لوگو صبا ویزا
اقامت کاری مجارستان

اقامت کاری مجارستان

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه شرایط و مراحل دریافت ویزای مجارستان برای ایرانیان و جزئیات آن به دست بیاورید، می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس بگیرید و به کمک مشاوران باتجربه و حرفه‌ای این موسسه، به پاسخ تمام سوالاتتان دست بیابید. مشاوره رایگان

مجارستان به عنوان بخشی از اتحادیه اروپا (EU) و پیمان شنگن، مکانی جذاب برای شرکت‌ها و استعدادهای خارجی در خارج از کشور است. اگر شرکت شما قصد دارد در این کشور آینده کاری خود را دنبال کرده و کارمند استخدام کند، باید بر تمام مقررات و قوانین مختلف مسلط باشید. به عنوان مثال، باید بدانید که چگونه می‌توان برای هر کارمند خارجی ویزای کار در مجارستان دریافت کرد.

اگر تمایل دارید که با ویزای شغلی به مجارستان و در آنجا آینده کاری خود را از سر بگیرید، باید مراحل زیادی را برای رسیدن به هدفتان سپری کنید اما نگران نباشید چون مؤسسه مهاجرتی صبا ویزا در هر گامی که به‌سوی پذیرش ویزای خود برمی‌دارید با شما همراه خواهد بود و با مشاوره تخصصی شما را از کوچک‌ترین اشتباه و اتلاف زمان و هزینه برحذر می‌دارد. با ما تماس بگیرید.

اقامت کاری مجارستان

مجوز کار در مجارستان

همه شهروندان غیر اتحادیه اروپا برای زندگی و کار در مجارستان باید ویزای کار و مجوز کار داشته باشند. به‌عنوان کارفرما، شما مسئول اکثر مراحل، از جمله ارائه اسناد به مقامات مهاجرت هستید. برخی از این گزینه‌ها عبارتند از:

 • مجوزهای کار انفرادی: اتباع خارجی که مایلند بیش از 90 روز در مجارستان بیش از 180 روز کار کنند، باید برای مجوز کار فردی درخواست دهند.
 • مجوزهای کار مشترک: مجوزهای کار مشترک برای اتباع خارجی است که قصد دارند در مجارستان بیش از 90 روز در مدت 180 روز کار کنند.
 • مجوزهای اقامت: مجوزهای اقامت، همچنین به‌عنوان(tartózkodási engedély: اجازه اقامت) شناخته می‌شوند، اجازه اقامت تا 90 روز را می‌دهند.
 • رویه درخواست تک: یک تبعه کشور ثالث می‌تواند بیش از 90 روز اما کمتر از 180 روز از طریق روش درخواست واحد در مجارستان بماند. این مجوز بر اساس رابطه کاری با یک کارفرمای مجارستانی است.

انواع ویزای کار مجارستان

علاوه بر مجوزکار، کارمندان شما به ویزای کار مجارستان نیز نیاز دارند. انواع ویزاهای موجود به شرح زیر است:

ویزای کار فصلی: هر فردی که در زمینه کشاورزی، باغبانی، دامپروری یا ماهیگیری کار می‌کند باید مجوز کار و ویزای کار فصلی داشته باشد. این ویزا هم برای یک بار ورود و هم برای چند بار ورود به حساب می آید و به متقاضی اجازه می دهد بیش از سه ماه اما کمتر از شش ماه کار کند.

کارت آبی اتحادیه اروپا: هر کارگر با مهارت بالا از یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا می‌تواند کارت آبی اتحادیه اروپا را تا زمانی که دارای مجوز اقامت باشد، دریافت کند. آنها برای واجد شرایط بودن باید 18 ماه اقامت قانونی در یک کشور عضو را ثابت کنند.

ویزای تجاری شینگن: شهروندان غیراروپایی که برای مقاصد تجاری کوتاه‌مدت به یک کشور شینگن سفر می‌کنند می‌توانند این ویزا را برای یکبار ورود یا ورود چندگانه دریافت کنند. این مسأله به دارندگان این ویزا اجازه می‌دهد تا 90 روز در طول شش ماه در کشور بمانند.

ویزای شینگن کاری: هرکسی که برای فرصت‌های شغلی کوتاه مدت به مجارستان سفر می‌کند باید برای این ویزا اقدام کند.

شرایط لازم برای دریافت ویزای کار مجارستان

شما باید از طرف همه کارمندان پس از رعایت الزامات متعدد مجوزکار دریافت کنید. ابتدا، آگهی کار را در اداره کار مجارستان به مدت 15 روز اعلام کنید تا به اتباع مجارستانی بیکار اجازه درخواست دهید. سپس درخواست نیروی انسانی معتبر را به شعبه منطقه‌ای مرکز کار ارائه دهید. مجارستان برای کارمندان خارجی سهمیه دارد و تعداد مجوزهای کار شما برای خارجی‌ها نمی‌تواند از میانگین تعداد کارگران درخواست شده توسط کارفرمایان در سال گذشته بیشتر شود.

از آنجا می‌توانید روش کلی یا ساده را دنبال کنید. مرکز کار در مورد اینکه آیا می‌‌توانید مجوز کار را در عرض 10 تا 30 روز پس از درخواست خود دریافت کنید یا خیر، تصمیم نهایی خواهد گرفت. پس از تایید، شما یک قطعنامه صادر شده توسط مرکز کار دریافت خواهید کرد.

فرآیند درخواست ویزای کاری مجارستان

هر ویزای کاری مجارستان روند درخواست متفاوتی دارد. برای مثال، برخی از کارمندان شما ممکن است واجد شرایط دریافت کارت آبی اتحادیه اروپا باشند. آنها نیاز دارند که:

 • سند مسافرتی معتبر داشته باشند
 • هدف از ورود و خروجشان را بیان کنند
 • شرایط قانونی استخدامی داشته باشند
 • بیمه درمانی با پوشش کامل داشته باشند
 • یک آدرس معتبر برای اقامتشان در مجارستان اعلام و ثبت کنند

روند درخواست مجوز کاری مجارستان

روند درخواست شامل ارسال پاسپورت معتبر، داده‌های بیومتریک، ارائه درخواست و مدارک ذکر شده می‌باشد. پس از تایید کارت آبی اتحادیه اروپا، اداره منطقه‌ای ویزای اجازه اقامت را صادر کرده و به افسران کنسولی اطلاع می‌دهد.

قبل از درخواست ویزا/مجوز اقامت، کارفرما باید برای اجازه کار درخواست دهد که این روند را شامل می‌شود:

 • آگهی کار در اداره کار مجارستان به مدت 15 روز فرصت می‌دهد تا زمان کافی برای یک تبعه مجارستانی بیکار برای رقابت برای این موقعیت فراهم کند.
 • ارسال درخواست نیروی انسانی به شعبه منطقه‌ای مربوطه مرکز کار – این درخواست باید با این شرایط انجام شود: نیاز به نیروی کار معتبر برای فرد خارج از کشور، عدم حضور کارگران داخلی برای پر کردن موقعیت، و تبعه خارجی که شغل مورد نظر را برآورده کند.

تعداد مجوزهای کار صادر شده برای کارمندان خارجی نمی‌تواند از میانگین تعداد کارگران درخواست شده توسط کارفرمایان (ماهانه) که در سال گذشته گزارش شده است تجاوز کند. چنین داده هایی به صورت سالانه در روزنامه رسمی مجارستان منتشر شده توسط وزیر اقتصاد ملی ارائه می‌شود. یک کارفرما برای اعطای مجوز کار باید شرایط زیر را داشته باشد:

 • ارائه گواهی مبنی بر نیاز مبرم به نیروی کار خارجی قبل از درخواست برای مجوز کار
 • عدم حضور اتباع مجارستانی برای تکمیل نیروی کار موردنیاز
 • اتباع خارجی شرایط استخدام را داشته باشند
 • دو روش قابل اجرا وجود دارد.
 • رویه عمومی
 • رویه ساده شده

درخواست مجوز کار باید ظرف 60 روز پس از درخواست تقاضای کار انجام شود. برخی از مدارک کلیدی مورد نیاز عبارتند از:

 • گواهی صلاحیت حرفه‌ای مورد نیاز برای انجام فعالیت‌های شغلی
 • گواهی شرایط استخدام
 • سندی که عنوان عملیات کارفرما را تأیید می‌کند
 • گواهی پزشکی

روند عمومی:

در صورتی که تبعه خارجی قصد کار برای مدت کمتر از 90 روز با دوره 180 روزه را داشته باشد، درخواست مجوز کار را به مرکز کار ارسال کنید. اگر تبعه خارجی قصد کار برای مدت بیش از 90 روز در یک دوره 180 روزه را داشته باشد، مجوز مشترک باید به اداره مهاجرت ارائه شود. اخذ تاییدیه برای مجوز کار مشترک تا 90 روز طول می کشد و برای یک دوره 2 ساله معتبر است. چنین مجوزهای کاری را می توان برای یک دوره 2 ساله دیگر تمدید کرد.

روند ساده‌شده:

یک رویه ساده، کارفرما را ملزم به ارائه درخواست نیروی انسانی در هنگام ارسال درخواست برای مجوز کار فردی به مرکز کار یا هنگام ارسال درخواست برای مجوز مشترک به اداره مهاجرت نمی‌کند.

شرایطی که تحت آن یک روش ساده ممکن است تصویب شود:

 • اگر یک یا چند شرکت/شخص خارجی دارای اکثریت مالکیت در شرکت متقاضی مجوز کار باشند. بااین‌حال، تعداد اتباع خارجی برای استخدام نمی‌تواند از 5% کل نیروی‌کار شرکت تا 31 دسامبر در سال قبل از آن تجاوز کند.
 • در صورتی که کارفرما بخواهد یک تبعه خارجی را برای کار نصب استخدام کند یا فعالیت‌های مربوط به گارانتی، نگهداری یا گارانتی را برای بیش از 15 روز کاری متوالی ارائه دهد.
 • اگر کارمند خارجی از الزامات مجوز کار معاف باشد، باید مجوز اقامت درخواست شود
 • درخواست مجوز کار باید ظرف 60 روز پس از درخواست تقاضای نیروی کار انجام شود که به این مدارک نیاز است: گواهی صلاحیت حرفه‌ای موردنیاز برای انجام فعالیت‌های شغلی، گواهی شرایط استخدام/قرارداد، سندی که عنوان کار کارفرما را تأیید می‌کند، و گواهی پزشکی. هنگام درخواست مجوزکار دو نوع رویه وجود دارد: عمومی و ساده. آنها با توجه به موقعیتی که تبعه خارجی در شرکت خواهد داشت و همچنین معافیت‌های احتمالی متفاوت خواهد بود.
 • مرکز کار 10 تا 30 روز طول می‌کشد تا درخواست مجوز کار را بررسی کند. پس از تصویب، باید قطعنامه‌ای صادر شود که اطلاعات کارفرمایی که تبعه خارجی را درگیر می‌کند، جزئیات محل‌کار، شرح شغل، فعالیت‌های کاری و مدت استخدام را مشخص کند.

پس از اخذ مجوز کار، ویزای طولانی مدت، که به‌عنوان یک اجازه‌اقامت از پیش تایید شده عمل می‌کند، ممکن است درخواست شود، که برای اخذ آن باید این مراحل را دنبال کنید (اگرچه این مسأله می‌‌تواند بسته به کشوری که از آن درخواست می‌کنید متفاوت باشد):

 • فرم درخواست ویزا را پر کنید
 • مدارک موجود: باید مدارک موردنیازی را که جمع‌آوری کرده‌اید به درخواست خود ارائه/ضمیمه کنید.
 • تعیین وقت سفارت/کنسولگری خود: پس از تکمیل درخواست، باید از سفارت یا کنسولگری مجارستان وقت بگیرید. این روند ممکن است با توجه به مقررات کشور محل اقامت شما متفاوت باشد و ممکن است شامل مصاحبه باشد.
 • ارائه مشخصات بیومتریک به سفارت/کنسولگری: در سفارت/کنسولگری مجارستان اثر انگشت شما باید اسکن شود و از صورت تصویربرداری بعمل آید (اگر در 5 سال گذشته به منطقه شینگن سفر نکرده‌اید).
 • پرداخت هزینه ویزا: فرآیند/شرایط پرداخت نیز ممکن است بسته به کشور محل اقامت متفاوت باشد.

نحوه دریافت اجازه اقامت در مجارستان

شهروندان خارجی در صورت داشتن ویزای به اصطلاح “D” یا اجازه اقامت می‌توانند در قلمرو جمهوری مجارستان کار کنند. این قانون صرف نظر از اینکه کارمند قبلاً مجوز کار داشته باشد یا از گرفتن آن معاف باشد قابل اجرا است. دو نوع مختلف ویزای “D” وجود دارد که بستگی به این دارد که آیا تعهد متقاضی به صورت خوداشتغالی یا استخدام شخص ثالث است. مقامات (سفارت یا کنسولگری) شصت (60) روز فرصت دارند تا در مورد اعطای ویزا یا رد درخواست تصمیم بگیرند. ویزا فقط در خارج از مجارستان صادر می شود، بنابراین کارمند باید قبل از آمدن واقعی به مجارستان آن را دریافت کند.

حداکثر پانزده (15) روز قبل از انقضای ویزا، کارمند می‌تواند برای اجازه اقامت از وزارت امور داخله درخواست دهد. این مجوز بر خلاف ویزا فقط در مجارستان صادر می‌شود و به دارنده آن اجازه می‌دهد طبق مقررات مهاجرت کار خود را انجام دهند.

رعایت قوانین الزامی فوق بسیار مهم است، زیرا کار بدون ویزای معتبر یا اجازه اقامت ممکن است عواقب سوئی داشته باشد. تحریمی که بلافاصله اعمال می‌شود این است که کارمند خارجی ممکن است با توجه به تصمیم مقامات ذیصلاح مجارستان، دستور خروج از مجارستان و محرومیت از بازگشت به مدت بین 1 تا 10 سال را داشته باشد.

مجوز اقامت مجارستان ممکن است برای اتباع خارج از منطقه اقتصادی اروپا که با هدف پیگیری فعالیت‌های سودآور به این کشور وارد می‌شوند صادر گردد. این اتباع اگر قصد اقامت در این کشور با هدف کار خوداشتغالی یا ایجاد یک تجارت، همکاری با اشخاص حقوقی دیگر، یا به‌عنوان عضو هیئت اجرایی، نماینده یا نظارت بر چنین نهادی را دارند، واجد شرایط دریافت مجوز اقامت مجارستان هستند. هدف از فعالیت سودمند خوداشتغالی ممکن است توسط مجوز کارآفرینی خصوصی، یا طرح کسب‌وکار، یا پروانه تولید محصولات کشاورزی در مقیاس کوچک یا قرارداد خدمات حرفه‌ای، یا هر وسیله قابل اعتماد دیگری ارائه شود.

در صورتی که شرکت در یک فعالیت سودآور توسط مالک یا مدیر اجرایی یک شرکت در مجارستان، به فعالیت بپردازد هدف از ورود و اقامت تأیید خواهد شد اگر:

– شرکت حداقل سه شهروند مجارستانی یا افراد دارای حق رفت‌وآمد و اقامت آزاد را به‌صورت تمام‌وقت به مدت حداقل شش ماه متوالی به‌طور قانونی و بدون وقفه استخدام می‌کند.

– اقامت متقاضی در قلمرو مجارستان برای شرکت ضروری باشد و طرح تجاری ضمیمه شده با درخواست حاوی اطلاعات کافی برای اطمینان از رونق کسب‌وکار برای اطمینان از معیشت متقاضی است. محتویات طرح کسب و کار باید با ابزارهای معتبر به‌ویژه، با ارائه یک قرارداد کاری، یک قرارداد خدمات شخصی، یک توافقنامه، یا یک قرارداد عرضه یا فروش تأیید شود.

مجوز اقامت 3 سال اعتبار دارد و برای 3 سال دیگر قابل تمدید است، مشروط بر اینکه مقیم همچنان فعالیت اقتصادی داشته باشد. اعضای خانواده می‌توانند شامل شوند (همسر، فرزند، والدین). پس از دریافت مجوز اقامت، می توانید برای کارت آبی اتحادیه اروپا درخواست دهید که به شما اجازه می دهد بدون ویزا در سراسر اتحادیه اروپا سفر کنید.

پس از 5 سال اقامت مداوم در مجارستان، می‌توانید برای کارت اقامت دائم EC با اعتبار 5 سال، قابل تمدید درخواست دهید. پس از 8 سال اقامت (موقت یا دائم)، ممکن است واجد شرایط درخواست شهروندی مجارستان شوید اما شما ملزم به گذراندن امتحان در مطالعات پایه قانون اساسی در زبان مجارستانی خواهید بود.

ممکن است تحت این شرایط مدت زمان لازم برای گرفتن کارت اقامت کوتاه‌تر شود اگر: در مجارستان متولد شده باشید (5 سال لازم است)، یا با یک شهروند مجارستانی ازدواج کرده باشید یا والدین شما شهروند مجارستانی باشند (3 سال لازم است)، اجداد مجارستانی داشته باشید (بلافاصله پس از دریافت کارت اقامت، مقیم خواهیم شد) یا با تصمیم رئیس جمهور مجارستان ممکن است مدتی از زمان لازم برای اقامت شما کسر شود.

اتباع منطقه اقتصادی اروپا می‌توانند مستقیماً برای کارت اقامت‌دائم موقت (به شرط رعایت شرایط فوق) درخواست دهند که دارای اعتبار 5 ساله و قابل تمدید است. پس از 5 سال، آنها می‌توانند برای کارت اقامت دائم که اعتبار آن نامحدود است، درخواست دهند.

اقامت کاری مجارستان1

مدارک برای اثبات معیشت در مجارستان

– بیانیه‌ای از یک موسسه مالی مجارستانی یا خارجی در مورد حساب بانکی متقاضی، یا

– گواهی درآمد صادر شده توسط سازمان مالیاتی برای سال قبل، یا

– گواهی درآمد صادر شده توسط کارفرما، یا

– گواهی صادرشده توسط کارفرما و/یا سازمان مالیاتی به‌عنوان گواهی درآمد منظم دریافتی از خارج، یا

– گواهی‌های قابل اعتماد دیگر

مدارک لازم برای اقامت در مجارستان:

– قرارداد اجاره مسکن در اثبات اجاره مسکن یا

– سندی در مورد اقامت با حسن نیت، یا

– شواهد مستند برای تأیید رزرو اقامتگاه و پرداخت.

– بیانیه‌ای در مورد خدمات شبانه روزی (خوابگاه)، یا

– سندی برای اثبات مالکیت یک خانه،

– یک قرارداد فروش املاک و یک کپی از تصمیم سازمان ذیصلاح بوداپست یا اداره دولتی منطقه مبنی بر اعطای مجوز برای تملک ملک، یا

– سایر اسناد

اسنادی که خروج شما را اثبات می کند:

– در صورت رد درخواست شما باید بیانیه‌ای مبنی بر تعهد به خروج داوطلبانه اتحادیه اروپا ارائه دهید.

– پاسپورت معتبر یا مجوزهای لازم برای بازگشت به کشور مبدا یا هر کشور غیر اتحادیه اروپا، و

– یک بلیط معتبر برای حرکت، یا بودجه کافی برای خرید چنین بلیط یا وسیله حمل و نقل.

مزایای کار در مجارستان

 • نرخ اشتغال در مجارستان

شهرهای بزرگتر مانند بوداپست، میسکولک و دبرسن فرصت‌های شغلی باکیفیتی را ارائه می‌دهند. نرخ اشتغال مجارستان در فوریه 2018 به بالاترین حد خود رسید و فرصت‌های شغلی فراوانی را به یکی از دلایل متعدد برای کار در مجارستان تبدیل کرد. با نرخ بیکاری که در حال حاضر 3.9 درصد است، مهاجرانی که به دنبال شغل در مجارستان هستند، اقتصاد پررونق و افزایش دستمزدها را خواهند یافت.

 • هزینه زندگی مقرون به‌صرفه

هزینه‌های اصلی زندگی در مجارستان در مقایسه با سایر کشورهای اتحادیه اروپا بسیار پایین است. مهاجران در مجارستان می‌توانند انتظار داشته باشند که برای غذا، دارو و لوازم آرایشی و بهداشتی هزینه کمتری بپردازند و هزینه حمل‌ونقل عمومی ماهانه و متوسط ​​اجاره بها به میزان قابل توجهی کمتر است. ارزش پول و فرصتی برای خوب زندگی کردن وتوانایی پس‌انداز پول از بهترین دلایل برای کار در مجارستان است.

 • اقتصاد پررونق

بوداپست یکی از بهترین کشورهای توسعه‌یافته در بخش مالی محسوب می‌شود و درحال حاضر به‌عنوان یکی از اقتصادهای منطقه‌ای اولیه در اتحادیه اروپا رتبه‌بندی می‌شود. بخش فناوری مجارستان به‌سرعت درحال پیشرفت است و مشاغل مختلفی در زمینه مهندسی ایجاد می‌کند و بوداپست یکی از 100 شهر برتر جهان از نظر تولید ناخالص داخلی است.

 • فرهنگ

در سراسر کشور مجارستان فرهنگ متفاوتی برقرار است، از پایتخت بوداپست در رودخانه دانوب تا دشت‌های بزرگ در مرز اوکراین. غذاهای سنتی مجارستان شامل گولاش معروف جهانی، خورش‌ها و غذاهای گوشتی محبوب و کیک‌ها، شیرینی‌ها و دسرهای دلپذیر است. مجارستان به دلیل معماری و میراث فرهنگی خود مشهور و مورد تحسین است: مهاجرانی که در مجارستان زندگی و کار می‌کنند می‌توانند از خرابه‌های رومی بازدید کنند، بزرگترین کنیسه در اروپا را ببینند و از معماری تاریخی دوره‌های باروک، رنسانس، گوتیک و هنر مدرن شگفت زده شوند.

 • استانداردهای بالای کار و زندگی

کار عالی و استانداردهای بالای زندگی یکی از بهترین دلایل برای کار در مجارستان است. بر اساس شاخص پیچیدگی اقتصادی، مجارستان دارای شاخص توسعه انسانی بسیار بالا و نیروی کار ماهر است و سیزدهمین نابرابری درآمدی پایین در جهان را دارد.

موفقیت اقتصادی مجارستان به این معنی است که این کشور می‌تواند سیستم‌های بهداشتی و آموزشی روبه بهبود و استانداردهای شغلی بالا، از جمله مزایای خوب، حقوق تعطیلات، حقوق زایمان و مرخصی استعلاجی با حقوق را ارائه دهد. اقتصاد مجارستان به‌طور مداوم درحال ایجاد مشاغل جدید در کلیه صنایع است. از زمان پیوستن به اتحادیه اروپا در سال 2004، تعداد زیادی از شرکت‌های بین‌المللی در دفاتر شعبه در مجارستان، به‌ویژه پایتخت محبوب بوداپست، سرمایه‌گذاری کرده‌اند، زیرا رهبران تجاری ارزش جایگاه مجارستان در بازار جهانی را تشخیص می‌دهند.

سوالات متداول

آیا برای کار در مجارستان به ویزا نیاز دارم؟
همه شهروندان غیراتحادیه اروپا برای زندگی و کار در مجارستان باید ویزای کار و مجوز کار داشته باشند. به‌عنوان کارفرما، شما مسئول اکثر مراحل، از جمله ارائه مدارک به مقامات مهاجرت هستید.
شرایط اخذ ویزای کار مجارستان چیست؟
برای اینکه واجد شرایط سفر به این کشور با ویزای کاری باشید، باید معیارهای واجد شرایط بودن زیر را داشته باشید: یک مسافر واقعی باشید – باید دلیل قابل قبولی پشت سفر به کشور مجارستان داشته باشید. توانایی پرداخت تمام هزینه‌ها – شما باید دارای بودجه کافی برای حمایت از خود و افراد وابسته در طول اقامت باشید. دلایل بازگشت – شما باید در کشور خود پیوندهای محکمی داشته باشید که افسر مهاجرت اطمینان حاصل کند که پس از اقامت خود باز خواهید گشت. شخصیت خوبی داشته باشید – باید سابقه کیفری پاکی داشته باشید و شخصیت خوبی داشته باشید. ممکن است مجبور شوید یک PCC (گواهی ترخیص پلیس) برای همین موضوع ارائه دهید. سلامت باشید – حداقل الزامات بهداشتی موردنیاز را رعایت کنید
میانگین حقوق در مجارستان چقدر است؟
میانگین حقوق در بوداپست، مجارستان در حال حاضر حدود 300000 HUF (یا 817 یورو) پس از کسر مالیات در سال 2022 است. حقوق در بوداپست به‌طور قابل توجهی بالاتر از بقیه شهرهای مجارستان است.
مدت زمان رسیدگی به ویزای مجارستان چقدر است؟
زمان پردازش ویزای شینگن مجارستان در شرایط عادی ممکن است تا 15 روز طول بکشد اما در بدترین شرایط ممکن است تا 60 روز هم طول بکشد. حداکثر شش ماه قبل از سفر می‌توانید برای ویزای خود اقدام کنید.
ویزای نوع D در مجارستان چیست؟
اگر کنسولگری ویزا را صادر کند، ویزای نوع D دریافت می‌کنید که برای یک بار ورود به مجارستان معتبر است و پس از ورود به مجارستان، 30 روز فرصت دارید تا برای دریافت مجوز اقامت خود به اداره مهاجرت در بوداپست بروید.

سخن پایانی

از آنجایی که مجارستان عضو اتحادیه اروپا (EU) و همچنین عضو معاهده شنگن است، قوانین و شرایط متفاوتی برای اتباع اتحادیه اروپا / EEA در مقایسه با اتباع غیر اتحادیه اروپا / EEA اعمال می‌شود. اتباع خارجی از کشورهای غیرعضو اتحادیه اروپا / EEA برای کار در مجارستان باید برای مجوز کار معتبر و/یا ویزا اقدام کنند. وزیر اقتصاد ملی سالانه تعداد مجوزهای کار قابل صدور برای اتباع خارجی را منتشر می‌کند که در روزنامه رسمی مجارستان منتشر می‌شود.

اخذ ویزای کاری مجارستان پروسه زمان‌بر و پرچالشی است از این رو ما به شما توصیه می‌کنیم در روند مهاجرتی خود به مجارستان یا هر کشور دیگری که مدنظر دارید، حتماً با یک مشاور مهاجرتی مشورت کنید. اینکار زمان و انرژی را که باید برای گرفتن ویزا صرف کنید به حداقل می‌رساند. ما همراه با تیم تخصصی خود در مؤسسه مهاجرتی صبا ویزا در تلاشیم تا پروسه مهاجرتی شما را به بهترین نحو ممکن به انجام برسانیم. اگر در این زمینه سؤالات بی‌جوابی در ذهن دارید درنگ نکنید و با ما تماس بگیرید. شما همچنین می‌توانید فرم مشاوره رایگان را پر کنید.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[امتیاز: 2 میانگین: 5]

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

برای مشاوره رایگان کلیک کنید