لوگو صبا ویزا
سرمایه گذاران ریسک پذیر کانادا

سرمایه گذاران ریسک پذیر کانادا

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه سرمایه گذاران ریسک پذیر کانادا به دست بیاورید، می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس بگیرید و به کمک مشاوران باتجربه و حرفه‌ای این موسسه، به پاسخ تمام سوالاتتان دست بیابید.

مشاوره رایگان

سرمایه گذاری ریسک پذیر یکی از راه‌های مناسب برای اخذ ویزای کانادا و شروع زندگی در این کشور است. این نوع از سرمایه‌گذاری زمانی اتفاق می‌افتد شما بخواهید در یک کسب‌وکار نوپا یا همان استارتاپ سرمایه‌گذاری کنید. در صورتی که شما می‌خواهید به یکی از سرمایه گذاران ریسک پذیر کانادا تبدیل شوید، حتما باید مقدمات مربوط به آن را فراهم کنید. از همین رو در این مطلب از صباویزا به شکل تخصصی به این موضوع خواهیم پرداخت پس تا انتها با ما همراهی کنید.

سرمایه گذاری ریسک پذیر

سرمایه گذاری ریسک پذیر چیست و نحوه فعالیت این سرمایه گذاران چگونه است؟

سرمایه‌گذاری ریسک‌پذیر به معنای سرمایه‌گذاری در پروژه‌ها و فعالیت‌هایی است که با ریسک همراه هستند اما احتمال سود عالی هم در آن‌ها وجود دارد. این نوع سرمایه‌گذاری معمولاً در صنعت‌های فناوری و استارتاپ‌ها، بازار سرمایه، رشد و توسعه شرکت‌ها و بازارهای نوظهور صورت می‌گیرد. سرمایه‌گذاران ریسک‌پذیر اغلب سرمایه‌گذاران حرفه‌ای و نوآورانه هستند که از دانش و تجربه خود در کسب‌وکارها استفاده می‌کنند.

آن‌ها می‌توانند با ارائه منابع مالی، نظارت و راهنمایی درباره راه اندازی و رشد کسب‌و‌کارها از آن‌ها حمایت کنند. با توجه به نوع فعالیت و ریسک مورد نظر، سرمایه‌گذاران ریسک‌پذیر می‌توانند از منابعی مانند سرمایه خود، صندوق سرمایه‌گذاری، ذینفعان یا بانک‌ها استفاده کنند.

لزوم استفاده از سرمایه گذاران ریسک پذیر کانادا

استفاده از سرمایه گذاران ریسک پذیر کانادا به عنوان منابع مالی برای شرکت‌ها و سازمان‌ها می‌تواند یک مزیت بزرگ باشد. سرمایه‌گذاران کشور کانادا عموماً علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در شرکت‌ها و صنایع با ریسک بالا هستند که به تازگی تشکیل شده‌اند و دارای کسب‌وکارهای نوپا هستند. این سرمایه‌گذاران به‌طور فوق‌العاده‌ای به سرمایه‌گذاری در شرکت‌ها و تکنولوژی‌های نوظهور در کشورهای دیگر علاقه‌مندند.

یکی از مزیت‌های استفاده از سرمایه‌گذاران ریسک پذیر کانادا افزایش سرمایه و رشد سریع است. این سرمایه‌گذاران ممکن است به میزان قابل توجهی سرمایه برای روند توسعه و گسترش شرکت در اختیار قرار دهند. علاوه‌براین، سرمایه‌گذاران ریسک پذیر کانادا می‌توانند طیف وسیعی از تجربه و تخصص در زمینه‌های مختلف مانند مدیریت، بازاریابی، استراتژیک و مالی را ارائه دهند.

صندوق‌های سرمایه‌گذار ریسک‌پذیر (Venture Capital Funds)

صندوق‌های سرمایه‌گذار ریسک‌پذیر (Venture Capital Funds) صندوق‌هایی هستند که به شرکت‌ها کمک می‌کنند تا به منظور رشد و توسعه‌ کسب‌وکار خود، سرمایه‌گذاری دریافت کنند. این صندوق‌ها عموماً مختص شرکت‌های نوظهور و با پتانسیل بالا هستند و به آن‌ها امکان می‌دهند تا به سرمایه‌های لازم برای تحقق طرح‌های خود دسترسی داشته باشند.

این صندوق در کشورهایی که در زمینه‌های تحقیق و توسعه و نوآوری فعالیت زیادی انجام می‌شود، بسیار رایج است که کانادا هم از مهم‌ترین آن‌ها به حساب می‌آید. صندوق‌های سرمایه گذاران ریسک پذیر کانادا معمولاً تاب و توان تحمل زیان بیشتری دارند دارند و علاوه بر ارائه‌ سرمایه، معمولاً با تجربه‌ها و منابع آن‌ها نیز به شرکت‌ها کمک می‌کنند.

ساختار و رویکرد شرکت‌ها و صندوق‌های سرمایه‌گذاری ریسک‌پذیر

ساختار و رویکرد شرکت‌ها و صندوق‌های سرمایه‌گذاری ریسک‌پذیر (VC) معمولاً بر اساس هدف و استراتژی سرمایه‌گذاری آنان تشکیل می‌شود. بعضی از شرکت‌ها متمرکز بر فازهای زودبازده هستند. همچنین بعضی از شرکت‌ها و صندوق‌های سرمایه‌گذاری ریسک‌پذیر تمایل دارند تنها در یک صنعت خاص مثل تکنولوژی اطلاعات یا علوم بهداشتی سرمایه‌گذاری کنند.

همچنین شما باید به عمومی یا خصوصی بودن صندوق هم توجه ویژه‌ای داشته باشید. شرکت‌های عمومی معمولاً سرمایه‌گذاری‌های تنوع‌پذیر و گسترده‌تری دارند در حالی که صندوق‌های خصوصی بر روی پروژه‌های خاصی تمرکز می‌کنند. رویکردهای سرمایه‌گذاری شرکت‌ها و صندوق‌های ریسک‌پذیر کانادا نیز متنوع است. تعدادی از آن‌ها تمرکز کامل خود را بر روی سودآوری در سرمایه‌گذاری‌های خود قرار می‌دهند. در عین حال، برخی دیگر از شرکت‌ها تا حد زیادی از فاکتورهای مرتبط با زمینه و فرآیند کاری استارتاپ استفاده می‌کنند و سعی دارند به رشد و پیشرفت شرکت‌ها کمک کنند.

مراحل تامین مالی در سرمایه‌گذاری ریسک‌پذیر کانادا

مراحل تامین مالی در سرمایه‌گذاری ریسک‌پذیر کانادا شامل موارد زیر است که به بررسی آن می‌پردازیم.

 1. جذب سرمایه: در این مرحله، شرکت یا استارتاپ نیازمند جذب سرمایه است. جذب سرمایه می‌تواند از طریق حساب‌های سرمایه‌گذاری، پرداخت تسهیلات بانکی، جذب سرمایه از سرمایه‌گذاران خصوصی یا سرمایه‌گذاران جمعی صورت گیرد.
 2. نمونه‌سازی: این مرحله شامل تولید نمونه‌ای از محصول یا خدمات و همچنین توسعه و تکمیل محصول خواهد بود.
 3. بازاریابی: در این مرحله، بازاریابی برای جلب مشتریان صورت می‌گیرد. برای مارکتینگ می‌توان از تبلیغات، رویدادها و همچنین همکاری با شرکای تجاری استفاده کرد.
 4. توسعه عمده: در این مرحله، کسب و کار تلاش می‌کند تا به مقیاس عمده تولید کرده و بازارهای جدید را به دست بیاورد.
 5. خروج از سرمایه‌گذاری: در نهایت، سرمایه‌گذاران به خروج از آن و کسب سود نهایی فکر می‌کنند. این فرایند می‌تواند از طریق فروش شرکت یا آغاز عرضه عمومی بورس باشد.

ویژگی های سرمایه گذاری ریسک پذیر

سرمایه‌گذاری ریسک‌پذیر یکی از روش‌های سرمایه‌گذاری است که در آن احتمال بروز خسارت و ضرر به سرمایه‌گذاری وجود دارد. از همین رو اگر می‌خواهید جزو سرمایه گذاران ریسک پذیر کانادا باشید، باید به نکات آن توجه کنید. مهم‌ترین ویژگی‌های سرمایه‌گذاری ریسک‌پذیر شامل موارد زیر خواهد بود.

 • بازده بالا
 • خطر و ریسک بالا
 • زمان‌بندی طولانی برای سرمایه‌گذاری
 • تحلیل و دانش
 • داشتن تنوع در سرمایه‌گذاری

سرمایه‌گذاری ریسک‌پذیر به دلیل وجود خطر، بازدهی بالاتری نسبت به سایر روش‌های سرمایه‌گذاری دارد. البته نباید فراموش کرد که این روش ریسک بالایی دارد و ممکن است در صورت بروز اتفاقات غیرمنتظره، سرمایه را از دست بدهید. از طرفی سرمایه‌گذاری ریسک‌پذیر نیازمند زمان پیش‌بینی طولانی است تا بتواند به اهداف سرمایه‌گذاری برسد. همچنین داشتن آگاهی یک پیش‌شرط مهم در این نوع از سرمایه‌گذاری است که باید به آن توجه داشت. به طور کلی، سرمایه‌گذاری ریسک‌پذیر برای افرادی مناسب است که تمایل به ریسک و بازدهی بالا برای سرمایه‌گذاری‌هایشان دارند.

سرمایه گذاران ریسک پذیر در کانادا

معرفی سرمایه گذاران ریسک پذیر کانادا

سرمایه گذاران ریسک پذیر کانادا نهادهای مالی هستند که به شرکت‌های نوپا وابسته بوده و به صورت مستقیم یا غیرمستقیم در آنها سرمایه‌گذاری می‌کنند آن‌ها عمدتاً از منابع سرمایه‌گذاری خود و یا سرمایه‌گذاران دیگر جذب سرمایه می‌کنند و در عوض، سهام و سهم درآمد از شرکت‌های نوپا دریافت می‌کنند.

سرمایه‌گذاران ریسک پذیر کانادا معمولاً با تعداد زیادی شرکت نوظهور همکاری می‌کنند و حمایت‌های مالی، استراتژیک و بهره‌وری ارائه می‌دهند تا به اهداف تجاری خود برسند. آنها برای حمایت از رشد و توسعه شرکت‌های نوپا از روش‌های متنوعی مانند ارائه سرمایه برای تحقیق و توسعه، بهره‌وری و افتتاح بازار جدید و همچنین فراهم کردن ارتباطات کسب و کار موثر استفاده می‌کنند.

لیست شرکت های سرمایه گذار ریسک پذیر در کانادا

شرکت‌های سرمایه گذار ریسک پذیر کانادا با توجه به نقش مهم خود در تجارت جهانی و نظام مالی، یک جزء اصلی از اقتصاد کشور هستند. این شرکت‌ها به طور تخصصی در صنایع نوظهور فعالیت می کنند و در صنایع مختلفی شامل تکنولوژی، بهداشت و درمان، تولید مواد غذایی و ارتباطات بهترین عملکرد ممکن را دارند. برخی از شرکتهای سرمایه گذاری ریسک پذیر برجسته کانادا شامل موارد زیر هستند.

۱. Real Ventures یکی از شرکت های سرمایه گذاری ریسک پذیر بزرگ در داخل کشور است که به تأمین سرمایه و راهنمایی به شرکت های نوپا و کارآفرینان می‌پردازد.

۲. GPINNOVATIONS: این شرکت با کارمزد ثابت، سرمایه‌گذاری ریسک پذیر و مشاوره تخصصی در زمینه پهنای باند را ارائه می دهد.

۳. Energy Kingston: یک شرکت سرمایه گذاری ریسک پذیر که راهی برای سرمایه گذاری در توسعه پایدار و تعمیر و نگهداری جوامع ارائه می دهد.

این لیست فقط نمونه‌ای از سرمایه گذاران ریسک پذیر کانادا است و موارد زیادی در این زمینه فعال هستند که هر کدام ارزش کار خود را دارند.

مراحل جذب سرمایه گذاران ریسک پذیر کانادا

جذب سرمایه گذاران ریسک پذیر در کانادا مراحل متعددی را در بر می‌گیرد. این مراحل به صورت خلاصه شامل موارد زیر هستند.

 1. آگاهی در زمینه‌ فرصت‌های مختلف
 2. تحقیق درباره پروژه‌ها
 3. بررسی کامل پرونده پروژه
 4. انجام مذاکره
 5. اجرای پروژه

سرمایه گذاران ریسک پذیر بازار کانادا را مورد بررسی قرار می‌دهند و با چشم‌اندازهای کسب و کار مختلف آشنا می‌شوند. همچنین سرمایه‌گذاران در مرحله تحقیقات برای شناخت صنایع و پروژه‌های مختلف در کانادا اقدام می‌کنند و به تحلیل بیشتری در مورد فرصت‌های سرمایه‌گذاری می‌پردازند. همچنین پس از شناسایی پروژه‌ای که به آن علاقه‌مند هستند، سرمایه‌گذاران پرونده مربوطه را مطالعه و بررسی می‌کنند.

این شامل بررسی‌های قانونی، مالی و فنی است. سپس مرحله مذاکره آغاز می‌شود. در این مرحله از طریق مذاکرات با شرکت، سرمایه‌گذاری مورد نظر مشخص و توافقاتی مانند سهم‌داری و شرایط سرمایه‌گذاری مشخص می‌شود. در نهایت، پس از توافق نهایی، سرمایه‌گذار مراحل اجرایی پروژه را آغاز می‌کند.

روش های پیدا کردن سرمایه گذاران ریسک پذیر کانادا

در کانادا، جهت پیدا کردن سرمایه گذاران ریسک پذیر برای پروژه‌ها و شرکت‌های نوپا چند روش وجود دارد. اولین مورد مربوط به حضور در رویدادها و کنفرانس‌های صنعتی خواهد بود. شرکت در رویداد ها و کنفرانس های مربوط به صنعت خود باعث می شود تا با سرمایه گذاران ریسک پذیری که علاقه مند به حمایت مالی از پروژه‌های نوپا هستند آشنا شوید. همچنین حضور قوی در شبکه‌های اجتماعی و استفاده از پلتفرم‌های آنلاین مانند LinkedIn و AngelList می‌تواند کمک شایانی به پیدا کردن سرمایه‌گذاران ریسک پذیر کند.

به غیر از این موارد انجمن‌ها و سازمان‌های صنعتی مختلف می‌توانند منابعی مناسب برای پیدا کردن سرمایه‌گذاران ریسک پذیر باشند. همچنین بهره گیری از خدمات مشاوره و کارشناسی می‌تواند در جذب سرمایه گذاران ریسک پذیر موثر واقع شود.

مزایا و معایب استفاده از سرمایه گذاران ریسک پذیر کانادا

سرمایه گذاران ریسک پذیر کانادا به طور کلی ماهیتی جهانی دارند و به دنبال فرصت های سرمایه گذاری پر بازده هستند. این سرمایه گذاران تجربه زیادی در زمینه سرمایه گذاری در کانادا دارند و می‌توانند برای رشد و توسعه شرکت‌ها بسیار مفید باشند. همچنین، سرمایه گذاران ریسک پذیر کانادا می‌توانند به شرکت‌ها در تأمین مالی و جذب سرمایه کمک کنند.

یکی از معایب استفاده از این سرمایه گذاران این است که عملکرد شرکت‌ها را کنترل می کنند و اغلب درخواست هایی مانند تجدید ساختار و تغییرات سازمانی از شرکت‌ها می‌کنند. علاوه بر این، تبدیل شرکت‌ها به شرکت‌های عمومی و فروش آن‌ها نیز معمول است که از دیگر معایب به حساب می‌آید. در صورتی که می‌خواهید از روش‌هایی نظیر سرمایه‌گذاری برای ورود به کانادا استفاده کنید، باید حتما با سفارت کانادا در ارتباط باشید.

سرمایه گذاری ریسک پذیر کانادا

تفاوت میان سرمایه گذاران ریسک پذیر و سرمایه گذاران فرشته کانادا

سرمایه گذاران ریسک پذیر و سرمایه گذاران فرشته کانادا دو نوع سرمایه گذار هستند که در سبک و رویه سرمایه‌گذاری خود تفاوت دارند. سرمایه‌گذاران ریسک پذیر، سرمایه‌گذارانی هستند که معمولاً به دنبال سرمایه‌گذاری در شرکت‌های نوپا و بیزینس‌های کوچک و ریسک‌پذیر هستند. آن‌ها ممکن است علاقه‌مند به حضور در شرکت‌های نوآورانه و صنعت‌های پیشرو باشند و چشم‌انداز طولانی‌مدت را در نظر بگیرند.

از سوی دیگر، سرمایه‌گذاران فرشته کانادا عمدتاً در صنایع فناوری و نوآوری واقع شده‌اند. در این روش معمولا شخص بعد از سرمایه‌گذاری مقداری از سهام شرکت را دریافت می‌کند تا از سود آینده آن برخوردار شود. از همین رو اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید، حتما این جزئیات را در نظر بگیرید.

سوالات متداول

سرمایه گذاران ریسک پذیر چه کسانی هستند؟
سرمایه گذاران ریسک پذیر افرادی هستند که در پروژه‌ها و شرکت‌های نوپا سرمایه‌گذاری انجام دهند تا یک ایده جدید پرورش پیدا کند.
آیا سرمایه گذاری ریسک پذیر در کانادا متداول است؟
بله، سرمایه گذاری ریسک پذیر در کانادا به طور گسترده‌ای انجام می شود. کانادا یکی از مقصدهای مورد علاقه برای سرمایه گذاران ریسک پذیر در حوزه های فناوری، علمی و صنعتی است.
چه نوع پروژه‌ها و شرکت‌هایی برای سرمایه گذاری ریسک پذیر در کانادا جذابیت دارند؟
پروژه‌ها و شرکت‌هایی که در حال توسعه فناوری هستند، محصولات و خدمات نوآورانه ارائه می‌دهند و پتانسیل رشد و سود زیادی دارند جزو این شرکت‌ها قرار می‌گیرند.
چگونه می توانم به سرمایه گذاران ریسک پذیر در کانادا دسترسی پیدا کنم؟
برای دسترسی به سرمایه گذاران ریسک پذیر در کانادا، می توانید از طریق شبکه‌های اجتماعی و یا لیست‌هایی که در اینترنت است اقدام کنید.

سخن پایانی

سرمایه گذاران ریسک پذیر در کانادا گروهی هستند که بر روی پروژه‌های مستعد رشد سرمایه‌گذاری می‌کنند و از این طریق سود زیادی را ایجاد خواهند کرد. از همین رو اگر شما طرح خاصی برای اجرا در کانادا دارید، می‌توانید با این افراد ارتباط بگیرید و بودجه لازم برای پروژه خود را دریافت کنید. همچنین برای تبدیل شدن به یکی از سرمایه گذاران ریسک پذیر کانادا هم می‌توان اقدام کرد. خوشبختانه موسسه مهاجرتی صباویزا در تمامی این فرایندها کنار شما خواهد بود پس به هیچ عنوان این فرصت عالی را از دست ندهید.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[امتیاز: 1 میانگین: 5]
برای مشاوره رایگان کلیک کنید