لوگو صبا ویزا
خرید ملک در فرانسه

اقامت خرید ملک استرالیا (قوانین 2024)

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه اقامت خرید ملک استرالیا و جزئیات آن به دست بیاورید، می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس بگیرید و به کمک مشاوران باتجربه و حرفه‌ای این موسسه، به پاسخ تمام سوالاتتان دست بیابید.

مشاوره رایگان

سرمایه گذاری در کشور استرالیا از طریق خرید ملک در سال های اخیر افزایش یافته است. علاوه بر این، بسیاری از افرادی که اقامت موقت و دائم کشور استرالیا را دارند، از این موضوع مطلع نیستند که می توانند برای دریافت وام خرید مسکن از بانک های استرالیایی اقدام کرده و در صورت داشتن شرایط لازم، وام مسکن دریافت کنند.

مزایای خرید ملک در کشور استرالیا

 • بازار مسکن در کشور استرالیا، بازاری با ثبات است.

 • یک روش سرمایه گذاری ایمن و مطمئن

 • خرید ملک می تواند به عنوان یک روش سرمایه گذاری هوشمندانه در نظر گرفته شود.

 • شما می توانید ملک خریداری شده را اجاره دهید

 • عدم وجود محدودیت خرید ملک برای افراد خارجی در کشور استرالیا.

 • برای خرید ملک در این کشور، نیاز به ثبت شرکت ندارید

 • کارگزاران وام بانکی، می توانند متقاضیان خارجی خرید ملک در استرالیا را در ارتباط با شرایط دریافت وام بانکی راهنمایی نمایند.

آیا امکان خرید املاک تجاری و مسکونی برای سرمایه گذاران خارجی در کشور استرالیا وجود دارد؟

یکی از ویژگی های خرید ملک در کشور استرالیا، عدم وجود محدودیت برای خرید انواع املاک است. سرمایه گذاران خارجی می توانند علاوه بر املاک خانگی، املاک تجاری نظیر دفاتر اداری، کارخانه ها، هتل ها و غیره را نیز خریداری نمایند.

فرایند خرید ملک در کشور استرالیا

قبل از شروع بودجه و برنامه ریزی

شما می بایست قبل از اقدام به خرید ملک در استرالیا، تحقیق کاملی در این ارتباط انجام داده و میزان بودجه خود را به طور دقیق مشخص کنید. این امکان وجود دارد که شما خرید ملک در منطقه ای خاص را مد نظر داشته باشید. توصیه می شود تا با یک مشاور املاک در این ارتباط مشورت کنید.

اقامت خرید ملک استرالیا

مرحله اول : ساماندهی تیم متخصصین

 • مشاور حقوقی

شما به یک مشاور حقوقی در پروسه خرید ملک احتیاج دارید. کار آنها مدیریت انتقال حق مالکیت ملک و بررسی ابعاد حقوقی قرارداد قبل از امضای آن است. در نظر داشته باشید که مشاور حقوقی شما می بایست از همان ایالتی باشد که قصد خرید ملک را در آن دارید و یا حداقل اجازه فعالیت در آن ایالت داشته باشد.

 • کارگزار وام مسکن

از مهمترین اعضای تیم شما، کارگزار مسکن است. شما می توانید کارگزار خود را از هر ایالت استرالیا که مایل هستید انتخاب کنید. کارگزار وام در رابطه با دریافت وام از بانک برای خرید ملک به شما کمک می کند.

 • عامل خریدار

برای متقاضیان خارجی خرید ملک در استرالیا که امکان بازدید حضوری از ملک را ندارند، بسیار کمک کننده خواهد بود. عامل خریدار از طرف شما با مشاورین املاک مذاکره کرده، از منزل بازدید می کند تا اطمینان حاصل شود که ملکی که قصد خرید آنرا دارید، ارزش خرید دارد. نماینده خریدار باید گواهینامه تخصصی داشته باشد. او همچنین، حق فروش ملک خود را به خریدار ندارد. برخی از عاملین خریدار دستمزد ثابتی دارند، در حالیکه مابقی علاوه بر دستمزد ثابت، درصدی از ارزش ملک را نیز به عنوان حق الزحمه دریافت می کنند.

مرحله دوم: انتخاب ملک مورد نظر

متقاضیان خرید ملک در کشور استرالیا، می بایست در رابطه با ملک مورد نظر خود به جستجو بپردازند. خرید و فروش ملک و مسکن در کشور استرالیا عموما هم بصورت آنلاین و هم از طریق مشاورین املاک انجام می شود. وبسایت های مختلف اینترنتی در این زمینه وجود دارند که می توان املاک مختلف با خصوصیات متفاوت را در آن ها جستجو کرد. در زمان خرید ملک، به نکات مهمی از قبیل جنبه های فنی ملک توجه کافی داشته باشید. بهتر است قبل از خرید ملک در کشور استرالیا، با مشاورین متخصص و وکلای آشنا به قوانین مهاجرت کشور استرالیا مشورت نمایید.

مرحله سوم: اقدام برای دریافت وام بانکی

دریافت وام مسکن به دلیل پیچیدگی معیارهای مربوط به آن، چندان کار آسانی نیست، به ویژه برای سرمایه گذاران خارجی، گزینه های محدودتری وجود دارد. قبل از ارسال درخواست برای وام، اطمینان حاصل کنید که کلیه مدارک و مستندات مورد نیاز برای دریافت وام نظیر گواهی اشتغال به کار، مالیات و سایر مدارک مربوط به درآمد خود را آماده کرده اید.

مرحله چهارم: دریافت تائیدیه از بورد بررسی کننده سرکایه گذاری خارجی (FRIB)

چنانچه متقاضی خرید ملک در کشور استرالیا اقامت موقت داشته باشد، از نظر قانونی می بایست تائیدیه خرید ملک را از FRIB دریافت کند. شهروندان استرالیایی و افرادی که اقامت دائم این کشور را دارند، نیازی به دریافت تائیدیه از FRIB ندارند. روند دریافت تائیدیه FRIB آسان است و معمولاً 2 هفته زمان می برد. هزینه آن متفاوت بوده و به ارزش ملک و یا زمینی که قصد خرید آنرا دارید، بستگی دارد. در ادامه، لیستی از هزینه دریافت تائیدیه براساس ارزش ملک ارائه شده است.

 • $1 million or less: $5,600
 • $1 million to $1,999,999: $11,300
 • $2 million to $2,999,999: $22,700
 • $3 million to $3,999,999: $34,000
 • $4 million to $4,999,999: $45,400
 • $5 million to $5,999,999: $56,700
 • $6 million to $6,999,999: $68,100
 • $7 million to $7,999,999: $79,500
 • $8 million to $8,999,999: $90,900
 • $9 million to $9,999,999: $102,300

مرحله پنجم: مذاکره بر سر قیمت

به عنوان یک اصل کلی و عمومی، املاک در کشور استرالیا معمولاً تا 10 درصد کمتر از قیمت اعلامی به فروش می رسند. این میزان متغیر بوده و به مواردی از جمله شرایط بازار، موقعیت و نوع ملک دارد. چنانچه از مشاوره یک عامل خرید بهره مند شوید، آنها به شما در زمینه مذاکره بر سر قیمت ملک کمک و راهنمایی خواهند کرد. شما می توانید قبل از امضای قرارداد، آنرا مطالعه کرده و به مشاوره حقوقی خود ارائه کنید تا بررسی های لازم انجام و چنانچه نیاز به اضافه کردن شرایط خاصی در قرارداد است، انجام شود. یکی از شرایط معمول در قرارداد این است که خرید ملک منوط به دریافت تائیدیه از FRIB است، که این امکان را به خریدار می دهد تا در صورتی که نتوانستید تائیدیه لازم را اخذ نمائید، قرارداد را فسخ کنید.

مرحله ششم: دریافت تائیدیه رسمی وام

زمانیکه شما ملک مورد نظر را برای خرید انتخاب کردید، می توانید قرارداد فروش را برای کارگزار وام ارسال نمایید تا برای دریافت تائیدیه وام اقدامات لازم را انجام دهد.

مرحله هفتم: پیگیری دریافت تائیدیه FRIB

مرحله هشتم: تبادل قرارداد و پرداخت ودیعه

زمانیکه وام شما به صورت رسمی تائید شد، می توانید برای تبادل قرارداد اقدام نمائید. به طور معمول، خریدار می بایست 10 درصد از ارزش ملک را به عنوان ودیعه پرداخت نماید. میزان ودیعه با توجه به هر ایالت متفاوت بوده و قابل مذاکره است.

مرحله نهم: انجام امور نهایی

زمانیکه تبادل قرارداد انجام شد، یکی کپی از قرارداد امضا شده را برای دریافت تائیدیه FRIB ارسال نمائید. زمانیکه تائیدیه رسمی دریافت شود، قرارداد نهایی خواهد شد.

اقامت خرید ملک استرالیا

کارگزاران خرید ملک استرالیا

با وجود اینکه امروزه شما قادر خواهید بود از طریق اینترنت خرید ملک مورد نظر خود را انجام دهید، اما توصیه می شود تا برای خرید ملک در استرالیا، از تجارب و راهنمایی های یک کارگزار ملک که در این حوزه متخصص است، بهره مند گردید. مزایای داشتن یک کارگزار ملک عبارتست از:

 1. بهره گیری از مشاوره افراد متخصص در فرایند خرید ملک در کشور استرالیا.

 2. دریافت اطلاعات موثق و به روز در رابطه با نوسانات قیمت بازار مسکن و قوانین مربوط به ملک در کشور استرالیا.

 3. کارگزار شما، لیستی از املاکی که مطابق با شرایط و بودجه شما باشد را به شما ارائه می دهد.

شرایط دریافت وام بانکی

شرایط مختلفی برای امکان دریافت وام بانکی در کشور استرالیا وجود دارد. برای دریافت وام مسکن در کشور استرالیا، برای دریافت وام بانکی، شما می بایست به صورت تمام وقت مشغول به کار باشید و اجازه اقامت معتبر در کشور استرالیا را داشته باشید. بهتر است از یک متخصص در امور وام بانکی مشاوره بگیرید.

انجام بررسی فنی ملک

چنانچه ملک مورد نظر خود را یافتید، می بایست به طور کامل از نظر فنی ملک را مورد بررسی قرار دهید.

هزینه خرید ملک در استرالیا

به طور کلی هزینه های خرید ملک در کشور استرالیا شامل هزینه خرید ملک و هزینه های جانبی است.

      هزینه خرید ملک در استرالیا   

شهر قیمت خرید
سیدنی 852 هزار دلار
ملبورن 641 هزار دلار
بریزبن 486 هزار دلار
آدلاید 425 هزار دلار
پرت 490 هزار دلار
هوبارت 345 هزار دلار
کنبرا 595 هزار دلار

هزینه های جانبی خرید ملک در استرالیا

 • هزینه های قانونی که متغیر بوده ولی عموماً 1000 تا 2000 دلار استرالیا است.

 • هزینه بررسی فنی ملک (500 دلار).

 • هزینه مربوط به ثبت درخواست وام مسکن (500 تا 600 دلار استرالیا).

 • بیمه ساختمان (معمولاً 1800 دلار استرالیا).

 • مالیات انتقال ملک (2% ارزش ملک).

 • هزینه کارگزار (متغیر).

 

مشاوره رایگان

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .
برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[امتیاز: 0 میانگین: 0]

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

برای مشاوره رایگان کلیک کنید