لوگو صبا ویزا
مزایای سرمایه گذاری در کانادا

مزایای سرمایه گذاری در کانادا چیست؟

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه مزایای سرمایه گذاری در کانادا و جزئیات آن به دست بیاورید، می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس بگیرید و به کمک مشاوران باتجربه و حرفه‌ای این موسسه، به پاسخ تمام سوالاتتان دست بیابید.
مشاوره رایگان

در حال حاضر کانادا از لحاظ سرمایه گذاری کشوری بسیار جذاب برای افراد خارجی و بویژه مهاجران است. سیستم مالیات و سیاست‌های مهاجرتی اعمال شده توسط دولت، برای بسیاری از سرمایه گذاران خارجی به حدی جذاب است که باعث شده تا نه تنها شرکت‌های خود را در کانادا ثبت کنند و در این کشور ملک بخرند، بلکه در این کشور به صورت دائم اقامت داشته باشند. در واقع مزایای سرمایه گذاری در کانادا و مشوق‌های دولت این کشور برای سرمایه‌گذاری دلیل جذب بسیاری شرکت‌ها و سرمایه‌گذاران خارجی است.

کسانی که می‌خواهند در کانادا کسب و کار خود را شروع کنند، موارد بسیاری را باید در نظر بگیرند، از جمله آنها اقتصاد پایدار و این واقعیت است که کانادا یکی از کشورهای برجسته گروه G20 است. مطالعه ادامه این مطلب که در مورد دلایل اصلی و مزایای سرمایه گذاری در کانادا است و از زبان کارآفرینان خارجی کانادا بیان شده است، به شما برای تصمیم‌گیری بهتر کمک خواهد کرد. مزایایی که شاید توجه کمی به آنها شده ولی آنقدر مهم هستند که پیش از مهاجرت به این کشور اطلاع از آنها ضروری است.

مزایای سرمایه گذاری در کانادا چیست؟

بازارهای کانادا از سال 2007 به بعد رشد چشمگیری داشته و فرصت‌های سرمایه گذاری بهتری را برای افراد خارج از مرزهای این کشور فراهم کرده است. در واقع طی چند سال گذشته، بازارهای سرمایه کانادا به طور مداوم عملکرد خوبی داشته و در برابر بحران‌های مالی که سایر بازارهای جهانی را درگیر خود کرده است، مقاومت بیشتری نشان دهند. مزایای سرمایه گذاری در کانادا علاوه بر این ثبات، شامل موارد دیگری نیز می‌شود که مهمترین آن‌ها در ادامه مطلب بیان شده‌اند.

مزایای سرمایه گذاری در کانادا چیست؟

امنیت بالای کانادا

امنیت فردی، یکی از اولویت‌های اصلی برای سرمایه گذاری در سراسر جهان به شمار می‌رود. این امنیت چه در حفاظت بهتر از شهروندان در خیابان، محافظت از آنها در برابر کارهای ناشایست و یا حتی محافظت از آنها در برابر جرایم آنلاین باشد. به حدی که یکی از شاخص‌های وزنی مهم برای تعیین کیفیت زندگی هم به شمار می‌رود. طبق آمار سازمان‌های جهانی کشورهای چون سوییس در صدر این شاخص هستند و البته در میان 10 کشور اول نام کانادا هم به چشم می‌خورد.

با این تفاسیر یکی از مهمترین مزایای سرمایه گذاری در کانادا داشتن امنیت بسیار بالاست. طبق شاخص جهانی صلح (GPI)، کانادا به عنوان یکی از امن‌ترین مکانها برای زندگی در کل جهان معرفی شده است. این کشور به دلیل نرخ پایین جرم و جنایت به مکانی مترادف با زندگی مسالمت آمیز تبدیل شده است. نرخ پایین مالکیت اسلحه، به ویژه هنگامی که با ایالات متحده مقایسه می‌شود، همراه با ثبات سیاسی، این کشور را به مکانی عالی برای سرمایه گذاری و اخذ اقامت دائم تبدیل می‌کند.

دریافت اقامت کانادا

یکی از مهمترین مزایای سرمایه گذاری در کانادا دریافت اجازه اقامت در این کشور است که علاوه بر خود فرد به همسر و فرزندان وی هم تعلق می‌گیرد. در واقع یکی از معتبرترین پاپسورت‌های این کشور، پاسپورت سرمایه‌گذاری است. کانادا آماده است تا شما را در آغوش بکشد. جامعه‌ای بردبار و با ذهنیت آرام و لیبرال در این کشور وجود دارد. این کشور مدتها پیشگام حقوق مدنی بوده و روحیه متنوع و چندفرهنگی کانادا هم در سیاست پذیرش آسان مهاجران در این کشور را نشان می‌دهد.

 طبق گزارش OECD کانادا بهترین کشور جهان برای پذیرش و تحمل اقلیت‌ها است. سیاست معقول و منصفانه مهاجرت به این کشور باعث شده تا به هرکسی که مایل به داشتن یک زندگی موفق در کانادا باشد فرصت خوبی داده شود. مهاجران با دریافت اقامت این کشور و شناخته شدن به عنوان یک فرد کانادایی، می‌توانند آزادانه به اغلب کشورهای جهان سفر كنند، با این اطمینان كه هر كجا بروند مورد استقبال قرار خواهند گرفت.

همچنین اقامت در کانادا از طریق سرمایه گذاری یا هر روش دیگر خود نیز دارای مزایای مهمی است از جمله اینکه فرد می‌تواند صاحب بیمه درمانی این کشور شود که بسیاری خدمات بهداشتی و پزشکی را به صورت رایگان یا با هزینه کم در اختیار وی قرار می‌دهد.

با دریافت اقامت دائم در این کشور که از مزایای سرمایه گذاری در کانادا به شمار می‌رود. خود فرد متقاضی و همراهان وی از جمله فرزندان و همسر متقاضی می‌توانند در زمینه تحصیل نیز از پتانسیل سیستم آموزشی باکیفیت در این کشور بهره‌مند شوند. این سیستم آموزشی خلاق و باکیفیت در هر مقطعی در دسترس است و از بابت ادامه تحصیل هم نگرانی نخواهید داشت.

فرصت سودآوری

یکی از مزایای سرمایه گذاری در کانادا این است که فرصت سودآوری برای متقاضی فراهم می‌شود. نمی‌توان انکار کرد که کانادا در سالهای اخیر سرعت بالایی در رشد اقتصادی گرفته است و شاخص‌ها و معیارهای جهانی هم اثبات کننده این رشد غیرمنتظره و سریع هستند. به طور مثال وزن کانادا در شاخص جهانی MSCI طی دهه گذشته دو برابر شده است. با حدود 5 درصد رشد، این کشور چهارمین سازنده شاخص جهانی است و دومین رشد سریع اقتصادی و صنعتی را بعد از استرالیا دارد.

 انتظار می‌رود که بازارهای مالی و به ویژه سهام کانادا همچنان نقش مهمی در بازارهای مالی جهانی داشته باشند، زیرا این کشور در حال توافق بر سر تجارت آزاد با اروپا و هند و توسعه دسترسی به بازارهای نوظهور است. بنابراین یکی از مهمترین مزایای سرمایه گذاری در کانادا را می‌توان سهیم شدن در این بازار مالی دانست که فرصت سودآوری و درآمدزایی بالایی را برای شما به همراه خواهد داشت.

فرصت سودآوری

همچنین در کنار این موارد به نظر می‌رسد شرکت‌های کانادایی سود بیشتری نسبت به سهام مستقر در کشورهای دیگر پرداخت می‌کنند. بانک‌ها، شرکت‌های ارتباط از راه دور و شرکت‌های انرژی، پیشرو در پرداخت سود سهام هستند. با استفاده از معیارهای ارزشیابی شده توسط بنجامین گراهام، به نظر می‌رسد كه شرکتهای کانادایی در مقایسه با سایر رقبای خود در سایر كشورها به وضوح دارای پتانسیل بیشتری برای رشد نیز هستند و علاوه بر آن تنوع خوبی هم برای سرمایه گذاری دارند.

حفظ ارزش سرمایه

از نزدیک دیدن تصاویر کارت پستالی دریاچه‌ها و کوه‌های دیدنی این کشور بدون شک جذاب است، اما هر کسی که به خارج از کشور می‌رود، باید مزایای عملی و مالی هر مقصد را هم در نظر بگیرد. خوشبختانه، کانادا یکی از قوی‌ترین اقتصادهای جهان را دارد و گزینه‌های شغلی متنوعی را برای سرمایه گذاری مهاجران ارائه می‌دهد. همچنین سیستم بانکی کانادا بستری قوی و امن برای اقتصاد این کشور فراهم کرده است و برای هفت سال متوالی توسط مجمع جهانی اقتصاد به عنوان پایدارترین سیستم جهان برای حفظ ارزش انتخاب شده است.

این یکی از مهمترین مزایای سرمایه گذاری در کانادا است. این امنیت مالی به کانادا این امکان را می‌دهد تا از سطح زندگی بالایی را برای اکثریت قریب به اتفاق شهروندان خود ارائه دهد و دارای دومین رتبه در زمینه استاندارد کیفی زندگی در میان کشورهای G20 باشد.

کانادا از نظر سیاسی نیز بسیار پایدار است. کسری بودجه آن نسبت به بسیاری از کشورهای جهان کمتر ​​است. کسری تراز پرداخت نیز کم است. مهمترین شریک تجاری این کشور، ایالات متحده است و پس از آن چین و مکزیک قرار دارند. صادرات بالاف مبادلات تجاری با کشورهای گفته شده و سیاست‌های پولی مناسب، ریسک تورم را هم در این کشور بسیار پایین آورده است. به نظر می رسد نوسانات در کانادا حتی کمتر از ایالات متحده باشد در طی چهار سال گذشته در بحران های مالی، کانادا کمترین رکود را در بین کشورهای G7 داشته است.

نرخ‌ مالیاتی پایین در این کشور

نرخ مالیاتی پایین، یکی از اصلی‌ترین مزایای سرمایه گذاری در کانادا است. این امر به خصوص برای کسانی که به دنبال سرمایه گذاری از طریق خرید ملک یا ثبت شرکت هستند، دارای اهمیت بسیار زیادی است. افراد مجبور نیستند در بدو ورود به این کشور و یا راه اندازی یک تجارت نوپا بخش زیادی از سرمایه خود را صرف مالیات کنند یا این امر برای آنها تبدیل به دغدغه اصلی شود. طبق گزارش مجله Forbes، سرمایه گذاران خارجی از حمایت بسیار بالایی در کانادا نسبت به دیگر کشورهای بهره‌مند می‌شوند.

نرخ مالیاتی پایین یکی از همین حمایت‌ها به شمار می‌رود و باعث شده تا شرکت های کانادایی سود بالاتری نسبت به سایر کشورهای مشابه اقتصادی توسعه یافته به سهامداران خود پرداخت کنند.انتخاب شدن مداوم این کشور به عنوان بهترین کشور برای تجارت در جهان، یکی دیگر از مزایای سرمایه گذاری در کانادا است و شما می‌توانید از این پتانسیل بهره ببرید. البته باید گفت که یکی از مهمترین فاکتورهای موثر برای این رتبه بندی، همان پایین بودن نرخ مالیاتی بوده است.

روش‌های سرمایه گذاری در کانادا

حال که با مزایای سرمایه گذاری در کانادا آشنا شدید، بد نیست روش‌ها سرمایه‌ گذاری در این کشور را هم بدانید تا مطمئن‌تر برای این امر اقدام نمایید. مهمترین روش‌های سرمایه‌گذاری و ورود به اقتصاد پویای این کشور عبارتند از:

سرمایه گذاری در کانادا از طریق خرید خانه

اگر علاقه مند هستید تا از مزایای سرمایه گذاری در کانادا به ویژه امنیت بالای اقتصادی و سودآوری استفاده کنید، خرید خانه روش بسیار مناسبی محسوب می‌شود. محدودیتی در تعداد خانه و املاک برای خریداری برای شما وجود نخواهد داشت. با این وجود بهتر است به این نکته توجه کنید که با خرید خانه اجازه اقامت در این کشور نصیب شما نخواهد شد.

سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت

ثبت شرکت یکی از روش‌های مطمئن برای بهره مندی از مزایای سرمایه گذاری در کانادا محسوب می‌شود. برای این کار باید نام شرکت و حوزه فعالیت آن مشخص شود. یک طرح تجاری قابل دفاع و قانع کننده برای آن ارائه شود و در نهایت سرمایه اولیه این کار را داشت. سرمایه هم با توجه به استان انتخابی و حوزه فعالیت متفاوت است اما در کل بین 100 تا 150 هزار دلار کاناداست.

سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی

کارآفرینی یکی دیگر از مطمئن ترین روش‌ها برای بهره‌مندی از تمام مزایای سرمایه گذاری در کانادا است. ارائه طرح تجاری، مشخص کردن حوزه فعالیت، اثبات سودآور بودن، داشتن تخصص در حیطه انتخابی از شروط عمومی این کار است. همچنین برای کارآفرینی باید اثبات کنید که سرمایه 200 هزار دلاری دارید و قادر هستید آن را تا 400 هزار دلار افزایش دهید.

کارآفرینی

در نهایت اینکه روش‌های دیگری چون خرید اوراق قرضه دولتی هم برای بهره‌مندی از مزایای سرمایه گذاری در کانادا وجود داشت که از سال 2017 خرید آن برای اتباع خارجی امکان پذیر نیست. خود شهروندان کانادا نیز در ماه‌های خاصی از سال قادر به این کار خواهند بود. بنابراین بعد از اقامت دائم و دریافت پاسپورت می‌توانید از این روش استفاده کنید.

سخن پایانی

تمام مواردی که به عنوان مزایای سرمایه گذاری در کانادا مطرح شد، در کنار طبیعت بکر این کشور، فرصت‌های مناسب برای بهره‌مندی از امکانات شهرهای پیشرفته و حمل و نقل عمومی مناسب هم دلیل آن شده تا سالانه تعداد زیادی سرمایه گذار از سراسر جهان جذب این کشور شوند.

البته باید گفت که از ابتدای ورود به این کشور، اقامت دائم به فرد داده نمی‌شود و فرد باید در طول اقامت موقت ثابت کند که سرمایه گذاری وی برای کشور کانادا سودآور بوده است. بعد از اقامت موقت و جلب نظر اداره مهاجرت کانادا می‌توان برای اقامت دائم و دریافت پاسپورت این کشور اقدام کرد.

نکته مهمی که برای بهره‌مندی از مزایای سرمایه‌ گذاری در کانادا باید در نظر داشت آشنایی کامل به قوانین در این حیطه و شروط اساسی سرمایه‌گذاری است. از آنجایی که این امر نیاز به تخصص دارد، کاملاً طبیعی است که هیچ فردی اشراف لازم در این زمینه را ندارد ولی مجموعه‌های مهاجرتی تأیید شده مانند صبا ویزا در داخل کشور وجود دارند که با استفاده از خدمات آنها می‌توانید با شروط و ریزه‌کاری‌های قانونی در این زمینه آشنا شوید.

مزیت مهمی که استفاده از خدمات این مجموعه دارد، ریسک عدم پذیرش و ریجکت شدن سرمایه‌گذار را توسط دولت کانادا بسیار پایین می‌آورد. شما با استفاده از مشاوره‌های وکلا و مشاورین حاضر در این مجموعه‌ها می‌توانید این ریسک را به حداقل ممکن رسانده و بهترین شیوه را برای سرمایه گذاری در کشور فرصت‌های طلایی برای خود فراهم کنید.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[امتیاز: 4 میانگین: 3.5]

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

برای مشاوره رایگان کلیک کنید