لوگو صبا ویزا
تابعیت تولد ترکیه

تابعیت تولد ترکیه

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه تابعیت تولد ترکیه و جزئیات ثبت نام درآن را به دست بیاورید، می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس بگیرید و به کمک مشاوران باتجربه و حرفه‌ای این موسسه، به پاسخ تمام سوالاتتان دست بیابید.
مشاوره رایگان فرم ارزیابی اولیه
اخذ تابعیت ترکیه از طریق تولد

تابعیت رابطه‌ هر فرد را با حکومت نشان می‌دهد. تابعیت در اصطلاح حقوقی یعنی: عضویت فرد در جمعیت متشکل یک دولت. دو نوع تابعیت وجود دارد: تابعیت ذاتی و تابعیت اکتسابی

1- تابعیت ذاتی: تابعیتی است که فرد به‌محض به دنیا آمدن به‌طور خودکار آن را کسب می‌کند؛ که درکشورهای مختلف دنیا این امر به دو روش مختلف یا ترکیبی از دو طریق می‌باشد:

 • تابعیت خونی: در این تابعیت فرد تابعیت خود را از والدین خود کسب می‌نماید که تمام کشورهای دنیا تابعیت خونی را به رسمیت شناخته‌اند. گرچه در سال‌های اخیر کشورهای مهاجرپذیر محدودیت‌هایی در رابطه با این نوع تابعیت اعمال نموده‌اند که این امر به دلیل به دنیا آمدن فرد در خارج از کشور می‌باشد.
 • تابعیت خاکی: این نوع تابعیت بدین‌صورت است که فرد فارغ از اینکه والدینش دارای چه تابعیتی هستند، به‌محض تولد در خاک کشورهایی خاص، تابعیت آن کشور را به دست می‌آورد. درواقع از بین کشورهای توسعه‌یافته فقط کانادا و امریکا و ایرلند تابعیت خاکی را قبول دارند، یعنی افراد به‌محض تولد در خاک امریکا، کانادا و ایرلند تابعیت این کشورها را به دست می‌آورد.

2- تابعیت اکتسابی: نوع دوم تابعیت، تابعیت اکتسابی می‌باشد که تابعیتی است که فرد به هنگام تولد به دست نیاورده بلکه به دلیل شرایطی آن را اخذ نموده است. این تابعیت خود دارای چند بخش می‌باشد:

 • تابعیت تحصیلی: تابعیتی است که درنتیجه درخواست فرد صادر گشته که اعطای این نوع تابعیت در کشورهای مختلف شرایط خاص خود را دارد.
 • تابعیت تبعی: این تابعیت نه بااراده فرد بلکه به خواست فرد دیگری صادرمی گردد. مثل فرزندخوانده‌ی که با خواست پدر یا مادرخوانده‌اش تابعیت پدر یا مادر جدیدش را گرفته است.
 • تابعیت تحققی: این تابعیت درنتیجه ازدواج می‌باشد.
 • تابعیت اجباری: تابعیتی که درنتیجه اشغال کشور توسط کشوری دیگر و با تقسیم شدن وبه افراد تعلق می‌گیرد.
 • تابعیت افتخاری: این تابعیت به‌صورت بسیار استثنائی به افراد خاص به‌پاس تقدیر از آن‌ها اعطا می‌شود: مثل تابعیت کانادایی نلسون ماندلا یا تابعیت آمریکایی مادر ترزا
 • تابعیت تجاری: تابعیتی است که دولت به دلیل جذب سرمایه به کشور به افراد اعطا می‌نمایند. مثل کشور دومینیکا در دریای کارائیب.
 • تابعیت مذهبی: این تابعیت به دلیل مذهب شخص به‌محض ورود به آن کشور تعلق خواهد گرفت مثل تابعیت اسرائیلی به کشور یهودیان

  فهرست عناوین
تابعیت تولد ترکیه1
اخذ اقامت ترکیه از طریق تولد چگونه می‌باشد؟

نوزادی که درترکیه متولد می‌شود ملحق به تابعیت والدین است وبا تولد در خاک ترکیه، امکان اخذ تابعیت ترکیه را ندارد. به‌صورت کلی طفل متولدشده از پدر یا مادر ترکیه‌ای امکان اخذ تابعیت ترکیه را دارد حتی اگر خارج از خاک ترکیه متولد شود.

شرایط اخذ تابعیت ترکیه بسیار سخت است، در صورت پنج سال اقامت در خاک ترکیه و پرداخت بیمه و مالیات، شخص امکان اخذ اقامت دائم ترکیه را دارد و پس از گذشت هشت سال، می‌تواند درخواست پاسورت نماید. توجه داشته باشید باکارت اقامت دائم ترکیه، هیچ امتیازی جهت ورود به سایر کشورها به دست نخواهید آورد. بااین‌حال داشتن اقامت ترکیه دارای مزایای متعددی است که به چند مورد از آن اشاره می‌کنیم.

برخی از مزایای داشتن اقامت در ترکیه

 1. امکان دریافت اقامت دائم و پاسپورت کشور ترکیه
 2. تجارت آزاد و به‌دوراز تحریم در سراسر جهان
 3. افتتاح حساب‌های بین‌المللی بانکی در بانک‌های سراسر جهان
 4. دریافت تسهیلات، وام، جهت خرید مستغلات وسایل نقلیه و با بهره بسیار پایین (۱ تا ۴ درصد)
 5. امکان تحصیل ارزان در دانشگاه‌های کشور ترکیه (در مقایسه با فردی که با اقامت ایران برای دانشگاه کشور ترکیه اقدام می‌نماید هزینه‌های تحصیل بسیار ناچیز می‌شود.)
 6. امکان گشایش اعتبار (LC) بدون محدودیت
 7. تسهیلات در خصوص اخذ ویزا از کشورهای اروپا و آمریکا (برای فردی با پاسپورت ایران اخذ ویزای آمریکا بسیار مشکل است اما اگر شما کارت اقامت ترکیه را دارا باشید با داشتن موجودی حساب بانکی مشخص‌شده از سوی دولت امریکا به‌راحتی می‌توانید برای ویزای آمریکا اقدام کرده و احتمال رد شدن درخواست ویزای شما بسیار پایین است.

با تکمیل فرم مشاوره رایگان مشاوران صبا ویزا در اولین فرصت با شما تماس گرفته و به روز ترین اطلاعات در مورد مهاجرت به ترکیه را در اختیارتان قرار میدهند

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[امتیاز: 1 میانگین: 5]

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

برای مشاوره رایگان کلیک کنید