لوگو صبا ویزا
تحصیل دکتری در انگلستان

تحصیل دکتری در انگلستان

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه شرایط و مراحل دریافت ویزای انگلستان و جزئیات آن به دست بیاورید، می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس بگیرید و به کمک مشاوران باتجربه و حرفه‌ای این موسسه، به پاسخ تمام سوالاتتان دست بیابید.
مشاوره رایگان
فرم ارزیابی اولیه

دوره دکتری معمولاً به‌عنوان آخرین مقطع تحصیلی شناخته می‌شود. به‌طورکلی دوره دکتری در انگلستان پژوهش‌ محور است و دانشجویان بر اساس علاقه و توانایی، دوره و استاد موردنظر خود را انتخاب کرده و نسبت به اخذ پذیرش اقدام می‌کنند. دوره دکتری را می‌توان به شکل پاره‌وقت یا تمام‌وقت گذراند.

طول دوره دکتری تمام‌وقت معمولاً سه یا چهار سال طول می‌کشد، درحالی‌که مدت‌زمان دکتری پاره‌وقت شش یا هفت‌ساله است. البته معمولاً در دوره‌های تمام‌وقت مهلت پایان‌نامه را تا یک سال تمدید می‌کنند، بسیاری از دانشجویانی که در دوره‌های دکتری سه‌ساله ثبت‌نام می‌کنند پایان‌نامه خود را در سال چهارم تحویل می‌دهند. معمولاً ارائه مدرک آیلتس با نمره ۷ نیز الزامی است.

 

انتخاب موضوع دوره دکتری

دو گزینه برای مطالعات دکتری وجود دارد: برای بسیاری از دوره‌های دکتری شما موضوع پژوهشی خود را انتخاب می‌کنید و به‌طور مستقل تحت نظارت یک دانشگاه درباره پروژه کار می‌کنید. موضوع یک دکتری ممکن است به‌عنوان بخشی از یک پروژه دانشگاه باشد. گاهی اوقات این دانشجو دوره دکتری studentship” نامیده می‌شود و به این معنی است که شما در یک پروژه پیش تعیین‌شده کار خواهید کرد.

بر اساس موضوع تحقیق رزومه کاری و ریزنمرات دوره فوق لیسانس جست‌وجوی استاد راهنما، آغاز می‌گردد. بعد از دریافت پذیرش از دانشگاه می‌توانید درباره امکان بورس تحصیلی با استاد راهنمای خود مذاکره کنید. استاد تشخیص می‌دهد که کدام دانشجو بر اساس طرح ارائه داده لایق بورس دکتری می‌باشد. هر دانشگاه سیاست‌های خاص خود را درزمینهٔ ارائه این دوره و پذیرش دانشجو دارد.

دوره مقدماتی دکتری PRE-PHD

این دوره برای کسانی که proposal تابه‌حال ننوشته‌اند و دانش زیادی در این رابطه ندارند و در مورد مقاله‌نویسی هم تجربه‌ای ندارند، دوره‌ای بسیار مفید است و با گذراندن این دوره می‌توانند مقطع دکتری را به نحو احسن بگذرانند. علاوه بر مدرک فوق‌لیسانس برای دوره ۹ ماهه به مدرک آیلتس ۵/۵ و دوره ۶ماهه آیلتس ۶ نیاز است.تحصیل دکتری در انگلستان

نحوه اخذ پذیرش

 • داشتن مدرک کارشناسی ارشد مرتبط، البته در برخی از دانشگاه‌ها امکان ورود به دوره دکتری از لیسانس امکان‌پذیر است.
 • داشتن مدرک زبان آیلتس (بالای ۷) (این شرایط بسته به دانشگاه و رشته متفاوت است)
 • معدل بالا
 • نوشتن پروپوزال
 • بردن همراه (همسر) و فرزندان زیر 18 سال در دوره دکتری میسر است و فرزندان می‌توانند به‌راحتی از سیستم آموزشی پیشرفته انگلستان استفاده کرده و به تحصیل بپردازند.
 • اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی انگلستان تقریباً ۴ تا ۵ ماه زمان می‌برد و در تمامی شهرهای کشور انگلستان امکان ادامه تحصیل برای شما فراهم است.

دانشگاه‌های انگلیس برای دانشجویان بین‌المللی دوره دکتری، امکان دسترسی به بورسیه‌های مختلفی را فراهم می‌کند. برخی از این بورسیه‌ها عبارت‌اند از:

 • بورسیه تحصیلی دانشگاه کمبریج انگلستان (Gates Cambridge Scholarships) بورسیه دانشگاه کمبریج مخصوص دانشجویان بین‌ اللملی است که به ۹۵ نفر از دانشجویان برتر تعلق می‌گیرد. این بورسیه شامل کمک هزینه تحصیل و مخارج زندگی در انگلستان است.
 • بورسیه تحصیلی دانشگاه آکسفورد (Rhodes Scholarships at University of Oxford) این بورس شامل همه‌ی هزینه‌های تحصیل و زندگی در دوران تحصیل می‌باشد و حتی شامل بلیت رفت‌وآمد به کشور خود در پایان سال‌های تحصیلی می‌شود. ظرفیت بورس دانشگاه آکسفورد ۹۵ نفر است.
 • بورسیه تحصیلی دانشگاه ادینبورگ(Edinburgh Global Research Scholarships) بورسیه تحصیلی دانشگاه ادینبورگ به ۳۰ نفر از دانشجویان تمام‌وقت که سطح علمی قابل توجه داشته باشند تعلق می‌گیرد.
 • بورسیه تحصیلی دنیس هلند در کالج لندن(Denys Holland Scholarship at University College London) بورسیه تحصیلی دنیس هلند به مدت ۳ سال معتبر است.
 • بورسیه تحصیلی دانشگاه سا-س-ک-س انگلستان(University of Sussex Chancellor’s International Scholarships)این بورسیه بر اساس عملکرد تحصیلی دانشجو در سال‌های گذشته به او تعلق می‌گیرد؛ که شامل تخفیف ۵۰ درصدی برای تحصیل است و به ۲۵ نفر اهدا می‌شود.
 • بورسیه تحصیلی دانشگاه هنر لندن(UAL Vice-Chancellor’s Postgraduate International Scholarships) بورسیه تحصیلی دانشگاه هنر لندن برای حمایت از ۸ دانشجو که در کشورهای کم‌درآمد زندگی می‌کنند محیا شده است. ارزش این کمک برای زندگی و تحصیل در انگلستان مناسب است.
 • بورسیه تحصیلی دانشگاه بریستول (Bristol University International Office Scholarships) بورسیه تحصیلی دانشگاه بریستول به ۶ دانشجو بین الملی اهدا می‌شود.
 • بورسیه تحصیلی دانشگاه لندن(University of West London International Ambassador Scholarships) بورسیه تحصیلی دانشگاه لندن برای یک سال تحصیلی به دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌شود.
 • بورسیه تحصیلی دانشگاه بریتیش انگلستان (University of West England Chancellor’s Scholarships) دانشگاه بریتیش بریستول سالانه ۱۰۰۰۰۰ کمک‌هزینه تحصیلی اهدا می‌کند که در ازای ان باید کارآموزی در اداره توسعه بین‌المللی و سایر ادارات انجام بدهند.
 • بورسیه تحصیلی دانشگاه شیفلد هالم انگلستان(Sheffield Hallam University Transform Together Scholarships) این کمک‌هزینه شامل برگرداندن ۵۰ درصد از هزینه تحصیل به دانشجو می‌شود.
 • بورسیه تحصیلی دانشگاه بین‌المللی وست مینستر (University of Westminster International Scholarships) بورسیه تحصیلی وست مینستر همه هزینه‌های تحصیلی و زندگی در لندن حتی بلیت هواپیما را نیز شامل می­‌شود. این بورسیه مخصوص دانشجویان کشورهای درحال‌توسعه است و فقط به یک نفر تعلق می‌گیرد.
 • بورسیه تحصیلی دانشگاه ناتینگهام(Developing Solutions Scholarships at University of Nottingham) این بورسیه شامل تخفیف ۵۰ الی ۱۰۰ درصدی هزینه تحصیل می‌شود.
 • بورسیه تحصیلی دانشگاه براد فورد انگلستان University of Bradford Global Development Scholarships بورسیه تحصیلی دانشگاه برادفورد مخصوص دانشجویان کشورهای در حال بحران (جنگ، وضعیت سیاسی حوادث طبیعی) است.
برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[امتیاز: 1 میانگین: 5]

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

برای مشاوره رایگان کلیک کنید