لوگو صبا ویزا

اقامت کاری اتریش

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه اقامت کاری اتریش و جزئیات آن به دست بیاورید، می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس بگیرید و به کمک مشاوران باتجربه و حرفه‌ای این موسسه، به پاسخ تمام سوالاتتان دست بیابید.
مشاوره رایگان

در صورتیکه شما یک کارمند واجد شرایط و شهروند یک کشور خارج از اروپا هستید که مایل به زندگی و کار در اتریش می باشد برای انجام این کار شما نیاز به کارتٖ Red-White-Red Card دارید. شما و اعضا خانواده خود میتواتید کارت Red-White-Red را در خواست کنید و این کارت برای ۲۴ ماه صادر میشود.

مراحل اخذ ویزای کاری اتریش

 1. دریافت دعوت نامه از طرف شخصی که دارای شرکت معتبر در اتریش است. فراموش نشود فقط داشتن پیشنهاد شغلی کافی نیست و شما باید از کارفرما یا پشتیبان خود دعوت نامه را داشته باشید در این نوع ویزا شخص میتواند به مدت کمتر از 2 سال کار کند.
 2. آگهی برای جذب نیروی کار که چندین مرحله را در پی دارد ابتدا این آگهی در کشور اتریش منتشر میشود پس از آن سه ماه در اتحادیه اروپا و در صورتی که شخص مورد نر پیدا نشد کارفرما میتواند از کشور های دیگر نیرو جذب کند. وقتی شخص در این آگهی پذیرش شد میتواند برای اخذ ویزای کار اقدام کند.لازم به ذکر است که کارفرما باید حقوقی را در نظر بگیرد که تمامی هزینه های ورود کارگر و خانواده وی را تحت پوشش قرار دهد این هزینه بدون درصد پرداختی مالیات باید محاسبه گردد در واقع این روشی تقریبا دشوار است چرا که داخل این کشور و در اتحادیه اروپا افراد زیادی هستند که واجدالشرایط باشند
 3. اقدام از طریق مهارت های کاری مورد نیاز در آن کشور Skill Worker
 4. اقدام برای یافتن پشتیبان بعد از اتمام دوره تحصیلی که باعث می شود شما به طور رسمی و قانونی در آن کشور مشغول به کار

اقامت کاری اتریش

شرایط اخذ اقامت اتریش

فردی که به تحصیل در اتریش مشغول است میتواند به طور نیمه موقت مشغول به کار شود و به دنبال فرصت های مناسب شغلی برای کار تمام وقت باشد فرد محصل زمانی که آگهی مناسب را پیدا کرد درخواست خود را برای کار میدهد و  یا صبر میکند که به انتهای مدت زمان تحصیلی وی نزدیک شود و برای کار تمام وقت اقدام نماید. پس از یافتن کار موردنظر و پرداخت مالیات از حقوق دریافتی به مدت ۳ یا ۴ سال در این کشور متقاضی میتواند براس اقامت دائم اقدام کند.

شما برای کار در اتریش ابتدا ۶ ماه ویزا میگیرید و پس از یافتن کار مربوط از طریق کارفرما به اداره کار معرفی میشود و مدارک مورد نیاز ارائه میشود و کارت اجازه کار و یا همان کارت قرمز سفید قرمز است به شما تعلق می گیرد که میتوانید با داشتن کارت میتواندی بدون محدودیت و چهارچوب قوانین خاصی به کار بپردازید

این کارت برای افراد زیر صادر میشود:

 • کارگران واجد شرایط  (Very highly qualified workers)
 • کارگران و متخصصین در مشاغلی که نادر هستند (Skilled workers in shortage professions  )
 • نیروی کار در شغل هایی که کلیدی هستند (Other key workers )
 • فارغ التحصیلان دانشگاه ها و کالج های خارج از کشور اتریش(Graduates of universities and colleges of higher education in Austria)

اگر شرایط زیر را برآورده سازید اقامت کشور اتریش به شما اعطا می گردد:

 • معیار مناسب معیشت:

شما باید درآمد شخصی منظم داشته باشید تا بتوانید هزینه های زندگی خود را بدون استفاده از کمک های رفاهی از مقامات محلی پزداخت کنید. درآمد ماهیانه منظم باید برابر با نرخ مرجع مقرری قانون عمومی اجتماعی باشد.

 •  پوشش بیمه درمانی:

برای اقامت در اتریش، شما باید پوشش بیمه درمانی داشته باشیدکه مزایای آن را اتریش تامین میکند و تمام خطرات را پوشش میدهد

 • مسکن مناسب:
  متقاضی باید شواهدی از یک حق قانونی مانند یک قرارداد اجاره نامه ارائه نماید که ثابت کند این مکان ازنظر اندازه برای خانواده شخصی متقاضی مناسب است.در نظر داشته باشید که محل اقامت رایگان که میتواند در هر زمان بدون اطلاع قبلی لغو شود این الزام را برآورده نمی کند زیرا هیچ قراردادی برای اقامت قانونی وجود ندارد بنابراین اگر شما با خویشاوندان خود در اتریش زندگی میکنید باید قراردادی بین طرفین متعقد شود و ارائه داده شود.
 • تهدیدی برای نظم عمومی یا امنیت از سمت شما وجود نداشته باشد.

اقامت شما نباید برخلاف نم عمومی یا امنیت عمومی باشد و یا به طور قابل توجهی روابط اتریش با کشورهای دیگر را تحت تاثیر قرار دهد.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[امتیاز: 3 میانگین: 4.7]

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

برای مشاوره رایگان کلیک کنید