لوگو صبا ویزا

هزینه های زندگی دانشجویی در آلمان

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه هزینه های زندگی دانشجویی در آلمان و جزئیات بیشتری از  آن به دست بیاورید،می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس بگیرید و به کمک مشاوران باتجربه و حرفه‌ای این موسسه، به پاسخ تمام سوالاتتان دست بیابید.
مشاوره رایگان فرم ارزیابی اولیه

یکی از موارد بسیار مهم پس از اخذ پذیرش برای دانشجویان بین المللی متقاضی ادامه تحصیل در کشور آلمان ، آگاهی از هزینه های زندگی در این کشور است.
آگاهی از هزینه های زندگی در کشور آلمان ، این امکان را برای دانشجویان فراهم می آورد ، درک درستی از هزینه های زندگی در این کشور داشته باشند ، تا قادر باشند ، برنامه ریزی های لازم برای تامین هزینه های جاری زندگی را در طول مدت زمان اقامت تحصیلی در کشور آلمان داشته باشند.

در این مقاله قصد داریم تا به بررسی هزینه های زندگی دانشجویی در کشور آلمان بپردازیم.

هزینه های اقامت و زندگی دانشجویی در کشور آلمان متغیر بوده و به شهر محل اقامت و نوع زندگی فرد بستگی دارد. به طور کلی ، آلمان کشوری با سطح رفاهی بالا و به همان اندازه پر هزینه است. دانشجویان متقاضی تحصیل در دانشگاه های آلمان، می بایست بخش قابل ملاحظه ای از پول خود را صرف اجاره منزل و خرید اسباب مورد نیاز آن کنند.

واحد رسمی پول کشور آلمان، یورو می باشد. شما حقوق خود را بر اساس یورو دریافت کرده و مبنای هزینه ها نیز در این کشور یورو است.

مهمترین مرحله آمادگی دانشجویان برای زندگی در آلمان، درک صحیح هزینه های زندگی دانشجویی

بررسی اجمالی هزینه های زندگی دانشجویی در کشور آلمان

در ادامه به بررسی اجمالی هزینه های زندگی دانشجویی در کشور آلمان پرداخته خواهد شد.

هزینه های مربوط به اسکان (Accommodation)

گزینه های مختلفی برای اسکان دانشجویی در کشور آلمان وجود دارد، که با توجه به موقعیت آنها، مرکز شهر و یا خارج آن و همچنین نوع زندگی دانشجو ، هزینه آنها متفاوت خواهد بود و دانشجویان می توانند انتخاب خود را از میان گزینه های مختلف انتخاب کنند.
میانگین هزینه های مربوط به گزینه های مختلف اسکان در کشور آلمان به طور معمول به شرح زیر است:

آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر: 880 یورو

آپارتمان یک خوابه در حومه شهر: 650 یورو

آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر: 1620 یورو

آپارتمان 3 خوابه در حومه شهر: 1450 یورو

سایر هزینه های ماهیانه به شرح زیر است (میانگین)

غذا در رستوران ارزان 9 یورو
قبوض آب، برق، گرمایش 245 یورو
هزینه اینترنت 31 یورو
مهد کودک خصوصی 195 یورو
مدرسه ابتدائی بین المللی سالیانه 8170 یورو
فیتنس 25 یورو
حمل و نقل عمومی 3 یورو
1 لیتر شیر تقریباً 1 یورو
1 قرص نان 1/5 یورو
1 کیلو برنج 1/85 یورو
1 کیلو گوجه فرنگی 2/5 یورو
1 کیلو پیاز 1/5 یورو
آب معدنی 0/5 یورو
پوشاک 1000-850 یورو


توصیه های کاربردی به منظور کاهش هزینه ها:

  1. در زمان مذاکره برای اجاره منزل مسکونی ، در صورتیکه نیاز به وسایل اضافی نظیر حوله، بالشت، وسایل پخت و پز و غیره دارید، با صاحب خانه در این زمینه مشورت کنید، به دلیل اینکه دریافت این موارد هزینه اضافه خواهد داشت.
  2. پیشنهاد می شود حداقل 2 تا 3 مرتبه در طول هفته با خود غذا به دانشگاه ببرید. این کار سبب می شود که شما در هزینه های جاری خود صرفه جویی کنید.
  3. در هنگام خرید در سوپر مارکت ها ، می توانید از برندهای با معروفیت کمتر و یا برندهای جدید که عموماً ارزاتر هستند ، خرید های خود را انجام دهید.
  4. پیشنهاد می شود قبل از مراجعه به مراکز خرید ، لیستی از اقلام مورد نیاز خود را تهیه کنید. مطالعات مختلف نشان داده است که افرادی که بدون داشتن لیست پیش فرض برای خرید به مراکز مراجعه می کنند ، اقدام به خرید اقلام بیشتری می کنند.
  5. پیشنهاد می شود خرید اجناس دست دوم ، به ویژه در رابطه با لوازم منزل را در نظر داشته باشید. با خرید اجناس دست دوم ، می توانید به میزان زیادی در هزینه های خود صرفه جویی نمایید.
  6. پیشنهاد می شود که اقلام مورد نیاز خود را از مراکز خرید که در آنها قیمت اجناس کمتر است ، خریداری نمائید.
  7. حمل و نقل عمومی در کشور آلمان راحت و پیشرفته است. پیشنهاد ما این است که دانشجویان ایرانی متقاضی ادامه تحصیل در کشور آلمان ، از سیستم حمل و نقل عمومی در این کشور استفاده نمایند.
  8. داشتن برنامه ریزی دقیق برای خرج پول به شما کمک می کند تا به صورت اصولی و با برنامه پول خود را خرج کنید.
برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[امتیاز: 2 میانگین: 5]

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

برای مشاوره رایگان کلیک کنید