لوگو صبا ویزا
دانشگاه کارلتون

دانشگاه کارلتون

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در اخذ پذیرش تحصیلی در دانشگاه کارلتون به دست بیاورید، می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس بگیرید و به کمک مشاوران باتجربه و حرفه‌ای این موسسه، به پاسخ تمام سوالاتتان دست بیابید.
مشاوره رایگان فرم ارزیابی اولیه

اگر با دانشگاه‌های کشور کانادا آشنایی داشته باشید حتما نام دانشگاه کارلتون را نیز شنیده‌اید؛ چراکه این دانشگاه یکی از معروف‌ترین دانشگاه‌هایی است که در حال حاضر در کشور کانادا فعالیت دارد و هرساله دانشجویان زیادی را از سراسر دنیا می‌پذیرد. این دانشگاه نیز مانند بسیاری از دانشگاه‌های معتبر در این کشور یک دانشگاه دولتی است که بخش عمده‌ای از بودجه آن از طریق دولت کشور کانادا تامین می‌شود و همین مسئله نیز باعث شده تا سرمایه‌گذاری‌های زیادی روی این دانشگاه انجام شود. تحصیل در این دانشگاه می‌تواند به شما کمک کند تا با بسیاری از مراکز صنعتی در کشور کانادا ارتباط داشته باشید و پس از دوران تحصیل خود به‌راحتی هرچه تمام بتوانید وارد بازار کار شوید. این مزیت بسیار مهم به علت ارتباط گسترده این دانشگاه با صنایع کشور کانادا است.

اگر شما هم علاقه‌مند به مهاجرت به کانادا هستید و برای این کار مهاجرت تحصیلی را انتخاب کرده‌اید حتما به دنبال یک دانشگاه معتبر برای ادامه تحصیل خود هستید. ما در این مطلب قصد داریم کمی بیشتر درباره دانشگاه کارلتون صحبت کرده و اطلاعات مفید و کاربردی را درباره این دانشگاه در اختیار شما قرار دهیم. پس اگر شما هم علاقه‌مند به داشتن اطلاعات بیشتر در این زمینه هستید پیشنهاد می‌کنیم حتما ادامه این مطلب را بادقت مطالعه کنید.

تحصیل در دانشگاه کارلتون

فهرست عناوین

دانشگاه کارلتون و مزایای تحصیل در آن

دانشگاه کارلتون یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های کشور کانادا است که در سال 1940 تاسیس شده است و در حال حاضر نیز دانشجویان زیادی را هرساله می‌پذیرد. پذیرش بالایی که این دانشگاه از میان دانشجویان بین‌المللی دارد باعث شده تا دانشجویانی از سراسر دنیا علاقه‌مند باشند که درخواست پذیرش خود را هرساله به این دانشگاه ارسال کرده و منتظر دریافت پاسخی مناسب از آن بمانند. شاید برای شما جالب باشد که بدانید در حال حاضر بیش از 27 هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. یکی از مهم‌ترین مزایای تحصیل در این دانشگاه این است که هزینه تحصیل در آن در مقایسه با سایر دانشگاه‌هایی که در حال حاضر در کشور کانادا فعالیت دارند مناسب‌تر است. همین مسئله نیز باعث می‌شود تا شما بتوانید به میزان زیادی در هزینه‌های تحصیلی خود در این کشور صرفه‌جویی کنید. این دانشگاه یکی از دانشگاه های کانادا است که امکان تحصیل به‌صورت تمام‌وقت و پاره‌وقت را نیز برای دانشجویان فراهم کرده است.

در برخی از رشته‌های خاصی که در حال حاضر در این دانشگاه تدریس می‌شوند شما حتی می‌توانید روند تحصیل خود را به‌صورت مجازی نیز دنبال کنید و از این نظر هم با محدودیتی مواجه نخواهید شد. از دیگر مزایای مهم تحصیل در دانشگاه کارلتون این است که این دانشگاه دارای سطح علمی بالایی بوده و بهترین امکانات علمی را نیز در اختیار شما قرار می‌دهد. شما با دریافت مدرک این دانشگاه می‌توانید در بهترین دانشگاه‌ها دنیا مشغول به تحصیل شوید.

سطح علمی دانشگاه کارلتون

بدون شک برای ادامه تحصیل در هر دانشگاهی در خارج از کشور یکی از مهم‌ترین مسائلی که مطرح می‌شود مسئله سطح علمی آن دانشگاه است. این دانشگاه در حال حاضر از نظر علمی در جایگاه 323 بهترین دانشگاه‌های دنیا قرار گرفته است که جایگاه بسیار خوبی برای آن به شمار می‌آید. در این دانشگاه شما می‌توانید به بهترین امکانات علمی دسترسی پیدا کنید که از جمله این امکانات می‌توان به بهترین کتابخانه‌ها با غنی‌ترین کتاب‌ها، مجهزترین آزمایشگاه‌ها برای رشته‌هایی که نیازمند یک آزمایشگاه هستند، محیط‌های فنی برای رشته‌های فنی و مهندسی و البته کارگاه‌های مختلفی که در حال حاضر در این دانشگاه برگزار می‌شود اشاره کرد. نکته مهم دیگری که باید درباره سطح علمی دانشگاه کارلتون بدانید این است که اساتید فعال در این دانشگاه نیز از نظر علمی در جایگاه بسیار خوبی در دنیا قرار گرفته‌اند.

یک نکته بسیار جذاب در خصوص سطح علمی بالای این دانشگاه این است که بسیاری از صنایع و کسب‌وکارهای مختلف در سراسر کانادا و البته در بسیاری از کشورهای دیگر علاقه‌مند به همکاری با دانشجوهای این دانشگاه هستند. همین مسئله نیز فرصت‌های شغلی بی‌نظیری را برای شما فراهم می‌کند تا بتوانید خیلی سریع وارد بازار کار شده و به درآمد خوبی نیز دست پیدا کنید. زمانی که شما مشغول به تحصیل در دانشگاه کارلتون هستید باید بدانید که این اجازه به شما داده می‌شود تا بتوانید در کنفرانس‌های علمی در حوزه رشته خود در بسیاری از کشورهای مختلف آمریکایی، آسیایی و اروپایی شرکت کنید بدون این‌که هیچ محدودیتی برای شما وجود داشته باشد.

اهداف و برنامه‌ریزی‌های این دانشگاه

از دیگر دلایلی که باعث می‌شود تا دانشگاه کارلتون جذابیت‌های بسیار زیادی برای دانشجویان خارجی در سراسر دنیا داشته باشد این است که این دانشگاه اهداف خود را دنبال می‌کند و به دنبال برنامه‌هایی است که بدون شک می‌توانند مزایای زیادی را برای دانشجویان به همراه داشته باشند. یکی از مهم‌ترین اهداف و برنامه‌ریزی‌هایی که این دانشگاه دارد این است که به دنبال نوآوری در زمینه تحقیقات است. آزمایشگاه‌های بسیار زیادی که در این دانشگاه وجود دارند نشان‌دهنده دنبال‌کردن این هدف توسط نیروها و دانشجوهای این دانشگاه است. از طرف دیگر این دانشگاه در حوزه تدریس و یادگیری نیز نوآوری‌های بسیار زیادی داشته که بدون شک تجربه تحصیل در این دانشگاه را به یک تجربه بسیار خاص و منحصربه‌فرد برای دانشجویان خارجی تبدیل می‌کند.

تحصیل در کانادا نیازمند این است که شما بتوانید ارتباطات خوبی را با دانشگاه‌های مختلف در سراسر دنیا داشته باشید و از این همکاری در راستای پیشرفت علمی هرچه بهتر خود استفاده کنید. شاید برای شما جالب باشد که بدانید امروزه در دانشگاه کارلتون این امکان برای شما فراهم شده تا بتوانید با بهترین دانشگاه‌های دنیا ارتباط داشته باشید و با دانشجوهای دیگر در رشته خود همکاری کنید. تجربه عملی یکی از مهم‌ترین اهدافی است که در این دانشگاه دنبال می‌شود. اکثر دانشجویانی که در حال حاضر در این دانشگاه فعالیت دارند علاوه بر این‌که با مفاهیم تئوری رشته خود آشنا می‌شوند به‌صورت کاملا عملی نیز با جزئیات آن درگیر شده و به‌این‌ترتیب آماده ورود به بازار کار خواهند شد.

واحد های دانشگاهی کارلتون

هنر و علوم اجتماعی

دانشکده هنر و علوم اجتماعی (FASS) برنامه‌های متنوعی را ارائه می‌دهد (27 رشته و 19 خردسال) که منجر به لیسانس هنر (BA)، لیسانس هنر (افتخارات)، لیسانس هنر (مقامات افتخارات ترکیبی)، لیسانس شناختی می‌شود. مدارک علوم (B.Cog.Sci.)، لیسانس مطالعات جهانی و بین المللی (B.GINS) و مدرک لیسانس علوم انسانی (B.Hum.). این دانشکده بر رشته‌های مختلفی در زمینه‌های علوم انسانی و اجتماعی، از جمله مطالعات آفریقا، مردم‌شناسی، انگلیسی، فرانسوی، جغرافیا، تاریخ، موسیقی، روان‌شناسی و جامعه‌شناسی نظارت دارد.

این دانشکده همچنین دارای کالج علوم انسانی است، یکی از معدود برنامه‌های کتاب‌های عالی کانادا، که منجر به دریافت مدرک B.Hum  (لیسانس علوم انسانی) می‌شود، و موسسه علوم شناختی کارلتون، که تنها برنامه دکتری کاملا ساختار یافته را ارائه می‌دهد. در علوم شناختی در کشور و همچنین در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد. همچنین یک مدرک کارشناسی ارشد مشترک در علوم انسانی دیجیتال، یکی از اولین‌ها در کانادا وجود دارد. برنامه تاریخ عمومی‌ در سطح ملی به دلیل آموزش و تحقیق نوآورانه خود شناخته شده است، که اخیراً جوایز ملی را کسب کرده است. FASS در مجموع 14 برنامه کارشناسی ارشد و 9 برنامه دکترا ارائه می‌دهد.

مهندسی و طراحی

دانشکده مهندسی و طراحی یکی از قدیمی‌ترین دانشکده‌های دانشگاه است که اولین دوره‌های مهندسی در سال 1945 ارائه شد و مدارک مهندسی چهار ساله از سال 1956 توسط دانشکده ارائه شد. دانشکده مهندسی و طراحی از آن زمان طیف وسیعی از دوره‌های آموزشی را در زمینه‌های مهندسی، معماری، طراحی صنعتی و فناوری اطلاعات ایجاد کرده است که 20 برنامه مجزا در مقطع کارشناسی را در خود جای داده است تحت لیسانس مهندسی (BEng)، لیسانس مطالعات معماری. BAS ، لیسانس طراحی صنعتی (BID)، لیسانس فناوری اطلاعات (BIT)، و لیسانس تولید و طراحی رسانه (BMPD)، به همراه 37 برنامه تحصیلات تکمیلی در سطح کارشناسی ارشد و دکترا. از ترم پاییز 2019، بیش از 5800 دانشجو در مقطع کارشناسی و 1200 دانشجوی کارشناسی ارشد در دانشکده ثبت نام کرده اند.

این دانشکده یک لیسانس مشهور در طراحی صنعتی ارائه می‌دهد که یکی از قدیمی‌ترین مدارک در نوع خود در کانادا را نشان می‌دهد، دانشجویان را در یک رویکرد بین رشته ای به سمت طراحی صنعتی غوطه‌ور می‌کند و رشته‌های روانشناسی، فیزیک، اقتصاد و بازاریابی را با هم ترکیب می‌کند. این دانشکده همچنین دارای یکی از اولین برنامه‌های کارشناسی کانادا با تمرکز بر مهندسی هوافضا است و به عنوان یکی از پیشنهادات شاخص دانشکده و دانشگاه در کل به حساب می‌آید. خود این برنامه دانشجویان را به چهار رشته تقسیم می‌کند و دانشجویان را قادر می‌سازد در یک زمینه خاص در طیف گسترده‌تری از مهندسی هوافضا تخصص پیدا کنند. این شامل جریان الف، آیرودینامیک، نیروی محرکه و عملکرد خودرو، جریان ب، ساختارهای هوافضا، سیستم‌ها و طراحی خودرو، جریان ج، الکترونیک و سیستم‌های هوافضا، و جریان د، طراحی سیستم‌های فضایی است.

دانشکده معماری و شهرسازی آذرییلی مؤسسه بسیار معتبر دیگری را در دانشکده طراحی مهندسی تجسم می‌دهد که برنامه‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد را در رشته خود نگهداری می‌کند. دانشجویان  در مقطع کارشناسی معماری می‌توانند در یکی از سه حوزه طراحی، شهرسازی، و گفتگو و پایداری تخصص داشته باشند. این برنامه همچنین در رشته خود منحصر به فرد است زیرا سالانه یک گزینه مطالعه مستقیم در خارج از کشور (DSA) را ارائه می‌دهد و گروه منتخبی از دانشجویان را قادر می‌سازد تا به یک مکان خاص سفر کنند تا تاریخ معماری آن را در عمق بیشتری کشف کنند. مکان‌های بازدید اخیر شامل استانبول و شمال اروپا است.

برنامه‌های کارشناسی فناوری اطلاعات کارلتون به طور مشترک با کالج Algonquin ارائه می‌شود، در حالی که لیسانس تولید و طراحی رسانه دانشگاه به طور مشترک بین دانشکده فناوری اطلاعات و دانشکده روابط عمومی ‌دانشکده روزنامه نگاری و ارتباطات ارائه می‌شود.

امور عمومی

دانشکده روابط عمومی‌(FPA) رشته‌های دانشگاهی دانشگاه را که مستقیماً با دولت، جامعه مدنی و روابط بین آن‌ها سروکار دارد، شامل دوازده واحد دانشگاهی است که 12 برنامه کارشناسی و 21 برنامه کارشناسی ارشد در جرم شناسی، اقتصاد، مطالعات اروپایی، حقوق ارائه می‌دهد. مطالعات، روزنامه نگاری، علوم سیاسی و سیاست عمومی.

بسیاری از پیشنهادات شاخص کارلتون در دانشکده امور عمومی‌(FPA) قرار دارند. این شامل دانشکده روزنامه‌نگاری و ارتباطات است که برنامه‌های کارشناسی روزنامه‌نگاری و کارشناسی ارشد روزنامه‌نگاری را ارائه می‌دهد و بسیاری از شخصیت‌های برجسته را در این زمینه آموزش داده است و مدرسه روابط بین‌الملل نورمن پترسون (NPSIA) که قدیمی‌ترین برنامه فارغ التحصیلی در امور خارجی کانادا را در خود جای داده است. NPSIA، که در سال 1965 تأسیس شد، یکی از اعضای انجمن مدارس حرفه ای امور بین الملل (APSIA) است. دانشکده سیاست عمومی‌و مدیریت قدیمی‌ترین بخش دانشگاهی در کانادا و یکی از معتبرترین بخش‌ها است که اولین مدرک تحصیلات تکمیلی دانشگاه در این رشته در سال 1946 اعطا شد. کالج روابط عمومی‌آرتور کروگر کارلتون دو مدرک افتخاری منحصر به فرد ارائه می‌دهد: لیسانس امور عمومی ‌و مدیریت سیاست (BPAPM) و لیسانس چند رشته ای مطالعات جهانی و بین المللی (BGInS). این کالج همچنین محل برنامه تحصیلات تکمیلی Clayton H. Riddell در مدیریت سیاسی است.

در سپتامبر 2006، کارلتون توسط کمیسیون اروپا در بروکسل به عنوان مرکز عالی اتحادیه اروپا تعیین شد و اولین دانشگاهی بود که مدرک کارشناسی (افتخارات) در مطالعات اروپا و روسیه و کارشناسی ارشد در مطالعات اروپا، روسیه و اوراسیا ارائه کرد. دپارتمان حقوق و مطالعات حقوقی آن مدرک لیسانس (افتخارات) در حقوق و M.A و Ph.D. برنامه‌های مطالعات حقوقی دارد و قدیمی‌ترین دپارتمان حقوقی کانادا است که رویکردی معرفتی به جای حرفه ای برای مطالعه تأثیر قانون در جامعه مدنی دارد. این دانشکده همچنین دارای مؤسسه اقتصاد سیاسی، مؤسسه جرم شناسی و عدالت کیفری و مطالعات آفریقا است و دانشکده مددکاری اجتماعی و گروه اقتصاد را در خود جای داده است.

در سال 2019، کارلتون رتبه 101-150 را در جهان برای مطالعات سیاسی و بین‌المللی کسب کرد و آن را در بین یک درصد برتر دانشگاه‌های جهانی در این زمینه قرار داد.

دانشکده های دانشگاه کارلتون

 

دانشکده روابط بین‌الملل نورمن پاترسون

دانشکده روابط بین الملل نورمن پاترسون یک مدرسه حرفه ای در امور بین الملل در دانشگاه کارلتون است. این دانشکده که در سال 1965 تأسیس شد، خود را به عنوان دانشکده پیشرو در کانادا در زمینه امور بین‌الملل متمایز کرده است و فارغ‌التحصیلانی را ایجاد می‌کند که به سمت‌های رهبری کلیدی در دولت فدرال، اتاق‌های فکر و دانشگاه پیشرفت کرده‌اند. این مدرسه که در دوران «عصر طلایی» دیپلماسی کانادا تأسیس شد، رویکردی میان رشته‌ای را برای مطالعه مسائل جهانی اتخاذ می‌کند که به هفت گروه تقسیم می‌شود که بر اساس حوزه‌های مختلف تحصیلی زیر چتر امور بین‌الملل سازماندهی شده‌اند. NPSIA تنها عضو کامل کانادایی انجمن مدارس حرفه ای امور بین الملل، گروهی از مدارس برتر جهان در امور بین الملل است.

NPSIA در بین جامعه علمی‌ در امور بین الملل به خوبی مورد توجه قرار می‌گیرد، زیرا پذیرش در دانشکده بسیار انتخابی است. در سال 2007، یک نظرسنجی از دانشگاهیان کانادایی، با هدف تعیین بهترین برنامه‌های کارشناسی ارشد حرفه‌ای در امور بین‌الملل، NPSIA را در رتبه دوم، همتراز با دانشگاه جورج تاون، و پیش از برنامه‌های دانشگاه‌هایی مانند‌ هاروارد و کلمبیا قرار داد.

علوم پایه

دانشکده علوم 86 دوره کارشناسی و 39 برنامه تحصیلات تکمیلی را در زمینه‌های مختلف از جمله زیست شناسی، شیمی، فیزیک، علوم بهداشتی، ریاضیات، علوم کامپیوتر، علوم اعصاب، و علوم زمین ارائه می‌دهد، با بیش از 6500 دانشجو که توسط 177 عضو هیئت علمی‌ارائه می‌شود. دروس اولیه زیست شناسی، شیمی، زمین شناسی و ریاضیات برای اولین بار در سال 1942 به عنوان کلاس‌های شبانه معرفی شد. در سال 1947، مدرسه اولین مدرک کارشناسی خود را در رشته علوم معرفی کرد، و در سال 1950 اولین گروه از درجه‌های ممتاز خود را فارغ التحصیل کرد.

دانشکده علوم به یازده دپارتمان تقسیم می‌شود که هر کدام دارای تمرکزهای آموزشی و پژوهشی مجزا هستند. دپارتمان‌ها در چندین ساختمان در سراسر محوطه دانشگاه قرار دارند، از جمله آزمایشگاه‌های هرزبرگ، ساختمان استیسی، ساختمان محافظه‌کاران، ساختمان زیست‌شناسی نسبیت، و ساختمان علوم بهداشت. هر یک از این ساختمان‌ها آزمایشگاه‌ها و سایر امکانات را برای اساتید و دانشجویان برای انجام تحقیقات در خود جای داده است. ساختمان زیست شناسی Nesbitt شامل چندین گلخانه تحت کنترل آب و هوا است که میزبان یک نمایش سالانه پروانه در اواخر سپتامبر تا اوایل اکتبر است و بازدیدکنندگان را در سراسر منطقه پایتخت ملی جذب می‌کند. مرکز ملی تحقیقات حیات وحش، یک مرکز تحقیقاتی محیط زیست و تغییرات آب و هوای کانادا نیز در محوطه دانشگاه واقع شده است و بانک ملی نمونه حیات وحش، مخزن بیش از 12000 نمونه از حیات وحش بومی‌کانادا را در خود جای داده است. این مرکز تحقیقات مهمی‌را در مورد اثرات مواد سمی‌بر حیات وحش، الگوهای بین‌المللی پرندگان مهاجر و اثرات فعالیت‌های انسانی بر حیات وحش انجام می‌دهد.

دانشکده کسب و کار اسپرت

کارلتون ابتدا در سال 1949 ارائه مدرک لیسانس بازرگانی (B.Com.) را آغاز کرد و به عنوان یک واحد دانشگاهی در سطح دپارتمان زیر نظر دانشکده هنر و علوم، دانشکده علوم اجتماعی، و در نهایت دانشکده روابط عمومی‌ و مدیریت قبل از تأسیس به عنوان یک دانشکده مجزا در سال 2006 این دانشکده دو برنامه کارشناسی، لیسانس بازرگانی و لیسانس بازرگانی بین‌الملل، علاوه بر پنج برنامه در سطح فارغ‌التحصیل و چندین برنامه گواهی برای متخصصان ارائه می‌دهد. از سال تحصیلی 2018-2019، برنامه‌های Sprott توسط 2668 دانشجوی کارشناسی شرکت می‌کنند که توسط هیئت علمی‌تمام وقت 61 نفره ارائه می‌شود.

Sprott در سطح بین‌المللی توسط انجمن پیشرفته دانشکده‌های بازرگانی و شبکه مدارس بین‌المللی بازرگانی معتبر است. این دانشکده در خط مقدم آموزش دانشجویان بازرگانی از طریق یک لنز جهانی بوده است، زیرا اولین دانشکده‌ای در کانادا است که مدرک لیسانس تجارت بین المللی (BIB) را ارائه می‌دهد. با این حال، پیشنهاد اصلی آن در مقطع کارشناسی، مدرک لیسانس بازرگانی (Honours) چهار ساله است و در سطح فوق لیسانس، برنامه‌های MBA و PhD ارائه می‌شود. دانشکده Sprott جایزه عملکرد کلی مؤسسه را برای مشارکت تحقیقاتی خود در انجمن علوم اداری کانادا (ASAC) در سال‌های 2004، 2005، 2006، 2007، 2008، 2010 و 2012 در میان دانشکده‌های بازرگانی کانادا دریافت کرده است.

زندگی دانشگاهی در این دانشگاه

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه کارلتون را دارند باید به این نکته بسیار مهم دقت داشته باشند که شرکت در کلاس‌ها تنها بخشی از تجربه فارغ‌التحصیلی آنها را تشکیل می‌دهد. زندگی در داخل پردیس اصلی این دانشگاه نیز بخش دیگری از تجربه و خاطرات شما در این دانشگاه خواهد بود که باید دقت و توجه کافی را به آن داشته باشید. این دانشگاه باشگاه‌های ورزشی متفاوتی را به شما ارائه می‌دهد که اگر علاقه‌مند به ورزش‌کردن باشید می‌توانید با عضویت در آنها از امکاناتی که در اختیار شما قرار می‌دهند استفاده کنید. از جمله این باشگاه‌ها می‌توان به باشگاه‌های بدنسازی، باشگاه فوتسال و والیبال، استخر و … اشاره کرد. در داخل پردیس اصلی این دانشگاه یک سالن غذاخوری بزرگ نیز وجود دارد که شما می‌توانید برای غذاخوردن از خدمات آن استفاده کنید.

درصورتی‌که قصد دارید کتاب‌های دانشگاهی یا سایر کتاب‌های موردنیاز خود را تهیه کنید می‌توانید از کتابخانه بسیار بزرگی که داخل ساختمان اصلی این دانشگاه قرار دارد استفاده کنید. این کتابخانه طیف گسترده‌ای از کتاب‌های تخصصی و عمومی را در اختیار شما قرار می‌دهد که بدون شک مطالعه آنها به یک تجربه جدید و بسیار جذاب برای شما تبدیل خواهد شد. در داخل محوطه اصلی این دانشگاه پرچم کشورهای مختلف وجود دارد که نشان‌دهنده همبستگی دانشجویانی است که در حال حاضر در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. پردیس اصلی این دانشگاه از مرکز شهر کمی فاصله دارد که شما از طریق پیاده‌روی یا دوچرخه‌سواری می‌توانید به آن برسید.

چرا باید این دانشگاه را برای ادامه تحصیل انتخاب کنیم؟

یکی از مهم‌ترین دلایلی که برای این موضوع وجود دارد این است که شما می‌توانید از خدمات پشتیبانی تحصیلی ارائه شده توسط این دانشگاه استفاده کرده و در نتیجه عملکرد تحصیلی خود را از همان سال اول حضور در این دانشگاه ارتقا دهید. مرکز مشاوره این دانشگاه جلساتی را با دانشجویان این دانشگاه برقرار می‌کند که این جلسات بیشتر مخصوص دانشجویان کارشناسی هستند؛ ولی سایر دانشجویان نیز می‌توانند از چنین خدماتی استفاده کرده و از مزایای آن نهایت بهره را ببرند. از طرف دیگر تمامی امکانات موردنیاز برای پیشرفت علمی دانشجو نیز در اختیار او قرار می‌گیرد و از این نظر دانشجو کمبودی را احساس نخواهد کرد. مدرک ارائه شده توسط این دانشگاه به دانشجویان تنها یک مدرک علمی نیست و دانشجویان می‌توانند از آن برای ورود به بازار کار نیز استفاده کنند.

در واقع مدرک ارائه شده توسط دانشگاه کارلتون دارای اعتبار بسیار بالایی است و همین مسئله نیز باعث می‌شود تا بسیاری از شرکت‌ها و کسب‌وکارهای مختلف در سراسر کانادا به آن اعتقاد داشته باشند و دانشجویان این دانشگاه را استخدام کنند. پشتیبانی مالی از دیگر دلایلی است که باعث می‌شود تا ادامه تحصیل در این دانشگاه به یک تجربه جدید و بسیار جذاب برای شما تبدیل شود. زمانی که شما مشغول به ادامه تحصیل در این دانشگاه می‌شوید می‌توانید از بورسیه های تحصیلی کانادا استفاده کرده و بخش عمده‌ای از هزینه‌های خود را از این طریق پرداخت کنید. خدمات سلامت و بیمه سلامت یکی از مهم‌ترین مزایای تحصیل در این دانشگاه است که به‌محض ورود شما به دانشگاه کارلتون به شما اعطا خواهد شد.

نکات جذابی که باید درباره این دانشگاه بدانید

یکی از نکات بسیار جذاب درباره دانشگاه کارلتون این است که کلاس‌های این دانشگاه دارای فضای کوچکی هستند. همین مسئله نیز باعث می‌شود تا تعامل میان اساتید و دانشجویان به میزان زیادی بهبود پیدا کرده و ارتباط خوبی میان آنها برقرار شود. نکته جذاب دیگر درباره این دانشگاه این است که بیش از 96 درصد از دانشجویانی که در حال حاضر در این دانشگاه مشغول به ادامه تحصیل هستند در محوطه اصلی خود دانشگاه زندگی می‌کنند. پس شما می‌توانید زندگی راحتی را با آنها داشته باشید و دوستان خوبی را نیز در این دانشگاه پیدا کنید. تیم‌های ورزشی این دانشگاه معمولا رتبه‌های برتر را در مسابقات مختلف دریافت می‌کنند که تیم بسکتبال این دانشگاه معروف‌ترین آنهاست. پس اگر شما هم علاقه‌مند به ورزش‌کردن هستید می‌توانید در این تیم‌ها عضو شوید.

این دانشگاه دارای تونل‌های زیرزمینی زیادی است که اکثر آنها به یکدیگر متصل هستند. شما می‌توانید از این تونل‌ها دیدن کرده یا این‌که در طول روز از آنها استفاده کنید. تجربه استفاده از این تونل‌ها همواره برای دانشجویانی که در دانشگاه کارلتون در حال تحصیل هستند جذابیت‌های زیادی را به همراه می‌آورد. این دانشگاه دارای یک تور مجازی 360 درجه است که دانشجویان می‌توانند پیش از این‌که درخواست خود را برای دریافت نامه پذیرش از این دانشگاه ارسال کنند در این تور شرکت کرده و با بخش‌های مختلف آن آشنا شوند.

پذیرش دانشگاه کارلتون

شرایط و مدارک موردنیاز برای اخذ پذیرش از دانشگاه کارلتون

برای تحصیل در دانشگاه کارلتون شما نیازمند مدارک خاصی هستید که از جمله آنها می‌توان به مدارک زیر اشاره کرد:

  • مدرک زبان که حتما باید نمره لازم را در آزمون‌های آیلتس یا تافل دریافت کرده باشید تا اجازه تحصیل در این دانشگاه به شما داده شود.
  • بهتر است که حتما در آزمون GRE نیز شرکت کرده و نمره‌ای بالاتر از نمره میانگین را در این آزمون نیز دریافت کنید.
  • اگر قصد دارید در مقاطع بالاتر یعنی مقاطع کارشناسی ارشد یا دکترا مشغول به ادامه تحصیل در این دانشگاه شوید حتما باید یک رزومه علمی قوی را نیز برای خود ایجاد کرده و در لیست مدارکتان قرار دهید. به‌این‌ترتیب می‌توانید شانس خود را برای اخذ پذیرش از این دانشگاه به میزان زیادی افزایش دهید.
  • مدارک تحصیلی دوره‌های تحصیلی قبلی از جمله مهم‌ترین مدارکی هستند که برای تحصیل در این دانشگاه به آنها نیاز پیدا خواهید کرد.
  • ریزنمرات دوره‌های تحصیلی قبلی که حتما باید به تایید دانشگاه یا مدرسه شما رسیده باشند.
  • مدارک شناسایی از جمله کارت ملی و شناسنامه و البته پاسپورت معتبر که باید دارای اعتبار کافی برای مهاجرت به این کشور باشد.
  • دو قطعه عکس با پس‌زمینه سفید که تصویر صورت شما به طور مشخص در آن آمده باشد.

انگیزه‌نامه شما از مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا و تحصیل در دانشگاه کارلتون

بورسیه تحصیلی دانشگاه کارلتون

در طول سال تحصیلی 2020-21، کارلتون 14709 بورسیه تحصیلی و کمک هزینه به مبلغ 28.6 میلیون دلار به دانشجویان مقطع کارشناسی اعطا کرد.

دانشجویانی که از دبیرستان با میانگین تحصیلی بالای 80% پذیرفته می‌شوند، واجد شرایط دریافت بورسیه تحصیلی با شروع 4000 دلار در طول چهار سال هستند که سالانه 1000 دلار پرداخت می‌شود. مبلغی که دانشجویان دریافت می‌کنند با میانگین پذیرش آن‌ها به تدریج افزایش می‌یابد، با دانشجویانی که با میانگین بالای 95٪ وارد می‌شوند، 16000 دلار طی چهار سال دریافت می‌کنند. با این وجود، دانشجویان باید حداقل 10.0 CGPA (A-) سال به سال را برای حفظ بورس تحصیلی خود حفظ کنند.

علاوه بر بورسیه‌های ورودی خودکار، این دانشگاه همچنین 25 بورسیه پرستیژ اعطا می‌کند که نشان دهنده بالاترین بورسیه‌های سازمانی است که توسط دانشگاه اعطا می‌شود. دانشجویان ورودی باید یک درخواست تکمیلی، علاوه بر میانگین پذیرش بالای 90% برای واجد شرایط بودن و نشان دادن مشارکت فوق برنامه در طول سال‌های دبیرستان خود برای واجد شرایط بودن ارائه کنند. ارزش بورسیه‌های پرستیژ از 20000 دلار تا شهریه کامل متفاوت است و معمولاً معیارهای صلاحیت اضافی فراتر از درخواست تکمیلی ندارند، به استثنای بورسیه تحصیلی عالی Carleton Shad Valley که لازم است دریافت کنندگان از فارغ التحصیلان برنامه دره شاد باشند.

بورسیه‌های تحصیلی اضافی، مانند برنامه دانش پژوهان ملی آرتور کروگر، به دانشجویانی اعطا می‌شود که بر اساس شایستگی علمی ‌خود در هنگام ورود به برنامه‌های کارشناسی خود وارد یک برنامه خاص می‌شوند.

نتیجه گیری

دانشگاه کارلتون یکی از بهترین دانشگاه‌های کشور کانادا است که در حال حاضر امکانات علمی بسیار زیادی را برای دانشجویان فراهم کرده و در کنار آن خدماتی را به دانشجویان بین‌المللی خود ارائه می‌دهد تا بتوانند زندگی راحت‌تری را در کشور کانادا تجربه کنند. برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا تحصیل در این دانشگاه می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌هایی باشد که پیش روی هر دانشجویی قرار دارد. اگر شما هم علاقه‌مند به تحصیل در این دانشگاه هستید پیشنهاد ما به شما این است که حتما سعی کنید از خدمات مشاوره موسسه مهاجرتی صباویزا استفاده کنید تا به بهترین شکل ممکن با مزایا و شرایطی که برای تحصیل در این دانشگاه وجود دارد آشنا شوید.

 

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[امتیاز: 2 میانگین: 5]

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

برای مشاوره رایگان کلیک کنید