لوگو صبا ویزا
گرانترین شهر های کانادا

گرانترین شهرهای کانادا کدامند؟

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه شرایط و مراحل دریافت ویزای اقامتی کانادا برای ایرانیان و جزئیات آن به دست بیاورید، می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس بگیرید و به کمک مشاوران باتجربه و حرفه‌ای این موسسه، به پاسخ تمام سوالاتتان دست بیابید. مشاوره رایگان

گرانترین شهرهای کانادا کدامند؟ کانادا کشوری در امریکای شمالی است که دارای ده استان می‌باشد و دارای سه قلمرو است. در استان‌ها و شهرهای مختلف این کشور شرایط زندگی و هزینه‌ها متفاوت هستند. برخی از شهرهای کانادا ارزان‌تر هستند و شهروندان آن‌ها هزینه‌های کمتری برای زندگی متحمل خواهند شد.

در این بین برخی دیگر از شهرهای کانادا از لحاظ معیارهای مختلف به مانند خرید و اجاره خانه، هزینه خورد و خوراک، مالیات، هزینه بهداشت و درمان و … گرانتر از سایر شهرها هستند. ما در این مقاله قصد داریم تا به معرفی گرانترین شهرهای کانادا بپردازیم. اگر می‌خواهید بدانید که گرانترین شهرهای کانادا کدامند بهتر است تا ادامه این مطلب را مطالعه نمایید.

شهر ونکوور کانادا

گرانترین شهرهای کانادا کدامند؟

شهر ونکوور کانادا

ونکوور یکی از شهرهای زیبای کشور کانادا است که در استان بریتیش کلمبیا واقع شده است. این شهر حدود دو و نیم میلیون جمعیت دارد و در غرب کانادا واقع شده است. به جرئت می‌توان ونکوور را در صدر شهرهای گران قیمت کانادا قرار داد. این شهر معمولاً توریستی و مهاجرپذیر است زیرا بسیار زیبا است و طبیعتی زیبا هم دارد.

به دلایل زیر این شهر را جز گرانترین شهر های کانادا به شمار می‌آورند:

 • هزینه اجاره ماهانه یک آپارتمان در این شهر بیشتر از دو هزار دلار است.
 • معمولاً هزینه مایحتاج زندگی در این شهر بالا است.
 • ونکوور دارای استانداردهای بالایی برای زندگی است و به دلیل داشتن آب و هوای عالی، دانشگاه‌های معتبر، اقتصاد پویا و امکانات بسیار زیاد جز گران‌ترین شهرهای کانادا برای زندگی به شمار می‌رود.

البته این شهر دارای نکته‌های مثبتی هم است که باعث شده‌اند تا حدی برخی از هزینه‌های شهروندان پایین‌تر بیاید. به‌عنوان‌مثال سیستم حمل و نقل این شهر باعث شده است تا شهروندان هزینه‌های کمتری پرداخت کنند و در عین حال رفت و آمد راحت‌تری هم داشته باشند.

شهر تورنتو کانادا

تورنتو در استان انتاریو واقع شده است و یکی از پرجمعیت‌ترین شهرهای  امریکای شمالی هم به شمار می‌رود. این شهر دارای جمعیتی نزدیک به سه میلیون نفر است. تورنتو دارای ویژگی‌های بسیار زیادی است که همگی باعث شده‌اند تا جز گرانترین شهرهای کانادا به شمار بیاید.

در زیر به برخی از این ویژگی‌ها اشاره می‌کنیم:

 • در این شهر معمولاً فرصت‌های شغلی با درآمد بیشتر از سایر شهرها وجود دارد.
 • این شهر به عنوان قطب اقتصاد و صنعت کشور کانادا شناخته می‌شود که از این لحاظ در بین ده شهر برتر دنیا قرار دارد.
 • اجاره خانه یک آپارتمان تک اتاق و بسیار کوچک در تورنتو بین 1500 تا 2000 دلار است.
 • اقتصاد پویای آن باعث شده است تا مهاجران برای سرمایه گذاری به این شهر بیایند.
 • دارای امکانات زیادی است. همچنین محیطی بسیار خوبی دارد و دارای سیستم آموزشی بسیار خوبی هم است.

اگرچه این شهر جز گرانترین شهرهای کانادا به شمار می‌رود اما باید به این موضوع هم اشاره کرد که دارای محبوبیت بسیار زیادی در بین مردم کانادا و به خصوص مهاجران است.

شهر مونترال کانادا

شهر مونترال کانادا

مونترال شهری در استان کبک کانادا است. این شهر نزدیک به دو میلیون نفر جمعیت را در خود جای داده است و یکی از معروف‌ترین شهرهای کانادا به شمار می‌رود. مردم این هر بیشتر به زیان فرانسوی سخن می‌گویند. این شهر دارای امکانات و ویژگی‌های مختلفی است به همین دلیل جز گرانترین شهرهای کانادا به حساب می‌آید.

در زیر به برخی از این ویژگی‌ها اشاره می‌کنیم:

 • به طور متوسط برای هزینه اجاره بها در این شهر باید مبلغ 1300 دلار را به صورت ماهیانه پرداخت کنید.
 • این شهر پیشرفت‌های زیادی در زمینه‌های صنعتی مختلف به مانند الکترونیک، هوا فضا، دارو سازی و … داشته است به همین دلیل جز شهرهای گران قیمت به شمار می‌رود.
 • مونترال سالانه پذیرای تعداد زیادی توریسم از سراسر دنیا است، همچنین جز برترین شهرهای تحصیلی در دنیا هم به حساب می‌آید.
 • مونترال دارای جاذبه‌های گردشگری، تاریخی و تفریحی مختلفی است.

تمامی این ویژگی‌ها باعث شده‌اند تا این شهر چهار فصل جز گرانترین شهرهای کانادا به شمار بیاید.

گران ترین کشورها برای تحصیل دانشگاهی

شهر کلگری کانادا

کلگری شهری در استان آلبرتا کانادا است. کلگری جز گرانترین شهرهای کانادا برای زندگی به شمار می‌رود. این شهر به عنوان بزرگ‌ترین شهر در این استان شناخته می‌شود و در نزدیکی کوه راکی کانادا واقع شده است. کلگری به عنوان پنجمین شهر پر جمعیت کانادا هم شناخته می‌شود و همین موضوع خود دلیلی بر این است که این شهر را جز محبوب‌ترین شهرهای کانادا برای زندگی به حساب بیاوریم.

کلگری دارای امکانات و ویژگی‌های مختلفی است که هر کدام از آن از باعث شده‌اند تا آن را جز گران‌ترین شهرهای کانادا به حساب بیاوریم. در زیر به این ویژگی‌ها اشاره می‌کنیم:

 • کلگی دارای اقتصادی پویا است.
 • برای اجاره ماهیانه یک آپارتمان کوچک و تک اتاق باید مبلغی در حدود 1200 دلار را پرداخت کنید.
 • این شهر دارای استانداردهای بالایی برای زندگی شهروندان است همچنین دارای آب‌وهوای خوبی نیز است.
 • این شهر دارای منابع انرژی مختلفی به مانند نفت است، همچنین از لحاظ کشاورزی و صنعت تورست هم پیشرفت‌های بسیار خوبی داشته است.

اگر چه زندگی در این شهر ممکن است کمی پرهزینه باشد اما استانداردهای تعریف شده در این شهر در سطح جهانی هستند.

شهر اتاوا کانادا

اتاوا را با نام آتوا هم می‌شناسند. اتاوا به عنوان چهارمین شهر بزرگ در کشور کانادا شناخته می‌شود. این شهر دارای زیبایی‌های بسیار زیادی است. به دلیل این که در کنار رودخانه قرار گفته است دارای آب و هوای نیمه قاره‌ای می باشد. این شهر دارای زمستان‌های سرد و برفی است ضمن این که تابستان‌های گرم و شرجی هم دارد.

اتاوا نیز دارای امکانات و ویژگی‌هایی است که وجود آن‌ها باعث شده است تا به عنوان یکی از گران‌ترین شهرهای کانادا شناخته شود. در زیر به برخی از این ویژگی‌ها اشاره می‌کنیم:

 • هزینه اجاره بها این شهر به ازای هر ماه چیزی در حدود 1500 دلار می‌باشد.
 • این شهر از لحاظ تکنولوژی، کشاورزی، معدن و … پیشرفت کرده است.
 • دارای طبیعت بسیار زیبایی است، همچنین سرسبزی خاصی دارد که همین موضوع خود باعث شده است تا قیمت اجاره خانه و برخی دیگر از هزینه‌ها در این شهر بالا باشد.

البته باید بدانید که این شهر هم به مانند شهرهایی که در بالا ذکر کردیم بسیار تمیز است و مردمان بسیار خوب و شادی هم دارد. همین موضوع باعث شده است تا علی رغم گران بودن هزینه‌ها از محبوب‌ترین شهرهای کانادا برای مهاجرت به شمار بیاید.

آیا کانادا کشوری گران برای زندگی است؟

حال که گرانترین شهرهای کانادا را برای زندگی معرفی کرده‌ایم بهتر است بدانیم که آیا واقعاً کانادا کشوری گران برای زندگی به شمار می‌آید یا خیر؟

در پاسخ به این سؤال باید یکسری از واقعیت را در نظر بگیریم. کانادا از لحاظ استانداردها و کیفیت زندگی در بین برترین کشورهای دنیا قرار دارد و همین عامل هم باعث شده است تا در بین ارزان‌ترین کشورهای دنیا نباشد. اما باید به این موضوع اشاره کرد که با توجه به امکانات و اقتصادی که دارد در بین کشورهای با هزینه معقول قرار می‌گیرد.

معمولاً برخی از هزینه‌ها در این کشور بالا است. به طور معمول شهروندان این کشور باید هزینه زیادی را بابت مالیات پرداخت کنند. البته این مالیات با هدف بالا بردن سطح خدمات رسانی دولت در زمینه‌های بهداشتی، تحصیلی، امنیتی و… از شهروندان اخذ می‌شود و همین عامل باعث شده است تا کیفیت زندگی در این کشور بسیار بالا باشد.

این کشور دارای ثروت‌های زیادی است به همین دلیل برای ایجاد اشتغال مهاجران کشور مناسبی به شمار می‌آید. ضمن این که این ثروت باعث شده است تا کانادا برای پیشرفت سایر کشورها هم به آن‌ها کمک کند.

بهترین شهر کانادا برای ایرانیان

بهترین شهر کانادا برای ایرانیان

به طور کلی برای هر فرد ایرانی که قصد مهاجرت به کانادا را داشته باشد معیارهای مختلفی وجود دارد تا یک شهر را برای اقامت انتخاب کند. به طور معمول شهری برای ایرانیان مهاجر مناسب است که استانداردهای بالایی برای زندگی داشته باشد اما در عوض هزینه‌های کمی هم داشته باشد.

برخی از ایرانی‌ها شهرهای ارزان‌تر را انتخاب می‌کنند و برخی دیگر که دارای تمکن مالی خوبی هستند ترجیح می‌دهند شهرهای گرانتر را انتخاب کنند تا راحتی بیشتری داشته باشند. به طور معمول سه شهر تورنتو، مونترال و ونکوور برای ایرانی‌ها و دانشجویان مهاجری که دوست دارند زندگی راحتی داشته باشند مناسب است.

این شهرها اگر چه جز گرانترین شهرهای کانادا هستند اما دارای آب و هوایی معتدل هستند و استانداردها بالایی هم برای زندگی دارند. هم اکنون تعداد زیادی از ایرانی‌ها در این سه شهر و به خصوص هر تورنتو زندگی می‌کنند.

سخن پایانی

کانادا دارای شهرهای مختلفی است که در این بین می‌توان شهرهای مونترال، تورنتو و ونکوور را جز گرانترین شهرهای این کشور به شمار آورد. ضمن این که این سه شهر بیشترین ایرانی‌ها را در کشور دنیا در خود جای داده‌اند و در بین ایرانی‌ها و مهاجران سایر کشورها محبوبیت زیادی دارند.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[امتیاز: 2 میانگین: 5]

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

برای مشاوره رایگان کلیک کنید