لوگو صبا ویزا
تحصیل دکتری در استرالیا

تحصیل دکتری در استرالیا

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه تحصیل دکتری در استرالیا و جزئیات بیشتری از ثپت نام آن به دست بیاورید،می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس بگیرید و به کمک مشاوران باتجربه و حرفه‌ای این موسسه، به پاسخ تمام سوالاتتان دست بیابید.
مشاوره رایگان فرم ارزیابی اولیه

با توجه به این موضوع که کشور استرالیا دارای یک سیستم آموزش عالی بسیار معتبر در سطح جهانی است، تحصیل در دوره دکتری در این کشور همواره به عنوان یکی از اصلی ترین کشورها برای مهاجرت متقاضیان تحصیلات تکمیلی است. تحصیل دکتری در استرالیا همراه با بورس تحصیلی، شرایط ایده آلی را برای فرد دانشجو فراهم می نماید و به نوعی اشتغال محسوب می گردد.

مزایای تحصیل در مقطع دکتری در کشور استرالیا:

به طور کلی، می توان مزایای تحصیل در دروه دکتری در دانشگاه های استرالیا را به صورت زیر دسته بندی نمود.

 1. تحصیل در معتبر ترین دانشگاه های دنیا. هفت دانشگاه این کشور از نظر رتبه بندی جهانی، جزء 100 دانشگاه برتر دنیا هستند.

 2. زندگی در کشوری با استانداردهای رفاهی بالا.

 3. زندگی در کشوری که زبان اصلی مردم آن انگلیسی.

امکان همکاری با برترین محققین دنیا.

 

ساختار دوره دکتری (PhD Structure) در کشور استرالیا:

ساختار برنامه های دکتری در کشور استرالیا تقریباً مشاهب کشور انگلستان و بر پایه انجام تحقیق و ارائه پایان نامه دکتری است. به طور کلی، دوره دکتری در کشور استرالیا تحقیق بر روی پروژه ای خاص و ارائه پایان نامه متمرکز است. در کشور استرالیا، دانشجوی دکتری بیشتر زمان خود را بر روی پایان نامه صرف خواهد کرد که شامل انتخاب موضوع، بررسی متون، انجام آزمایشات مربوطه و آنالیز داده ها و در نهایت ارائه یافته ها است.

طول دوره دکتری (Duration)

دوره دکتری تمام وقت در کشور استرالیا 3 تا 4 سال به طول می انجامد. ممکن است این مدت افزایش یابد که به میزان بورسیه بتتگس دارد.

هزینه تحصیل و بورسیه (Fees & Funding)

هزینه تحصیل در مقطع دکتری در کشور استرالیا با توجه به کیفیت آموزشی، تا حدودی بالاتر از سایر کشور ها است و دانشجویان می بایست شهریه پرداخت کنند. هزینه تحصیل یک دانشجوی بین الملل در کشور استرالیا، 10 تا 26 هزار دلار در سال است.

4 چیزی که باید قبل از تحصیل در استرالیا بدانید!

هزینه های اقامت و زندگی دانشجویی در کشور استرالیا نتغیر بوده و به شهر محل اقامت و نوع زندگی فرد بستگی دارد. بر اساس برآورد دولت استرالیا، دانشجویان بین المللی در این کشور سالیانه 20 هزار دلار هزینه را می ابیست صرف اجاره منزل و سایر هزینه های جانبی کنند.

انواع مختلفی از بورسیه های تحصیلی برای دانشجویان دکتری در کشور استرالیا ارائه می شود که هزینه های تحصیل و هزینه های زندگی دانشجو را پوشش داده و متقاضیان تحصیل در دوره دکتری می توانند برای دریافت آنها اقدام کنند.

بورسیه دانشگاهی

دانشگاه های استرالیا، بورسیه های اختصاصی خود را دارند. بسیاری از دانشگاه های استرالیا علاوه بر بورسیه رسمی، پوزیشن های دکتری به همراه فاند را در سایت دانشگاه تبلیغ می کنند. اکثر دانشجویان دکتری در کشور استرالیا در طول دوران تحصیلی خود به استخدام دانشگاه مربوطه در خواهند آمد و به عنوان کارمند دانشگاه در نظر گرفته می شوند. در نتیجه، شخص در طول دوران تحصیل خود از دانشگاه محل تحصیل حقوق دریافت می کند. به عبارتی دیگر، اکثر دانشجویان دکتری در استرالیا با دانشگاه مربوطه قرارداد گرنت پژوهشی منعقد می کنند. بر این اساس، ممکن است وظایف دیگری از جمله تدریس برای دانشجویان مقاطع پایین تر نظیر لیسانس نیز جزو ین وظایف باشد.

Endeavour Scholarship

نوعی از بورسیه است که توسط دولت استرالیا به متقاضیان دوره دکتری ارائه می دهد که شامل هزینه تحصیل، اقامت و سفر به کشور استرالیا است. شرایط احراز این بورسیه بسیار سخت بوده و سالیانه تعداد محدودی ارائه می شود.

شرایطی که می تواند دریافت بورس تحصیلی دوره دکتری در استرالیا را تسهیل بخشد

 • اتمام تحصیل دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد از دانشگاه های معتبر کشور خود

 • مدرک زبان انگلیسی آیلتس آکادمیک با نمره 7

 • یافتن یک استاد راهنما از دانشگاه های استرالیا و جلب نظر او برای پشتیبانی از پایان نامه دکتریی دانشجو

 •  ارائه تألیفاتی مانند مقالات معتبر و کتاب

تحصیل دکتری در استرالیا

مدارک مورد نیاز برای اقدام

 1. دارا بودن مدرک کارشناسی ارشد در رشته های مرتبط از دانشگاه های معتبر

 2. کپی برابر اصل کلیه مدارک تحصیلی

 3. رزومه
 4. ارائه نام حداقل یک استاد راهنما که می بایست از اعضای هیئت علمی دانشگاه های کشور استرالیا باشد.

 5. مدرک زبان آیلتس آکادمیک با حداقل نمره 5/6. توجه داشته باشید که برخی از دانشگاه ها نمره زبان بالاتری از متقاضی دکتری درخواست می کنند (عموماً آیلتس آکادمیک 7).

 6. چاپ مقالات در نشریات معتبر.

 7. انگیزه نامه (SOP)
 8. پروپروزال تحقیقاتی (در صورت نیاز)

 9. بیمه خدمات درمانی

 

توجه داشته باشید که ممکن است در طول مراحل پذیرش دانشگاه از شما دعوت به انجام مصاحبه کند. این یک نشانه خوب است و بدین معنی است که درخواست شما برای آنها جذاب بوده و خواهان دریافت اطلاعات بیشتری از جانب شما
هستند.

زمان اقدام

برای اقدام جهت دریافت پذیرش یا دریافت پیشنهاد رسمی کار بعنوان دانشجوی دوره دکتری یا پژوهشگر، شما می توانید در هر زمانی شروع به مکاتبه و نامه نگاری با استاد مربوطه در دانشگاه دلخواه تان کنید و یا برای موقعیت های خالی دوره دکتری که در سایت دانشگاه آگهی می شوند، اقدام کنید. بنابراین، مهم است که اطلاعات دقیق را از سایت هر دانشگاه مورد نظر دریافت کنید.

حقوق ماهیانه

در کشور استرالیا بیشتر پروژه های تحقیقاتی و پژوهشی که در قالب دوره های دکتری ارائه می شوند، توسط بخش دولتی ارائه و پشتیبانی مالی می شوند. در واقع، شما بعنوان یک محقق یا یک دانشجوی دوره دکتری در طول مدت تحصیل در استرالیا بر روی پروژه ای کار می کنید که از سوی دولت یا یک شرکت سرمایه گذار مشخص پشتیبانی مالی می شود.

 

شانس پیدا کردن کار در کشور استرالیا پس از اتمام دوره دکتری

با توجه به استاندارد بالای آموزشی کشور استرالیا و توجه به این نکته که اکثر دانشگاه های این کشور از نظر رنکینگ علمی در سطح بالایی قرار دارند، فارغ التحصیلان دکتری دانشگاه های این کشور از شانس بالایی برای یافتن موقعیت های شغلی مناسب با درآمد خوب برخوردار خواهند بود. دولت استرالیا به منظور کمک به فارغ التحصیلان دانشگاهی برای یافتن شغل در این کشور، ویزایی تحت عنوان Temporary Graduate Visa  ارائه می دهد که به واسطه آن، فارغ التحصیلان دوره دکتری در کشور استرالیا، تا 4 سال پس از اتمام دوره تحصیل خود فرصت دارند تا برای یافتن کار مورد نظر خود اقدام نمایند.

حداقل شرایط لازم برای دریافت این ویزا عبارتست از:

 • متقاضی کمتر از 50 سال سن داشته باشد.

 • متقاضی وایزای معتبر داشته باشد.

 • متقاضی اخیراً از دانشگاه مطرحی در کشور استرالیا فارغ التحصیل شده باشد.

 • حدوداً زمان رسیدگی به درخواست این نوع ویزا، 5 ماه است.

با ورود اطلاعات اولیه خود مشاوران صبا ویزا در اولین فرصت با شما تماس گرفته و به روز ترین اطلاعات در مورد ویزای تحصیلی  استرالیا را در اختیارتان قرار میدهند.

فرم مشاوره رایگان

با تکمیل فرم مشاوره مشاوران صبا ویزاپلن در اولین فرصت با شما تماس گرفته و به روز ترین اطلاعات در مورد مهاجرت تحصیلی را در اختیارتان قرار میدهند

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[امتیاز: 1 میانگین: 5]

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

برای مشاوره رایگان کلیک کنید