لوگو صبا ویزا
تحصیل در اتریش به زبان انگلیسی

تحصیل به زبان انگلیسی در اتریش

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه تحصیل به زبان انگلیسی در اتریش و جزئیات آن به دست بیاورید، می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس بگیرید و به کمک مشاوران باتجربه و حرفه‌ای این موسسه، به پاسخ تمام سوالاتتان دست بیابید.


مشاوره رایگان فرم ارزیابی اولیه

در سال های اخیر بسیاری از علاقه مندان به تحصیل در کشور های اروپایی، کشور اتریش را به عنوان مقصد نهایی خود انتخاب می نمایند. دلایل زیادی موجب گزینش این کشور برای ادامه ی تحصیل می باشد که به بررسی آن خواهیم پرداخت. امیدواریم با مطالعه ی این مقاله پاسخ سوالات خود را در زمینه تحصیل در  اتریش کسب نمایید.

درباره ی کشور اتریش بیشتر بدانیم:

کشور اتریش کشوری بسیار زیبا است که در مرکز قاره ی اروپا واقع شده است. این کشور 9 میلیون نفر جمعیت دارد و در میان رشته کوه های آلپ واقع شده است. زبان آلمانی زبان رسمی این کشور می باشد. وین پایتخت اتریش و بزرگترین شهر در شرق آن می باشد و قطب فرهنگی، اقتصادی و سیاسی این کشور محسوب می شود. لازم به ذکر است که این کشور یکی از مقاصد توریستی در اروپا است و سالیانه حدود 3 میلیون گردشگر به قصد تفریح وارد آن می شوند و از امکانات تفریحی و ورزشی رشته کوه های آلپ نظیر اسکی، کوهنوردی و … استفاده می کنند.

تحصیل در اتریش به زبان انگلیسی

اتریش کشوری بسیار زیبا است و دارای جاذبه های گردشگری فراوانی است و  شما به عنوان یک دانشجوی بین المللی هم از زیبایی این کشور بهره مند می شوید و هم در یکی از دانشگاه های این کشور مشغول به تحصیل می شوید. لازم به ذکر است که کشور اتریش امن ترین کشور جهان است و این مساله یکی از مزایای بی شمار زندگی و تحصیل در این کشور می باشد. همان طور که گفته شد شهر وین مهم ترین قطب اقتصادی کشور اتریش محسوب می شود و از این رو انتخاب این شهر، فرصت های شغلی و کاری بسیاری را برای دانشجویان بین المللی فراهم می آورد.

بیش از پنجاه موسسه آموزش عالی  در این کشور وجود دارد که شامل 22 دانشگاه دولتی، 21 دانشگاه کاربردی و 13 دانشگاه خصوصی می باشد. رشته هایی نظیر مدیریت اجرایی، علوم کامپیوتر، هنر، معماری، علوم سیاسی، اقتصاد، تئاتر و فیلم، پزشکی، مهندسی، روان شناسی، موسیقی شناسی، هوا شناسی، روزنامه نگاری و … در دانشگاه های این کشور ارائه می شود و شما می توانید با توجه به علایق خود در یکی از این رشته های فوق تحصیل خود را آغاز نمایید. رشته های علوم مهندسی، مهندسی الکترونیک، بازاریابی جزو رشته های پرطرفدار در اتریش می باشند. همچنین دانشجو می تواند در دوره های آنلاین بسیاری نظیر طراحی شبکه، پرستاری، الکترونیک، مدیریت منابع انسانی و … نیز ثبت نام کند. لازم به ذکر است از آنجایی که موسیقی و هنر نقش بسیار مهمی در فرهنگ این کشور دارد، این انتظار می رود که دانشگاه های زیادی در این کشور رشته هایی مرتبط با موسیقی و هنر ارائه می دهند.

هزینه ی تحصیل در این کشور به صورت نیمه رایگان و مقرون به صرفه است. بیش از 20000 دانشجوی بین المللی از 140 کشور در دانشگاه های این کشور مشغول به تحصیل هستند. برخی از دانشگاه های دولتی برنامه های تحصیلی خود را به زبان انگلیسی و آلمانی برگزار می کند. اکثر دانشگاه های خصوصی، برنامه های تحصیلی به زبان انگلیسی ارائه می دهند و بنابراین هزینه ی تحصیل در دانشگاه های خصوصی به مراتب بیشتر از دانشگاه های دولتی می باشد.

به منظور پذیرش در برنامه های تحصیلی به زبان آلمانی، مهارت زبان آلمانی فرد باید از طریق آزمون و یا مدرک زبانی تایید شود. لازم به ذکر است که برخی از دانشگاه های این کشور دوره هایی را به زبان انگلیسی برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهند. بیش از دویست برنامه ی تحصیلی به زبان انگلیسی برگزار می شود.  دانشگاه های وین، علوم کاربردی، وبستر و … از جمله دانشگاه های انگلیسی زبان در این کشور می باشند. مهارت زبانی دانشجو باید قبل از ثبت نام در دانشگاه مورد نظر محرز شود. از این رو ارائه ی مدرک زبانی معتبر آیلتس و تافل با نمره ی 6.5-6  الزامی می باشد.

لازم به ذکر است شرایط پذیرش در دانشگاه های مختلف متفاوت است و دانشجو باید پیش از پذیرش این اطمینان را حاصل نماید که آیا واجد شرایط دریافت پذیرش در دانشگاه انتخابی خود هست یا خیر.

تحصیل در اتریش به زبان انگلیسی

تحصیل در مقطع لیسانس در اتریش

اکثر رشته ها در این مقطع به زبان آلمانی ارائه می شود و تعداد رشته هایی که به زبان انگلیسی برگزار می شود بسیار محدود است. مدیریت اجرایی، شیمی کاربردی، توریسم و مدیریت،  انفورماتیک، مطالعات کاربردی در هنر، علم، فلسفه و چالش های جهانی، شیمی بیولوژیک (زیستی)، بیوتکنولوژی دارویی و پزشکی، مطالعات بازرگانی، مدیریت صادرات محور، مدیریت گردشگری و … از جمله رشته هایی است که به زبان انگلیسی ارائه می شود. شرایط پذیرش در دوره ی لیسانس در این کشور به مراتب سخت تر است و برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی در دانشگاه دولتی در اتریش دو شرط زیر ضروری است:

  • ارائه ی مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی 12 ساله
  • اشتغال به تحصیل در دانشگاه های سراسری ایران به مدت یک یا دو ترم

لازم به ذکر است که طول تحصیل در دوره ی لیسانس حدود 4 سال می باشد و دانشجو در این دوره مجوز 10 ساعت کار در هفته را دارد.

تحصیل در مقطع فوق لیسانس در اتریش

دانشجویانی که مدرک لیسانس خود را از دانشگاه سراسری دریافت کرده اند می توانند برای پذیرش در مقطع فوق لیسانس اقدام نمایند. پذیرش در بسیاری از رشته های تحصیلی به طور مستقیم می باشد. دروس ارائه شده در این دوره شامل دروس اجباری و اختیاری می باشد. لازم به ذکر است که تحصیل در رشته های علوم پزشکی مستلزم قبولی در آزمون ورودی و مصاحبه و به زبان آلمانی می باشد. این دوره دو سال به طول می انجامد و دانشجو در مقطع فوق لیسانس مجوز 20 ساعت کار در هفته را دارد.

تحصیل در مقطع دکتری در اتریش

دوره ی دکتری به زبان انگلیسی و آلمانی برگزار می شود. دانشجویانی که معدل بالا و مقالات بین المللی دارند می توانند درخواست بورسیه تحصیلی دهند و به طور رایگان در این مقطع مشغول به تحصیل شوند. پیدا کردن استاد راهنمایی که با موضوع پژوهش دانشجو موافقت کند، فرآیند دریافت بورسیه را تسهیل می بخشد. تحصیل در مقطع دکتری حدود چهار سال است و دانشجو در حین تحصیل مجوز 30 ساعت کار در هفته را دارد.

تحصیل در اتریش به زبان انگلیسی

مدارک مورد نیاز برای پذیرش تحصیلی در اتریش

  • اصل و ترجمه ی دانش نامه و ریز نمرات مقاطع پیشین (دبیرستان، پیش دانشگاهی، لیسانس و فوق لیسانس) به زبان آلمانی
  • اصل و ترجمه ی گواهی اشتغال به تحصیل از دانشگاه سراسری
  • ارائه مدرک زبان آیلتس برای دانشگاه های خصوصی
  • ارائه ی مدرک زبان آلمانی برای دانشگاه های دولتی
  • انگیزه نامه
  • توصیه نامه
  • اسکن پاسپورت
  • مدارک شناسایی (شناسنامه و کارت ملی)

پذیرش بدون مدرک زبان در اتریش

همانطور که گفته شد  زبان آلمانی زبان رسمی کشور اتریش است و دانشجویان برای تحصیل در دانشگاه های دولتی باید مدرک زبان آلمانی را ارائه دهند. اما تحصیل بدون مدرک زبان آلمانی نیز امکان پذیر است و دانشجو باید در یک دوره ی زبان  آلمانی به مدت یک تا دو سال شرکت کند. دانشجویانی که قصد تحصیل در برنامه های تحصیلی به زبان انگلیسی را دارند و فاقد مدرک زبان با نمره ی مورد نظر هستند نیزمی توانند در دوره های زبان انگلیسی شرکت کرده تا آمادگی لازم جهت پذیرش در رشته ی مورد نظرشان را کسب نمایند.

تحصیل در رشته های علوم پزشکی در اتریش

کشور اتریش در زمینه ی تحصیل در رشته ی پزشکی پیشتاز است و دانشگاه پزشکی وین یکی از بزرگترین دانشگاه های پزشکی در جهان است و از لحاظ بزرگی و عملکرد مشهور و سرآمد می باشد. تحصیل در رشته های علوم پزشکی برای دانشجویان بین المللی سخت به نظر می رسد، به این سبب که متقاضی باید یک دوره ی پیش پزشکی را به زبان آلمانی بگذراند. البته دانشگاه شرایطی را برای دانشجویانی که به سطح زبانی مورد نظر نرسیده اند فراهم می آورد و آن ها می توانند در یک دوره ی دو ساله آمادگی شرکت نمایند که شهریه آن 7700 یورو می باشد و آن ها می توانند در طی 4 قسط آن را پرداخت نمایند. در این دوره ها دروس شیمی، ریاضی، زیست شناسی و فیزیک تدریس می شود و در پایان دوره دانشجو باید در آزمون ورودی 8 ساعته شرکت نماید. دانشجو برای ثبت نام در این آزمون تا 31 مارچ فرصت دارد و آزمون ورودی در آغاز ماه جولای برگزار می شود و نتایج آن هفته ی اول آگوست اعلام می شود.

پس از قبولی در آزمون ورودی او می تواند در رشته ی مورد نظر خود مشغول به تحصیل شود. لازم به ذکر است که شهریه برای دانشجویان اتحادیه ی اروپا رایگان است و برای دانشجویان بین المللی حدود 800 یورو در سال می باشد. اقامت و سایر هزینه ها حدود 600 تا 800 یورو در ماه می باشد. لازم به ذکر است که برخی از دانشگاه ها خوابگاه هایی مدرن و مجهز و با شرایط عالی در اختیار دانشجویان قرار می دهند. همچنین دانشجو باید به این مساله توجه کند که ظرفیت محدودی برای پذیرش دانشجویان بین المللی در رشته های علوم پزشکی در دانشگاه های  این کشور در نظر گرفته شده است.

برگزاری دوره هایی برای آمادگی

دانشگاه ها یک دوره ی آمادگی برای رشته هایی نظیر پزشکی، مدیریت و حقوق برگزار می کنند. دانشجو با شرکت در این دوره ها می تواند آمادگی لازم را برای ادامه ی تحصیل در رشته مورد نظر خود را کسب نماید. علاوه بر این همان طور که گفته شد دانشجویان می توانند در دوره ی زبان شرکت کنند تا مهارت های زبانی خود را تقویت کرده و آمادگی لازم را برای آزمون کسب نمایند و همچنین برای ادامه ی تحصیل در رشته ی مورد نظرشان نیز آماده شوند.

بورسیه تحصیلی در اتریش

دانشجویان بین المللی در هر یک از مقاطع تحصیلی لیسانس، فوق لیسانس و دکترا می توانند از بورسیه های خاصی بهره مند شوند. معمولا ارائه ی مدارک تحصیلی با نمرات بالا و مدرک زبان از جمله شرایط عمومی دریافت بورسیه می باشد. شرایط لازم برای دریافت بورسیه به شرح زیر می باشد:

دریافت بورسیه در مقطع لیسانس: دریافت بورسیه در این مقطع سخت به نظر می رسد به این سبب که دانشجو باید معدل دیپلم ممتاز، مدرک زبان آلمانی در حد B2 و یا در برخی از دانشگاه ها C1، ثبت اختراع، نامه ی پذیرش از دانشگاه سراسری و گذراندن چند واحد درسی در این دانشگاه و حتی شرکت در آزمون ورودی برخی از رشته ها نظیر علوم پزشکی و هنر را ارائه دهد.

دریافت بورسیه در مقطع فوق لیسانس: معدل بالا در مقطع لیسانس، مدرک زبان آلمانی در حد B2 و یا در برخی از دانشگاه ها C1، انگیزه نامه، رزومه تحصیلی و کاری قوی، ارائه ی دو مقاله ی علمی و حتی شرکت در آزمون ورودی برخی از رشته ها نظیر علوم پزشکی و هنر از جمله شرایط دریافت بورسیه در این مقطع می باشد.

دریافت بورسیه در مقطع دکتری: رزومه ی قوی علمی و تحقیقاتی (مقاله علمی، طرح و برنامه ی پژوهشی و …)، مدرک زبان انگلیسی یا آلمانی در سطح عالی، انگیزه نامه برای دریافت بورسیه در این مقطع الزامی می باشد.

تحصیل در اتریش به زبان انگلیسی

در آخر این نکته را یاد آور می شویم با توجه به اینکه قوانین کشورها و شرایط پذیرش دانشگاه ها در حال تغییر است، زمانی که تصمیم به مهاجرت می گیرید با مشاورین ارشد در زمینه ی حقوق بین الملل و مهاجرت مشورت نمایید تا از آخرین اتفاقات روز آگاه شده و مطمئن ترین مسیر ممکن را جهت رسیدن به هدف تان انتخاب نمایید. در صورت تمایل می توانید با مشاوران ارشد موسسه اعزام دانشجوی صبا ویزاپلن تماس حاصل فرموده و به صورت رایگان پاسخ سوالاتتان را دریافت نمایید.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[امتیاز: 2 میانگین: 5]

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

برای مشاوره رایگان کلیک کنید