لوگو صبا ویزا
پیش از دانشگاه مجارستان

پیش از دانشگاه مجارستان

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه شرایط و مراحل دریافت ویزای مجارستان و جزئیات آن به دست بیاورید، می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس بگیرید و به کمک مشاوران باتجربه و حرفه‌ای این موسسه، به پاسخ تمام سوالاتتان دست بیابید. مشاوره رایگان فرم ارزیابی اولیه

کشور مجارستان از دسته کشورهای با سیستم آموزشی و تحصیلی مناسب و به روز است. تحصیل پیش از دانشگاه مجارستان از جمله گزینه های مناسب برای ورود دانش آموزان به این کشور محسوب می شود.

سیستم آموزشی تحصیل پیش از دانشگاه مجارستان

در كشور مجارستان كليه‌ نظام‌ آموزشی زير نظر وزارت‌ آموزش، فرهنگ‌ و علوم‌ اين‌ كشور اداره می شود. آموزش در کشور مجارستان اجباری است و همه کودکان سنین  6 الی 18 سال، می بایست در مدرسه تحصیل کنند. علاوه بر مدارس رايج ابتدايي ومتوسطه ، مدارس استثنايي براي كودكان با مشكلات  يادگيري ورفتاري  وجود دارد.
همچنين مدارس جداگانه اي براي كودكاني با ناتواني هاي خاص وجود دارد كه نمي توان تسهيلات لازم را به  طور شايسته در مدارس رايچ براي آنان فراهم نمود.

مقطع ابتدائی (Primary Education)

تحصیلات در مقطع ابتدائی برای کلیه کودکان بالای 6 سال اجباری است. شروع آموزش از مقطع پیش دبستانی است که برای کودکان 3 تا 6 سال خواهد بود. به دنبال آن 4 سال تحصیلات مقطع ابتدائی خواهد بود که در آن با یادگیری دروس متعدد به همراه آموزش یک یا دو زبان خارجی، تحصیلات خود را به پایان می رسانند.
به طور کلی، مدت زمان تحصیل در مقطع ابتدائی 8 سال است و از نظر سطح بندی، سطح 1 تا 8 است.

مقطع راهنمائی (Secondary Education)

تحصیلات در این مقطع، 4 سال به طول می انجامد که در ان دروس زیست شناسی، جغرافیا، تاریخ، فیزیک و شیمی نیز گذرانده می شود. در این دوره، استعداد و علائق دانش آموزان برای ادامه تحصیل در نظر گرفته می شود. از نظر سطح بندی، سطح این دوره 9 تا 12 است.

فنی و حرفه ای (Vocational Education)

دانش آموزان سنین 14 تا 18 سال به صورت اختیاری می توانند این دوره را بگذرانند. سطح این دوره، 9 تا 12 است.

 تحصیل در دوره متوسطه

به طور کلی، تعداد مدارس دو زبانه در دوره متوسطه بیشتر از دوره ابتدائی است. در این نوع از مدارس، حداقل 50% از دروس به زبان انگلیسی تدریس می شوند. بچه ها در طول کلاس هایی نظیر جغرافیا، تاریخ و ورزش به زبان انگلیسی صحبت می کنند.
با این وجود، اکثر دروس در این مدارس همچنان به زبان مجارستانی تدریس می شوند و دانش آموزان می بایست امتحانات نهایی خود را به زبان مجارستانی بدهند. در این نوع از مدارس، تقریباً نیمی از دروس به زبان انگلیسی تدریس می شوند.

بهترین مدارس کشور مجارستان

  1. (Fazekas Mihály Elementary and High School (Budapest
  2. (Eötvös József Secondary School (Budapest, 5th district
  3.  (ELTE Radnóti Miklós School (Budapest
  4. Toldy Ferenc Gimnázium Secondary School (Budapest, 1st district
  5. (Deák Téri Evangélikus Gimnázium (Budapest

انواع سیستم نمره دهی در مدارس کشور مجارستان

رایجترین سیستم نمره دهی

نمره توصیف معادل سیستم امریکا
5 Excellent A
99/4-4 Good B
99/3-3 Fair C
99/2-2 Sufficient C
99/1-1 Fail F

سیستم نمره دهی ECTS

US Grade Grade Description               Grade
A Excellent A
B+ Very Good B
B Good C
C+ Satisfactory D
C Sufficient E
F Fail FX
F Fail F

سیستم نمره دهی 3-Point

US Grade Grade Description Grade
A Excellent 5
C Satisfactory 3
F Fail 1

 

مزایای تحصیل پیش از دانشگاه مجارستان

افرادی که تحصیل پیش از دانشگاه مجارستان را انتخاب کرده به سادگی برای ورود به دوره های دانشگاهی آماده می شوند و با شرایط تحصیلی و آموزشی این کشور آشنا می شوند. یادگیری کلیه دروس با مهارت عملی همراه است. سیاست های کلی آموزشی در این کشور، شامل افزایش فرصت های زبان آموزی، ارتباط آموزش و پرورش با بازار کار و افزایش کیفیت مدارس به طور مستمر است. علاوه بر این، این امکان برای دانش آموزان وجود دارد تا در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری، ادامه تحصیل دهند.

انواع موسسات آموزشی در کشور مجارستان

به طور کلی 3 نوع موسسه آموزش عالی در کشور مجارستان وجود دارد که عبارتند از:

Universities

مراکز تحقیقاتی با تجهیزات کامل هستند که حداقل 60 درصد از اعضای هیئت علمی آن ها دارای مدرک دکتری هستند. اکثر این دانشگاه ها جامع و دارای دانشکده های متعدد هستند.

Universities of Applied Sciences

تمرکز این موسسات آموزشی بر تدریس و آموزش در حوزه های عملی و کاربردی است. این گروه از دانشگاه ها، دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد پذیرش دانشجو داشته، اما دوره دکتری ارائه نمی نمایند.

Colleges

موسسات آموزشی کوچک هستند که آموزش های ابتدائی در حیطه های خاص ارائه می نمایند. کالج ها دوره های تحصیلات تکمیلی نظیر ارشد و دکتری ارائه نمی کنند.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[امتیاز: 2 میانگین: 5]

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

برای مشاوره رایگان کلیک کنید