لوگو صبا ویزا
ویزای توریستی مجارستان

ویزای توریستی مجارستان : شرایط و هزینه ها (آپدیت 2024)

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه اخذ ویزای توریستی مجارستان و جزئیات آن به دست بیاورید، می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس بگیرید و به کمک مشاوران باتجربه و حرفه‌ای این موسسه، به پاسخ تمام سوالاتتان دست بیابید.


مشاوره رایگان

سیاست ویزا مجارستان شامل مقررات، قوانین و الزاماتی است که بر تمامی شهروندان خارجی که قصد سفر به این کشور را دارند، اعمال می‌گردد. کشور مجارستان بخشی از اتحادیه اروپا و همچنین منطقه شینگن است و از سیاست‌های مشابه کشور‌های منطقه شینگن پیروی می‌کند. بسته به هدف شما از مهاجرت به مجارستان، انواع مختلفی از ویزاها برای این منظور اعمال می‌شود. چه قصد سفر، تحصیل یا کار و اقامت دائم در مجارستان را داشته باشید، باید برای ویزای شینگن مجارستان درخواست دهید. در این مقاله به بررسی انواع ویزای مجارستان از جمله ویزای توریستی مجارستان (Hungary Tourist Visa) پرداخته شده است. موسسه مهاجرتی صبا ویزا خدمات بسیار متنوعی در زمینه انواع ویزای مجارستان ارائه نموده است.

سیاست ویزای توریستی مجارستان چیست؟

  • در حال حاضر، سیاست ویزای مجارستان بیان می‌کند که بیش از 90 کشور می‌توانند به دلایل توریستی بدون نیاز به ویزا به مجارستان سفر کنند.
  • همه اتباع منطقه شینگن می‌توانند تنها با استفاده از کارت شناسایی ملی معتبر در مرزهای مجارستان برای اقامت نامحدود برای گردشگری وارد شوند.
  • سایر شهروندان معاف از ویزا که مایل به سفر به مجارستان به عنوان توریست هستند، ملزم به سفر با پاسپورت معتبر هستند و مجاز به اقامت حداکثر 90 روزه در این کشور در هر دوره 180 روزه هستند.
  • از سال 2022، همین شهروندان باید قبل از سفر به مجارستان و منطقه شنگن برای گردشگری، درخواست ETIAS را به صورت آنلاین پیش ثبت نام کنند.
  • شهروندان تقریباً 150 کشور در سراسر جهان برای بازدید از مجارستان از یک دفتر دیپلماتیک دولتی، که به عنوان ویزای توریستی شینگن (Schengen tourist visa) نیز شناخته می‌شود، نیاز به ویزای توریستی دارند.
  • همه شهروندانی که برای مقاصد توریستی به ویزای شینگن مجارستان نیاز دارند باید قبل از سفر از سفارت یا کنسولگری مجارستان وقت بگیرند تا زمان کافی برای پردازش ویزا داشته باشند.
  • شرایط اخذ ویزای توریستی از سفارت، داشتن پاسپورت یک کشور واجد شرایط با حداقل اعتبار 3 ماه از تاریخ ورود به مجارستان است. و همچنین ارائه اسناد پشتیبانی اضافی بسته به ملیت است. برای اطلاعات بیشتر پیرامون ویزای توریستی مجارستان با مشاوران موسسه مهاجرتی صبا ویزا ارتباط برقرار کنید.

 

اطلاعات عمومی برای ورود به مجارستان

مجارستان در 21 دسامبر 2007 به منطقه شینگن ملحق شد. از آن زمان ویزاها و مجوزهای اقامت صادر شده توسط یکی از کشورهای عضو شنگن برای مجارستان نیز معتبر است و ویزاها و اجازه های اقامت صادر شده توسط مقامات مجارستانی نیز برای کل منطقه شنگن معتبر هستند.

از 19 دسامبر 2011، 26 کشور بخشی از منطقه شنگن هستند : 22 کشور از 28 عضو اتحادیه اروپا (اتریش، بلژیک، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایتالیا، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، لهستان، پرتغال، اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا و سوئد) و همچنین نروژ، ایسلند، سوئیس و لیختن اشتاین. البته در حال حاضر 6 کشور عضو اتحادیه اروپا، یعنی بلغارستان، کرواسی، قبرس، ایرلند، رومانی و بریتانیا ویزای شینگن صادر نمی‌کنند.

مقررات شینگن فقط برای اقامتی که بیش از 90 روز نباشد قابل اجرا است. قوانین برای اقامت بیش از 90 روز توسط قوانین ملی کشورهای عضو مربوطه وضع می‌گردد.

 

ویزای شینگن چیست؟

ویزای شینگن یک قرارداد کوتاه مدت رومینگ آزاد است که برای اولین بار بین بلژیک، فرانسه، آلمان، لوکزامبورگ، هلند، پرتغال و اسپانیا در سال 1995 ایجاد شد. پس از سال 1995، بسیاری از کشورهای اروپایی دیگر در سال‌های مختلف به بخشی جدایی ناپذیر از این توافق تبدیل شدند. بنابراین منطقه شنگن ایجاد می شود.

امروز منطقه شینگن شامل 26 کشور بدون کنترل مرزی بین آنهاست و با داشتن ویزای شینگن صادر شده توسط این کشورها اقامت بدون روادید تا 90 روز در یک دوره 180 روزه در منطقه شینگن و همچنین ترانزیت از طریق فرودگاه‌های بین‌المللی اعطا می‌شود.

اتریش، بلژیک، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایسلند، ایتالیا، لتونی، لیختن اشتاین، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا، سوئد و سوئیس کشورهای عضو حوزه شنگن هستند. اگر می‌خواهید آزادانه به هر یک از این کشورها سفر کنید، باید ویزای شینگن دریافت کنید.

ویزای شینگن مجارستان

ویزای شینگن مجارستان (ویزای گروه C برای بازدیدهای کوتاه مدت)

بسته به هدف شما از بازدید که محدود به 90 روز یا کمتر در یک دوره 180 روزه به مجارستان است. این امکان برای شما وجود دارد که یکی از انواع ویزاهای زیر را دریافت کنید. اگرچه مجارستان از سال 2007 بخشی از منطقه شینگن بوده و تابع مقررات آن است، اما الزامات متفاوتی در مورد قوانین محلی و ملیت های مختلف دیگر وجود دارد.

 

ویزای ترانزیت فرودگاه مجارستان

ویزای ترانزیت فرودگاهی مجارستان (Hungary Airport Transit Visa) برای کشورهای خاصی لازم است زمانی که شهروندان آنها مجبور به تغییر پرواز در یک کشور خارجی هستند و ضرورت ویزا توسط کشوری که فرودگاه در آن واقع شده است تعیین می‌شود. مجارستان از مقررات منطقه شینگن در مورد ملیت‌هایی پیروی می‌کند که از آنها درخواست ویزای ترانزیت فرودگاهی می‌شود و برای دریافت ویزای ترانزیت فرودگاهی مجارستان به هیچ ملیت دیگری نیاز ندارند.

 

ویزای تجاری مجارستان

ویزای تجاری مجارستان (Hungary Business Visa) نوعی ویزای کوتاه مدت است که برای کشور ثالث (نه شهروندان منطقه اقتصادی اروپا و نه سوئیس) افراد یا گروه‌هایی که جلسات، آموزش‌های بدون دستمزد یا رویدادهای مرتبط با تجارت را بدون استخدام یا نیروی کار تعیین کرده‌اند مورد نیاز است.. دعوت نامه از یک شرکت مستقر در مجارستان، گواهی شرکت ارسال کننده مبنی بر اجازه سفر تجاری، صورتحساب‌های بانکی تجاری، مجوز تجارت، اثبات تمکن مالی برای پوشش هزینه‌ها برخی از مدارک اضافی مورد نیاز هنگام درخواست ویزای تجاری مجارستان هستند.

 

ویزای توریستی مجارستان

ویزای توریستی مجارستان (Hungary Tourist Visa) برای گردشگران بین‌المللی صادر می‌شود که قصد دارند برای مقاصد توریستی و تفریحی به مجارستان سفر کنند. اخذ ویزای توریستی مجارستان از طریق کنسولگری ها، شرکت‌های مجاز صدور ویزا و یا آژانس‌های مسافرتی مجاز امکان پذیر است.

 

ویزای ویزیتور مجارستان

ویزای ویزیتور مجارستان (Hungary Visitor Visa ) برای افرادی صادر می‌شود که قصد دارند یکی از اعضای خانواده یا یکی از دوستان خود را که در مجارستان زندگی می‌کنند، ملاقات کنند. برای دریافت ویزا، همراه داشتن دعوت نامه از شخصی که در حین درخواست از او بازدید می کنید، ضروری است.

 

انواع ویزای شینگن مجارستان

 

ویزای ترانزیت شینگن

ویزای ترانزیت شینگن (Schengen Transit Visa) مجوزی است که از برخی ملیت‌ها درخواست می‌شود که از طریق یک کشور شینگن به کشوری غیر شینگن ترانزیت می‌کند، حتی اگر منطقه ترانزیت بین‌المللی در فرودگاه را ترک نکند. اگر مقصد دوم نیز به یک کشور شینگن باشد، باید ویزای شینگن معمولی داشته باشید. اتباع کشورهای افغانستان، بنگلادش، کنگو، اریتره، اتیوپی، غنا، ایران، عراق، نیجریه، پاکستان، سومالی و سریلانکا ملزم به دریافت ویزای ترانزیت شینگن هستند.

توجه به این نکته مهم است که برخی از کشورهای شینگن لیست‌های خاص خود را با کشورهای دیگر در رابطه با ویزا دارند. هنگام درخواست ویزای ترانزیت شینگن، متقاضی ملزم به ارائه مدارکی در مورد سفر بعدی به مقصد نهایی پس از ترانزیت فرودگاهی مورد نظر و همچنین مدرکی دال بر قصد عدم ورود به قلمرو کشورهای عضو است.

 

ویزای توریستی شینگن

اگر مایل به بازدید از یک کشور شینگن برای اهداف گشت و گذار هستید، می‌توانید برای ویزای توریستی شینگن (Schengen Tourist Visa) که برای این منظور مشخص شده است و توسط هر یک از کشورهای شینگن صادر می‌شود، درخواست دهید. امکان بازدید از بیش از یک کشور شینگن با ویزای توریستی شینگن برای شما وجود دارد.

 

ویزای تجاری شینگن

ویزای تجاری شینگن (Schengen Business Visa) برای اهداف مرتبط با تجارت از جمله جلسات، رویدادها، نمایشگاه‌ها، سرمایه گذاری‌های تجاری یا فعالیت های تجاری صادر می‌شود. این ویزا به دارنده آن اجازه می‌دهد تا به مدت 90 روز در یک دوره 180 روزه وارد هر کشور شینگن شده و در آن اقامت داشته باشد.

 

ویزای ویزیتور شینگن

ویزای بازدید کننده یا ویزیتور شینگن (Schengen Visitor Visa) برای افرادی صادر می‌شود که در حال بازدید از یکی از اعضای خانواده یا دوستان خود هستند که به طور قانونی در مجارستان یا هر کشور دیگر شینگن اقامت دارند. برای ویزای بازدید کننده شینگن برخی از شرایط اضافی مانند دعوت نامه، اثبات رابطه برای خانواده‌ها، و اثبات درآمد کافی در طول اقامت مورد نیاز است.

 

ویزای فرهنگی شینگن

ویزای فرهنگی شینگن (Schengen Cultural Visa) به افراد یا گروه‌ها این امکان را می‌دهد که بتوانند برای اهداف مختلفی از جمله فعالیت‌های فرهنگی، ورزشی یا فیلمسازی وارد یک کشور شینگن شوند. همراه داشتن نامه‌ای که هدف از بازدید از هر دو انجمن ارسال و دریافت ویزای شینگن را به وضوح بیان می‌کند، الزامی است.

 

ویزای درمان پزشکی شینگن

ویزای درمانی شینگن (Schengen Medical Treatment Visa) برای افرادی صادر می‌شود که قصد دارند در یکی از مؤسسات کشور شینگن تحت درمان پزشکی قرار گیرند. مدارک اضافی زیادی برای ویزای درمان شینگن مورد نیاز است که شامل گواهی پرداخت به موسسه پزشکی واقع در منطقه شینگن، مدرک محل اقامت و نامه پذیرش از موسسه پزشکی پذیرنده می‌شود.

 

ویزای شینگن مجارستان (ویزای گروه D برای بازدیدهای طولانی مدت)

ویزای دسته D مجارستان برای اقامت هایی صادر می شود که بیش از یک دوره سه ماهه در این کشور هستند و نباید با اجازه اقامت دائم اشتباه شوند. در حقیقت اگر قصد مهاجرت به مجارستان دارید و می‌خواهید در این کشور تحصیل کنید، کار کنید یا به دنبال کار بگردید، یا می‌خواهید بصورت فریلنسری کار کنید، یا می‌خواهید به یکی از اعضای خانواده خود در مجارستان ملحق شوید و غیره بایستی برای اخذ یکی از ویزا‌های گروه D اقدام کنید.

ویزای تحصیلی مجارستان

ویزای تحصیلی مجارستان

ویزای تحصیلی مجارستان (Hungary Student Visa) برای دانشجویان کشور‌های جهان سومی که قصد دارند بیش از سه ماه در این کشور در یک موسسه آموزشی تحصیل کنند، مورد نیاز است. مدرک اقامت، دانش زبانی کافی در مورد تحصیل، اثبات تمکن مالی کافی و نامههای تاییدیه از طرف موسسات پذیرنده و فرستنده از جمله مدارکی است که متقاضیان درخواست ویزا بایستی ارائه نمایند.

 

ویزای اشتغال مجارستان

تبعه کشور‌های جهان سوم که مایل هستند بیش از 90 روز در مجارستان اقامت داشته باشند و کار کند، باید درخواست ویزای اشتغال مجارستان (Hungary Employment Visa) را از طریق کارفرمای خود به همراه مدارک اضافی شامل  مدت زمان شغل و تاییدیه مهارت های مورد نیاز برای استخدام ارائه کنند.

 

ویزای جاب سیکر مجارستان

ویزای جاب سیکر یا جستجوی کار مجارستان (Hungary Job Seeker Visa) یا کارت استقرار (establishment card) به دارنده آن اجازه می دهد تا برای جستجوی کار در این کشور اقامت داشته باشد و در صورت یافتن شغل در طول مدت ویزا، امکان درخواست مجوز اشتغال وجود دارد. ویزای جستجوی کار معمولا برای فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های مجارستان یا کارگران بسیار واجد شرایط مانند مدیران ارشد یا دانشمندان اعطا می شود.

 

ویزای پیوستن به خانواده مجارستان

ویزای بازدید مجدد خانواده مجارستان (Hungary Family Reunion Visa) برای اتباع کشور‌های جهان سوم صادر می‌شود که دارای همسر، افراد زیر سن قانونی مجرد، والدین ثبت نام شده یا یکی دیگر از اعضای خانواده در مجارستان به عنوان شهروند هستند. ویزا اجازه اقامت موقت و قابل تمدید را برای دو سال اعطا می‌کند و دارنده آن را قادر می‌سازد در مجارستان کار کند.

 

ویزای پژوهشی مجارستان

دریافت ویزای پژوهشی مجارستان (Hungary Researcher Visa) برای افراد در صورتی امکان پذیر است که موقعیت پژوهشی با حقوق در یک موسسه مجارستانی با مدت زمان بیش از سه ماه به وی پیشنهاد شود.

 

ویزای فریلنسر مجارستان

اگر به طور مستقل کار می‌کنید و دارای امکانات کافی برای امرار معاش، بیمه درمانی و وسایل اقامت کافی هستید، می‌توانید برای ویزای فریلنسر مجارستان (Hungary Freelancer Visa) اقدام کنید.

 

ویزای دوره زبان مجارستان

ویزای دوره زبان مجارستان (Hungary Language Course Visa) برای افراد کشور‌های جهان سوم که قصد دارند بیش از سه ماه در نروژ بمانند تا مجارستانی، آلمانی، انگلیسی یا هر زبان شناخته شده دیگری را یاد بگیرند، مورد نیاز است. نامه تاییدیه از موسسه پذیرنده و همچنین مدرک اقامت، بیمه و مدارک تمکن مالی کافی از متقاضی درخواست می‌شود.

 

ویزای کارآموزی دانشجویی مجارستان

دوره کارآموزی بیش از سه ماه برای اتباع کشور‌های جهان سوم به عنوان شغل پرسود در مجارستان تلقی می‌شود و نیاز به ویزای کارآموزی دانشجویی (Hungary Student Internship Visa) دارد. متقاضی باید مدارکی مبنی بر وسایل معیشت، اسکان و هدف از اقامت خود را ارائه دهد.

 

ویزای مشارکت مجارستان

ویزای مشارکت مجارستان Hungary Partnership Visa برای اتباع کشور‌های جهان سوم که همسرشان شهروند مجارستان یا دارنده کارت آبی اتحادیه اروپا (EU blue cardholder ) باشد اعطا می شود. متقاضی باید مدارک کافی برای هزینه‌های زندگی، اقامت، و اثبات رابطه را علاوه بر سایر مدارک لازم هنگام درخواست همراه داشته باشد.

 

ویزای مجوز کار مجارستان

اگر قصد کار در مجارستان را داشته باشید، ویزای مجوز کار مجارستان (Hungary Work Permit Visa) برای هر فرد یا گروهی برای هر نوع شغلی لازم است.

 

ویزای خویشاوندی مجارستان

ویزای خویشاوندی مجارستان (Hungary Relative Visa) برای اتباع کشور‌های جهان سوم صادر می شود که دارای همسر، والدین ثبت نام شده یا افراد زیر سن قانونی مجردی هستند که شهروند مجارستان هستند. متقاضی باید علاوه بر سایر مدارک مورد نیاز، مدارک کافی برای هزینه‌های زندگی، محل اقامت و اثبات رابطه را نیز همراه داشته باشد.

ویزای مجارستان

شرایط ویزای مجارستان چیست؟

سیاست ویزای مجارستان بیان می کند که حداکثر 150 ملیت برای بازدید از این کشور، صرف نظر از مدت اقامت در نظر گرفته شده یا قصد سفر باید ویزای شینگن دریافت کنند. این ویزا باید از قبل از سفارت یا کنسولگری مجارستان دریافت شود، زیرا مجارستان در حال حاضر گزینه ای برای درخواست eVisa یا ویزای ورودی ارائه نمی‌دهد.

بنابراین، برای درخواست ویزای شینگن مجارستان، لازم است ابتدا از دفتر دیپلماتیک مجارستان در کشور خود وقت بگیرید. توجه داشته باشید که باید خیلی زودتر از تاریخ های سفر مورد نظر نهایی برای ویزا اقدام شود، زیرا ممکن است چندین هفته طول بکشد تا ویزای کنسولی مجارستان پردازش و تایید شود.

در قرار کنسولی، اتباع خارجی باید فرم درخواست ویزای شینگن تکمیل شده را ارائه دهند که نشان دهنده ویزای مجارستان برای مقاصد گردشگری و توریستی، تجاری، ترانزیت، تحصیل یا کار یا برای اقامت باشد. متقاضی همچنین باید یک پاسپورت معتبر ارائه دهند و قبل از تایید ویزای مجارستان، هزینه پردازش سفارت را بپردازد.

پس از تایید، ویزای شینگن مجارستان بسته به هدف سفر ممکن است به عنوان یک سند سفر سینگل یا یک سند سفر برای چند بار ورود (multiple entry travel document) صادر شود.

 

سخن پایانی

بسیاری از افراد مردم کشورمان علاقه مند به سفر‌های توریستی به کشور‌های منطقه شینگن است. یکی از این مقاصد توریستی محبوب کشور مجارستان است. ایرانیان برای ورود به کشور مجارستان با اهداف گوناگون چه توریستی، کاری، تحصیلی و غیره  بایستی ویزای این کشور را دریافت کنند. یا به عبارتی بدون ویزا اجازه ورود و سفر به این کشور را نخواهید داشت. مجارستان همانطور که در بالا به آن اشاره شده، قوانین و الزامات خاصی برای متقاضیان ورود به کشور  خود در نظر گرفته است. پیشنهاد می‌کنیم برای اطلاع از جزئیات بیشتر همانند چگونگی گرفتن وقت سفارت، چگونگی درخواست برای ویزای مجارستان و سایر موارد با مشاوران موسسه مهاجرتی صبا ویزا ارتباط برقرار نمایید.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[امتیاز: 1 میانگین: 5]

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

برای مشاوره رایگان کلیک کنید