لوگو صبا ویزا

مهاجرت به انگلستان : شرایط و هزینه های مهاجرت [2023]

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه اقامت انگلستان و جزئیات آن به دست بیاورید، می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا تماس بگیرید و به کمک مشاوران باتجربه و حرفه‌ای این موسسه، به پاسخ تمام سوالاتتان دست بیابید. مشاوره رایگان

روش های اخذ اقامت انگلستان

 

مهاجرت به طور جدی و عمده از سال ۱۹۴۵ به کشور انگلستان آغاز شد. به گونه ای که در سال های ۲۰۰۲ الی ۲۰۱۰ در حدود ۷۰ % از سهم رشد جمعیت با ازدواج مهاجرین شکل گرفته است.این بدان معناست که کشور انگلیس کشور مهاجرپذیری می باشد. حال انواع مهاجرت را در زیر توضیح خواهیم داد:

  1. مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به انگلیس (اقامت سرمایه گذاری در انگلیس)
  2. مهاجرت از طریق ازدواج به انگلیس (اقامت ازدواج در انگلستان)
  3. مهاجرت از طریق تولد فرزند به انگلیس (تابعیت تولد انگلستان)
  4. مهاجرت کارآفرینی به انگلستان (ویزای کارآفرینی انگلستان)
  5. مهاجرت تحصیلی به انگلیس (ویزای تحصیلی انگلستان)
  6. مهاجرت کاری به انگلیس (ویزای کاری انگلستان)
  7. مهاجرت از طریق خرید ملک (اقامت خرید ملک)

مهاجرت تحصیلی به انگلیس

از مزایای تحصیل در انگلستان در مقطع دبیرستان این می باشد که دیپلم تحصیل کشور انگلستان در همه کشور ها معتبر می باشد و شما در همه جای دنیا می توانید ادامه تحصیل دهید و یک مزیت اصلی تحصیل در انگلیس، اخذ اقامت این کشور می باشد.

سه دوره تحصیلی دبیرستان در انگلستان داریم که شامل GCSE، Alevel و Foundation می باشد و دو دوره آخر معادل دوره پیش دانشگاهی هست که تفاوتشان در مدت تحصیل و درجه سختی دوره برای گذراندن و وارد شدن به رشته ها یا  دانشگاه های مخصوصی در انگلیس می باشد.

مهاجرت کاری به انگلیس

یکی دیگر از روش هایی که می توان در کشور انگلستان اقامت دریافت کرد این است که به صورت قانونی بتوانیم در آن کشور مشغول به کار شویم زمانی که به عنوان دانشجو وارد کشور انگلستان می شویم چون در طول تحصیل اجازه کار پاره وقت داریم می توانیم به محض این که شغلی آگهی شد آن را درخواست کنیم یا صبر کنیم که وقتی درسمان تمام شد از کارفرما در کشور انگلستان درخواست کار کنیم.

این راه از جمله راه های بسیار خوب می باشد زیرا پس از ورود به کشور انگلستان شخص چون به عنوان دانشجو وارد کشور شده است فرصت دارد تا شغل مورد نظر خود را پیدا کند و آن را تا پس از اتمام تحصیلات خود ادامه دهد تا زمانی که بتواند از طریق این شغل اقامت کاری اخذ نموده و پس از پرداخت مالیات به مدت ۳یا۴سال برای اخذ اقامت دائم اقدام نماید.

مهاجرت از طریق ازدواج به انگلیس

ویزای ازدواج انگلستان، برای افرادی صادر می شود که قصد مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج را دارند. افرادی که قصد ازدواج صوری با یکی از اتباع یا افراد مقیم درانگلستان را دارند، مشمول این نوع ویزا نخواهند شد ودرصورت کشف نیت آنها مبنی برازدواج صوری درانگلستان، ممکن است برای همیشه ازورود به انگلستان، محروم شوند. این نوع از ویزای انگلیس به دو دسته ویزای ازدواج و ویزای نامزدی تقسیم میشود که شرایط آنها تقریبا مشابه هم است.  در هر دو دسته متقاضی باید از چند جهت سفارت یا مراجع قانونی را قانع کند.

شرایط  و مدارک لازم جهت صدور ویزای ازدواج با افراد مقیم انگلستان

امکان ازدواج با افرادی که شهروند انگلستان نیستند نیز وجود دارد وشرایط خاص خود را دارد.
1- حداقل سن متقاضی باید 18 سال باشد.
2- هیچ سابقه جرم وجنایت وتخلف که باعث محرومیت ازحقوق اجتماعی می شود، نداشته باشد.
3- تسلط کامل به زبان انگلیسی.
4- دارابودن اقامت انگلستان ازیکی ازطرق قانونی درانگلستان برای نامزد.

 مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به انگلیس

اقتصاد انگلستان رتبه دوم اتحادیه اروپا و پنجم جهان را به خود اختصاص داده است. با توجه به اینکه انگلستان در سالهای اخیر دارای ثبات اقتصادی بالایی نسبت به سایر کشورهای اتحادیهی اروپا است، افراد زیادی تمایل به سرمایه گذاری در انگلیس دارند. به طوری که هدف بسیاری از آنها کسب اقامت از طریق سرمایه گذاری در این کشور میباشد. چنانچه شخصی خواهان راه اندازی کسب و کار و یا سرمایه گذاری در انگلستان باشد میتواند با گرفتن ویزای کارآفرینی Tier 1 انگلستان برای این امر اقدام نماید.

انواع ویزاهای سرمایه گذاری در انگلیس:

ویزای 50000 پوندی

این ویزا مخصوص افرادی ست که بعد از تحصیلات تکمیلی خود در انگلیس خواهان سرمایه گذاری در این کشور هستند و دولت با این طرح، از دانشجویان خود حمایت می کند.

شخصی که فارغ التحصیل مقطع تحصیلات تکمیلی یکی از دانشگاههای انگلیس است میتواند مبلغ ۵۰ هزار پوند را به مدت ۱۲ ماه در یکی از زمینه های مورد تایید سازمان تجارت و سرمایه گذاری انگلیس سرمایه گذاری کند و پس از طی این مدت، تقاضای ویزای کارآفرینی از نوع سرمایه گذاری ۵۰ هزار پوندی انگلیس را نماید. در این حالت شخص متقاضی باید رشته تحصیلی و پایان نامه ای متناسب با کسب و کاری که قصد سرمایه گذاری در آن را دارد، داشته باشد.

ویزای 200000 پوندی

روند اقدام به این صورت است که شخص متقاضی با تهیه مدارک لازم و ارائه یک طرح اقتصادی a business plan پروسه ویزای خود را اغاز می نماید و در نهایت این مبلغ باید برای تاسیس یک شرکت و یا راه اندازی یک کسب و کار در انگلستان به کار گرفته شود. مدت این ویزا 3 سال و 4 ماه است و بعد از این مدت در صورتی که همچنان مبلغ 200,000 پوند موجود باشد و فرد در این مدت 2 فرصت شغلی ایجاد کرده باشد برای 2 سال دیگر این ویزا تمدید میگردد و با 5 سال اقامت در خاک این کشور فرد میتواند به اقامت دائم انگلستان دست پیدا کند، در صورتی که شخص با مبلغ مذکور مشکلی نداشته باشد، اقدام از این طریق یکی از روش های خوب مهاجرت به انگلستان است.

با دریافت این ویزا شما امکان این را دارید که شرکت یا کسب و کاری برای خود راه اندازی کنید و خودتان نیز در آن کار کنید. همچنین میتوانید اعضای خانواده خود شامل همسر و فرزندان کمتر از 18 سال خود را به همراه داشته باشید. همچنین این امکان وجود دارد که همزمان دو خانواده با یکدیگر برای دریافت این ویزا اقدام نمایند.

مهاجرت از طریق تولد فرزند به انگلیس

تابعیت از طریق تولد در انگلستان شامل طفلی است که در انگلستان از والدینی که یکی از آن ها تبعه انگلیس بوده یا محل زندگی خود را این کشور قرار داده باشد متولد گردیده باشد.

همچنین هرگاه طفلی از پدر انگلیسی که در خارج از انگلستان زندگی نماید متولد گردد ولی تولد طفل ناشی از ازدواج نباشد طفل چنانچه کمتر از ۱۸ سال سن داشته باشد می تواند تقاضای تابعیت انگلستان را بنماید.

همچنین طفلی که از والدین نامعلوم در خاک انگلستان متولد شده باشد تابعیت انگلستان را تحصیل خواهد نمود.

فرزند، باید کمتر از 18 سال داشته باشد. اگر سن فرزند شما از 17 سال و 6 ماه بیشتر باشد، باید برای اخذ اقامت انگلستان برای بزرگسالان، اقدام نمود.

مشاوره رایگان

با ورود اطلاعات اولیه خود مشاوران صبا ویزا در اولین فرصت با شما تماس گرفته و به روز ترین اطلاعات در مورد مهاجرت را به شما ارائه میدهد. اگر قصد مهاجرت به کشور انگلیس را دارید کافی‌ست با مشاوران تخصصی ما تماس بگیرید تا از جامع‌ترین و کامل‌ترین اطلاعات مربوط به مهاجرت به انگلیس با توجه به شرایط خویش مطلع شوید. مشاوران و کارشناسان تخصصی ما در تمام طول مسیر همراه شما هستند تا بتوانید در سریع‌ترین زمان و به بهترین شیوه اقدام به مهاجرت نمایید.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[امتیاز: 7 میانگین: 4.3]

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

برای مشاوره رایگان کلیک کنید