لوگو صبا ویزا
سرمایه گذاری در مجارستان

سرمایه گذاری در مجارستان

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه سرمایه گذاری در مجارستان و جزئیات آن به دست بیاورید، می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس بگیرید و به کمک مشاوران باتجربه و حرفه‌ای این موسسه، به پاسخ تمام سوالاتتان دست بیابید.
مشاوره رایگان

مجارستان یک کشور جمهوری دموکراتیک با نرخ تورم زیر ۱۱ درصد در سال ۲۰۲۲ است. از سال ۲۰۰۴ که این کشور به اتحادیه اروپا ملحق شد و سپس در سال ۲۰۰۷ به عضویت کشور‌های حوزه شنگن درآمد، از لحاظ اقتصادی توسعه بیشتری پیدا کرد؛ به طوری که هم اکنون سرمایه‌گذارانی از سراسر دنیا را جذب و از آن‌ها حمایت می‌کند. با توجه به پایین بودن مالیات در این کشور (حدود ۹ درصد) و نرخ پایین فساد اداری (کمتر از ۰.۰۵ درصد)، سرمایه‌گذاران می‌توانند با امنیت بیشتری در این کشور سرمایه‌گذاری کنند. از بین روش‌های مختلف سرمایه گذاری، ثبت شرکت و کارآفرینی بهترین راه‌های کسب درآمد در مجارستان هستند؛ البته با خرید ملک و مستغلات در مجارستان نیز می‌توان به سود بالایی دست پیدا کرد. هر یک از روش‌های سرمایه گذاری در مجارستان، نیازمند انجام فرایند‌ها و ارائه مدارکی است که برای ثبت دفتری و گرفتن مجوز الزامی هستند. در ادامه بررسی می‌کنیم که چگونه می‌توانید در مجارستان سرمایه گذاری کنید.

چرا مجارستان؟ (مزایای سرمایه گذاری در مجارستان)

مجارستان عضو اتحادیه اروپا و منطقه شنگن است که سرمایه‌گذاری در آن مزایای زیادی برای متقاضیان خارجی دارد. اقتصاد فعال این کشور، فرصت‌های سرمایه‌گذاری مناسبی در اختیار سرمایه‌گذاران قرار داده است و دولت مجارستان نیز از سرمایه‌گذاران حمایت می‌کند. از جمله مزیت‌های سرمایه گذاری در مجارستان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • حمایت دولت مجارستان از سرمایه‌گذاران خارجی
 • ریسک پایین سرمایه‌گذاری به علت ثبات اقتصادی و سیاسی
 • عدم وجود محدودیت در سرمایه‌گذاری برای کشور‌های مختلف دنیا
 • امکان دریافت اقامت دائم در صورت فعالیت مستمر و پرداخت مالیات
 • امکان اخذ اقامت دائم برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال (با پرداخت هزینه اضافه)
 • نیاز به کمترین میزان سرمایه اولیه نسبت به سایر کشور‌های اروپایی
 • پایین بودن نرخ مالیات (کمتر از ۱۰ درصد)
 • عدم نیاز به مواردی مانند اقامت قبلی، شرکت در مصاحبه حضوری و دوره‌های آموزشی
 • امکان سفر به همه کشور‌های عضو شینگن و اتحادیه اروپا

 

سرمایه گذاری

روش ‌های سرمایه گذاری در مجارستان

همانطور که گفتیم سرمایه گذاری در کشور مجارستان مزایایی دارد و متقاضیان خارجی از جمله ایرانیان می‌توانند به روش‌های مختلف اقدام به سرمایه‌گذاری در این کشور بکنند. ۴ روش عمده سرمایه گذاری در مجارستان عبارت هستند از:

 1. خرید ملک
 2. ثبت شرکت
 3. خرید اوراق قرضه دولتی
 4. ثبت کارآفرینی

در ادامه هر یک از این روش‌ها را بررسی می‌کنیم.

سرمایه گذاری در مجارستان از طریق خرید ملک

یکی از راه‌های سرمایه‌گذاری در کشور‌های خارجی، خرید ملک است. با توجه به قوانین، برای خرید ملک در مجارستان، لازم است ابتدا مجوز دریافت کنید. هزینه اخذ مجوز خرید زمین، خانه وغیره در این کشور حدودا ۲۰۰ یورو است. پروسه دریافت این اجازه نامه حدود ۶ هفته زمان می‌برد و تا ۱۲ ماه هم اعتبار دارد؛ یعنی ۱ سال پس از اخذ مجوز خرید ملک فرصت دارید ملک بخرید و علاوه بر آن کارت تأمین اجتماعی و مالیات دریافت کنید.

نکات خرید ملک در مجارستان

پیش از اقدام به خریداری ملک به تمام جوانب و نکات مربوط به آن توجه کنید:

محدودیت خرید ملک

 • در صورتی که قصد دارید زمین کشاورزی بخرید تنها اجازه خرید ۱۰۰۰۰ متر زمین خواهید داشت.
 • زمانی می‌توانید ملک مورد نظر را دریافت کنید که هیچ شهروند مجارستانی قصد خرید آن را نداشته باشد؛ به عبارتی خریداران مجاری برای خرید آن ملک در اولویت هستند.

 اخذ اقامت با خرید ملک در مجارستان

بعضی افراد علاوه اهداف سرمایه‌گذاری در خرید ملک، قصد اخذ اقامت مجارستان از این طریق را دارند. با این حال باید بدانید که هر خریداری خانه و زمینی با هر قیمتی در مجارستان منجر به دریافت اقامت نمی‌شود. حداقل سرمایه لازم برای اخذ اقامت این کشور از طریق خرید حداقل دو ملک (با محاسبه هزینه‌های جانبی) بیش از ۲۰۰۰۰۰ یورو است.

مالیات خرید خانه

در روش سرمایه‌گذاری در مجارستان با خرید ملک، می‌توانید بدون زندگی کردن در ملک مورد نظر، آن را نگهدارید یا اجاره بدهید. اگر قصد دارید تا ۱۵ سال آینده، ملک خود را نگهدارید سپس بفروشید، مالیات به شما تعلق می‌گیرد. هزینه مالیات برای ۵ سال نگهداری خانه ۱۰۰% ارزش آن ملک است. این هزینه از سال ششم به بعد، هر سال ۱۰% کاش می‌یابد. به طوری که در سال پانزدهم به صفر می‌رسد.

قیمت خانه در مجارستان در سال ۲۰۲۲

قیمت ملک در شهر‌های مختلف مجارستان متفاوت است. خانه در بوداپست به عنوان بزرگترین شهر و پایتخت این کشور گران‌تر از سایر شهر هاست. پس از آن دبرسن و سگد، شهر‌های پرجمعیت و بزرگی هستند. در ادامه قیمت حدودی خرید آپارتمان در بوداپست، دبرسن و سگد را بررسی می‌کنیم.

هر متر مربع آپارتمان در بوداپست (مرکز شهر): ۱۰۳۲۳۴۰.۳۸ فورینت
هر متر مربع آپارتمان در بوداپست (خارج از مرکز شهر) ۶۸۱۲۴۱.۸۵ فورینت
هر متر مربع آپارتمان در دبرسن (مرکز شهر) ۵۰۶۲۵۰ فورینت
هر متر مربع آپارتمان در دبرسن (خارج از مرکز شهر) ۳۹۶۲۵۰ فورینت
هر متر مربع آپارتمان در سگد (مرکز شهر) ۴۹۱۱۱۱.۱۱ فورینت
هر متر مربع آپارتمان در سگد (خارج از مرکز شهر) ۳۵۳۰۹۳.۹۷ فورینت

*واحد پول مجارستان فورینت (HUF) است.

انجام مراحل خرید ملک در مجارستان برای ایرانیان

شهروندان غیر مجارستانی برای خرید املاک در این کشور، باید از دفاتر اداری مرتبط با ثبت املاک، تأییدیه کسب کنند. این خرید برای همه شهروندان به وسیله انعقاد یک قرارداد خصوصی طی یک توافق نامه و با حضور یک وکیل قابل انجام است. در ادامه مراحل خرید ملک مجارستان را بررسی می‌کنیم.

گام اول؛ بازدید از ملک و مذاکره

ابتدا نوع ملک مورد نظر خود از قبیل آپارتمان، ویلا، زمین وغیره را مشخص کنید و به جستجوی آن بپردازید. پس از اینکه املاک مختلف به لحاظ موقعیت، مساحت، قیمت وغیره را در شهر موردنظر را بررسی کردید با فروشند خانه وارد مذاکره شوید. در این مرحله لازم است دقت لازم را داشته باشید و همه جوانب کار را در نظر بگیرید. حضور یک وکیل مهاجرتی می‌تواند در چگونگی شرایط پرداخت و میزان قیمت نهایی به شما کمک می‌کند. توجه کنید که هزینه وکیل باید پرداخت شود که به طور معمول۱.۲% از مبلغ ملک است.

گام دوم؛ امضای قرارداد

در صورتی که پس از مذاکره به توافق رسیدید، قراردادی منعقد می‌شود که طرفین و همچنین نماینده بنگاه املاک باید حضور داشته باشد؛ هنگام عقد قرارداد باید هزینه کمیسیون نماینده بنگاه املاک پرداخت شود. پیش از پرداخت کامل مبلغ ملک، موظف هستید ۱۰% میزان توافق شده را (به عنوان ودیعه) پس از امضا قرارداد به فروشنده پرداخت کنید.

گام سوم؛ دریافت مجوز خرید و ثبت سند در دفتر اسناد

این قرارداد باید در دفتر ثبت اسناد در مجارستان ثبت شود که برای انجام این فرایند، حداکثر ۳۰ روز زمان صرف می‌شود. طی این یک ماه باید باقی مبلغ ملک را به حساب فروشنده واریز کنید. برای اینکه ملک کاملا به شما تعلق بگیرد و به عبارتی بسته شود، لازم است قرار داد امضا شده را به دفتر اداری کسب تأییدیه، ارائه دهید و مجوز خرید دریافت کنید. سپس به اداره ثبت املاک (Földhivatal) درخواست ثبت سند ملک خود را بدهید. اخذ این اجازه نامه و ثبت سند مقداری زمان بر خواهد بود اما پس از دریافت، حدودا یک هفته بعد ملک بسته می‌شود. بنابراین پس از گرفتن مجوز، به فروشنده اطلاع بدهید و پس از انتقال سند مربوطه، مبلغ قرار داد را به طور کامل پرداخت کنید.

گام پایانی؛ انتقال مالکیت

اخرین مرحله فرایند خرید ملک در مجارستان، امضای بیانیه اختتامیه است. در این بیانیه که از اهمیت بالایی برخوردار است، تأیید می‌شود که تمام مبلغ ملک به فروشنده پرداخت و مالکیت سند از فروشنده به شما منتقل شده است. ثبت نهایی مالکیت خانه در مدت زمان ۶ ماه انجام خواهد شد.

هزینه ‌های جانبی خرید خانه در مجارستان

هزینه خرید ملک با توجه به موارد مختلف از جمله نوع ملک، محل و مساحت آن می‌تواند متغیر باشد. هزینه‌های جانبی مربوط به خرید ملک در مجارستان به شرح زیر است:

 • به طور کلی مالیات خرید ملک برابر ۱۰% است. (برای خرید آپارتمان یا ویلا ۶% و خرید زمیت ۵.۲ %)
 • هزینه ثبت زمین به میزان ۴۰ یورو محاسبه می‌شود.
 • هزینه دریافت مجوز شهرداری معادل ۲۰۰ یورو است.
 • حق تمبر ۴ درصد، دستمزد وکیل ۱/۵ درصد و حق کمیسیون دفتر املاک، ۲ درصد از کل قیمت خرید است.

سرمایه گذاری در مجارستان از طریق ثبت شرکت

یک روش رایج سرمایه‌گذاری در کشور‌های خارجی، کارآفرینی و ثبت شرکت است. برای این کار به سرمایه اولیه نیاز دارید و حداقل سرمایه مورد نیاز برای راه‌اندازی شرکت در این کشور، ۱۰۰۰۰ یورو است. یکی از مزیت‌های ثبت شرکت این است که از طریق آن می‌توانید اجازه اقامت دریافت کنید و این روش بهترین راه برای کسب اقامت دائم و پاسپورت مجارستانی است. برای اینکه شرکت خود را به ثبت برسانید و اقامت بگیرید لازم است که یک بیزنس پلنی (طرح تجاری) را ارائه دهید و ثابت کنید که این شرکت برای مجارستان دارای منفعت مالی و اقتصادی است. داشتن یک سیستم حسابداری قوی و حسابدار ماهر به توسعه سرمایه‌گذاری شما کمک بسیاری می‌کند.

 

سرمایه گذاری در مجارستان۲

 

تأسیس شرکت در مجارستان ‌ایده خوبی است؟

مجارستان در سال ۲۰۰۴ به اتحادیه اروپا ملحق شد و در حال حاضر اقتصاد پویا و فعالی دارد. به طوری که نرخ مالیات در این کشور بسیار پایین و تنها برابر ۹ درصد است. بنابراین با توجه به مالیات پایین و زیرساخت‌های اقتصادی این کشور، بستر مناسبی یرای رشد کسب و کار‌ها فراهم می‌شود. سرمایه‌گذاری از طریق تأسیس شرکت در مجارستان، می‌تواند نتیجه موفقیت‌آمیزی داشته باشد و گفته می‌شود بهترین روش سرمایه‌گذاری در این کشور، ویزا کارآفرینی و ثبت شرکت است.

فرایند ثبت شرکت چقدر زمان میبرد؟

فرایند ثبت کردن شرکت در مجارستان از ۳ الی ۴ ماه زمان میبرد که منجر به دریافت مجوز از طرف دولت مجارستان می‌شود.

انواع شرکت مجارستانی برای سرمایه ‌گذاری

طبق قوانین ارائه شده در مجارستان، سرمایه‌گذاران که از طریق تأسیس شرکت، قصد سرمایه‌گذاری در این کشور را دارند می‌توانند در چند شکل مختلف، شرکت خود را ثبت و اداره کنند:

 • کمپانی با مسئولیت محدود خصوصی
 • کمپانی با مسئولیت محدود عمومی
 • کمپانی با مشارکت محدود
 • کمپانی با مشارکت عمومی
 • کمپانی سهامی عام و خاص
 • کمپانی تک مالکیتی
 • کمپانی تابعه

هزینه ثبت شرکت در مجارستان

اکثر سرمایه‌گذاران خارجی، شرکت سهام عام یا خاص تأسیس می‌کنند که حداقل سرمایه مورد نیاز برای ثبت آن حدود HUF۵۰۰۰۰۰۰ است. هیئت مدیره این شرکت‌ها باید شامل حداقل ۳ شخص حقیقی باشد.

همچنین ثبت شرکت‌های با مسئولیت محدود که یک نفر آن را تأسیس کرده باشد حداقل HUF۱۰۰۰۰۰ و اگر مؤسسین ۲ نفر باشند، حداقل HUF۵۰۰۰۰۰ سرمایه اولیه لازم است.

مراحل ثبت شرکت در مجارستان

فرایند ثبت کردن شرکت در مجارستان به منظور کسب درآمد، مراحلی اصلی دارد که شامل، افتتاح حساب بانکی، ثبت عنوان شرکت، تأیید اسناد سازمانی، ارائه سیستم حسابداری مشخص و پرداخت مالیات می‌شود. به طور کلی این مراحل به صورت زیر است:

1. افتتاح حساب بانکی و ارائه مدارک به دیوان ثبت اسناد

ابتدا باید یک وکیل برای خود انتخاب کنید که تمام اسناد و مدارک سازمانی را تهیه کند. در قدم بعدی یک حساب بانکی در یکی از بانک‌های مجارستان باز کنید. برای ثبت شرکت و کارآفرینی خود باید مدارک تهیه شده در به دفتر ثبت اسناد در مجارستان ارائه دهید و پس از ثبت نهایی، شناسنامه مالیاتی بگیرید.

2. مراجعه به سازمان‌های دولتی مرتبط

پس از انجام مراحل فوق، لازم است به یک سری سازمان‌ها مراجعه و به عنوان سرمایه‌گذار شرکت مورد نظر، ثبت نام کنید. سازمان‌های دولتی که باید به آن‌ها رجوع کنید عبارت هستند از اتاق بازرگانی، شهرداری، اداره بیمه بازنشستگی و سازمان مالیات؛ یکی از معایب سرمایه‌گذاری در مجارستان، سیستم بروکراسی یا کاغذ بازی زیاد اداری است که می‌تواند برای ارباب رجوع سخت باشد.

3. ثبت نهایی شرکت و پرداخت مالیات

پس از راه‌اندازی شرکت موظف هستید اطلاعات کارمندان استخدامی خود را در اختیار سازمان مرکزی امور مالیاتی در مجارستان قرار دهید. با انجام این فرایند‌ها شرکت شما ثبت می‌شود و تیم شما می‌توانید شروع به کار کنید. در صورتی که می‌خواهید پس از ۵ سال اقامت دائم این کشور را به دست‌آورید لازم از به صورت مستمر فعالیت داشته باشید و مالیات خود را به موقع و کامل پرداخت کنید.

سرمایه ‌گذاری امن با ثبت بیمه برای شرکت

به عنوان یک سرمایه‌گذار تازه وارد در کشور مجارستان بهتر است همه جوانب کار را در نظر بگیرید. برای مثال هنگامی که شما شرکت خود را به ثبت می‌رسانید به شما پیشنهاد می‌شود آن را بیمه کنید. این کار به امنیت سرمایه‌گذاری شما کمک می‌کند و یک پشتوانه عاای برای خسارات احتمالی است. بیمه کار در مجارستان با ۱۵۰ یورو در ماه شروع می‌شود و تا ۳۰۰ یورو می‌تواند متغیر باشد.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در مجارستان

مدارکی که برای تأسیس و ثبت شرکت خود در مجارستان باید به سازمان مربوطه بپردازید باید کامل باشد؛ مدارک لازم به شرح زیر است:

 • اصل و کپی پاسپورت مؤسس
 • مدارک مرتبط با حساب بانکی افتتاح شده در مجارستان
 • ارائه Business Plan(طرح تجاری) برای متقاعد کردن مقامات
 • گواهی عدم سوء پیشینه کیفری
 • شماره مالیات
 • بیمه مسافرتی
 • نشانی شرکت مورد نظر در مجارستان
 • پرداخت کامل هزینه‌های لازم

سرمایه گذاری در مجارستان از طریق اوراق قرضه دولتی

در گذشته (از سال ۲۰۱۲) متقاضیان خارجی این امکان را داشتند که با خرید اوراق قرضه مجارستان، به سرعت پروانه اقامت کسب کنند. اما از سال ۲۰۱۷ که اقتصاد مجارستان با رشد قابل توجهی رو به رو بوده است این قانون لغو شد. تا پیش از آن، اتباع خارجی می‌توانستند، با حداقل ۳۰۰ یورو، اوراق قرضه بخرند و ۶۰ هزار یورو صرف هزینه‌های این سرمایه‌گذاری کنند. افرادی که پیش از ۳۰ مارس سال ۲۰۱۷ این اوراق را خریداری کرده‌اند می‌توانند برای اقامت دائم اقدام کنند.

اقامت مجارستان با خرید اوراق قرضه

در حال حاضر در سال ۲۰۲۲، قانون کسب اقامت دائم با سرمایه‌گذاری از طریق خریداری اوراق قرضه دولتی لغو شده است. شما می‌توانید از راه‌های دیگری مانند خریداری ملک، ثبت شرکت، دریافت ویزا کارآفرینی، برای اقامت دائم در این کشور اقدام کنید.

سرمایه گذاری در مجارستان از طریق ویزا کارآفرینی

توسعه اقتصاد مجارستان در سال‌های اخیر منجر به افزایش اشتغال در این کشور شده است. کارآفرینی در مجارستان بسیار مورد استقبال قرار می‌گیرد و هر‌ایده‌ای که به نفع اقتصاد این کشور باشد، مورد توجه قرار می‌گیرد. برای دریافت ویزا کارآفرینی باید ابتدا‌ایده خود را ارائه دهید و این‌ایده تجاری توسط دولت این کشور مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. علاوه بر آن، میزان بودجه اولیه را اعلام کنید؛ اگر‌ایده شما توجیه اقتصادی داشته باشد، سرمایه اولیه کسب و کار مورد نظر را در اختیار شما قرار می‌دهند. برای تأیید نظر دولت مجارستان در کارآفرینی باید بتوانید عملی شدن‌ایده خود را ثابت کنید و نشان دهید پتانسیل کاری بالابی دارید. در این صورت مورد حمایت دولت مجارستان قرار می‌گیرید.

هزینه ‌های ویزای کارآفرینی

برای راه‌اندازی یک کسب و کار و توسعه کارآفرینی در کشور مجارستان، حداقل ۱۵۰۰۰ یورو سرمایه اولیه نیاز دارید. حدود ۱۰۰۰ یورو برای راه‌اندازی کسب و کار و ۵۰۰۰ یورو برای ایجاد یک دفتر کار، کارگاه یا شرکت کوچک. مالیات بر ارزش افزوده نیز به شما تعلق می‌گیرد که برای ثبت کارآفرینی، شماره ثبت آن باید ارائه شود.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای کارآفرینی

 • شناسه مالیات بر ارزش افزوده
 • ارائه بیزنس پلن یا طرح تجاری سودآور برای گرفتن تأییدیه از سوی مقامات
 • آدرس شرکت، دفتر یا کارگاه

دریافت ویزا کارآفرینی چقدر زمان میبرد؟

برای تکمیل فرایند دریافت ویزا کارآفرینی و ثبت کسب و کار خود، ۳ الی ۴ ماه زمان لازم است. در این مدت الزامی وجود ندارد که برای اقامت در این کشور اقدام کنید ولی باید سالی یک بار وارد مجارستان شوید. اگر به صورت مستمر ۵ سال فعالیت کنید و مالیات بپردازید اقامت دائم کسب می‌کنید و ۳ سال پس از آن می‌توانید تابعیت این کشور را به دست‌آورید. مجوز اقامت موقت برای ۲ سال قابل تمدید است. برای تمدید آن باید حق بیمه تأمین اجتماعی خود را بپردازید؛ اجاره و مالیات شرکت را سر وقت و کامل پرداخت کنید.

ارزیابی استاندارد‌های سرمایه گذاری در مجارستان

امنیت سرمایه‌گذاری از مهم‌ترین مسائلی است که هنگام سرمایه‌گذاری در کشور‌های خارجی، باید به آن توجه کرد. یعنی علاوه بر اینکه سود کسب کنید، سرمایه اولیه‌تان نیز حفط شود. برای تخمین میزان مطمئن بودن سرمایه‌گذاری در هر کشور باید استاندارد‌های زیر را بررسی کنید.

سیستم قضایی مجارستان برای سرمایه گذاری

مجارستان یک جمهوری دموکراتیک است. سیستم قضایی عادلانه به دور از فساد در این کشور، نقش مهمی در امنیت سرمایه‌گذاری ایفا می‌کند. مجارستان در سال ۲۰۰۴ به عضویت اتحادیه اروپا در آمد و سال ۲۰۰۷ به اعضای منطقه شنگن اضافه شد. شاخص فساد اداری زیر ۰. ۰۵ درصد و متوسط شاخص ریسک در مجارستان برابر ۲ است. ( این شاخص هر چه به عدد ۷ نزدیک‌تر شود ریسک بیشتری برای سیستم سیاسی و قضایی کشور احساس می‌شود)

ثبات سیاسی مجارستان برای سرمایه گذاری

ثبات سیاسی هر کشور با توجه به شاخص ثبات سیاسی بیان می‌شود. هر چه این میزان بالا‌تر باشد سیاست آن کشور باثبات‌تر و به دور از بی‌قانونی است. متوسط شاخص سیاسی در مجارستان حدود ۱.۲۵ است.

ثبات اقتصادی (نرخ تورم و سود بانکی) برای سرمایه گذاری در مجارستان

مطابق آماری که در سال ۲۰۱۸، سود سپرده بانکی در کشور مجارستان  ۲۱. ۰ درصد در ماه و نرخ سود وام کمتر از ۵ درصد است. اخرین آمار مربوط به سال ۲۰۲۰ نشان می‌دهد که نرخ تورم به طور کلی حدود ۱۰ الی ۱۱ درصد است.

سخن پایانی

در این مقاله از موسسه مهاجرتی صبا ویزا، ۴ روش عمده سرمایه گذاری در مجارستان را بررسی کردیم. این ۴ روش عبارت هستند از ثبت شرکت، خرید ملک، ویزا کارآفرینی و خرید اوراق قرضه. از طریق ثبت شرکت و کارآفرینی به راحتی می‌توانید اقامت بگیرید اما قانون دریافت اقامت از طریق خرید اوراق قرضه دولتی به حالت تعلیق درآمده است. در مورد اخذ اقامت دائم با خرید ملک هم محدودیت‌هایی وجود دارد. به طور کلی برای سرمایه گذاری به هر کدام از این روش‌ها نیازمند دریافت تأییدیه از دفتر ثبت اسناد هستید و باید مراحلی را طی کنید که ممکن است ۲ الی ۴ ماه زمان ببرد. نرخ پایین تورم، پایین بودن مالیات، عضویت مجارستان در اتحادیه اروپا و حوزه شنگن، ثبات سیاسی، اقتصادی و پایین بودن فساد اداری از جمله مزایای سرمایه گذاری در مجارستان است. هزینه‌های لازم و سرمایه اولیه مورد نیاز برای روش‌های مختلف سرمایه گذاری در مجارستان را بررسی کردیم که ثبت شرکت را می‌توان از روش‌های ارزان سرمایه‌گذاری به حساب آورد.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[امتیاز: 1 میانگین: 5]

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

برای مشاوره رایگان کلیک کنید