لوگو صبا ویزا
ویزای توریستی انگلستان

ویزای توریستی انگلستان

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه ویزای توریستی انگلستان و جزئیات آن را به دست بیاورید، می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس بگیرید و به کمک مشاوران باتجربه و حرفه‌ای این موسسه، به پاسخ تمام سوالاتتان دست بیابید.


مشاوره رایگان

ویزای بازدید کننده یا توریستی نوعی مجوز محسوب می‌شود که مسافران باید برای ورود به یک کشور خارجی جهت گردش و تفریح، بازدید از خانواده و… دریافت نمایند. در واقع اخذ این مجوز برای سفر به یک کشور خارجی الزامی است و بدون آن شما اجازه ورود به خاک کشور‌های خارجی را نخواهید داشت. یکی از مقاصد گردشگری محبوب که اغلب مردم آن را برای مسافرت انتخاب می‌کنند، انگلستان است که برای ورود به این کشور هم نیاز به ویزای توریستی انگلستان خواهد بود.

برای ازدواج، دیدار خانواده، جهت درمان، شرکت در کنفرانس‌های تجاری و… در انگلستان باید ویزای گردشگری (توریستی) این کشور را دریافت نمایید تا اجازه ورود به آن را داشته باشید. در ادامه به بررسی مطالبی درباره ویزای گردشگری کشور انگلستان خواهیم پرداخت و شما را برای دریافت این نوع ویزا راهنمایی می‌کنیم. با ما همراه باشید.

ویزای توریستی انگلیس

فهرست عناوین

نیازمندی ها و شرایط ویزای توریستی انگلستان

برای دریافت ویزای ویزیتوری یا همان توریستی شما باید یکسری شرایط را دارا باشید و بتوانید مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا را به طور کامل آماده کنید. علاوه بر این‌ها باید هزینه‌های مشخص شده برای ویزای ویزیتوری را بپردازید تا در نهایت بتوانید با موفقیت ویزای خود را دریافت نمایید. اما برای این که در طی فرایند اخذ ویزا دچار مشکل نشوید و تمام آن چه که نیاز است را فراهم کنید، باید اطلاعات کافی در این زمینه بدست‌آورید. در ادامه به بررسی شرایط و مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا می‌پردازیم.

نیازمندی های اساسی برای دریافت ویزا توریستی انگلستان

همان طور که گفتیم شما باید شرایط لازم برای ویزای توریستی انگلستان را داشته باشید و بتوانید صلاحیت خود را برای اخذ این ویزا اثبات کنید؛ به همین خاطر لازم است که مدارکی را به وزارت کشور ارائه دهید که ثابت می‌کند، شما شرایط عمومی مورد نیاز را دارید. در زیر این شرایط را بیان می‌کنیم.

 • شما باید اثبات کنید که بعد از مدت زمان سفر خود قصد ندارید در بریتانیا بمانید، هدف شما زندگی در انگلستان نیست و این کشور را ترک خواهید کرد.
 • اگر قصد دارید برای اهداف تجاری به این کشور سفر کنید، نباید فعالیت‌هایی فراتر از فعالیت‌های مجاز انجام دهید.
 • شما باید اثبات کنید که توانایی مالی کافی برای پرداخت هزینه‌های سفر خود دارید.
 • شما باید بتوانید اثبات کنید که از تمکن مالی کافی برای حمایت و اسکان خودتان و سایر افراد تحت تکفل خود بدون دسترسی به بودجه عمومی برخوردار هستید.

قوانین سختگیرانه مهاجرت گاهی باعث می‌شود که بسیاری از ویزا‌ها به علت کامل نبودن مدارک و نداشتن شرایط لازم رد شوند؛ بنابراین باید برای موفقیت در اخذ ویزا به همه شرایط آن دقت کنید.

برای اخذ ویزای توریستی انگلستان در ابتدا این چند نکته را فراموش نکنید :

 • شما می‌توانید به کارگزاری سفارت در تهران برای ویزای توریستی مراجعه کنید.
 • به دلیل شلوغی و تقاضای بالا برای ویزا انگلیس، حداقل 3 ماه قبل از سفرتان درخواست ویزا دهید .
 • با سفارت انگلیس صادق باشید چون اگر مدارک و اطلاعات جعلی به آن‌ها تحویل دهید، می‌توانند درخواست شما را رد کنند و برای 10 سال از گرفتن هرگونه ویزای انگلیس محروم می شوید.
 • اگر ویزای مولتی دارید، باید توجه کنید که مدت اقامت در هر بار ورود فقط ۶ ماه است و پس از آن باید کشور را ترک کرده و دوباره وارد شوید.

مدارک و اطلاعات مورد نیاز جهت درخواست ویزا

اگر قصد دارید برای سفر به کشور انگلستان ویزای توریستی دریافت کنید، لازم است که مدارکی را ارائه دهید. با آماده‌سازی تمامی مدارک و تحویل آن‌ها درخواست شما به سرعت بررسی می‌شود و ویزای شما به موقع به دستتان خواهد رسید. در ادامه مدارکی که برای گرفتن ویزای بازدید‌کننده یا همان توریستی به آن‌ها احتیاج خواهد بود را نام می‌بریم.

 • پر کردن آنلاین فرم درخواست
 • ارائه عکس جدید (حداکثر عکس گرفته شده در شش ماه گذشته باشد. )
 • گذرنامه یا سند مسافرتی دارای اعتبار
 • ارائه مدارکی مانند صورت حساب بانکی برای اثبات تمکن مالی
 • آدرس و اطلاعات محل اقامت شما در کشور انگلستان
 • تاریخ سفر و برنامه مسافرتی شما در انگلستان
 • سوابق سفر شما در ده سال اخیر
 • آدرس و اطلاعاتی درباره محل زندگی شما در کشورتان (مانند اطلاعاتی درباره سال‌های اقامت شما در آن محل)
 • ارائه دعوتنامه و اطلاعات مرتبط با میزبان (برای ویزا‌هایی با اهداف تجاری یا بازدید از خانواده)
 • پرداخت هزینه‌های ویزای توریستی انگلستان و ارائه رسید آن
 • گواهی مبتنی بر نداشتن سوء پیشینه
 • گواهی مربوط به اشتغال به تحصیل یا اشتغال به کار
 • اصل و ترجمه مدارک هویتی (شناسنامه و کارت ملی) و کارت پایان خدمت
 • اسناد و مدارک مربوط به دارایی‌ها
 • اسناد و مدارک برای اثبات سلامت افراد

پرداخت هزینه های مربوط به ویزا و نحوه پرداخت

شما برای این که بتوانید برنامه‌ریزی مالی درستی برای سفر خود به انگلستان انجام دهید، باید اطلاعاتی درباره هزینه اخذ ویزای انگلستان کسب کنید. با توجه به این که سفر به کشوری خارجی مانند انگلیس می‌تواند هزینه‌های قابل توجهی برای شما داشته باشد، باید تمامی هزینه‌های مربوط به سفر به این کشور را بررسی کنید تا هنگام اقدام برای دریافت ویزا با مشکل مواجه نشوید. مسافرانی که از کشور‌های خارج از منطقه اقتصادی اروپا برای ویزا مراجعه می‌کنند، ممکن است با هزینه‌های متفاوتی روبرو شوند.

اما به طور کلی هزینه‌های استاندارد ویزای توریستی انگلستان برای مسافران این کشور یکسان خواهد بود. البته در نظر داشته باشید که این هزینه‌ها با توجه به مدت اقامت متفاوت است. در ادامه به بررسی هزینه‌های ویزای ویزیتور انگلستان می‌پردازیم:

ویزا هزینه مدت اقامت
ویزای استاندارد توریستی 100 پوند 6 ماهه
ویزای ویزیتور به دلایل  پزشکی 200 پوند 11 ماهه
ویزای ویزیتور برای دانشگاهیان 200 پوند 12 ماهه
ویزای ویزیتور 2 ساله 376 پوند 6 ماه در هر بازدید
ویزای ویزیتور 5 ساله 670 پوند 6 ماه در هر بازدید
ویزای ویزیتور 10 ساله 837 پوند 6 ماه در هر بازدید

اما سؤالی که ممکن است درباره پرداخت هزینه‌های ویزا برای شما پیش آید، چگونگی پرداخت این هزینه‌ها است. بهتر است بدانید که متقاضیان هنگام مراجعه به سفارت انگلستان یا کنسولگری آن این هزینه‌ها را پرداخت می‌کردند. اکنون می‌توان پس از ثبت نام در سایت Visa4UK هزینه‌ها را از طریق کارت‌های اعتباری پرداخت نمود.

ویزای توریستی کشور انگلستان

انواع ویزای توریستی انگلستان

انگلستان یکی از کشور‌هایی است که مورد توجه توریستان زیادی قرار دارد؛ بنابراین ویزای توریستی انگلستان ممکن است برای اهداف مختلفی توسط متقاضیان اخذ شود. با توجه به هدف متقاضیان انواع مختلفی از ویزا‌های توریستی هم موجود است. در ادامه برخی از انواع ویزای ویزیتور (توریستی) را نام می‌بریم و محدودیت‌ها و امکانات هر کدام را بررسی می‌کنیم.

 • ویزای ملاقات خانواده
 • ویزای بازرگانی یا بازدید تجاری
 • ویزای ویزیتور دانشجویی
 • ویزای ویزیتور برای گردشگری
 • ویزای ترانزیت ویزیتور

ویزای ملاقات خانواده

یکی از ویزا‌های توریستی است که برای اخذ آن با قوانین سختی روبرو می‌شوید. معمولاً افرادی که قصد دارند برای دیدن خانواده خود در انگلستان به آن جا سفر کنند، این ویزا را دریافت می‌نمایند. با دریافت این ویزا افراد می‌توانند به مدت شش ما در انگلستان بمانند. در صورتی که افراد تحت تکفل شما قصد همراهی شما را در این سفر داشته باشند، باید هر کدام از آن‌ها ویزای ویزیتور اخذ کنند. در زمان سفر به انگلستان با این نوع ویزا شما اجازه کار در آن جا را نخواهید داشت. برای دریافت این ویزا به دعوتنامه نیاز خواهد بود.

ویزای بازرگانی یا بازدید تجاری

پیش از این که اطلاعاتی درباره ویزای بازدید تجاری انگلستان در اختیار شما قرار دهیم، بهتر است بدانید که این ویزا با ویزای کاری و تجاری تفاوت دارد. این ویزای توریستی انگلستان با محدودیت‌هایی همراه است و به شما اجازه نمی‌دهد که در انگلستان فعالیتی برای درآمدزایی انجام دهید. با دریافت این ویزا شما فقط می‌توانید برای شش ماه در بریتانیا اقامت داشته باشید. برای اخذ ویزای بازدید تجاری باید دعوتنامه داشته باشید.

این ویزا برای شرکت در کنفرانس‌های کاری، دوره‌ها و برنامه‌های آموزشی، شرکت در جلسات، بازرسی و کار‌های این چنینی کاربرد خواهد داشت.

ویزای ویزیتور دانشجویی

این ویزا با ویزای دانشجویی متفاوت است. ویزای دانشجویی به دانشجویان این امکان را می‌دهد که برای مدت طولانی‌تری در انگلستان بمانند، اما ویزای ویزیتور دانشجویی تنها اجازه مهاجرت به انگلستان برای مدت شش ماه را به دانشجویان خواهد داد.

ویزای ویزیتور برای گردشگری

یکی دیگر از انواع ویزا برای افرادی است که قصد دارند مدتی را در انگلستان به گشت و‌گذار بپردازند و از اماکن دیدنی آن بازدید نمایند. این نوع ویزا نیز امکان اقامت ۶ ماهه را به مسافران می‌دهد.

ویزای ترانزیت ویزیتور

گاهی ممکن است هنگام سفر به کشوری دیگر لازم باشد مدتی را در بریتانیا توقف کنید. در این حالت شما می‌توانید ویزای ترانزیت ویزیتور را دریافت کنید و از فرودگاه به قصد بازدید از شهر خارج شوید. اگر توقف شما در بریتانیا ۴۸ ساعت است، می‌توانید با استفاده از این ویزا فرودگاه را ترک کنید. اما اگر این ویزا را در دست نداشته باشید، امکان خروج شما وجود ندارد.

روند درخواست ویزای توریستی انگلستان

یکی از مهم‌ترین مسائلی که باید پیش از اقدام برای گرفتن ویزای توریستی انگلستان به آن توجه کنید، روند درخواست ویزا است. علاوه بر آن لازم است که اطلاعاتی درباره زمان پردازش درخواست و چگونگی پر کردن فرم آن داشته باشید.

نکته:

ویزای توریستی انگلیس فقط برای افرادی که به قصد گردشگری و تفریح قصد سفر به انگلیس را دارند صادر می شود. این نوع ویزا اجازه کار یا تحصیل و اقامت را به شما نمی دهد و فقط تا تاریخ انقضای ویزا اجازه ماندن در انگلیس را دارید و بعد از آن باید انگلیس را ترک کنید.

اگر شما قبلا ویزای انگلیس نداشته اید باید برای ویزای 6 ماهه اقدام کنید اما اگر که در ده سال اخیر ویزای 6 ماهه انگلیس را دریافت کرده اید ، می توانید برای ویزای چند بار ورود 2 ساله اقدام کنید واگر هم که قبلا ویزای 2 ساله انگلیس را دریافت کرده باشید می توانید برای ویزای 5 ساله اقدام نمایید.

مراحل درخواست ویزا و نحوه پر کردن فرم درخواست

برای اخذ ویزای بازدید‌کننده انگلستان باید مراحل مختلفی را طی کنید. پس از طی کردن درست این مراحل و ارائه مدارک معتبر مورد نیاز می‌توانید ویزای خود را دریافت کنید. در ادامه مراحل درخواست ویزا را بیان می‌کنیم.

 • برای درخواست ویزای ویزیتور باید فرم درخواست آنلاین ر ا پر کنید. در این فرم لازم است که یکسری اطلاعات شخصی خود را وارد نمایید. دقت کنید که اطلاعات درج شده در فرم با مدارک شما مطابق باشد؛ زیرا در غیر این صورت درخواست شما پذیرفته نمی‌شود. در صورت سفر با دیگر اعضای خانواده هر کدام باید فرم درخواست را تکمیل و ارسال کنند.
 • در مرحله بعدی باید هزینه‌های درخواست ویزا را بپردازید و رسید آن را در دست داشته باشید.
 • آماده‌سازی مدارک و ارسال برخی از آن‌ها برای قرارگیری در پرونده شما هم یکی دیگر از مراحل درخواست ویزا است.
 • برای ملاقت از سفارتخانه وقت رزرو کنید.
 • در وقت تعیین شده برای مصاحبه با شما به موقع در محل حاضر شوید و مدارک خود را به صورت کامل ارائه دهید. در این مرحله باید اطلاعات بیومتریک شما هم ارائه شود.
 • پس از این مراحل باید منتظر بمانید تا نتیجه درخواست خود را برای ویزا دریافت نمایید.

چند توصیه مهم برای افرادی که قصد درخواست ویزا توریستی دارند

در زیر برخی از نکات مهم که هنگام اخذ ویزای توریستی انگلستان باید به آن‌ها توجه کنید را بیان می‌کنیم.

 • برای افراد شاغل نامه کارفرما که شامل اطلاعاتی از جمله میزان حقوق، تایم کاری و موقعیت شغلی است لازم خواهد بود. در صورت خود اشتغالی مدارک و اسناد مربوط به شغل خود را باید ارائه دهید.
 • دانشجویان به نامه تأییدیه دانشگاه نیاز خواهند داشت.
 • پس از پرداخت هزینه‌ها متقاضیان برای به دست آوردن اطلاعات بیومتریک و انجام فرآیند آن سی روز زمان دارند.
 • برای اخذ ویزا باید اصل مدرک همراه با ترجمه آن را ارائه کنید.
 • در صورت سفر به انگلستان به دلایل پزشکی باید نامه‌ای حاوی اطلاعاتی درباره بیماری شما توسط یک پزشک تأیید شده ارائه کنید.

زمان لازم برای پردازش درخواست ویزا

معمولاً افراد برای سفر به یک کشور خارجی برنامه‌ریزی زمانی خاصی انجام می‌دهند؛ بنابراین برای‌شان بسیار مهم است که بدانند زمان پردازش درخواست ویزای آن‌ها چقدر است. به طور معمول پاسخ درخواست ویزا پس از سه هفته اعلام می‌شود و شما می‌توانید متوجه رد یا پذیرش درخواست خود شوید.

سفر توریستی به انگلستان

راهنمایی ها و نکات مهم برای سفر‌های توریستی به انگلستان

برای سفر به انگلستان و اخذ ویزای ویزیتور این کشور بهتر است نکاتی را مورد توجه قرار دهید. در ادامه جهت راهنمایی شما به برخی از این نکات اشاره می‌کنیم.

 • برای سفر به انگلستان حتماً به اعتبار مدارک ارائه شده دقت کنید. در صورت نقص در مدارک و ناتوانی در آماده‌سازی مدارک مورد نیاز درخواست شما رد می‌شود.
 • پیش از درخواست درباره نوع ویزای درخواستی خود تحقیق کنید، زیرا اشتباه در نوع ویزای درخواستی موجب ریجکت شدن درخواستتان خواهد شد.
 • برای متقاضیان زیر ۱۴ سال نیازی به انجام انگشت‌نگاری نیست.
سوالات متداول

آیا ارائه دعوتنامه برای دریافت ویزای ویزیتور انگلستان اجباری است؟
برای اهداف تجاری و بازدید از خانواده باید دعوتنامه داشته باشید، اما برای سایر انواع ویزای ویزیتور ارائه دعوتنامه اجباری نیست.
زمان پردازش درخواست ویزای ویزیتور چقدر است؟
حدوداً سه هفته طول می‌کشد تا پاسخ درخواست خود را دریافت کنید.
آیا با اخذ ویزای بازدید‌کننده (توریستی) امکان کار در انگلستان را خواهیم داشت؟
خیر، با ویزای ویزیتور شما اجازه انجام کار در انگلستان را ندارید.

نتیجه گیری

ویزای ویزیتور انگلستان به دلایل مختلفی از جمله دیدار با خانواده، بازدید تجاری، گذراندن دوره کوتاه مدت دانشجویی و… درخواست داده می‌شود. برای اخذ این ویزا باید مدارک مورد نیاز را بدون هیچ نقصی ارائه کنید و اثبات نمایید که صلاحیت اخذ این نوع ویزای انگلیس را دارید. انگلستان قوانین سختگیرانه‌ای در رابطه با اخذ این نوع ویزا دارد؛ بنابراین باید همه قوانین و مقررات آن رعایت شود تا با مشکل ریجکتی درخواست خود مواجه نشوید.

شما می‌توانید در صورت نیاز به کمک در رابطه با اخذ ویزای ویزیتور انگلستان از مشاوره‌های مؤسسه‌های معتبری مانند موسسه مهاجرتی صباویزا بهره‌مند شوید.

ما در این مطلب سعی کردیم به بررسی اطلاعاتی درباره ویزای توریستی انگلستان بپردازیم و چگونگی نحوه دریافت آن را بیان کنیم. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت راهنمایی‌های کاربردی می‌توانید از مشاوره‌های تلفنی دفتر مهاجرتی صباویزا استفاده کنید یا فرم مشاوره رایگان آن را پر نمایید.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[امتیاز: 5 میانگین: 4.2]

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

برای مشاوره رایگان کلیک کنید