لوگو صبا ویزا
کارشناسی سوئد

کارشناسی سوئد

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه شرایط و مراحل دریافت ویزای سوئد برای ایرانیان و جزئیات آن به دست بیاورید، می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس بگیرید و به کمک مشاوران باتجربه و حرفه‌ای این موسسه، به پاسخ تمام سوالاتتان دست بیابید. مشاوره رایگان فرم ارزیابی اولیه

تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور سوئد، یکی از گزینه های ادامه تحصیل در این کشور است. با توجه به مزایای مختلف تحصیلی در مقطع کارشناسی که کشور سوئد ارائه می دهد، نظیر تحصیل در دانشگاه های مطرح با استاندارد آموزشی بالا و زندگی در کشوری که با سطح رفاهی بالا، موجب شده است تا دانشگاه های کشور سوئد در سال های اخیر مورد استقبال متقاضیان ایرانی قرار گیرد.  سیستم آموزشی کشور سوئد در مقطع لیسانس مبتنی بر حل مشکل است، که این امکان را به دانشجو می دهد تا مهارت های عملی را نیز در طول دوره تحصیل خود فرا گیرد.

مزایای تحصیل در مقطع کارشناسی کشور سوئد

مزایای تحصیل در مقطع کارشناسی کشور سوئد

به طور کلی، مزایای تحصیل در دروه کارشناسی در دانشگاه های سوئد را می توان به صورت زیر دسته بندی نمود

 1. تحصیل با شهریه مناسب.
 2. زندگی در کشوری با استانداردهای بالای رفاهی.
 3. امکان ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری
 4. تحصیل در دانشگاه های معتبر.
 5. اجازه کار حین تحصیل.

طول دوره کارشناسی در سوئد

معمولاً دوره کارشناسی در کشور سوئد 3 سال به طول می انجامد. تحصیل در دوره کارشناسی در دانشگاه های سوئد عموما به زبان سوئدی و انگلیسی است. دروسی که در مقطع لیسانس در سوئد تدریس می شود به صورت تئوری و عملی بوده و فرد می بایست در کل 180 واحد درسی را بگذارند. برای پذیرش در این دوره نیاز به مدرک دیپلم، پیش دانشگاهی و همینطور ریز نمرات است.

هزینه تحصیل و بورسیه (Fees & Funding):هزینه تحصیل و بورسیه سوئد

هزینه تحصیل در دانشگاه های سوئد تا پیش از سپتامبر ۲۰۱۱ برای دانشجویان خارجی رایگان بود اما پس از تغییر قوانین تحادیه اروپا در مورد شهریه ها و هزینه های تحصیل در دانشگاه های سوئد دانشجویان خارجی ملزم به پرداخت شهریه شده اند. اگرچه، هزینه تحصیل در کشور سوئد نسبت به سایر کشورهای اروپایی نظیر انگلستان به مراتب کمتر است. شهریه ها با توجه به دانشگاه و رشته و تعداد واحدهای عملی و آزمایشگاهی متغیر است. علاوه بر این، دانشجویان بین المللی می بایست هزینه های دیگری نظیر اجاره منزل، خورد و خوراک و غیره را نیز پرداخت نمایند. هزینه زندگی نیز برای یک دانشجوی خارجی در کشور سوئد به طور متوسط 9000 کرون یا 900 یورو در ماه است. با این وجود، تعداد بسیار محدودی از فرصت های بورسیه ای برای دانشجویان بین المللی در این کشور وجود دارد. سازمان های مختلفی در کشور سوئد امکان اعطای بورسیه برای دانشجویان را فراهم کرده است که می توان به بورسیه ارائه شده توسط Erasmus Mundus اشاره کرد.

مدارک مورد نیاز برای اقدام به تحصیل د رمقطع کارشناسی سوئد:

 1. دریافت، تکمیل و ارسال فرم درخواست به صورت آنلاین.
 2. پرداخت هزینه درخواست.
 3. آپلود ترجمه رسمی انگلیسی یا سوئدی مدارک تحصیلی دیپلم ، متوسطه و غیره.
 4. آپلود ترجمه رسمی انگلیسی یا سوئدی ریز نمرات تحصیلی دوره دیپلم ، متوسطه و غیره.
 5. کپی پاسپورت معتبر
 6. عکس پاسپورتی
 7. ارائه گواهی تمکن مالی، به طوری که نشان دهد شما از نظر مالی در وضعیت مطلوبی هستید.
 8. مدرک زبان. مدرک مورد نیاز برای دوره کارشناسی در کشور سوئد، سطح زبان انگلیسی 6 بوده که معادل آیلتس آکادمیک 5/6 است.

امکان کار دانشجویی در طول مدت زمان تحصیل در سوئد

امکان کار دانشجویی در طول مدت زمان تحصیل در سوئد

محدودیتی برای تعداد ساعات کار کردن دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد در کشور سوئد وجود ندارد و آن ها می توانند در حین تحصیل خود مشغول کار پاره وقت شوند. برخی از کارهای دانشجویی از سوی دانشگاه شما پیشنهاد می شود که گزینه بسیار خوبی برای شروع است. حقوق پرداختی در ابتدا کم بوده اما به مرور زمان اضافه می شود. در نظر داشته باشید که تحصیل کارشناسی در سوئد به طور کلی به صورت فراگیری دروس تئوری و عملی پیش می رود و رشته های مهندسی اغلب واحدهای خود را در کارگاه ها می گذرانند.

 

شانس پیدا کردن کار در کشور سوئد پس از اتمام دوره کارشناسی

با توجه به استاندارد بالای آموزشی کشور سوئد و ذکر این نکته که اکثر دانشگاه های این کشور از نظر رنکینگ علمی در سطح بالایی قرار دارند. باید به این نکته توجه داشت که تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور سوئد بیشتر بر مبنای کار عملی و یادگیری مهارت استوار است. فارغ التحصیلان دوره کارشناسی دانشگاه های این کشور، چنانچه با موفقیت و کسب نمرات بالا دوره لیسانس خود را طی نمایند، از شانس بالایی برای یافتن موقعیت های شغلی مناسب با درآمد خوب برخوردار خواهند بود.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[امتیاز: 1 میانگین: 5]

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

برای مشاوره رایگان کلیک کنید