لوگو صبا ویزا
بهترین رشته های تحصیلی برای مهاجرت به فرانسه

بهترین رشته های تحصیلی برای مهاجرت به فرانسه

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در مورد بهترین رشته ها برای مهاجرت به فرانسه و جزئیات آن به دست بیاورید، می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس بگیرید و به کمک مشاوران باتجربه و حرفه‌ای این موسسه، به پاسخ تمام سوالاتتان دست بیابید.

مشاوره رایگان فرم ارزیابی اولیه

امروزه روش‌های مختلفی برای مهاجرت به کشور فرانسه وجود دارد که شما می‌توانید از هریک از این روش‌ها استفاده کرده و از مزایای آن بهره‌مند شوید. در میان این روش‌ها تحصیل در فرانسه و مهاجرت تحصیلی به این کشور می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌هایی باشد که پیش روی شما قرار دارد. امروزه دانشگاه‌های کشور فرانسه این امکان را برای شما فراهم کرده‌اند تا بتوانید در بهترین حالت به این کشور مهاجرت کنید. برای این کار شما باید با بهترین رشته های تحصیلی برای مهاجرت به فرانسه آشنا شوید.

آشنایی با این رشته‌های تحصیلی به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید در سریع‌ترین زمان ممکن نامه پذیرش خود را از دانشگاه‌های این کشور دریافت کرده و مراحل مهاجرت را طی کنید. ما در ادامه این مطلب قصد داریم کمی بیشتر درباره بهترین رشته‌های دانشگاهی که در حال حاضر در کشور فرانسه وجود دارند صحبت کرده و برخی از مهم‌ترین این رشته‌ها را به شما معرفی کنیم. پس اگر شما هم علاقه‌مند به داشتن اطلاعات بیشتر در این زمینه هستید حتما ادامه این مطلب را بادقت مطالعه کنید.

رشته پزشکی برای مهاجرت به فرانسه
فهرست عناوین

پزشکی و پیراپزشکی

رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی از جمله محبوب‌ترین و بهترین رشته های تحصیلی برای مهاجرت به فرانسه به شمار می‌آیند؛ چراکه امروزه نیاز به نیروهای پزشکی در این کشور بسیار احساس می‌شود و به همین علت نیز دولت کشور فرانسه تمرکز ویژه‌ای روی استعدادهای ناب پزشکی در دنیا دارد. دانشگاه‌هایی که در کشور فرانسه در زمینه پزشکی فعالیت دارند هرساله تعداد زیادی از دانشجوهای مستعد را از سراسر دنیا می‌پذیرند. ازآنجایی‌که رشته پزشکی یک رشته پول‌ساز نیز به شمار می‌آید گزینه مناسبی برای مهاجرت خواهد بود.

نکته بسیار مهم دیگری که باید به آن دقت داشته باشید این است که رقابت در این رشته برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های کشور فرانسه بسیار زیاد است و به همین علت شما برای این‌که موفق به مهاجرت به کشور فرانسه از طریق تحصیل در رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی شوید باید رزومه خوب و قوی را برای خود ایجاد کرده باشید تا اجازه تحصیل در این کشور به شما داده شود. از طرف دیگر داشتن فعالیت‌های تحصیلی و تحقیقی در حوزه پزشکی نیز می‌تواند شانس شما را برای تحصیل در دانشگاه‌های این کشور افزایش دهد.

هوش مصنوعی و علم داده

اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که علاقه‌مند به تحصیل در دانشگاه های فرانسه هستید باید بدانید که رشته‌های کامپیوتری نظیر هوش مصنوعی و علم داده جز محبوب‌ترین رشته‌های حوزه مهندسی و علوم کامپیوتر در این کشور به شمار می‌آیند و در حال حاضر تقاضای بسیار زیادی برای تحصیل در دانشگاه‌های کشور فرانسه در این رشته‌ها وجود دارد. به‌طورکلی در سال‌های اخیر رشته‌های هوش مصنوعی و علم داده به یکی از پرطرفدارترین رشته‌های دانشگاهی در دنیا تبدیل شده‌اند.

این مسئله در خصوص دانشگاه‌های کشور فرانسه نیز صدق می‌کند. پس اگر شما هم به دنبال بهترین رشته های تحصیلی برای مهاجرت به فرانسه هستید باید بدانید که رشته‌های دانشگاهی هوش مصنوعی و علم داده گزینه مناسبی برای شما هستند. یک مزیت بسیار مهم تحصیل در این رشته‌ها این است که شما پس از دوران تحصیل خود می‌توانید به‌سرعت وارد بازار کار شده و به درآمد بالایی نیز دست پیدا کنید.

نکته مهم دیگری که وجود دارد این است که با تحصیل در این رشته‌ها معمولا پس از دوران تحصیل دولت این کشور امکان تمدید ویزا و تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری را به‌سادگی هرچه تمام برای شما فراهم می‌کند.

رشته حقوق برای تحصیل در دانشگاه های کشور فرانسه

یکی از بهترین رشته های تحصیلی برای مهاجرت به فرانسه رشته حقوق است که می‌تواند مزایای بسیار زیادی را برای شما به همراه داشته باشد. دانشگاه‌های معتبر بسیار زیادی در کشور فرانسه وجود دارند که به شما کمک می‌کنند تا بتوانید بهترین مدارک تحصیلی را در رشته حقوق دریافت کنید. رشته حقوق یکی از رشته‌های علوم‌انسانی است که امروزه طرفداران زیادی در سراسر دنیا دارد. علاوه بر این‌که بازار کار این رشته در کشور فرانسه بسیار جذاب است، در سراسر دنیا نیز موقعیت‌های شغلی بسیار خوبی در این زمینه وجود دارد.

امروزه در دانشگاه‌های کشور فرانسه این امکان برای شما وجود دارد که بتوانید هم به زبان انگلیسی و هم به زبان فرانسوی در رشته حقوق مشغول به تحصیل شوید. این مزیت بسیار مهم در کمتر کشوری در قاره اروپا وجود دارد. نکته مهم دیگری که در خصوص مهاجرت به فرانسه با تحصیل در رشته حقوق باید بدانید این است که رشته حقوق در این کشور با استانداردهای قاره اروپا تدریس می‌شود. به همین علت نیز شما پس از دوران تحصیل خود می‌توانید در بسیاری از کشورهای مختلف اروپایی و حتی آمریکایی مشغول به کار شوید.

رشته دانشگاهی بیوتکنولوژی

یکی از رشته‌های بسیار جذاب دانشگاهی که امروزه در دانشگاه‌های کشور فرانسه تدریس می‌شود رشته بیوتکنولوژی است. شاید برای شما جالب باشد که بدانید دانشجویان و دانشگاه‌های کشور فرانسه بیشترین میزان اختراع در زمینه بیوتکنولوژی را در سال اخیر به دست آورده‌اند و همین مسئله نیز نشان می‌دهد که بیوتکنولوژی یکی از بهترین رشته های تحصیلی برای مهاجرت به فرانسه به شمار می‌آید. پس اگر شما هم علاقه‌مند به این حوزه هستید کشور فرانسه می‌تواند گزینه بسیار مناسبی برای مهاجرت شما باشد.

پس از دوران تحصیل شما در این رشته دانشگاهی موقعیت‌های شغلی متعددی پیش رویتان قرار خواهد داشت که از جمله آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • مهندسی زیست‌پزشکی
  • بیوشیمی
  • پژوهشگر بیوتکنولوژی
  • متخصص تولید زیستی
  • میکروبیولوژیست
  • و….

همان‌طور که مشاهده می‌کنید طیف موقعیت‌های شغلی که در این زمینه وجود دارند بسیار زیاد است و از طرف دیگر باید توجه داشت که میزان درآمدی که شما می‌توانید در این موقعیت‌های شغلی داشته باشید نیز نسبت به بسیاری از موقعیت‌های شغلی دیگر بالاست. تمامی این عوامل در کنار یکدیگر باعث می‌شوند تا تحصیل در این رشته یکی از بهترین روش‌ها برای اخذ ویزای تحصیلی فرانسه به شمار بیاید.

رشته حسابداری برای مهاجرت به فرانسه

تحصیل در رشته حسابداری در فرانسه

رشته حسابداری یکی از رشته‌های بسیار جذابی است که در حال حاضر در دانشگاه‌های کشور فرانسه تدریس می‌شود. این رشته امروزه فرصت‌های کاری بسیار جذابی را برای دانشجویان در سراسر دنیا فراهم کرده است؛ به‌طوری‌که هرساله تعداد زیادی از دانشجویان از سراسر دنیا تقاضای تحصیل در دانشگاه‌های این کشور را دارند. دانشجویانی که قصد تحصیل در رشته حسابداری را دارند علاوه بر تجربه علمی بهتر است که سابقه کاری نیز در این زمینه داشته باشند یا این‌که تحقیقاتی را در این حوزه انجام داده باشند.

هرچه رزومه شما در این رشته بهتر و قوی‌تر باشد به همان نسبت شانس بالاتری برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های این کشور خواهید داشت. دقت داشته باشید که حسابداری یکی از بهترین رشته های تحصیلی برای مهاجرت به فرانسه به شمار می‌آید و باتوجه‌به رقابت شدیدی که در این رشته وجود دارد بهتر است که با آمادگی کامل درخواست خود به‌منظور اخذ پذیرش از دانشگاه‌های کشور فرانسه را ارسال کنید.

نکته مهمی که در اینجا باید به آن دقت کنید این است که امروزه دانشگاه‌های کشور فرانسه بورسیه های تحصیلی فرانسه را نیز به دانشجویان علاقه‌مند به رشته حسابداری ارائه می‌دهند که می‌توانید از این فرصت نیز نهایت استفاده را ببرید.

رشته مدیریت برای تحصیل در دانشگاه های فرانسه

اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که علاقه‌مند به تحصیل در رشته مدیریت هستید باید بدانید که دانشگاه‌های کشور فرانسه می‌توانند یکی از بهترین گزینه‌هایی باشند که پیش روی شما قرار دارند. تحصیل در دانشگاه‌های این کشور در رشته مدیریت شما را در این زمینه به یک متخصص تبدیل می‌کند و به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید در کمترین زمان ممکن به موفقیت برسید. رشته مدیریت یکی از بهترین رشته های تحصیلی برای مهاجرت به فرانسه است.

یکی از دلایل بسیار مهمی که باعث محبوبیت این رشته می‌شود این است که شما هم می‌توانید به زبان انگلیسی و هم به زبان فرانسوی در این رشته مشغول به تحصیل شوید. البته باید دقت داشته باشید که تمامی دانشگاه‌های کشور فرانسه امکان تحصیل به زبان انگلیسی را فراهم نمی‌کنند؛ ولی تعداد قابل‌قبولی از آنها این قابلیت را به شما ارائه می‌دهند که می‌توانید از این فرصت استفاده کرده و از مزایای آن بهره‌مند شوید.

برای تحصیل در رشته مدیریت داشتن یک رزومه خوب و البته تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسوی لازم و ضروری است که حتما باید به این نکته دقت داشته باشید.

رشته های مهندسی

در کنار تمامی رشته‌های دانشگاهی که معرفی کردیم و آنها را در لیست بهترین رشته های تحصیلی برای مهاجرت به فرانسه قرار دادیم نباید رشته‌های مهندسی را فراموش کرد. رشته‌های مهندسی همیشه و در همه‌جا محبوبیت مخصوص به خود را دارند و همین عامل نیز باعث می‌شود تا بسیاری از افراد در زمینه‌های مختلف علاقه‌مند به تحصیل در این رشته‌ها باشند. نکته بسیار مهمی که درباره این رشته‌ها وجود دارد این است که آنها دارای بازار کار مخصوص به خود هستند و در نتیجه شما در هر جایی می‌توانید مشغول به کار شوید.

دانشگاه‌های کشور فرانسه امروزه در رشته‌های مهندسی حرف‌های زیادی برای گفتن دارند و در جایگاه علمی بسیار خوبی نیز قرار گرفته‌اند. همین مسئله نیز باعث می‌شود تا دانشجویانی که از این دانشگاه‌ها فارغ‌التحصیل می‌شوند خیلی راحت بتوانند وارد بازار کار شوند. نکته مهم دیگر این است که مدرکی که شما از این دانشگاه‌ها دریافت می‌کنید یک مدرک کاملا معتبر است و شما با دریافت آن می‌توانید در بسیاری از کشورهای مختلف دنیا مشغول به کار شوید.

از جمله محبوب‌ترین رشته‌های مهندسی در دانشگاه‌های کشور فرانسه می‌توان به مهندسی کامپیوتر، هوافضا، مکانیک، الکترونیک و مهندسی شیمی اشاره کرد.

رشته پرستاری برای مهاجرت به فرانسه

رشته پرستاری برای تحصیل در فرانسه

آخرین مورد از لیست بهترین رشته های تحصیلی برای مهاجرت به فرانسه که قصد داریم در این بخش درباره آن صحبت کرده و اطلاعات کاملی را در اختیار شما قرار دهیم رشته پرستاری است که امروزه دارای جذابیت‌های بسیار زیادی است و طرفداران زیادی را به خود جذب کرده است. رشته پرستاری یکی از رشته‌هایی است که در حال حاضر تقاضا برای نیروی کار آن به‌شدت در کشور فرانسه احساس می‌شود و به همین علت نیز شما می‌توانید با تحصیل در این رشته به درآمد بسیار خوبی در کشور فرانسه دست پیدا کنید.

نکته دیگری که درباره این رشته وجود دارد این است که مدرک رشته پرستاری که شما از دانشگاه‌های مختلف در کشور فرانسه دریافت می‌کنید این اجازه را به شما می‌دهد تا بتوانید در بسیاری از کشورهای مختلف در سراسر دنیا نیز مشغول به کار شوید و از این نظر محدودیتی برای شما وجود نداشته باشد. شاید برای شما جالب باشد که بدانید برای تحصیل در رشته پرستاری در کشور فرانسه نیز این امکان وجود دارد که شما از بورسیه‌های تحصیلی این کشور استفاده کنید.

این بورسیه‌های تحصیلی در برخی از مواقع تنها بخشی از هزینه‌های شما را پوشش می‌دهند و در برخی از مواقع نیز کل هزینه‌های تحصیل و زندگی شما در این کشور را پوشش خواهند داد.

سوالات متداول

در این بخش قصد داریم به برخی از رایج‌ترین سوالات در خصوص بهترین رشته های تحصیلی برای مهاجرت به فرانسه پاسخ دهیم.

بهترین رشته‌های مهندسی برای تحصیل در کشور فرانسه کدام رشته‌ها هستند؟

از جمله محبوب‌ترین رشته‌های مهندسی که در حال حاضر امکان تحصیل در آنها در دانشگاه‌های کشور فرانسه وجود دارد می‌توان به رشته‌های مهندسی مکانیک، مهندسی شیمی، مهندسی کامپیوتر، مهندسی عمران و هوافضا اشاره کرد.

پردرآمدترین رشته‌های دانشگاهی برای تحصیل در کشور فرانسه کدام رشته‌ها هستند؟

از جمله رشته‌های پردرآمدی که در حال حاضر در کشور فرانسه وجود دارند می‌توان به رشته‌های پزشکی، هوش مصنوعی و مهندسی داده، رشته‌های مهندسی، مدیریت و البته حسابداری اشاره کرد. با تحصیل در این رشته‌ها می‌توانید بیشترین میزان درآمد را در کشور فرانسه یا کشورهای دیگر تجربه کنید.

شرایط اخذ پذیرش در دانشگاه‌های فرانسه در کدام رشته‌های دانشگاهی سخت‌تر است؟

سخت‌ترین شرایط برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های کشور فرانسه مربوط به رشته‌های دانشگاهی پزشکی و پیراپزشکی است. در این رشته‌ها تقاضا برای ادامه تحصیل در کشور فرانسه زیاد است و همین تقاضای زیاد نیز باعث می‌شود تا شرایط سختی برای پذیرش وجود داشته باشد.

سخن پایانی

آشنایی با بهترین رشته های تحصیلی برای مهاجرت به فرانسه به شما کمک می‌کند تا بتوانید بهترین گزینه را برای ادامه تحصیل خود انتخاب کنید. از جمله رشته‌های دانشگاهی که در حال حاضر در این کشور وجود دارند می‌توان به رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی، رشته‌های مهندسی مانند مهندسی کامپیوتر و علم داده، هوش مصنوعی و… اشاره کرد. هریک از این رشته‌ها دارای مزایا و شرایط خاصی هستند. برای به‌دست‌آوردن اطلاعات بیشتر در این زمینه حتما از خدمات موسسه مهاجرتی صباویزا نیز استفاده کنید.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[امتیاز: 1 میانگین: 5]

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

برای مشاوره رایگان کلیک کنید