لوگو صبا ویزا

ویزای تحصیلی سوئد : شرایط و هزینه ها(آپدیت 2024)

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه ویزای تحصیلی سوئد و جزئیات ثبت نام در دانشگاه‌های سوئد به دست بیاورید، می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس بگیرید و به کمک مشاوران باتجربه و حرفه‌ای این موسسه، به پاسخ تمام سوالاتتان دست بیابید.

مشاوره رایگان فرم ارزیابی اولیه

تحصیل در سوئد به دانشجویان بین‌المللی فرصت‌های گسترده‌ و بسیار جذابی را ارائه می‌دهد. این کشور با توجه به ارائه آموزش در سطح جهانی در میان دانشجویان بین‌المللی شناخته شده و محبوب است. در حقیقت وقتی صحبت از آموزش عالی می‌شود، سوئد به عنوان یک کشور زیبا و دیدنی در حوزه اسکاندیناوی، برنامه‌های تحصیلی و دوره‌های فنی و حرفه‌ای بسیاری در رشته‌های مختلف دارد.

پس اگر قصد تحصیل در سوئد را دارید، باید قبل از شروع دوره خود برای ویزای سوئد یا اجازه اقامت اقدام کنید. ویزای سوئد به شما امکان می‌دهد وارد کشور شوید، دوره انتخابی خود را دنبال کنید و همچنین به این کشور سفر کنید. برای درک شما از فرآیند درخواست، مدارک مورد نیاز و همچنین هزینه، ما تمام جزئیات ضروری مربوط به ویزای تحصیلی سوئد را در این مقاله ارائه نموده‌ایم. موسسه مهاجرتی صبا ویزا با ارائه خدمات متنوع و نیز دانش و تخصصی که در زمینه انواع روش‌های مهاجرت دارد، در تلاش است تا شما بهترین انتخاب را داشته باشید.

فهرست عناوین

شرایط ویزای تحصیلی سوئد چیست؟

دانشجویان بین‌المللی برای تحصیل در هر دانشگاه سوئد ملزم به دریافت مجوز اقامت سوئد (Swedish Residency Permit ) یا همان ویزای تحصیلی هستند. جهت اخذ ویزای تحصیلی دانشجویان بایستی مدارک زیر را آماده و ارائه نمایند:

 • گذرنامه یا پاسپورت معتبر با حداقل اعتبار 6 ماه در زمان درخواست
 • ارائه ریز نمرات و مدرک تحصیلی پیشین
 • نامه ثبت نام از دانشگاه منتخب سوئد
 • گواهی مالی موجود
 • نامه بورسیه
 • رسید وام بانکی
 • صورت حساب بانک
 • گواهی بیمه سلامت
 • انگیزه نامه در مورد اینکه “چرا می خواهید در سوئد تحصیل کنید؟”
ویزای تحصیلی سوئد

پروسه دریافت ویزای تحصیلی سوئد چقدر طول می‌کشد؟

از آنجایی که تمام درخواست‌های ویزا به سوئد ارسال می‌شوند، ویزا معمولاً ظرف 90 روز پردازش می‌شود. با این حال، ممکن است بیشتر طول بکشد، و اگر قصد تحصیل در سوئد را دارید، باید هر چه زودتر این روند را شروع کنید. همچنین بایستی به این نکته توجه داشته باشید که اگر می‌خواهید به سفارت و کنسولگری سوئد مراجعه کرده و بصورت کاغذی درخواست دهید، زمان پردازش ویزای شما طولانی‌تر خواهد شد. در نتیجه به دانشجویان توصیه می‌کنیم که به صورت آنلاین درخواست دهند.

هزینه اخذ ویزای تحصیلی سوئد چقدر است؟

هزینه ویزای تحصیلی سوئد با توجه به سن متقاضی متفاوت است. با نرخ ارز فعلی، هزینه ویزا برای اجازه اقامت برای مقاصد تحصیلی در سوئد 1500 کرون یا مبلغی حدود 160 دلار آمریکا است. دانشجویان باید این مبلغ را به صورت آنلاین پرداخت کنند. برای اطلاع از نحوه پرداخت از موسسه مهاجرتی صبا ویزا مشاوره بخواهید.

به این نکته نیز توجه داشته باشید که هنگام پرداخت هزینه آنلاین، از که کارتی که استفاده می کنید دارای مقدار لازم برای پرداخت‌های خارج از کشور باشد. بهتر است برای اطمینان از صحت این موضوع، پیش از موعد با بانک صادرکننده چک کنید.

معرفی انواع ویزای تحصیلی سوئد

برای تحصیل در سوئد دو نوع ویزای دانشجویی وجود دارد. به طور کلی می‌توان گفت هر دو نوع ویزای تحصیلی به مدت اقامت شما در کشور سوئد بستگی دارد. اگر برنامه انتخابی شما حداکثر در مدت سه ماه تکمیل شود، باید برای ویزای تحصیلی سوئد (Sweden student visa) یا ویزای نوع C اقدام کنید. با این حال، برای کسانی که در یک برنامه بیشتر از 3 ماهه ثبت نام کرده‌اند، باید برای مجوز اقامت (Sweden Residence Permit ) یا ویزای نوع D اقدام کنند. هم ویزای تحصیلی سوئد و هم اجازه اقامت از نظر درخواست، مدارک مورد نیاز و مراحل بسیار متفاوت هستند. بنابراین، ثبت درخواست‌های مجزا برای ویزای مورد نیاز برای داوطلبان الزامی است.

ویزای تحصیلی سوئد (ویزای نوع C)

هر دانشجوی بین‌المللی در حال حاضر تابعیت کشور مادری خود را دارد، بنابراین، تنها در صورتی نیاز به ویزا دارد که دوره انتخابی آنها کوتاه‌تر یا محدود به مدت 3 ماه باشد. به طور کلی، با این نوع ویزا، دانشجویان به دنبال مدرک، دیپلم یا دوره‌های کوتاه مدت می‌روند. با این حال در برخی موارد و بسته به تابعیت کشوری که دارید، می‌توانید از دریافت ویزا معاف باشید. اما دانشجویان ایرانی نیاز به دریافت ویزا می‌باشند.

اجازه اقامت سوئد (ویزای نوع D)

متقاضیانی که مایل به گذراندن دوره‌های طولانی مدت در سوئد هستند، بایستی برای ویزای نوع D یا اجازه اقامت درخواست دهند. این ویزا آنها را قادر می سازد در کشور بمانند و برنامه‌ای را دنبال کنند که بیش از 3 ماه طول بکشد. اما برای دریافت مجوز اقامت سوئد، ثبت نام در دانشگاه برای متقاضیان الزامی است و باید اولین قسط شهریه را نیز پرداخت کرده باشند. اگر معیارهای ذکر شده را رعایت کنید، می‌توانید برای اجازه اقامت سوئد اقدام کنید. قبل از شروع فرآیند درخواست، مطمئن شوید که تمام مدارک خود را آماده کرده‌اید.

مراحل اپلای برای ویزای تحصیلی سوئد

روند درخواست ویزای دانشجویی سوئد به شرح زیر است:

 1. قبل از درخواست برای ویزای تحصیلی سوئد، مطمئن شوید که نامه پذیرش را از یک موسسه آموزشی معتبر در سوئد دریافت کرده‌اید.
 2. اکنون باید برای پرداخت اولین قسط شهریه در دانشگاه برای اطمینان از ثبت نام و رزرو صندلی اقدام کنید.
 3. دانشجویان بین المللی فقط می‌توانند از طریق وبسایت اداره مهاجرت سوئد برای ویزای تحصیلی اقدام کنند.
 4. پس از ورود به اداره مهاجرت، فرم درخواست ویزا را پر کرده و تمامی مدارک مورد نیاز را به همراه آن پیوست کنید.
 5. پس از ارسال فرم، پورتال اداره مهاجرت از شما می‌خواهد که هزینه درخواست ویزا را ارسال کنید.
 6. پس از درخواست ویزای تحصیلی سوئد، سفارت از شما می‌خواهد که برای مصاحبه ویزا در نزدیکترین دفتر حضور داشته باشید.

مدت زمان رسیدگی به ویزای دانشجویی سوئد

اداره مهاجرت پس از ارسال کلیه مدارک لازم و پرداخت هزینه ویزای دانشجویی سوئد، درخواست شما را بررسی خواهد کرد. ویزای شما توسط سفارت سوئد ارسال می‌شود تا تمام مدارک شما به طور کامل مورد ارزیابی قرار گیرند. کل فرآیند درخواست ویزا ممکن است تا 90 روز طول بکشد.

در کجا برای ویزای تحصیلی سوئد باید اقدام کنیم؟

دانشجویان می‌توانند برای ویزای تحصیل کشور سوئد به صورت آنلاین در وب سایت اداره مهاجرت سوئد ( Swedish Migration Agency ) به نشانی https://www.migrationsverket.se یا می‌توان به سفارت یا کنسولگری سوئد در کشور خود مراجعه و درخواست داد. توجه داشته باشید اگر می خواهید به صورت آنلاین درخواست دهید، زمان پردازش بلافاصله شروع می‌شود و کوتاه‌تر می‌شود زیرا اوراق مستقیماً به اداره مهاجرت سوئد تحویل داده می‌شود.

پس از ارسال کلیه مدارک مورد نیاز، برای عکسبرداری و انگشت نگاری و ثبت اطلاعات بیومتریک باید به سفارت یا کنسولگری سوئد در کشور خود مراجعه کنید. پس از تکمیل تمام این شرایط، کارت اجازه اقامت برای شما صادر خواهد شد.

توجه داشته باشید :

 • هنگامی که درخواست ویزای خود را ارسال می‌کنید، باید در یک مصاحبه شرکت کنید.
 • با تعیین وقت قبلی برای مصاحبه به سفارت مراجعه کنید.
 • پاسپورت خود و کپی‌های اصلی تمام اوراق، رونوشت‌ها و فرم درخواست ویزا را به همراه داشته باشید.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی سوئد چیست؟

به محض دریافت تاییدیه از دانشگاه مورد نظر، باید فرآیند ارسال درخواست ویزای خود را شروع کنید. هیچ زمان مشخصی برای دریافت تاییدیه ویزا وجود ندارد، اما همیشه توصیه می‌شود حداقل 5 تا 6 هفته قبل از شروع برنامه آن را شروع کنید. در اینجا لیستی از مدارکی که هنگام درخواست ویزای دانشجویی سوئد باید داشته باشید آورده شده است.

 • داشتن پاسپورت معتبر
 • یک کپی از نامه ثبت نام در دانشگاه مبنی بر پذیرش شما و همچنین مشخص شدن مدت زمان برنامه آموزشی که در آن شرکت کرده‌اید (در واقع بایستی نامه پذیرش را از دانشگاه دریافت و به عنوان ضمیمه درخواست ویزا نمایید).
 • ارائه مدرکی دال بر پرداخت اولین قسط شهریه
 • اسناد و مدارکی مبنی بر تمکن مالی برای مدیریت و پوشش هزینه‌های خود برای حداقل اقامت 10 ماهه در کشور سوئد ارائه نمایید.
 • مدارکی دال بر اینکه شما می توانید شهریه کامل خود را بپردازید، بایستی ارائه گردد.
 • گواهینامه‌ها یا مدارک تحصیلی پیشین خود را بایستی ارائه نمایید.
 • ارائه مدارکی که نشان می‌دهد شما بیمه درمانی معتبری دارید.

هنگامی که تمام مدارک ذکر شده را به همراه سایر موارد که به طور خاص توسط یک دانشگاه انتخاب شده ذکر شده‌اند، داشته باشید و بتوانید برآورده کنید، آنگاه می‌توانید برای ویزای تحصیلی یا اجازه اقامت سوئد اقدام کنید.

ویزای تحصیلی سوئد1

بیمه درمانی برای ویزای تحصیلی سوئد

ساکنان دائمی سوئد بیمه خدمات درمانی ملی دارند. دانشجویانی که بیش از یک سال در یک دوره در دانشگاه‌های سوئد ثبت نام کرده‌اند، واجد شرایط در این طرح نیستند. از این رو، داشتن بیمه درمانی برای آنها مهم است. این بیمه باید توسط دانشگاه مربوطه یا یک ارائه دهنده بیمه درمانی مستقل ارائه شود. بیمه درمانی باید برای کل دوره تحصیلی دانشجو در سوئد معتبر باشد و باید هزینه‌های اورژانس و سایر مراقبت‌های پزشکی را پوشش دهد. علاوه بر آن، در صورت لزوم بیمه باید هزینه‌های حمل و نقل را به دلایل پزشکی پوشش دهد.

وضعیت ویزای تحصیلی سوئد را چگونه بررسی کنیم؟

متقاضیان می توانند با مراجعه به وب سایت رسمی VHS Global وضعیت درخواست ویزای سوئد خود را بررسی کنند. در این وبسایت پیوندی برای بررسی وضعیت درخواست شما در هر نقطه از جهان وجود دارد.

اگر درخواست ویزای دانشجویی سوئد رد شد چه باید کرد؟

اگر درخواست مجوز تحصیل شما رد شود، ممکن است دلسرد شوید؛ اما زیاد نگران آن نباشید. هنوز امیدی هست. اگر اداره مهاجرت درخواست شما را رد کرد، حق درخواست تجدید نظر دارید. آنها معمولاً در عرض سه هفته به شما خواهند گفت که چه کاری انجام دهید. در درخواست تجدیدنظر خود می‌توانید توضیح دهید که چرا فکر می‌کنید آنها باید تصمیم خود را تغییر دهند. به آنها دلیل بیاورید و هر مدرکی که استدلال شما را تأیید می‌کند، در آن بگنجانید.

آیا می‌توان با ویزای تحصیلی در سوئد کار کرد؟

برخلاف بسیاری از کشورها، شما می‌توانید در حین تحصیل در سوئد به شرط داشتن مجوز اقامت (ویزای تحصیلی نوع D) کار کنید. این تمام چیزی است که شما نیاز خواهید داشت. همانطور که در بالا به آن اشاره شد ویزای نوع D برای آن دسته از دانشجویانی که در دوره‌های آموزشی طولانی (بیش از 3 ماه) ثبت نام کرده‌اند، صادر می گردد. و این دانشجویان می‌توانند برای پوشش بخشی از هزینه‌های خود در حین تحصیل و اقامت در این کشور کار کنند و نیاز به ویزای کار مجزایی نخواهد بود. اما اگر دوره آموزشی شما کمتر از 3 ماه است و ویزای نوع C را دریافت نموده‌اید، اجازه کار در حین گذراندن دوره آموزشی خود را نخواهید داشت.

فرصت‌های کاری در سوئد برای دانشجویان بین المللی

پس از اتمام دوره تحصیلی در سوئد، برای افرادی که بیش از سه ماه اقامت دارند، اجازه اقامت مورد نیاز است. برای جستجوی کار می‌توانید تا 12 ماه این مجوز را تمدید کنید. شما باید پس از دریافت اجازه اقامت خود درخواستی برای اجازه کار ارسال کنید. شما باید یک کپی از پاسپورت معتبر، شرایط قرارداد کاری یا حقوق و دستمزد همتراز با شغل سوئدی داشته باشید که حداقل ماهانه 27360 کرون است. برخی از زمینه‌های کاری محبوب پس از تحصیل عبارتند از:

 • فناوری اطلاعات
 • مراقبت‌های بهداشتی
 • تجارت و بازاریابی
 • بخش ارتباط با مشتری
 • لجستیک
 • دستیار آموزشی
 • تکنیسین آزمایشگاه

آیا مدرک آزمون زبان آیلتس برای درخواست ویزای تحصیلی سوئد ضروری است؟

یک دانشجوی بین‌المللی باید معیارهای آیلتس را برای دانشگاه‌های سوئد برآورده نماید تا بتواند در بهترین موسسات سوئد پذیرفته شود. همچنین همانطور که در بالا به آن اشاره شد یکی از مدارک مورد نیاز برای درخواست صدور ویزای تحصیلی ارائه نامه پذیرش از دانشگاه مورد نظر است. نامه پذیرش هم در صورتی که شما شرایط پذیرش دانشگاه‌ را برآورده کرده باشید، صادر و ارسال خواهد شد.

آیا دانشجویان بین‌المللی می‌توانند بعد از تحصیل در سوئد برای اقامت دائم PR اقدام کنند؟

اگر دارای مجوز اقامت برای تحصیلات عالی در سوئد هستید و تحصیلات خود را به پایان رسانده‌اید، می‌توانید برای اخذ اجازه اقامت کاری (work permit) یا بررسی امکان راه اندازی کسب و کار خود در کشور سوئد اقدام کنید. فقط مجوز اقامتی (residency permit) برای شما صادر خواهد شد که برای یک سال مفید است. در حقیقت کشور سوئد به فارغ‌التحصیلان بین‌المللی اجازه می‌دهد مدتی برای یافتن کار و اشتغال در سوئد با دریافت مجوز اقامت کاری در این کشور اقامت داشته باشند. همچنین دولت سوئد به فارغ‌التحصیلان بین‌المللی فرصت می‌دهد تا بتوانند بیزینس و کسب و کار خود را در این کشور راه‌اندازی کنند و برای آن‌ها ویزا صادر می‌نماید.

الزامات مهارت‌های زبان برای اخذ ویزای تحصیل سوئد چیست؟

هیچ الزام زبان خاصی برای ویزای تحصیلی شما در سوئد وجود ندارد. دانشگاه‌ها مدرکی مبنی بر مهارت زبان سوئدی یا انگلیسی را می‌خواهند که بخشی از شرایط پذیرش در دانشگاه‌های سوئد است. و اداره مهاجرت سوئد جهت صدور ویزا از شما نامه پذیرش دانشگاه را مطالبه می‌کند. این بدان معناست که صرفا بایستی الزامات زبان دانشگاه‌ منتخب را برآورده کرده‌ باشید و اداره مهاجرت سوئد شرایط مجزا و خاصی را در نظر نگرفته است.

دانشگاه‌های سوئد برنامه‌های تحصیلی را به دو زبان سوئدی و انگلیسی ارائه می دهند. با این حال اکثر برنامه‌های تحصیلی انگلیسی برای دوره‌های کارشناسی ارشد و دکتری در دسترس هستند. آزمون های زبان انگلیسی مورد قبول دانشگاه‌های سوئد:

 • تافل اینترنتی (TOEFL iBT)
 • آیلتس آکادمیک (IELTS Academic)
 • PTE آکادمیک (PTE Academic)
 • C1 پیشرفته (C1 Advanced)

دانشگاه های برتر برای تحصیل در سوئد برای دانشجویان بین المللی

سوئد بهترین دانشگاه‌های جهان را دارد که برنامه‌های نوآورانه و متنوعی را ارائه می‌دهند. در ادامه به دانشگاه‌های معتبر این کشور اشاره می‌کنیم:

 • دانشگاه تکنولوژی چالمرز: یک دانشگاه تحقیقاتی خصوصی در گوتنبرگ سوئد است. این دانشگاه جایگاه عمده‌ای در رشته‌های مهندسی (عمران، برق، مکانیک، هوافضا وغیره) و فناوری دارد.
 • دانشگاه اوپسالا: یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های سوئد است. این دانشگاه دارای 9 دانشکده در سه حوزه علوم انسانی و اجتماعی، پزشکی و داروسازی و همچنین علوم و فناوری است.
 • موسسه کارولینسکا: این دانشگاه پیشگام پزشکی در سوئد است. موسسه کارولینسکا بزرگترین سهم تحقیقات پزشکی را در این کشور را دارد. این دانشگاه برای اولین بار کارشناسی ارشد در آمار زیستی و علوم داده را در سوئد ارائه داد.
 • دانشگاه دفاع سوئد: این موسسه هم یک دانشگاه نظامی و هم غیرنظامی است. بهترین دوره‌ها را برای دانشجویان در زمینه دفاع بین المللی ارائه می‌دهد. همچنین زیرساخت‌هایی برای حمایت از دانشجویان معلول دارد.
 • دانشگاه لوند: این دانشگاه در اواخر قرن شانزدهم تاسیس شد و در 100 دانشگاه برتر جهان قرار دارد. این دانشگاه 75 رشته کارشناسی و 220 رشته کارشناسی ارشد را ارائه می‌دهد. همچنین دوره‌های آنلاین در این دانشگاه موجود هستند.
ویزای تحصیلی سوئد

ددلاین اپلای برای دانشگاه‌های سوئد کی است؟

در جدول زمان پذیرش ورودی‌های مختلف در سال آورده شده است.

ددلاین / نیمسال تحصیلیپذیرش دور اول پاییزپذیرش دور دوم پاییزپذیرش دور اول بهارپذیرش دور دوم بهار

ارسال درخواست پذیرش

(Admission application)

January 15April 15August 17October 15

ارسال رسید هزینه درخواست

(Application fee receipt)

February 3May 7September 1December 1

ارسال اسناد پشتیبانی

(Supporting documentation)

February 3June 18September 1November 2

چرا تحصیل در سوئد انتخاب بسیاری از دانشجویان بین‌المللی است؟

بسیاری از دانشگاه‌های سوئد پژوهش محور هستند. بسیاری از بزرگترین محصولات دیده شده در بخش مصرف از سوئد سرچشمه گرفته‌اند. برخی از آن‌ها عبارتند از اسکایپ Skype، پنل‌های خورشیدی DSC (DSC Solar Panels)، تتراپک (TetraPak )، تبلیغات فیس بوک (Facebook Advertising )، اسپاتیفای (Spotify)، ردیاب HIV (HIV-tracker ) و ضربان ساز مصنوعی (Artificial Pacemaker) است.

سوئد به خود می‌بالد که کشوری پژوهش محور است. دولت سوئد حدود 3 درصد از کل تولید ناخالص داخلی را به تحقیق و نوآوری اختصاص داده است. 30 درصد از کل تحقیقات در بهترین دانشگاه‌های سوئد انجام می‌گردد. 17 کالج دانشگاه دولتی و 14 کالج دانشگاه خصوصی در سوئد وجود دارد که تحقیقات و کار‌های پژوهشی در آنها انجام می شود.

بخش های تحقیقاتی کلیدی در سوئد شامل :

 • دولت سوئد بیشترین هزینه را برای مراقبت های بهداشتی، بیوتکنولوژی و داروسازی می‌کند.
 • غول‌های بزرگ صنعت در سوئد عبارتند از : Pfizer و AstraZeneca
 • چندین استارت آپ در سوئد به تحقیق و توسعه کمک می‌کنند.
 • تحقیقات در مورد انرژی‌های تجدیدپذیر در سوئد بسیار محبوب است. سوئد از نظر تحقیقات و مطالعات عالی در زمینه انرژی‌های تجدیدپذیر در بین 5 کشور برتر جهان قرار دارد.

نکته مهم دیگری که بهتر است بدانید این است که سوئد مانند اکثر کشورهای اروپایی به سیستم آموزشی بولونیا (Bologna system ) متصل است. این امر الزامات آموزشی مورد نیاز برای مدارک تحصیلی و همچنین تضمین کیفیت چنین مدارکی را فراهم می‌کند. این توافقنامه بین کشورهای اروپایی تضمین می‌کند که مدارک دانشگاهی در سراسر اروپا و در مقیاس جهانی به رسمیت شناخته می‌شود.

رنکینگ دانشگاه‌های برتر سوئد

سوئد از نظر داشتن آکادمیک عالی به خود می‌بالد. این کشور به دانشجویان بین‌المللی که در بهترین دانشگاه‌ها تحصیل می‌کنند به زبان انگلیسی آموزش می‌دهد. سوئد 708 دوره در رشته‌های مختلف ارائه می‌دهد. در مجموع، بیش از 600 رشته تحصیلی به زبان انگلیسی در سوئد تدریس می‌شود. این با در نظر گرفتن این واقعیت انجام شده است که دانشجویان برای تمام نیازهای تحصیلی خود واجد شرایط هستند.  لیست بهترین دانشگاه‌های سوئد به همراه رتبه بندی جهانی آنها در جدول زیر آورده شده است :

دانشگاه‌های برتر سوئدQS World Ranking (2021)
Lund Universityدانشگاه لوند97
KTH Royal Institute of Technologyموسسه سلطنتی فناوری  KTH98
Uppsala Universityدانشگاه اوپسالا124
Chalmers University of Technologyدانشگاه تکنولوژی چالمرز139
Stockholm Universityدانشگاه استکهلم181
University of Gothenburgدانشگاه گوتنبرگ202
Umea Universityدانشگاه اومیا333
Linköping Universityدانشگاه لینشوپینگ362

سخن پایانی

کشور سوئد دارای 53 دانشگاه است، بیش از 1000 برنامه آموزش انگلیسی برای دانشجویان بین‌المللی از سراسر جهان ارائه شده است. به همین دلیل یکی از مقصد‌های مهاجرتی محبوب محسوب می‌شود. متقاضیان شرکت در دوره‌های آکادمیک در سوئد بایستی برای ورود به این کشور، ویزای تحصیلی داشته باشند. در این مقاله تلاش نمودیم تا تمامی سوالات پیرامون ویزای تحصیلی سوئد را پوشش دهیم. در صورت نیاز به اطلاعات و بیشتر و برخورداری از خدمات ویژه موسسه مهاجرتی صبا ویزا با مشاوران این موسسه مهاجرتی در ارتباط باشید. همچنین می‌توانید با پر کردن فرم مشاوره، از خدمات مشاوره مهاجرتی رایگان برخوردار شوید.

سوالات متداول

چگونه برای ویزای دانشجویی سوئد اقدام کنم؟

شما‌ می‌توانید برای ویزای تحصیلی سوئد به صورت آنلاین و آفلاین اقدام کنید. برای روش آفلاین، به نزدیکترین سفارت یا کنسولگری سوئد مراجعه کنید. در حالی که برای روش آنلاین باید به وبسایت آژانس مهاجرت بروید.

آیا‌ می‌توانم خانواده‌ام را با ویزای دانشجویی با خود به سوئد بیاورم؟

این امکان برای خانواده شما وجود دارد که به شما ملحق شوند، اما آنها ممکن است نیاز به درخواست ویزا یا اجازه اقامت خود بر اساس رابطه خود با شما داشته باشند.

اگر ویزای تحصیلی سوئد من در شرف اتمام است، چه کاری باید انجام دهم؟

اگر قصد ادامه تحصیل دارید باید برای تمدید درخواست دهید. در غیر این صورت، باید قبل از انقضای ویزا سوئد را ترک کنید.

آیا‌ می‌توانم با ویزای دانشجویی سوئد به سایر کشورهای شینگن سفر کنم؟

بله، ویزای دانشجویی سوئد به شما امکان‌ می‌دهد برای بازدیدهای کوتاه مدت (تا 90 روز در یک دوره 180 روزه) در منطقه شینگن سفر کنید.

مدت ویزای دانشجویی سوئد چقدر است؟

مدت زمان ویزا معمولاً با طول برنامه تحصیلی شما مطابقت دارد. در صورت ادامه تحصیل ممکن است تمدید شود.

آیا گرفتن ویزای دانشجویی سوئد آسان است؟

اگر سوابق تحصیلی شما قوی است و تمام مدارک را دارید، قطعاً‌ می‌توانید با روند صحیح ویزای دانشجویی سوئد دریافت کنید.

زمان پردازش ویزای سوئد معمولا چقدر طول می‌کشد؟

دانشجویان باید توجه داشته باشند که کل فرآیند ویزا 90 روز طول می کشد. اما ممکن است بسته به شرایط کمی طولانی‌تر هم شود.

آیا دانشجویان پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه‌های سوئد می‌توانند در این کشور اقامت داشته باشند؟

بله، فارغ التحصیلان می‌توانند برای دریافت اجازه اقامت کاری یا اجازه اقامت برای راه‌اندازی یک بیزینس جدید اقدام کنند.

 

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[امتیاز: 3 میانگین: 4.3]

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

برای مشاوره رایگان کلیک کنید