لوگو صبا ویزا

سرمایه گذاری در آمریکا

گر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه سرمایه گذاری در آمریکا و جزئیات آن به دست بیاورید، می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس بگیرید و به کمک مشاوران باتجربه و حرفه‌ای این موسسه، به پاسخ تمام سوالاتتان دست بیابید. مشاوره رایگان

آمریکا؛ کشور فرصت‌ها

ایالات متحده آمریکا که همیشه از آن به عنوان کشور فرصت‌ها یاد می‌شود، هموراه بستری مناسب و امن برای سرمایه شهروندان دیگر کشورها به شمار می‌رود. زندگی در آمریکا – به عنوان یک ابرقدرت در تمامی عرصه‌ها‌ – یک آرزوی دست‌نیافتنی برای مردم جهان بوده که این آرزو در طی سال‌های اخیر از طریق روش‌های مختلف برآورده شده است. در این مطلب قصد داریم شما را با انواع سرمایه گذاری در آمریکا که به عنوان یکی از روش‌های قانونی اخذ اقامت این کشور به شمار می‌رود آشنا کنیم. با سرمایه گذاری در کشور عمو سام نه تنها از دست‌آورد یک عمر زندگی خود محافظت خواهید کرد، بلکه می‌توانید یک زندگی سطح بالایی را برای خود در این کشور دست‌و‌پا کنید.

سرمایه گذاری در آمریکا1

دلار آمریکا، از ارزش سرمایه شما محافظت می‌کند

پشتوانه دلار آمریکا آنقدر قوی و ثابت است که هر شخص برای حفظ ارزش دارایی خود تمام سرمایه خود را به دلار آمریکا تبدیل می‌کند و مطمئن خواهد بود که نه تنها از ارزش دارایی کاسته می‌شود بلکه افزایش چشم‌گیری هم پیدا می‌کند.

حال در نظر بگیرید که اگر به طور مستقیم به صورت دلاری در آمریکا سرمایه گذاری کنید چه مزایایی برای خود و داراییتان خواهد داشت. از طرف دیگر، بازار آمریکا همیشه یکی از 5 بازار پر رونق جهان به شمار می‌رود که نشان از قدرت اقتصادی این کشور و شهروندان آمریکایی دارد.

شفافیت دستگاه‌های قضایی در مورد سرمایه اتباع خارجی

یکی از شبهاتی که در مورد سرمایه گذاری در آمریکا در بین اذهان عمومی وجود دارد، بحث ریسک و شرایط مصادره شدن سرمایه شهروندان دیگر کشورها در آمریکا است. مادامی که شخص سرمایه‌گذار هیچگونه جرم و جنایتی در خاک آمریکا مرتکب نشود، دولت و دستگاه قضایی این کشور هرگز اجازه مصادره کردن اموال وی را ندارند و شخص سرمایه‌گذار حتی می‌تواند از طریق مراجع قانونی شکایات خود را علیه دولت این کشور تنظیم کند.

پس نه تنها این مسئله واقعیت ندارد، بلکه دولت آمریکا همواره تلاش می‌کند تا از سرمایه‌های خارجی به بهترین شکل ممکن محافظت کند. این دلیل باعث شده تا ایالات متحده آمریکا به یکی از بهترین بسترهای سرمایه گذاری در جهان تبدیل شود.

سرمایه گذاری در آمریکا و اخذ گرین کارت

در خصوص سرمایه گذاری در آمریکا باید به این نکته توجه داشته باشید که هر نوع سرمایه گذاری در این کشور منجر به اخذ اقامت و گرین کارت آمریکا نخواهد شد. سرمایه گذاری در آمریکا روش‌های مختلفی دارد که هر یک از آنها متناسب با میزان سرمایه گذاری و شرایط اقتصادی کشور، مدت اقامت خاصی را به شخص سرمایه‌گذار  و خانواده او اهدا می‌کند.

در برخی از بیزینس پلن‌ها ممکن است به شخص سرمایه‌گذار اقامت دائم کشور آمریکا اعطا شود و در برخی دیگر ممکن است حتی اجازه اخذ گرین کارت آمریکا به شخص داده نشود.

در این مطلب از سایت صبا ویزا نگاهی جزئی به انواع روش‌های سرمایه گذاری در آمریکا که به اخذ گرین کارت منجر نخواهند شد خواهیم پرداخت تا شما عزیزان به بهترین شکل ممکن با شرایط عمومی سرمایه گذاری در این کشور آشنا شوید و سپس به سرمایه گذاری‌های مختلفی که در آخر منجر به اخذ گرین کارت آمریکا می‌شوند را به طور ویژه می‌پردازیم.

سرمایه‌گذاری‌های غیرمهاجرتی E-2 و L-1

ویزاهای سرمایه‌گذاری‌ E-2 و L-1 آمریکا دو گزینه بسیار عالی برای سرمایه‌گذاران و کارآفرینانی به شمار می‌روند. ویزای L1 یک ویزای غیرمهاجرتی است که به شرکت‌های خارجی این اجازه را می‌دهد تا یکی از کارمندان خود را برای همکاری و بستن قراردادهای مختلف با یک شرکت آمریکایی به این کشور بفرستد. ویزای E2، از طرف دیگر، مخصوص سرمایه‌گذارانی است که قصد دارند دارایی خود را در قالب تاسیس یک شرکت جدید و یا سرمایه‌گذاری در یک شرکت آمریکایی که قبلا تاسیس شده سرمایه‌گذاری کنند.

در حالی که افراد دارای ویزاهای L1 و E2 می‌توانند در آمریکا زندگی و حرفه خود را ادامه دهند، اما صرف داشتن این دو ویزا منجر به اخذ گرین کارت به صورت مستقیم نخواهد شد. از طرف دیگر، ویزاهای L1 و E2 به صورت موقتی به فرد اعطا می‌شوند اما تحت شرایط خاص قابل تمدید نیز هستند. از آنجایی که افراد دارای ویزای E2 می‌توانند گرین کارت این کشور را بدست آورند در ادامه حتما به چگونگی اخذ چنین ویزایی خواهیم پرداخت.

سرمایه گذاری در آمریکا با اخذ ویزای EB5

برنامه ویزای سرمایه گذاری مهاجرتی EB5 یک برنامه مدون جهت ایجاد اشتغال در ایالات متحده آمریکا است که برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی طراحی شده است. ویزای EB5 سرمایه گذاری در آمریکا این فرصت را برای شهروندان خارجی فراهم می‌کند تا در صورت سرمایه گذاری حداقل 900000 دلاری در مشاغل ایالات متحده به اقامت دائم (گرین کارت)  ایالات متحده دست پیدا کنند. به منظور بهره‌بردن از مزایای چنین ویزایی، درخواست کنندگان EB5 باید ثابت کنند که سرمایه‌گذاری آنها حداقل 10 شغل جدیدِ تمام وقت را برای کارگران آمریکایی ایجاد خواهد کرد.

بر خلاف برخی از ویزاهای سرمایه‌گذاری ایالات متحده که دو نوع از آنها را پیش‌تر مورد بررسی قراردادیم، پس از دریافت ویزای EB5، متقاضی موفق به اخذ اقامت دائم این کشور می‌شود. شخص سرمایه‌گذار با در اختیار داشتن مدرک اقامت دائمی خود برای انتخاب فرصت‌های آموزشی، زندگی، کار و سفر در هر نقطه از ایالات متحده آزاد خواهد بود. همچنین دارندگان چنین ویزایی نیازی به احراز هویت مجدد در آینده ندارند و EB5 روشی همیشگی برای اخذ شهروندی ایالات متحده فراهم می‌کند.

آشنایی با پروسه اخذ ویزای EB5 سرمایه گذاری در آمریکا

بیش از هرچیز باید گفت که برای دست‌یابی به ویزای EB5 آمریکا نیاز به حداقل 900،000 دلار آمریکا جهت سرمایه‌گذاری در این کشور دارید. مدت زمانی که طول می‌کشد تا به ویزای EB5 ایالات متحده آمریکا دست‌یابید، 3 الی 4 سال در نظر گرفته می‌شود که بسته به شرایط اقتصادی این مدت زمان کم یا زیاد خواهد شد. برای اخذ چنین ویزای ارائه دادخواست I-526 برای سرمایه‌گذاران خارجی الزامی است؛ این دادخواست نشان می‌دهد که شخص سرمایه‌گذار، سرمایه مورد نیاز را در یکی از شرکت‌های آمریکایی هزینه کرده است. بررسی دادخواست I-526 توسط شخص یا از طریق وکیل او امکان‌پذیر است.

پس از تأیید درخواست I-526، سرمایه‌گذار به همراه خانواده با همیاری وکیل مهاجرت برای تعیین وقت مصاحبه برای دریافت گرین کارت مشروط اقدام می‌کند (اگر شخص سرمایه‌گذار در خاک آمرکیا است باید از طریق دادخواست I-485 اقدام کند).

هنگامی که صلاحیت سرمایه‌گذار جهت اخذ ویزای EB5 تأیید شد، به سرمایه‌گذار و اعضای خانواده وی گرین کارت مشروط (موقت) صادر می‌شود که دو سال اعتبار دارد. اگر سرمایه‌گذارِ دارای ویزای EB-5 قبلا در ایالات متحده نبوده، باید ظرف 180 روز وارد این کشورد شود. درست پس از هنگام ورود به ایالات متحده آمریکا، دوره 24 ماهه اقامت دائم مشروط سرمایه‌گذار و خانواده او آغاز می‌شود.

در دو ماهه پایان اقامت مشروط سرمایه‌گذار، وکیل وی باید از طریق دادخواست I-829 جهت تبدیل کردن گرین کارت مشروط به گرین کارت دائمی اقدام کند. ارائه این دادخواست به USCIS (سازمان خدمات شهروندی و مهاجرتی ایالات متحده آمریکا) ثابت می‌کند که سرمایه‌گذار خارجی دارایی خود را کاملاً در بازار آمریکا سرمایه‌گذاری کرده و 10 شغل مورد نیاز برنامه ویزای EB5 را ایجاد کرده است.

پس از تأیید سرمایه‌گذار و اعضای خانواده، گرین کارت دائمی برای زندگی، کار و تحصیل در هر نقطه از ایالات متحده آمریکا بدون هیچ گونه پیش شرطی صادر خواهد شد.

 

سرمایه گذاری در آمریکا2

چگونگی اخذ ویزای EB5 با سرمایه‌گذاری 900،000 و 1،800،000 دلاری

همانطور که گفتیم برای اخذ ویزای EB5 سرمایه گذاری در آمریکا به حداقل 900،000 دلار سرمایه احتیاج است. اما برای افرادی که دارای سرمایه بیشتری هستند، امکانات بهترین در نظر گرفته شده است که در این قسمت به ضوابط هر دو نوع سرمایه‌گذاری‌ها خواهیم پردخت.

ضوابط سرمایه‌گذاری 900،000 دلاری

شرط اصلی دریافت ویزای EB5 از طریق این نوع سرمایه‌گذاری این است که فرد باید 900 هزار دلار از سرمایه خود را در یکی از مناطقی که از قبل تعیین شده که بیشتر مناطق پر خطر و محروم آمریکا هستند، در قالب تاسیس کسب و کاری که پتانسیل اشتغال‌زایی حداقل 10 شغل مناسب برای 10 کارمند را دارد، سرمایه‌گذاری کند.

ضوابط سرمایه‌گذاری 1،800،000 دلاری

با داشتن سرمایه یک میلیون هشتصد هزار دلاری می‌توانید دارایی خود را در مناطقی که خطرپذیری کمتری دارند در خاک آمریکا سرمایه‌گذاری کنید. مناطق با خطرپذیری کم در آمریکا عمدتا شهرهایی با جمعیت بالا و حداقل نرخ بیکاری در نظر گرفته می‌شوند. در این سرمایه‌گذاری نیز ایجاد 10 شغل برای 10 کارمند یا کارگر آمریکایی الزامی است.

قوانین فدرال آمریکا جهت دریافت ویزای سرمایه گذاری EB5

در کنار رقم سرمایه گذاری که از طرف دولت آمریکا تعیین شده است، قوانین دیگری نیز تعبیه شده‌اند که دانستن آنها خالی از لطف نیست:

 • ایجاد 10 شغل به صورت مستقیم برای ده نفر از شهروندان آمریکایی هیچگاه مد نظر دولت این کشور نبوده است. منظور از ایجاد شغل به این معنی می‌باشد که از طریق سرمایه‌گذاری شخص به طور کلی و حتی غیرمستقیم 10 فرصت شغلی ایجاد شود
 • فرد سرمایه‌گذار باید در یک کسب و کار (بیزینس) فعال دارایی خود را هزینه کند، پس سرمایه‌گذاری در بورس یا خرید ملک به دلیل اینکه ریسک چندانی ندارند منجر به اخذ ویزای EB5 نخواهند شد
 • در صورتی که سرمایه فرد توسط خود شخص تامین شده باشد و از خارج از آمریکا وارد این کشور شود، معاف از پرداخت مالیات خواهد بود. در غیر این صورت ورود هرگونه سرمایه در اَشکال مختلف مانند ارثیه و یا هدیه مشمول مالیات می‌شود
 • برای سرمایه گذاری در آمریکا جهت اخذ اقامت و شهروندی، شخص تنها می‌تواند در شرکت‌هایی سرمایه‌گذاری کند که از زمان تاسیس آنها 32 سال (از سال 1990) نگذشته باشد. در غیر این صورت سرمایه‌گذاری باید به نحوی باشد که شکل و اندازه کسب‌وکار قدیمی را به کلی تغییر دهد
 • سرمایه‌گذاری 900،000 دلاری در یکی از شرکت‌های آمریکایی تنها زمانی منجر به اخذ گرین کارت این کشور خواهد شد که سرمایه در کسب و کاری واقع در مناطق روستایی و کمتربرخوردار که نرخ بیکاری بیشتری نسبت به شهرهای بزرگ دارند اختصاص یابد. این موضوع برای اداره مهاجرت آمریکا از اهمیت فراوانی برخوردار است

مزایای دریافت ویزای سرمایه گذاری EB5

به جرات می‌توان گفت هر نوع سرمایه‌گذاری در آمریکا دارای مزیت‌های فراوانی دارد. ایالات متحده در سرتاسر جهان به عنوان سرزمین فرصت‌ها شناخته می‌شود، و همچنین دارای یکی از قوی‌ترین ارزهای جهان است که گذرنامه این کشور را به یکی از پرمتقاضی‌ترین پاسپورت‌های دنیا تبدیل کرده است. از طریق برنامه سرمایه گذاری مهاجرتی  EB5 آمریکا، سرمایه‌گذاران می‌توانند از مزایای انحصاری زیر برخوردار شوند:

 • برای اخذ چنین ویزایی نیازی به داشتن مهارت خاصی در زبان انگلیسی ندارد (ارائه هرگونه مدرک زبان اعم از آیلتس و تافل الزامی نیست)
 • برای اخذ چنین ویزایی نیازی به داشتن تحصیلات عالیه وجود ندارد
 • برای اخذ چنین ویزایی نیازی به داشتن مهارت و تجربه مدیریتی وجود ندارد
 • منبع سرمایه – مادامی که قانونی باشد – قابل استفاده جهت اخذ ویزای EB5 سرمایه گذاری در آمریکا است؛ سرمایه می‌تواند از طریق ارثیه، هدیه و کسب‌وکار قبلی تامین شده باشد
 • سرمایه‌گذار می‌تواند در خارج از محدوده‌ای که سرمایه خود را هزینه کرده زندگی کند. برای مثال شما می‌توانید سرمایه خود را در کسب‌وکاری در نیو میکزیکو سرمایه‌گذاری کنید درحالی که ساکن لس آنجلس یا نیویورک هستید
 • سرمایه‌گذار و خانواده او می‌توانند از تمامی امکانات رفاهی، بهداشتی و تحصیلی که یک شهروند آمریکایی استفاده می‌کند بهره‌مند شود. زندگی مرفه و داشتن شغل مناسب در کنار بهره‌مندی از امکانات تحصیلی با هزینه‌های پایین از مزایای سرمایه گذاری در آمریکا به حساب می‌آیند
 • امکان اخذ ویزا برای فرزندان زیر 21 سال با ویزای EB5 میسر است
 • اطمینان از بازگشت سرمایه به همراه سود قابل توجه پس از 5 سال از دیگر مزایای سرمایه گذاری و اخذ ویزای EB5 آمریکا است

مراحل اخذ ویزای EB5

هنگامی که از برآورده کردن حداقل میزان سرمایه جهت اخذ ویزای EB5 اطمینان پیدا کردید، اولین کاری که باید انجام دهید بررسی پروژه‌های نیمه تمامی است که تمامی شرایط اخذ ویزا را دارا هستند. پس از انتخاب یکی از پروژه‌ها، تشکیل پرونده نزد دفتر مهاجرتی آمریکا و انجام امور پزشکی و مصاحبه با نماینده سفارت این کشور در دستور کار قرار خواهند گرفت که در نهایت به اخذ گرین کارت منجر خواهد شد.

از آنجایی که آمریکا در کشورمان فاقد هرگونه کنسولگری و سفارت است، اخذ چنین ویزایی می‌تواند حداقل 2 الی 3 سال طول بکشد. با صبا ویزاپلن با خیال راحت به کشور فرصت‌ها مهاجرت کنید.

سرمایه گذاری در آمریکا با اخذ ویزای E2

از آنجایی که دریافت ویزای EB5 سه تا چهار سال زمان می‌برد و تامین حداقل سرمایه 900،000 دلاری برای هر کسی امکان‌پذیر نیست، اخذ اقامت آمریکا به سرمایه‌گذاری محدود موسوم به E2 یکی دیگر از گزینه‌های علاقمندان به مهاجرت و سرمایه گذاری در آمریکا می‌باشد.

همانطور که در ابتدای مطلب درباره ویزای E2 صحبت کردیم، صرف داشتن چنین ویزایی به منزله داشتن حق اقامت دائم کشور آمریکا نیست. اما از آنجایی که با در اختیار داشتن ویزای E2 خیلی راحت‌تر می‌توان به این کشور مهاجرت کرد (حتی موقت)، این نوع سرمایه گذاری در آمریکا در واقع اصلی‌ترین ویزای سرمایه‌گذاری است.

مدت زمانی که می‌توان از طریق ویزای E2 در ایالات متحده آمریکا سکونت کرد 2 تا 5 سال است که کم‌تر از یک سال (بسته به نوع پروژه) آماده می‌شود. از دیگر ویژگی‌های این ویزا می‌توان به امکان همراهی همسر و فرزندان زیر 21 سال شخص سرمایه‌گذار و اخذ گرین کارت موقت برای آنها اشاره کرد.

در ویزای E2 شما تنها نیاز به خرید یک کسب‌وکار متوسط و ارائه یک بیزینس پلن قوی دارید. مجاب کردن دولت آمریکا از اینکه توانایی شکوفا کردن کسب‌وکار را دارید در مرحله آخری قرار دارد؛ از این‌رو این برنامه سرمایه‌گذاری ارزان‌ترین و آسان‌ترین روش جهت ورود به آمریکا در نظر گرفته می‌شود.

ویزای E2 همچنین مختص خانواده‌هایی است که تامین سرمایه کافی جهت اخذ ویزای EB5 برای آنها مقدور نیست یا اینکه ترجیح می‌دهند با سرمایه کمتری وارد این کشور شوند و پس از کسب تجربه بیشتر برای ویزای EB5 اقدام کنند.

از دیگر ویژگی‌های منحصر‌به‌فرد ویزای E2 می‌توان به اجازه زندگی، کار و تحصیل شخص سرمایه‌گذار و خانواده و فرزندان 21 سال او اشاره کرد. همچنین با درخواست اجازه کار، همسر سرمایه‌گذار می‌تواند در بیزینسی متفاوت مشغول به کار شود اما شخص سرمایه‌گذار موظف به اشتغال در بیزینس خود است.

نکاتی که در مورد اخذ ویزای E2 سرمایه گذاری در آمریکا باید بدانید

نکته قابل توجه در مورد ویزای سرمایه گذاری E2 – همانطور که پیش‌تر نیز اشاره کردیم – این است که دارا بودن ویزای E2 به منزله داشتن اقامت دائم ایالات متحده آمریکا نیست؛ یعنی این ویزا به طور مستقیم موجب دریافت Green Card این کشور نمی‌شود.

در صورتی که سرمایه‌گذار در طول اقامت خود در آمریکا بتواند کسب‌وکار خود را گسترش دهد و توانایی‌هایش را در ثروت‌سازی و منفعت رساندن به اقتصاد آمریکا به دولت این کشور اثبات کند، خیلی راحت می‌تواند برای ویزای EB5 اقدام و گرین کارت آمریکا را هم برای خود و هم برای اعضای خوانواده‌اش دریافت کند.

برای اخذ ویزای E2، سرمایه‌گذار باید 51 درصد از سهام یک کسب‌وکار را داشته باشد، چرا که داشتن سهم زیر 50 درصد به منزله عدم وجود کنترل کافی به روی کسب‌وکار است. همچنین سرمایه‌گذاری که قصد اخذ ویزای E2 آمریکا را دارد باید به دولت این کشور اطمینان دهد که مبلغ سرمایه‌گذاری کاملا از طرق قانونی تامین شده است. تامین مبلغ سرمایه‌گذاری از طریق حساب پس‌انداز، کسب‌وکار قبلی، ارثیه و هدیه از جمله روش‌هایی هستند که دولت این کشور آنها را قانونی می‌شمارد.

برای درخواست ویزای سرمایه گذاری E2 آمریکا به حداقل سرمایه 200 هزار دلاری احتیاج است و در صورت خرید کسب‌وکار در این کشور باید حداقل 50 درصد از سهام شرکت به نام سرمایه‌گذار ثبت شده باشد. داشتن سابقه کارهای مدیریتی و اثبات توانایی شکوفا کردن بیزینس در اخذ چنین ویزایی بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

درست مانند ویزای EB5، برای داشتن ویزای سرمایه گذاری E2 نیازی به ارائه مدرک زبان اعم از آیلتس و تافل و همچنین ارائه مدرک تحصیلات عالیه وجود ندارد و طبق شرایط گفته شده می‌توان ویزای سرمایه گذاری در آمریکا با سرمایه کم (E2) را به گرین کارت این کشور تبدیل کرد.

سرمایه گذاری در آمریکا با استفاده تبادل کالا و خدمات

یکی دیگر از روش‌های سرمایه گذاری در آمریکا که منجر به اخذ اقامت این کشور هم می‌شود، گسترش تعاملات با سازمان‌ها و شرکت‌های آمریکایی است. این روش مهاجرتی که نیاز به تبادل کالا به ارزش حداقل 100،000 دلار آمریکا دارد، از مناسب‌ترین روش‌های سرمایه‌گذاری در آمریکا است.

در تبادل کالا با شرکت‌های آمریکایی جهت اخذ اقامت این کشور، شما دیگر نیازی به سرمایه‌گذاری در کشور رویاها ندارید و تنها با تولیدات کارخانه خود (واردات و صادرات) می‌توانید به اخذ اقامت این کشور نائل شوید. این نوع ویزا مادامی که تبادلات شما با شرکت‌های آمریکایی ادامه یابد قابل تمدید است و مدت زمان اولیه آن 5 سال می‌باشد.

اما اگر قصد اخذ گرین کارت کشور آمریکا از روش صادرات و واردات را دارید، باید بگوییم که کار شما کمی سخت‌تر است. بهترین انتخاب شما این است که به محض وارد شدن به خاک آمریکا، کسب‌وکاری در حیطه کاری خود راه بیاندازید چرا که اخذ گرین کارت از این طریق بسیار آسان خواهد بود.

اخذ اقامت آمریکا با ثبت نمایندگی شرکت

اگر کسب‌وکار مستقلی در کشورهای دیگر دارید یا قصد راه اندازی بیزینس جدیدی در آمریکا را دارید، خیلی راحت می‌توانید گرین کارت این کشور را به دست آورید. برای اخذ اقامت آمریکا از طریق افتتاح کسب‌وکار در این کشور که جزو روش‌های سرمایه گذاری در کشور رویاها نیز به حساب می‌آید حتما باید از افتتاح بیزینس 1 سال گذشته باشد.

از طرف دیگر حداقل سرمایه‌ای برای ثبت نمایندگی شرکت یا کسب‌وکار جدید جهت اخذ اقامت آمریکا در نظر گرفته نشده است، اما بدیهی است برای افتتاح شعبه شرکت قطعا به مقدار قابل توجهی نقدینگی لازم است. تنها کاری که شما به عنوان سرمایه گذار در آمریکا باید انجام دهید استخدام نیرو است.

مدت زمانی که پروسه ثبت نمایندگی در آمریکا و سپس اخذ ویزا لازم دارد 3 تا 4 ماه است و اقامت سرمایه‌گذار در چنین روشی تنها یک سال اعتبار خواهد داشت. پس از آن دولت آمریکا تمامی مدارک متقاضی و همچنین ثروت‌سازی کسب‌وکار وی را مورد بررسی قرار می‌دهد و در صورتی که حداقل‌های دولت را برآورده کرده باشد اقامت 3 ساله و پس از آن اقامت 7 ساله به وی تعلق خواهد گرفت. پس از این مدت، سرمایه‌گذار می‌تواند از طریق ویزای EB1 و به عنوان مدیر تراز اول گرین کارت خود را داشته باشد.

سرمایه گذاری در آمریکا3

خرید ملک در آمریکا یکی از روش‌های سرمایه گذاری در کشور رویاها

درست است که خرید خانه در بسیاری از کشورها از جمله ترکیه منجر به اخذ اقامت دائم آن کشورها منجر می‌شود، اما با خرید ملک در آمریکا – با این که یکی از سودآورترین روش‌های سرمایه‌گذاری به شمار می‌رود – هرگز به دریافت اقامت دائم این کشور منجر نخواهد شد.

هیچ گونه محدودیتی سد راه افرادی که قصد خرید خانه در آمریکا را دارند نخواهد بود و آنها با داشتن هرگونه ویزایی به راحتی می‌توانند با خرید ملک در این کشور یک سرمایه‌گذاری پر رونق با کمترین ریسک را تجربه کنند.

نرخ افزایش سود خرید خانه در هر 50 ایالت کشور آمریکا متفاوت است، اما در بدترین شرایط و در بدترین ایالت هم افزایش ارزش خانه خریداری شده از بهترین کشورهای آسیایی و حتی اروپایی بهتر است، از این رو خرید خانه در آمریکا همیشه یکی از سودآورترین روش‌های افزایش ارزش سرمایه افراد در نظرگرفته می‌شود.

بهترین ایالات برای سرمایه‌داران جهت سرمایه گذاری در آمریکا

ایالات متحده بزرگترین دریافت کننده سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی (FDI) در جهان است. به عبارت دیگر، سرمایه‌داران خارجی تمایل بسیار شدیدی برای هزینه کردن سرمایه خود در کشور رویاها دارند. سرمایه گذاری مستقیم خارجی محرک مهمی در رشد اقتصادی و ایجاد شغل برای سازمان‌های توسعه اقتصادی است. بر اساس گزارش دفتر تحلیل‌های اقتصادی جهان، تنها در سال 2013، شرکت‌های بین‌المللی 236 میلیارد دلار در اقتصاد ایالات متحده سرمایه گذاری کرده‌اند که 35 درصد نسبت به سال 2012 افزایش داشته است. پیش بینی می‌شود سرمایه گذاری مستقیم خارجی در سال 2022 به افزایش خود ادامه دهد.

همه ایالت‌ها فرصت مساوی به سرمایه‌داران ارائه نمی‌دهند و وقتی صحبت از سرمایه‌گذاری خارجی در میان باشد، انتخاب ایالت مناسب بیش از پیش اهمیت پیدا می‌کند. ما از اینکه چقدر برای بدست آوردن سرمایه کلان خود تلاش کرده‌اید، با خبریم و برای اینکه زندگی شما را کمی ساده‌تر کنیم، اطلاعات لازم و مفیدی را برای تعیین اینکه در کدام ایالت آمریکا سرمایه‌گذاری کنید آورده‌ایم.

ایالت کالیفرنیا

کالیفرنیا به عنوان نهمین اقتصاد بزرگ جهانی، مانند یک آهن‌ربا سرمایه‌های خارجی آمریکا را به خود جذب می‌کند. علی رغم هزینه‌های بالا و عدم وجود برنامه‌های تشویقی مناسب، کالیفرنیا اما مزایای بی‌شماری را به سرمایه‌گذاران خارجی ارائه می‌دهد. بازیگران مهم تجاری بین‌المللی همیشه به دنبال استفاده از امکانات ویژه کالیفرنیا از جمله بازارهای مصرف عظیم، نیروی کار فراوان، منابع مالی و تکنولوژی عالی و بنادر این ایالت همه‌چی تمام هستند.

به گفته کارشناسان و بزرگان اقتصاد، کالیفرنیا محبوب‌ترین ایالت آمریکا برای شرکت‌های بین المللی است و بیش از هر ایالت دیگر سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی را جذب می‌کند. کشورهای برتری که سرمایه‌داران آنها در این ایالت سرمایه گذاری کرده‌اند عبارتند از ژاپن ، انگلستان ، چین و هلند.

کارولینا جنوبی

ایالت کارولینای جنوبی به شدت در پی جذب سرمایه‌گذاری خارجی است و تاکنون بسیاری از شرکت‌های خارجی را با موفقیت جذب کرده است. این ایالت دارای دفاتر خارجی دائمی در شانگهای، توکیو و مونیخ است و نمایندگان دفتر فرمانداری به طور مرتب با سرمایه‌گذاران آسیایی و اروپایی ملاقات می‌کنند.

برای مثال، در سال 2012، کارولینای جنوبی یک بسته تشویقی به میشلن (بزرگ‌ترین تولید کنند لاستیک و تایر) ارائه داد و این شرکت عظیم را متقاعد کرد تا هم کارخانه لاستیک موجود در گرین ویل (Greenville) را گسترش دهد و هم یک کارخانه جدید در استار (Starr) ایجاد کند. میشلن پیش‌بینی ایجاد 500 شغل جدید و جذب سرمایه‌گذاری 750 میلیون دلاری در این منطقه را داشت و از این طرح به خوبی استقبال کرد.

ایالت فلوریدا

ایالت فلوریدا سرمایه‌های بین المللی را از طریق هفت دفتر تجاری ایالتی و 15 دفتر بین‌المللی در 13 کشور جذب می‌کند. Embraer، شرکت هواپیمایی برزیلی، اخیراً تاسیسات خود در فلوریدا را گسترش داده است. با جذب آزادنه و هوشمندانه سرمایه‌های کلان خارجی نه تنها عرصه برای رقابت سخت‌تر نمی‌شود بلکه سطح شرکت‌ها برای جذب سرمایه‌های خارجی افزایش می‌یابد.

این سه ایالت تنها نمونه‌هایی از ایالات منحصر به فرد آمریکا جهت سرمایه‌گذاری در این کشور بودند. با کارآفرینی و ثبت شرکت در هر ایالتی می‌توانید از بازده مثبت شرکت خود مطمئن باشید و از زندگی در کشور رویاها لذت ببرید.

سوالات متداول مربوط به سرمایه گذاری در آمریکا

در این بخش قصد داریم تا به سوالات پرتکراری که شما عزیزان از همکاران ما در مجموعه صبا ویزا پرسیده‌اید پاسخ دهیم:

برای مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری به چه مدارکی نیاز است؟
به غیر از اثبات داشتن سرمایه مورد نیاز برای هر برنامه، مدارک هویتی شامل پاسپورت، 4 قطعه عکس، تمکن مالی، تکمیل دادخواست (فرم) I-526، تکمیل فرم توافق‌نامه‌های کاری جهت مشارکت، ارائه طرح تجاری قوی، گواهی انتقال سرمایه و گواهی سلامت سرمایه (مدرکی که نشان دهد سرمایه به صورت قانونی به دست آمده است) از جمله مهم‌ترین مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در آمریکا می‌باشند
آیا امکان سرمایه‌گذاری در آمریکا با مبلغ 100،000 دلار میسر است؟
بله. اما این سیستم در حال حاضر برای شهروندان ایرانی غیرقابل استفاده است. همچنین با سرمایه گذاری صد هزار دلاری امکان دریافت ویزا و اقامت کشور آمریکا میسر نخواهد بود
حداقل میزان سرمایه گذاری در آمریکا چقدر است؟
حداقل میزان سرمایه گذاری خارجی در این کشور 500،000 دلار است، اما برای دریافت ویزای سرمایه گذاری حداقل به 900،000 دلار سرمایه احتیاج است
روش‌های کلی سرمایه گذاری در آمریکا کدام‌ها هستند؟
ثبت شرکت، خرید ملک، کارآفرینی، بورس و اوراق قرضه از جمله راه‌های سرمایه گذاری در این کشور می‌باشند که تنها به کارآفرینان (که روش‌های مختلف آن در این مطلب گفته شد) گرین کارت دائم آمریکا داده می‌شود
شهروندان چه کشورهایی بیشتری نرخ سرمایه گذاری در آمریکا را دارند؟
شهروندان کشورهای آسیای شرقی (کره جنوبی، تایوان و چین) و شهروندان بریتانیایی نزدیک به 80 درصد از سرمایه گذاران خارجی فعال در بازار آمریکا را تشکیل می‌دهند. شهروندان برزیلی، ویتنامی، مکزیکی در رده‌های بعدی قرار دارند

بایدها و نبایدهای سرمایه گذاری در آمریکا

وقتی صحبت از سرمایه‌گذاری در یکی از کشورهای خارجی می‌شود، بحث امنیت و حفظ ارزش سرمایه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار می‌شود و نمی‌توان بی‌گدار به آب زد. برای سرمایه گذاری در آمریکا جهت اخذ اقامت این کشور نیز همانطور که در این مطلب بارها گفتیم نزدیک به یک میلیون دلار سرمایه احتیاج است که اصلا رقم کمی نیست.

برای اینکه با خیال راحت از طریق سرمایه گذاری به اقامت دائم این کشور برسید، صبا ویزا با داشتن نماینده‌ها و وکلای مهاجرتی مجرب در ایران و کشور مقصد، بستری امن برای سرمایه شما تدارک دیده‌ است. بسیاری از هموطنان ما با استفاده از سرویس‌های آژانس صبا ویزا به آرزوهای خود دست‌یافته‌اند چرا شما یکی از آنها نباشید.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[امتیاز: 6 میانگین: 3.7]

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

برای مشاوره رایگان کلیک کنید