لوگو صبا ویزا
ویزای تحصیلی انگلستان

ویزای تحصیلی انگلستان : شرایط و هزینه ها(آپدیت 2024)

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه ویزای تحصیلی انگلستان و جزئیات ثبت نام در دانشگاه‌های انگلستان به دست بیاورید، می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس بگیرید و به کمک مشاوران باتجربه و حرفه‌ای این موسسه، به پاسخ تمام سوالاتتان دست بیابید.

  مشاوره رایگان فرم ارزیابی اولیه

تحصیل در انگلستان به دلایلی نظیر کیفیت آموزش عالی بالا، رنکینگ بالای دانشگاه‌ها، تنوع دوره‌های آموزشی، اعطای مدرک معتبر و فرصت‌های شغلی پس از فارغ‌التحصیلی، مورد توجه و علاقه دانشجویان بین‌المللی بسیاری از سراسر جهان قرار گرفته است. به همین دلیل است که پذیرش در دانشگاه‌های انگلستان که از موسسات برتر جهانی هستند، بسیار رقابتی است. انگلستان همیشه یک مقصد تحصیلی جذاب برای دانشجویان بین‌المللی است که می‌خواهند تحصیلات عالی را در برخی از دانشگاه‌های برجسته جهان دنبال کنند. پذیرش درخواست ویزای تحصیلی متقاضی کاملاً به انتخاب برنامه، بودجه مالی، پایبندی به قوانین و مقررات اداره مهاجرت انگلستان (UKVI) و جلسه مصاحبه بستگی دارد. در این مقاله صفر تا صد ویزای تحصیلی انگلستان پوشش داده شده است. موسسه مهاجرتی صبا ویزا با ارائه خدمات ویزای تحصیلی کشور انگلستان در تلاش است تا دانشجویان بتوانند با موفقیت ویزای تحصیلی خود را دریافت کنند.

فهرست عناوین

انواع ویزای تحصیلی انگلستان

صدور ویزای تحصیلی به انتخاب برنامه تحصیلی و آموزشی دانشجو بستگی دارد.

 • ویزای تحصیلی کوتاه مدت : این ویزا 6 ماه و 11 ماه اعتبار دارد و برای افراد بالای 16 سال صادر می‌شود. هزینه یک ویزا با اعتبار 6 ماهه 97 GBP و هزینه یک ویزا با اعتبار 11 ماهه 186 GBP است.
 • ویزای تحصیلی ردیف 4 (جنرال) : این ویزا به مدت دوره تحصیلی به همراه یک ماه اضافه‌تر برای افراد بالای 16 سال صادر می‌شود. هزینه این ویزا در حال حاضر 348 GBP است.
 • ویزای تحصیلی ردیف 4 (کودک) : این ویزا برای افراد 4 تا 17 سال صادر می‌شود. این ویزا برای افراد زیر 16 سال با اعتبار 4 ساله به همراه 4 ماه اضافه‌تر و برای افراد 16-17 سال با اعتبار 3 ساله به همراه 4 ماه اضافه‌تر صادر می‌شود. هزینه این ویزا در حال حاضر 348 GBP است.
انواع ویزای تحصیلی انگلستان

شرایط ویزای تحصیلی انگلستان

شما بایستی بدانید که از یک سیستم مبتنی بر امتیاز برای اعطای ویزای تحصیلی در انگلستان استفاده می‌شود. در ادامه سایر شرایط دریافت ویزای تحصیلی کشور انگلیس شرح داده شده است.

 • داشتن یک پاسپورت معتبر
 • ارائه چند قطعه عکسی که اخیرا گرفته شده باشد.
 • ارائه فرم تأییدیه پذیرش تحصیل (CAS)
 • اثبات تمکن مالی و ارائه مدارک مالی برای مدت اقامت شما در انگلستان. همچنین در صورت اخذ بورسیه تحصیلی می‌توانید مدارک آن را ارائه نمایید.
 • همچنین ممکن است از شما خواسته شود که در یک مصاحبه یا آزمون بیومتریک شرکت کنید. البته ممکن است نیاز به انجام واکسن‌های پزشکی خاص یا برخی آزمایش‌ها نیز داشته باشید.
 • اگر 16 یا 17 سال دارید و برای ویزای دانشجویی Tier 4 (جنرال) درخواست می‌دهید، والدین یا سرپرستان شما باید به شما اجازه رسمی اقامت و سفر مستقل بدهند.

شرایط جدید ویزای تحصیلی انگلستان در سال 2022-2023

روند اخذ ویزای تحصیلی انگلستان می‌تواند بسیار چالش برانگیز باشد. هر سال چندین بار شرایط ویزای تحصیلی انگلیس بروزرسانی می‌شود و ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم تا برای درخواست ویزای تحصیلی در سال‌های 2022-2023 آماده شوید. اگر قصد دارید یک سفر تحصیلی به انگلستان را شروع کنید، در ادامه شرایط را با دقت ملاحظه کنید.

تمامی دانشجویان بین المللی که می‌خواهند در انگلستان تحصیل کنند، ملزم به دریافت ویزای دانشجویی (Tier 4) هستند. این نوع ویزا فقط برای دانشجویان تمام وقت که به دنبال اخذ مدرک تحصیلی در انگلستان هستند و نه دوره‌های کوتاه مدت یا زبان در دسترس است.

هر فردی که قصد تحصیل در انگلستان را دارد، برای اقامت طولانی مدت در این کشور باید ویزا داشته باشد. الزامات مهاجرت به انگلستان بر اساس ملیت شما و کشوری که تابعیت آن را دارید تعیین می‌شود. این بخش از راهنما بر ارائه یک ایده کلی از دستورالعمل‌های دریافت ویزای تحصیلی تمرکز دارد .

 • شما باید حداقل 16 سال سن داشته باشید.
 • بودجه شما باید برای پوشش هزینه‌های دوره و همچنین هزینه‌های زندگی شما کافی باشد. شما باید بتوانید در طول اقامت خود از نظر مالی حمایت کنید.
 • مهارت زبان انگلیسی شما باید با توجه به رشته تحصیلی انتخابی شما در سطح مشخصی باشد.
 • شما باید یک پیشنهاد رسمی یا نامه پذیرش از یک موسسه آموزشی تایید شده داشته باشید.

آیا خانواده من هم می‌توانند با من به عنوان همراه به انگلستان بیایند؟

بله، اگر شما بتوانید ویزای کارآفرینی انگلستان را دریافت کنید، اعضای خانواده شما نیز می‌توانند به عنوان همراه با شما به انگلستان مهاجرت کنند. همسر و فرزندان زیر 18 سال شما می‌توانند به طور خودکار با ویزای شما به انگلستان بیایند. آنها باید در زمان ارائه درخواست ویزای شما، به عنوان وابستگان تحت تکفل شما معرفی شوند. فرزندان بالای 18 سال و والدین شما نیز می‌توانند با ارائه مستندات لازم مبنی بر وابستگی مالی به شما، درخواست ویزای همراه کنند.

البته ارائه درخواست ویزای همراه برای آنها ضمانت موفقیت ندارد و ممکن است رد شود. همچنین همسر شما نیز می‌تواند بسته به شرایط، برای خودش ویزای کار یا تحصیل در انگلستان درخواست کند. در هر صورت اگر مدارک لازم را ارائه کنید و ثابت کنید که می‌توانید از خانواده خود در انگلستان حمایت مالی نمایید، با احتمال زیاد می‌توانید آنها را به عنوان همراه با خود به انگلستان بیاورید. البته توصیه می‌شود برای اطمینان از شرایط دقیق، با یک وکیل مهاجرت مشورت کنید.

شرایط صدور ویزای همراه انگلستان

برای دریافت ویزای همراه انگلستان و ورود به عنوان یک همراه، شرایط مختلفی باید برآورده شود. شما باید توسط یک شخص دارای اقامت قانونی در انگلستان به عنوان همراه دعوت شده باشید. این فرد میزبان می‌تواند همسر، پارتنر، والدین یا فرزند بالغ شما باشد که شهروند انگلیس است یا اقامت دائم دارد. همچنین باید نشان دهید که میزبان شما توانایی مالی نگهداری از شما به عنوان یک همراه را دارد. معمولاً نیاز است مدارکی مبنی بر درآمد کافی، مسکن مناسب و تعهد پشتیبانی مالی ارائه شود.

میزبان باید متعهد شود که پس از اتمام مدت اقامتتان، هزینه بازگشت شما را تامین می‌کند. از طرفی شما باید ثابت کنید که قصد ماندن در انگلستان به صورت غیرقانونی ندارید و پس از پایان دوره ویزا به کشور خود بازمی‌گردید. در نهایت، توانایی مالی خودتان برای پرداخت هزینه‌های اولیه سفر و اقامت نیز باید اثبات شود. با ارائه مدارک لازم برای اثبات این شرایط، می‌توانید از اداره مهاجرت انگلستان درخواست ویزای همراه کنید. البته قبولی نهایی بستگی به اختیارات افسر ویزا دارد.

شرایط جدید ویزای تحصیلی انگلستان

شرایط تمدید ویزای تحصیلی انگلستان

برای تمدید ویزای تحصیلی انگلستان، باید شرایط مختلفی را داشته باشید. اول از همه باید همچنان دانشجوی تمام‌وقت در دانشگاه مجاز انگلستان باشید و پیشرفت تحصیلی مناسبی داشته باشید. این بدان معناست که باید حداقل 75 درصد واحدهای درسی خود را با موفقیت بگذرانیده باشید. همچنین نباید بیش از مدت مجاز تحصیل خود غیبت داشته باشید. از طرفی باید توانایی مالی ادامه تحصیل و اقامت در انگلستان را داشته باشید. معمولاً نیاز است مدارک مالی از جمله مدرک افتتاح حساب بانکی، گواهی دریافت بورسیه یا حمایت مالی والدین را ارائه دهید.

همچنین باید همچنان شرایط اولیه صدور ویزای تحصیلی مانند بیمه درمانی معتبر و محل اقامت مناسب را داشته باشید. در نهایت درخواست تمدید ویزا باید حداقل 3 ماه قبل از اتمام اعتبار ویزای فعلی شما ارائه شود. همچنین هزینه تمدید ویزا باید پرداخت شود. به طور کلی، اگر شرایط تحصیلی و مالی خود را حفظ کنید و مدارک لازم را ارائه دهید، احتمال تمدید ویزای تحصیلی شما بالاست. البته توصیه می‌شود همیشه با دانشگاه و اداره مهاجرت مشورت کنید تا از آخرین شرایط مطلع باشید.

چگونه برای ویزای تحصیلی انگلستان اقدام کنیم؟

شما باید برای درخواست ویزای تحصیلی به صورت آنلاین اقدام کنید. دانشجویان می‌توانند حداکثر سه ماه قبل از تاریخ مورد نظر خود برای مهاجرت تحصیلی به انگلستان درخواست دهند. توجه داشته باشید که تاریخ درخواست شما تاریخی است که شما هزینه درخواست ویزا را پرداخت می‌کنید.

به طور کلی هنگام درخواست برای ویزای تحصیلی Tier 4 به مدارکی نظیر پاسپورت، ارائه مدارکی برای اثبات تمکن مالی، عکس رنگی، مدارک ارزیابی، شماره مرجع تاییدیه پذیرش و در صورت نیاز ارائه گواهی مجوز طرح تایید فناوری دانشگاهی نیاز است. لازم به ذکر است که طرح تایید فناوری دانشگاهی (ATAS) برای همه دانشجویان و محققان بین‌المللی که تحت کنترل مهاجرت انگلستان هستند و قصد تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در موضوعات خاص و حساس را دارند، اعمال می‌شود.

همچنین تمامی مدارکی ارائه می‌شود بایستی با ترجمه رسمی دارای تاریخ، نام مترجم، امضا و تأییدیه ترجمه دقیق سند اصلی باشد. علاوه بر این اگر شخص متقاضی زیر 18 سال سن داشته باشد و یا اگر متقاضی بخواهد همراه داشته باشد، ممکن است به برخی از مدراک اضافی‌تر نیاز باشد. برای اطلاعات بیشتر با مشاوران موسسه مهاجرتی صبا ویزا ارتباط برقرار نمایید.

چرا ویزای تحصیلی انگلستان رد می‌شود؟

یکی از اضطراب‌های اساسی برای کسانی که قصد دریافت ویزای تحصیلی انگلستان را دارند، ریجکت شدن ویزای آن‌ها است. قبول نشدن ویزا می‌تواند برای دانشجویان خارجی بسیار استرس‌زا باشد. در صورت قبول نشدن ویزا، هزینه درخواست ویزا بازپرداخت نخواهد شد و یا ممکن است وقت نباشد که درخواست ویزا دیگری برای پذیرش در همان دوره ارسال کنید.

بنابراین بسیار مهم است که هنگام تهیه مدارک ویزای تحصیلی انگلستان کامل و صحیح بودن آن را بررسی کنید تا از موفقیت‌آمیز بودن درخواست ویزا در بار اول اطمینان حاصل کنید.

دلایل رد شدن ویزا تحصیلی انگلستان

دلایل متعددی برای ریجکت و رد شدن ویزای تحصیلی انگلستان وجود دارد که بهتر است در ابتدا با آن‌ها آشنا شوید. چند نمونه از این دلایل عبارتند از:

 • ارسال کپی/فتوکپی یا پرینت به جای اسناد اصلی
 • اسناد ناقص
 • مصاحبه ناموفق
 • عدم رعایت قوانین سختگیرانه ویزای دانشجویی، مانند عدم نگهداری وجوه مورد نیاز در حساب خود برای 28 روز متوالی
 • عدم پیوست گواهی ترخیص ATAS (اگر دوره شما مشمول ATAS باشد)
 • پاسخ ندادن به سؤالات ایمیل یا تلفن از وزارت کشور

شایع‌ترین دلیل رد درخواست ویزای تحصیلی انگلستان به دلیل کمبود بودجه یا مدارک مالی نادرست است. در ادامه بعضی از این موارد را با هم بررسی می‌کنیم.

 • عدم نمایش پول مورد نیاز برای 28 روز مداوم
 • ارائه اسناد مالی که بیش از 31 روز از عمر آن‌ها گذشته باشد
 • عدم اثبات تمکن مالی
 • امور مالی یا اسناد مالی ارائه شده در قالب نادرست
 • ارائه اسناد مالی یکی از بستگان (یعنی نه اظهارنامه والدین)

نکات مهم برای ایجاد یک درخواست ویزا موفق

برای انکه بتوانید ویزای تحصیلی انگلستان را بدون مشکل و با موفقیت دریافت کنید باید به شرایط و قواعد آن توجه کنید. به طور مثال مطمئن شوید که می‌دانید چقدر پول برای درخواست ویزای خود باید به دولت انگلیس نشان دهید. همینطور مطمئن شوید که مبلغ مورد نیاز در حساب بانکی شما (یا والدینتان) برای حداقل 28 روز متوالی قبل از ارسال درخواست ویزا ذخیره شده است. سپس نیز اطمینان حاصل کنید که پول موجود در حساب حتی برای یک روز در 28 روز گذشته به زیر سطح مورد نیاز نزول نکرده باشد.

در ادامه اطمینان حاصل کنید که مدارک مالی شما جدید است و اینکه صورتحساب یا نامه بانکی در طی 31 روز قبل، در زمان درخواست ویزای خود، صادر شده است.

ارسال و بررسی اداری

زمانی که احساس می‌کنید وزارت کشور تصمیم نادرستی گرفته است و دلیل برای رد ویزای تحصیلی انگلستان شما وجود ندارد، پیشنهاد می‌شود که یک بررسی اداری ارائه دهید.

اگر ویزای شما به دلیل اعتبار رد شده است، توصیه می‌شود به جای یک درخواست جدیدبرای دریافت ویزا، یک بررسی اداری برای لغو تصمیم مورد نظر ارائه کنید.

این موضوع مهم است که در صورت رد شدن ویزای تحصیلی با دفتر بین المللی در تماس باشید و مراحل را پیگیری کنید.

چک لیست مدارک تحصیلی انگلیس

هنگام درخواست ویزای تحصیلی، باید مدارک مربوطه را ارائه دهید. داوطلبان به ارائه مدارک لازم و همچنین سوابق مالی و تحصیلی نیاز دارند. قبل از مراجعه به کنسولگری برای مصاحبه ویزا، حتما چک لیست ویزای تحصیلی انگلستان را بررسی کنید. قبل از درخواست مطمئن شوید که مدارک لازم را دارید:

 • تکمیل فرم درخواست و ارائه آن جهت اخذ ویزای تحصیلی
 • یک نامه پذیرش (CAS) و یک نامه ویزا که هر دو نشان دهنده یک ظرفیت موجود در یک دوره برای شما هستند، بایستی آماده داشته باشید. نامه ویزا ظرف شش ماه پس از درخواست شما صادر می‌شود. درخواست‌هایی که بیش از شش ماه از تاریخ آنها گذشته باشد رد می‌شود.
 • ارائه رسید پرداخت هزینه‌های ویزا
 • ارائه گواهینامه‌های موقت
 • وجود نامه ویزا تایید شدن درخواست را تضمین نمی کند. متقاضی باید تمام الزامات این دسته و همچنین سایر قوانین مهاجرت را برآورده کند.
 • اثبات تمکن مالی : بودجه مالی که باید نشان دهید شامل شهریه سال اول تحصیل و همچنین پوشش هزینه‌های زندگی تا 9 ماه است. البته این مقدار برای کودکان و بزرگسالان متفاوت است.
 • شما باید ثابت کنید که پول را حداقل 28 روز نگه داشته‌اید.
 • ارائه مدرک مهارت زبان انگلیسی (آیلتس، تافل و …)

شرایط زبان ویزای تحصیلی انگلستان چیست؟

یکی از شرایط صدور ویزای تحصیلی انگلستان، ارائه نمرات آزمون‌های استاندارد زبان همانند تاقل و آیلتس است. اداره مهاجرت انگلستان بر اساس سطح تحصیلات متقاضی حداقل شرایط زبان انگلیسی برای هر چهار مهارت زبان انگلیسی تعیین نموده است. لازم به ذکر است که شرایط پذیرش دانشگاه با شرایط صدور ویزای تحصیلی یکسان نیست. دانشگاه‌ها برای پذیرش دانشجو در دوره‌ها و رشته‌های مختلف شرایط خاص خود را دارند.

برای دریافت ویزای تحصیلی Tier 4، باید نمرات آزمون SELT با سطح B1 و آزمون CEFR با سطح B2  ثابت کنید. البته معادل نمرات این آزمون‌ها را برای آیلتس و تافل نیز می‌توان ارائه نمود. IELTS و PTE ، SELT آزمون‌های رایجی هستند که توسط متقاضیان انجام می‌شود، معادل سطوح CEFR برای این آزمون ها در جدول زیر آمده است. توجه داشته باشید که متقاضیان باید این نمرات را در هر چهار مهارت کسب کنند.

SELTIELTSPTE Academic
Level B14.043
Level B25.559
Level C17.076
Level C28.585

آیا ویزای تحصیلی انگلستان شرایط سنی خاصی دارد؟

اگر متقاضی 16 سال سن یا بیشتر داشته باشد، می‌تواند برای ویزای تحصیلی انگلستان درخواست دهد. برای ثبت درخواست ویزای تحصیلی به مدارکی نظیر نامه پذیرش دانشگاه، ارائه مدارک تمکن مالی (جهت پوشش هزینه‌های تحصیل و هزینه‌های زندگی که با توجه به مدت اقامت مبالغ مختلفی درخواست می‌شود)، ارائه نمرات آزمون‌های استاندارد زبان و ارائه نامه رضایت والدین متقاضی 16 و 17 ساله نیاز است.

توصیه می‌شود که حدود شش ماه زودتر برای تکمیل فرآیند درخواست ویزای تحصیلی اقدام کنید. درخواست شما ظرف مدت 3 الی 4 هفته بررسی و نتیجه به شما اعلام خواهد شد. ویزای تحصیلی بر اساس مدت زمان دوره‌ تحصیلی متقاضی صادر می‌شود. برای مقطع کارشناسی یک ویزا با حداکثر 5 سال اعتبار و برای مقطع کارشناسی ارشد و دوره‌های دیپلم یک ویزا با حداکثر 2 سال اعتبار صادر می‌گردد. پس مدت اعتبار ویزای تحصیلی به طول دوره آموزش متقاضی بستگی خواهد داشت.

در صورتیکه تمایل دارید مدت بیشتری در انگلیس اقامت داشته باشید، بایستی از راه‌های ممکن که واجد شرایط آن هستید، ویزای خود را تمدید کنید. با راه‌هایی مانند ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر ویزای خود را تمدید کنید. همچنین می‌توانید برای ویزای فارغ‌التحصیلی انگلستان جهت اقامت بیشتر و جستجوی کار درخواست دهید. همچنین حدود چند هفته قبل از شزوع دوره آموزشی، متقاضی بایستی به انگلیس سفر کرده باشد. البته به این نکته توجه داشته باشید که قبل از تاریخ درج شده در ویزای صادره شده، نمی‌توانید به انگلستان سفر کنید.

آیا دانشجویان با ویزای تحصیلی انگلستان اجازه کار دارند؟

دانشحویان با این نوع ویزا می‌توانند در حین تحصیل جهت پوشش هزینه‌های خود کار کنند. البته دانشجویان نمی‌توانند به صورت تمام وقت کار کنند یا به عبارتی یک کار دائمی داشته باشند. دانشجویان اجازه کار در هفته با ساعات نامحدودی دارند. همچنین دانشجویان این نکته را نیز بایستی بدانند که نمی توانند به صورت فریلنسری کار کنند یا نمی‌توانند در برخی مشاغل خاص کار کنند. نکته دیگری که دانشجویان باید بدانند این است که آن‌ها نمی‌توانند مطالبه مزایا از کارفرمای خود با این نوع ویزا داشته باشند.

مراحل ویزای تحصیلی انگلستان چیست؟

اولین قدم اثبات هویت و ارائه اطلاعات بیومتریک خود است. پس متقاضی بایستی اطلاعات بیومتریک خود را به مرکز درخواست ویزا ارائه دهد. همانطور که در بالا به آن اشاره شده متقاضی بایستی بصورت آنلاین برای ویزای تحصیلی درخواست دهد. به همین جهت برای تکمیل درخواست ویزای خود باید یک حساب کاربری شخصی در سایت اداره مهاجرت انگلستان ایجاد نماید. همچنین متقاضی بایستی اسکن سند هویت را در این سایت بارگذاری نماید.

شما با ایجاد این حساب کاربری هر اطلاعاتی را که وارد نمودید و هر مرحله را که تکمیل کردید، می‌توانید داده‌های خود را ذخیره کنید و مجددا بعدا آن‌ها را تکمیل کنید. پس از آنکه در مورد صدور ویزای شما تصمیم گیری شد و درخواست شما کاملا موفقیت آمیز پذیرفته شد، اجازه اقامت بیومتریک را دریافت خواهید نمود. همچنین می‌توانید وضعیت مهاجرتی خود بصورت آنلاین مشاهده کنید (در صورتی که از برنامه “مهاجرت بریتانیا: گزینه بررسی شناسه” استفاده کرده باشید).

بررسی درخواست و صدور ویزای تحصیلی انگلستان چقدر طول می‌کشد؟

بعد از اینکه درخواست ویزا را ارسال کردید، ویزا پس از تایید مدارک ارائه شده و نتیجه مصاحبه صادر خواهد شد. پردازش و بررسی درخواست ویزا بر اساس نوع برنامه تحصیلی و شرایط متقاضی، تعیین وقت مصاحبه، بررسی و تایید مدارک پشتیبانی و غیره صورت می‌گیرد. به همین دلیل صدور ویزای تحصیلی ممکن است کمی طول بکشد. بطور کلی می‌توان گفت که برای پردازش درخواست ویزای تحصیلی حدود 3 الی 4 هفته زمان لازم است.

هزینه درخواست ویزای تحصیلی انگلستان چقدر است؟

درخواست متقاضیان ویزای تحصیلی پس از ثبت و ارائه اطلاعات بیومتریک پردازش می‌شود. پردازش درخواست ویزای تحصیلی انگلیس به طور متوسط 3 تا 4 هفته زمان می‌برد. البته اداراه مهاجرت انگلیسی خدماتی برای پردازش سریع‌تر ویزا که مستلزم پرداخت هزینه بیشتر است، ارائه نموده است.

به عبارت دیگر با پرداخت هزینه 1148 GBP درخواست ویزای تحصیلی شما ظرف 24 ساعت و با پرداخت 848 GBP درخواست شما ظرف 5 روز کاری مورد بررسی قرار خواهد گرفت.  اما به طور معمول هزینه درخواست ویزای تحصیلی انگلیس 348 GBP است. همچنین متقاضیان در صورت نیاز و واجد شرایط بودن می‌توانند برای تمدید ویزای تحصیلی خود اقدام کنند. که این امر نیز مستلزم پرداخت هزینه است.

دانشجویان باید قبل از انقضای ویزای فعلی خود، برای تمدید ویزای تحصیلی درخواست آنلاین خود را تکمیل کنند. 475 پوند برای تمدید ویزای تحصیلی نیاز است. هزینه‌های مربوط به امور بهداشت مهاجرت به انگلستان که شامل 300 پوند در سال است. تقریبا 20 پوند برای تأیید اطلاعات بیومتریک نیاز است.

ویزای تحصیلی کشور انگلستان

برای ویزای تحصیلی انگلستان چقدر تمکن مالی نیاز است؟

تمکن مالی مورد نیاز برای ویزای تحصیلی انگلیس مربوط به پوشش هزینه‌های تحصیل و هزینه‌های زندگی در انگلستان می‌شود. مقدار مورد نیاز برای اثبات تمکن مالی متغیر است، چرا که به شرایط و طول دوره تحصیلی و مدت اقامت متقاضی در انگلیس بستگی دارد. متقاضی بایستی بودجه مالی کافی برای پرداخت هزینه دوره‌ آموزشی که در آن شرکت کرده است و مبلغ آن در نامه پذیرش تحصیلی ذکر شده است‌، را داشته باشد.

همچنین متقاضی بایستی بودجه مالی کافی برای حمایت از خود و همراهان خود ( در صورت وجود) نیاز دارد. بودجه مالی برای پوشش هزینه‌های زندگی متقاضی به شهر تحصیل دانشجو و تعداد همراهان او بستگی دارد. تقریبا 1400 پوند در ماه (برای یک سال تحصیلی یعنی 9 ماه) برای تحصیل در شهر لندن و تقریبا 1000 پوند در ماه (برای یک سال تحصیلی یعنی 9 ماه) برای تحصیل در سایر شهر‌های انگلیس مورد نیاز است. مبالغ ذکر شده برای خود شخص دانشجو است. به ازای هر همراه بایستی بودجه تقریبا 850 پوندی در ماه (به مدت 9 ماه) برای زندگی و تحصیل در شهر لندن و بودجه تقریبا 700 پوندی (به مدت 9 ماه) برای زندگی و تحصیل در سایر شهر‌های لندن در نظر گرفته شود.

به طور کلی می‌توان گفت که اگر با همراه می‌خواهید به انگلستان سفر کنید، بایستی تمکن مالی خود را برای هزینه‌های تحصیل و هزینه‌های زندگی خانواده ثابت کنید. همچنین اگر بورسیه و کمک هزینه‌ای دریافت نموده‌اید، باید مدارک آن را به عنوان مدرکی جهت اثبات تمکن مالی ارائه دهید.

آیا دانشجویان برای دریافت ویزای تحصیلی انگلستان باید در مصاحبه شرکت کنند؟

مصاحبه بخشی از فرآیند صدور ویزای تحصیلی انگلیس است. دانشجویان باید پس از تکمیل درخواست آنلاین و ارسال مدارک خود در مصاحبه ویزا شرکت کنند. این مصاحبه به منظور بررسی اینکه آیا شما به عنوان یک متقاضی واقعی هستید یا خیر صورت می‌گیرد. افسران ویزا از شما سوالاتی پیرامون اهداف و برنامه شما در آینده می‌پرسند، تا در مورد اهداف سفر شما به انگلستان قضاوت و تصمیم گیری کنند.

به عنوان بخشی از درخواست ویزای تحصیلی، ممکن است از شما خواسته شود در یک مصاحبه با یک کارمند اداره مهاجرت انگلستان شرکت کنید. مصاحبه‌ها از طریق ارتباط ویدیویی به انگلستان انجام می‌شود و معمولاً در مرکز درخواست ویزا محلی شما انجام می‌شود. به یاد داشته باشید که پاسخ‌های شما باید تا حد امکان نشان دهنده اهداف آینده شما باشد و حتما صادق باشید.

سوالاتی نظیر چرا می‌خواهید مهاجرت تحصیلی به انگلستان داشته باشید؟ برای کدام دانشگاه و برنامه درخواست داده‌اید؟ چرا درخواست داده‌اید؟ آیا پس از فارغ‌التحصیلی قصد اقامت در انگلیس را خواهید داشت؟ چگونه هزینه‌های تحصیل و زندگی در شهر‌های انگلستان را پوشش خواهید داد؟ آیا بورسیه دارید؟ توصیه می‌کنیم به تمام سوالات پاسخ صحیح و صریح بدهید. همچنین مصاحبه کاملا به زبان انگلیسی برگزار می‌شود و باید تسلط کافی به زبان انگلیسی داشته باشید.

سخن پایانی

مراحل و شرایط ویزای تحصیلی انگلستان دارای جزئیات خاصی است که توصیه می‌شود از مشاوران و متخصصان این حوزه کمک بگیرید تا با موفقیت ویزای تحصیلی خود را دریافت کنید. موسسه مهاجرتی صبا ویزا با ارائه مشاوره‌های تخصصی آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما در زمینه تحصیل در انگلستان، اخذ ویزای تحصیلی انگلستان و بسیاری از موارد دیگر خواهد بود. این موسسه مهاجرتی با دانش و تخصصی که در زمینه قوانین مهاجرتی دارد و نیز ارائه خدمات متنوع و داشتن یک تیم پشتیبانی قوی در تلاش است تا مسیر مهاجرت را برای شما هموار‌تر نماید. همچنین شما می‌توانید با پر کردن فرم مشاوره رایگان با موسسه مهاجرتی صبا ویزا در ارتباط باشید.

 سوالات متداول

شرایط ویزا برای دانشجویان انگلستان چیست؟

اگر 16 سال یا بیشتر دارید، می‌توانید برای ویزای دانشجویی برای تحصیل در انگلستان درخواست دهید و به شما توسط یک حامی دانشجویی دارای مجوز، جایی در یک دوره پیشنهاد می‌شود. پول کافی برای حمایت از خود و پرداخت هزینه دوره خود داشته باشید، مقدار آن بسته به شرایط شما متفاوت است. داشتن تسلط به زبان انگلیسی نیز اهمیت زیادی دارد.

آیا برای ویزای تحصیلی انگلستان باید آیلتس بگیرم؟

بله همینطور است. اما بستگی به دانشگاه و رشته‌ای که انتخاب می‌کنید نیز دارد. با این حال، ما به شدت توصیه می‌کنیم که آزمون آیلتس را بنویسید زیرا می‌تواند به شما در حرفه شما کمک کند و ویزاهای دیگر را تضمین کند. آزمون‌های تافل، PTE و Duolingo چند آزمون متناوب مهارت انگلیسی هستند که بریتانیا آن‌ها را می‌پذیرد.

قوانین جدید برای ویزای دانشجویی بین المللی در انگلستان چیست؟

از دوشنبه 1 ژانویه 2024، دانشجویان بین‌المللی که در بریتانیا تحصیل می‌کنند، دیگر نمی‌توانند افراد تحت تکفل خود را با ویزای تحصیلی انگلستان همراه خود ببرند، به غیر از کسانی که در برنامه‌های تحصیلات تکمیلی تحقیقاتی هستند.

دانشجو با ویزای دانشجویی چه مدت می تواند در انگلستان بماند؟

پنج سال، در جایی که در حال تحصیل در یک دوره در سطح مدرک هستید، می توانید حداکثر پنج سال را با ویزای دانشجویی در بریتانیا بگذرانید. این شامل هر ویزاهایی است که تحت سیستم قبلی ویزای Tier 4 برای تحصیل در سطح مدرک به شما اعطا شده است.

آیا دانشجویان بین المللی پس از فارغ التحصیلی در انگلستان شغل پیدا می‌کنند؟

یک سال از زمانی که دولت انگلستان ویزای طرح فارغ التحصیلی خود را معرفی کرد می‌گذرد. این به فارغ التحصیلان بین المللی اخیر اجازه می‌دهد تا به مدت دو سال پس از تحصیل آزادانه در بریتانیا زندگی و کار کنند.

آیا می‌توانم پس از تحصیل در انگلستان اقامت کنم؟

دانشجویان بین المللی که دوره کارشناسی یا کارشناسی ارشد را با موفقیت به پایان رسانده‌اند می‌توانند برای اقامت تا دو سال پس از تحصیل در انگلستان درخواست دهند. فارغ التحصیلان دکترا می‌توانند برای اقامت تا سه سال درخواست دهند.

کدام شهر در انگلستان فرصت‌های شغلی بیشتری برای دانشجویان بین المللی دارد؟

لندن شهری پویا و جهانی است، با اقتصاد پر جنب و جوش و متنوع. دانشجویان می‌توانند مسیرها و فرصت‌های شغلی مختلف را در لندن کاوش کنند و همچنین تجربه و مهارت‌های کاری ارزشمندی کسب کنند. علاوه بر این، این شهر خانه بسیاری از صنایع پیشرو مانند مالی، رسانه، فناوری، مد و گردشگری است.

آیا می توانید والدین خود را با ویزای دانشجویی به انگلستان بیاورید؟

اگر سایر فرزندان خود را نیز ویزای دانشجویی کودک داشته باشند یا در حال درخواست برای آن هستند، می توانید با خود بیاورید. در این ویزا نمی‌توانید سایر اعضای خانواده را با خود بیاورید. آن‌ها ممکن است بتوانند برای ویزای کوتاه مدت به بریتانیا بیایند.

کدام رشته برای اقامت در انگلستان بهتر است؟

· MBA و MIM
· MBBS
· امور مالی، تجارت بین المللی و حسابداری
· قانون
· مدیریت معماری و ساخت و ساز
· مهندسی
· مد و طراحی داخلی

اگر یک دانشجوی بین المللی در انگلستان ازدواج کند چه اتفاقی می‌افتد؟

معمولاً از ما می‌پرسند که آیا محدودیت‌های مهاجرتی برای ازدواج دانشجویان بین‌المللی خارج از منطقه اقتصادی اروپا وجود دارد یا خیر. دانشجویانی که دارای ویزای تحصیلی معتبر درجه 4 هستند، می‌توانند تا زمانی که در بریتانیا هستند ازدواج کنند.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[امتیاز: 5 میانگین: 3.4]

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

 1. anita asadi
  20 شهریور 1401
  پاسخ

  جهت مهاجرت به انگلستان پس از اتمام دوران راهنمایی برای ادامه تحصیل در مدارس شبانه روزی

  • سلام، وقت بخیر
   لطفا جهت ارتباط با مشاوران مجموعه با شماره 58416-021 تماس بگیرید.

برای مشاوره رایگان کلیک کنید