لوگو صبا ویزا

پیش از دانشگاه روسیه

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه دوره های پیش از دانشگاه روسیه و جزئیات بیشتری از آن به دست بیاورید،می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس بگیرید و به کمک مشاوران باتجربه و حرفه‌ای این موسسه، به پاسخ تمام سوالاتتان دست بیابید.
مشاوره رایگان فرم ارزیابی اولیه

سطح سواد در کشور روسیه بسیار بالا است. دروس در این کشور با روش های تحصیلی مختلفی ارائه می شود برخی از مدارس به روش های سنتی پایبند هستند و برخی دیگر معتقدند که روش های مدرن یادگیری گزینه های مناسب تری می باشد. به طور کلی مدرسه های کشور روسیه به سه دسته تقسیم می شوند، که شامل مدارس دولتی، موسسه های خصوصی و مدرسه بین المللی است.

به صورت اختصاصی برای آن دسته از دانشجویان خارجی که متقاضی دریافت آموزش عالی در روسیه هستند اما هنوز موفق به یادگیری زبان روسی در سطح مناسب برای تحصیل در رشته ی مورد تقاضا نشده اند، طراحی شده است. دوره ی مقدماتی، دوره ای یک ساله است و شامل دوره های یادگیری زبان روسی به اضافه برخی دروس پیش نیاز می باشد. دانشجویان پس از پایان دوره ، در امتحان شرکت و گواهی نامه ای دریافت می کنند که به آنها امکان تحصیل در دانشگاه های روسیه را می دهد.

دوره پیش از دانشگاه در روسیه و دوره های زبان روسی

اکثر کالج ها در روسیه به زبان روسی هستند. در واقع دوره کالج در روسیه همان دوره یکساله زبان روسی به اضافه برخی دروس پیش نیاز است که به آن پادفک گفته میشود. این دوره در واقع 9 ماهه است و از اکتبر تا ژوئن به طول می انجامد. دروس پیش نیاز در دوره پادفک بسته به رشته ای که شخص قصد تحصیل در آن را دارد متفاوت است. پادفک رشته های غیر پزشکی 1500-3000 دلار در سال هزینه دارد.

در کنار دوره زبان روسی عمومی، دانشجویان دوره های زبان روسی تخصصی رشته موردنظرشان را نیز می گذرانند. لازم به ذکر است که دانشجویان در دوره های پادفک از نظر دولت ایران دانشجو به حساب نمی آیند و بنابراین نمی توانند از تسهیلات دانشجویان خارجی نظیر روسیه برای شرکت در دوره پادفک را ندارید می توانید به صورت دوره های از راه دور از یکی از اساتید زبان روسی دانشگاه های روسیه که توسط ما به شما معرفی می شود روسی را یاد بگیرید.

به هیج عنوان زبان روسی را از یک فرد ایرانی نیاموزید. لازم به ذکر است که دانشجویان دوره های پادفک می توانند از هر سه مقطع کارشناسی، ارشد و یا دکتری باشند و  با بالا رفتن مقطع ارز دانشجویی بهره بگیرند. کسانی که دوره های پادفکشان در دانشگاهی که قصد ادامه تحصیل در آن را دارند می گذرانند شانس بالاتری برای قبولی در آزمون ورودی آن دانشگاه دارند.

کسانی که برای این دوره ها موفق به دریافت بورسیه می شوند پس از گذراندن موفقیت آمیز دوره پادفک لازم نیست امتحان ورودی دوره اصلی را بدهند.  این نکته حائز اهمیت است که یادگیری زبان روسی در روسیه بسیار آسان تر از گرفتن مدرک زبان انگلیسی در ایران است. در صورتی که به هر دلیلی توانایی حضور در تعداد کلاسهای دوره بالا می رود ولی مدت آن همان 9 ماه خواهد بود.

در روسیه تنوع رشته های ارائه شده به دانشجویان بین المللی بسیار بالاست و به دلیل روابط مطلوب بین ایران و روسیه دانشجویان این امکان را دارند که در رشته های حساسی مانند مهندسی هسته ای، مهندسی فضایی ، مهندسی هواپیما، رباتیک و… نیز تحصیل کنند.
در برخی دانشگاه ها اگر در آموختن زبان روسی جدی باشید، می توانید در پایان ترم اول درخواست بدهید که از شما آزمون گرفته شود و در صورت پذیرفته شدن می توانید از ترم بعد وارد دوره اصلی شوید.

 

پیش از دانشگاه روسیه

 

شرایط تحصیل در مدارس بین المللی روسیه

افراد می توانند از سنین کودکی از دوره پیش دبستانی وارد این مدرسه ها شده و دوره های دبستان، راهنمایی و دبیرستان را پشت سر بگذارند. پس از اتمام تحصیل مدارس بین المللی کشور روسیه به آنها دیپلم داده می شود.
زبان تحصیل پیش از دانشگاه روسیه انگلیسی است و به طور کلی کشور روسیه دارای 46 مدرسه جهانی می باشد که در این بین 44 مدرسه به زبان انگلیسی تدریس می کنند و دو مدرسه دیگر به زبان روسی هستند.

معرفی برخی از مدارس مشهور روسیه

یکی از مدرسه های بین المللی بسیار مشهور در روسیه مدرسه کمبریج است که بیش از 550 دانش آموزش از 20 کشور جهان را پوشش داده است در این مدرسه دو زبان روسی و انگلیسی برای تحصیل وجود دارد و هزینه تحصیل در این مدرسه حداقل 900000 روبل می باشد.
مدرسه بین المللی بریتانیا که در سال 1994 در مسکو تاسیس شده است برای کودکان سه الی 17 سال بوده و دروس در این مدرسه به زبان روسی ، انگلیسی و بریتانیایی است.

سیستم آموزشی پیش از دانشگاه روسیه

به طور کلی مدارس بین المللی در روسیه از دو بخش ابتدایی و متوسطه تشکیل شده اند. سن ورود برای این مدارس  6 سال است و افراد در سن 15 سال از مدرسه فارغ التحصیل می شوند.کودکان می بایست در سن 5 سالگی وارد کودکستان ها شده و سپس به مقطع ابتدایی ورود نمایند، کلاس های ابتدایی 1 الی 4 سال و برای دوره متوسطه 5 الی 9 سال بوده و در کل طول تحصیل 11 سال است که دو سال آخر آن در کلاس های ارشد خواهد بود.( شاید شما نام این کلاس ها را پیش دانشگاهی بگذارید)پس از اتمام این دوره به فرد مدرک اتمام دوره متوسطه داده می شود.

شروع سال تحصیلی در کشور روسیه

سال تحصیلی در کشور روسیه در نظام آموزشی از ابتدای ماه سپتامبر اعلام شده است که تا آخر ماه ژوئن ادامه دار است. به طور کلی سال به چهار دوره ترم تقسیم می شود و البته در این بین تعطیلات کوتاه مدت نیز وجود دارد. ساعت شروع کلاس از 8 صبح بوده و تا ساعت 1 بعدازظهر ادامه دارد.هزینه تحصیل در مدارس دولتی این کشور رایگان اعلام شده است اما مدارس بین المللی دارای شهریه می باشند. در نظر داشته باشید که مدارس بین المللی در کشور روسیه از بالاترین استانداردهای روز جهان برخوردار می باشند.

شرایط ورود پیش از دانشگاه روسیه

برای ورود به مدارس دولتی و بین المللی دانش آموزان باید در آزمون و مصاحبه شرکت نمایند، در نظر داشته باشید که این گزینه برای مدارس غیر انتفاعی کمتر دیده می شود.آزمون های برگزار شده در مدارس مختلف با هم فرق دارند و برخی از مدارس تأکید به سوالات هوش داشته و این در حالی است که برخی از مدارس سوالات مفهومی و علمی را مد نظر قرار می دهند.

اکثر کالج ها در روسیه به زبان روسی هستند. در واقع دوره کالج در روسیه همان دوره یکساله زبان روسی به اضافه برخی دروس پیش نیاز است که به آن پادفک گفته میشود. این دوره در واقع 9 ماهه است و از اکتبر تا ژوئن به طول می انجامد. دروس پیش نیاز در دوره پادفک بسته به رشته ای که شخص قصد تحصیل در آن را دارد متفاوت است. پادفک رشته های غیر پزشکی 1500-3000 دلار در سال هزینه دارد. در کنار دوره زبان روسی عمومی، دانشجویان دوره های زبان روسی تخصصی رشته موردنظرشان را نیز می گذرانند. لازم به ذکر است که دانشجویان در دوره های پادفک از نظر دولت ایران دانشجو به حساب نمی آیند.

سوالات مهم در خصوص در خصوص تحصیل پیش از دانشگاه روسیه

آیا برای تحصیل پیش از دانشگاه روسیه نیاز به هزینه های بالایی است؟
در نظر داشته باشید که پذیرش در مدارس دولتی این کشور برای افراد خارجی بسیار دشوار است، این در حالی است که تحصیل در مدارس بین المللی و غیر انتفاعی آسانتر بوده اما با هزینه همراه است، میزان هزینه ای که نیاز است شاید به نسبت مدارس غیر انتفاعی ایران بین 11 الی 19 درصد بیشتر باشد.
آیا فرزندمان می تواند در طول تحصیل به کشور خود باز گردد؟
بله سفر به کشور مبدأ با هدف گردشگری و بازدید از اقوام فراهم شده است.
آیا نیاز به اجازه پدر برای تحصیل پیش از دانشگاه روسیه می باشد؟
بله پیش از 18 سال افراد می بایست نامه ای مبنی بر رضایت والدین دم ارائه دهند و همینطور نیاز به ارائه نامه تمکن مالی می باشد که ثابت نماید فرزند شما از پس هزینه زندگی در این کشور بر خواهد آمد.
برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[امتیاز: 2 میانگین: 5]

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

برای مشاوره رایگان کلیک کنید