لوگو صبا ویزا
دعوت نامه ویزای توریستی

شرایط اخذ دعوتنامه ویزای توریستی

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه دعوتنامه ویزای توریستی و جزئیات آن را به دست بیاورید، می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس بگیرید و به کمک مشاوران باتجربه و حرفه‌ای این موسسه، به پاسخ تمام سوالاتتان دست بیابید.


مشاوره رایگان

آیا قصد سفر به کشور‌های خارجی را دارید و برای ویزای توریستی خود به کمک نیاز دارید؟ دعوتنامه برای ویزای توریستی بخشی ضروری از فرآیند درخواست ویزا است و می‌تواند به افزایش شانس موفقیت شما کمک کند. در این مقاله شرایط اخذ دعوتنامه ویزای توریستی برای شما شرح داده شده است.

ویزای توریستی چیست
فهرست عناوین

ویزای توریستی چیست؟

ویزای توریستی یک گزینه عالی برای کسانی است که به دنبال سفر به کشور‌های خارجی هستند. اگر گردشگران پاسپورت یک کشور واجد شرایط را داشته باشند می‌توانند برای این ویزا اقدام کنند. هنگامی که آنها ویزا را دریافت کردند، آزادند که در طول مدت آن هر چند وقت یکبار که دوست دارند وارد کشور مورد نظر شده و از آن خارج شوند. لازم به ذکر است که ویزای توریستی به متقاضیان اجازه نمی‌دهد که در آن کشور مشغول به کار شوند یا تحصیل کنند و تمامی ‌بازدیدکنندگان باید هنگام ورود و در طول اقامت خود، شرایط ویزا را رعایت کنند. در این مقاله نحوه دریافت دعوتنامه برای ویزای توریستی را برای شما توضیح می‌دهیم و با انجام این مراحل همه چیزهایی که برای درخواست ویزای توریستی نیاز دارید به دست خواهید آورد.

دعوتنامه ویزای توریستی چیست؟

دعوتنامه ویزای توریستی یک سند رسمی از طرف میزبان در کشورهای خارجی برای متقاضی است که تأیید می‌کند آنها موافقت کرده اند که اقامت و سایر هزینه‌های زندگی را در طول مدت بازدید پوشش دهند. هدف از این نامه ارائه شواهدی است که نشان دهد متقاضی حین اقامت در کشور مورد نظر از حمایت مالی کافی برخوردار است. دعوتنامه ویزای توریستی همچنین باید حاوی جزئیاتی در مورد رابطه بین میزبان و متقاضی باشد، مانند مدت زمانی که یکدیگر را می‌شناسند و اطلاعات تماس آنها.

طرح کلی دعوت نامه

اگر برای بازدید از یکی از کشور‌های خارجی دعوت شده اید، دعوتنامه ویزای توریستی شما معمولاً شامل موارد زیر است:

 • نام کامل هر دو طرف
 • رابطه با طرف مقابل
 • مدت زمانی که آنها یکدیگر را می‌شناسند
 • آدرس، شماره تلفن و آدرس ایمیل هر دو طرف
 • دلیل دعوت شما
 • مدت اقامت شما
 • ترتیبات اقامت شما در کشور مورد نظر
 • برنامه سفر پیشنهادی شما در کشور مقصد
 • هر گونه اطلاعات مرتبط دیگری که ممکن است برای برنامه شما لازم باشد

دعوتنامه ویزای توریستی یک سند پشتیبانی برای درخواست شما برای یک بازدید کوتاه از کشور مقصد است. این نوع ویزا به شما این امکان را می‌دهد که بسته به طول سفر خود تا سه ماه یا بیشتر در آنجا بمانید. دعوتنامه شما برای ویزای توریستی باید توسط یک شهروند یا مقیم دائمی آن کشور که شما را شخصاً می‌شناسد و می‌تواند شما را تضمین کند، نوشته شود. همچنین دعوت نامه برای ویزای توریستی باید شامل جزئیات هویت میزبان شما، رابطه آنها با شما و نحوه حمایت مالی شما در طول مدت اقامت باشد. میزبان شما همچنین باید اعلام کند که مایل است مسئولیت هرگونه هزینه‌های مربوط به درمان پزشکی یا سایر کمک‌هایی که ممکن است در طول بازدید شما متحمل شود را بپذیرد.

چه کسانی می‌توانند برای ویزای توریستی درخواست دهند؟

متقاضیان واجد شرایط اخذ ویزای توریستی، شامل دارندگان گذرنامه از اکثر کشورها هستند که دارای حقوق اقامت دائم در کشور مقصد نیستند. علاوه بر این، افرادی که اعضای خانواده شان در کشور مقصد زندگی می‌کند ممکن است بتوانند تحت برنامه مهاجرت جریان خانوادگی وارد آن کشور شوند.

متقاضیان باید معیارهای خاصی را داشته باشند و مدارکی مانند شواهدی مبنی بر ثبات مالی، ترتیبات بازگشت سفر تایید شده و مدرکی مبنی بر اینکه قصد دارند پس از پایان سفر، کشور مقصد را ترک کنند، ارائه دهند. ویزای توریستی به افراد اجازه می‌دهد تا برای فعالیت‌های گردشگری یا بازدید تجاری به کشور مقصد سفر کنند و شامل افرادی می‌شود که می‌خواهند با یک کشتی کروز از کشور مورد نظرشان بازدید کنند یا کسانی که به عنوان عضوی از یک گروه تور سازمان‌یافته به آنجا سفر می‌کنند.

دعوتنامه ویزای توریستی

الزامات واجد شرایط بودن برای ویزای توریستی

برای واجد شرایط بودن برای ویزای توریستی، شرایط زیر وجود دارد:

 • بازدیدکنندگان از کشورها و مناطق واجد شرایط می‌توانند برای ویزای توریستی کشور مقصد، برای مقاصدی مانند گردشگری، تفریح یا دیدن خانواده یا دوستان درخواست دهند.
 • متقاضیان برای اعطای ویزا باید معیارهای خاصی را داشته باشند، که شامل ارائه اسنادی است که هویت و برنامه معتبر سفر آنها را نشان می‌دهد. داشتن پاسپورت معتبر با حداقل شش ماه اعتبار از تاریخی که قصد بازگشت به کشور محل اقامت خود را دارند نیز لازم است.
 • متقاضیان واجد شرایط ممکن است شامل گردشگران، بازدیدکنندگان تجاری و کسانی از کشورهایی باشند که واجد شرایط اداره سفر الکترونیکی (ETA) هستند.
 • بازدیدکنندگان بالقوه نیز ممکن است نیاز به انجام یک معاینه پزشکی به عنوان بخشی از فرآیند درخواست ویزا داشته باشند.
 • متقاضیان باید مدارکی مانند پاسپورت معتبر، مدارک وجوه و بلیط‌های برگشتی را در زمان درخواست ارائه دهند.
 • هنگام درخواست ویزای توریستی، باید هزینه ای پرداخت کنید. هزینه بسته به عواملی مانند نوع ویزای مورد درخواست متفاوت است و متقاضیان اگر بخواهند درخواست خود را سریع پیگیری کنند ممکن است نیاز به پرداخت هزینه‌های اضافی داشته باشند.
 • توریست یا بازدید کننده تجاری باشید.
 • یکی از اعضای خانواده یا دوست یک شهروند یا مقیم دائم کشور مقصد باشید.
 • متقاضیان همچنین نباید سابقه کیفری داشته باشند و می‌توانند با ارائه مدارکی مانند گواهی پلیس از هر کشوری که در طی 10 سال گذشته در آن 12 ماه یا بیشتر زندگی کرده اند، این را اثبات کنند.
 • همچنین ممکن است برای نشان دادن هدف آنها از ملاقات و ترتیبات اقامت در کشور مقصد، شواهد اضافی مورد نیاز باشد.
 • به شدت توصیه می‌شود که متقاضیان قبل از شروع درخواست، تمام اطلاعات مربوط به ویزای توریستی را مطالعه کنند. این به آنها در درک شرایط واجد شرایط بودن برای نوع خاص ویزای خود و اینکه چه مدارکی باید به عنوان بخشی از درخواست ارائه شود کمک می‌کند.
 • متقاضیان باید مدارک مسافرتی معتبر داشته باشند.
 • دارندگان ویزای توریستی همچنین باید نشان دهند که بودجه کافی برای پوشش هزینه‌های سفر خود را در هنگام اقامت در کشور مقصد دارند.
 • قبل از سفر، همه دارندگان ویزای توریستی باید از پوشش بیمه درمانی معتبر برای اقامت خود در کشور مقصد اطمینان حاصل کنند، زیرا ممکن است از آنها خواسته شود که هزینه‌های پزشکی را که در آنجا متحمل شده اند بپردازند.
 • هنگام درخواست ویزا و زمان اعطای ویزا، خارج از کشور مقصد باشید.
 • پس از برآورده شدن تمام معیارها و ارائه تمام اسناد مربوطه، متقاضیان می‌توانند درخواست ویزای توریستی کشور مقصد را به صورت آنلاین یا شخصاً در یک اداره مهاجرت ارائه کنند.
 • ویزای توریستی ممکن است به مدت 12 ماه اعطا شود و امکان بازدید چندگانه در این مدت را فراهم می‌کند. این ویزا همچنین بسته به شرایط و مدت اقامت تایید شده قابل تمدید است.

فرآیند دریافت دعوتنامه ویزای توریستی چگونه است؟

طبق گزارشات دریافت شده از بررسی انواع ویزای کشورها، در صورتی که قصد دریافت دعوتنامه ویزای توریستی را دارید، انجام مراحل زیر لازم است:

مرحله 1) آشنایی با شرایط ویزا

قبل از درخواست برای دعوتنامه ویزای توریستی، مهم است که تمام شرایط ویزا را همانطور که توسط وزارت امور داخلی کشور مقصد مشخص شده است، بدانید. این شرایط شامل مدارک لازم مانند جزئیات گذرنامه، معاینه پزشکی، نداشتن سابقه کیفری، صورت‌های مالی و شواهدی از دلیل سفر به داخل کشور مقصد می‌باشد.

مرحله 2) پیدا کردن حامی واجد شرایط

حامی واجد شرایط باید شهروند یا مقیم دائمی کشور مقصد باشد که بتواند مدرکی مبنی بر آدرس محل سکونت در آن کشور و جزئیات تماس خود را ارائه دهد. اسپانسر همچنین باید بودجه کافی برای حمایت از خود و افراد وابسته (در صورت وجود) در طول اقامت مورد نظر شما در آن کشور را داشته باشد.

مرحله 3) آماده کردن اسناد

سپس فرد حامی برای دعوتنامه ویزای توریستی باید اسنادی را آماده کند که ثابت کند قادر به حمایت از اقامت شما در کشور مقصد است. این اسناد باید شامل تاریخ‌های اقامت مورد نظر شما، هدف سفر، اطلاعات تماس هر دو طرف و همچنین شامل مدرکی باشد که نشان دهد می‌توانند چنین بازدیدی را تسهیل کنند. همچنین مهم است که اطمینان حاصل شود که اسناد توسط قاضی صلح (JP) تأیید شود.

مرحله 4) ارسال مدارک

سپس فرد حامی باید تمام مدارک مربوطه، از جمله دعوت نامه خود برای ویزای توریستی را به همراه فرم درخواست شما و سایر مدارک مورد نیاز به وزارت امور داخلی کشور مقصد ارسال کند.

مرحله 5) انتظار برای پردازش درخواست

پس از ارسال تمام مدارک، باید منتظر رسیدگی به درخواستتان باشید که ممکن است حدود هشت هفته طول بکشد تا حکم درخواست ویزای خود را دریافت کنید.

پیروی از این مراحل می‌تواند به شما در ساده سازی دریافت دعوت نامه ویزای توریستی از یک حامی واجد شرایط در کشور مقصد کمک کند. مهم است که اطمینان حاصل شود که تمام اسناد مربوطه قبل از ارسال درخواست شما توسط JP تأیید شده باشد و با آمادگی مناسب، می‌توانید منتظر یک نتیجه موفق باشید.

شرایط اخذ دعوتنامه ویزای توریستی

نکاتی برای دعوت نامه ویزای توریستی

برای سفر به کشور مورد نظرتان، یکی از اسنادی که باید به عنوان بخشی از درخواست خود ارائه دهید، دعوت نامه ویزای توریستی است. در اینجا نکاتی وجود دارد که به شما در نوشتن دعوت نامه ویزای توریستی کمک می‌کند و شانس شما را برای تایید ویزای توریستی افزایش می‌دهد:

1) کوتاه و دقیق نوشتن دعوتنامه

دعوت نامه ویزای توریستی نباید بیش از یک صفحه باشد و مطمئن شوید که تمام اطلاعات مرتبط مانند نام، تاریخ سفر و اطلاعات تماس خود را درج کنید.

2) شخصی سازی کردن دعوتنامه

دعوت نامه ویزای توریستی باید توسط فردی که شما را به کشور مقصد دعوت می‌کند نوشته شود. علاوه بر گنجاندن اطلاعاتی در مورد خودتان، حتماً به دلیل دعوت از متقاضی و نحوه شناخت شما از او نیز اشاره کنید.

3) درج اسناد پشتیبان

به همراه دعوت نامه خود برای ویزای توریستی، حتما مدارک دیگری مانند مدرک اقامت و برنامه سفر را نیز همراه داشته باشید. تمام مدارک مورد نیاز شانس پذیرش درخواست شما را افزایش می‌دهد.

سوالات متداول

آیا دعوت نامه ویزا اجباری است؟

دعوت نامه ویزا اجباری نیست و تضمینی برای تایید درخواست ویزای متقاضی نمی‌باشد.

چه کسی باید دعوت نامه ویزا را ارائه دهد؟

به طور معمول، متقاضیان ویزای توریستی (ویزای B2) باید یک دعوت نامه به همراه درخواست ویزای توریستی داشته باشند. در حالی که این دعوتنامه می‌تواند برای پرونده مفید باشد، اما لازم نیست و به هیچ وجه تاییدیه را تضمین نمی‌کند. شخصی که نامه را می‌نویسد (میزبان) باید شهروند یا مقیم دائم قانونی کشور مقصد باشد. آنها همچنین باید خانه یا آپارتمانی با فضای کافی برای اسکان دوست و بستگان خارجی داشته باشند.

دعوت نامه ویزای خود را کجا ارسال کنم؟

پس از تکمیل دعوت نامه توسط میزبان شهروند یا مقیم دائم قانونی کشور مقصد، باید آن را برای  کنسولگری/سفارت، همراه با فرم 134I- ارسال کنید.

برای نوشتن دعوت نامه ویزا چه شرایطی وجود دارد؟

نامه باید توسط یک شهروند مقیم دائم قانونی نوشته شود. در نامه، میزبان باید وضعیت خود در آن کشور و وضعیت زندگی خود را مشخص کند. میزبان همچنین می‌تواند مدارکی مبنی بر اقامت، مانند مالکیت خانه یا قرارداد اجاره در صورت امکان و تمایل ارائه دهد. اطمینان حاصل کنید که همه چیزهایی که در نامه ذکر شده دقیق است. اگر بین آنچه که در نامه بیان می‌شود و آنچه که متقاضی به مقامات مهاجرت در طول قرار ملاقات حضوری می‌گوید مغایرت وجود داشته باشد، خطر متوقف شدن کل پرونده وجود دارد.

آیا دعوت نامه ویزا باید دست نوشته باشد؟

می‌توانید دعوت نامه ویزا را تایپ کنید یا به صورت دستی بنویسید. اگر آن را با دست می‌نویسید، مطمئن شوید که خوانا باشد و از همان خودکار برای کل متن استفاده شود.

سخن پایانی

راه‌های زیادی برای دریافت دعوتنامه ویزای توریستی وجود دارد و متداول ترین راه این است که از یکی از دوستان یا اعضای خانواده تان که در کشور مقصد زندگی می‌کند بخواهید که آن را برای شما بنویسد. با این حال، اگر هیچ مخاطبی در کشور مقصد ندارید، چند گزینه دیگر برای شما وجود دارد. اولین انتخاب این است که با یک آژانس مسافرتی مانند دفتر مهاجرتی صباویزا که در تامین ویزای کشور مورد نظر شما تخصص دارد، تماس بگیرید. سفارتخانه‌ها در سراسر جهان اغلب مدارکی را درخواست می‌کنند که به نظر گیج کننده می‌رسد، به خصوص برای مسافرانی که اولین بارشان است که برای ویزا درخواست می‌دهند. با این حال، با کمی مطالعه، متقاضی می‌تواند اطلاعات زیادی در مورد هر مدرک و نحوه دریافت آن پیدا کند. دعوت نامه از جمله مدارکی است که متقاضیان برای اولین بار در درک هدف آن مشکل دارند، اما در واقع، همه چیز مربوط به نامه دعوت بسیار ساده و آسان است.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[امتیاز: 1 میانگین: 5]

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

برای مشاوره رایگان کلیک کنید