لوگو صبا ویزا

اقامت ازدواج روسیه

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه اقامت ازدواج روسیه و جزئیات آن به دست بیاورید، می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس بگیرید و به کمک مشاوران باتجربه و حرفه‌ای این موسسه، به پاسخ تمام سوالاتتان دست بیابید.


مشاوره رایگان

ازدواج با یک فرد روسی یکی از روش های مهاجرت به کشور روسیه محسوب می شود. در نظر داشته باشید که فرض ما در این مقاله به این شکل است که ازدواج کاملاً قلبی صورت می گیرد و شما صرفاً به دلیل اقامت این روش را انتخاب نکرده اید. شرایط اقامت ازدواج روسیه کمی پیچیده است اما در این مقاله سعی می کنیم به طور دقیق از قوانین اقامت ازدواج روسیه صحبت کنیم.

شرایط اقامت ازدواج روسیه

شما اگر با یک شهروند روس ازدواج نمایید چه مرد روس و چه زن روس در صورتی که قوانین موجود به طور دقیق رعایت شود می توانید اقامت این کشور را اخذ نمایید. در ابتدا نیاز است که به مدت 9 ماه در این کشور اقامت نمایید که این اقامت در نوع موقت بوده و RVP نام دارد، اعتبار آن می تواند به میزان 3 سال باشد اما 9 ماه باید به صورت پیوسته باشد.  این گزینه به صورت یک مهر در پاسپورت شما قرار می گیرد. در نظر داشته باشید که مهم ترین شرط اخذ اقامت موقت اثبات توانایی مالی شما و یا فرد روسی بوده و باید در آزمون زبان روسی نیز شرکت نمایید. ( باید نامه ای وجود داشته باشد که نشان دهد شما از نظر مالی مشکلی ندارید و یا همسر شما هزینه های زندگی را تقبل می کند) عموماً نامه اثبات مالی همان گردش 3 ماه اخیر با مهر و امضای از بانک است.

پس از مدت یک الی یک سال و نیم نیز درخواست برای اقامت دائم می دهید، در اقامت دائم در این کشور 5 سال بوده که جمعاً می بایست دو سال و نیم را در کشور روسیه حضور داشته باشید یعنی 6 ماه در سال. مهمترین شرط اخذ اقامت دائم داشتن پراپیسکا ( آدرس رسمی) و همینطور اثبات توانایی مالی است.

پس از یک و سال نیم درخواست برای تابعیت روسیه مشخص می شود و شما در این رویه نیز می بایست 6 ماه در سال را به مدت 4 سال در این کشور حضور داشته باشید در نهایت شما تابعیت دائمی این کشور ا اخذ خواهید نمود.

مدارک لازم اقامت ازدواج روسیه

  1. شناسنامه دو طرف ( زن و مرد) باید ارائه شود و مشخص شود که هر دو شخص در حال حاضر مجرد هستند .
  2. شرایط و مدارک شغلی از اهمیت بالایی برخوردار است
  3. نامه ای که نشان دهد ازدواج به خواسته قلبی هر دو شخص صورت گرفته است.
  4. محل اقامت افراد باید مشخص شود.
  5. نیاز به مدرکی است که ثابت نماید دو فرد با هم زندگی می کنند.
  6. گذرنامه با اعتبار 6 ماهه و دو برگ سفید به همراه دو قطعه عکس 3 در 4
سوالات مهم در خصوص اقامت ازدواج روسیه

آیا دو شخصی که قرار است باهم ازدواج کنند حتماً می بایست مجرد باشند؟
در نظر داشته باشید که در این زمینه تجرد “در حال حاضر” مهم است، یعنی اگر شما قبلاً ازدواج کرده اید و طلاق گرفته باشید با ارائه مدرک طلاق می توانید اقامت ازدواج روسیه داشته باشید همینطور برای افرادی که همسرشان فوت کرده است نیز با ارائه مدرک متوفی این شرایط به سادگی فراهم می شود.
آیا برای اقامت ازدواج روسیه نیاز به رعایت شرایط سنی است؟
دو شخص می بایست بالای 18 سال سن داشته باشند.
آیا برای ازدواج دختر نیاز به اجازه پدر است؟
بله حتماً می بایست امضا ولی دم دختر ( در صورتی که دختر ایرانی است و پس روسی) در برگه ازدواج وجود داشته باشد. در صورتی که دختر پدر و مادر نداشته اولین اولیای دم او طبق نظر قانون می بایست اجازه دهد.
آیا فرد روسی حتماً می بایست متولد این کشور بزرگ شده در آن باشد؟
خیر، اما فردی که در روس زندگی می کند می بایست شهروند این کشور باشد و تابعیت آن را کسب کرده باشد.

نتیجه گیری

در نظر داشته باشید که قوانین اقامت ازدواج روسیه بسیار مهم بوده و عدم رعایت آن مشکل ساز خواهد بود. این موضوع را از یاد نبرید که به هیچ عنوان نمی توان با ازدواج صوری به اقامت دائم و تابعیت کشور روسیه دست یافت و در طول مسیر تابعیت قطعاً این موضوع مشخص خواهد شد. برای اقامت ازدواج روسیه باید زمان مناسب رعایت شود و همینطور شرایط و مدارک لازم نیز بسیار مهم می باشند. اخذ اقامت ازدواج روسیه به نسبت کشورهای دیگر با سختگیری های کمتری همراه است.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[امتیاز: 4 میانگین: 3.8]

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

برای مشاوره رایگان کلیک کنید