌های B.S.E باید 36 دوره را بگذرانند.

 

 

دانشجویان همچنین می‌توانند در 55 برنامه گواهینامه بین رشته‌ای شرکت کنند. ساختار دوره توسط مدرس و بخش تعیین می‌شود. کلاس‌ها در قالب خود متفاوت هستند، از سمینارهای کوچک گرفته تا دوره‌های سخنرانی با اندازه متوسط ​​تا دوره‌های سخنرانی بزرگ. دو مورد اخیر معمولاً دستوراتی دارند، که جلسات بحث هفتگی اضافی هستند که توسط استاد یا یک دانشجوی فارغ‌التحصیل هدایت می‌شوند. میانگین زمان جلسه کلاس 3 تا 4 ساعت در هفته است، اگرچه بسته به دوره می‌تواند متفاوت باشد. نسبت دانشجو به استاد 5 به 1 است و اکثر کلاس‌ها کمتر از 20 دانشجو دارند. در راهنمای کالج‌های فیسک، فرهنگ آکادمیک به‌عنوان «استورا، بسیار سخت‌کوش، بسیار همکاری‌کننده و حمایت‌کننده» در نظر گرفته می‌شود.

فارغ‌التحصیلان موافقت می‌کنند که به یک خط مشی صداقت علمی ‌به نام کد افتخار پایبند باشند. بر اساس قانون افتخار، اعضای هیئت علمی مراقب امتحان نمی‌شوند. در عوض، دانشجویان از یکدیگر مراقبت می‌کنند و باید هر گونه تخلف مشکوک را به کمیته افتخاری متشکل از دانشجویان کارشناسی گزارش دهند. کمیته تخلفات گزارش شده را بررسی می‌کند و در صورت لزوم جلسه استماع برگزار می‌کند. تبرئه در چنین جلسه‌ای منجر به از بین رفتن تمام سوابق جلسه می‌شود. محکومیت منجر به تعلیق یا اخراج دانشجو می‌شود. تخلفات مربوط به سایر کارهای آکادمیک تحت صلاحیت کمیته انضباط دانشکده-دانشجو قرار دارد. انتظار می‌رود که از دانش‌آموختگان، تعهدنامه‌ای را در مورد کار کتبی خود امضا کنند که تأیید می‌کند اثر را سرقت علمی ‌نکرده‌اند.

 

سیاست کاهش نمره

اولین تمرکز بر سیاست کاهش نمره توسط دولت پرینستون در سال 1998 آغاز شد، زمانی که یک گزارش دانشگاه منتشر شد که نشان دهنده افزایش مداوم نمرات در مقطع کارشناسی از سال 1973 تا 1997 بود. گزارش‌های بعدی و بحث از این گزارش زمانی به اوج خود رسید که در سال 2004، نانسی ویس مالکیل، رئیس دانشکده، سیاست کاهش نمره را برای رسیدگی به یافته‌ها اجرا کرد. دلیل مالکیل برای این سیاست این بود که نمره‌ی A در حال کاهش ارزش بود، زیرا درصد بیشتری از دانشجویان آن را دریافت می‌کردند. پس از معرفی آن، تعداد A و میانگین معدل در دانشگاه کاهش یافت، اگرچه A و B همچنان بیشترین نمرات اعطا شده بودند. این خط مشی زمانی که برای اولین بار تأسیس شد، تأیید متفاوتی از سوی اساتید و دانشجویان دریافت کرد. انتقاد از کاهش نمره در طول سال‌ها ادامه داشت، با ادعای دانشجویان اثرات منفی مانند افزایش رقابت و عدم تمایل به انتخاب کلاس‌های چالش برانگیز. انتقادات دیگر شامل بازار کار و چشم انداز تحصیلات تکمیلی بود، اگرچه مالکیل در پاسخ گفت که 3000 نامه به مؤسسات و کارفرمایان متعددی ارسال کرده و به آن‌ها اطلاع داده است. در سال 2009، رونوشت‌ها شامل بیانیه ای در مورد این سیاست آغاز شد.

در اکتبر 2013، کریستوفر ایسگروبر، رئیس پرینستون، یک کمیته هیئت علمی ‌برای بررسی سیاست کاهش نمره ایجاد کرد. در آگوست 2014، کمیته گزارشی را منتشر کرد که در آن توصیه می‌کرد حذف این خط‌ مشی و در عوض ایجاد استانداردهای منسجم برای درجه‌بندی در بخش‌های مختلف. در اکتبر 2014، پس از رای اعضای هیئت علمی، اهداف عددی در پاسخ به این گزارش حذف شدند. در تجزیه و تحلیل سال 2020 از نمرات دوره کارشناسی پس از حذف یک سیاست، هیچ اثر طولانی مدتی وجود نداشت، به طوری که درصد دانشجویانی که A را بالاتر از سال 1998 دریافت کردند.

 

تحصیلات تکمیلی در دانشگاه پرینستون

برای سال تحصیلی 2019-2020، دانشکده تحصیلات تکمیلی 2971 دانشجو ثبت نام کرد.  دانشکده تحصیلات تکمیلی مدارک را در 42 بخش و برنامه دانشگاهی ارائه می‌دهد که شامل علوم انسانی، علوم اجتماعی، علوم طبیعی و مهندسی می‌شود. تحصیلات دکترا برای همه بخش‌ها در دسترس است در حالی که مدرک کارشناسی ارشد فقط در بخش‌های معماری، مهندسی، مالی و سیاست عمومی ‌در دسترس است. تحصیلات دکترا بر بورسیه تحصیلی اصلی و مستقل متمرکز است در حالی که مدارک کارشناسی ارشد بیشتر بر آماده سازی شغلی در زندگی عمومی‌ و عمل حرفه‌ای متمرکز است. دانشجویان فارغ‌التحصیل همچنین می‌توانند در یک برنامه بین رشته ای تمرکز کنند و گواهینامه به آن‌ها اعطا شود.

دانشجویان در دانشکده تحصیلات تکمیلی می‌توانند در قراردادهای ثبت نام متقابل منطقه‌ای، مبادلات داخلی با سایر مدارس آیوی لیگ و مؤسسات مشابه، و در مشارکت‌ها و مبادلات بین‌المللی شرکت کنند.

 

رتبه بندی دانشگاه پرینستون

پرینستون برای دهمین سال متوالی رتبه اول را در رتبه بندی اخبار ایالات متحده در سال 2021 کسب کرد. پرینستون در رتبه چهارم برای تدریس در مقطع کارشناسی برای سال 2021 قرار گرفت و از رتبه اول در رتبه بندی 2020 سقوط کرد. در ارزیابی آموزش عالی تایمز در سال 2022 از بهترین دانشگاه‌های جهان، پرینستون در رتبه هفتم قرار گرفت. در رتبه بندی دانشگاه‌های جهانی QS در سال 2022، این دانشگاه در رتبه 20 کلی در جهان قرار گرفت.

 

پذیرش در دانشگاه پرینستون

پرینستون چندین روش برای اعمال ارائه می‌دهد: برنامه مشترک، برنامه ائتلاف، و برنامه QuestBridge. درخواست پذیرش از دانشگاه پرینستون مستلزم چندین مکمل نوشتاری و ارائه یک مقاله نوشتاری رتبه‌بندی شده است.

در دهه 1950، پرینستون از یک سیستم ABC برای عملکرد به عنوان یک برنامه اولیه اولیه استفاده کرد، که در آن افسران پذیرش از دانشکده‌ها بازدید می‌کردند و رتبه‌های A، B یا C را به دانشجویان اختصاص می‌دادند. برنامه اقدام اولیه، و در سال 1996، به برنامه تصمیم گیری اولیه منتقل شد. در سپتامبر 2006، دانشگاه اعلام کرد که همه متقاضیان کلاس سال 2012 در یک مجموعه واحد در نظر گرفته می‌شوند. در فوریه 2011، به دنبال تصمیمات دانشگاه ویرجینیا و دانشگاه ‌هاروارد برای بازگرداندن برنامه‌های پذیرش اولیه خود، پرینستون اعلام کرد که یک گزینه اقدام اولیه تک گزینه‌ای را برای متقاضیان ایجاد می‌کند،  که هنوز از آن استفاده می‌کند.

 

پرینستون2

 

هزینه ها و بورسیه های تحصیلی دانشگاه پرینستون

از سال تحصیلی 2021-2022، کل هزینه حضور 77690 دلار است. 61٪ از تمام دانشجویان کارشناسی کمک مالی به مبلغ 57251 دلار دریافت می‌کنند. شهریه، اتاق و غذا برای خانواده‌هایی که تا 65000 دلار درآمد دارند رایگان است و کمک مالی به خانواده‌هایی که تا 180000 دلار دارند ارائه می‌شود. در سال 2001، با گسترش اصلاحات قبلی، پرینستون اولین دانشگاهی بود که استفاده از وام‌های دانشجویی را در کمک‌های مالی حذف کرد و آنها را با کمک‌های مالی جایگزین کرد. به طور کلی، کمک‌های مالی 100 درصد نیازهای مالی ثابت شده را برآورده می‌کند. دانشگاه از بورسیه تحصیلی شایستگی علمی ‌یا ورزشی استفاده نمی‌کند.

مجله کیپلینگر در سال 2019 پرینستون را به عنوان پنجمین دانشگاه با ارزش در فهرست ترکیبی مقایسه دانشگاه‌های خصوصی، کالج‌های خصوصی هنرهای لیبرال و کالج‌های دولتی رتبه‌بندی کرد و اشاره کرد که میانگین بدهی فارغ‌التحصیلان 9005 دلار است.

 

زندگی و فرهنگ دانشجویی در پرینستون

 

دانشکده‌های مسکونی

دانشگاه برای تمام چهار سال کارشناسی، مسکن دانشجویان را تضمین می‌کند، درواقع بیش از 98 درصد از دانشجویان در مقطع کارشناسی در محوطه دانشگاه زندگی می‌کنند. هنگامی که دانشجویان در یک کالج مسکونی قرار می‌گیرند، یک مشاور کالج مسکونی طبقه بالا برای تطبیق با زندگی دانشگاهی و یک مشاور علمی دانشکده برای راهنمایی تحصیلی خواهند داشت.

هر کالج مسکونی دارای طرح و معماری متمایز خود است. علاوه بر این، هر کالج رئیس دانشکده، رئیس، مدیر مطالعات و مدیر زندگی دانشجویی خود را دارد. کالج‌ها دارای امکانات رفاهی مختلفی مانند سالن‌های غذاخوری، اتاق‌های مشترک، اتاق‌های خشکشویی، فضاهای دانشگاهی و منابع هنری و سرگرمی هستند. سه تا از کالج‌ها دانشجویانی از همه طبقات را در خود جای می‌دهند، در حالی که سه کالج دیگر فقط افراد زیر کلاس را در خود جای می‌دهند.

ویلسون لاج در سال 1968 به عنوان کالج ویلسون اختصاص یافت و به عنوان آزمایشی برای سیستم کالج مسکونی خدمت کرد. هنگامی‌که ثبت نام در دهه 1970 افزایش یافت، بودجه در عرض یک سال جمع‌آوری شد که منجر به توسعه کالج راکفلر (1982)، کالج متی (1983)، کالج باتلر (1983)، و کالج فوربس (1984) شد. کالج ویتمن در سال 2007 با هزینه 100 میلیون دلار تأسیس و ساخته شد. خوابگاه‌های باتلر در سال 2007 تخریب شد و یک مجتمع جدید در سال 2009 ساخته شد. باتلر و متی قبلاً فقط به عنوان کالج‌های زیر کلاس عمل می‌کردند، اما در پاییز 2009 به کالج‌های چهار ساله انتقال یافتند. پرینستون قرار است دو کالج مسکونی جدید – کالج یه و نیو کالج غرب – را به موقع برای سال تحصیلی 2022-2023 باز کند.

پرینستون دارای یک کالج مسکونی فارغ‌التحصیل است که به عنوان کالج فارغ‌التحصیل شناخته می‌شود، که بر روی تپه‌ای در حدود نیم مایلی پردیس اصلی واقع شده است. اندرو فلمینگ وست، رئیس دانشکده تحصیلات تکمیلی. ویلسون یک مکان مرکزی را برای کالج ترجیح داد. کالج فارغ‌التحصیل از یک بخش بزرگ گوتیک دانشگاهی تشکیل شده است که توسط برج کلیولند تاج گذاری شده است،  یک برج یادبود برای گروور کلیولند، معتمد سابق پرینستون.  این برج همچنین دارای 67 ناقوس کاریلون است که آن را به یکی از بزرگترین کاریون‌ها در جهان تبدیل می‌کند. کالج جدید فارغ‌التحصیل تضاد مدرنی را در سبک معماری به کالج فارغ‌التحصیل قدیمی‌گوتیک ارائه می‌دهد. دانشجویان تحصیلات تکمیلی نیز می‌توانند در آپارتمان‌های دانشجویی زندگی کنند.

 

تحقیق در دانشگاه پرینستون

پرینستون در میان «R1 : دانشگاه‌های دکترا – فعالیت تحقیقاتی بسیار بالا» طبقه‌بندی می‌شود. بر اساس داده‌های سال مالی 2020، دانشگاه تقریباً 250 میلیون دلار از تحقیقات حمایت‌شده برای پردیس اصلی خود دریافت کرد که 81.4 درصد آن از سوی دولت تأمین شد. 12.1% از بنیادها، 5.5% از صنعت و 1.0% از خصوصی و غیره. 120 میلیون دلار اضافی در تحقیقات حمایت شده برای آزمایشگاه فیزیک پلاسما بود. پردیس اصلی و آزمایشگاه مجموعاً 370 میلیون دلار برای تحقیقات حمایت شده بود. بر اساس داده‌های سال 2017، این دانشگاه در بین 902 موسسه برای هزینه‌های تحقیقاتی رتبه 72 را کسب کرد.

بر اساس داده‌های سال 2018، تعداد اعضای آکادمی ملی پرینستون به 126 نفر رسید و در رتبه نهم کشور قرار گرفت. این دانشگاه میزبان 75 موسسه و مرکز تحقیقاتی و دو آزمایشگاه ملی است. پرینستون یکی از اعضای کنسرسیوم گرانت فضایی نیوجرسی است.

 

کتابخانه دانشگاه پرینستون

سیستم کتابخانه دانشگاه پرینستون بیش از 13 میلیون دارایی را از طریق 11 ساختمان، از جمله هفت میلیون جلد صحافی شده، در خود جای داده است که آن را به یکی از بزرگترین کتابخانه‌های دانشگاهی در جهان تبدیل می‌کند. کتابخانه اصلی پردیس که در سال 1948 ساخته شد، کتابخانه Firestone است و به عنوان مخزن اصلی برای علوم انسانی و اجتماعی عمل می‌کند. مجموعه‌های آن عبارتند از دست‌نوشته‌های با امضای گتسبی بزرگ اثر اف. اسکات فیتزجرالد و تلگرام بلند جورج اف کنان. علاوه بر کتابخانه Firestone، کتابخانه‌های تخصصی برای معماری، هنر و باستان‌شناسی، مطالعات آسیای شرقی، مهندسی، موسیقی، امور عمومی و بین‌الملل، سیاست‌های عمومی‌ و آرشیو دانشگاهی و علوم وجود دارد. سیستم کتابخانه دسترسی به منابع الکترونیکی مبتنی بر اشتراک و پایگاه‌های اطلاعاتی را برای دانشجویان فراهم می‌کند.

 

سخن پایانی

در این مقاله تلاش کردیم تا شما را با جزئیات مربوط به دانشگاه پرینستون، یکی از نامدارترین و بهترین دانشگاه‌های آمریکا آشنا کنیم. اما طبیعتا اخذ پذیرش از این دانشگاه کار ساده‌ای نیست و برای انجام آن به جزئیات بیشتری نیاز دارید. پس توصیه می‌کنیم که حتما با ما، موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس بگیرید و راجع به تحصیل در آمریکا و تحصیل در دانشگاه پرینستون، هرسوالی را که دارید بپرسید. تیم متخصص ما هم در مشاوره رایگان و هم در انجام اقدامات جهت اخذ پذیرش شما از این دانشگاه آمریکایی، کمک‌های شایانی خواهد کرد و خدمات همه‌جانبه‌ای را ارائه خواهد داد. پس اگر می‌خواهید آینده‌ای جذاب و درخشان را در آمریکا و به عنوان یک دانشجو در دانشگاه پرینستون سپری کنید، حتما با ما تماس بگیرید.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[امتیاز: 2 میانگین: 5]

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

برای مشاوره رایگان کلیک کنید