لوگو صبا ویزا
خرید ملک نروژ

خرید ملک نروژ (قوانین 2024)

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه شرایط و مراحل دریافت ویزای نروژ برای ایرانیان و جزئیات آن به دست بیاورید، می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس بگیرید و به کمک مشاوران باتجربه و حرفه‌ای این موسسه، به پاسخ تمام سوالاتتان دست بیابید. مشاوره رایگان

پیش از انتخاب مسکن دلخواه تان، نخستین گام برای خرید مسکن در نروژ، دریافت «گواهی تاییده وام مسکن» از سوی بانک یا موسسه اعتباری موردنظرتان است. در نروژ به این گواهی بانکی Finansieringsbevis یا Lånebevis  نامیده می شود. شما می بایست در یکی از بانک های کشور نروژ حساب فعال داشته باشید. در ابتدا به بانکی که حساب شما در آن تاسیس شده است مراجعه کرده تا میزان وامی که می توانید با توجه به گردش مالی حسابتان از بانک دریافت نمائید مشخص گردد. بطور معمول و متداول، شما بایستی 15% از مبلغ کل مسکنی که قصد خرید آن دارید را بصورت سرمایه شخصی یا Egenkapital  در اختیار داشته باشید.

این سرمایه می تواند دارایی شخصی شما در حساب بانکی یا یک وام بلند مدت (معمولا با بازپرداخت 10 یا 20 ساله با سود متوسط سالیانه 1% تا 3% ) باشد که آن را از یک شهرداری یا کمون در شهر محل زندگی تان تحت یک شرایط خاص دریافت می کنید و به آن  Startlån یا Start Loan  گفته می شود.

باقی مانده هزینه مسکن یعنی 85% را می توانید بصورت یک وام بلند مدت (معمولا 25 یا 30 ساله از یک بانک یا یک موسسه اعتباری در نروژ دریافت کنید .اکثر بانک ها برای خرید مسکن وام ارائه می دهند و دوره بازپرداخت این قبیل وام ها معمولاً طولانی و بین 20 تا 30 سال با سود متوسط سالیانه حدودا 1% تا 4% است.

بعد از مشخص شدن وضعیت مالی، می بایست به جستجوی ملک مورد نظر خود بپردازید. خرید و فروش ملک و مسکن در کشور نروژ عموما از راه اینترنت و بصورت آنلاین انجام می شود. وبسایت های مختلف اینترنتی در این زمینه وجود دارند که می توان املاک مختلف با خصوصیات متفاوت را در آن ها جستجو کرد.

علاوه بر این، می توان از طریق بنگاه های املاک نیز به جستجوی ملک مورد نظر پرداخت. اعتبار پیشنهادهایی که در زمینه خرید ملک به شما داده می شود بسیار مهم است. در زمان جستجو برای خرید ملک، به نکات مهمی از قبیل جنبه های فنی ملک مورد نظر نظیر فوندانسیون، سیستم سرمایشی و گرمایشی، سیستم زهکشی و سایر موارد توجه کافی داشته باشید.

نکته

به این نکته توجه داشته باشید که قبل از خرید ملک در کشور نروژ، بهتر است تحقیقات کاملی در رابطه با محل و منطقه و قیمت ارز و بازار مسکن و همچنین موقعیت ملک مورد نظر در کشور نروژ  بعمل آورید و برای خرید ملک در کشور نروژ با مشاورین متخصص و وکلای آشنا به قوانین مهاجرت کشور نروژ مشورت کنید.

کارگزار می بایست پس از اینکه مالیات پرداخت شد حق معامله را پرداخت نماید. میزان حق المعامله از فروش تا فروش و یا از کارگزار تا کارگزار دیگر متغیر است. در نظر داشته باشید که مقدار آن به صورت ثابت تعیین نشده است. بیشتر خانه ها معمولا 2 روز در روزهای تعطیل آخر هفته را به روزهای بازدید عمومی از خانه اختصاص می دهند.در روزهای بازدید عمومی،تابلوهای راهنمایی ویژه ای از سوی بنگاه مسکن در نزدیکی خانه برای یافتن آسان تر محل خانه قرار داده می شود.

در صورتی که مزایده در آن روزها به هر دلیلی به فروش قطعی ختم نشود،تاریخ های جدیدی از سوی فروشنده مجددا برای بازدید عمومی گذاشته خواهد شد. در زمان بازدید عمومی مسکن،به هر بازدید کننده دفترچه راهنمایی که شامل تمامی اطلاعات مربوط به آن ملک است داده می شود که به آن Prospekt  گفته می شود. اطلاعاتی نظیر نشانی ساختمان، متراژ بنا ، شماره ثبت مسکن و شماره ثبت زمین ساختمان، مشخصات مالکان قبلی ساختمان تاکنون، سال ساخت ساختمان، اطلاعات مربوط به تعمیرات اساسی و ریز انجام شده در ساختمان در سال های قبل، مشخصات حرارتی و کیفیت انرژی ساختمان و بسیاری اطلاعات دقیق دیگر بعلاوه عکس های فضای داخلی و خارجی ساختمان که همگی در قالب همین دفترچه به شما ارائه خواهد شد.

شما بعنوان خریدار می بایست بطور دقیق و کامل اطلاعات داخل این دفترچه را بخوانید و از تمامی جزئیات آن آگاهی کامل حاصل کنید. توجه نکردن به برخی جزئیات این دفترچه گاها موجب ضرر و زیان خریدار خواهد شد. بطور نمونه توجه نکردن به فرمی که در آن معایب و یا تعمیرات انجام شده یا نشده ساختمان لیست می شود می تواند موجب پنهان شدن برخی از هزینه هایی شود که بعدها بر عهده شما بعنوان خریدار خواهد بود.بصورت خلاصه فقط اشاره شود که فرایند مزایده انجام می شود

انعقاد قرارداد، پرداخت پول و نهایی شدن معامله

پس از اینکه شما در جریان مزایده نفر برنده شدید و فروشنده با پیشنهاد قیمت نهایی ارائه شده موافقت کرد، نوبت به انعقاد قرارداد، پرداخت وجه و تحویل مسکن خریداری شده است. در هنگام تنظیم قرارداد در بنگاه مسکن، یکی از مهمترین نکاتی که بایستی بدان توجه کنید، تاریخی است که شما برای تحویل گرفتن خانه و اسباب کشی درخواست می کنید. توجه کنید که این حق قانونی شماست که این تاریخ را تعیین کنید نه فروشنده.

با ورود اطلاعات اولیه خود مشاوران صبا ویزا در اولین فرصت با شما تماس گرفته و به روز ترین اطلاعات در مورد مهاجرت به نروژ  (ویزای تحصیلی نروژ) را در اختیارتان قرار میدهند.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[امتیاز: 1 میانگین: 5]

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

برای مشاوره رایگان کلیک کنید