لوگو صبا ویزا

ویزای کار ترکیه

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه ویزای کار ترکیه و جزئیات آن به دست بیاورید، می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس بگیرید و به کمک مشاوران باتجربه و حرفه‌ای این موسسه، به پاسخ تمام سوالاتتان دست بیابید.


مشاوره رایگان

ترکیه یک کشور اوراسیایی است که پایتخت آن آنکارا و بزرگ‌ترین شهر آن استانبول است. زبان رسمی این کشور، ترکی استانبولی و واحد پول آن لیر ترکیه است. این کشور حدود ۸۲ میلیون نفر جمعیت دارد. از نظر کار، ترکیه یک کشور پرطرفدار برای ایرانی‌ها است.

کشور ترکیه وضعیت تابعیت دوگانه را به رسمیت می‌شناسد و افراد، با کار در ترکیه علاوه بر کسب درآمد می‌توانند بدون این ‌که تابعیت سرزمین مادری خود را از دست بدهند تابعیت و پاسپورت این کشور را دریافت کنند. شخصی که ویزای کار ترکیه را دارد می‌تواند از وام‌های بانکی هم استفاده کند. نکته بسیار مهم این است که برای کار در ترکیه باید به زبان رسمی این کشور یعنی زبان ترکی مسلط باشید در غیر این صورت موفق به اخذ دعوتنامه و ویزای کاری این کشور نخواهید شد.

آیا برای کار در ترکیه به ویزا نیاز دارم؟

ویزای کار ترکیه مجوز مهاجرت به ترکیه، برای هدف‌های شغلی است. افرادی که با ویزای توریستی ترکیه به این کشور سفر می‌کنند نمی‌توانند برای مجوز کار این کشور درخواست بدهند. مجوز کار باید همراه با ویزای کار دریافت شود که بدون آن، خارجی‌ها نمی‌توانند در ترکیه کار کنند. به غیراز اتباع ترک جمهوری قبرس شمالی، همه شهروندان جهان، برای کار در ترکیه به ویزای کار و مجوز کار نیاز دارند.

 

وضعیت کار و اشتغال در ترکیه

طبق آمار بانک جهانی نرخ بیکاری ترکیه در ماه دسامبر کمی کاهش یافت و به 11.2 درصد رسید و نرخ بیکاری در سال 2020 ، 13.9 درصد بوده است. از نظر اقتصاد این کشور در رده سیزدهم جهان قرار دارد. ترکیه امکانات بسیاری هم در صنعت خودروسازی دارد به طوری که در زمینه ساخت خودرو در رتبه چهاردهم جهان قرار دارد. اقتصاد ترکیه شامل بخش‌های مهم بانکداری، ساخت و ساز، پوشاک و منسوجات، لوازم خانگی و الکترونیک، محصولات پتروشیمی، صنعت ماشین آلات و گردشگری‌ است. کشور ترکیه در گروه‌های شغلی زیر به نیروی کار ماهر نیاز داشته و در این زمینه‌ها یافتن کار راحت‌تر است.

 • جراحان و پزشکان (این اشخاص در صدر فهرست مشاغل پردرآمد قراردارند)
 • قضات (این افراد بخاطر سنگینی مسئولیتشان،حقوق بسیار بالایی دریافت می‌کنند.)
 • وکلا
 • مدیران بانکی
 • مدیران ارشد اجرایی (مدرک تحصیلی مرتبط با مدیریت بازرگانی)
 • مدیران ارشد مالی
 • متخصص ارتودنسی
 • اساتید کالج
 • خلبانان (مهندسی هوانوردی)
 • مدیران بازاریابی

فردی که در ترکیه کار می‌کند به طور معمول حدود 7830 TRY در ماه درآمد دارد. دستمزدها از 1980 TRY (کمترین میانگین) تا 35000 TRY (بالاترین میانگین، حداکثر حقوق واقعی بالاتر است) متغیر است. این متوسط حقوق ماهانه شامل مسکن، حمل و نقل و سایر مزایا است. میزان حقوق در بین مشاغل مختلف بسیار متفاوت است. به طور کلی، کارمندانی که بین دو تا پنج سال تجربه دارند، به طور متوسط 32 درصد بیشتر از تازه‌کاران و جوانان در تمام صنایع و رشته‌ها درآمد دارند.

افراد حرفه‌ای با تجربه بیش از پنج سال به طور متوسط 36٪ بیشتر از افراد با تجربه کاری پنج سال یا کمتر درآمد دارند. افرادی که می‌خواهند در ترکیه کار کنند برای دریافت ویزای کار، باید قرارداد یا پیشنهاد شغلی خاصی از کارفرما، در ترکیه داشته باشد.

یکی از فاکتورهای مهم استخدام این است که کارفرمای مربوطه باید به ازای استخدام یک نفر خارجی حداقل پنج نفر از شهروندان خود ترکیه را نیز استخدام نماید. هم‌چنین کارفرما باید حداقل دستمزد و حقوق اعلام شده از سوی دولت را برای پرداخت به متقاضی کار در نظر گرفته و حداقل سرمایه مورد نیاز را تامین کند که در این صورت درخواست او برای استخدام نیروی خارجی تایید می‌شود.

 

انواع ویزای کار در ترکیه

در صورتی که درخواست ویزای کار، از خارج از کشور مورد تایید وزارت کار و تامین اجتماعی ترکیه باشد اتباع خارجی باید با اخذ ویزای کار به ترکیه بیایند. ویزای کار حداکثر برای مدت 90 روز صادر می‌شود. این ویزا به منظور ورود به کشور است و اظهارنامه استخدامی SGK باید حداکثر ظرف مدت 30 روز از زمان ورود فرد خارجی به کشور صادر شود. از آنجایی که مجوز کار صادر شده توسط وزارت کار و تامین اجتماعی مانند مجوز اقامت است، فرد نیازی به درخواست اجازه اقامت ندارد. انواع ویزای کار ترکیه شامل:

ویزای کار موقت یک ساله

اولین اجازه اقامت شما حداکثر برای یک سال صادر می‌شود، مشروط بر این که مهلت گذرنامه شما زودتر به پایان نرسد. بعد از این یک سال، ویزای کار می‌تواند برای دو تا سه سال دیگر با همان شرایط کاری تمدید شود. برای شروع، کافی است یک درخواست آنلاین در وب سایت خدمات مهاجرت ثبت کنید.

 

ویزای کار دائم

برای اخذ اقامت طولانی مدت، نیاز به حداقل هشت سال اقامت مستمر در خاک ترکیه است. اتباع خارجی که حداقل هشت سال بدون وقفه در ترکیه اقامت داشته باشند یا که شرایط تعیین شده توسط سیاست مهاجرت وزارت کشور را دارا باشند، می‌توانند برای اجازه اقامت طولانی مدت درخواست دهند. این مجوز اقامت نامحدود است و نیازی به درخواست اتباع خارجی برای تمدید هر سال یا برای دوره‌های خاص نیست.

مدارک مورد نیاز برای اولین درخواست اجازه اقامت طولانی مدت در ترکیه:

 • فرم درخواست ویزای اقامت
 • اصل و فتوکپی پاسپورت یا مدارک جایگزین
 • گواهی ویزای اقامت قبلی
 • دو قطعه عکس
 • پاسپورت
 • سندی که نشان می‌دهد متقاضی در سه سال گذشته از موسسات مالی و سازمان‌های دولتی کمک اجتماعی دریافت نکرده است.
 • توانایی مالی کافی در مدت اقامت
 • عدم سابقه کیفری
 • مدرکی مبنی بر ثبت نام متقاضی در سامانه ثبت آدرس
 • بیمه درمانی معتبر (یکی از موارد زیر کافی است):
 1. سندی که ثابت می‌کند شما می‌توانید از خدمات درمانی و قراردادهای تامین اجتماعی دوجانبه در ترکیه بهره‌مند شوید.
 2. ارائه گواهی از سازمان تامین اجتماعی
 3. مدرکی مبنی بر درخواست به سازمان تامین اجتماعی برای داشتن بیمه سلامت عمومی
 4. بیمه سلامت خصوصی

 

ویزای کار مستقل

اتباع خارجی، در صورت داشتن شرایط زیر می‌توانند مجوز کار مستقل را بگیرند:

 • حداقل 5 سال اقامت قانونی و بدون وقفه در کشور ترکیه داشته باشند.
 • کار آن‌ها از نظر اقتصادی برای کشور ارزش افزوده به همراه داشته باشد.
 • کار آن‌ها تاثیر مثبتی بر اشتغال بگذارد.

در صورت تایید، گواهی درخواست مجوز کار مستقل به فرد داده می‌شود. این گواهی به مدت 3 ماه اعتبار خواهد داشت. پس از تکمیل مدارک و تایید درخواست توسط وزارت کار ، شخص گوهینامه خود را دریافت می‌کند و مجوز کار مستقل، به طور کامل به او داده می‌شود.

 

ویزای کارت فیروزه‌ای

افرادی که در گروه‌های زیر طبقه‌بندی می‌شوند، برای ویزای کارت فیروزه‌ای می‌توانند درخواست خود را مستقیماً از ترکیه ثبت کنند. مراحل درخواست توسط مشاوران اداره مهاجرت انجام می‌شود.

 1. افرادی که دارای تحصیلات، تجربه و دانش تخصصی برای مشارکت در موضوعات مرتبط با علم و فناوری هستند.
 2. سرمایه‌گذاران واجد شرایطی که امکان سرمایه گذاری، ایجاد اشتغال و صادرات را به صورت گسترده دارند و می‌توانند به توسعه علم و فناوری کمک کنند.
 3. دانشمندان یا محققینی که دارای دستاوردهای بین‌المللی در زمینه‌های علم، فناوری و صنعت هستند و برای منافع کشور مفید هستند.
 4. افرادی که در سطح بین‌المللی در زمینه‌های فرهنگی، هنری یا ورزشی فعالیت موفقی دارند.
 5. افرادی که در عرصه بین‌المللی به نفع فرهنگ ترکی تلاش می‌کنند و در امور مربوط به شناخت و منافع ملی جمهوری ترکیه فعالیت می‌کنند.

در مرحله اول، کارت فیروزه‌ای با یک دوره انتقال سه ساله صادر می‌شود و اگر فردی با رعایت قوانین کشور ترکیه کارت فیروزه‌ای خود را در این مدت سه ساله نگه دارد، تا 180 روز قبل از پایان دوره انتقال خود مهلت دارد برای دریافت کارت فیروزه‌ای نامحدود اقدام کند. در غیر اینصورت پس از پایان این مدت، درخواست حذف دوره انتقال و داشتن کارت نامحدود رد شده و کارت فیروزه‌ای بی‌اعتبار می‌شود. حقوق دارندگان این کارت مانند افرادی است که مجوز کار نامحدود در ترکیه را دارند. دارندگان این کارت دارای شرایط زیر هستند:

 • هیچ تعهدی برای انجام خدمت سربازی در ترکیه وجود ندارد.
 • نمی‌توانند مناصب دولتی داشته باشند.
 • در صورتی که حقوق مربوط به تامین اجتماعی را کسب کرده باشند، این حقوق برایشان محفوظ است.

فعالیت‌های مرتبط با موضوعاتی مانند اقامت، کار، سرمایه‌گذاری، مسافرت، ارث، فعالیت تجاری، خرید و اهدای اموال منقول و غیرمنقول در ترکیه توسط موسسات و سازمان‌های ذیربط با همان شرایط و مطابق با قوانین مشابه شهروندان ترکیه انجام می‌شود.

 

ویزای کار ویژه

این ویزا تنها برای برخی افراد در شرایط خاص صادر می‌شود. افرادی که با شهروندان ترک ازدواج می‌کنند، سرمایه‌گذاران در زمینه علم و فناوری، پناهجویان دارای پذیرش اولیه، افراد تحصیل کرده در مقاطع بالا، کارشناسان خبره، شهروندان اتحادیه اروپا، ساکنان قبرس شمالی و افرادی که اجداد ترک دارند شامل این ویزا می‌شوند.

 

ویزای کار موقت ویژه

این نوع از ویزا مخصوص افرادی است که نیاز دارند برای مدت کوتاهی در این کشور باشند مثل هنرمندان، ورزشکاران وفیلم سازان. ویزای اقامت کوتاه مدت ترکیه بیشترین درخواست را بین سایر ویزاهای اقامت دارد. شما می‌توانید این ویزا را برای هر یک از اهداف زیر دریافت کنید:

 • برای تحقیقات علمی
 • تجارت یا برای ایجاد ارتباطات تجاری
 • برای شرکت در یک برنامه آموزشی ضمن خدمت
 • برای اهداف آموزشی، در زمینه برنامه‌های تبادل دانشجو

 

هزینه ویزاهای کاری ترکیه

هزینه ویزای ترکیه به ملیت و هدف درخواست‌دهنده بستگی دارد. اگر برای ورود به ترکیه به ویزای الکترونیکی یا برچسبی نیاز دارید، هزینه شما متفاوت است. هزینه ویزای الکترونیکی بین 14 تا 71 یورو متغیر است. وقتی صحبت از اشتغال در ترکیه به میان می‌آید، جدا از هزینه ویزای ورود، باید برای مجوز کار نیز هزینه کنید. هزینه‌های مجوز کار ترکیه در سال 2022 به شرح زیر است:

گواهی اجازه کار موقت تا یک سال   119 یورو

گواهی اجازه کار تا دو سال             238 یورو

گواهی مجوز کار تا سه سال            357 یورو

گواهی مجوز کار دائمی                 1189 یورو

گواهی مجوز کار مستقل               1189 یورو

مجوز کار برای سوری‌های تحت حمایت استاندارد یک ساله 44 یورو

هزینه کاغذ با ارزش برای هر گواهی 14 یورو

قبل از ارسال فرم درخواست ویزا، هزینه خدمات ویزا باید پرداخت شود. اگر درخواست ویزای شما از طرف دولت ترکیه تایید نشود هزینه خدمات ویزا قابل برگشت نخواهد بود. در صورت ارائه اطلاعات نادرست در فرم درخواست ویزا یا عدم ارائه تمام مدارک لازم، رسیدگی به درخواست ویزا آغاز نخواهد شد. سپس باید دوباره برای ویزا درخواست بدهید و مجدد هزینه خدمات ویزا را بپردازید.

 

چگونه برای ویزای کار ترکیه اقدام کنیم؟

روند درخواست ویزای کار ترکیه با روند درخواست برای دیگر ویزاهای ترکیه متفاوت است. زیرا در فرآیند درخواست ویزای کار ترکیه، کارمند و کارفرما باید اقدام کنند. شما باید قبل از ارسال درخواست ویزای استخدام ترکیه یک پیشنهاد شغلی یا یک قرارداد کاری داشته باشید. شما نمی‌توانید مراحل دریافت ویزای کار را بدون داشتن یک پیشنهاد کاری مشخص در ترکیه آغاز کنید.

در کشور ترکیه درخواست ویزای کار بدون درخواست مجوز کار، ارزشی ندارد. در حالی که درخواست ویزای کار ترکیه باید توسط کارمند خارجی ارسال شود، مراحل درخواست مجوز کار باید توسط کارفرما در ترکیه انجام شود.

درخواست برای ویزای کار ترکیه

قبل از درخواست ویزای کار کشور ترکیه باید یکی از دو مورد زیر را داشته باشید:

 1. پیشنهاد کار در ترکیه
 2. یک قرارداد کاری

اگر شرایط فوق را نداشته باشید، نمی‌توانید از ویزای کار استفاده کنید. حداکثر دو ماه و حداقل یک ماه قبل از سفر به ترکیه می‌توانید برای ویزای کار اقدام کنید. با این حال، بهترین زمان برای درخواست ویزای کار، به محض دریافت پیشنهاد کاری است که از تاخیرهای غیرقابل پیش‌بینی جلوگیری کنید.

برای دریافت ویزا یا مجوز کار، باید پرونده درخواست خود را تکمیل کرده و به سفارت یا کنسولگری ترکیه در کشور محل اقامت خود بفرستید. در برخی کشورها، ترکیه ارائه ویزا را به اشخاص ثالث واگذار کرده است و اتباع این کشورها باید پرونده درخواست خود را به مراکز پردازش ثالث ارسال کنند.

هنگامی که درخواست خود را به عنوان کارمند ارسال می‌کنید، کارفرمای شما نیز باید برخی از اسناد را در ده روز آینده به وزارت کار و تامین اجتماعی ترکیه (MLSS) ارسال کند. در صورتی که MLSS هیچ ارسالی از طرف کارفرما دریافت نکند، درخواست شما به دلیل ناقص بودن رد خواهد شد.

در ویزای کار، زیرمجموعه‌های مختلفی وجود دارد که باید با توجه به ماهیت کاری خود انتخاب کنید.

 • هنرمندان
 • کارگران منطقه آزاد
 • خبرنگاران
 • استادان / دانشگاهیان منصوب
 • ورزشکار
 • هدف استخدام/هدف استخدامی خاص
 • کار تعمیر و مونتاژ

پس از انجام تمام مراحل بالا، شما باید فرم درخواست ویزای آنلاین را پر کنید که به اطلاعات هویتی و جزئیات سفر شما نیاز دارد. پس از تکمیل درخواست، یک تاریخ برای مصاحبه ویزا دریافت خواهید کرد که باید در آن روز حاضر شوید. در روز مصاحبه باید مدرک زیر را به همراه داشته باشید.

 1. پر کردن فرم درخواست ویزای کار ترکیه
 2. دو قطعه عکس (عکس‌ها باید بیومتریک باشند و بیش از شش ماه از تاریخ آن‌ها نگذشته باشد.)
 3. گذرنامه (اعتبار آن باید شش ماه بعد از ورود شما به کشور ترکیه باشد.)
 4. پیشنهاد کار یا قرارداد (سند شما باید حاوی اطلاعاتی در مورد موقعیت شغلی، حقوق و مدت اعتبار قرارداد باشد.)
 5. گواهی عدم سو پیشینه (برگه مخصوصی که در آن، سابقه محکومیت‌های موثر کیفری فرد ثبت ‌می‌شود.)
 6. دیپلم یا گواهی فارغ‌التحصیلی موقت، ترجمه سوگندنامه (ترجمه رسمی تایید شده، قابل قبول است.)
 7. مدرک دیپلم یا گواهی معادل فارغ‌التحصیلی موقت (شما باید این سند را طبق مقررات ترکیه در مورد معادل سازی دیپلم، از موسسات آموزش عالی دریافت کنید.)
 8. بیمه درمانی (برای تمام مدت اقامت شما در ترکیه)
 9. مدارک اقامت در ترکیه (شما می‌توانید مدرکی مبنی بر داشتن ملک در ترکیه یا قرارداد اجاره ارائه دهید.)
 10. وسایل امرار معاش (شما باید صورتحساب بانکی یا هر مدرک دیگری را که نشان می‌دهد توانایی مالی برای زندگی در ترکیه را دارید ارائه دهید. به صورت متوسط در روز حداقل 50 یورو هزینه دارید.)
 11. گواهی رزرو بلیط هواپیما (برای سفر به ترکیه با هدف کاری، باید یک پرواز رفت و برگشت رزرو کنید و این مدرک را در روز مصاحبه خود به سفارت نشان دهید.)

بر اساس مورد و ملیت شما، سفارت ممکن است از شما بخواهد که چند مدرک اضافی را هم همراه داشته باشید.

 

مصاحبه ویزای استخدام ترکیه

شما باید مدارک را در روز مصاحبه، در طول یک جلسه کوتاه در سفارت ارائه دهید. افسر سوالاتی در مورد شغل و سابقه شما خواهد پرسید. پاسخ شما به تمام سوالات به او کمک می‌کند تا در مورد تایید درخواست شما تصمیم بگیرد.

شما باید برای این مصاحبه آمادگی داشته باشید و به هر سوال با آرامش پاسخ دهید. پس از پایان مصاحبه، باید به کارفرمای خود در ترکیه اطلاع دهید که مدارک اضافی را ظرف ده روز کاری پس ازمصاحبه شما، به وزارت کار و تامین اجتماعی ترکیه (MLSS) ارسال کند.

 

 درخواست مجوز کار ترکیه

مجوز کار به شما اجازه اقامت در ترکیه و مشارکت در کار را می‌دهد و برای کارفرمایانی که اتباع خارجی را بدون مجوز کار استخدام می‌کنند جریمه اداری در نظر گرفته می‌شود. با استفاده از مجوز کار می‌توانید با ارائه مدارک و فیش حقوقی از وام‌های بانکی هم استفاده کنید.

کارمند، مسئول درخواست ویزای کار و کارفرما مسئول مجوزکار است. کارفرما باید یک درخواست آنلاین را در وب سایت MLSS ظرف ده روز پس از مصاحبه تکمیل کند. پس از پر کردن درخواست، وی باید مدارک مورد نیاز ویزا را از طریق پست یا حضوری ارسال کند. پیگیر باشید که درخواست و مدارک مورد نیاز برای ویزای ترکیه از طرف کارفرما باید ظرف ده روز (شش روز کاری) پس از قرار مصاحبه برای ویزای کار ارسال شود. با کارفرمای خود در تماس باشید که از احتمال عدم دریافت ویزای کار و اجازه کار جلوگیری کنید.

کارفرما از ترکیه باید مدارک زیر را در وب سایت MLSS ارسال کند:

 • نامه درخواست مجوز کار
 • فرم درخواست پرسنل خارجی
 • روزنامه ثبت تجاری ترکیه شامل جزئیات ساختار سهام و سرمایه فعلی واحد تجاری
 • ترازنامه و صورت وضعیت سود/زیان برای یک سال اخیر( باید توسط اداره مالیات یا یک حسابدار رسمی تایید شده باشد.)
 • وکالتنامه محضری(کارفرما درخواست آنلاین خود را به عنوان کاربر از طرف نهاد یا سازمان برای استخدام اتباع خارجی ارائه می‌دهد.)

پس از اتمام این مراحل، تنها فاصله بین شما و ویزای شما، زمان صرف شده برای پردازش درخواست شما است. حداکثر سی روز طول می‌کشد تا وزارتخانه در مورد تأیید یا رد درخواست شما تصمیم بگیرد و مجوز کار شما را نهایی کند. پس از تایید درخواست شما حداکثر صد و هشتاد روز فرصت دارید تا وارد ترکیه شوید. باید حداکثر ظرف مدت یک ماه پس از ورود خود، در سامانه ثبت آدرس در ترکیه ثبت نام کنید.

افرادی که درخواست‌ مجوز کار یا تمدید مجوز کار آنها رد می‌شود، می‌توانند درخواست اعتراض خود را به صورت آنلاین در مدت 30 روز پس از تاریخ رد درخواست، ثبت کنند. در این اعتراض باید یک درخواست با توضیحات و اسکن مدارک را بارگذاری کنند. در صورتی که این درخواست اعتراض رد شود امکان طرح دعوی وجود دارد.

 

تفاوت بین ویزای کار و ویزای تجاری چیست؟

ویزای کار به شخص این حق را می‌دهد که در یک کشور خارجی کار کند و در ازای خدمات خود درآمد دریافت کند. تفاوت بین ویزای کار و ویزای تجاری این است که با ویزای کار، شخص نمی‌تواند معاملات تجاری، ثبت شرکت و سرمایه‌گذاری را انجام دهد هم چنین نمی‌تواند در فعالیت‌های تجاری خارجی شرکت کند. در صورتی که ویزای تجاری به فرد این حق را می‌دهد که در همه این فعالیت‌ها شرکت کند.

اگر می‌خواهید در یک کشور خارجی کار کنید، بهترین راه، درخواست ویزای کار است زیرا ویزای تجاری به شما اجازه کار در آن کشور را نمی‌دهد. این نکته مهم است که ویزای تجاری فقط در زمانی اخذ می‌شود که فردی بخواهد معاملات تجاری یا سرمایه‌گذاری در یک کشور انجام بدهد. هم چنین، ویزاهای تجاری معمولاً مجوزهای سفر کوتاه مدت هستند و ممکن است به شما اجازه دهند فقط چند هفته یا چند ماه در یک کشور اقامت داشته باشید.

با این حال، ویزای کار به شما این حق را می‌دهد که برای مدت طولانی در یک کشور بمانید. تفاوت مهم ویزای کاری و تجاری این است که ویزای تجاری به طور کامل توسط یک شرکت، تنظیم و حمایت مالی می‌شود تا تجارت در یک کشور خارجی انجام شود.

 

چگونه ویزای کار ترکیه را تمدید کنیم؟

ویزای کار فرد خارجی صرفا برای ورود به ترکیه صادر می‌شود. پس از ورود فرد خارجی به کشور و شروع به کار، کارت مجوز کار توسط وزارت کار و تامین اجتماعی برای کارفرما ارسال و به فرد خارجی تحویل داده می‌شود. مجوز کار در اولین درخواست 1 سال مهلت دارد که برای درخواست تمدید اول حداکثر 2 سال و برای درخواست تمدید دوم حداکثر 3 سال تمدید می‌شود. کارفرما باید قبل از انقضای مجوز کار، برای تمدید به وزارت کار و تامین اجتماعی مراجعه کند. درخواست مجوز کار در داخل کشور انجام می‌شود بنابراین نیازی به بازگشت شخص به کشور خود و اخذ ویزای کار نیست. چیزی به نام تمدید ویزای کار نداریم.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[امتیاز: 1 میانگین: 5]

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

برای مشاوره رایگان کلیک کنید