لوگو صبا ویزا
سرمایه گذاری در اتریش

سرمایه گذاری در اتریش

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه سرمایه گذاری سرمایه گذاری در اتریش و جزئیات آن به دست بیاورید، می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس بگیرید و به کمک مشاوران باتجربه و حرفه‌ای این موسسه، به پاسخ تمام سوالاتتان دست بیابید. مشاوره رایگان
فهرست عناوین

اتریش؛ یکی از بهترین کشورهای اروپا برای مهاجرت و سرمایه‌گذاری

اتریش واقع شده در قلب اروپا و یکی از محبوب‌ترین کشورهای دنیا برای سرمایه‌گذاری و مهاجرت است. این کشور بیست و ششمین اقتصاد بزرگ جهان است و به همین دلیل توانسته نظر بسیاری از سرمایه‌گذاران را به خود جلب کند. کشور اتریش دارای ویژگی‌های برجسته دیگری مانند رفاه اجتماعی و امنیت بالا است، همچنین این کشور یکی از ده کشور شاد برتر در دنیا است که سالانه افراد زیادی را برای اقامت به خود جذب می‌کند. در ادامه این مقاله به بررسی شرایط و شیوه‌های سرمایه گذاری در اتریش و اخذ اقامت این کشور می‌پردازیم.

دلایل سرمایه گذاری در اتریش

سرمایه‌گذاری در کشور اتریش به دلایل زیادی در سال 2021 می‌‌تواند یکی از بهترین مقاصد برای این منظور باشد. این کشور و پایتخت آن یعنی شهر وین که در سالیان اخیر نسبت به سرمایه‌گذاری افراد خارجی آغوشی پذیرا بوده‌اند، امروزه پیشرفت‌های زیادی را در اقتصاد خود داشته‌اند. در ادامه این بخش دلایل مثبتی که شما را به سرمایه گذاری در اتریش ترغیب می‌کند مرور خواهیم کرد.

اتریش یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است، این بدین معناست که اقتصاد این کشور توانسته به سطحی برسد که دارای ثبات بسیار بالایی است. ثبات اقتصادی بالا در کشور اتریش سبب شده تا افراد زیادی خواهان مهاجرت و سرمایه‌گذاری در این کشور باشند. همچنین موارد دیگری نظیر علاقه دولت این کشور به جذب سرمایه‌گذار خارجی توانسته این کشور را در میان سرمایه‌گذاران محبوب‌تر از قبل کند. در ادامه برخی دیگر از نکات مثبت سرمایه گذاری در اتریش آورده شده است:

 • در اتریش نیروی کار ماهر و دانای بسیاری وجود دارد
 • اتریش صنعت گردشگری پیشرفته‌ای دارد
 • اتریش از لحاظ سهولت انجام تجارت در رتبه 27 میان کشورهای جهان است
 • در اتریش زیر ساخت‌های اقتصادی در سالیان اخیر پیشرفت چشم‌گیری داشتند.

به دلیل تنوع بالای روش‌های سرمایه گذاری در اتریش افراد به راحتی می‌توان در چندین محل و روش مختلف سرمایه‌گذاری‌های خود را انجام دهند. گفتنی است که شما می‌توانید با سرمایه‌گذاری در برخی حوزه‌ها ویزا و اقامت دائم کشور اتریش را هم دریافت کنید، البته که برای دریافت شهروندی باید به سرمایه‌گذاری فعال در این کشور را در مدت زیادی ادامه دهید.

سرمایه گذاری در اتریشدریافت اقامت دائم در اتریش از طریق سرمایه‌گذاری

خیلی از کسانی که قصد سرمایه‌گذاری در کشور اتریش را دارند به دلایل بسیاری به خصوص دریافت اقامت دائم اتریش، اقدام به این عمل می‌کنند. کشور اتریش به دلیل رفاه و رضایت اجتماعی بالا یکی از بهترین مقاصد برای زندگی در دنیا است. با این وجود لازم به ذکر است که تمامی روش‌های سرمایه گذاری در اتریش به دریافت اقامت دائم این کشور ختم نمی‌شوند.

داوطلبان می‌توانند از روش‌های سرمایه‌گذاری مانند راه‌اندازی استارت‌آپ برای دریافت اقامت دائم خود در کشور اتریش اقدام کنند. البته که اقامت دائمی شما سریعا صادر نمی‌شود و در ابتدا تنها یک ویزای موقت دریافت می‌کنید. پس از گذشت سه سال افراد علاقه‌مند می‌توانند برای دریافت اقامت دائم خود اقدام کنند. همچنین پس از گذشت یک سال دیگر به عنوان مقیم دائمی این کشور، می‌توانید برای شهروندی اتریش درخواست دهید.

آشنایی با روش‌های سرمایه گذاری در اتریش

اتریش در سالیان اخیر توانسته است با ایجاد تنوع در روش‌های سرمایه‌گذاری، سرمایه‌گذاران بسیاری را از سراسر دنیا به خود جذب کند. سیستم حقوقی این کشور برای افراد خارجی محدودیتی در نظر نگرفته است و دولت اتریش تفاوتی میان شهروندان خود و افراد خارجی برای سرمایه‌گذاری قائل نمی‌شود. از سوی دیگر بر اساس گزارش کنفرانس تجارت و توسعه سازمان ملل در سال 2020، تاثیر مستقیم سرمایه‌گذاران خارجی (FDI) در این کشور از دو میلیارد دلار به 5.8 میلیارد دلار رسیده است. به طور کلی روش‌های سرمایه گذاری در اتریش به شرح زیر است:

 • سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک
 • سرمایه‌گذاری از طریق ثبت شرکت
 • سرمایه‌گذاری از طریق کارآفرینی
 • سرمایه‌گذاری از طریق راه‌اندازی استارت‌آپ

مدارک عمومی برای اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در اتریش

افراد علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در کشور اتریش نیاز دارند تا مدارکی را جهت انجام این کار جمع‌آوری کنند. این مدارک برای روش‌های مختلف، متفاوت است و برای اطلاعات دقیق‌تر باید با یک وکیل مجرب در این زمینه گفت‌وگو کنید. با این حال مدارک کلی مورد نیاز برای سرمایه گذاری در اتریش به شرح زیر است:

 • پاسپورت معتبر
 • مدارک شناسایی و یا گواهی تولد
 • چندین قطعه عکس گرفته شده در سه ماه اخیر
 • رزومه شغلی مرتبط با زمینه سرمایه‌گذاری
 • رزومه تحصیلی مناسب
 • دارا بودن بیمه سلامت
 • مدرکی جهت اثبات تمکن مالی در اتریش
 • گواهی عدم سو پیشینه

سرمایه گذاری در اتریش با روش خرید ملک

خرید ملک در کشور اتریش یکی از با ثبات‌ترین روش‌های سرمایه‌گذاری در این کشور است که دارای مزایا و معایبی می‌باشد.از مزایای این روش سرمایه‌گذاری به این اشاره کرد که خرید ملک در این کشور برای افراد خارجی دارای محدودیت نمی‌باشد و تمامی افراد بین‌المللی می‌توانند با رعایت قوانین و مقررات کشور اتریش ملک مورد نظر خود را خریداری کنند. باید در نظر داشته باشید که با سرمایه گذاری در اتریش از طریق خرید ملک نمی‌توانید اقامت این کشور را دریافت کنید. به عبارت دیگر این سرمایه‌گذاری شما در اتریش تنها جنبه مالی دارد و شما می‌توانید از راه دور یا با استخدام یک وکیل آن را مدیریت کنید.

با این حال امروزه به دلیل افزایش قیمت ملک در اتریش سرمایه‌گذاری از طریق ملک میان افراد خارجی بسیار محبوب شده است. این عمل نیاز به مدارک و شرایطی دارد که در ادامه این بخش به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت.

مراحل خرید ملک در کشور اتریش

خرید ملک در کشور اتریش برای تمامی افراد حقیقی و حقوقی امکان پذیر است. با این حال خرید املاک برای شهروندان و افراد خارجی در کشورهای دیگر دارای شرایط متفاوتی می‌باشد. در صورتی که اقامت کشور اتریش را ندارید، پیشنهاد می‌شود برای انجام سرمایه‌گذاری با یک وکیل با تجربه در زمینه خرید و فروش املاک در این کشور مشورت کنید.

سرمایه گذاری در اتریشقیمت املاک در اتریش

همانطور که پیش از این نیز گفته شد قیمت ملک در کشور اتریش سالانه رو به افزایش است. اگر چه این روش موجب دریافت اقامت در اتریش نمی‌شود، ولی به عنوان یکی از بهترین روش‌های ذخیره سرمایه افراد خارجی به شمار می‌‌آید. قیمت املاک کشور اتریش در 10 سال اخیر همواره با افزایش قیمت همراه بوده است، همین موضوع سبب شده تا سرمایه‌گذاری در ملک علاوه بر ذخیره سرمایه باعث افزایش آن نیز شود.

در ادامه لیستی از قیمت ملک کشور اتریش در سال 2021 را برای شما عزیزان آماده کرده‌ایم:

 • میانگین قیمت یک متر مربع خانه در مرکز شهر وین (Vienna) 6.308 یورو است
 • میانگین قیمت یک متر مربع خانه در حومه شهر وین 3.870 یورو است
 • میانگین قیمت یک متر مربع خانه در مرکز شهر گراتس (Graz) 3.498 یورو است
 • میانگین قیمت یک متر مربع خانه در حومه شهر گراتس 2.890 یورو است
 • میانگین قیمت یک متر مربع خانه در مرکز شهر سالزبورگ (Salzburg) 5.800 یورو است
 • میانگین قیمت یک متر مربع خانه در حومه شهر سالزبروگ 4.033 یورو است
 • میانگین قیمت یک متر مربع خانه در مرکز شهر اینسبوروک (Innsbruck) 6.143 یورو است
 • میانگین قیمت یک متر مربع خانه در حومه شهر اینسبوروک 4.500 یورو است
 • میانگین قیمت یک متر مربع خانه در مرکز شهر لینز (Linz) 3.991 یورو است
 • میانگین قیمت یک متر مربع خانه در حومه شهر لینز 2.963 یورو است

شهرهای اتریش با بیش‌ترین نرخ افزایش قیمت ملک

یکی از مهم‌ترین مسائلی که باید برای سرمایه‌گذاری در املاک در نظر گرفت این است که بدانید کدام منطقه رشد قیمت بیشتری در چند وقت اخیر داشته است. برای مثال شهر وین در سه ماه اول سال 2021 رشد 10.98 درصدی را در قیمت‌ املاک خود مشاهده کرده است. همچنین این شهر که پایتخت اتریش به شمار می‌رود، گران‌ترین شهر اتریش می‌باشد. وین در آخرین آمار موسسه‌های معتبر به عنوان یکی از بهترین شهرهای دنیا برای زندگی انتخاب شده است.

در ادامه این بخش برخی دیگر از شهرهای اتریش که برای سرمایه‌گذاری مطلوب است، آورده شده‌اند:

 • اینسبروک (Innsbruck)
 • سالزبورگ (Salzburg)
 • گراتس (Graz)
 • هال‌اشتات (Hallstatt)
 • لینتس (Linz)
 • کلاگن‌فورت (Klagenfurt)

سرمایه گذاری در اتریش با روش ثبت شرکت

ثبت شرکت در کشور اتریش یکی از محبوب‌ترین روش‌های سرمایه‌گذاری در این کشور است. این روش به شما اجازه می‌دهد تا در یکی از بهترین کشورهای اقتصادی جهان کسب‌وکار خود را راه بیاندازید. توجه داشته باشید که سرمایه گذاری در اتریش با روش ثبت شرکت امکان دریافت اقامت این کشور را به شما نمی‌دهد. البته با انجام این کار می‌توانید شانس خود را برای دریافت ویزهای مختلف این کشور مانند ویزای تحصیلی افزایش دهید.

انواع شرکت‌ها در اتریش

ثبت شرکت در کشور اتریش به دلیل انواع مختلف شرکت در میان سرمایه‌گذاران خارجی از محبوبیت خاصی برخوردار است. این افراد با توجه به شرایط خود و بیزینسی که می‌خواهند راه بیاندازند یکی از انواع این شرکت‌ها را انتخاب می‌کنند. از انواع شرکت‌های قابل تاسیس در کشور اتریش که محبوبیت بالایی دارد شرکت‌های با مسئولیت‌ محدود (GmbH) هستند. این نوع شرکت به دلیل انعطاف‌پذیری بالایی که در مقایسه با دیگر شرکت‌ها دارد، درصد زیادی از شرکت‌های تاسیس شده در اتریش را تشکیل می‌دهد. علاوه بر این شرکت‌های GmbH نیازمند سرمایه اولیه پایین‌تری نیز می‌باشند که محبوبیت این نوع شرکت‌های را دو چندان کرده است.

انواع شرکت‌های قابل تاسیس در کشور اتریش به شرح زیر هستند:

 • شرکت‌های با مسئولیت محدود (GmbH)
 • شرکت‌های سهامی (AG)
 • شرکت‌های سهامی عام (OG)
 • شرکت‌های عظیم منطبق با قوانین EU-اتحادیه اروپا (SE)
 • شرکت‌های با سهم محدود (KG)

در ادامه این مطلب دو نوع از محبوب‌ترین شرکت‌های موجود در کشور اتریش را با هم بررسی می‌کنیم.

شرکت‌های با مسئولیت محدود (Gesellschaft mit beschränkter Haftung)

همانطور که گفته شد بیشتر سرمایه‌گذاران خارجی به دلیل شرایط آسان ایجاد شرکت‌های با مسئولیت محدود به سراغ آن می‌روند. در قوانین این شرکت‌ها فعالیت سهام‌داران تابع قوانینی است که توسط مدیریت شرکت تعیین می‌شود. با این حال انعطاف‌پذیری بالایی برای حقوق سهام‌داران از جمله حق رای وجود دارد.

حداقل سرمایه لازم برای تاسیس شرکت‌های GmbH مبلغ 35 هزار یورو است. سرمایه‌گذاران خارجی باید در ابتدا 17.500 یورو از این مبلغ را به عنوان پیش پرداخت ثبت شرکت به اداره ثبت شرکت کشور اتریش پرداخت کنند. گفتنی است که میزان سرمایه حداقل برای تاسیس شرکت‌های با مسئولیت محدود نسبت به دیگر کشورهای اروپایی بسیار کم‌تر است.

شرکت‌های سهامی (Aktiengesellschaft)

یکی دیگر از انواع شرکت‌های موجود در کشور اتریش شرکت‌های سهامی (AG) است. این نوع شرکت‌ها از محبوبیت کم‌تری نسبت به شرکت‌های با مسئولیت محدود برخوردار هستند. این محبوبیت پایین به دلیل انعطاف‌پذیری کم و حقوق محدود سهام‌داران می‌باشد. با این حال این نوع شرکت‌ها برای اهداف خاصی مناسب هستند که توانسته میان سرمایه‌گذاران محبوبیت پیدا کند. هزینه ثبت شرکت‌های AG، مبلغ 70 هزار یورو است که حدود دو برابر هزینه ثبت شرکت‌های GmbH است.

مزایای ثبت شرکت در کشور اتریش

تا کنون با انواع شرکت‌ها در اتریش آشنا شده‌اید، در ادامه با مزایای آن‌ها نیز آشنا خواهید شد. جالب است بدانید که کشور اتریش در آمار سایت معتبرهای معتبر جهانی به عنوان یکی از راحت‌ترین کشورهای دنیا برای ثبت شرکت معرفی شده است. ثبت شرکت در این کشور دارای مزایای بسیاری می‌باشد که در این بخش به معرفی آن‌ها می‌پردازیم:

 • عدم وجود قوانین محدودکننده برای سرمایه‌گذاران خارجی
 • پایین بودن نرخ مالیات در کشور اتریش
 • کاهش نرخ مالیات در سال 2005
 • وجود برنامه‌های ویژه مالیاتی
 • اقتصادی پویا و به روز
 • ارتباطات تجاری خوب با کشورهای برتر دنیا

نرخ مالیات برای شرکت‌های کشور اتریش

نرخ مالیات در کشورهای خارجی برای افرادی که قصد ثبت شرکت در آن کشورها را دارند از مهم‌ترین مسائلی است که باید در نظر بگیرند. یکی از مزیت‌های بی‌نظیر کشور اتریش این است که دارای قوانین و ثبات اقتصادی بالایی است. این بدین معناست که قوانین موجود برای ثبت شرکت و نرخ مالیات سالانه دچار تغییر نمی‌شوند و دارای ثبات خاصی هستند. نرخ مالیات شرکت‌های تاسیس شده در اتریش برابر با 25 درصد است که از کشورهای برتر اروپایی نسبتا کم‌تر است.

مدرک زبان مورد نیاز برای ثبت شرکت در اتریش

جالب است بدانید که ثبت شرکت در اتریش نیازمند تسلط به زبان آلمانی ندارد. با اینکه به شدت پیشنهاد می‌شود برای ثبت شرکت و انجام مراحل اداری مدرک این زبان را تهیه کنید، اما می‌توانید برای این کار را به کمک وکیل‌های زبده و یا به زبان انگلیسی انجام دهید. سطح مدرک زبان آلمانی برای افراد علاقه‌مند باید در حدود A1 باشد.

بیمه شرکتی در اتریش

اگر به دنبال ثبت شرکت در کشور اتریش هستید حتما حواستان به تهیه بیمه برای شرکت‌ و کارمندان‌تان باشد. الزامی بودن بیمه به خصوص در مواردی که شما یک شرکتی به غیر از شرکت با مسئولیت محدود راه‌اندازی کرده‌اید صدق می‌کند؛ زیرا در شرکت‌های دیگر عملا تمامی مسئولیت‌ها به عهده شما است. چندین بیمه ممکن برای ثبت شرکت در اتریش وجود دارند که به شرح زیر هستند:

 • بیمه خودرو (Vehicle Insurance): تمامی خودروهای کشور اتریش می‌بایست دارای بیمه خودرو باشند. اگر شما یک شرکتی را اداره می‌کنید که از وسایل نقلیه خصوصی زیاد استفاده می‌کند، منطقی است که از بیمه خودرو استفاده کنید
 • بیمه تعهدات عمومی (Public Liability Insurance): بیمه تعهدات عمومی در کشور اتریش به دلیل مراقبت کمپانی در موارد مرگ، آسیب، ضرر های اقتصادی و مالی، الزامی می‌باشد
 • بیمه شخصی (Personnel Insurance): به عنوان یک کارفرما در کشور اتریش باید برای کارمندان خود بیمه شخصی برای موقع صدمه و جراحت تهیه کنید. برای انجام این کار می‌توانید از بیمه شخصی استفاده کنید
 • بیمه ساختمان و محتوا (Building and Contents Insurance): در حالی که بیمه ساختمان و محتوا برای شرکت‌ها الزامی نیست اما می‌تواند بسیار مفید باشد. این بیمه دارایی‌ها و اسناد موجود در شرکت شما را در برابر آب، آتش، صدمه و دزدی محافظت می‌کند.

سرمایه گذاری در اتریش با روش کارآفرینی

کارآفرینی در اتریش برای افرادی است که علاوه بر دارا بودن شرایط مالی روحیه جنگندگی بالایی داشته باشند تا بتوانند کسب‌وکار خود را اداره کنند، مناسب است. از مزایای کارآفرینی در کشور اتریش می‌توان به دریافت اقامت دائم در این کشور اشاره کرد که دو روش سرمایه‌گذاری پیشین این ویژگی را نداشتند.

افراد به طور کلی برای کارآفرینی در اتریش نیاز به یک بیزینس پلن نوین و سودآور، و همچنین به 50 هزار یورو سرمایه اولیه نیاز دارند. لازم به ذکر است که برای سرمایه گذاری در اتریش از طریق کارآفرینی افراد در یک سیستم امتیازبندی ارزیابی می‌شوند و در صورت کسب نمره حداقل 50 در این ارزیابی برای انجام این کار مجاز می‌شوند. سیستم امتیاز بندی برای کارآفرینی در کشور اتریش به شرح زیر است:

 • مدارک تحصیلی

ارائه مدرک تحصیلی فنی و حرفه‌ای دارای 20 امتیاز

ارائه مدارک تحصیلات عالی مانند 30 امتیاز

 • مدرک زبان آلمانی یا انگلیسی

ارائه مدرک معتبر زبان آلمانی در سطح A2 دارای پنج امتیاز

ارائه مدرک معتبر زبان آلمانی در سطح B1-B2 دارای 10 امتیاز

ارائه مدرک معتبر زبان آلمانی در بالاترین سطح C1-2 دارای 15 امتیاز

ارائه مدرک معتبر زبان انگلیسی در سطح B2 دارای 10 امتیاز

 • تجربه کاری به ازای هر سال دو امتیاز
 • امتیازات متفرقه

پذیرش از طرف یک شرکت حامی مالی دارای 10 امتیاز

سن کم‌تر از 35 سال دارای 10 امتیاز

مدارک مورد نیاز برای کارآفرینی در کشور اتریش

افرادی که قصد سرمایه گذاری در اتریش از روش کارآفرینی را دارند می‌بایست مدراکی را جهت این کار تهیه کنند. این مدارک به مانند زیر است:

 • پاسپورت دارای اعتبار
 • اصل شناسنامه یا گواهی تولد
 • عکس پرسنلی گرفته شده در سه ماه اخیر
 • آدرس محل سکونت فرد متقاضی
 • مدرک جهت اثبات دارا بودن بیمه
 • مدرک جهت اثبات تمکن مالی در کشور اتریش
 • مدارک تحصیلی پیشین
 • قرارداد با یک شرکت حامی مالی در کشور اتریش
 • مدرک جهت اثبات تجربه حداقل سه سال در حوزه کاری مورد نظر
 • مدرک زبان انگلیسی یا آلمانی (اختیاری)

توجه داشته باشید که تمامی مدارک بالا باید در دارالترجمه‌های رسمی به زبان آلمانی یا انگلیسی ترجمه شده باشند.

اتریش یکی از جذاب‌ترین مقاصد برای کارآفرینی

اتریش با توجه به دلایل زیادی توانسته به یکی از محبوب‌ترین کشورهای دنیا برای کارآفرینی تبدیل شده است. از این دلایل می‌توان به دریافت اقامت دائم در این کشور اشاره کرد، که ویژگی‌های بسیار زیادی مانند تحصیلات رایگان و دریافت ویزای شنگن را به همراه دارد. از دیگر ویژگی‌های کارآفرینی در کشور اتریش می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • امنیت سرمایه‌گذاری بالا
 • بهره‌مندی از بیمه سلامتی رایگان
 • امکان به همراه بردن همسر و فرزندان زیر 18 سال
 • امکان دریافت پاسپورت کشور اتریش که یکی از بهترین پاسپورت‌های جهان است
 • امکان دریافت وام‌های بانکی با سود کم
 • قانون دو تابعیت

ریسک از دست رفتن سرمایه در اتریش

یکی از موارد مهمی که پیش از سرمایه گذاری در اتریش باید در نظر گرفت، میزان ریسک از دست رفتن سرمایه است. این میزان توسط معیار یک تا هفت مشخص می‌شود که یک برای کم‌ترین و هفت برای بیش‌ترین ریسک است. این خطر بر اساس ثبات اقتصادی و امکان سو استفاده دولت از سرمایه‌ افراد خارجی تعیین می‌شود. نرخ این ریسک در کشور اتریش برابر با یک یعنی کم‌ترین میزان است.

بهترین مناطق اتریش برای اشتغال‌زایی

به صورت کلی بهترین مناطق برای اشتغال‌زایی شهرهایی هستند که دارای جمعیت بسیاری می‌باشند و یا نرخ بیکاری بالایی دارند. این نوع شهرها نیاز مبرمی به یک کارآفرین دارند تا موقعیت‌های شغلی مناسبی برای‌شان ایجاد کند. برای مثال تقاضای شغل همواره در شهرهایی مانند وین، گراتس، لینتس و سالزبورگ که جمعیت زیادی دارند، بالا می‌باشد. بنابراین پیش از آن که اقدام به کارآفرینی در یکی از شهرهای اتریش کنید، اطمینان حاصل کنید که آن منطقه دارای تقاضای شغلی بالایی است.

سرمایه گذاری در اتریش با روش راه‌اندازی استارت‌آپ

سرمایه‌گذاری در استارت‌آپ‌ها موضوعات جدیدی هستند که در دنیای امروزه مطرح شده‌اند. با گذشت زمان این کسب‌وکارهای تازه به یکی از مهم‌تری بخش‌های اقتصاد یک کشور تبدیل شده‌اند. با علم به این موضوع دولت کشور اتریش استقبال خوبی از استارت‌آپ‌ها می‌کند و در چندین زمینه نیز نسبت به دیگر کشورهای برتر دنیا بسیار جلوتر است.

از بهترین استارت‌آپ‌ها در کشور اتریش که بر سر زبان‌ها هستند می‌توان به استارت‌آپ Cashpresso (راه حل تامین مالی)، Newsadoo (هوش مصنوعی برای شخصی‌سازی اخبار)، Byrd (سرویس حمل و نقل با امکان حمل کالای مشتریان) و Jobrocker (پلتفرم جستجوی شغلی آنلاین و سریعترین بازار برای الکترونیک های بازسازی شده) اشاره کرد. تامین مالی یا همان Cashpresso یکی از بهترین برنامه‌های استارت‌آپ در کشور اتریش است که حمایت‌های بسیار از سوی دولت این کشور می‌شود. این حمایت به گونه‌ای است که تقریبا نگرانی‌های مالی برای شروع استارت‌آپ‌تان را از بین می‌برد.

شرایط راه‌اندازی استارت‌آپ در کشور اتریش

همانطور که پیش از این نیز گفته شد راه‌اندازی یک استارت‎آپ در کشور اتریش نیازمند یک بیزینس پلن نوین و اجرایی می‌باشد. دریافت ویزای استارت‌آپ اتریش برای افرادی که علاقه‌مند به این کار هستند کمی سخت است زیرا دولت این کشور نگاهی سخت‌گیرانه نسب به بیزینس پلن یا همان طرح کسب‌وکار شما دارد. بنابراین افراد می‌بایست در کنار بیزینس پلن خوب، تجربه کاری و تحصیلی مناسبی را نیز در همان زمینه کسب کنند. با انجام این کار می‌توانید احتمال پذیرش بیزینس پلن خود و دریافت ویزای کارآفرینی را افزایش دهید.

دریافت ویزای استارت‌آپ نیازمند مدارکی است که به شرح زیر می‌باشند:

 • ارائه بیزینس پلن نوین و اجرایی
 • ارائه 50 تا 100 هزار یورو سرمایه اولیه (در صورت نیاز می‌توانید از دولت اتریش کمک بگیرید)
 • ارائه مدارک تحصیلی
 • ارائه رزومه کاری
 • ارائه مدارک شناسایی
 • ارائه پاسپورت معتبر
 • ارائه سند ازدواج (در صورت وجود)
 • ارائه گواهی عدم سو پیشینه
 • ارائه مدارک تمکن مالی

سرمایه گذاری در اتریش با روش خرید اوراق و یا سهام قرضه

یکی دیگر از روش‌های سرمایه‌گذاری در کشور اتریش خرید سهام و یا اوراق قرضه است که یکی از آسان‌ترین روش‌های سرمایه‌گذاری به شما می‌آید. یکی از مزایای عالی این روش سرمایه‌گذاری امکان دریافت اقامت دائم در کشور اتریش است.

سرمایه گذاری در اتریش با روش خرید اوراق و یا سهام قرضه به دو روش صورت می‌گیرد که داوطلبین با توجه به شرایط خود می‌توانند یکی از آن‎ها را انتخاب کنند. حالت اول به همراه بازگشت سرمایه است و حالت دوم بدون بازگشت سرمایه.

در حالت اول فرد پس از سرمایه‌گذاری مبلغی که توسط دولت کشور اتریش تعیین می‌شود، باید به مدت پنج سال صبر کند تا دوباره به ایشان برگردانده شود. در این حالت هیچ سودی برای فرد به دست نخواهد آمد اما اقامت دائم کشور اتریش به فرد اعطا می‌شود. در حالت دوم سرمایه فرد به او برگردانده نمی‌شود.

مزایای اقامت در اتریش برای سرمایه‌گذاران

اقامت در اتریش به عنوان یکی از شادترین کشورهای جهان برای هر کسی جذابیت‌های خاصی دارد. زندگی و اقامت در اتریش مزایایی دارد که باعث شده سالانه مهاجران زیادی به این کشور بیایند. به طوری که امروزه حدود 16 درصد از کل جمعیت اتریش را (یعنی حدود 1.5 میلیون نفر) افراد خارجی تشکیل می‌دهند. از این مزایای می‌توان به امنیت بالا، رفاه اجتماعی بی‌نظیر و تفریحات متعدد اشاره کرد که سرمایه‌گذاران بسیاری را نیز جذب خود کرده است.

در آخرین آمار سایت سانتاندر ترید (Santander Trade) در سال 2020 کشور اتریش یکی از برترین کشورهای جهان بر اساس میزان سرمایه‌گذاری مستقیم افراد خارجی بوده است. این آمار به دلیل مزایای فوق‌العاده زندگی در اتریش است که در ادامه مطلب آن‌ها را معرفی می‎کنیم.

کیفیت بالای زندگی

یکی از ویژگی‌های بسیار مهم برای سرمایه‌گذاران کیفیت زندگی مردم آن کشور است. کیفیت زندگی در کشور اتریش بسیار بالا می‌باشد. این کشور در سالیان گذشته همواره میان پنج رتبه برتر کیفیت زندگی در میان کشورهای جهان قرار گرفته است. به علاوه شهر وین که یکی از بهترین شهرهای اتریش برای سرمایه‌گذاری است توانسته در میان برترین شهرهای جهان برای زندگی نیز قرار گیرد.

امکان تحصیل با کیفیت جهانی

اکثر سرمایه‌گذارانی که اتریش را به عنوان مقصدی برای انتقال سرمایه خود در نظر می‌گیرند به دنبال اقامت دائم این کشور هستند. از ویژگی‌های عالی که نصیب این افراد می‌شود امکان تحصیل رایگان در بهترین دانشگاه‌های جهان است. این امکان برای خود متقاضی و هم برای افراد خانواده در دسترس می‌باشد و می‌توانند در زمینه دلخواه خود مشغول به تحصیل شوند.

سیستم سلامتی درجه یک

یکی دیگر از موضوعات مهم نزد سرمایه‌گذاران سیستم درمانی و سلامتی کشوری است که می‌خواهند در آن اقدام به سرمایه‌گذاری کنند. خبر خوب اینجا است که اتریش یکی از برترین سیستم‌های سلامتی در کل جهان را دارا می‌باشد. به همین علت این افراد دیگر نگران سلامتی‌ خود و خانواده‌شان نیستند.

امنیت و ثبات اقتصادی بالا

امنیت و ثبات اقتصادی بالا در کشور اتریش سبب شده است تا این کشور به بهترین گزینه برای افراد سن بالایی تبدیل شود که قصد دارند دوران سرمایه‌گذاری خود را در کشوری امن و با ثبات بگذرانند. ثبات اقتصادی خوب در این کشور، به افراد سالخورده این امکان را می‌دهد که نگران از دست رفتن سرمایه خود نباشند. این افراد می‌توانند با اطمینان خاطر کامل در کشور اتریش زندگی کنند.

سرمایه گذاری در اتریش

سوالات متداول در خصوص سرمایه گذاری در اتریش

در این بخش از مطلب قصد داریم تا به چندین سوال پرتکرار شما عزیزان در مورد سرمایه گذاری در اتریش پاسخ دهیم.

آیا سرمایه گذاری در اتریش روند آسانی دارد؟
بله، در رتبه‌بندی سهولت انجام سرمایه‌گذاری در کشورهای جهان، اتریش در رتبه 27 قرار دارد.
کسب اقامت دائم در اتریش از طریق برنامه خود حمایتی امکان دارد؟
بله، امکان اخذ اقامت دائم در اتریش از طریق برنامه خود حمایتی برای افرادی خارجی وجود دارد. این برنامه نیاز به 22 هزار یورو در حساب فرد و اثبات درآمد بالای متقاضی دارد.
آیا از طریق سرمایه‌گذاری در املاک می‌توان اقامت دائم کشور اتریش را دریافت کرد؟
خیر، خرید ملک در کشور اتریش به تنهایی نمی‌تواند اقامت دائم این کشور را برای شما ممکن کند.
بهترین نوع شرکت برای تاسیس در اتریش چیست؟
بهترین و محبوب‌ترین نوع شرکت برای سرمایه‌گذاران خارجی که ویژگی‌های بسیار خوبی دارد، شرکت‌های با مسئولیت‌های محدود (GmbH) هستند.
آیا سرمایه‌گذاری در رستوران‌های زنجیره‌ای و یا همان فرانشیز (Franchise) امکان پذیر است؟
بله، سرمایه‌گذاری در رستوران‌های Franchise امکان پذیر است و نیاز به مبلغی حدود 100 هزار یورو دارد، اما برای استفاده از این روش سرمایه‌گذاری افراد باید دارای اقامت اتریش باشند.
حداقل سرمایه مورد نیاز برای سرمایه‌گذاری در کشور اتریش چقدر است؟
حداقل سرمایه برای روش‌های مختلف سرمایه‌گذاری متفاوت است، با این حال میانگین سرمایه لازم برای سرمایه‌گذاری در کشور اتریش برابر با 35 هزار یورو است.
بهترین شهر اتریش برای سرمایه‌گذاری و کارآفرینی کدام است؟
وین، پایتخت کشور اتریش یکی از بهترین مناطق برای سرمایه‌گذاران خارجی حساب می‌شود. این شهر در آمار سایت‌های معتبر در سال 2021 توانسته است رتبه برتر شهرهای جهان برای اقامت را کسب کند.

کشور اتریش را برای سرمایه‌گذاری‌ انتخاب کنید

اتریش در سالیان اخیر توانسته است با پیشرفت‌های بسیار در زمینه‌های اقتصادی، اجتماعی، صنعتی و سیاسی به یکی از بهترین و ثروتمندترین کشورهای جهان تبدیل شود. همین مساله سبب شده است تا افراد بسیاری به دنبال سرمایه‌گذاری و دریافت اقامت این کشور باشند. سرمایه گذاری در اتریش به یکی از موضوعات داغ این روزهای سرمایه‌گذاران تبدیل شده است زیرا می‌توانند با روش‌های مختلف سرمایه‌گذاری در این کشور سود زیادی کسب کنند.

سرمایه‌گذاری در کشور اتریش دارای مزایای بسیاری مانند نرخ ثابت و پایین مالیات، ثبات اقتصادی، روند افزایشی قیمت ملک و استقبال دولت از راه‌اندازی استارت‌آپ‌ها است. سرمایه‌گذاران می‌توانند با استفاده از انواع روش‌های سرمایه‌گذاری مانند کارآفرینی در این کشور اقامت دائم خود را دریافت کنند. بنابراین اگر به دنبال یک کشور اروپایی با ثبات اقتصادی بالا هستید و می‌خواهید سرمایه‌های خود را در یک بستر مناسب به کار بگیرید، اتریش بهترین گزینه برای شما است.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[امتیاز: 1 میانگین: 5]

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

برای مشاوره رایگان کلیک کنید