لوگو صبا ویزا
روش های مهاجرت به قبرس

روش های مهاجرت به قبرس

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه اقامت قبرس و جزئیات آن به دست بیاورید، می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس بگیرید و به کمک مشاوران باتجربه و حرفه‌ای این موسسه، به پاسخ تمام سوالاتتان دست بیابید.


مشاوره رایگان

قبرس یکی از کشورهای اروپایی است که به دو بخش قبرس شمالی و جنوبی تقسیم شده است. قسمت شمالی آن بخش ترک نشین و قسمت جنوبی بخش یونانی نشین این کشور است. البته روابط میان این دو بخش چندان جالب نیست و معمولا کسانی که اقامت کشور ترکیه  را دارند، نمی‌توانند برای مسافرت یا مهاجرت به کشور قبرس جنوبی اقدام کنند. علاوه بر این، با وجود اینکه قبرس جنوبی جزء اتحادیه‌ی اروپا است، به خاطر همین درگیری عضو حوزه‌ی شینگن نشده است. پس با وجود ویزای این کشور شما نمی‌توانید بدون ویزا با کشورهای حوزه‌ی شینگن در ارتباط باشید. اما با اخذ پاسپورت این کشور محدودیت‌های مسافرت برای شما کمتر خواهد شد و از امکانات توریستی مختلفی بهره‌مند می‌شوید. کشور قبرس، یکی از جذاب‌ترین کشورهای توریستی است که امکانات رفاهی زیادی در آن قرار دارد. بنابراین هر سال افراد زیادی برای مسافرت و مهاجرت به این کشور اقدام می‌کنند. ما نیز در ادامه قرار است روش‌های مختلف مهاجرت به قبرس جنوبی را بیان کنیم.

مهاجرت به قبرس از طریق کار

برای اینکه بتوانید جهت مهاجرت شغلی به قبرس اقدام کنید، باید از سوی یک کارفرما پیشنهاد شغلی دریافت نمایید. شما با این پیشنهاد شغلی می‌توانید ویزای کاری قبرس را دریافت و به این کشور مهاجرت کنید. به یاد داشته باشید که برای اخذ ویزای کاری، پیشنهاد کاری شما باید توسط وزارت کار کشور قبرس مورد تایید و پذیرش واقع شود.

مهاجرت به قبرس از طریق تحصیل

یکی دیگر از روش‌های مهاجرت به قبرس، مهاجرت تحصیلی است. در این مورد شما باید مدارک تحصیلی خود را کامل کنید، در آزمون‌های مخصوص شرکت کنید و به زبان انگلیسی یا یونانی تسلط کامل داشته باشید.

در چنین حالتی شما می‌توانید مدارک خود از قبیل اپلیکیشن  درخواستی، ریز نمرات تحصیلی، آخرین مدرک تحصیلی، مدرک زبان و … را برای سایت دانشگاه ارسال نمایید. درصورتی که با شرایط و مدارک شما موافقت شود، نامه‌ی پذیرش از دانشگاه به ایمیل شما ارسال می‌شود. شما می‌توانید به کمک این ایمیل و نامه‌ی تمکن مالی و سایر مدارک تحصیلی، جهت اخذ ویزای تحصیلی قبرس اقدام نمایید. البته به خاطر داشته باشید  که در صورت تمایل می‌توانید جهت اخذ بورسیه‌ی تحصیلی نیز اقدام نمایید. دانشگاه‌های زیادی در قبرس وجود دارند که علاوه بر سیستم آموزشی مناسب و امکانات رفاهی، بورسیه‌های تحصیلی خیلی خوبی را برای دانشجویان برتر و بااستعداد در نظر گرفته‌اند. در ادامه بهترین دانشگاه‌های قبرس را به شما معرفی می‌کنیم.

دانشگاه Nicosia

شهریه: از 8000 یورو

دانشگاه نیکوزیا در سال 1980 در پایتخت این کشور تاسیس شد. این دانشگاه با بیش از 12000 دانشجوی کارشناسی و کارشناسی ارشد، بزرگترین دانشگاه قبرس در نظر گرفته می‌شود. این دانشگاه شامل پردیس بسیار  بزرگی است  که در حومه Engomia در نیکوزیا واقع شده است.

این دانشگاه شامل 6 دانشكده تحصيلي است که از آن‌ها می‌توان به دانشكده‌ی تجارت، علوم و مهندسي، آموزش، علوم انساني و علوم اجتماعي، حقوق و دانشكده پزشكي اشاره کرد.

در مجموع این دانشگاه می‌تواند رشته‌های تحصیلی مختلفی را به صورت حضوری و مجازی ارائه دهد. در هر دانشکده رشته‌های تحصیلی مختلفی ارائه می‌شود که امکان تحصیل برای اکثر دانشجویان را فراهم کرده است.

جالب است  بدانید که این دانشگاه، یکی از اولین دانشگاه‌های جهان است که برای پرداخت شهریه‌ی آن می‌توان از ارز دیجیتال استفاده کرد. همچنین این دانشگاه، اولین دانشگاهی است که بیت کوین را به عنوان روشی برای پرداخت شهریه می‌پذیرد. از دیگر مزایا می‌توان به همکاری بین المللی دانشگاه با طیف وسیعی از دانشگاه‌های خارج از کشور از جمله دانشگاه ارسطو تسالونیکی، دانشگاه پاتراس، دانشگاه سنت جورج لندن و دانشگاه غربی سیدنی اشاره کرد.

این دانشگاه ارزان قیمت در قبرس با داشتن استانداردهای بالای دانشگاهی، به عنوان یکی از 100 دانشگاه برتر نوظهور در مناطق اروپا و آسیا شناخته شده است.

دانشگاه قبرس (University of Cyprus)

شهریه: از 3500 یورو

دانشگاه قبرس یک دانشگاه معتبر تحقیقاتی در قبرس است که در پایتخت این کشور واقع شده است. این دانشگاه در سال 1989 تأسیس شد و اکنون با بیش از 7000 دانشجوی کارشناسی و کارشناسی ارشد به یک موسسه بین‌المللی شناخته شده تبدیل شده است.

متاسفانه تحصیل در این دانشگاه به زبان یونانی و ترکی مقدور است. اما دوره‌های آموزشی فشرده برای دانشجویان بین‌المللی آینده ارائه می‌شود تا یکی از این دو زبان را یاد بگیرید.

سازمان دانشگاهي دانشگاه از 8 دانشكده تحصيلي تشکیل شده است. از این دانشکده‌ها می‌توان به دانشكده علوم انساني، علوم طبیعی/ كاربردي، علوم اجتماعي و آموزش، مهندسي، اقتصاد و مديريت، دانشكده پزشكي و دانشكده حقوق اشاره کرد. با وجود اینکه این دانشگاه به تازگی تشکیل شده است، اما  در حال حاضر در بین 200-400 دانشگاه برتر دنیا قرار دارد.

علاوه بر این ، این دانشگاه یکی از معدود موسساتی است که تمرکز زیادی بر امور تحقیقاتی دارد و در حال حاضر بیش از 200 دوره و برنامه تحقیقاتی در آن در حال انجام  هستند.

دانشگاه بین‌المللی قبرس

شهریه: از 6000 یورو

این موسسه، یکی از تنها مؤسسات تحصیلی دانشگاهی در کشور است که بیشتر روی آموزش دانشجویان خارجی متمرکز شده است. دانشگاه بین المللی قبرس یک دانشگاه خصوصی انگلیسی ​​است که در نیکوزیای شمالی قرار دارد.

این دانشگاه ارزان در قبرس برای اولین بار در سال 1997 تشکیل شد. این دانشگاه از چندین دانشکده تشکیل شده است که چندین رشته تحصیلی از جمله داروسازی، ارتباطات، اقتصاد / علوم اداری، آموزش، مهندسی، هنر، حقوق، علوم بهداشتی، کشاورزی و علوم طبیعی را ارائه می‌دهد.

این دانشگاه همچنین دارای چندین مرکز تحقیقاتی قابل توجه است که به توسعه کشور کمک می‌کند. برای مثال می‌توان به مرکز تحقیقات زیست محیطی و مرکز تحقیقات بیوتکنولوژی اشاره کرد.

علاوه بر این ، این دانشگاه امکانات رفاهی خوبی را برای دانشجویان فراهم می‌سازد که از آن‌ها می‌توان به کتابخانه بزرگ و جامع و امکانات ورزشی متنوع  اشاره کرد. در حال حاضر، این دانشگاه بیش از 15000 دانشجو دارد و در واقع جزء بزرگترین دانشگاه‌های قبرس است.

دانشگاه مدیترانه شرقی

شهریه: از 3000 یورو

دانشگاه مدیترانه شرقی که در سال 1979 تأسیس شد، یکی دیگر از دانشگاه‌های تحقیقاتی عمومی است که در شهر فاماگوستا و در سواحل شرقی قبرس واقع شده است.

این دانشگاه با جمعیت بالغ بر 18000 دانشجوی کارشناسی و کارشناسی ارش ، یکی از بزرگترین موسسات آموزش عالی در منطقه محسوب می‌شود. در این دانشگاه، طیف گسترده‌ای از رشته‌های تحصیلی در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا به دانشجویان ارائه می‌شود، همچنین دوره‌های تحصیلی ویژه تحقیقاتی نیز وجود دارد.

در مجموع ، این دانشگاه شامل 141 رشته‌ی تحصیلی است. درس‌ها نیز به زبان انگلیسی و ترکی آموزش داده می‌شود. این دانشگاه دارای یک پردیس بزرگ است که از امکانات ورزشی و اجتماعی متنوعی برای رفاه دانشجویان برخوردار است.

علاوه بر این ، این مجموعه با بیش از 120 هزار جلد کتاب، یکی از بزرگ‌ترین کتابخانه‌های دانشگاه مدیترانه را دارد.

دانشگاه مدیترانه شرقی

 

مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه‌گذاری

 

مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری به سرمایه و منبع مالی زیادی نیاز دارد. در این مورد شما می‌توانید از دو طریق مرسوم سرمایه‌گذاری کنید. در ادامه این دو روش را به شما توضیح خواهیم داد.

مهاجرت به قبرس از طریق خرید ملک

این یکی از محبوب‌ترین روش‌های مهاجرت به قبرس است. چون نسبت به سایر کشورهای اروپایی،‌ خرید ملک در قبرس خیلی مقرون‌به‌صرفه‌تر تمام می‌شود. ملک در قبرس نرخ‌های متفاوتی دارد و شما حتی می‌توانید پیش خرید انجام دهید و سپس با اجاره دادن ملکتان در قبرس، بدهی خود را تکمیل کنید و روند خرید را تکمیل سازید.  به کمک سند ملکی می‌توانید اقامت دائم خود را از کشور قبرس دریافت نمایید.

مهاجرت به قبرس از طریق ثبت شرکت

اگر سرمایه‌ی اولیه برای خرید ملک در قبرس را ندارید، می‌توانید از طریق ثبت شرکت در قبرس اقامت موقت خود را به دست بیاورید. تا زمانی که شرکت شما به فعالیت خودش ادامه دهد و مالیات‌ها و حق شهروندی را به موقع پرداخت کنید، می‌توانید اقامت موقت خود را دائما، تمدید نمایید.

مهاجرت به قبرس از طریق تولد

متاسفانه تابعیت کشور قبرس، تابعیت خون است. یعنی شما نمی‌توانید تنها با به دنیا آوردن فرزندتان در کشور قبرس، تابعیت او را ثبت نمایید. یک نوزاد فقط در صورتی می تواند شهروند قبرس شناخته شود که پدر یا مادر او ملیت قبرسی داشته باشند یا مقیم همان کشور باشند. در غیر این صورت، تلاش شما بیهوده خواهد بود.

مهاجرت به قبرس از طریق ازدواج

یکی از روش‌های ساده جهت مهاجرت به قبرس، مهاجرت از طریق ازدواج است. اگر شما بتوانید با یک مقیم قبرس یا بومی اهل قبرس ازدواج کنید، می‌توانید تابعیت خود را دریافت نمایید. البته به یاد داشته باشید که کشور قبرس جنوبی، تابع قوانین حوزه‌ی شینگن است. پس برای ازدواج، قوانین مخصوص حوزه‌ی شینگن را اعمال می‌کند.

برای مثال، شما باید با شخصی ازدواج کنید که درآمدش از 1000 یورو کمتر نباشد. علاوه بر این، شما باید از محل سکونت خود مطمئن باشید و از این نظر نیز مورد تایید قرار بگیرید. تنها در چنین شرایطی، شما می‌توانید تابعیت موقت خود را از قبرس اخذ نمایید.

در شرایط ضروری  شما می‌توانید درخواست ازدواج خود را از طریق شهردار به ریاست جمهوری منتقل کنید. در صورتی که با شرایط ازدواج شما موافقت شود، روند ازدواج سریع‌تر صورت می‌گیرد. در صورتی که بتوانید با شخصی با ملیت قبرس ازدواج کنید، در ابتدا کارت اقامت دو ساله، سپس سه ساله و در نهایت تابعیت دائم این کشور را دریافت خواهید کرد. به یاد داشته باشید که شرایط ازدواج شما بعد از دو سال باید به شکل قبل باشد  و طلاق نگرفته باشید.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[امتیاز: 2 میانگین: 5]

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

برای مشاوره رایگان کلیک کنید