لوگو صبا ویزا

تحصیل پزشکی در سوئد

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه تحصیل پزشکی در سوئد و جزئیات آن به دست بیاورید، می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس بگیرید و به کمک مشاوران باتجربه و حرفه‌ای این موسسه، به پاسخ تمام سوالاتتان دست بیابید.

مشاوره رایگان فرم ارزیابی اولیه

کشور سوئد بهترین دانشگاه‌های پزشکی را دارد که همین امر باعث محبوبیت آن می‌شود. MBBS در دانشگاه‌ها یا کالج‌های سوئد برای سرمایه‌گذاری در زمان، امور مالی و کسب شغل بسیار ارزشمند است. MBBS در سوئد به دلیل استانداردهای آموزشی بالا با تکنیک‌های آموزشی مدرن و زیرساخت‌های مناسب، جایگاهی باورنکردنی در جهان به دست آورده است. در بیشتر مواقع یکی از رایج‌ترین مشکلاتی که مردم به خصوص دانشجویان در هنگام مهاجرت به آن برمی‌خورند، زبان‌ این کشور است.

اما ناگفته نماند که بیشتر سوئدی‌ها به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند و یکی از 80 کشور غیربومی است که به مکالمه زبان انگلیسی مهارت دارند. در این مقاله تمامی نکاتی که لازم است برای تحصیل پزشکی در سوئد بدانید را عنوان کرده‌ایم و موسسه مهاجرتی صبا ویزاپلن در کنار شما است تا راهنمای شما در زمینه امور مهاجرتی باشد.

درباره کشور سوئد بیشتر بدانید

سوئد کشوری در شمال اروپا است و در شبه جزیره اسکاندیناوی قرار دارد. جمعیت این کشور 9.9 میلیون نفر است. این کشور با نروژ، فنلاند، دریای بالتیک و خلیج بوتنیا همسایه است. هزاران دریاچه، نهر، کوه و تپه‌ دارد. آب‌و‌هوای سوئد معتدل و برای دانشجویانی که از کشورهای مختلف مهاجرت می‌کنند مناسب خواهد بود. شاید برای برخی از افراد فصل زمستان به دلیل داشتن دمای کمتر از 30 درجه سانتیگراد کمی سخت به نظر برسد. اما دمای تابستان نیز +20 درجه سانتیگراد است و این عالی است.

چرا MBBS در سوئد؟

مطالعه MBBS در سوئد برای دانشجویان به دلایل زیر بهترین انتخاب است:

 • پذیرش آسان است و آزمون ورودی در اکثر دانشگاه‌ها و کالج‌ها نیاز نیست.
 • برنامه‌های درسی بر پایه کشور آمریکا است و تدریس دروس اکثرا به زبان انگلیسی خواهد بود.
 • هزینه تحصیل پزشکی در سوئد در مقایسه با دانشگاه‌های سایر کشورها مقرون‌به‌صرفه‌تر است.
 • تکنیک‌های تدریس پیشرفته است و همراه با امکانات زیاد و مجهز به زیر‌ساخت‌های عالی و مناسب است.
 • مدرک معتبری از هر یک از کالج‌ها دریافت خواهید کرد.
 • شغل مناسبی پس از گذراندن MBBS به راحتی در سراسر جهان پیدا خواهید کرد
 • بیشتر درس‌ها به صورت عملی ارائه می‌شوند که همین امر علاقه دانشجویان را به یادگیری و آن موضوع دروس افزایش می‌دهد.

تحصیل پزشکی در سوئدشرایط تحصیل MBBS در سوئد

دانشجویانی که تمایل دارند در کشور سوئد در رشته پزشکی تحصیل کنند، باید شرایط زیر را داشته باشند:

 • دانشجویان باید حداقل کلاس دوازدهم بوده و در فیزیک، شیمی و زیست‌شناسی مجموعا 50٪ نمره را کسب کرده باشند.
 • دارای حداقل 17 سال سن باشند.
 • واجد شرایط آزمون NEET با نمره قبولی باشند.
 • درک زبان انگلیسی حداقل تا سطح متوسط الزامی است.
 • دانش‌آموزان نباید بیشتر از 25 سال سن داشته باشند.

شرایط لازم برای اخذ پذیرش تحصیل پزشکی در سوئد

برای اخذ پذیرش جهت تحصیل MBBS در سوئد داشتن مدارک زیر مورد نیاز و ضروری خواهد بود. برخی از این شرایط با تحصیل MBBS در سوئد یکسان است:

 • دانش‌آموزان باید در فیزیک، شیمی و زیست‌شناسی مجموعا 50 % نمرات را کسب کنند.
 • داشتن مقطع متوسطه زبان انگلیسی الزامی است.
 • حداقل 17 سال سن تا تاریخ 31 دسامبر یا قبل از آن در سال پذیرش لازم است.
 • باید در آزمون ورودی NEET که توسط NTA برگزار می‌شوند واجد شرایط باشند.
 • نباید بیش از 25 سال سن داشته باشند.

اخذ ویزا تحصیلی برای MBBS در سوئد

دانشجویان باید فرم درخواست آنلاین را با جزئیات مدارک مورد نیاز پر کنند. سپس دانشجویان نامه‌ای را از طرف دانشگاه دریافت خواهند کرد. همچنین باید هزینه MBBS در سوئد را پرداخت کرده و برای ویزا اقدام کنند. پس از دریافت کارت ویزا دانشجویی، می‌توانند بلیط خود را رزرو کنند!

چرا در سوئد پزشک شویم؟

سوئد، مانند همه کشورهای اسکاندیناوی، به دلیل کیفیت بالای زندگی خود و سیستم مراقبت‌های بهداشتی خوب شناخته شده است. در این کشور به دلیل افزایش جمعیت به خصوص افراد مسن مانند سایر کشورها، نیاز بیشتری به دکتر دارند. بنابراین تقاضا برای پزشک بالا است و همین امر تحصیل پزشکی در سوئد را مناسب می‌کند.

بهترین دانشگاه‌های پزشکی در سوئد

مسلما برای کسب معلومات و سواد بیشتر باید در بهترین دانشگاه‌ها تحصیل کنید و این امری بسیار بدیهی است. پس دانستن اسامی بهترین دانشگاه‌های پزشکی در سوئد برای شما مهم و ضروری محسوب می‌شود که در ادامه با آن‌ها آشنا می‌شوید:

1) دانشگاه کارولینسکا

دانشگاه پزشکی کارولینسکا یا موسسه رویال کارولین در استکهلم سوئد قرار دارد و به عنوان برترین دانشکده پزشکی و همچنین یکی از بهترین دانشکده‌های پزشکی در جهان محسوب می‌شود.

کارولینسکا در سال حداکثر 160 متقاضی می‌پذیرد. در حال حاضر دارای گسترده‌ترین رشته‌های پزشکی و دوره های ارائه شده در کشور است. دروسی که در این دانشگاه تدریس می‌شوند هم به زبان سوئدی و هم به زبان انگلیسی است. بنابراین دانستن هر دو زبان به همراه سایر مدارک لازم برای اخذ پذیرش ضروری است. واحدهای درسی در رابطه با فرد سالم، فرد بیمار، پزشکی بالینی، جراحی، پزشکی حسی عصبی، روانپزشکی، تولید مثل و توسعه و سلامت اجتماعی، محیطی و غیره است.

2) دانشگاه لوند

دانشگاه لوند یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های اروپای شمالی است که در سال 1666 تأسیس شد. لوند یک دانشکده دولتی است که به مرور زمان پیشرفت و رشد کرد. اکنون در دسته یکی از بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل پزشکی در سوئد محسوب می‌شود که در منطقه جنوبی اسکانیا قرار دارد. دوره پزشکی در لوند تا 5.5 سال طول می‌کشد که یازده ترم را شامل می‌شود.

5 ترم اول به یادگیری مبتنی بر حل مسئله می‌پردازد. جدای از سخنرانی، دانشجویان در تمرینات گروهی، مطالعات موردی و تمرین بالینی شرکت می‌کنند. ترم‌های 6 تا 9 بر دانش تشخیص و نحوه استفاده از آن‌ها در درمان بیماری تمرکز دارند. ترم 10 بر روی پروژه‌های تحقیقاتی  و ترم آخر به مطالعات بالینی و دروس انتخابی اختصاص دارد.

3) دانشگاه اوپسالا

دانشگاه اوپسالا که در سال 1477 تأسیس شد، یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های اروپا است که هنوز  فعال است.

ترم‌های 1 تا 4 شامل دوره‌های مقدماتی پزشکی، از جمله آناتومی بالینی، نوروبیولوژی و پیشرفت حرفه‌ای می‌شود. ترم‌های 5 تا 9 آموزش‌های بالینی را دربر‌می‌گیرد، در حالی که ترم 10 بر کار مستقل متمرکز است. دانشجویان ترم آخر خود را در بیمارستان سپری می‌کنند و در حوزه‌های مراقبت‌های اضطراری، طب کار یا محیط‌زیست و پزشکی خانواده مشغول به کار و یادگیری بیشتر می‌شوند.

بر این اساس، دانشجویان آزاد هستند تا برنامه منحصربه‌فرد خود داشته باشند به این طریق که ترکیبی از دوره‌های مستقل را متناسب با خواسته خود انتخاب می‌کنند، به جز برنامه‌هایی که منجر به اخذ مدرک حرفه‌ای و دوره کارآموزی می‌شود.

4) دانشگاه گوتنبرگ

یکی از بهترین دانشگاه‌های پزشکی سوئد است که در سال 1891 تأسیس شد. گوتنبرگ یک دانشگاه دولتی و شهری است که رشته‌های مختلفی را ارائه می‌دهد و جزو بزرگترین دانشگاه‌های کشورهای شمال اروپا است.

برجسته‌ترین رشته‌های آن شامل افزایش سن و سالخوردگی، سرطان، متابولیسم، علوم اعصاب، زنان و زایمان، دندان‌پزشکی، واکسن‌ها و ویروس‌شناسی است. برای تحصیل پزشکی در سوئد در این دانشگاه همچنان تسلط به زبان سوئدی الزامی است و می‌توانید برای یادگیری این زبان به صورت رایگان در دوره‌های آموزش زبان سوئدی در دانشگاه گوتنبرگ ثبت نام کنید.

در این دانشگاه، بخش اول دوره درسی به دانش نظری بدن انسان می‌پردازد. موضوعات تدریس شده در این مرحله شامل آناتومی، فیزیولوژی، داروشناسی، بافت‌شناسی، زیست‌شناسی سلولی، ژنتیک، بیوشیمی و بیوشیمی رشد است.

از سوی دیگر، بخش دوم دوره درسی بر علت، تشخیص و درمان بیماری‌ها تمرکز دارد. دوره‌ها بر روی رشته‌های داخلی، جراحی، مغز و اعصاب، روانپزشکی، بهداشت عمومی، زنان و زایمان، پوست و ایمونولوژی و بسیاری دیگر متمرکز هستند.

دروس از طریق سخنرانی، تمرینات گروهی، جلسات آزمایشگاهی، سمینارها و تحقیقات تدریس می‌شود.

5) دانشگاه اومئو

یکی دیگر از برترین دانشگاه‌ها برای تحصیل پزشکی در سوئد دانشگاه دولتی اومئو است که در شمال سوئد واقع شده است، در سال 1965 تأسیس شد و حدود 31000 دانشجو و 4200 عضو دانشگاهی را در خود جای داده است.

این دانشگاه به عنوان پنجمین دانشگاه قدیمی کشور و برای تحقیقات ژنوم و موسسه طراحی آن شناخته می‌شود. در زمینه پزشکی، دندان‌پزشکی و مراقبت‌های بهداشتی، از میکروب‌های کوچک گرفته تا عوامل خطر برای کل جمعیت آموزش می‌دهد. این دانشکده دارای تحقیقات موفقی در زمینه درمان دیابت و سرطان پروستات است و از دانشجویان بین‌المللی برای تحصیل پزشکی در این دانشگاه استقبال می‌کند؛ زیرا زبان آموزشی آن انگلیسی است.

دانشکده پزشکی که 13 بخش و 7 موسسه تحقیقاتی دارد، برنامه پزشکی دانشگاه را اداره می‌کند. برنامه درسی آن از برنامه درسی U2007 پیروی کرده که تکنیک‌های موردی، آموزش سنتی و یادگیری مبتنی بر مسئله را با یکدیگر ادغام می‌کند. سال اول مقدمه‌ای بر آموزش پزشکی و به دنبال آن سیستم‌های اندام، نظریه بیماری و سال دوم تشخیص بیماری و سال سوم را مطالعات و پژوهش‌های مقدماتی بالینی را پوشش می‌دهد.

6) دانشگاه لینشوپینگ

این دانشگاه در ابتدا دوره‌هایی را در رشته مهندسی صنایع و مدیریت و فیزیک کاربردی و مهندسی برق ارائه می‌کرد. تنها پس از چند سال بود که علوم بهداشتی در این دانشکده پزشکی برتر در سوئد آغاز شد و اولین دانشگاه برای تحصیل پزشکی در سوئد بود که یک روش آموزشی رادیکال و در عین حال کاربردی به نام یادگیری مبتنی بر حل مسئله را معرفی کرد که باعث رشد حرفه‌ای در یادگیری دانشجویان شد.

این فلسفه جدید منجر به این شد که اولین دانشجویان دانشگاه، مجاز هستند تا بر روی یک بیمار واقعی پزشکی را تمرین کنند. استاد هم بازخوردی ارائه می‌دهد که می‌تواند به دانش یادگیرنده کمک کند که به 3 مرحله تقسیم می‌شود.

در  مرحله اول دانشجو بر سلامت و عملکرد بیولوژیکی شخص بیمار تمرکز دارد و دوره‌های بهداشت، اخلاق و یادگیری را می‌آموزد. مرحله دوم به سلامت و بیماری می‌پردازد که با عملکردهای بدن و مکانیسم‌های بیماری مقابله می‌کند. چرخه آخر بر بیماری و پیشگیری تمرکز دارد که عمدتا در مورد شیفت‌های بالینی در مراکز بهداشتی و بیمارستانی است.

7) دانشگاه اوربرو

این دانشگاه در سال 1977 به عنوان یک کالج تأسیس و در سال 1999 به یک دانشگاه کامل تبدیل شد که برنامه پزشکی آن توسط دانشکده علوم پزشکی اداره می‌شود که اولین بار در سال 2011 ارائه شد و یک رویکرد اصولی علمی به آموزش پزشکی ارائه می‌دهد.

آموزش‌های علمی در 4 مرحله و به زبان سوئدی تدریس می‌شوند:

 • مرحله اول: بر روی اندام، سلول و مولکول متمرکز است که 2 دوره را پوشش می‌دهد و بر زیست‌پزشکی ‌و مقدمه‌ای بر مسائل بالینی رایج تأکید دارند.
 • مرحله دوم: بر روی سلامت و بیماری متمرکز است، از ترم 3 تا 6 طول می‌کشد و بر روی دانش پایه کار می‌کند. این چرخه بیشتر به بیماری‌ها می‌پردازد. پس از این، دانش آموز بخش لیسانس را به اتمام رسانده است.
 • مرحله سوم: ترم 7 تا 9 در مورد تشخیص، درمان و پیشگیری است. سخنرانی‌ها از طریق یادگیری مبتنی بر حل مسئله و سناریوهای موردی ارائه می‌شوند.
 • مرحله چهارم: ترم آخر است که شامل تحقیقات فشرده و آموزش‌های بالینی است.

8) دانشگاه مالمو

دانشگاه مالمو یک دانشگاه پزشکی دولتی جوان در سوئد است که در سال 1998 تأسیس شد. این دانشگاه که در مالمو واقع شده است، به شکل‌گیری شهر به عنوان مرکزی برای یادگیری کمک کرد. علاوه بر کیفیت بالای آموزش پزشکی، این دانشگاه در زمینه تحقیقات بین رشته‌ای در خصوص علوم زیست‌پزشکی نیز مشارکت دارد.

مزایا و معایب تحصیل MBBS در سوئد

هر کشوری مزایا و معایب خود را دارد که دانستن آن‌ها برای هر دانشجویی که به دنبال پذیرش است مناسب خواهد بود. اما سوئد در مقایسه با کشورهای دیگر معایب بسیار کمتر و مزایای بیشتری دارد:

مزایا

 • برای تحصیل MBBS در سوئد نیازی به آزمون ورودی، هزینه سرمایه‌گذاری و کمک مالی نیست. به دلیل بیمارستان‌های متعدد بسیار فرصت‌ها و تمرینات عملی بالینی بسیار زیادی دارد.
 • هزینه تحصیل در دانشگاه پزشکی سوئد بسیار کم و مقرون‌به‌صرفه است.
 • تدریس MBBS در سوئد به زبان انگلیسی انجام می‌شود.

معایب

 • شرایط آب‌و‌هوایی در سوئد اغلب برای برخی از دانش‌آموزان تا زمانی که به آن عادت کنند، مشکل‌ساز می‌شود.

گرفتن ویزای کار

به عنوان شهروند در این کشور، برای کار در سوئد نیاز به اخذ ویزای کار نیست. با این حال، اگر در خارج از سوئد مجوز پزشکی گرفته‌اید، باید مطالعات خود را تایید کنید و اگر در سوئد تحصیل کرده‌اید و آزمون و اقامت را در آنجا گذرانده‌اید، نیازی به این کار نیست.

به عنوان یک شهروند غیر اتحادیه اروپا، معمولا قبل از اینکه بتوانید برای مجوز کار درخواست دهید، باید یک پیشنهاد شغلی داشته باشید. همچنین شرط لازم این است که حقوق ماهانه حداقل 1480 دلار و شامل بیمه درمانی، بیمه عمر و تامین اجتماعی باشید.

تحصیل پزشکی در سوئدکار در بیمارستان پس از تحصیل پزشکی در سوئد

اگر یک شهروند اتحادیه اروپا هستید که مجوز پزشکیتان توسط مقامات سوئدی به رسمیت شناخته شده است، این حق را دارید که بدون پیشنهاد شغلی به سوئد نقل مکان کنید و به دنبال کار بگردید. این کار برای بازدید از مکان‌هایی که ممکن است بخواهید در آن‌ها مستقر شوید و همچنین برای مصاحبه عالی است.

 البته، اگر تحصیلات خود را در سوئد به پایان رسانده باشید، با بیمارستان‌ها و کلینیک‌هایی که ممکن است بخواهید برای کار درخواست دهید بیشتر آشنا خواهید شد، در غیر این صورت می‌توانید در آژانس‌های کاریابی جستجو کنید یا تحقیقات خود را به صورت آنلاین انجام دهید.

 • نکته کلیدی که باید به آن توجه داشته باشید این است که برای داشتن محل اقامت و زندگی در سوئد نیازی به پیشنهاد شغلی ندارید.

با این حال، برای یک شهروند غیر اتحادیه اروپا، ابتدا باید یک پیشنهاد شغلی داشته باشید و قبل از اینکه حتی بتوانید وارد کشور شوید، مجوز کار دریافت کنید. این ممکن است به این معنی باشد که ویزای دانشجویی، تحصیل در سوئد و درخواست کار در طول تحصیل کار شما را آسان‌تر خواهد کرد.

 سپس ویزای دانشجویی خود را به ویزای کاری تبدیل می‌کنید. در غیر این صورت، باید از راه دور به دنبال کار بگردید، که می‌تواند پزشک شدن در سوئد را دشوار کند.

اخذ مجوز پزشکی

پس از اتمام تحصیلات خود  یا اخذ تاییدیه تحصیل پزشکی در سوئد، گذراندن Kunskasprovet و دوره‌های رزیدنتی، مجوز طبابت در این کشور را دریافت خواهید کرد. سپس، شما به طور رسمی در سوئد یک پزشک خواهید بود.

اگر به عنوان یک پزشک آموزش دیده خارجی درخواست می‌دهید، باید تمام مدارک لازم را به هیئت ملی بهداشت و رفاه ارائه دهید و در ازای آن، مشروعیت خود را دریافت کنید.

آزمون‌های مورد نیاز و اقامت

آخرین مرحله قبل از پزشک شدن در سوئد گذراندن آزمون مهارت Kunskasprovet است که شامل تست‌های تئوری و عملی است که 100% به زبان سوئدی هستند. این آزمون را می‌توان در یک بازه زمانی 5 ساله از اولین آزمون خود، تا سه بار انجام داد تا بتوانید بهترین نتیجه را به دست آورید.

 پزشکان آموزش دیده خارجی نیز می‌توانند در این آزمون شرکت کنند تا تجربه و دانش خود را تأیید کنند تا به آن‌ها اجازه دهند در سوئد طبابت کنند.

سؤالات متداول در زمینه تحصیل پزشکی در سوئد

1) آیا تحصیل MBBS در سوئد گزینه خوبی است؟
سوئد یکی از بهترین گزینه‌ها برای تحصیل MBBS است. هزینه‌های MBBS در سوئد در مقایسه با سایر کشورها مقرون‌به‌صرفه‌تر است.
2) حداقل نمره NEET برای پیوستن به MBBS در سوئد در سال 2021 و 2022 چقدر است؟
حداقل باید 50% نمره را داشته باشید.
3) چه مدت طول می کشد تا پزشکی را در سوئد تمام کنم؟
دوره‌های درسی پزشکی به مدت 5 سال و نیم یا 11 ترم اجرا می‌شود که در مقایسه با اکثر برنامه‌های اروپایی کوتاه‌تر است. در پایان این دوره‌ها شما مدرک کارشناسی خواهید داشت.
4) شرایط درخواست برای تحصیل در دانشکده پزشکی سوئد چیست؟
داشتن دیپلم دبیرستان به همراه دوره‌های تکمیل شده زیست‌شناسی، شیمی، فیزیک و ریاضی لازم است. متقاضیان خارجی باید به زبان سوئدی و انگلیسی نیز مهارت داشته باشند.
5) چگونه پزشکان آموزش دیده خارجی در سوئد پزشک می‌شوند؟
دو نوع مدرک پزشکی برای به رسمیت شناختن آن‌ها در سوئد وجود دارد: 1) آیا مدرک پزشکی شما از یک کشور اتحادیه اروپا یا منطقه اقتصادی اروپا یا سوئیس است؟ 2) یا اینکه از یک کشور غیر اتحادیه اروپا است؟ تابعیت شما تاثیری در این فرآیند ندارد. در هر دو حالت، باید ثابت کنید که به زبان سوئدی مهارت دارید. اگر مدرک پزشکی شما از یکی از کشورهای اتحادیه اروپا باشد، دیپلم شما به طور معمول به طور خودکار به رسمیت شناخته می‌شود، اما هنوز باید تأیید شود تا بتوانید در سوئد طبابت کنید. نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که اگر مدرک پزشکی از یک کشور غیر اتحادیه اروپا دارید، اما مجوز پزشکی را در یکی دیگر از کشورهای اتحادیه اروپا دریافت کرده‌اید، این نیز به طور خودکار تشخیص داده می‌شود و نیازی نیست مراحل مورد نیاز را طی کنید. درخواست شما برای به رسمیت شناختن به Socialstyrelsen (هیئت ملی بهداشت و رفاه) ارسال می‌شود و شما همچنین باید مدارکی مبنی بر زندگی در سوئد، تسلط به زبان سوئدی، شماره هویت ملی سوئدی یا پاسپورت خود و همچنین مدرکی ارائه دهید که نشان دهد که از حرفه پزشکی منع نشده‌اید.
6) آیا دانشجویان بین‌المللی می‌توانند در دانشکده‌های پزشکی در سوئد ثبت نام کنند؟
بله. سوئد در حال حاضر به هزاران دانشجوی بین‌المللی پزشکی پاسخ مثبت می‌دهد و برای هر دانشجویی که در سرتاسر کشورها مشتاق به رشته پزشکی هستند درب ورود به کشور خود و دانشگاه‌هایش را باز می‌گذارد. اگرچه تحصیل پزشکی در سوئد فقط برای شهروندان سوئدی، نوردیک و اتحادیه اروپا رایگان است، دانشجویان بین‌المللی همچنان می‌توانند با هزینه 7500 تا 25500 یورو در سال تحصیل کنند. فقط توجه داشته باشید که از آنجایی که سوئد کشوری ثروتمند است، هزینه زندگی ممکن است با توجه به هر منطقه متفاوت باشد. هنگامی که مطمئن شدید که می‌توانید هزینه‌ها را پوشش دهید، اقدامات لازم برای مهاجرت را انجام دهید. در اینجا شرایط اولیه برای شروع سفر پزشکی خود به سوئد آورده شده است: اتمام دوره متوسطه / دبیرستان ارسال متن از سوابق از دبیرستان دریافت اجازه اقامت در سوئد گواهینامه TOEFL / IELTS مهارت زبان سوئدی حداقل سطح 3 کسب نمرات بالا در آزمون استعداد تحصیلی سوئد مدارک مورد نیاز مانند توصیه‌نامه، دیپلم، پاسپورت و رزومه که بسته به کشور متفاوت است. شرایط ورود را در دورس زیست‌شناسی، شیمی، ریاضیات و سایر دوره‌ها داشته باشید. بررسی وبسایت پذیرش دانشگاه، که درخواست بین‌المللی برای یک موسسه آموزش عالی در سوئد را تنظیم می‌کند، امری ضروری و بسیار حیاتی است. این وبسایت حاوی اطلاعاتی در مورد الزامات مرتبط با هر کشور و اینکه کدام سند نیاز به ترجمه سوئدی دارد. اکثر دانشکده‌های پزشکی در سوئد مانند کارولینسکا، دانشگاه لوند، دانشگاه اوپسالا و دانشگاه گوتنبرگ پذیرای دانشجویان پزشکی هستند.

سخن پایانی

تحصیل پزشکی در سوئد و سیستم آموزشی آن شبیه سایرین نیست. نه تنها اکثرا رایگان است، بلکه به شما امکان می‌دهد تا روی اهداف خود، بدون اینکه به نمرات خود اهمیت زیادی بدهید، کار کنید. به دلیل شرایط تحصیلی خوب همراه با امکانات پیشرفته در دانشگاه، دانش‌آموزان بیشتری به سوئد مهاجرت می‌کنند.  اگر تمایل به تحصیل در یکی از شاخه‌های پزشکی در کشور سوئد دارید با اخذ ویزا و مدارک لازم می‌توانید به راحتی به این کشور مهاجرت کنید و در رشته مورد نظرتان بهترین آموزش‌ها را کسب کنید. چنانچه به راهنمایی بیشتری نیاز داشتید می‌توانید با کارشناسان صبا ویزا در ارتباط باشید و نظر آن‌ها را در مورد چگونگی مهاجرت به سوئد برای تحصیل پزشکی جویا شوید. از اینکه با ما همراه بودید از شما ممنونیم.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[امتیاز: 1 میانگین: 5]

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

برای مشاوره رایگان کلیک کنید