لوگو صبا ویزا
تحصیل کارشناسی انگلستان (1)

تحصیل کارشناسی انگلستان

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه تحصیل کارشناسی انگلستان و جزئیات بیشتری از ثپت نام آن به دست بیاورید،می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس بگیرید و به کمک مشاوران باتجربه و حرفه‌ای این موسسه، به پاسخ تمام سوالاتتان دست بیابید.
مشاوره رایگان فرم ارزیابی اولیه

تحصیل در دوره لیسانس در انگلستان معمولا 3 سال و در برخی موارد 4 سال طول میکشد و شامل مدارک BEng , BA , BSc , BEd  می باشد.

اگر کسی قصد تحصیل در مقطع لیسانس در انگلستان را دارد اول باید در دوره کالج انگلستان تحصیل کند و بعد از آن با توجه به نمراتی که اخذ میکند وارد رشته های تحصیلی مد نظر در مقطع کارشناسی دانشگاه های انگیس میشود همچنین باید این نکته را خاطر نشان کرد که دوره لیسانس در انگلستان 3 سال تا 3 سال و نیم می باشد و دانشجویان یعد از گذراندن این دوره موفق به اخذ مدرک Bachelor خواهند شد.

نکته مهمی که باید مدنظر قرار داد این است که افرادی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های معتبر انگلستان مانند کمبریج و آکسفورد را دارند باید دوره Alevel را گذرانده باشند. ارائه مدارک تحصیلی و ریز نمرات سال آخر دبیرستان الزامی است و این مدرک باید توسط مترجم رسمی ترجمه شده باشد.

فهرست عناوین

تحصیل کارشناسی انگلستان

معرفی‌نامه | Letter of Recommendation

این نامه نقش بسیار مهمی در اخذ پذیرش از دانشگاه های انگلستان به خصوص در دوره های کارشناسی ارشد و دکترا دارد و در واقه نامه ای است که فردی که متقاضی تحصیل است را میشناسد و نویسنده باید موقعیت خود را کامل در نامه شرح دهد(مثلا دبیر زیست شناسی در دانشگاه X) و این که فرد متقاضی را میشناخته و دلایل توصیه تحصیل در آن رشته خاص برای متقاضی را عنوان نماید. بعد از اخذ پذیرش از دانشگاه توسط ما فرم توصیه نامه به همراه مدارک پذیرش برای متقاضی ارسال خواهد شد و معمولا 2 توصیه نامه از طرف 2 معرف درخواست میشود.

اظهارنامه | Statement of Purpose

نوشتن اظهار نامه در زمان اخذ پذیرش تحصیلی نقش بسیار مهمی دارد چون معمولا مسئولین دانشگاه در عدم حضور دانشجو تصمیم به اعطای پذیرش تحصیلی می گیرند. این مدرک در معرفی دانشجو و نهایتا در تصمیم گیری دانشگاه بسیار با اهمیت است که در آن نامه دلایل انتخاب دانشگاه و رشته تحصیلی و همچنین دلایل کافی مبنی بر به پایان رساندن دوره تحصیلی نیز بایستی گنجانده شود.

در بعضی از دانشگاه های انگلیس از دانشجویان خارجی خواسته میشود تا قبل از ورود به دانشگاه در دوره های کارسناسی آزمون آیلتس را با موفقیت پشت سر بگذارند و نتیجه آزمون آیلتس را به دانشگاه ارائه دهند اگرچه ممکن است آزمون های دیگر زبان را نیز قبول نمایند.

هر فرد متفاضی برای دوره لیسانس باید مدرک IELTS با نمره 5.5 – 6 را دارا باشد

دانشجویان مقطع کارشناسی گشور انگستان مجوز کار در محدوده 10 ساعته به صورت هفتگی را دارا می باشند. مجموع درآمد های حاصله از مار دانشجویی میتواند بخصی از هزینه های زندگی تحصیل فرد را در بک سال پوشش دهد.

هزینه های تحصیل دوره ی لیسانس در انگلستان

هزینه های تحصیل در انگلستان در مقطع لیسانس با توجه به نوع دانشگاه و رشته و شهری که دانشگاه در آن قرار دارد متفاوت است زیرا این کشور دانشگاه ها و کالج های برتر دنیا را در خود جای داده است و افراد متقاضی تحصیل در انگلستان باید این نکته را در نظر داشته باشند که هزینه های تحصیل در دوره ی لیسانس در انگلستان نسبت به سایر کشورها کم هزینه و به صرفه میباشد.

با ورود اطلاعات اولیه خود مشاوران صبا ویزادر اولین فرصت با شما تماس گرفته و به روز ترین اطلاعات در مورد مهاجرت تحصیلی به انگلستان را در اختیارتان قرار میدهند.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[امتیاز: 1 میانگین: 5]

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

برای مشاوره رایگان کلیک کنید