لوگو صبا ویزا
هزینه های زندگی دانشجویی در مجارستان

هزینه های زندگی دانشجویی در مجارستان

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه هزینه های زندگی دانشجویی در مجارستان و جزئیات آن به دست بیاورید، می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس بگیرید و به کمک مشاوران باتجربه و حرفه‌ای این موسسه، به پاسخ تمام سوالاتتان دست بیابید.
مشاوره رایگان

یکی از موارد بسیار مهم پس از اخذ پذیرش برای دانشجویان بین‌المللی متقاضی ادامه تحصیل در مجارستان، آگاهی از هزینه های زندگی در این کشور است. آگاهی از هزینه های زندگی در کشور مجارستان، این امکان را برای دانشجویان فراهم می‌آورد، درک درستی از هزینه های زندگی در این کشور داشته باشند، تا قادر باشند، برنامه ریزی‌های لازم برای تامین هزینه های جاری زندگی را در طول مدت زمان اقامت تحصیلی در کشور مجارستان داشته باشند.
در این مقاله قصد داریم تا به بررسی هزینه های زندگی دانشجویی در مجارستان بپردازیم. هزینه های اقامت و زندگی دانشجویی در کشور مجارستان متغیر بوده و به شهر محل اقامت و نوع زندگی فرد بستگی دارد.

واحد رسمی پول کشور مجارستان، فورینت مجارستان است که با کد ایزوی HUF و سمبل FT شناخته می‌شود. شما حقوق خود را بر اساس فورینت دریافت کرده و مبنای هزینه‌ها نیز در این کشور فورینت است.

 

فهرست عناوین

بررسی اجمالی هزینه های زندگی دانشجویی در مجارستان

در ادامه به بررسی اجمالی هزینه های زندگی دانشجویی در مجارستان پرداخته خواهد شد.

 

هزینه های مربوط به اسکان (Accommodation)

گزینه‌های مختلفی برای اسکان دانشجویی در کشور مجارستان وجود دارد، که با توجه به موقعیت آنها، مرکز شهر و یا خارج آن و همچنین نوع زندگی دانشجو، هزینه آنها متفاوت خواهد بود و دانشجویان می‌توانند انتخاب خود را  از میان گزینه‌های مختلف انتخاب کنند. هزینه‌های کلی مربوط به گزینه‌های مختلف اسکان در کشور مجارستان به طور معمول به شرح زیر است:

 • آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر: 80 تا 180 هزار فورینت
 • آپارتمان یک خوابه در حومه شهر: 60 تا 130 هزار فورینت
 • آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر: 135 تا 320 هزار فورینت
 • آپارتمان 3 خوابه در حومه شهر: 100 تا 225 هزار فورینت

 

سایر هزینه ها به شرح زیر است (میانگین)

غذا در رستوران ارزان 1700 فورینت مجارستان
قبوض آب، برق، گرمایش 47 هزار فورینت مجارستان
هزینه اینترنت 4000 فورینت مجارستان
مهد کودک خصوصی 85 هزار فورینت مجارستان
فیتنس 10 هزار و 500 فورینت مجارستان
حمل و نقل عمومی 350 فورینت مجارستان
1 لیتر شیر 222 فورینت مجارستان
1 قرص نان 201 فورینت مجارستان
1 کیلو برنج 290 فورینت مجارستان
1 کیلو گوجه فرنگی 505 فورینت مجارستان
1 کیلو پیاز 208 فورینت مجارستان
1 کیلو سیب 310 فورینت مجارستان
12 عدد تخم مرغ 490 فورینت مجارستان
آب معدنی 105 فورینت مجارستان
پوشاک 25000-8000 فورینت مجارستان
1 لیتر بنزین 380 فورینت مجارستان

مجارستان

توصیه‌های کاربردی به منظور کاهش هزینه‌ها

 • زمانی که در حال مذاکره برای اجاره منزل مسکونی هستید، در صورتیکه نیاز به وسایل اضافی نظیر حوله، بالشت، وسایل پخت و پز و غیره دارید، با صاحب خانه در این زمینه مشورت کنید، به دلیل این که دریافت این موارد هزینه اضافه خواهد داشت.
 • پیشنهاد می‌شود حداقل 2 تا 3 مرتبه در طول هفته با خود غذا به دانشگاه ببرید. این کار به شما کمک می‌کند تا در هزینه‌های خود صرفه جویی کنید.
 • در هنگام خرید در سوپر مارکت‌ها، می‌توانید از برندهای با معروفیت کمتر و یا برندهای جدید که عموماً ارزان‌تر هستند، خرید‌های خود را انجام دهید.
 • پیشنهاد می‌شود قبل از مراجعه به مراکز خرید، لیستی از اقلام مورد نیاز خود را تهیه کنید. مطالعات مختلف نشان داده است که افرادی که بدون داشتن لیست پیش فرض برای خرید به مراکز مراجعه می‌کنند، اقدام به خرید اقلام بیشتری می‌کنند.
 • پیشنهاد می‌شود به خرید اجناس دست دوم، به ویژه در رابطه با لوازم منزل خود فکر کنید. با خرید اجناس دست دوم، می‌توانید به میزان قابل ملاحظه‌ای در هزینه‌های خود صرفه جویی نمایید.
 • پیشنهاد می‌شود که اقلام مورد نیاز خود را از مراکز خرید که در آنها قیمت اجناس کمتر است، خریداری کنید.
 • حمل و نقل عمومی در کشور مجارستان راحت و به روز است. از طرفی دیگر، هزینه خرید ماشین و سایر هزینه‌های مربوط به آن نیز در کشور مجارستان بالا است. پیشنهاد می‌شود که دانشجویان متقاضی ادامه تحصیل در کشور مجارستان، از سیستم حمل و نقل عمومی در این کشور استفاده کنند.
برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[امتیاز: 2 میانگین: 5]

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

برای مشاوره رایگان کلیک کنید