کمپین نوروزی صبا ویزا برای ویزای تحصیلی - کاری کانادا | با هدیه 40 میلیونی ثبت‌نام رایگان
لوگو صبا ویزا
مهاجرت پرستاران به آلمان

مهاجرت پرستاران به آلمان

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه مهاجرت پرستاران به آلمان و جزئیات بیشتری از آن به دست بیاورید،می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس بگیرید و به کمک مشاوران باتجربه و حرفه‌ای این موسسه، به پاسخ تمام سوالاتتان دست بیابید.

مشاوره رایگان

امروزه در کشور آلمان بخش بزرگی از جامعه پرستاران در حال بازنشسته شدن هستند و همین مسئله نیز باعث شده تا در این کشور نیاز شدیدی به نیروهای جوان و با انرژی در زمینه پرستاری احساس شود. به همین علت نیز می‌توان مهاجرت پرستاران به آلمان را یکی از بهترین روش‌ها برای مهاجرت به این کشور دانست. شرایط کشور آلمان برای زندگی بسیار ایده‌آل و جذاب است و همین مسئله نیز باعث می‌شود تا شما بتوانید با خیالی راحت روند مهاجرت خود را به این کشور طی کنید.

مهاجرت به آلمان دارای روش‌های مختلفی است که از میان این روش‌ها بدون شک مهاجرت کاری می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌ها برای شما باشد. برای مهاجرت کاری به این کشور شما باید حداقل یک تخصص داشته باشید. تخصص پرستاری تخصصی است که با استفاده از آن می‌توانید ویزای کاری خود را به ساده‌ترین شکل ممکن دریافت کنید. البته برای دریافت این ویزا شرایط خاصی نیز وجود دارد و شما باید مراحلی را طی کنید تا با موفقیت بتوانید ویزای خود را دریافت کنید. در ادامه کمی بیشتر درباره این شرایط و مراحل صحبت کرده و اطلاعات مفید و کاربردی را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

فهرست عناوین

شرایط کلی مهاجرت پرستاران به آلمان

پرستاران یکی از بزرگ‌ترین گروه‌هایی هستند که امروزه امکان مهاجرت آنها به کشور آلمان فراهم شده است. مهاجرت پرستاران به آلمان می‌تواند برای آنها بسیار مفید باشد؛ چرا که کار در آلمان به عنوان یک پرستار درآمد بالایی را برای شما خواهد داشت. نیاز شدیدی که به نیروهای پرستاری در این کشور احساس می‌شود باعث شده تا در سال‌های اخیر درآمد و حقوق پرستاران در این کشور نیز به همان نسبت افزایش پیدا کند. از طرف دیگر با توجه‌ به مسئله انعطاف‌پذیری شغلی که برای پرستاران وجود دارد شما می‌توانید زندگی راحتی را نیز در این کشور تجربه کنید.

شرایط کلی مهاجرت پرستاران به آلمان

یکی از مهم‌ترین شرایطی که پرستاران برای مهاجرت به کشور آلمان به آن باید داشته باشند مدرک تحصیلی تخصصی در این زمینه است. بدون داشتن مدرک تخصصی معمولا دریافت ویزای کاری در این کشور بسیار سخت است. به همین علت حتما سعی کنید مدرک تخصصی خود را دریافت کرده و آن را معادل سازی کنید تا با مشکل خاصی در این زمینه مواجه نشوید.

فاکتور مهمی که می‌تواند به شما کمک کند تا شانس خود را برای اخذ ویزای این کشور بیشتر کنید مسئله رزومه است. هرچه شما رزومه بهتر و قوی‌تری داشته باشید به همان نسبت شانس شما نیز برای دریافت ویزای کاری کشور آلمان به همان نسبت افزایش پیدا می‌کند.

پس به عنوان یک شرط کلی برای مهاجرت پرستاران به آلمان حتما توجه کنید که رزومه خوبی را برای خود ایجاد کرده باشید. یک مسئله بسیار مهم دیگر که می‌تواند جز شرایط مهم برای مهاجرت به کشور آلمان باشد مسئله انگیزه نامه است. شما می‌توانید در کشور آلمان هم در مراکز دولتی و هم در مراکز خصوصی مشغول به کار شوید و محدودیت خاصی از این نظر برای شما وجود نخواهد داشت.

مزایای مهاجرت پرستاران به آلمان

مهاجرت پرستاران به آلمان می‌تواند مزایای زیادی را برای شما به همراه داشته باشد. برای مهاجرت به یک کشور خارجی داشتن شرایط کاری و زندگی بهتر می‌تواند اولین گزینه‌ای باشد که به ذهن می‌رسد. البته مزایای مهم دیگری نیز وجود دارند که در ادامه به بررسی آنها می‌پردازیم:

 • مرخصی زایمان: شما به عنوان مادری که مشغول به پرستاری در آلمان هستید می‌توانید برای هر یک از فرزندان خود تا سه سال از مرخصی والدین و زایمان استفاده کنید. البته در همین بازه شما اجازه خواهید داشت تا به صورت پاره وقت مشغول به کار شوید. کار پاره وقت برای پرستاران در این کشور بسیار ساده و راحت است.
 • نرخ دستمزد بالا: پرستاران در کشور آلمان دستمزد بسیار خوبی را دریافت می‌کنند. میانگین درآمد پرستاران در این کشور از 34000 یورو در سال آغاز می‌شود که پرداختی خوبی برای آنها به شمار می‌آید.
 • موقعیت‌های شغلی فراوان و بیمه تامین اجتماعی: در کشور آلمان موقعیت‌های شغلی بسیار زیادی برای یک پرستار وجود دارد که روند مهاجرت پرستاران به آلمان را ساده‌تر خواهد کرد. از طرف دیگر شما می‌توانید از بیمه تامین اجتماعی در این کشور نیز نهایت بهره را ببرید.
 • با مشغول به کار شدن در کشور آلمان امکانات و خدماتی از جمله بیمه بیکاری، مراقبت‌های بهداشتی، بیمه بازنشستگی و … شامل حال شما خواهد شد که می‌توانید از تمامی این امکانات نهایت بهره را ببرید.
 • نرخ اشتغال بالا: این کشور یکی از قوی‌ترین اقتصادهای دنیا را دارا است و همین مسئله نیز باعث می‌شود تا نرخ بیکاری در این کشور بسیار پایین بوده و پیداکردن کار برای افرادی که به دنبال کار در زمینه پرستاری هستند ساده‌تر شود.

مدارک موردنیاز برای پیداکردن کار در آلمان به‌عنوان یک پرستار

اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که علاقه‌مند مهاجرت پرستاران به آلمان بوده و به دنبال مدارک موردنیاز برای مهاجرت خود هستید باید مدارکی از جمله موارد زیر را مدنظر قرار دهید:

 • در اولین قدم شما باید مدرک تخصصی پرستاری که در کشور خود دریافت کرده‌اید را وارد کشور آلمان کرده و اقدام به معادل‌سازی آن کنید. روند معادل‌سازی ممکن است کمی نیازمند صرف زمان باشد و به همین علت نیز شما باید سریع‌تر روند این کار را آغاز کنید تا در طول مراحل آن با مشکل و چالش خاصی مواجه نشوید.
 • مدرک زبان از دیگر مدارک اصلی و مهمی است که شما برای پیداکردن کار در این کشور به آن نیاز پیدا خواهید کرد. سطح زبان B2 یا B1 می‌تواند برای این کار کافی باشد. البته باید دقت داشته باشید که سطح زبان شما کاملا به استانی که در آن مشغول به کار هستید بستگی خواهد داشت. بااین‌حال سطوح بیان شده می‌توانند برای درک دستورالعمل‌ها و تعامل با بیماران کافی باشند.
 • آزمایشات پزشکی برای سلامتی: برای مهاجرت پرستاران به آلمان در گام بعدی شما باید در آزمایشات پزشکی شرکت کرده و سلامت جسمی و روانی خود را ثابت کنید. این شرط از مهم‌ترین شروطی است که شما برای مهاجرت کاری به کشور آلمان به‌عنوان یک پرستار به آن نیاز خواهید داشت که باید دقت و توجه ویژه‌ای به این موضوع داشته باشید.
 • گواهی عدم سابقه کیفری نیز آخرین مدرک اصلی است که برای مهاجرت به کشور آلمان به‌عنوان یک پرستار به آن نیاز دارید.
مهاجرت به آلمان به عنوان یک پرستار

مراحل مهاجرت به آلمان به‌عنوان یک پرستار

برای دریافت اقامت آلمان به عنوان یک پرستار در اولین قدم شما باید تحصیلات خود در زمینه پرستاری را تکمیل کنید. در بخش قبلی بیان کردیم که معادل‌سازی مدرک یکی از مهم‌ترین مراحلی است که برای مهاجرت پرستاران به آلمان موردنیاز است. پس از این‌که عملیات معادل سازی مدرک را تکمیل کردید یک مجوز به شما اعطا می‌شود که با استفاده از آن می‌توانید روند مهاجرت خود را تکمیل کنید. در مرحله بعدی شما باید مدارکی که در بخش‌های قبلی و بخش‌های آینده بیان می‌کنیم را تکمیل کرده و آماده کنید. سپس باید اقدام به پیدا کردن یک موقعیت شغلی مناسب در کشور آلمان کنید. برای این کار می‌توانید از آژانس‌های کاریابی که در این کشور فعالیت دارند کمک بگیرید.

با پیدا کردن یک کارفرما در کشور آلمان شما می‌توانید دعوت‌نامه‌ای مخصوص به خود را از کارفرمایی که پیدا کرده‌اید دریافت کرده و این دعوت‌نامه را نیز در لیست مدارک خود قرار دهید. در مرحله بعدی شما باید با مراجعه به سایت سفارت کشور آلمان درخواست خود برای تعیین وقت سفارت را ارسال کنید. در این بخش فرمی به شما داده می‌شود که باید آن را با اطلاعات دقیق و صحیح پر کنید. با ارسال این فرم ایمیلی برای شما ارسال می‌شود که در آن تاریخ و زمان مراجعه شما به سفارت کشور آلمان به طور دقیق مشخص شده است. در تاریخ مشخص شده شما به همراه مدارکی که آماده کرده‌اید به سفارت این کشور مراجعه کرده و در جلسه حضوری مصاحبه شرکت کنید.

مدارک موردنیاز برای مهاجرت به کشور آلمان به‌عنوان یک پرستار

در بخش‌های قبلی درباره مدارکی که شما برای پیدا کردن کار به‌عنوان یک پرستار در این کشور به آن نیاز داشتید صحبت کرده و این مدارک را به طور کامل به شما معرفی کردیم. حال در این بخش قصد داریم درباره برخی از مدارک موردنیاز برای مهاجرت پرستاران به آلمان صحبت کنیم.

 • در اولین قدم شما باید مدارک شناسایی خود از جمله کارت ملی، پاسپورت معتبر، شناسنامه و دو قطعه عکس با پس‌زمینه سفید را در لیست مدارکی که دارید قرار دهید.
 • در گام بعدی شما باید با مراجعه به بانکی که در آن حساب دارید نامه‌ای را مبنی بر تمکن مالی خود برای مهاجرت کاری به کشور آلمان دریافت کنید.
 • دریافت گواهی عدم سوپیشینه از دیگر مدارک مهمی است که شما برای مهاجرت به کشور آلمان به آن نیاز دارید و حتما باید این گواهی را از مراجع قضایی کشور دریافت کنید.
 • دریافت بیمه درمانی در کشور آلمان از دیگر مدارک بسیار مهم برای اخذ ویزا و اقامت این کشور و البته زندگی در آلمان است.
 • دعوت‌نامه‌ای که از کارفرمای خود دریافت کرده‌اید را نیز حتما باید در لیست مدارک موردنیاز برای مهاجرت به کشور آلمان قرار دهید.

محیط‌های کاری پرستاران در کشور آلمان

شاید این سوال برای شما هم به وجود آمده باشد که با مهاجرت پرستاران به آلمان این پرستاران در چه موقعیت‌های شغلی و محیط‌هایی می‌توانند مشغول به کار شوند؟ از جمله مهم‌ترین این محیط‌ها می‌توان به کلینیک‌های دولتی و البته بیمارستان‌ها اشاره کرد. مراقبت از بیماران و سالمندان جز وظایف شما در کلینیک‌ها و بیمارستان‌های تخصصی خواهد بود. کار در بیمارستان‌ها می‌تواند مزایایی مانند امکانات مدرن، زیرساخت‌های قوی، شورای کاری برای حمایت از کارکنان، ساعات کاری تنظیم شده و … را برای شما به همراه داشته باشد.

محیط‌هایی که برای نگهداری از افراد معلول طراحی شده است نیز از دیگر مراکزی است که پس از مهاجرت پرستاران به آلمان می‌توانند در این مراکز مشغول به کار شوند. افراد معلول معمولا برای انجام بیشتر کارها و وظایف خود نیازمند کمک هستند و بدون شک کمک کردن شما می‌تواند برای آنها بسیار مفید باشد. مطب‌های خصوصی از دیگر مراکزی هستند که امروزه پرستاران در کشور آلمان می‌توانند مشغول به کار در آنها شوند. معمولا میزان درآمد در این مطب‌ها بالاتر از مراکز دولتی است؛ ولی ساعات کاری آنها نیز ممکن است بیشتر و وظایف شما سخت‌تر باشد. پس شما بر اساس تجربه و دانشی که دارید و البته سلایقتان می‌توانید در هریک از این موقعیت‌های شغلی و محیط‌های کاری مشغول به کار شده و درآمد خوبی را داشته باشید.

مهاجرت پرستاران به کشور آلمان

درآمد پرستاران در کشور آلمان به چه شکل است؟

یکی از دغدغه‌‌های اصلی که در خصوص مهاجرت پرستاران به آلمان وجود دارد این مسئله است که میانگین درآمد پرستاران در این کشور چقدر است؟ آیا امکان تجربه یک زندگی راحت از نظر اقتصادی را می‌توانیم با مهاجرت به کشور آلمان داشته باشیم؟ در این بخش پاسخ دقیقی را به این سوال ارائه خواهیم داد. طبق آمارهای دقیقی که در سال‌های اخیر منتشر شده است یک پرستار می‌تواند انتظار حقوقی معادل 2900 یورو در ماه را در کشور آلمان داشته باشد. دامنه حقوقی پرستاران در این کشور بین 1340 یورو تا 4610 یورو در ماه است. البته نباید فراموش کنید که میزان حقوق دقیق شما در کشور آلمان به‌عنوان یک پرستار به عوامل متعددی بستگی خواهد داشت.

از جمله این عوامل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • محل کار شما
 • موقعیت کاری که دارید
 • وظایفی که به شما محول شده است
 • تجربه کاری و رزومه‌ای که برای خود تهیه کرده‌اید
 • میزان مسئولیت‌پذیری که دارید
 • و …

نکات مهم دیگری که باید درباره مهاجرت پرستاران به آلمان بدانید

مهاجرت پرستاران به آلمان همواره ممکن است سختی‌ها و چالش‌های زیادی را به همراه داشته باشد؛ ولی نباید فراموش کنید که شرایط شغلی و زندگی راحت در کشور آلمان از جمله عواملی هستند که باعث می‌شوند تا با وجود این سختی‌ها هرساله افراد زیادی تقاضای دریافت ویزای آلمان برای کارکردن در این کشور به عنوان یک پرستار را داشته باشند. زمانی که شما قصد مهاجرت به این کشور را دارید می‌توانید به سادگی هرچه تمام ویزای همراه را برای اعضای خانواده خود نیز دریافت کنید.

البته برای دریافت ویزای همراه باید دقت داشته باشید که حتما باید تمکن مالی خود را اثبات کرده و یک محل زندگی مناسب را نیز در یکی از شهرهای کشور آلمان برای اعضای خانواده‌تان تهیه کنید. با این کار اعضای خانواده شامل همسر و فرزندان زیر 21 سال شما اجازه حضور در خاک کشور آلمان را خواهند داشت. از طرف دیگر شما می‌توانید دو موقعیت شغلی را در بازه‌های زمانی مختلف در کشور آلمان داشته باشید و به این ترتیب درآمد خود را افزایش دهید.

 

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[امتیاز: 1 میانگین: 5]

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

برای مشاوره رایگان کلیک کنید