لوگو صبا ویزا

روسیه کشوری برای زندگی [نقشه روسیه، جمعیت، زبان رسمی، شهرهای مهم]

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه روسیه و جزئیات آن به دست بیاورید، می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس بگیرید و به کمک مشاوران باتجربه و حرفه‌ای این موسسه، به پاسخ تمام سوالاتتان دست بیابید. مشاوره رایگان

روسیه یکی از پهناورترین کشورهای جهان محسوب می شود که به دلیل همسایگی با کشور ایران شهرت و محبوبیت زیادی دارد. جاذبه های فرهنگی و گردشگری کشور روسیه سبب شده است که افرادی که علاقمند به ماجراجویی هستند این کشور را برای تفریح و یا مهاجرت انتخاب نمایند.در کشور روسیه تنوع فرهنگ و سنت بسیار زیاد است و به نوعی یکی از هیجان انگیزترین کشورهایی است که برای تحصیل و کار می تواند انتخاب شود. شرایط آب و هوای کشور روسیه بسیار متنوع و متغیر است.
به طور کلی میانگین دمای اعلام شده برای کشور روسیه در روزهای گرم تابستان 37 درجه سانتی گراد است و دما در روزهای سرد زمستان در حدود 9 درجه زیر صفر نیز می رسد. شایان ذکر است که این کشور مقاوم اول در مرز آبی و خشکی در جهان را با حدود 60 هزار کیلومتر دارا است.برای سفر و گشت و گذار به کشور روسیه بهترین فصل، تابستان و ماه های تیر و مرداد است زیرا خبری از باران های سیل آسا نبوده و البته گرمای حاکم نیز طاقت فرسا نمی باشد.

جغرافیای کشور روسیه


کشور روسیه از نظر جغرافیایی دقیقاً در آسیای شمالی قرار گرفته است. این کشور پهناور با دریای خزر، دریای سیاه و همینطور دریای بالتیک مرز آبی دارد. مساحت کشور روسیه 17075400 کیلومتر مربع اعلام شده است و طبق آخرین آمار سرشماری جمعیت این کشور در سال  2018 حدود 144526636 نفر اعلام شده است که رقم قابل توجهی می باشد.

زبان کشور روسیه


مردم کشور روسیه به طور کلی به زبان روسی صحبت می کنند و زبان رسمی در این کشور نیز روسی است اما در دانشگاه های کشور روسیه زبان انگلیسی برای تحصیل وجود دارد و مردم این کشور نیز با گردشگران و افراد خارجی به زبان روسی صحبت می کنند. مدارس روسیه به زبان روسی تدریس می کنند و کودکان باید از سنین کم به زبان روسی تسلط داشته باشند.

آداب و رسوم مردم کشور روسیه


مردم کشور روسیه بسیار مهربان هستند و مهر و محبت این افراد در سراسر دنیا شهرت دارد، همیشه لبخند به لب دارند و به هیچ عنوان از افراد خارجی فراری نیستند. در ارتباط با مردم این کشور باید همیشه لبخند به لب داشته باشید و سعی کنید با صدای آرام صحبت کنید، مردم روسیه علاقه ای به صحبت کردن با صدای بلند ندارد.

مراسم های خیابانی بخشی از آداب و رسوم مردم این کشور است و معتقد هستند که همه چیز باید عمومی باشد و تمام افراد از آن استفاده نمایند. در این کشور باید سعی کنید در رانندگی کمی قانونمندتر باشید به هر روی مردم روسیه بسیار به قوانین اهمیت می دهند. یکی از موضوعات بسیار جالب در خصوص مردم روسیه به این صورت است که به سواد بسیار اهمیت می دهند، کودکان از سن کم به مطالعه می پردازند و همه چیز در بستر علم و دانش پیش می رود.

برخی از رسوم جالب کشور روسیه


اگر دقت کرده باشید در کشور روسیه عروسک هایی با نام ماتروشکا وجود دارد که نماد این کشور هستند که به صورت شش تکه طراحی شده اند و افراد اگر خواسته ای دارند با این عروسک ها در میان می گذارند.
سلام و احوال پرسی در روسیه به طور کلی با یک دست دادن بسیار محکم آغاز می شود و اگر آرام دست دهید به نوعی بی احترامی و یا بی میلی از سوی شما خواهد بود. در مراسم های مهم در این کشور افراد به هم هدیه می شود. در روسیه برای نوزادی که تازه به دنیا می آید نباید کادو برد و این کار از نظر این افراد بد یمن است.

واحد پول کشور روسیه


واحد پول رسمی در کشور روسیه روبل است که با RUB نمایش داده می شود. اینطور که مشخص شده است هر 100 روبل معادل با 1.8 دلار آمریکا می باشد.
هزینه های حمل و نقل در روسیه کمی بالا است و البته هزینه خورد و خوراک در رستوران های شیک نیز به نوبه خود گران است اما هزینه اجاره مسکن در این کشور مناسب بوده و درآمدزایی با رشد 4 درصدی از سال 2017 تا 2018 روبرو بوده است که رقم قابل توجهی است.

نقشه روسیه

 

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[امتیاز: 3 میانگین: 4]

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

برای مشاوره رایگان کلیک کنید