لوگو صبا ویزا

آزمون آیلتس

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه آزمون آیلتس به دست بیاورید، می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس بگیرید و به کمک مشاوران باتجربه و حرفه‌ای این موسسه، به پاسخ تمام سوالاتتان دست بیابید. مشاوره رایگان فرم ارزیابی تحصیلی

با خواندن این مقاله به اطلاعات جامعی در مورد آزمون آیلتس (IELTS) دست می‌یابید و هر گونه اطلاعاتی که ممکن است پیرامون آزمون آیلتس برای مهاجرت نیاز داشته باشید، در دسترس شما خواهد بود. همانطور که می‌دانید آیلتس یک سیستم بین‌المللی معتبر آزمون زبان انگلیسی است و به ارائه محبوب‌ترین آزمون مهارت زبان انگلیسی در جهان می‌پردازد. این آزمون به منظور آموزش عالی و مهاجرت جهانی برگزار می‌شود.

اهمیت آیلتس

بیش از یازده هزار سازمان بین‌المللی در جهان به آیلتس اعتماد دارند، بنابراین زمانی که در امتحان شرکت می‌کنید، مطمئن هستید که این آزمون، توسط مؤسسات آموزشی، کارفرمایان، دولت‌ها و نهادهای حرفه‌ای دنیا به رسمیت شناخته شده است.

آیلتس یکی از پیشگامان آزمون زبان انگلیسی است که از سی سال پیش تاکنون، استانداردهای آزمون زبان انگلیسی را در چهار مهارت اصلی تعیین می‌کند. کشورهای انگلیسی زبان استرالیا، کانادا، نیوزلند و بریتانیا از آیلتس، برای رسیدگی به درخواست‌های مهاجرت استفاده می‌کنند.

 

آیلتس چگونه کار می‌کند؟

آیلتس توسط برخی از کارشناسان برجسته ارزیابی زبان در جهان ایجاد شده است و طیف جامعی از مهارت‌های انگلیسی را  آزمایش می‌کند و این مهارت‌ها برای موفقیت در شغل جدید، آزمون آیلتس برای مهاجرت و یا تحصیل در خارج از کشور مورد نیاز است.

ارزیابی بر اساس چهار مهارت گوش دادن، خواندن، نوشتن و صحبت كردن صورت می‌گیرد. پیش از آزمون حتما مطمئن شوید که با نحوه برگزاری آزمون آیلتس آشنایی دارید و در مورد فرمت‌های آزمون آیلتس آگاهی پیدا کنید!

 

انتخاب آزمون مناسب

دو نوع آزمون آیلتس وجود دارد. آزمونی که انتخاب می‌کنید باید بر اساس کاری باشد که می‌خواهید انجام دهید.

  • آزمون آیلتس آکادمیک
  • آیلتس آموزش عمومی

آزمون آیلتس آکادمیک ارزیابی می‌کند که آیا سطح مهارت زبان انگلیسی شما برای یک محیط دانشگاهی مناسب است یا خیر. این آزمون، جنبه‌های آکادمیک زبان را منعکس و ارزیابی می کند که آیا برای شروع آموزش یا مطالعه آماده هستید.

آموزش عمومی آیلتس، مهارت زبان انگلیسی را در یک زمینه عملی و روزمره اندازه گیری می‌کند. تکالیف و آزمون‌ها منعکس کننده موقعیت‌های محل کار و اجتماع هستند.

اگر درخواست ویزای کاری، تحصیلی،  آزمون آیلتس برای مهاجرت به انگلستان و یا زندگی در انگلستان را داده باشید، ممکن است به هر کدام از این دو آزمون نیاز داشته باشید. پس برای مهاجرت به این کشور (UKVI)، به آموزش آکادمیک یا عمومی برای مهارت‌های زندگی نیاز خواهید داشت. پس بهتر است اول متوجه شوید که کدام آزمون برای شما مناسب‌تر است.

 

آیا قصد دارید برای آیلتس آماده شوید؟

افراد حرفه‌ای که به دنبال مهاجرت به کشورهایی مانند استرالیا یا کانادا هستند، باید آزمون عمومی آیلتس و آزمون آیلتس برای مهاجرت را امتحان دهند. این نمره را نمی‌توان با نمره آیلتس آکادمیک جایگزین کرد. اما آیلتس آکادمیک در را برای کسانی که مطمئن نیستند باید درس بخوانند یا کار کنند، باز خواهد کرد.

از آنجایی که آزمون آیلتس آکادمیک و آزمون آیلتس جنرال آموزش از بسیاری جهات شبیه به هم هستند، شاید امتحان دادن هر دو آزمون بد نباشد، زیرا زمان آماده‌سازی برای هر دو یکسان خواهد بود. با توجه به نمره‌ای که فرد در امتحانات و علایق شغلی خود کسب می‌کند، می‌تواند تصمیم بگیرد که گزینه ادامه تحصیل یا مهاجرت برای پیشرفت شغلی گزینه بهتری است.

 

آموزش آیلتس آکادمیک در مقابل آیلتس جنرال برای مهاجرت

اول از همه، باید توجه داشته باشید که آزمون آیلتس آموزش عمومی منحصرا برای مقاصد مهاجرتی ایجاد شده است. آزمون آیلتس برای مهاجرت در مقایسه با نسخه آکادمیک، بخش خواندن و نوشتن نسخه آموزش عمومی شامل فعالیت‌هایی است که بیشتر با کار و زندگی روزمره انگلیسی مرتبط است.

آیلتس آکادمیک کمتر بر روی شغل و زندگی روزمره مهاجران در کشورهای انگلیسی زبان تمرکز دارد. از سوی دیگر، وظایف خواندن و نوشتن بیشتر به سمت زبان انگلیسی آکادمیک است. در نتیجه، آیلتس آکادمیک ممکن است به اندازه کافی شما را برای تجربه مهاجرت آماده نکند. با این حال، در شرایط خاص، ممکن است بتوانید از این آزمون برای مقاصد مهاجرتی استفاده کنید.

بنابراین، می‌توان از آیلتس آکادمیک برای مقاصد مهاجرتی استفاده کرد. برای مثال، اگر شما یک متخصص پزشکی هستید، آزمون آیلتس آکادمیک برای صدور ویزا برای انواع متخصصان مراقبت‌های بهداشتی استفاده می‌شود. فرم آکادمیک آزمون مهاجرت به پزشکان و پرستاران داده می‌شود. دستیاران پرستاری، داروسازان، آسیب شناسان گفتار زبان و سایر متخصصان از جمله آن‌ها هستند. تکنسین‌های آزمایشگاه پزشکی در چندین کشور ملزم به شرکت در آزمون آیلتس آکادمیک هستند.

 

آیا برای اقامت و پس از مدرک به دوره آموزشی آیلتس عمومی نیاز دارید؟

فرض کنید به تازگی از دانشگاهی در کشوری مانند استرالیا، کانادا، ایالات متحده، ایرلند یا هر جای دیگری فارغ‌التحصیل شده‌ا‌ید و تصمیم گرفته‌اید در کشور بمانید و به دنبال کار بگردید و برای ورود به مدرسه، در آزمون آیلتس آکادمیک شرکت کردید. آیا این آزمون برای مهاجرت و شرکت در آزمون آیلتس عمومی برای انتقال به مهاجرت طولانی مدت ضروری است؟

نگران نباشید، زیرا به عنوان تمدید اولین ویزای دانشجویی، همه کشورهای اصلی انگلیسی زبان به دانشجویان بین‌المللی اجازه می‌دهند پس از فارغ‌التحصیلی کار کنند. سیاست‌های موجود برای انجام این امر در کشور متفاوت است. با این حال، کار در داخل کشور پس از فارغ‌التحصیلی معمولا نیازی به امتحان زبان انگلیسی دیگر ندارد.

این یک روش غیر مستقیم استفاده از آیلتس آکادمیک برای ورود به کشور است. اگر نسخه آکادمیک آزمون بتواند شما را وارد مدرسه کند، برای مهاجرت طولانی مدت نیازی به آموزش عمومی نخواهید داشت. اگر می خواهید فارغ‌التحصیل شوید یا به تازگی فارغ‌التحصیل شده اید، با دفتر آموزش بین‌المللی دانشگاه خود مشورت کنید. آن‌ها می‌توانند به شما در تعیین فرصت‌های شغلی و مهاجرت طولانی مدت کمک کنند.

 

آیلتس برای مهاجرت

در استرالیا، کانادا، نیوزلند و بریتانیا، آزمون آیلتس برای مهاجرت به عنوان مدرکی برای اثبات مهارت زبان انگلیسی برای تحصیل، کار و مهاجرت پذیرفته می‌شود. هر کشور استانداردهای آیلتس مخصوص به خود را دارد که در ادامه به آن ها اشاره کرده‌ایم. شرایط لازم برای نمرات شما نیز با توجه به شرایط ویزای شما و محل تحصیل یا کار شما تغییر می‌کند.

دستیابی به وظیفه

این‌که آیا الزامات کاری را که در حال انجام آن هستید، برآورده کرده‌اید؟

انسجام

توانایی شما برای ارائه ایده‌های خودتان به شیوه‌ای سازمان یافته، طبیعی و قابل فهم.

منبع لغوی

سطح دسترسی به واژگان شما چه قدر غنی است؟ چه قدر زبان دوم را درک میکنید و آن را با مهارت زبان مادری تطبیق می‌دهید و از آن استفاده می‌کنید و اینکه آیا شما می‌توانید در زمینه‌های مناسب از لغات کاربردی استفاده کنید یا خیر.

محدوده گرامری و دقت

چه قدر توانایی ساخت جملات به طور مناسب دقیق و طبیعی بر اساس قواعد دستور زبان انگلیسی دارید؟

 

چگونه می‌توانم برای آیلتس آماده شوم؟

اکنون که متوجه شدید آزمون آیلتس دقیقا چیست راحت‌تر می‌توانید برای دریافت ویزای کشورهای مختلف اقدام کنید، شما باید مهارت‌های انگلیسی خود را به وزارت امور داخلی به خوبی نشان دهید. آزمون آیلتس برای مهاجرت با بیش از سه میلیون آزمون در سال گذشته نشان می‌دهد که آیلتس یکی از محبوب‌ترین ارزیابی‌های زبان انگلیسی در جهان است. همچنین این آزمون برای موسسات آموزشی، نهادهای حرفه‌ای و فعالیت در مشاغل گوناگون مناسب است.

در واقع آیلتس توسط تمامی دانشگاه‌ها و کالج‌ها و همچنین تمامی نهادهای حرفه‌ای با حداقل معیارهای زبان برای ثبت نام حرفه‌ای پذیرفته می‌شود. نمره آیلتس مورد نیاز شما با توجه به شرایط مهاجرت شما و همچنین سازمانی که می‌خواهید در آن تحصیل یا کار کنید، تعیین می‌شود.

 

 

IELTS

 

آزمون آیلتس در کشورهای گوناگون

استرالیا

آزمون آیلتس در حدود 50 سایت در سراسر استرالیا در دسترس است. هر شهر مرکز ایالت و همچنین چندین جامعه منطقه‌ای دارای یک مرکز آزمون هستند، همچنین بسیار پیشنهاد می‌شود که افراد بومی انگلیسی، خود را برای آزمون آیلتس آماده کنند.

وقتی تمام عمر خود را صرف آموزش و صحبت کردن به زبان انگلیسی کرده‌اید، اعتماد به نفس خوبی خواهید داشت و این آزمون برایتان آسان می‌شود. با این حال، اگر می‌خواهید بهترین نتیجه ممکن را در آزمون خود بگیرید، باید با ساختار آن آشنا شوید.

کانادا

برای دریافت ویزای کانادا (IRCC) باید مهارت‌های انگلیسی خود را به اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا نشان دهید، همچنین آزمون آیلتس برای مهاجرت و برای مؤسسات آموزشی، انجمن‌های حرفه‌ای و شرکت‌ها در سراسر کشور مناسب است. در واقع آیلتس توسط تمامی موسسات و کالج‌های کانادا و همچنین تمامی گروه‌های حرفه‌ای با حداقل معیارهای زبان برای ثبت‌نام حرفه‌ای پذیرفته می‌شود.

نیوزلند

سیستم بین‌المللی آزمون زبان انگلیسی (IELTS) یک آزمون انگلیسی با ریسک بالا برای افرادی است که مایل به زندگی، کار یا تحصیل در نیوزلند هستند. آیلتس توسط اداره مهاجرت نیوزلند به عنوان مدرکی مبنی بر مهارت انگلیسی برای درخواست ویزا پذیرفته می‌شود.

آزمون آیلتس برای مهاجرت به نیوزلند توسط مؤسسات و سازمان‌های سراسر نیوزیلند به رسمیت شناخته شده است. در واقع، آیلتس توسط تمام دانشگاه‌ها، کالج‌ها و گروه‌های حرفه‌ای نیوزلند که حداقل معیارهای زبان را تعیین کرده‌اند، پذیرفته می‌شود.

انگلستان

ویزا و مهاجرت بریتانیا (UKVI) آیلتس آکادمیک، آموزش عمومی آیلتس و مهارت‌های زندگی آیلتس را به عنوان مدرکی برای اثبات تسلط به زبان انگلیسی برای هر کسی که قصد زندگی، کار یا تحصیل در بریتانیا را دارد، می‌پذیرد. شرکای آیلتس که شامل شورای بریتانیا، استرالیا و کمبریچ هستند، بر ارزیابی آیلتس برای ویزای بریتانیا و مهاجرت نظارت دارند.

اگر برای ویزای دانشجویی Tier 4 برای شروع یک مدرک لیسانس یا فوق لیسانس در یک دانشگاه تحت حمایت Tier 4 درخواست می‌کنید، باید شرایط زبان انگلیسی موسسه را برآورده کنید. نمرات آیلتس توسط تمامی دانشگاه‌ها و موسسات بریتانیا پذیرفته می‌شود.

 

دانشگاه رویایی خود را پیدا کنید

اگر قصد تحصیل در خارج از کشور را دارید و به دنبال مطابقت پروفایل خود با بهترین دانشگاه هستید، کارشناسان آموزشی موسسه مهاجرتی صبا ویزاپلن اطلاعات مهمی از دانشگاه‌های برتر خارج از کشور و آزمون آیلتس برای مهاجرت جمع آوری کرده‌اند. به طور قطع، این اطلاعات به شما کمک می کند تا بتوانید با برنامه ریزی بهتری برای ورود به دانشگاه تلاش کنید.

شما می‌توانید به اطلاعات دقیق و معتبر مربوط به رتبه‌بندی‌ها، هزینه‌های درخواست، متوسط هزینه‌های تحصیل، هزینه‌های زندگی، بورسیه تحصیلی، آخرین به روز رسانی‌ها و آزمون آیلتس برای مهاجرت و یا دانشگاه‌ها، دسترسی داشته باشید.

همچنین می‌توانید دانشگاه‌ها را بر اساس نام، کشور یا دوره‌هایی در تخصص‌های رایج مانند فیزیک، امور مالی، تجارت، زبان و فرهنگ، کشاورزی، علوم محیطی، کامپیوتر و فناوری اطلاعات، رسانه و بازاریابی ارتباطات جستجو کنید و در رشته مورد علاقه خود تحصیل کنید.

 

چگونه در آزمون آیلتس شرکت کنم؟

با توجه به مرکز آزمون خود، می‌توانید در آزمون آیلتس به یکی از دو روش شرکت کنید. آزمون ارائه شده توسط رایانه شامل انجام بخش‌های شنیدن، خواندن و نوشتن با رایانه است، همچنین می‌توانید از طریق گزینه مبتنی بر کاغذ، در آزمون این بخش‌ها شرکت کنید.

محتوای همه این تست‌ها یکسان است و تنها سیستم تحویل متفاوت است. نتایج نسخه ارائه شده توسط رایانه را در عرض 3-5 روز قابل دریافت خواهد بود. نتایج آزمون کاغذی کمی بیشتر طول می‌کشد و معمولا 13 روز پس از انجام تست است.

ممکن است نگران آزمون آیلتس برای مهاجرت باشید که “آیا آیلتس سخت است؟” به یاد داشته باشید، این آزمون فقط توانایی شما را در زبان انگلیسی ارزیابی می‌کند و شما را از نظر دانش زبان انگلیسی درجه‌بندی نخواهد کرد. متخصصان زبان در سراسر جهان این آزمون را به گونه‌ای تنظیم می‌کنند که از منصفانه بودن و هدفمند بودن آن برای آزمون دهندگان با هر پیشینه‌ای مطمئن شوند.

موضوعاتی که در تمام بخش‌های آزمون با آن‌ها مواجه خواهید شد برایتان کلی و آشنا خواهند بود. این پاسخ‌های شما هستند که درک شما از انگلیسی و تواناییتان در برقراری ارتباط نشان می‌دهند و در آن می توانید امتیاز کسب می‌کنید.

 

نمرات آیلتس چگونه است؟

شرایط نمره آزمون آیلتس برای مهاجرت و یا دانشگاه، با توجه به موسسه مورد نظر می‌تواند متفاوت باشد. حتی در یک دانشگاه، امتیازات مورد نیاز ممکن است در برنامه‌ها و سطوح مختلف تحصیلی متفاوت باشد. بنابراین، مطمئن شوید که به دنبال چه هدف و نمره‌ای برای مواردی مانند ویزا، دانشگاه و برنامه خود، برای نسخه آکادمیک هستید!

برای اینکه بدانید چگونه برای آیلتس آماده شوید، باید تفکیک نمرات را بدانید. نمرات آیلتس بین مقیاس 1 تا 9 با 0.5 امتیاز افزایش می‌یابد. نمره کلی میانگین نمرات شما در چهار بخش است و نشان ‌دهنده سطح مهارت شما در زبان است.

هر چه مجموع امتیازتان بالاتر باشد، نشان می‌دهد در زبان مهارت بیشتری دارید. دانشگاه‌ها می‌توانند امتیازات گروه خود را به طور کلی بین 5.0 تا 9.0 تنظیم کنند. باز هم، مهم است، بررسی کنید که الزامات خاص دانشگاه و برنامه انتخابی شما چیست.

برخی از مدارس امتیازات مورد نیاز هر بخش را نیز تجزیه می کنند. این امر، به این دلیل است که نمرات شما برای بخش‌های مختلف توانایی شما را در انواع مختلف مهارت‌های انگلیسی نشان می‌دهد. برای مثال، برای بخش صحبت کردن و نوشتن به شکل زیر است:

صحبت كردن

  • تسلط و انسجام: چه قدر راحت، طبیعی، دقیق و واضح می‌فهمید و منظور خود را به زبان انگلیسی بیان می‌کنید.
  • منبع لغوی: سطح واژگان شما چقدر غنی است، چه قدر زبان دوم را با مهارت زبان مادری تطبیق می‌دهید و آن را درک می‌کنید. چگونگی استفاده از لغات و استفاده از آن در زمینه‌های مناسب بررسی خواهد شد.
  • گرامر و دستور زبان: تا چه میزان توانایی ساخت جملات به طور مناسب، دقیق و طبیعی دارید و قواعد دستور زبان انگلیسی را رعایت می‌کنید.
  • تلفظ: تا چه میزان، قادر به بیان واضح، منسجم و دقیق منظور خود به زبان انگلیسی هستید.

نوشتن

چگونگی آزمون نوشتن آیلتس و نحوه برگزاری آن سوال مهم اکثر دانشجویان و مهاجرت کنندگان است. برای شرکت در آزمون آیلتس برای مهاجرت و یا تحصیل، فرقی نمی‌کند شما باید به توانایی زبان انگلیسی خود در بخش نوشتن کاملا مطمئن شوید، ما به شدت، توصیه می‌کنیم آزمون‌های کمکی این بخش را بررسی کنید و برای بهبود این مهارت خود تلاش کنید.

آیلتس فرمت بسیار خاصی دارد. اگر با این فرمت آشنا نیستید، ساختار و دستورالعمل‌ها می‌توانند شما را در هنگام حضور در اتاق آزمون آماده سازند. هر دقیقه ارزشمند است پس تا جایی که می‌توانید فرصت را از دست ندهید!

اگر به توانایی انگلیسی خود اطمینان ندارید، آماده سازی شما می‌تواند در ارتقای امتیاز شما بسیار مهم باشد. هر چه بیشتر تمرین کنید، شانس بیشتری برای دستیابی به نمرات هدف خود خواهید داشت. در در ادامه یاد می‌گیرد که برای آمادگی، چه گزینه‌هایی وجود دارد. پس تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

 

راه رسیدن به موفقیت در آیلتس

پس از ثبت نام در آزمون آیلتس برای مهاجرت، باید از آموزش مطلوبی بهره‌مند شوید و نکات مهم برای موفقیت در این آزمون را دریافت کنید. بررسی نکات مهم به شما کمک می‌کند برای شرکت در این آزمون آمادگی کسب کنید.

آمادگی در بخش لغات

یک منبع آنلاین شخصی سازی شده است که به شما کمک می‌کند دایره لغات خود را برای آزمون آیلتس آکادمیک گسترش دهید.

استفاده از کتاب‌های تمرین

می‌توانید کتاب‌های آمادگی آزمون آیلتس برای مهاجرت و یا تحصیل را  تهیه کنید. در این کتاب‌ها نمونه آزمون‌ها، سؤالات تمرینی و نکات تست ‌زنی بسیار مهمی وجود دارد.

اپلیکیشن‌های آمادگی آیلتس

ضرورتا برای موفقیت در این آزمون نیاز به اختصاص بودجه زیادی نخواهید داشت. استفاده از برنامه رایگان آیلتس و انواع اپلیکیشن‌های آموزشی به شما کمک می‌کند به یک گزینه آسان و در دسترس برای تمرین دسترسی داشته باشید. برای شرکت در آزمون آیلتس برای مهاجرت و تحصیل از امکانات تلفن همراه خود کمک بگیرید. بسیاری از اپلیکیشن‌ها به شما دسترسی تست‌های تمرینی، آزمون‌های نمونه برای هر یک از چهار بخش، فعالیت‌های تمرین واژگان، نکات و موارد دیگر را ارائه می‌دهند.

این برنامه همچنین به شما کمک می‌کند تا پیشرفت خود را بررسی کنید، بنابراین در مورد توانایی انگلیسی خود در برابر معیارهای نمره آیلتس، ایده بهتری خواهید داشت.

حضور در کارگاه‌ها و کلاس‌ها

دوره‌های آموزش الکترونیکی و کتاب‌های الکترونیکی و کارگاه‌های آموزشی حضوری یا آنلاین، یونی‌سرچ، طیف وسیعی از گزینه‌ها را برای افراد و یا دانش‌آموزانی که آزمون آیلتس برای مهاجرت و یا تحصیل نیاز دارند تا آماده ‌شوند را ارائه می‌کند.

 

چگونه می‌توانم برای آیلتس ثبت نام کنم؟

زمان، مکان و نوع آزمون شما به مکانی که در حال حاضر در آن حضور دارید، بستگی دارد. می‌توانید آزمون آیلتس برای مهاجرت را در نزدیک‌ترین مکان به خود را از طریق IELTS.org پیدا کنید. با بیش از هزار و ششصد مرکز در سراسر جهان، به احتمال زیاد یکی از آن‌ها را در نزدیکی پیدا خواهید کرد.

مرکز آزمون انتخابی شما به این بستگی دارد که آیا تاریخ و زمان برای شما مناسب است یا خیر. توجه داشته باشید که هزینه ثبت نام با توجه به موقعیت مکانی و واحد پول شما متفاوت خواهد بود.

 

نکات نهایی در مورد موفقیت در آزمون آیلتس

اکنون که دستورالعمل‌های کامل این آزمون و گزینه‌های مربوط به این آزمون برای مهاجرت و یا تحصیل را بررسی کرده‌اید، امیدواریم پاسخ سوالات مهم خود را پیدا کرده باشید. مرحله بعدی این است که بفهمید چه زمانی و کجا برای آزمون شما مناسب است و چگونه باید برای آن آماده شوید!

ممکن است در یک نگاه بسیار سخت به نظر برسد، اما باید بدانید که شرکت در این آزمون جزء مهمی از تلاش شما برای تحصیل در خارج از کشور خواهد بود. انگلیسی ابزاری است که به شما کمک می‌کند تا در کلاس درس، محل کار و زندگی روزمره در مقاصد اصلی تحصیل در خارج از کشور به موفقیت برسید.

دانشگاه‌ها، دفاتر مهاجرت و غیره تاکید زیادی بر نمره مناسب این آزمون دارند و همواره هنگام انتخاب دانشجویان و متخصصان از سراسر جهان به این موضوع اهمیت می‌دهند. با برنامه ریزی و تمرین مناسب، می‌توانید سطح مهارت زبان انگلیسی خود را افزایش دهید تا به نمرات هدف خود نزدیک شوید!

سوالات متداول در مورد آزمون آیلتس

در ادامه یا سوالات فراگیری که در زمینه آزمون آیلتس پرسیده می‌شود و پاسخ‌های آن‌ها آشنا خواهید شد. شاید این سوالات برای شرکت در آزمون آیلتس برای مهاجرت یا تحصیل برای شما هم مهم باشند.

آیا نتایج آیلتس من بعد از مدتی منقضی می‌شود؟
بله، نمرات آیلتس شما تا دو سال پس از دریافت نتایج معتبر خواهد بود.
چگونه می‌توانم نتایج آیلتس خود را دریافت کنم؟
پس از شرکت در آزمون، می‌توانید نمره آیلتس خود را از طریق پورتال آزمون گیرنده خود بررسی کنید. همچنین یک گزارش رسمی از نتایج آزمایش خود را از طریق پست دریافت خواهید کرد.
چه زمانی می‌توانم نتایج آیلتس خود را دریافت کنم؟
اگر به صورت حضوری در آزمون شرکت می‌کنید، پس از 13 روز نتایج خود را دریافت خواهید کرد. اما اگر آزمون آنلاین را انتخاب کنید نمرات شما در عرض 3-5 روز آماده دریافت خواهد بود.
آیا می‌توانم آزمون آیلتس خود را دوباره انجام دهم؟
بله، محدودیتی برای چند بار شرکت در آزمون آیلتس برای مهاجرت و یا تحصیل وجود ندارد.
اگر فکر کنم نمره من درست نیست چه کاری باید انجام دهم؟
اگر با نمره‌ای که به دست آورده‌اید موافق نیستید، می‌توانید درخواست استعلام نتایج را بدهید. البته باید بدانید که این کار هزینه دارد، اما اگر پس از علامت گذاری مجدد امتیاز شما بیشتر از آنچه در ابتدا دریافت کرده‌اید باشد، هزینه به شما بازپرداخت می‌شود. اگر درخواست استعلام نتایج را دارید، باید ظرف شش هفته از تاریخ آزمون خود با مرکز آزمون خود تماس بگیرید. می‌توانید مشخص کنید که نسبت به کدام بخش اعتراض دارید و مایل هستید مجدد مورد بررسی قرار بگیرد.
آیا شرکت در آزمون آیلتس محدودیت سنی دارد؟
همه افراد بالای 16 سال می‌توانند در آزمون آیلتس برای مهاجرت و تحصیل شرکت کنند. اگر خردسال هستید، به مجوز والدین یا قیم خود نیاز دارید.
در کدام آزمون آیلتس شرکت کنم؟
هنگام درخواست برای تحصیل در خارج از کشور، آزمونی که در آن شرکت خواهید کرد، نسخه آیلتس آکادمیک است. برای مقاصد کار و مهاجرت، اگر مسیر تحصیلی را انتخاب نمی‌کنید، نسخه عمومی آموزش و آزمون آیلتس برای مهاجرت را لازم است انتخاب کنید. هنگام درخواست به طور خاص برای انگلستان، باید در آزمون آیلتس برای آزمون آکادمیک UKVI شرکت کنید. ولی هنگام درخواست ویزا برای کار در انگلستان، آزمون آیلتس برای UKVI را برگزینید.

سخن پایانی

از اینکه در این مطلب همراه ما بودید متشکریم. امیدواریم مطالبی که برای شما جمع آوری کردیم برای شما سودمند بوده باشد و پاسخ سوالات و ابهامات خود را دریافت کرده باشید. اگر همچنان سوالاتی ذهن شما را به خود مشغول ساخته است می‌توانید با متخصصان ما در موسسه مهاجرتی صبا ویزا در تماس باشید و برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دانشگاه‌های خارجی و بین‌المللی نظر آن‌ها را جویا شوید. ما در این وبسایت در مورد شرایط زندگی در کشورهای اروپایی و سایر کشورها مقالاتی مفید و کاربردی منتشر کرده‌ایم.

 

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[امتیاز: 2 میانگین: 5]

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

برای مشاوره رایگان کلیک کنید