لوگو صبا ویزا
مهاجرت به اسپانیا

مهاجرت به اسپانیا : شرایط و هزینه های مهاجرت [2024]

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه اقامت اسپانیا و جزئیات آن به دست بیاورید، می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس بگیرید و به کمک مشاوران باتجربه و حرفه‌ای این موسسه، به پاسخ تمام سوالاتتان دست بیابید.

مشاوره رایگان

مهاجرت از طریق ویزای کاری

برای اخذ اقامت اسپانیا از طریق کار، کارفرما حتما باید برای فرد متقاضی دعوت نامه ارسال کرده باشد تا بتواند از این طریق وارد کشور اسپانیا شده و مشغول به کار شود. این روش برای افرادی که با شرکت‌های خارجی در رابطه هستند مناسب تر است. زیرا کارفرمایان بدون شناخت از سوابق و مهارت‌های فرد، حاضر به استخدام او نیستند.

هر سال بعضی از کشورهای دنیا که اسپانیا هم شامل این کشورها است، فهرستی از مشاغل مورد نیاز خود را اعلام می‌کنند و افرادی که واجد شرایط هستند می‌توانند استخدام شوند و مراحل قانونی مهاجرت خود را طی کنند.کارمندان مهاجر بعد از گذشت ده سال زندگی و کار کردن، می‌توانند اقامت اسپانیا را دریافت کنند.

مهاجرت از طریق تحصیل

اسپانیا دارای امکانات دانشگاهی بسیار عالی و با رتبه های علمی بالا می باشد. اسپانیا توسط دانشجویان بین المللی به عنوان یک مقصد مطالعه بزرگ شناخته شده است، بنابراین شما قطعا اگر این کشور را برای تحصیل انتخاب کردید پشیمان نخواهید شد. از مزایای تحصیل در اسپانیا میتوان به هزینه کم ، امکان کار در اسپانیا پس از پایان تحصیلات و اخذ بورسیه تحصیلی اسپانیا در مقاطع فوق لیسانس و دکترا اشاره کرد.
متقاضیانی که مدرک لیسانس  یا ارشد خود را از دانشگاه هایی که مورد تائید وزارت علوم یا دانشگاه آزاد میباشند،  اخذ  نموده اند میتوانند جهت مقطع بالاتر از دانشگاه های معتبر اسپانیا اقدام نمایند .

داشتن اقامت دانشجویی در این کشور شما را قادر می سازد تا بدون ویزا و کنترل گذرنامه به اکثر کشورهای اروپایی سفر کنید.

 

 

مهاجرت به اسپانیا

تحصیلات تکمیلی در اسپانیا از دو مقطع تشکیل شده است

  • کارشناسی ارشد 2-1 سال
  • دکترا 3 سال

مهاجرت از طریق تمکن مالی

این نوع اقامت به کسانی اعطا می شود که توان مالی خوبی برخوردار باشند و نیاز به اشتغال در کشور اسپانیا نداشته باشند. عمده ترین تفاوت این روش ها این است که در روش تمکن مالی دریافت اقامت اسپانیا بدون سرمایه گذاری ممکن است و شما ملزم به انتقال مبالغ زیاد بابت سرمایه گذاری و یا خرید ملک در اسپانیا نیستید.

برای اثبات تمکن مالی متقاضی باید به یکی از روش های زیر ثابت کند که بطور ماهانه و ثابت این مبالغ به حساب بانکی او واریز شده است.

  • حقوق بازنشستگی
  • درآمدهای حاصل از اجاره املاک
  • درآمدهای حاصل از سود سهام
  • درآمدهای حاصل از کسب و کار

در صورت اخذ ویزای تمکن مالی اسپانیا به  متقاضی و تمام افراد خانواده وی که زیر هجده سال سن دارند و مجرد میباشند اقامت یکساله موقت اعطا میگردد. در انتهای یکسال و با ارایه مجدد مدارک تمکن مالی در اسپانیا اقامت شما دو سال دیگر تمدید میگردد. بعد از پنج سال اقامت موقت تمامی افراد خانواده میتوانند از اقامت دایم اسپانیا بهره مند شوند و پس از گذشت ده سال از ورود به این کشور پاسپورت اسپانیایی دریافت کنند.

مهاجرت به اسپانیا از طریق ازدواج:

در این روش شخص باید با یک شهروند اسپانیایی ازدواج کند. مدارکی را که دال بر ازدواج و زندگی با شهروند اسپانیایی است، به سفارت تحویل دهد. اگر تمامی مدارک کامل باشد، ویزا صادر می‌شود و فرد مهاجر به راحتی می‌تواند در اسپانیا سکونت کند. سپس بعد از گذشت یک سال شهروند اسپانیا می‌شود.

مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری راهی مناسب برای ورود به کشور اسپانیا است.
سرمایه گذاری در این کشور به دو روش امکان پذیر است:

  1. فرد باید سرمایه خود را وارد بازار کار اسپانیا کند، مثلا قصد تاسیس شرکتی را در اسپانیا داشته باشد .
  2. در روش دوم فرد با خرید یک ملک قادر به مهاجرت است. اما این نکته را فراموش نکنید که با خرید ملک فقط ویزای شینگن شش ماهه برای فرد صادر می‌گردد و در نهایت باید به دنبال کار و تبدیل ویزای خود به ویزای کار بود.
برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[امتیاز: 2 میانگین: 3]

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

برای مشاوره رایگان کلیک کنید