لوگو صبا ویزا
هزینه های زندگی دانشجویی در هلند

هزینه های زندگی دانشجویی در هلند

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه هزینه های زندگی دانشجویی در هلند و جزئیات آن به دست بیاورید، می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس بگیرید و به کمک مشاوران باتجربه و حرفه‌ای این موسسه، به پاسخ تمام سوالاتتان دست بیابید.


مشاوره رایگان

یکی از موارد بسیار مهم پس از اخذ پذیرش برای دانشجویان بین‌المللی متقاضی ادامه تحصیل در هلند، آگاهی از هزینه‌های زندگی در این کشور است. آگاهی از هزینه‌های زندگی در کشور هلند، این امکان را برای دانشجویان فراهم می‌آورد، تا درک درستی از هزینه‌های زندگی در این کشور داشته باشند  و قادر باشند، برنامه ریزی‌های لازم برای تامین هزینه‌های جاری زندگی را در طول مدت زمان اقامت تحصیلی در کشور هلند داشته باشند.

در این مقاله قصد داریم تا به بررسی هزینه های زندگی دانشجویی در هلند بپردازیم. هزینه های اقامت و زندگی دانشجویی در کشور هلند متغیر بوده و به شهر محل اقامت و نوع زندگی فرد بستگی دارد. به طور کلی، هلند کشوری با سطح رفاهی بالا  و به تبع آن، هزینه زندگی در این کشور بالا است. دانشجویان متقاضی تحصیل در دانشگاه‌های هلند، می‌بایست بخش قابل ملاحظه‌ای از پول خود را صرف اجاره منزل و هزینه‌های جانبی کنند. هزینه‌های جانبی شامل ودیعه مسکن، قبوض آب، برق، گاز و غیره است. واحد رسمی پول کشور هلند، یورو می‌باشد. شما حقوق خود را بر اساس یورودریافت کرده و مبنای هزینه‌ها نیز در این کشور یورو است.

 

بررسی اجمالی هزینه های زندگی دانشجویی در هلند

از مهمترین عوامل تعیین کننده هزینه زندگی در کشور هلند، شهر محل اقامت دانشجو است. هزینه زندگی در شهرهای بزرگ هلند نظیر آمستردام، گرانتر از شهرهای کوچکتر این کشور است. در ادامه این مقاله به بررسی اجمالی هزینه های زندگی دانشجویی در هلند پرداخته خواهد شد. به طور کلی، متوسط زندگی در کشور هلند برای دانشجویان بین المللی 800 تا 1000 یورو در ماه است.

 

هزینه های مربوط به اسکان (Accommodation)

گزینه‌های مختلفی برای اسکان دانشجویی در کشور هلند وجود دارد، که با توجه به موقعیت آنها و نوع مسکن، برای مثال مرکز شهر و یا خارج آن و همچنین نوع زندگی دانشجو، هزینه آنها متفاوت خواهد بود و دانشجویان می‌توانند انتخاب خود را  از میان گزینه‌های مختلف انتخاب کنند. هزینه‌های کلی مربوط به گزینه‌های مختلف اجاره منزل در کشور هلند به طور میانگین به شرح زیر است:

 • آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر: 1520 یورو
 • آپارتمان یک خوابه در حومه شهر: 1100 یورو
 • آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر: 2500 یورو
 • آپارتمان 3 خوابه در حومه شهر: 1820 یورو

 

میانگین سایر هزینه‌ها در شهر آمستردام، به روز شده در ماه  فوریه 2019، به شرح زیر است

غذا در رستوران ارزان 15 یورو
مک دونالد (McDonalds) 8 یورو
قبوض آب، برق، گرمایش 153 یورو
هزینه اینترنت 41 یورو
مهد کودک ماهیانه 1550 یورو
فیتنس 38 یورو
حمل و نقل عمومی ماهیانه 90 تا 100 یورو
هر لیتر شیر 1 یورو
1 قرص نان 5/1 یورو
هر کیلو برنج 2 یورو
هر کیلو گوجه فرنگی 5/2 یورو
هر کیلو پیاز 5/1 یورو
آب معدنی 1 یورو
پوشاک 150-70 یورو
1 لیتر بنزین 65/1 یورو
کاپوچینو 5/2 یورو

 

توصیه‌های کاربردی به منظور کاهش هزینه ها:

 • پیشنهاد می‌شود حداقل 2 تا 3 مرتبه در طول هفته با خود غذا به دانشگاه ببرید. این کار به شما کمک می‌کند تا در هزینه‌های خود صرفه جویی کنید.
 • در هنگام خرید در سوپر مارکت‌ها، می‌توانید از برندهای با معروفیت کمتر و یا برندهای جدید که عموماً ارزاتر هستند، خرید‌های خود را انجام دهید.
 • پیشنهاد می‌شود قبل از مراجعه به مراکز خرید، لیستی از اقلام مورد نیاز خود را تهیه کنید. مطالعات مختلف نشان داده است که افرادی که بدون داشتن لیست پیش فرض برای خرید به مراکز مراجعه می‌کنند، اقدام به خرید اقلام بیشتری می‌کنند.
 • دانشجویان می‌توانند به خرید اجناس دست دوم، به ویژه در رابطه با لوازم منزل فکر کنند. با خرید اجناس دست دوم، می‌توانید به میزان زیادی در هزینه‌های زندگی خود صرفه جویی نمایید.
 • پیشنهاد می‌شود که اقلام مورد نیاز خود را از مراکز خرید که در آنها قیمت اجناس کمتر است، خریداری کنید.
 • سیستم حمل و نقل عمومی در کشور هلند راحت، ارزان و به روز است. پیشنهاد می‌شود که دانشجویان متقاضی ادامه تحصیل در کشور هلند، از سیستم حمل و نقل عمومی در این کشور استفاده کنند.
 • دوچرخه سواری در اغلب شهرهای هلند رایج است. دانشجویان می‌توانند از دوچرخه برای رفت و آمد به دانشگاه استفاده نمایند. استفاده از دوچرخه، منجر به صرفه جویی در هزینه‌ها می‌شود.
برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[امتیاز: 1 میانگین: 5]

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

برای مشاوره رایگان کلیک کنید