لوگو صبا ویزا
مراحل اعزام پزشکان و پرستاران به دانمارک

مراحل اعزام پزشکان و پرستاران به دانمارک

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه مراحل اعزام پزشکان و پرستاران به دانمارک و جزئیات بیشتر در آن را به دست بیاورید، می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس بگیرید و به کمک مشاوران باتجربه و حرفه‌ای این موسسه، به پاسخ تمام سوالاتتان دست بیابید. مشاوره رایگان فرم ارزیابی اولیه

در ارتباط با اعزام پزشکان به کشور دانمارک، قبل از ارسال مدارک به اداره ایمنی بیمار دانمارک یا (Danish Patient Safety Authority (DPSA، کلیه مدارک و مستندات متقاضیان می بایست توسط (Electronic Portfolio of International Credentials (EPIC بررسی و تائید شود.

مدارک پزشکانی که از تاریخ فارغ التحصیلی آنها بیش از 6 سال گذشته باشد، توسط EPIC بررسی نمی شود، مگر اینکه در طول این 6 سال، به مدت 12 ماه سابقه کار رسمی داشه باشند.

مراحل اعزام پزشکان به دانمارک

مراحل مربوط به اخذ تائیدیه مدارک از EPIC:

مرحله 1: ایجاد کانت در EPIC

هزینه درخواست ساخت اکانت 125 دلار امریکا است.

مرحله 2: احراز هویت

مدارک مورد نیاز برای احراز هویت عبارتند از:

 • عکس رنگی واضح با پشت زمینه سفید.

 • اسکن رنگی صفحات پاسپورت.

 • تکمیل فرم هویت EPIC.

مرحله 3: آپلود مدارک مورد نیاز برای دریافت تائیدیه اولیه توسط EPIC

مدارک مورد نیاز:

 • دانشنامه پزشکی.

 • ریز نمرات.

 • گواهی/مجوز طبابت (برای مثال مدارک مربوط به نظام پزشکی).

نکته: متقاضی می بایست اداره ایمنی بیمار دانمارک (DPSA) را برای دریافت گزارش تائیدیه مدارک انتخاب کند. بر این اساس، EPIC پس از بررسی مدارک متقاضی، تائیدیه مدارک را به صورت الکترونیکی برای DPSA ارسال می کند.

مرحله 4: ارسال درخواست به DPSA:

در صورتیکه گزارش تائید اولیه مدارک متقاضی به DPSA ارسال شود، متقاضی می تواند فرم الکترونیکی مربوط به درخواست را ارسال کنید. DPSA مدارک متقاضی را بررسی می کند و چنانچه شرایط لازم را داشته باشد می تواند فرایند دریافت مجوز (Authorization) را انجام دهد.

فرایند اخذ مجوز (Authorization Process)

 1. انجام مراحل مربوط به تائید اولیه مدارک توسط EPIC

 2. امتحان زبان و دریافت مدرک

قبل از ثبت نام برای آزمون پزشکی و دوره های آموزشی در Danish Health Legislation، متقاضی می بایست مدرک زبان دانمارکی (سطح 3) با حداقل نمرات 7، 7، 10 کسب کند. آزمون زبان دانمارکی 2 مرتبه در سال و در ماه های می / ژوئن و نوامبر / دسامبر برگزار می شود. متقاضیان می توانند قبل از ارسال درخواست خود، برای دریافت مدرک زبان اقدام نمایند.

 1. آزمون پزشکی

برای ثبت نام در آزمون پزشکی، ارائه مدرک زبان دانمارکی الزامی است. آزمون پزشکی شامل آزمون کتبی و شفاهی است که 2 مرتبه در سال برگزار می شود.

 • آزمون کتبی: مدت زمان این آزمون 4 ساعت بوده و سوالالت مربوط به پزشکی داخلی و جراحی است. نمره این آزمون بر مبنای 7 خواهد بود.

 • آزمون شفاهی: مدت زمان این آزمون 2 ساعت است. متقاضی در طول آزمون از ایستگاه های مختلفی که برای آزمون تعبیه

  شده اند عبور کرده و در ارتباط با موارد مختلف مربوط به رشته پزشکی امتحان می شوند. برای مثال، متقاضی می بایست مهارت احیای قلبی را به صورت عملی اجرا کرده و یا موارد مربوط به تشخیص و یا درمان یک بیماری را شرح دهد.

آزمون پزشکی در دانشگاه کپنهاگ دانمارک انجام می شود.

 1. دوره های آموزشی مربوط به قوانین بهداشتی کشور دانمارک

برای ثبت نام در این دوره ها، باید ابتدا مدرک زبان دانمارکی داشته باشید. دوره های آموزشی 3 روزه هستند. در انتهای دوره یک آزمون کتبی از متقاضیان گرفته خواهد شد. ساختار آموزشی در این دوره ها عبارتست از:

 • مدول 1: سازمان خدمات درمانی کشور دانمارک

 • مدول 2: حقوق بیمار

 • مدول 3: حقوق و الزامات مربوط به متخصصین بهداشت و درمان.

 1. استخدام موقت برای اهداف آموزشی و یا وفق پذیری با محیط

زمانیکه متقاضی آزمون پزشکی و دوره آموزشی را با موفقیت سپری نماید، می تواند به طور موقت استخدام شود. مدت زمان استخدام به این مورد بستگی دارد که متقاضی گواهی تخصصی دارد یا خیر. حداکثر زمان استخدام 12 ماه یا یک سال است. متقاضی خود مسئول یافتن پوزیشن شغلی است. حقوق و شرایط کاری فرد در مدت زمان استخدام بر اساس قوانین عمومی کار کشور دانمارک خواهد بود.

 1. دریافت مجوز طبابت به صورت مستقل

شما می توانید در ماه آخر دوره استخدامی موقت، برای دریافت مجوز طبابت به صورت مستقل اقدام نمائید. هزینه درخواست مجوز طبابت در حال حاضر 1260 کرون دانمارک است.

 1. دوره تخصص

زمانیکه جواز کار، تائیدیه DPSA و مجوز طبابت به صورت مستقل را دریافت کردید، می توانید نسبت به شرکت در دوره مربوط به تخصص را آغاز نمایید. شما می بایست در مدت زمان 5 سال پس از دریافت اجازه کار، دوره آموزشی مربوط به تخصص را بگذرانید. چنانچه مدرک تخصص دارید، می توانید نسبت به ارزیابی آن توسط یکی از شوراهای آموزش پزشکی منطقه ای، اقدام نمائید. هزینه ارزیابی مدارک 4165 کرون است.

مراحل اعزام پزشکان و پرستاران به دانمارکمراحل اعزام پرستاران به دانمارک

فرایند اخذ مجوز (Authorization Process)

 1. درخواست تائید مدارک

متقاضیان کار در کشور دانمارک به عنوان پرستار می بایست فرم درخواست بررسی مدارک را برای (DPSA) ارسال نمایند.

نکته:درخواست بررسی مدارک پرستارانی که بیش از 6 سال از زمان فارغ التحصیلی آنها گذشته باشد، توسط DPSA بررسی نمی شود، مگر اینکه در طول مدت این 6 سال، حداقل به مدت 12 ماه سابقه کار رسمی به صورت تمام وقت داشه باشند.

 • تکمیل فرم می بایست بصورت الکترونیکی انجام شود.

 • چنانچه امکان تکمیل فرم به صورت الکترونیکی وجود نداشته باشد، متقاضی می بایست فرم مربوط به درخواست را پرینت

  گرفته، تکمیل و به همراه سایر مدارک مورد نیاز برای DPSA ارسال نماید.

مدارک مورد نیاز:

 • مدارک مربوط به شناسایی (برای مثال کپی صفحه اول پاسپورت معتبر)

 • سند ازدواج (در صورت متاهل بودن)

 • رزومه شامل اطلاعات کامل تحصیلی و سوابق شغلی.

 • گواهی های حرفه ای.

 • ترجمه رسمی دانشنامه و ریز نمرات با جزئیات کامل (اطلاعات مربوط به دروس تئوری و بالینی).

 • مدارک مربوط به سابقه کار.

 • مدارک مربوط به نظام پزشکی کشور مبداء.

 • ارسال سایر مدارک در صورت درخواست.

چنانچه مدارک تحصیلی شما توسط (Danish Patient Safety Authority (DPSA، تائید شود، 3 سال فرصت خواهید داشت تا شرایط مربوط به اخذ مجوز دائمی کار کردن در دانمارک را فراهم نمایید.

 1. آزمون زبان

متقاضیان می بایست مدرک زبان دانمارکی (سطح 3) با حداقل نمرات 7، 7، 10 کسب کند. آزمون زبان دانمارکی 2 مرتبه در سال و در ماه های می / ژوئن و نوامبر / دسامبر برگزار می شود. متقاضیان می توانند قبل از ارسال درخواست خود، برای دریافت مدرک زبان اقدام نمایند.

 1. استخدام موقت برای اهداف آموزشی و یا وفق پذیری با محیط

هدف از استخدام موقت، ازیابی مهارت های بالینی متقاضی به عنوان یک پرستار و توانایی ارتباط برقرار کردن او می باشد. حداقل مدت زمان استخدام، 6 ماه و حداقل میزان ساعت کاری نیز 30 ساعت در هفته است. پیدا کردن پوزیشن استخدامی به عهده خود متقاضی است. حتما باید برای پوزیشن های شغلی اقدام شود که به منظور اهداف آموزشی و یا وفق پذیری با محیط در نظر گرفته شده اند. پس از یافتن پوزیشن، DPSA می بایست آنرا تائید و برای کار کردن متقاضی در آن پوزیشن، مجوز صادر نماید. شما می بایست حداکثر بعد از مدت زمان 1 سال پس از دریافت مدرک زبان دانمارکی سطح 3، کار خود را شروع کنید.

دریافت مجوز موقت

بعد از اینکه پوزیشن کاری مورد نظر را پیدا کردید، می بایست برای دریافت مجوز موقت اقدام نمایید. شما باید فرم مخصوص برای دریافت مجوز موقت از اداره ایمنی بیماران دانمارک دریافت نمایید.

مدت زمان بررسی مدارک برای صدور مجوز موقت توسط DPSA، حداقل 2 هفته پس از دریافت مدارک توسط این نهاد است.

در صورت دریافت بازخورد مثبت در ارزیابی پس از اتمام دوره استخدام موقت، مجوز کار در کشور دانمارک به عنوان پرستار را دریافت می کنید و می توانید در مراکز بهداشتی درمانی این کشور مشغول به کار شوید و مورد حمایت خدمات سازمان پرستاران دانمارک  (DNO)، که یک سازمان حرفه ای برای پرستاران در دانمارک با هدف حمایت از آنها در هنگام کار و بازنشستگی است ، قرار می گیرند.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[امتیاز: 5 میانگین: 4.2]

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

 1. صبا رضایی
  6 فروردین 1398
  پاسخ

  ممنون از مقاله خوبتون

  • مدیر سایت
   6 فروردین 1398
   پاسخ

   ممنون از نظر لطفتون خانم رضایی عزیز

 2. مسعود
  14 مهر 1398
  پاسخ

  سلام . من در سایت DPSA ثبت نام کردم ولی یه مدتی هست که سایت باز نمیشه. علت خاصی داره؟

 3. شهلا
  29 دی 1398
  پاسخ

  باسلام آیا برای رشته مامایی هم مراحل مثل پرستاری هستش؟آیا نیازی به تایید مدارک تحصیلی تو EPICنیست؟ممنون میشم راهنمایی کنید

  • مدیر سایت
   6 بهمن 1398
   پاسخ

   جهت این امر با موسسه تماس بگیرید.

 4. احسان
  4 اسفند 1398
  پاسخ

  با سلام و تشکر از مقاله مفیدتون.
  بنا بر گفته های شما من به سایت DPSA مراجعه کردم و در مورد مدارک مورد نیاز مطالعه کردم.
  برای من چندتا سوال پیش اومده.
  اول اینکه آیا مدرک پرستاری ما در ایران در دسته رجیستر شده ها قرار میگیره یا باید از روال Certificate of non-registration اقدام کرد؟ منظور از رجیستر شده ها آیا همون عضویت در نظام پرستاری است.

  • مدیر سایت
   6 اسفند 1398
   پاسخ

   جهت دریافت مشاوره رایگان با موسسه تماس بگیرید.

 5. مهدی خاقانی
  3 فروردین 1399
  پاسخ

  آیا همسر پرستار از اولین روز ورود به دانمارک اجازه کار خواهد داشت

  • مدیر سایت
   26 فروردین 1399
   پاسخ

   جهت دریافت مشاوره رایگان با موسسه تماس بگیرید.

برای مشاوره رایگان کلیک کنید