لوگو صبا ویزا
اقامت-دانمارک

اقامت دانمارک

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه اقامت دانمارک به دست بیاورید، می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس بگیرید و به کمک مشاوران باتجربه و حرفه‌ای این موسسه، به پاسخ تمام سوالاتتان دست بیابید.

مشاوره رایگان

آیا شما نیز تابه‌حال به زندگی در کشوری فکر کرده‌اید که علاوه بر امنیت زیاد بتوانید با کار کم‌تر زندگی بهتری را بسازید؟ آیا می‌دانید با اخذ اقامت دانمارک این امکان برای شما فراهم می‌شود؟

از گذشته تاکنون کشور دانمارک بخاطر موقعیت جغرافیایی خوب و شرایط اقتصادی بی‌نظیر یکی از گزینه‌های پرطرفدار پیش روی افراد مشتاق مهاجرت است. زیرا زندگی در این کشور نسبت به بسیاری از کشورهای دیگر دنیا راحت‌تر و بهتر خواهد بود.

در این رابطه باید بدانید روش‌های مختلفی برای دریافت اقامت کشور دانمارک وجود دارد که برای هر یک از آن‌ها باید واجد شرایط ویژه‌ای باشید. همچنین برای مهاجرت و اقامت در این کشور باید مدارک به‌خصوصی را تهیه و سپس مراحل مربوطه را متناسب با روش و ویزای انتخابی طی کنید.

بنابراین پیش از هر چیز توصیه می‌کنیم در رابطه با مزایا، روش‌ها، شرایط و مراحل دریافت اقامت در دانمارک اطلاعات کافی داشته باشید و سپس اقدامات لازم را انجام دهید.

فهرست عناوین

اخذ اقامت دانمارک و تجربه یک زندگی ایده آل

شاید تابه‌حال توجه نکرده باشید اما اگر جز آن دسته از افرادی هستید که اعتقاد دارند مهاجرت بهترین راه برای زندگی بی‌نظیر است و به دنبال مهاجرت به کشورهای اروپایی هستند، باید بدانید ایده‌آل‌ترین گزینه، کشور دانمارک است.

یکی از دلایل اصلی برتری این کشور نسبت به مقاصد دیگر برای مهاجرت ایرانیان، موقعیت جغرافیایی دانمارک است. به طوری که اگر در این کشور اقامت داشته باشید، به‌راحتی می‌توانید به کشورهای اروپایی دیگر سفر کنید. علاوه بر این از جمله دیگر مزایای زندگی در دانمارک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

در دانمارک کم تر کار و بهتر زندگی می کنید!

یکی از تفاوت‌های بارز این کشور با دیگر کشورها که باعث برتری آن می‌شود، این است که در دانمارک جداسازی زندگی حرفه‌ای و کاری از زندگی شخصی و خانوادگی اهمیت بسیاری دارد. به طوری که تمام سیاست‌های کاری این کشور هول محوری می‌چرخد که افراد تمام زمان و انرژی خود را صرف کار نکنند و بتوانند به‌خوبی به خانواده خود و تفریحات لازم نیز برسند.

به همین دلیل ساعت کاری این کشور نسبت به کشورهای دیگر کم‌تر است. چنان که ساکنان دانمارک در طول یک هفته تنها 37 ساعت و نیم کار می‌کنند. البته این بدان معنا نیست که از نظر کاری، صنعتی و حرفه‌ای از کشورهای دیگر عقب باشند بلکه اتفاقا مردمان این کشور در همان زمان کم، سخت کار می‌کنند. پس اقامت دانمارک با کار کم‌تر و زندگی بهتر برابر است.

زیرا کسانی که والدین کودکان در سنین پایین هستند، ساعت سه ونیم محل کار خود را به مقصد مهدکودک و بردن فرزندان به منزل ترک می‌کنند. همچنین بسیاری از دفاتر و ادارات دانمارک تنها تا ساعت پنج بعد‌ازظهر فعال هستند و پس از آن همه افراد به رسیدگی به امورات خانواده، خرید و تفریح می‌پردازند.

بنابراین اگر شما نیز طرفدار این نوع زندگی هستید و از ساعت‌های کاری زیاد خسته شده‌اید، می‌توانید با اخذ اقامت در دانمارک بهترین شرایط کاری و زندگی را برای خود و خانواده فراهم کنید.

 

مراقبت حرفه ای و بی نظیر از کودکان

یکی دیگر از مزایای کم‌نظیر کشور دانمارک که با زندگی در کشورهای دیگر از آن تاحد زیادی بی‌بهره می‌مانید، مراقبت از کودکان در مهدکودک‌های بی‌نظیر است. در دانمارک فرض اصلی بر این است که نه‌تنها پدر بلکه مادرها نیز صددرصد شاغل هستند و به همین دلیل بهترین مهدکودک‌ها برای مراقبت و نگهداری از کودکان کوچک در این کشور وجود دارد.

به طوری که رفتن کودکان پیش از تولد خود به مهدکودک در کشور دانمارک نه‌تنها غیرممکن نیست بلکه بسیار عادی به نظر می‌رسد و نفرستادن کودکان به مهدکودک نشان‌دهنده عملکرد ضعیف شما در فرزندپروری است.

زیرا حتی خانواده سلطنتی نیز فرزندان خود را به مهدکودک می‌فرستند. نکته جالب در این رابطه این است که با دریافت اقامت دانمارک در این مهدکودک‌ها فرزندان شما تحت‌نظر بهترین مربیان مهارت‌های زندگی و تعامل اجتماعی را آموزش می‌بینند.

همچنین هزینه این مهدکودک‌ها نسبت به محل زندگی شما در این کشور متفاوت است و تحت‌شرایطی همچون کم‌درآمد بودن خانواده یا داشتن فرزندان زیاد این هزینه کم‌تر می‌شود.

 

زندگی آسان در دانمارک برای افراد با عقاید و نگرش های گوناگون

زندگی-آسان-در-دانمارک

اصل برابری در این کشور به بهترین شکل اجرا می‌شود. به طوری که در دانمارک همه افراد با عقاید و نگرش‌های متفاوت در کنار یکدیگر به‌راحتی و بدون دغدغه خاصی زندگی می‌کنند. در واقع تنها کافی است که شما به آنچه عقیده دارید، وفادار و پایبند باشید تا از احترام از سوی همه افراد بهره‌مند شوید.

اقامت دانمارک به معنای این است که شما فارغ از جنسیت، درآمد، میزان تحصیلات، عقاید سیاسی یا مذهبی وغیره محترم هستید. بنابراین اگر تفاوت‌های عقیدتی شما با دیگران موجب آزارتان شده است، با اخذ اقامت در این کشور برای همیشه آسوده‌خاطر خواهید بود.

 

زندگی با بیش ترین امنیت در کشور دانمارک

اگر امنیت برای شما اهمیت زیادی دارد، باید بدانید دانمارک یکی از بهترین مقاصد مهاجرتی است. زیرا در این کشور جرم و جنایت نسبت به کشورهای دیگر بسیار کم‌تر است. همچنین از نظر کیفیت زندگی از سطح ایمنی بالایی بهره‌مند خواهید شد.

زیرا تحت بدترین شرایط نیز مشکلات شما به بهترین‌ شکل مدیریت می‌شود. همچنین با اقامت در کشور دانمارک بهترین فرصت‌های آموزشی، فرصت‌های بی‌نظیر شغلی، مراقبت‌های پزشکی و بهداشتی عالی وغیره را خواهید داشت.

 

دانمارک و نرخ اشتغال و درآمد بالا

از دیگر مزایای اقامت در دانمارک می‌توانیم به نرخ اشتغال بالا در این کشور نسبت به دیگر کشورهای اروپایی اشاره کنیم. زیرا نرخ اشتغال در دانمارک حدود 75 درصد است. بنابراین شما هر توانایی و حرفه‌ای که داشته باشید، می‌توانید در این کشور مشغول به کار شوید و درآمد کسب کنید. زیرا دسترسی به بهترین مشاغل در دانمارک بسیار آسان و حتی مشارکت کاری بسیار زیاد است.

 

چگونگی اخذ اقامت در دانمارک

با توجه به مزایای زیاد و بی‌نظیر کشور دانمارک، آیا شما نیز وسوسه شده‌اید که همین الان برای دریافت اقامت در این کشور اقدام کنید؟ در این رابطه باید بدانید برای اخذ اقامت دانمارک دو راه پیش‌رو دارید. راه اول اخذ اقامت موقت و راه دوم اخذ اقامت دائم است.

اقامت موقت به نوعی از اقامت در این کشور گفته می‌شود که مجوز آن تنها یک تا دو سوال اعتبار دارد. درحالی‌که مدت زمان اعتبار مجوز اقامت دائم در دانمارک نامحدود است و تا هر زمان که بخواهید با استفاده از آن می‌توانید در این کشور اقامت داشته باشید.

البته برای دریافت هر یک از این مجوزها باید شرایط و مدارک لازم را داشته باشید. به‌عنوان مثال تنها کسانی می‌توانند مجوز اقامت دائم دانمارک را تهیه کنند که حداقل به مدت هشت سال در این کشور زندگی کرده باشند.

نکته دیگر در رابطه با چگونگی اخذ اقامت دانمارک این است که این کشور مجوزهای مختلفی برای اقامت موقت دارد که برای دریافت هر یک باید شرایط به‌خصوصی داشته باشید. بنابراین در ادامه با توجه به اهمیت دریافت مجوزهای موقت برای اخذ اقامت دائم و طرفداران بیشتر این مجوزها، به ذکر و معرفی انواع آن‌ها می‌پردازیم.

 

آشنایی با انواع ویزای موقت برای اقامت در کشور دانمارک

کشور دانمارک یکی از کشورهای مهاجرپذیر است که گزینه‌های متفاوتی را برای افراد مختلف برای اقامت موقت در این کشور فراهم کرده است. به طوری که اگر بخواهید به مدت یک تا دو سال در دانمارک اقامت داشته باشید یا حتی به دنبال اقامت دائم در این کشور باشید، می‌توانید در ابتدا برای دریافت یکی از ویزاهای زیر درخواست دهید:

شاید از طریق روش‌های دیگر مانند خرید ملک، فعالیت‌های ورزشی بین‌المللی وغیره نیز امکان اخذ اقامت دانمارک به صورت موقت وجود داشته باشد اما پرطرفدارترین ویزاها موارد ذکر شده هستند. همچنین توجه داشته باشید هر یک از این ویزاها شرایط، مراحل و مدارک مخصوص‌به‌خود را دارند.

بنابراین توصیه می‌کنیم شانس خود را برای دریافت هر یک از آن‌ها امتحان کنید. به این شکل که ابتدا درباره چگونگی و شرایط دریافت هر یک از این مجوزها اطلاعات کافی را به دست آورید. سپس برای دریافت مجوزی که شرایط شما با شرایط آن مطابقت دارد، اقدام کنید تا به خواسته‌های خود برسید.

 

شرایط اخذ اقامت در دانمارک به صورت موقت و دائم

اقامت دائم در دانمارک

برای آشنایی با شرایط لازم برای دریافت اقامت در این کشور، ابتدا باید بدانید شرایط دریافت اقامت دائم با موقت متفاوت است. نکته دیگر این است این شرایط احتمال دارد سالانه و تحت سیاست‌های دولت‌ها یا دلایل دیگر تغییر کنند.

بنابراین ما در ادامه به صورت جداگانه شرایط دریافت اقامت دائم و موقت دانمارک را شرح می‌دهیم اما هر زمان که می‌خواهید اقدام کنید، مجددا تحقیقات بیشتری را انجام دهید.

 

شرایط اقامت دائم در دانمارک

برای اخذ اقامت دانمارک به صورت دانمارک حتما باید واجد شرایطی از جمله موارد زیر باشید:

 • سن شما باید بیش‌تر از 18 سال باشد.
 • باید با استفاده از یکی از مجوزهای اقامت موقت در کشور دانمارک اقامت داشته باشید.
 • باید همچنان واجد شرایط ویزای اقامت موقت خود باشید.
 • لازمه دریافت اقامت دائم دانمارک، اقامت بدون‌وقفه و قانونی به مدت هشت سال در این کشور است.
 • شما نباید هیچ‌گونه سوء‌سابقه‌ای داشته باشید. (در صورتی که مرتکب جرمی شده و بیش از شش ماه محکومیت داشته باشید، امکان دریافت اقامت به صورت دائم برای شما وجود ندارد.)
 • شما نباید هیچ‌گونه بدهی عمومی داشته باشید که به تعویق افتاده باشد. این بدهی‌ها شامل مالیات‌ها، عوارض‌ها، هزینه‌های مهدکودک، وام مسکن وغیره می‌شود.
 • شما نباید از مزایای اجتماعی استفاده کرده‌ باشید.
 • باید یک اظهارنامه خودحمایتی و اقامت را بپذیرید.
 • برای دریافت اقامت دانمارک به صورت دائمی باید حتما شاغل باشید. به طوری که باید ثابت کنید در یک موقعیت شغلی دائمی و بدون پایان کار مشغول هستید یا شغل خود را ادامه می‌دهید و خوداشتغال هستید.
 • یکی دیگر از شرایط دریافت این مجوز فعالیت نکردن علیه تثبیت هویت خود است. (اگر شما مدرک هویتی جعلی همچون شناسنامه یا پاسپورت جعلی، مدارک هویتی شخصی دیگر یا اطلاعات نادرستی را درباره هویت خود ارائه دهید، به معنای فعالیت علیه تثبیت هویت خود است.)
 • باید مهارت خود در زبان دانمارکی را با شرکت در آزمون زبان دانمارکی سطح 2 یا سطح مساوی اثبات کنید.
 • باید حداقل به مدت سه سال و 6 ماه فردی شاغل بوده باشید.

 

شرایط اخذ اقامت دائم دانمارک تنها در 4 سال

پیش‌تر گفته شد که برای دریافت اقامت در کشور دانمارک به صورت دائمی باید حتما حداقل هشت سال در این کشور اقامت داشته باشید اما جالب است بدانید تحت شرایط خاص این زمان کاهش پیدا می‌کند. به طوری که اگر شما واجد شرایط زیر باشید، می‌توانید تنها با چهار سال اقامت دانمارک، اقامت دائمی آن را دریافت کنید:

 • قبولی در آزمون سطح 3 زبان دانمارکی
 • شاغل بودن طی چهار سال گذشته قبل از اقدام برای درخواست اقامت دائم
 • قبولی در امتحان شهروند فعال یا اثبات شهروندی فعال
 • بالاتر بودن درآمد شما از حد متوسط به صورت سالانه

 

افراد معاف از شرایط اقامت دائم

بر اساس قوانین کشور دانمارک برخی از افراد از شرایط ذکر شده برای اخذ اقامت دائم این کشور معاف هستند. از جمله این افراد باید به کسانی که معلولیت دارند، بازنشستگان در سن کم و مستمری‌بگیران در سن کم اشاره کنیم.

افراد مستمری‌بگیر از رعایت شرایطی همچون شاغل بودن در سه سال و 6 ماه یا چهار سال قبل از درخواست معاف هستند.

 

شرایط اقامت موقت در دانمارک

اگر از جمله افرادی هستید که برای تحصیل، کار وغیره قصد دارید به مدت کم‌تر از دو سال اقامت دانمارک داشته باشید، باید بدانید شرایط دریافت هر یک از ویزاهای اقامت موقت این کشور متفاوت است. اما شرایط کلی اخذ این ویزاها عبارت هستند از:

 • شما باید بیش‌تر از 18 سال سن داشته باشید.
 • دریافت این ویزاها مستلزم دریافت قرارداد کاری یا نامه پذیرش از یکی از دانشگاه‌های دانمارک است.
 • یکی دیگر از شرایط دریافت مجوز اقامت موقت در دانمارک تامین مخارج خود در مدت زمان اقامت در این کشور است.
 • بیمه مسافرتی از دیگر شرایط اخذ ویزای موقت این کشور محسوب می‌شود.
 • شما باید یک مکان مناسب برای اقامت در دانمارک داشته باشید.
 • عدم سوءسابقه نیز جز این شرایط است.
 • تسلط کافی به زبان این کشور داشته باشید.
 • و بسیاری موارد دیگر.

 

چه مدارکی را برای ارائه درخواست اقامت در کشور دانمارک تهیه کنیم؟

اگر برای دریافت اقامت دانمارک به صورت دائم یا اخذ ویزاهای موقت این کشور شرایط لازم را دارید، باید مدارک لازم را تهیه کنید. مدارک مورد نیاز برای اقامت دائم و موقت در این کشور تاحدودی مشابه است اما در مواردی نیز احتمال دارد از شما ارائه مدارک اضافه‌تری درخواست شود.

 

مدارک مورد نیاز برای اقامت موقت در دانمارک

مدارک مورد نیاز برای اقامت موقت در دانمارک

از جمله مدارکی که برای دریافت ویزاهای اقامت موقت در دانمارک باید تهیه کنید، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پاسپورت دارای بیش از سه ماه اعتبار بیش‌تر مدت اقامت شما
 • عکس در سایز عکس پاسپورت و با قوانین ویزای شینگن
 • فرم درخواست ویزای پر شده
 • مدارکی برای اثبات داشتن مکان مناسب برای اقامت
 • مدارکی مبنی بر توانایی کافی برای تامین مخارج
 • رسید پرداخت هزینه‌های ویزای مورد نظر.

علاوه بر این‌ها برای دریافت ویزای کاری باید قرارداد کار، برای دریافت ویزای تحصیلی باید نامه پذیرش در یکی از دانشگاه‌های دانمارک و برای ویزای الحاق خانواده باید مدارکی برای اثبات چگونگی رابطه خانوادگی ارائه دهید.

 

مدارک مورد نیاز برای اقامت دائم در دانمارک

در صورتی که به دنبال اقامت دانمارک به صورت دائمی و همیشگی هستید، باید مدارک زیر را تهیه کنید:

 • مدارکی مبنی بر مهارت کافی شما در زبان دانمارکی
 • اسنادی برای اثبات داشتن مسکن مناسب در این کشور
 • مدارکی برای اثبات اشتغال خود از جمله قرارداد کاری، اظهارنامه‌های مالیاتی وغیره
 • اسناد کسب درآمد در این کشور
 • مدارکی که نشان‌‌دهنده شهروندی فعال
 • مدارک اظهارنامه پزشکی مبنی بر معلولیت
 • مدارکی برای اثبات اعطای مستمری‌ زودرس به شما
 • اسناد مراقبت از کودک بسیار بیمار.

سه مورد آخر از مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت در دانمارک به صورت دائم تنها در صورت وجود باید ارائه شوند.

 

مراحل اخذ اقامت موقت و دائم دانمارک

پس از اینکه مدارک مورد نیاز را تهیه کردید، زمان آن رسیده است که برای ثبت درخواست اقامت در این کشور به صورت موقت یا دائم اقدام کنید. در این رابطه باید بدانید مراحل ثبت درخواست برای این دو نوع اقامت دانمارک تاحدودی مشابه است و به همین دلیل ما در ادامه به صورت کلی به ذکر آن‌ها می‌پردازیم:

 • ابتدا باید به سایت آژانس بین‌المللی استخدام و ادغام یا اداره مهاجرت کشور دانمارک (SIRI) مراجعه کنید.
 • در این سایت باید شناسه سفارش به صورت موردی ایجاد کنید.
 • سپس با ایجاد شناسه سفارش پرونده باید به انتخاب نوع ویزای مورد نظر بپردازید.
 • در این مرحله باید تمام اطلاعات شخصی خود را به‌درستی وارد کنید.
 • پس از تکمیل اطلاعات، شماره شناسه دستور پرونده خود را دریافت خواهید کرد.
 • حال زمان پرداخت هزینه‌ها و دریافت رسید آن‌ها است.
 • سپس باید مدارک لازم برای ویزای مورد نظر را تهیه کنید.
 • در این مرحله باید فرم مربوط به ویزای انتخابی را به صورت صحیح و کامل پر کنید.
 • در نهایت باید فرم درخواست را به همراه مدارک، رسید هزینه‌ها و اطلاعات بیومتریک خود ارسال کنید.

امکان طی این مراحل به صورت آنلاین و حضوری وجود دارد. به طوری که می‌توانید با مراجعه به مرکز سفارت دانمارک در نزدیکی محل زندگی خود مراجعه و این مراحل درخواست را طی کنید. اما در هر صورت توصیه می‌کنیم برای اخذ اقامت دانمارک از یک مشاور یا وکیل متخصص در این زمینه کمک بخواهید.

 

هزینه اقامت در کشور دانمارک چقدر است؟

اگر شما نیز جز آن دسته از افراد هستید که هزینه اقامت در این کشور به یکی از دغدغه‌های بزرگ شما تبدیل شده است، باید بدانید این هزینه ثابت نیست. عوامل بسیاری بر کاهش یا افزایش هزینه درخواست اقامت در دانمارک تاثیر دارند و حتی سالانه ممکن است این هزینه افزایش پیدا کند.

نکته دیگر در این رابطه این است که نه‌تنها هزینه اقامت دائم با هزینه اقامت موقت تفاوت دارد بلکه هزینه هر یک از ویزاها برای اقامت موقت با دیگری متفاوت است. بنابراین در این بخش به صورت حدودی هزینه هر یک از این ویزاها را ذکر می‌کنیم:

 • هزینه ویزای اقامت دائم: حدود 10330 کرونه یا 1400 یورو
 • ویزای کاری موقت دانمارک: 4405 کرونه یا 590 یورو
 • ویزای خانواده دانمارک: 2920 کرونه یا 390 یورو
 • ویزای تحصیلی دانمارک: 1890 کرونه یا 250 یورو.

 

تمدید اقامت موقت در کشور دانمارک

یکی از سوالات مهمی که درباره اقامت دانمارک به صورت موقت مطرح می‌شود، این است که آیا امکان تمدید برای این اقامت وجود دارد یا خیر؟ در پاسخ به این سوال باید بدانید تحت برخی شرایط می‌توان ویزای اقامت موقت این کشور را تمدید کرد.

به‌عنوان مثال اگر شما با استفاده از ویزای کاری در دانمارک مشغول به کار شده باشید و همچنان در موقعیت شغلی خود فعالیت کنید، می‌توانید این ویزا را تمدید کنید. این نکته در رابطه با ویزای تحصیلی و ادامه تحصیل در دانشگاه خود نیز صادق است.

البته توجه داشته باشید برای تمدید ویزای خود حداکثر سه ماه پیش از اتمام اعتبار ویزا باید اقدامات لازم را انجام دهید. زیرا در غیر این صورت با رد درخواست تمدید ویزای اقامتی خود در کشور دانمارک مواجه خواهید شد.

 

دریافت شهروندی دانمارک با کمک اقامت دائم این کشور

دریافت شهروندی دانمارک با کمک اقامت دائم این کشور

یکی دیگر از چالش‌های افراد برای اقامت در دانمارک این است که می‌خواهند شهروندی این کشور را نیز دریافت کنند. اگر شما نیز جز این دسته از افراد هستید، باید بدانید دریافت شهروندی دانمارک شرایط به‌خصوصی دارد و بسیار به مجوز اقامت دائم وابسته است.

به طوری که یکی از شروط اصلی آن اقامت قانونی به مدت هشت سال در این کشور است. همچنین اقامت دائم در دانمارک پیش‌نیاز دریافت شهروندی این کشور محسوب می‌شود. بنابراین تنها در این دو صورت می‌توانید برای دریافت این مورد درخواست دهید.

 

جمع بندی

از آنجاکه امروزه کشور دانمارک یکی از بهترین مقاصد اروپایی برای مهاجرت به شمار می‌رود، در این مقاله به هر آنچه باید درباره اقامت دانمارک بدانید، پرداخته شد. به طوری که ابتدا با مزایای مختلف زندگی و اقامت در این کشور از جمله زندگی ایمن، کار کم‌تر، بهره‌مندی از مراقبت‌ بی‌نظیر از کودکان وغیره آشنا شدید.

همچنین دانستید که اقامت در دانمارک به دو شکل موقت و دائم است و اقامت موقت نیز ویزاهای مختلفی از جمله کاری، دانشجویی، خانوادگی وغیره دارد. علاوه بر این‌ها متوجه شدید شرایط، مدارک و مراحل درخواست و اخذ اقامت دائم و موقت این کشور در بسیاری موارد متفاوت است.

از دیگر نکات گفته شده در این متن نیز می‌توان به تمدید اقامت موقت دانمارک، دریافت شهروندی دانمارک با اقامت دائم و هزینه درخواست و دریافت اقامت در این کشور اشاره کرد. در نهایت اگر برای دریافت اقامت در کشور دانمارک به کمک بیش‌تری نیاز دارید، پیشنهاد می‌دهیم از مشاوره متخصصان ما در موسسه مهاجرتی صبا ویزا غافل نشوید.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[امتیاز: 2 میانگین: 5]

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

 1. مهدی خورشیدی
  30 بهمن 1401
  پاسخ

  خوب بود.ممنون.

  • تحریریه صباویزا
   28 مرداد 1402
   پاسخ

   سپاس از توجه شما

برای مشاوره رایگان کلیک کنید