لوگو صبا ویزا
سرمایه گذاری در دبی

سرمایه گذاری در دبی

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه سرمایه گذاری در کشور دبی به دست بیاورید، می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس بگیرید و به کمک مشاوران باتجربه و حرفه‌ای این موسسه، به پاسخ تمام سوالاتتان دست بیابید.

مشاوره رایگان

در سال‌های اخیر شهر دبی رشد سریع‌ترین رشد را در بین شهرهای سراسر دنیا تجربه کرده است. دبی که زمانی تنها شهری دورافتاده در خاورمیانه بود و کمتر کسی حتی نام این شهر را شنیده بود، اکنون به‌عنوان یکی از پرطرفدارترین مقاصد گردشگری لوکس شناخته شده است و این مسأله این شهر را به مکانی امیدوارکننده برای بازرگانی و تجارت بین‌المللی و بهترین مکان درحال حاضر برای سرمایه‌گذاری تبدیل کرده است.

امروزه، مردم در سرتاسر جهان در دبی سرمایه‌گذاری انجام می‌دهند، زیرا این شهر محیطی جهانی را برای همه افراد فراهم کرده است. علاوه‌براین، براساس شاخص Numbeo (شاخص امن‌ترین شهرهای جهان) دبی در سال 2020 به لطف دولت توانمند و قانون و نظم مثال‌زدنی‌اش، به‌عنوان یکی از امن‌ترین و مطمئن‌ترین شهرهای جهان شناخته شده است. خواندن این مقاله به شما کمک می‌کند که با تمام مسائل مربوط به سرمایه‌گذاری در دبی آشنا شوید و بتوانید در نهایت به این سؤال پاسخ دهید که “بهترین راه برای سرمایه‌گذاری در دبی چیست؟”

سرمایه گذاری در دبی

مؤسسه مهاجرتی صبا ویزا پاسخ‌گوی تمام سؤالات و ابهامات شما در زمینه سرمایه‌گذاری در دبی خواهد بود. با استفاده از راهنمایی مشاوران ما حرفه‌ای ما، سرمایه‌گذاری بدون ریسک را تجربه کنید.

ویزای سرمایه‌گذاری دبی

ویزای سرمایه‌گذار دبی که ویزای شریک دبی نیز نامیده می‌شود، به اتباع خارجی که می‌خواهند کسب و کار خود را در این شهر راه‌اندازی کنند یا در یک تجارت موجود در دبی سرمایه‌گذاری کنند، ارائه می‌شود.

ویزای سرمایه‌گذار دبی به دارنده آن حق اقامت در امارات متحده عربی و رفت و آمد آزاد در طول مدت ویزا را اعطا می‌کند. دارنده ویزای سرمایه‌گذار دبی مقیم امارات متحده عربی حساب شده و مشمول مالیات کشور تابعیتش نمی‌شود، اما این موضوع مشمول مقررات کشور محل اقامت سرمایه‌گذار است. کسی که ویزای سرمایه‌گذاری دبی را دارد واجد شرایط درخواست کارت شناسایی امارات، افتتاح حساب بانکی، دریافت گواهینامه رانندگی امارات متحده عربی و بسیاری از خدمات ضروری دیگر است. ویزای سرمایه‌گذاری دبی همچنین به دارنده خود اجازه می‌دهد تا از همسر، فرزندان و والدین خود برای ورود به امارات حمایت کنند.

دلایل سرمایه‌گذاری در دبی

در این شهر از بیش از 200 ملیت مختلف افرادی مشغول کار در بخش‌ها و صنایع مختلف حضور دارند که این آمار خود گواهی بر تنوع فرهنگی و تجاری در دبی است. دبی با ثبات مالی و سبک زندگی لوکس خود که در مقایسه با هر شهر دیگری در جهان  شرایط بهتری دارد، مردم را از سراسر جهان به خود جذب می‌کند ازاین‌رو، دبی به‌عنوان سرزمین فرصت‌ها شناخته شده است.

با استانداردهای بالاتر زندگی و مالیات متعادل‌تر نسبت به سایر کشورها، مردم به دنبال مناسب‌ترین شیوه‌ها برای سرمایه‌گذاری پول خود در دبی هستند. در سال‌های اخیر سرمایه‌گذاران متعددی از سرتاسر جهان جذب این شهر شده‌اند کرده است تا در ادامه رشد این شهر سهیم باشند. همانطور که تا کنون اشاره شد، شیوه‌های سرمایه‌گذاری فراوانی در دبی برای همه از کوتاه‌مدت تا بلندمدت و نیز بسته به آنچه سرمایه‌گذار به‌دنبال آن است وجود دارد.

سرمایه گذاری در دبی

سرمایه‌گذاری در دبی از طریق املاک و مستغلات

دبی بهشت سرمایه‌گذاران در املاک و مستغلات است. بر اساس قانون اخیز تصویب شده دولت، مردم در سراسر جهان مجاز به داشتن ملک در کشور امارات هستند. با تصویب این قانون راه برای بسیاری از کسانی که مشتاق سرمایه‌گذاری در امیدوارکننده‌ترین و مطمئن‌ترین راه سرمایه‌گذاری یعنی املاک و مستغلات هستند هموار شده است.

خارجیانی که در خارج از کشور امارات اقامت دارند و نیز مقیمان خارج از کشور می‌توانند بدون هیچ محدودیتی به‌طور کامل حقوق مالکیت بر دارایی خود را می‌توانند داشته باشند. بااین‌حال، به سرمایه‌گذاران حقوق اجاره یک ملک به مدت 99 سال داده می‌شود. پس این موضوع به‌طور قانونی شما را قادر می‌‌سازد تا از دارایی شخص دیگری بتوانید بهره ببرید. این می‌تواند یکی از بهترین سرمایه‌گذاری‌های درآمد غیرفعال شما به حساب آید.

نکاتی که باید هنگام سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات در دبی درنظر گرفت

 • ارزش‌گذاری اموال

ارزیابی املاک یکی از مهم‌ترین جنبه‌هایی است که باید قبل از سرمایه‌گذاری در املاک در نظر گرفت، زیرا به کاهش خطرات موجود یا بالقوه پیرامون خرید ملک کمک می‌کند.

 • موقعیت ملک

موقعیت مکانی مهمترین چیزی است که در هنگام سرمایه‌گذاری املاک باید مدنظر قرار دهید. این نکته نقش مهمی در تعیین سودآوری سرمایه‌گذاری شما در آینده ایفا می‌کند. دسترسی به امکاناتی مانند بازار، مدرسه، درمانگاه یا ایستگاه‌های مترو باعث می‌شود که هنگام فروش یا اجاره ملک خود سود مالی زیادی را برای شما به ارمغان بیاورد و در واقع سوددهی ملک شما را بسیار آسان‌تر می‌کند. برخی از مکان های برجسته در دبی عبارتند از Business Bay، Dubai Marina، Barsha Heights، JVC و غیره.

سرمایه‌گذاران در حوزه املاک و مستقلات باید هدف مشخصی از سرمایه‌گذاری در این بخش را برای خود تعریف کرده باشند. برای مثال، آیا آنها ملک را برای استفاده شخصی می‌خواهند، یا می‌خواهند به صورت دوره‌ای از ملک خود با اجاره آن سود دریافت کنند و یا قصد دارند آن را بفروش برسانند.

سرمایه‌گذاری در دبی از طریق سهام

افراد با سرمایه گذاری در سهام، سهام شرکت‌های مختلف را معامله می‌کنند به این معنی که این اقدام به آنها امکان می‌دهد بخشی از سرمایه شرکت را در اختیار داشته باشند.

بازار سهام هوشمندانه‌ترین راه سرمایه‌گذاری برای سرمایه‌گذارانی است که درک کاملی از عملکرد شرکت‌ها دارند. اگرچه این نوع سرمایه‌گذاری ریسک زیادی را در بر دارد اما با انجام تحقیقات کامل و ریسک پذیری سنجیده می‌توان از طریق سرمایه‌گذاری در سهام، سود هنگفتی کسب کرد. از سوی دیگر، عدم تحقیق و نداشتن درک کافی از روندهای بازار نیز زیان‌های زیادی را به همراه خواهد داشت.

سرمایه گذاری در دبی

پس توجه داشته باشید که قبل از ورود به حوزه سرمایه‌گذاری در سهام با پول ارزشمند خود، ضروری است که درمورد  بازار پر نوسان سهام آشنایی کامل کسب کنید زیرا اگر از اصول و اهداف شرکت‌هایی که در آن قصد سرمایه‌گذاری دارید آگاهی کافی نداشته نباشید، ممکن است ضررهای جبران‌ناپذیری را متحمل شوید.

مواردی که باید در هنگام سرمایه گذاری در سهام دبی در نظر بگیرید

 • درک هدف سرمایه‌گذاری خود در سهام

هر فردی یک هدف سرمایه‌گذاری مختص به خود را دارد. پس ضروری است که هر کس اهداف مالی و زمانی مدنظر خود را که قصد دارد در آن سرمایه گذاری کند، درک کند. پس اکیداً توصیه می‌کنیم که هدف مشخصی برای خود قبل از ورود به این حوزه تعیین کنید.

 • اجتناب از گرفتن وام برای سرمایه‌گذاری در سهام

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که افراد مرتکب می‌شوند سرمایه‌گذاری بیش از توان خودشان است. به این ترتیب، به توصیه کارشناسان باید بودجه‌ای اختصاصی برای سرمایه‌گذاری در سهام اختصاص داد و نباید تمام زندگی و سرمایه خود را در این کار درگیر کرد.

 • کنارگذاشتن احساسات

هرگز به سهام خاصی متکی نباشید. سرمایه‌گذاران به دلیل عدم کنترل هیجانات و احساساتشان، مبالغ هنگفتی را در بازارهای سهام از دست می‌دهند. بنابراین باید از حرص یا ترس دوری کرد و فریفته بازده غیرعادی هر سهم ناشناخته‌ای بدون درک ریسک موجود نشد زیرا بازار سهام بسیار پر نوسان است و برای دریافت سود قابل قبول از آن باید بسیار صبور بود.

 • نحوه سرمایه گذاری در سهام

سرمایه‌گذاری در بازار سهام در دبی فرآیندی آسان دارد. سرمایه‌گذاران باید یک حساب تجاری با یک کارگزار ثبت شده در یکی از صرافی‌های دبی، یعنی بازار مالی دبی (DFM) یا NASDAQ دبی باز کنند. سرمایه‌گذار برای معامله در بازار سهام باید یک شماره سرمایه‌گذار به‌دست آورد. پس از دریافت شماره سرمایه‌گذار، می‌توانید در یک کارگزاری دارای مجوز، حساب معاملاتی باز کرده و در بورس شروع به معامله کنید.

سرمایه‌گذاری در اوراق قرضه ملی دبی

اوراق قرضه ملی توسط شرکت اوراق قرضه دبی هدایت می‌َشود. سرمایه‌گذاری در اوراق قرضه ملی یکی از بهترین گزینه‌های سرمایه‌گذاری برای افرادی است که به دنبال درآمد ثابت مطمئن و دارای نقدینگی و نرخ بهره بهتر نسبت به بانک‌ها هستند.

مدت نگهداری اوراق قرضه سه ماهه بوده و می‌توان از طریق صرافی‌های خاص آنها را در باجه بازخرید کرد. حداقل سرمایه‌گذاری مورد نیاز برای اوراق قرضه 100 درهم است. شما می‌توانید ده اوراق قرضه به ارزش هر کدام 10 درهم یا یک اوراق به ارزش 100 درهم دریافت کنید. هیچ سقفی برای سرمایه‌گذاری در اوراق قرضه وجود ندارد. شما می‌توانید اوراق قرضه ملی را به‌صورت آنلاین، صرافی‌ها و بانک‌ها خریداری کنید.

سرمایه گذاری در دبی

سرمایه‌گذاری درصندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک دبی

یکی دیگر از گزینه های سرمایه‌گذاری پولی، صندوق های سرمایه گذاری مشترک است. این گزینه برای افرادی است که مهارت و زمان لازم برای ارزیابی منظم روندهای بازار سهام را ندارند. یک صندوق سرمایه‌گذاری مشترک، پول چند سرمایه‌گذار را جمع آوری کرده و آنها را در سهام، اوراق قرضه و سایر اوراق بهادار با درآمد ثابت تحت نظارت مستقیم یک مدیر صندوق ماهر سرمایه گذاری می‌کند.

سرمایه‌گذاری در طلای دبی

دبی به سرزمین طلا معروف است. بسیاری از مردم اینجا طلا را یکی از بهترین سرمایه‌گذاری‌ها به دلیل ارزش فروش مجدد فوق‌العاده آن می‌دانند. این فلز گرانبها را می‌توان در هر زمان فروخت تا سود مالی خوبی به‌دست آورد. بازار طلا به‌طور روزانه در نوسان است، بنابراین مهم است که پیش از سرمایه‌گذاری، بازار را تجزیه و تحلیل کنید. دبی همیشه در مرکز تجارت طلا قرار داشته است. طلا که به عنوان پایتخت تجاری امارات متحده عربی شهرت دارد. طلا برای مدت طولانی به‌عنوان یکی از مطمئن‌ترین گزینه‌های سرمایه‌گذاری با توجه به سابقه اثبات شده آن در ایجاد پوشش در برابر تورم در نظر گرفته شده است.

سرمایه‌گذاری در ارز دیجیتال در دبی

رشد اخیر خیره‌کننده بیت کوین، اتریوم و صنعت کریپتوکارنسی، این‌روزها داغ‌ترین بحث روز در بین مردم به‌طور کلی است. کریپتوکارنسی یک وسیله مبادله و جابجایی پول است درست مانند ارز معمولی اما به صورت دیجیتالی آن که بر روی داده‌های باینری ساخته شده است. ارزهای دیجیتال غیرمتمرکز بوده و همه افراد در سراسر جهان خواستار سهیم شدن در آن هستند. کشور امارات اجازه استفاده قانونی از ارز دیجیتال را صادر کرده‌ است و این مسأاله درهای تجارت را برای بسیاری از سرمایه‌گذاران باز کرده است.

اگرچه ارزهای دیجیتال هنوز به عنوان مناقصه قانونی برای خرید کالا یا خدمات در امارات مورد استفاده قرار نمی‌گیرند اما مردم به باورنکردنی آن را کشف کرده‌اند. دبی مرکز جهانی ارزهای دیجیتال و فناوری بلاک‌چین است. برخی شایعات همچنین حاکی از آن است که رگولاتورهای امارات در حال اتخاذ یک چارچوب قانونی و مقررات جدید برای تسهیل انطباق رمزارز و بلاک چین در منطقه هستند.

با این وجود، علاقمندان سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال، باید خطرات مرتبط با این حوزه از سرمایه‌گذاری را درک کنند. هرچند کل مفهوم و تبلیغات پیرامون آن امیدوارکننده به نظر می‌رسد، اما مانند دنیایی پرنوسان است درست مانند دنیای سهام و همیشه باید سبد سرمایه‌گذاری خود را باتنوع زیاد چید و فقط به یک ارز دیجیتال تکیه نکرد.

سرمایه‌گذاری در فارکس در دبی

تجارت فارکس در سال های اخیر محبوبیت زیادی پیدا کرده است. این یک بازار پرمعامله است و سابقه عملکرد آن بهتر از بازار سهام است. سرمایه‎گذارانی که درگیر معاملات فارکس می‌شوند، اقدام به خرید و فروش ارزهای بین‌المللی برای به دست آوردن سود سرمایه می‌کنند. در معامله فارکس ارزی در ازای ارز دیگری خریداری می‌شود‌. با بیش از 5 تریلیون دلار ارز که هر روز در برابر یکدیگر معامله می‌شود، فارکس بازار خوبی در دبی برای سرمایه‌گذاری به حساب می‌آید.

برخلاف بسیاری از کشورها، امارات از تجارت آنلاین فارکس مالیات دریافت نمی‌کند. از این رو، بسیاری از سرمایه‌گذاران به بازارهای فارکس در دبی روی آورده‌اند. محبوب‌ترین تجارت فارکس در دبی معاملات نقطه‌ای است. معاملات نقطه‌ای چیزی نیست جز خرید یک ارز از طریق فروش ارز دیگر. معامله گر ارز معینی را با نرخ خرید آن از کارگزار خریداری می‌کند و ارز دیگری را با نرخ فروش آن به فروش می‌رساند.

موارد مهمی که هنگام سرمایه‌گذاری در فارکس باید در‌نظر گرفت

 • گذراندن دوره‌های آموزشی فارکس

باوجود آنکه تجارت فارکس بسیار ساده به‌نظر می‌آید، اما برای ورود به این حوزه باید دانش تخصصی زیادی داشت. اگر تازه وارد بازار فارکس شده‌اید، به شما اکیداً توصیه می‌کنیم که در مورد زیر و بم بازار مبادلات آموزش آموزش ببینید.

 • داشتن یک برنامه تجاری سازمان‌یافته

اگر به دنبال کسب درآمدهای کلان از فارکس هستید، قطعا باید یک برنامه معاملاتی برای اجرای معاملات برنامه‌ریزی شده و تصمیم‌گیری آگاهانه داشته باشید.

 • غلبه بر تعصبا ویزات و احساسات شخصی

سرمایه‌گذاران نباید هنگام انجام معاملات فارکس احساسات و تعصبا ویزات شخصی خود را دخالت دهند. بازار پول به‌شدت بی‌ثبات است و می‌تواند در کوتاه‌ترین زمان ممکن تغییرات چشم‌گیری به خود ببیند، اما باوجود نوسانات سریع قیمت، باید به هدف خود پایبند باشید و از تصمیم‌گیری‌های تصادفی دوری کنید.

مزایای سرمایه‌گذاری در دبی

سرمایه گذاری در دبی

This picture taken on July 8, 2020 shows an aerial view of the Burj al-Arab hotel in the Gulf emirate of Dubai, during a government-organised helicopter tour. (Photo by KARIM SAHIB / AFP) (Photo by KARIM SAHIB/AFP via Getty Images)

سرمایه‌گذاری در دبی مزایای فراوانی را به همراه دارد که در ادامه با مهم‌ترین این مزایا آشنا خواهیم شد:

 • اقتصاد در حال رشد

اولین نگته‌ای که یک سرکایه‌گذار خارجی هنگام سرمایه‌گذاری در سرزمین دیگری باید مورد توجه قرار دهد، رشد اقتصاد آن کشور است. حال نکته جالب در مورد دبی این است که تمام اعداد و ارقام حاکی از رشد و رونق اقتصادی رو به رشد آن است.

دبی به‌عنوان قطب تجارت بین‌المللی، براساس شاخص جهانی قدرت 2020 (GPCI) در فهرست 20 شهر برتر جهان قرار دارد. این شهر با جذب صاحبان مشاغل مختلف از سراسر جهان، به‌عنوان یک مرکز تجاری قوی برای مردم کشورهای مختلف آسیا، آفریقا و اروپا فعالیت دارد. رهبران دبی نسبت به پرورش و رشد کسب و کارها در یک چارچوب سازمانی رایگان بسیار ذهنیت مثبتی دارند.

صاحب‌نظران دنیای تجارت و کسب‌وکار دبی را به عنوان سرزمین فرصت‌ها می‌شناسند و رشد فوق‌العاده‌ای برای آن در سال‌های آینده پیش‌بینی می‌کنند. رویدادهایی مانند اکسپو 2020 شاهدی بر تعهد دبی به رشد اقتصادی بی‌نظیر است. سرمایه‌گذاری‌های روزافزون در این بازار روبه‌رشد به سرمایه‌گذاران پاداش‌های هنگفتی را خواهد داد.

 • بازده سرمایه‌گذاری بالا

شرکت آمریکایی JLL  عنوان “شهر ترکیبی” را به دبی داده است. در این شهر تجمل از طریق مهمان‌نوازی و املاک بازتعریف شده است و درست در بین «شهرهای نوظهور» و «شهرهای جدید جهان» برای خود جایی پیدا کرده است. دبی همچنین در رتبه‌بندی جهانی زیست‌پذیری واحد اطلاعات اقتصادی رتبه بالایی دارد و توسط EIU به‌عنوان یکی از برترین شهرهای منطقه MEA برای زندگی معرفی شده است. درمقایسه با هر بازار ملک دیگری، بازار املاک و مستقلات در این شهر بازدهی بسیار بالاتری از اجاره‌بها را در جیب سرمایه‌گذاران قرار می‌دهد. این مسأله حتی در دوران رکود اقتصادی ناشی از همه‌گیری کرونا قابل‌توجه بود.

 • جاذبه‌های گردشکری

این شهر دارای جاذبه‌های توریستی زیادی است. دبی میزبان جشنواره‌های هنری و فرهنگی مختلفی مانند جشنواره بین‌المللی فیلم دبی و جشنواره جاز دبی و همچنین رویدادهای ورزشی مانند صحرای گلف دبی، مسابقه فرمول 1 (ابوظبی)، راگبی 7، مسابقات جام جهانی اسب دوانی دبی و مسابقات بین‌المللی کریکت است.

 • امنیت بالا

دبی یکی از امن‌ترین شهرهای جهان با نرخ جرم و جنایت  بسیار پایین و سیستم حقوقی کارآمد است. یک سرمایه‌گذار هشیار در وهله اول باید از امنیت شهری که دارایی‌اش را در آن قرار می‌دهد اطمینان کسب کند و باید گفت که امارات نه‌تنها امن‌ترین کشور در منطقه منا است، بلکه در واقع یکی از امن‌ترین کشورهای جهان با نرخ بسیار ناچیز جرم و جنایت است.

 • زیرساخت‌های پیشرفته

در مارس 2016، دبی اعلام کرد که درحال راه‌اندازی بزرگترین مرکز عمده فروشی جهان را با سرمایه‌گذاری 30 میلیارد درهم است. این کشور بلندترین ساختمان‌ جهان، یعنی برج خلیفه را در خود دارد. فرودگاه بین‌المللی دبی مدعی عناوین دوگانه سریع‌ترین فرودگاه جهان و ششمین فرودگاه شلوغ جهان از نظر تردد مسافر بین‌المللی است که در سال 2009 41 میلیون مسافر بین‌المللی را جابجا کرده است.

 • عدم اخذ مالیات توسط دولت

از مهم‌ترین دلایل سرمایه‌گذاری در دبی، می‌توان به مالیات‌های حداقلی آن اشاره کرد. هیچ مالیاتی بر سود حاصل از سرمایه‌گذاری از سوی دولت دبی اعمال نمی‌شود. هیچ مالیاتی بر عایدی سرمایه برای افراد وجود ندارد و بر خلاف هر کشور دیگری، در امارات متحده عربی مالیات بر درآمد سود سهام شما مشمول مالیات نمی‌شود. بر عواید سرمایه‌ای که از سرمایه‌گذاری در امارات به‌دست می‌آید، مالیات کمی یا اصلاً اعمال نمی شود.

فقط سرمایه‌گذاران املاک ممکن است در نهایت مالیات املاک شهرداری را بپردازند. با این حال، نرخ مالیات در بیشتر موارد از 5٪ تجاوز نمی‌کند که در مقایسه با سایر نقاط جهان مبلغ واقعاً ناچیزی است.

دبی همچنین سبک زندگی و آزادی بدون سازش را برای همه تضمین می‌کند و با همه طبقات جامعه به‌صورت یکسان رفتار می‌کند. شهر دبی ارتباطات بین‌المللی قوی و زیرساخت‌های جهانی دارد. مردم در سراسر جهان مشتاقانه منتظر سرمایه‌گذاری پول خود در دبی باتوجه به آینده سودآور آن هستند.

پس درنتیجه، دبی هیچ گونه مالیات بر درآمد شخصی، مالیات بر عایدی سرمایه یا مالیات تکلیفی را بر هیچ کسب‌وکاری اعمال نمی‌کند. طبق قانون دبی، یک خارجی اجازه مالکیت 100٪ بر شرکت‌ خود در دبی را دارد و به دنبال آن ویزای اقامت 10 ساله برای سرمایه‌گذاران و متخصصان ارائه می‌شود.

 • ثبات سیاسی

امارات متحده عربی از زمان تشکیل آن در سال 1971، یک سلطنت مشروطه موفق بوده و این سلطنت همچنان ادامه دارد. این به دلیل سیستم اعتقادی بنیانگذاران امارات متحده عربی به برقراری صلح و عدالت و اعتقاد مستمر نظام سیاسی و دولت فعلی به همین موضوع است.

سوالات متداول

آیا دبی مکان خوبی برای سرمایه‌گذاری است؟
این شهر نسبت به بسیاری دیگر از بازارهای املاک بالغ، بازده اجاره بالاتری ارائه می‌دهد. به‌طور متوسط، سرمایه‌گذاران می‌توانند بازده اجاره ناخالص بین 5 تا 9٪ را به‌دست آورند. قیمت ملک در هر فوت مربع از بسیاری از شهرهای دیگر در سطح جهان پایین‌تر است و دبی را به مکانی مقرون به‌صرفه برای داشتن املاک و مستغلات عالی تبدیل می‌کند.
در انتخاب ملک سرمایه گذاری در دبی چه مواردی را باید مدنظر گرفت؟
بازده قوی سرمایه (ROI) هدف نهایی سرمایه‌گذاری در ملک است. ایمن‌سازی ملکی که نرخ بازدهی مناسبی را ارائه می‌دهد، از همان ابتدا مستلزم اهتمام مناسب است. برخی از عواملی که می‌توانند بر ROI تأثیر بگذارند به این شرح است: محل امکانات و تسهیلات موجود در جامعه، از جمله نزدیکی به حمل و نقل، آموزش، مراقبت از کودکان و غیره. اندازه کیفیت شرایط بازار و زمان خرید نرخ بهره هزینه های تعمیر و نگهداری (شاخص هزینه خدمات و تعمیر و نگهداری RERA) آیا در دبی مالیات بر درآمد وجود دارد؟ امارات هیچ مالیات بر درآمدی به افراد اعمال نمی‌کند. با این حال، مالیات شرکت‌ها را از شرکت‌های نفتی و بانک‌های خارجی اخذ می‌کند. مالیات غیرمستقیم بر کالاهای خاصی که معمولاً برای سلامت انسان یا محیط زیست مضر هستند، وضع می‌شود. مالیات بر ارزش افزوده از اکثر کالاها و خدمات اخذ می‌شود.

سخن پایانی

با مطالعه این مقاله دانستیم که در دبی فرصت‌های سرمایه‌گذاری فراوانی در اختیار انواع سرمایه‌گذاران در سراسر جهان قرار دارد و همچنین با هموار شدن مسیرهای جدید سرمایه‌گذاری مانند ارزهای دیجیتال، NFT و غیره در این شهر، می‌توان به این نتیجه رسید که هیچ‌گونه محدودیتی برای سرمایه‌گذاران در دبی تعریف نشده است. در بازارهای موجود و نوظهور پتانسیل زیادی برای سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت و بلندمدت وجود دارد. اگرچه ما در این مطلب به برخی از برجسته‌ترین شیوه‌های سرمایه‌گذاری در دبی اشاره کردیم، موارد بسیار بیشتری در زمینه سرمایه‌گذاری در دبی وجود دارد که در حوصله این مقال نمی‌گنجد.

هدف اصلی سرمایه‌گذاری تقویت ثبات مالی افراد از طریق ایجاد درآمد اضافی است. امروزه همه افراد برآنند تا بهترین راه را برای سرمایه‌گذاری در دبی و کسب سود سرمایه در یک دوره زمانی مشخص بیابند. برنامه سرمایه‌گذاری هر شخصی براساس اهداف زندگی‌شان متفاوت است. با این وجود، ما به شما توصیه می‌کنیم که همیشه سبد سرمایه‌گذاری خود را در بخش‌ها، صنایع و روش‌های متنوع نگه‌دارید و هرگز کل سرمایه خود را در یک بخش واحد سرمایه‌گذاری نکنید.

هر ساله افراد زیادی در سرمایه‌گذاری‌های ناپخته و نسنجیده‌ای که در مسیرهای نامعلوم و پر ریسک انجام می‌دهند سرمایه ارزشمند خود را از دست می‌دهند. به همین دلیل استفاده از دانش مشاوران کاربلد و حرفه‌ای در این زمینه ضروری می‌نماید. به شما توصیه می‌کنیم که پیش از انجام هر گونه سرمایه‌گذاری در دبی، با تیم مشاوران ما در مؤسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس بگیرید و مسیر کم‌خطرتری را در این حزه برای خود هموار کنید. مؤسسه مهاجرتی صبا ویزا با داشتن سال‌ها سابقه در زمینه مهاجرت، افتخار دارد تا افراد را در مسیرهای مهاجرتی، تحصیلی، سرمایه‌گذاری و سایر روش‌ها به بهترین نحو راهنمایی کند.

شما همچنین می‌توانید با پر کردن فرم مشاوره رایگان موجود، با ما در ارتباط باشید.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[امتیاز: 2 میانگین: 5]

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

برای مشاوره رایگان کلیک کنید