لوگو صبا ویزا
ویزای سرمایه گذاری

ویزای سنگاپور؛ کدام ویزای سنگاپور برای مهاجرت شما مناسب است؟

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه ویزای سنگاپور و جزئیات ثبت نام در آن را به دست بیاورید، می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس بگیرید و به کمک مشاوران باتجربه و حرفه‌ای این موسسه، به پاسخ تمام سوالاتتان دست بیابید. مشاوره رایگان

به عنوان متقاضی مهاجرت به کشورهای خارجی و با در نظر گرفتن هدف خود از سفر، می‌توانید دو دسته ویزای کوتاه مدت و بلند مدت را انتخاب کنید. ویزاهای بلند مدت اصولاً شامل ویزای کاری، تحصیلی، سرمایه گذاری و ازدواج هستند و ویزاهای کوتاه مدت نیز ویزاهای توریستی، درمانی، تجاری و … را شامل می‌شوند. اطلاع از شرایط و نحوه دریافت این ویزاها، مسیر مهاجرت را برای شما راحتتر خواهد کرد. ما در این مقاله به طور خاص به معرفی انواع ویزای سنگاپور می‌پردازیم و امیدواریم برای سفر به این کشور راهنمای خوبی برای شما باشد.

معرفی انواع ویزای سنگاپور و نحوه دریافت آن‌ها

ویزای سنگاپور بر خلاف سایر کشورهای دنیا که دارای دو دسته کلی ویزای کوتاه‌ مدت و بلند مدت است، به دو دسته کلی زیر تقسیم شده که هر کدام شامل ویزاهای اصلی این کشور هستند. در ادامه به معرفی و بررسی این دو دسته و زیر مجموعه‌های آن می‌پردازیم.

ویزای سنگاپور

ویزای بلند مدت سنگاپور:

ویزای بلند مدت سنگاپور تنها به کسانی تعلق می‌گیرد که برای کار، تحصیل و سرمایه ‌گذاری قصد مهاجرت به این کشور را دارند. این نوع ویزاها قابل تبدیل به یکدیگر بوده و می‌توانند مجدد تمدید شوند. تنها با دریافت ویزای بلند مدت است که می‌توانید پس از چند سال اقامت دائم و تابعیت سنگاپور را دریافت کنید.

ویزای توریستی سنگاپور:

این نوع ویزا در واقع شامل تمامی ویزاهای کوتاه مدت سنگاپور می‌شود. طول مدت اعتبار این نوع ویزاها 90 روزه است. البته ویزاهای توریستی نیز هستند که مدت اعتبار آن‌ها تا 2 سال قابل تمدید است و تحت عنوان ویزای توریستی بلند مدت یا LTVP شناخته می‌شوند. سنگاپور ویزایی با نام ویزای ازدواج ندارد و همه کسانی که مایل به ازدواج با یک سنگاپوری یا فردی تبعه سنگاپور هستند باید ابتدا ویزای LTVP (ویزای بلند مدت توریستی) دریافت کرده و سپس برای ازدواج اقدام کنند.

 

معرفی انواع ویزای بلند مدت سنگاپور

ویزای بلند مدت سنگاپور برای متقاضیانی صادر می‌شود که قصد اقامت بیشتر از 90 روز را در این کشور دارند و شامل موارد زیر خواهد بود.

ویزای کاری سنگاپور

برای دریافت ویزای کاری سنگاپور باید از یک کارفرمای سنگاپوری، پیشنهاد کاری دریافت کنید. از جمله مدارک لازم برای اخذ انواع ویزای کاری سنگاپور می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار
 • دو قطعه عکس پاسپورتی جدید
 • نامه پیشنهاد کاری از یک کارفرمای سنگاپوری
 • بیمه مسافرتی و بیمه سلامت
 • مدارک تمکن مالی شامل پرینت حساب بانکی
 • رزومه کاری و سوابق کاری قبلی

ویزای کاری سنگاپور با توجه به هدف و مدت اقامت افراد در این کشور می‌تواند متفاوت باشد که در ادامه به معرفی آن‌ها خواهیم پرداخت.

ویزای Entry Pass یا ویزای کارآفرینی:

این ویزا تنها به متقاضیان خارجی تعلق می‌گیرد که می‌خواهند یک کسب و کار جدید را در سنگاپور راه‌اندازی کنند.

ویزای Pass Employment یا ویزای نیروهای متخصص:

این ویزا به مدیران و نیروهای متخصص تعلق گرفته و متقاضی این نوع ویزا نیز باید ماهانه حداقل 3600 دلار سنگاپور درآمد داشته باشد.

ویزای S Pass:

این نوع ویزا تنها به متقاضیانی تعلق می‌گیرد که دارای سطح متوسطی از مهارت هستند و می‌توانند ماهانه حداقل 2300 دلار سنگاپور درآمد داشته باشند.

ویزای Personalized Employment Pass:

این ویزا تنها به نیروهای متخصص تعلق گرفته و مانند ویزای Pass Employment دارای قانون حداقل درآمد ماهیانه نمی‌باشد.

ویزای Work Holiday Pass یا ویزای کار پاره وقت در تعطیلات:

این ویزا به افراد با رده سنی 18 تا 25 سال تعلق می‌گیرد که مایل به کار کردن در دوره تعطیلات خود در کشور سنگاپور هستند.

ویزای Work Permit for Performing Artiste:

این ویزا به متقاضیانی که قصد کار در هتل‌ها و مراکز تفریحی را دارند تعلق می‌گیرد.

ویزای Work Permit for Confinement Nanny یا ویزای پرستاری کودکان:

این نوع ویزا تنها برای پرستاران مالزیایی تعلق گرفته و مدت اعتبار آن 16 هفته است.

ویزای Work Permit for Foreign Worker یا ویزای کارگران خارجی نیمه ماهر:

این ویزا به کارگران خارجی نیمه ماهری تعلق می‌گیرد که در زمینه‌های تولید، معدن، کشتی سازی، ساخت و ساز و خدمات فعالیت دارند.

ویزای Training Employment Pass:

این ویزا تنها برای دانشجویان خارجی صادر می‌شود که می‌توانند ماهانه حداقل 3 هزار دلار درآمد داشته باشند.

ویزای Dependent Pass یا ویزای همراه:

این ویزا برای همسر و فرزندان متقاضی صادر شده که با دریافت آن می‌توانند وارد خاک کشور سنگاپور شوند.

ویزای تحصیلی سنگاپور

به منظور دریافت ویزای تحصیلی سنگاپور باید ابتدا از دانشگاه مورد نظر خود پذیرش تحصیلی دریافت کنید. تنها با داشتن پذیرش تحصیلی است که می‌توانید برای دریافت ویزای تحصیلی سنگاپور اقدام کنید. یکی از مزایای دریافت این نوع ویزا، عدم نیاز به مصاحبه حضوری در سفارت است و در نتیجه دریافت یا عدم دریافت ویزای تحصیلی تنها به مدارک، رزومه علمی و سوابق تحصیلی شما بستگی دارد. مدت اعتبار ویزای تحصیلی سنگاپور با توجه به مدت زمان تحصیل شما در این کشور می‌تواند بین 2 تا 4 سال باشد. پس از فارغ التحصیلی نیز می‌توانید با تصدی شغلی متناسب با رشته تحصیلی خود، ویزای کاری دریافت کنید. لازم به ذکر است که تنها دانشجویانی امکان کار پاره وقت در حین تحصیل را دارند که طول دوره تحصیلی آن‌ها در این کشور حداقل 2 سال به طول انجامد. متأسفانه با این نوع ویزا متقاضی نمی‌تواند همسر و فرزندان زیر 18 سال یا والدین خود را همراه ببرد (به این مفهوم که سنگاپور ویزایی به نام ویزای همراه تحصیلی ندارد) و اعضای خانواده متقاضی تنها با دریافت ویزای توریستی است که می‌توانند وارد خاک کشور سنگاپور شوند.

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی سنگاپور به شرح زیر است:

 • پاسپورت معتبر
 • دو قطعه عکس پاسپورتی جدید
 • نامه پذیرش تحصیلی از دانشگاه سنگاپور
 • بیمه مسافرتی
 • گواهی سلامت پزشکی
 • مدرک زبان انگلیسی آیلتس حداقل 6
 • آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات و ترجمه رسمی آن
 • رزومه علمی و مقالات علمی در صورت وجود
 • ارائه مدارک تمکن مالی مانند پرینت حساب بانکی برای پرداخت شهریه و هزینه‌های زندگی دانشجویی در سنگاپور
 • تحصیل در مدارس سنگاپور: تحصیل در مدارس سنگاپور از سن 6 سالگی شروع شده و تا 18 سالگی ادامه دارد. دانش آموزان پس از گذراندن دوره متوسطه و دریافت دیپلم می‌توانند وارد دانشگاه شوند.
 • تحصیل در مقطع کارشناسی: تحصیل در مقطع کارشناسی بین 3 الی 4 سال به طول می‌انجامد و شهریه این دوره نیز سالانه حداقل 15 هزار دلار است. برای دریافت پذیرش و تحصیل در این مقطع باید مدرک زبان انگلیسی آیلتس با نمره حداقل 6 ارائه دهید. به عنوان دانشجو اجازه کار پاره وقت به مدت 10 ساعت در هفته را خواهید داشت.
 • تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد: تحصیل در این مقطع بین 1 الی 2 سال به طول می‌انجامد و شهریه این دوره نیز با توجه به رشته تحصیلی و دانشگاه محل تحصیل می‌تواند بین 16 هزار دلار تا 18 هزار دلار باشد. برای دریافت پذیرش و تحصیل در این مقطع باید مدرک زبان انگلیسی آیلتس با نمره حداقل 6.5 را ارائه دهید.
 • تحصیل در مقطع دکتری: تحصیل در مقطع دکتری بین 4 تا 5 سال به طول می‌انجامد و بر خلاف دانشگاه‌های سایر کشورهای خارجی نیازی به انتخاب استاد راهنما برای اجرای پایان‌نامه نیست. برای دریافت پذیرش و تحصیل در این مقطع باید مدرک زبان انگلیسی آیلتس با نمره حداقل 7 را ارائه دهید.
 • ویزای سرمایه گذاری سنگاپور

ویزای سرمایه گذاری سنگاپور به منظور ثبت شرکت، خرید ملک و خرید اوراق قرضه دولتی صادر می‌شود. متقاضی در این روش باید حداقل 2.5 میلیون دلار سرمایه اولیه داشته باشد. البته لازم به ذکر است که برای خرید ملک در سنگاپور باید حداقل به مدت 3 سال مستمر در این کشور اقامت داشته باشید و سپس نسبت به خرید ملک اقدام کنید.

ویزای سرمایه گذاری سنگاپور

معرفی انواع ویزای توریستی سنگاپور

همانطور که اشاره کردیم ویزای توریستی سنگاپور در واقع همان ویزای کوتاه مدتی است که برای سفرهای با مدت زمان کمتر از 90 روز صادر می‌شود. از جمله مهمترین ویزای کوتاه مدت سنگاپور، ویزای درمانی است که در ادامه به آن می‌پردازیم.

 • ویزای درمانی سنگاپور: سنگاپور یکی از پیشرفته‌ترین و مدرن‌ترین کشورهای آسیایی در حوزه پزشکی و درمان است. افرادی که قصد درمان در این کشور را دارند باید ویزای توریستی 30 روزه دریافت کنند که قابل تمدید تا 90 روز نیز می‌باشد. این ویزا تنها برای افرادی صادر می‌شود که شرایط و امکانات درمان بیماری آن‌ها در کشور مبداء وجود ندارد.
 • ویزای دیپلماتیک سنگاپور: این ویزا تنها برای متقاضیانی صادر می‌شود که دارای پاسپورت دیپلماتیک و جزو مقامات عالی رتبه سیاسی یا دولتی هستند.

مدارک لازم برای اخذ ویزای سنگاپور

 • پاسپورت معتبر
 • دو قطعه عکس پاسپورتی جدید
 • فرم تکمیل شده درخواست ویزای سنگاپور
 • رسید پرداخت هزینه دریافت ویزای سنگاپور
 • مدارک تمکن مالی شامل پرینت حساب بانکی
 • مدارک محل اقامت شامل رسید رزرو هتل یا اجاره نامه خانه

سخن پایانی

همانطور که اشاره کردیم ویزای سنگاپور به دو دسته کلی ویزای توریستی و ویزای بلند مدت تقسیم می‌شود که در این مقاله به طور مفصل به هر دو دسته پرداختیم. پس با توجه به شرایط، امکانات و هدف خود از مهاجرت به راحتی می‌توانید نوع ویزایی که باید دریافت کنید را مشخص کنید. شما به عنوان متقاضی مهاجرت به سنگاپور کدامیک از روش‌های دریافت ویزای این کشور را انتخاب می‌کنید؟

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[امتیاز: 1 میانگین: 5]

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

برای مشاوره رایگان کلیک کنید