لوگو صبا ویزا

دانشگاه آنادولو

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه دانشگاه آنادولو و جزئیات آن به دست بیاورید، می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس بگیرید و به کمک مشاوران باتجربه و حرفه‌ای این موسسه، به پاسخ تمام سوالاتتان دست بیابید. مشاوره رایگان فرم ارزیابی اولیه

دانشگاه آنادولو، موسسه‌ای فعال در زمینه علوم اقتصادی و بازرگانی در سال 1958 تاسیس شده است. این دانشگاه یک موسسه فعال، مدرن، پویا و نوآور در بین دانشگاه‌های کشور ترکیه است. مهم‌ترین ویژگی این دانشگاه که آن را بسیار برجسته کرده است موفقیت در اجرای سیستم آموزش از راه دور است. حدودا 2 میلیون دانشجو در اینجا مشغول به تحصیل هستند. این دانشجویان می‌توانند از تمامی امکانات این دانشگاه استفاده و در یک محیط یادگیری خلاقانه و پویا بهترین خود باشند.

هدف این دانشگاه تربیت دانشجویانی است که آینده را شکل خواهند داد. چشم انداز دانشگاه آنادولو این است که یک دانشگاه جهانی با تمرکز ویژه بر یادگیری مادام‌العمر باشد. این دانشگاه خود را ملزم به کمک به دانش و فرهنگ جهانی از طریق آموزش، پژوهش و پروژه‌ها در زمینه‌های علم، فناوری، هنر است. مسئولین این دانشگاه سعی دارند موارد زیر را به عنوان ارزش‌های اصلی خود به جهانیان معرفی کنند:

 • شفافیت مسئولیت‌پذیری
 • قابلیت اطمینان برتری جهانی
 • نوآوری
 • خلاقیت

در ادامه شما را با مشهورترین افرادی که از دانشگاه آنادولو فارغ‌التحصیل شده‌اند را معرفی می‌کنیم.

مشاهیر دانشگاه دانشگاه آنادولو

نورگل یشیلچای: بازیگر و مدل

ارکان پتککایا: بازیگر

گوخان اوزوغوز: خواننده

بیازیت اوزتورک: بازیگر و مجری تلویزیون

نبی آوجی: نویسنده و سیاستمدار

یلماز بویوکرشن: سیاستمدار، معلم و شهردار فعلی اسکی‌شهیر

یالچین آکدوغان: روزنامه‌نگار سیاسی، از سال 2014 تا 2016 معاون نخست وزیر کشور ترکیه بود.

حسن کبزه: بازیکن فوتبال

ماهتین بوکه: سیاستمدار حزب جمهوری خواه خلق و شهردار آنتالیا از سال 2019

ولی آغبابا: سیاستمدار حزب جمهوری خواه خلق و نماینده پارلمان مالاتیا

احمد موکاهید اورن: کارآفرین و تاجر

اردوغان توپراک: سیاستمدار و تاجر

عدنان اوزبال: دریاسالار چهار ستاره نیروی دریایی

فهمی دمیر: سیاستمدار

جنک انس اوزر: مویسنده

سرپیل اسکندروغلو: بازیکن هندبال

عبدالله اکسی اوغلو: کارگردان، فیلمنامه‌نویس و تهیه‌کننده

امکانات دانشگاه آنادولو

مهمانسرای  Sayfayı YazdırAnadolu (Konukevi)

این مهمانسرا در پردیس Yunusemre واقع شده است و دارای 50 اتاق و 84 تخت است. این اتاق‌ها شامل 9 اتاق یک نفره، 22 دو نفره، 6 اتاق سه تخته با آب گرم 24 ساعته، سشوار، تلویزیون، مینی‌بار، صندوق امانات و وای‌فای می‌شود. همچنین صبحانه رایگان نیز در اینجا سرو خواهد شد. علاوه‌براین دارای سالن اجتماعات با ظرفیت 20 نفر است. پرسنل دانشگاه آنادولو و سایر کارمندان دولتی می‌توانند از این مهمانسرا استفاده کنند.

مهمانسرای سیفای یزدیر آنادولو

این مرکز در پردیس یونسمره دانشگاه آنادولو قرار دارد و دارای 24 اتاق و 48 تخت است. خدماتی مانند آب گرم 24 ساعته، تلویزیون، تلفن، سشوار و خشکشویی در اینجا ارائه می‌شود. همچنین سالنی بزرگی در این مرکز به‌عنوان کافه و اسنک بار استفاده شده و نوشیدنی‌های سرد و گرم و هر نوع نوشیدنی غیر الکلی تا ساعت 11 شب سرو می‌شود.

رستوران  Sayfayı Yazdır

دانشگاه آنادولو خدمات نهار و شام بسیار ارزان قیمتی را به دانشجویان عرضه می‌کند. وعده‌های غذایی در آشپزخانه‌های مدرن در شرایط بهداشتی و با در نظر گرفتن نیازهای کالری روزانه تهیه می‌شوند. سالن اصلی نهارخوری آن در پردیس یونس امره دارای دو طبقه و سه سالن است. این مرکز توانایی ارائه غذا برای 17500 نفر هر روز هفته ناهار و شام را دارد. قیمت غذاها تقریبا 4 یورو برای 5 روز است. سالن غذاخوری هیئت علمی نیز جدا از دانشجویان است.

ارائه خدمات برای دانشجویان با نیازهای خاص یا معلولیت

مراکز زیر که در دانشگاه آنادولو فعالیت می‌کنند خدماتی را برای دانشجویان با نیازهای ویژه ارائه می‌کنند:

Engelli Öğrenciler Birimi  مرکز حمایت از دانشجویان معلول

وظایف این بخش در دانشگاه آنادولو شامل رفع نیازهای دانشجویان معلول در دانشگاه، اطمینان از دسترسی کامل به کلیه امکانات و محیط‌های آموزشی در محوطه دانشگاه و تهیه مواد درسی تخصصی، محیط‌های کلاسی مناسب و ترتیبات امتحانی اختصاصی متناسب با نیازهای خاص این دانشجویان است.

Engelliler Araştırma Enstitüsü  موسسه تحقیقاتی برای افراد دارای معلولیت

Engelliler Entegre Yüksekokulu  مدرسه معلولان

برنامه‌های ارائه‌شده در این مرکز از دانشگاه آنادولو عبارت هستند از: برنامه‌های کارشناسی هنرهای گرافیک در گروه هنرهای زیبا کاربردی، دوره مدرک کاردانی در آموزش اپراتور کامپیوتر، دوره مدرک کاردانی معماری ارائه شده در گروه معماری و برنامه‌ریزی شهری.

Üstün Yetenekliler Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (ÜYEP) مرکز تحقیقاتی برای آموزش استعدادها

وظایف این بخش شامل تشخیص و شناسایی دانشجویان تیزهوش و مستعد، برنامه‌ریزی، توسعه و اجرای برنامه‌های آموزشی ویژه برای افراد مستعد، انجام خدمات آموزشی و مشاوره‌ای برای والدین دانشجویان مستعد و انجام تحقیقات علمی در زمینه‌های هوش، استعداد و خلاقیت می‌شود.

 Dil ve Konuşma Terapisi Merkezi (DİLKOM) مرکز اختلالات زبان و گفتار

این مرکز در دانشگاه آنادولو با هدف تشخیص یا ارزیابی افراد مبتلا به اختلالات زبان و گفتار در سال 1999 تاسیس شده است. در این مرکز هم خدمات درمانی و مشاوره‌ای و هم امور تحقیقاتی انجام می‌شود.

سایر موارد عبارت هستند از:

İşitme Engelli Çocuklar Eğitim, Araştırma ve Uygulama Merkezi  (İÇEM) مرکز تحقیقات کاربردی برای آموزش کودکان کم شنوا

Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü  اداره آموزش ویژه دانشکده آموزش

Açıköğretim Fakültesi Engelli Öğrenciler Destek Birimi  مرکز حمایت از دانشجویان معلول دانشکده

امکانات آموزشی دانشگاه آنادولو

از آنجا که رویکرد اصلی دانشگاه آنادولو آموزش از راه دور است، دانشجویان در ابتدای هر ترم به صورت آنلاین ثبت‌نام می‌کنند و از طریق سامانه آنلاین اطلاعات دانشجویی، دروس، حضور و غیاب و نمرات خود را پیگیری می‌کنند. تمامی دانشجویان می‌توانند به صورت رایگان از اینترنت وای‌فای که در تمامی پردیس‌ها ارائه می‌شود، بهره‌مند شوند.

کتابخانه و مرکز اسناد دانشگاه آنادولو یکی از بهترین و مهم‌ترین بخش‌های دانشگاه است. دانشجویان و اساتید می‌توانند به صورت 24 ساعته از امکانات مدرن و مجموعه‌های غنی این مرکز استفاده کنند. این کتابخانه وسعتی در حدود 12.330 متر مربع دارد و دارای 26 سالن (11 عدد برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی و هیات علمی، 15 عدد برای دانشجویان کارشناسی) و 5 سالن مطالعه است. هر سال حدود 10000 کتاب به این کتابخانه اضافه خواهد شد. دانشجویان می‌توانند به 163808 کتاب الکترونیکی، 54332 مجله الکترونیکی و 67 پایگاه داده دسترسی پیدا کنند.

امکانات پزشکی دانشگاه آنادولو

دانشجویان می‌توانند از امکانات پزشکی این دانشگاه به صورت رایگان استفاده کنند. همچنین در اینجا مشاوره و راهنمایی روانشناسی تحت نظارت یک استاد، یک مددکار اجتماعی، دو روانشناس بالینی و هفت مشاور روانشناسی دارای مجوز نیز انجام خواهد شد.

امکانات ورزشی دانشگاه آنادولو

این دانشگاه دارای سالن‌های سونا، استپ، ایروبیک و ژیمناستیک و ویتامین‌بار و همچنین جدیدترین تجهیزات بدنسازی و ورزش است که در پردیس یونس قرار دارد. سالن ژیمناستیک به 24 نفر به طور همزمان و سونا به 10 نفر خدمات ارائه می‌دهد. این مرکز 120 ساعت آموزش در ماه را برای دانشجویان و کارکنان ارائه می‌دهد. ورزشگاه در روزهای هفته از ساعت 9:15 صبح تا 20:30 و شنبه ها از ساعت 9:15 صبح تا 19:30 باز است. فقط دانشجویان و کارمندان دانشگاه آنادولو حق استفاده از این امکانات را دارند.

شرایط پذیرش دانشگاه آنادولو

برای تحصیل در دوره‌های دوره اول و دوره‌های کوتاه تحصیلی باید از طریق آزمون مرکزی و استعدادیابی اقدام کنید. این آزمون‌ها و امتحانات شامل دو مرحله است: مرحله اول آزمون ورودی آموزش عالی (YGS) و مرحله دوم آزمون تعیین سطح در مقطع کارشناسی (LYS) است. دانشجویانی که نمره بالاتر از 500 امتیاز در YGS کسب می‌کنند، می‌توانند فقط در دوره‌های کوتاه دوره‌های تحصیلی یا دانشکده اقتصاد و مدیریت بازرگانی آموزش آزاد شرکت کنند. LYS از آزمون‌های ریاضی، علوم، زبان خارجی، علوم اجتماعی و ادبیات و جغرافیا تشکیل شده است.

در دانشگاه آنادولو، دانشجویان دانشکده هنرهای زیبا، دانشکده آموزش و تربیت معلم هنر، دانشکده هوانوردی و فضانوردی و برنامه کنترل ترافیک هوایی، دانشکده علوم ورزشی و برنامه‌های تربیت بدنی و آموزش ورزش و آموزش مربیان در ورزش مدرسه معلولان و برنامه‌های هنرهای گرافیک از طریق نمرات به دست آمده از آزمون های استعدادی که توسط هر برنامه برگزار می‌شود و توسط هیئت اداری مربوطه تعیین می‌شود. سپس توسط هیئت اجرایی دانشگاه آنادولو تایید و پذیرفته می‌شوند.

مدارک مورد نیاز برای ثبت‌نام دانشجویان بین‌المللی در دانشگاه آنادولو

مدارک مورد نیاز برای ثبت‌نام دانشجویان بین‌المللی شامل موارد زیر است:

 • نتیجه امتحان ANADOLUYÖS
 • فرم درخواست ANADOLUYÖS
 • گذرنامه
 • اصل دیپلم دبیرستان و ترجمه ترکی آن
 • مدرک معادل دبیرستان

 

 

دانشگاه آنادولو

مزایای زندگی در ترکیه

اگر شما به فکر مهاجرت به ترکیه و زندگی در این کشور هستید، باید بدانید که تصمیم عاقلانه‌ای گرفته‌اید. کشور ترکیه یک کشور عالی برای زندگی است. در ادامه به بررسی جوانب مثبت زندگی در کشور ترکیه می‌پردازیم:

آب و هوا

یکی از دلایل مهم محبوبیت زندگی در کشور ترکیه آب و هوای فوق‌العاده آن است. از آنجا که این کشور وسعت گسترده‌ای دارد از مناطق آب و هوایی متعددی بهره‌مند است.

تغذیه سالم

با وجود اینکه رستوران‌ها و فست‌فودهای زنجیره‌ای متعددی در این کشور وجود دارد و سوپرمارکت‌ها غذاهای منجمد را عرضه می‌کنند اما باز هم اهالی این کشور از تغذیه سالم استقبال می‌کنند. در بازارهای هفتگی و محلی کشاورزان غذاهای سنتی و تازه را برای فروش ارائه می‌کنند. سبزیجات ارگانیک جزو جدانشدنی هر میز شام خانوادگی است.

شبکه حمل و نقل

طی سال‌های گذشته دولت کشور ترکیه میلیاردها دلار برای ارتقاء زیرساخت‌های خود سرمایه‌گذاری کرده است. فرودگاه جدید استانبول در سمت اروپایی مهم‌ترین مرکز سفر هوایی در جهان خواهد بود. به دلیل امکانات حمل و نقل مدرن و پیشرفته در این کشور شما می‌توانید از هر نقطه جهان در کمترین زمان ممکن خود را به کشور ترکیه برسانید.

زندگی دانشجویی در ترکیه

در سال‌های اخیر تعداد دانشجویان خارجی مشغول به تحصیل در ترکیه رو به افزایش بوده است. کشور ترکیه به عنوان یک محیط اقتصادی، اجتماعی، ورزشی و سرگرمی کل نگر دارد که نه تنها امن است، بلکه برای دانشجویان خارجی بسیار مقرون به صرفه است. زندگی در کشور ترکیه به‌عنوان یک دانشجو نه تنها شامل تحصیل می‌شود، بلکه شامل سرگرمی، دوست‌یابی، برنامه‌های جالب و مفید برای دانشجویان است.

مهم‌ترین هدف دانشگاه‌ها در کشور ترکیه حفظ حقوق دانشجویان است. هدف شوراهای دانشجویی این است که مشارکت دانشجویان در کارهای علمی و پژوهشی را افزایش دهد. زیرا انجام این امور جهت هدایت دانشجویان به سمت علم و ارتقای پتانسیل علمی آینده دانشگاه‌ امری ضروری و غیر قابل انکار است.

همچنین دانشجویان فعالیت‌های فوق برنامه متنوعی دارند تا بتوانند به ذهن خود در مورد انجام امور درسی و دانشگاه استراحت دهند و با دوستان جدیدی آشنا شوند.

یکی از مسائلی که زندگی دانشجویی در کشور ترکیه را بسیار ساده‌تر می‌کند، زندگی چند فرهنگی است. سال‌های طولانی است که کشور ترکیه میزبان تمدن‌های ریشه دار بسیاری در قلمرو خود بوده است. با وجود این موضوع همه نسبت به یکدیگر با رعایت ادب و احترام رفتار می‌کنند.

هزینه‌های زندگی در ترکیه

اگر شما کشور ترکیه را برای تحصیل انتخاب کنید، اصلا جای تعجب نیست. چرا که علاوه ‌بر اینکه این کشور دارای دانشگاه‌های برتر در سطح جهان است، هزینه‌های کلی شهریه و زندگی در این کشور بسیار مقرون به صرفه است. البته هزینه زندگی با توجه به تعداد اعضای خانواده و سن آن‌ها، اجاره کردن محل اقامت و یا صاحب خانه بودن، فروشگاه‌هایی که افراد ترجیح می‌دهید از آن خرید کنند و بسیاری از عوامل دیگر تا حد زیادی متفاوت خواهد بود.

شهریه دانشگاه در ترکیه

در کشور ترکیه دو نوع دانشگاه دولتی و خصوصی وجود دارد. دانشگاه‌های دولتی کشور ترکیه را اگر با موسسات مشابه در اروپا یا ایالات متحده مقایسه کنیم متوجه می‌شویم که تحصیل در این دانشگاه‌ها بسیار مقرون به صرفه است. معمولا به عنوان یک دانشجوی خارجی شما باید بین 100 تا 4000 یورو در هر سال تحصیلی پرداخت کنید، البته رشته‌هایی مانند پزشکی یا مهندسی گران‌تر خواهد بود.

دانشگاه‌های خصوصی کشور ترکیه طبیعتا گران‌تر از دانشگاه‌های دولتی هستند. گاهی اوقات دانشگاه می‌تواند تصمیم بگیرد که آیا شهریه کمتری را برای دانشجویان بین‌المللی از اتحادیه اروپا (EU) یا منطقه اقتصادی اروپا (EEA) در نظر بگیرد یا خیر.

به عنوان یک دانشجو شما باشد 400 تا 650 یورو در ماه را برای هزینه‌های جاری زندگی خود در نظر بگیرید. در کشور ترکیه، لیر کشور ترکیه واحد پول ملی است. 1 یورو در حال حاضر معادل 9 لیر کشور ترکیه است.

هزینه‌های خوابگاه دانشجویی

برای اقامت در ترکیه شما باید مسکنی را برای خود در نظر بگیرید. موارد زیر محبوب‌ترین گزینه‌های اقامت برای دانشجویان در کشور ترکیه است که به شرح آن‌ها خواهیم پرداخت.

 • خوابگاه دانشگاه: هزینه آن به نوع دانشگاه و امکانات آن بستگی دارد.
 • خوابگاه‌های دولتی دانشگاه‌های ترکیه: حدودا 24 تا 38 یورو در ماه هزینه دارند.
 • خوابگاه‌های خصوصی: هرچه امکانات خوابگاه بیشتر باشد هزینه آن نیز گران‌تر است.
 • اجاره آپارتمان: 68 تا 283 یورو در ماه با توجه به مکان و اندازه آپارتمان برای شما هزینه خواهد داشت.

اگر تصمیم دارید برای خود آپارتمانی را اجاره کنید، توجه داشته باشید که باید حتما هزینه‌های اضافی مانند برق، آب و گاز را نیز مورد توجه قرار دهید.

هزینه غذا در کشور ترکیه

اگر شما از رستوران‌ها و کافه‌های دانشگاه استفاده کنید، می‌توانید هر سه وعده اصلی غذایی خود را با هزینه‌ای بسیار کم، دریافت نمایید. هزینه این وعده‌های غذایی حدود 0.30-1.15 یورو است. هزینه‌ای که برای غذا ماهانه اختصاص می‌دهید، کاملا به نوع سبک زندگی شما بستگی دارد. اگر شما توانایی آشپزی کردن دارید بهترین گزینه این است که خودتان غذا بپزید. برخی از قیمت‌های متوسط محصولات غذایی در کشور ترکیه به شرح زیر است:

 • 1 قرص نان: 0.30 یورو
 • 1 لیتر شیر: 0.58 یورو
 • 12 تخم مرغ: 1.23 یورو
 • 1 کیلوگرم پنیر سفید: 4.48 یورو
 • 1 کیلوگرم سیب: 0.65 یورو
 • 1 وعده غذایی در رستوران‌های مقرون به صرفه: 2.50 یورو

هزینه حمل و نقل در کشور ترکیه

هزینه داشتن کارت حمل و نقل ماهانه (برای اتوبوس، مترو) حدود 27 یورو است. هزینه حمل و نقل در کشور ترکیه به شرح زیر است:

 • تاکسی: 2.85 یورو برای مسافت 5 کیلومتری
 • اتوبوس یا مترو: 0.20 تا 40 یورو به ازای هر بلیط

شرایط کار دانشجویی در ترکیه

در گذشته هیچ قانون مشخصی درباره کار در حین تحصیل برای دانشویان خارجی در کشور ترکیه وجود نداشت. در حال حاضر دولت کشور ترکیه اعلام کرده به همه دانشجویان بین‌المللی مجوز کار خواهد داد. بر اساس این دستور دانشجویان خارجی می‌توانند در مدت زمان کمتری نسبت به قبل مجوز اقامت خود را تمدید کنند. دانشجویان خارجی که در دوره‌های تحصیلی در دانشگاه‌ها یا آموزش عالی کشور ترکیه مشغول تحصیل هستند، می‌توانند به شرط داشتن مجوز کار به صورت قانونی کار کنند. به طور کلی، یک دانشجوی بین‌المللی کمتر از 30 تا 35 ساعت در هفته کار می‌کند.

در کشور ترکیه شما می‌توانید انواع کارهای پاره وقت را پیدا کنید. برای این منظور شما باید زمان‌بندی کارها را در نظر بگیرید و برنامه‌ریزی درستی داشته باشید. به دانشجویان توصیه می‌شود برای فرصت‌های شغلی موجود، تابلوهای اعلانات دانشگاه‌ها را بررسی کنند. دستمزد مشاغل پاره وقت بسیار کم است، مخصوصا اگر شغل غیرقانونی باشد.

تسلط به زبان فرصت‌های شغلی بسیار بیشتری را در اختیار دانشجویان و سایر مهاجرین به این کشور قرار خواهد داد. اگر به زبان ترکی تسلط کامل داشته باشید در اولویت استخدام قرار خواهید گرفت. علاوه بر این، با رشد جمعیت بین‌المللی در ترکیه، تقاضای زیادی برای زبان انگلیسی وجود دارد.

اخذ ویزای ترکیه

بر اساس هدف شما از سفر به کشور ترکیه نوع ویزا متفاوت خواهد بود. انواع ویزای کشور ترکیه عبارت است از:

شما باید درخواست ویزای خود را از طریق سامانه پیش درخواست برای ویزای استیکر کشور ترکیه (www.visa.gov.tr)  با دفاتر کنسولی کشور ترکیه ارائه دهید.

سوالات متداول در مورد دانشگاه آنادولو و زندگی در ترکیه

زبان تدریس در دانشگاه آنادولو چه زبانی است؟ ترکی یا انگلیسی؟

بعد از اینکه در ساختار مؤسسات آموزش عالی در کشور ترکیه تغییراتی ایجاد شد، این دانشگاه دو رشته آموزش زبان انگلیسی و آموزش زبان آلمانی را ایجاد کرد.

شرایط زندگی دائم در کشور ترکیه چیست؟

برای اینکه بتوانید به‌عنوان یک فرد خارجی در کشور ترکیه به طور دائم زندگی کنید، باید حداقل به مدت هشت سال به طور قانونی و مستمر در کشور ترکیه اقامت داشته باشید.

سخن پایانی

از همراهی شما ممنونیم. ما همواره درصدد آن هستیم که بتوانیم با تولید محتوا مستمر نظر شما را جلب کنیم و به دغدغه‌های ذهنی شما به بهترین نحو پاسخ دهیم. کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی صبا ویزا در کنار شما خواهند بود و با اطلاعات بروز در زمینه مهاجرت به کشورهای گوناگون به شما کمک می‌کنند که متناسب با شرایط خود بهترین کشور را انتخاب کنید. همچنین در بخش وبلاگ سایت صبا ویزا در مورد انواع دانشگاه‌های اروپایی و ترکیه‌ای مطالب جدید و بروزی نوشته‌ایم تا گامی در جهت انتخاب بهتر دانشگاه‌ها توسط دانشجویان برداریم. شرایط پذیرش و امکانات دانشگاه مورد نظرتان را می‌توانید به راحتی در وبلاگ ما مطالعه نمایید.

در این مطلب هم شما را با دانشگاه آنادولو و شرایطی که ارائه می‌دهد آشنا کردیم و درصدد آن بودیم که شما با شناخت بهتر در مورد تحصیل در این دانشگاه تصمیم بگیرید. همچنین در مورد شرایط زندگی در کشور ترکیه و هزینه‌های روزمره نیز مطالبی ارائه دادیم. امیدواریم این اطلاعات برای شما مفید و کاربردی باشد.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[امتیاز: 0 میانگین: 0]

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

برای مشاوره رایگان کلیک کنید