لوگو صبا ویزا
بورسیه تحصیلی استرالیا

بورسیه تحصیلی استرالیا

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه بورسیه تحصیلی کشور استرالیا و جزئیات آن به دست بیاورید، می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس بگیرید و به کمک مشاوران باتجربه و حرفه‌ای این موسسه، به پاسخ تمام سوالاتتان دست بیابید.
مشاوره رایگان فرم ارزیابی اولیه

تحصیل در استرالیا مزایای بسیاری داشته و هر ساله جمعیت زیادی از دانشجویان بین‌المللی برای ادامه تحصیلات خود در مقاطع مختلف وارد استرالیا می‌شوند. یکی از جذابیت‌های این کشور برای دانشجویان بین‌المللی بورسیه‌های تحصیلی بسیاری است که ارائه می‌دهد. اعطای بورس تحصیلی اساساً بر اساس شایستگی تحصیلی بوده و دانشجویان باید الزامات کافی را برای بورسیه‌ای که برای آن درخواست می‌کنند نشان دهند. هیچ آزمون واجد شرایطی برای بورسیه تحصیلی در استرالیا وجود ندارد. تنها آزمونی که ممکن است دانشجویان مجبور به شرکت در آن باشند آیلتس است تا توانایی زبان‌انگلیسی خود را نشان دهند.

همانگونه که اشاره شد، استرالیا یکی از محبوب‌ترین مقاصد برای تحصیلات عالی برای دانشجویان در سراسر جهان است. در حال حاضر بیش از 800000 دانشجوی بین‌المللی را در خود جای داده است. این به‌این دلیل است که استرالیا برای زندگی عالی بوده و میزبان برخی از بهترین دانشگاه‌های جهان است. همچنین به این معنی است که تحصیل می‌تواند بسیار رقابتی و با شهریه‌های بسیار بالایی همراه باشد، که و گاهاً آنقدر زیاد که مدیریت آن برای دانشجویان خارج از کشور بسیار دشوار به‌نظر برسد. در این مقاله به بررسی انواع بورسیه‌های تحصیلی استرالیا برای دانشجویان بین‌المللی خواهیم پرداخت.

اگر شما هم به ادامه تحصیل در استرالیا علاقمند بوده و خواهان گرفتن بورسیه یکی از دانشگاه‌های آن هستید این مقاله اطلاعات مفید و جامعی را در این‌باره در اختیارتان خواهد گذاشت. اگر هم در روند مهاجرت تحصیلی خود به استرالیا و یا سایر کشورها به راهنمایی و کمک بیشتر نیاز داشته باشید، تیم مشاوره حرفه‌ای ما در مؤسسه مهاجرتی صبا ویزا این امکان را فراهم آورده که با اطلاعات به‌روز و با ارائه مشاوره تخصصی در زمینه انواع مهاجرت به علاقمندان خدمت‌رسانی کرده و مسیر را برای آنان هموار کند و با ما تماس بگیرید.

بورسیه تحصیلی استرالیا

بورسیه‌های دولتی استرالیا

اگر به دنبال یک تجربه آموزشی مقرون‌به‌صرفه در استرالیا هستید، مراحل و انتخاب‌هایی وجود دارد که می‌توانید انجام دهید که می‌تواند تضمین کند که تحصیلات با کیفیتی بدون صرف هزینه زیاد داشته باشید. بورسیه‌های اصلی دولت استرالیا که برای دانشجویان بین المللی در دسترس است به این قرار هستند:

جوایز استرالیا

وزارت امور خارجه و تجارت استرالیا برنامه بورسیه جوایز استرالیا را برای حمایت از کشورهای شریک خود در منطقه هند و اقیانوس آرام مدیریت می‌کند. دانشجویان بین‌المللی که این بورسیه‌ها را دریافت می‌کنند، می‌توانند به‌طور تمام وقت در مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد در دانشگاه استرالیا یا موسسه آموزش فنی و تکمیلی (TAFE) شرکت کنند.

ذکر این نکته ضروری است که برندگان این بورسیه باید حداقل 2 سال پس از اتمام تحصیلات خود استرالیا را ترک کنند. عدم رعایت شرایط بورسیه تحصیلی می‌تواند باعث بدهی دانشجو شده و وی را ملزم به بازپرداخت کل هزینه بورس تحصیلی به کشورهای مشترک المنافع استرالیا کند.

برنامه آموزشی پژوهشی (RTP)

وزارت آموزش و پرورش استرالیا به دانشگاه‌های استرالیا اجازه می‌دهد برنامه آموزشی پژوهشی را مدیریت کنند. دانشجویان می‌توانند مستقیماً به دانشگاه‌های استرالیای شرکت‌کننده درخواست داده و بر اساس معیارهای انتخاب خاص خود بورسیه تحصیلی دریافت کنند. RTP سالانه به دانشجویان داخلی و همچنین بین‌المللی که در حال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد تحقیقاتی یا دکترای تحقیقاتی هستند، کمک هزینه‌های بلوکی ارائه می‌کند.

هدف RTP ارائه حمایت مالی به دانشجویان تحصیلات تکمیلی از سوی ارائه‌دهندگان آموزش عالی (HEPs) در استرالیا برای ایجاد مشاغل موردنیاز در دانشگاه و سایر بازارهای مهم است. با این بورسیه برندگان RTP می‌توانند از عهده هزینه تحصیل، هزینه‌های زندگی یا هزینه‌های بالای مدارک تحقیقاتی برآیند.

Endeavour Leadership Program (ELP)

دولت استرالیا این بورسیه را برای ترویج تحقیق و توسعه حرفه‌ای بین کشورهای شریک که توسط استرالیا در اولویت قرار دارند، راه‌اندازی کرد. هدف ELP این است که استرالیا را به‌عنوان یک رهبر جهانی در آموزش، یادگیری و تحقیقات معرفی کند. این برنامه به رهبران تثبیت شده و نوظهور کمک می‌کند تا از طریق رشته تحصیلی و حوزه تخصصی خود، یک تجربه جهانی به‌دست آورند. از طریق ELP، دولت استرالیا بودجه موردنیاز دانشجویان پر تلاشی که عملکرد بالایی از خود نشان می‌دهند جهت افزایش دانش و تجربه در تخصصشان به آن‌ها اهدا می‌کند.

بورسیه زنان APEC استرالیا در تحقیقات

این بورسیه کمک مالی به محققان زن بسیار کارآمد، که از اقتصادهای در حال توسعه همکاری اقتصادی آسیا و اقیانوسیه (APEC) می‌آیند، ارائه می‌کند. کمک هزینه تحصیلی زنان APEC استرالیا به زنان اجازه می دهد تا فرصت های تحقیقاتی را با موسسات آموزشی استرالیا و مراکز آموزشی تحقیقاتی دنبال کنند. در این بورسیه، پژوهشگران زن به مدت 4 ماه توسط موسسات تحقیقاتی و آموزشی استرالیا میزبانی می کنند. این کمک هزینه تحصیلی توسط مرکز مطالعات APEC در دانشگاه RMIT با برنامه اعطای 10 بورسیه سالانه به مدت 5 سال بین سال های 2015 تا 2019 اداره می شود.

مرکز تحقیقات بین المللی کشاورزی استرالیا (ACIAR):

ACIAR از کشورهای در حال توسعه با پروژه های تحقیقاتی کشاورزی خود از طریق آموزش ساختاری و شبکه‌های غیررسمی حمایت می‌کند. بورسیه‌های ACIAR که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم، به افراد و موسساتی که با تحقیقات کشاورزی حمایت شده ACIAR مرتبط هستند ارائه می‌شود:

کمک هزینه تحصیلی جان آل رایت: از طریق این کمک هزینه تحصیلی، ACIAR به افراد کشورهای شریک در کسب مدارک تحصیلات تکمیلی کمک می‌کند، درحالی‌که در پروژه‌های تحقیقاتی مشترک با بودجه ACIAR مشارکت دارند. ACIAR از مطالعات آنها حمایت می‌کند تا به آنها اجازه دهد درحین تکمیل مطالعات خود به تحقیقات خود ادامه دهند.

کمک هزینه تحصیلی جان دیلون: این برنامه رشد شغلی را برای دانشمندان نمونه در زمینه کشاورزی از کشورهای شریک ACIAR فراهم می‌کند. دانشمندان و اقتصاددانانی که در حال حاضر درحال انجام تحقیقاتی با بودجه ACIAR هستند، یا یکی از این تحقیقات را تکمیل کرده‌اند، هر ساله حداکثر 10 بورسیه برای توسعه شغلی دریافت می‌کنند.

در دانشگاه‌های استرالیا و در مقاطع مختلف تحصیلی، بورسیه‌های متفاوتی ارائه می‌شود که برخی از آن‌ها را در ادامه باهم بررسی خواهیم کرد:

بورسیه‌های مقطع کارشناسی در استرالیا

برای تحصیل رایگان در استرالیا، داشتن بورسیه تحصیلی مناسب بسیار کلیدی است. با این بورسیه‌ها می‌توانید به‌صورت رایگان در دانشگاه‌های معتبر تحصیل کنید.

 • بورسیه‌های بین‌المللی دانشگاه سیدنی

مبلغ بورسیه: تا سقف 40000 دلار استرالیا (28700 دلار آمریکا) پوشش شهریه

دانشگاه سیدنی به دلیل کیفیت بالای آموزش و مشارکت تحقیقاتی در بین 20 دانشگاه برتر جهان قرار گرفته است. این دانشگاه ارائه‌دهنده برخی از بهترین بورسیه‌های تحصیلی در کشور، یعنی بورسیه‌های بین‌المللی دانشگاه سیدنی است. برای دانشجویان کارشناسی، این بورسیه‌ها تا 40000 دلار به دانشجویان ارائه می‌دهد.

دانشجویان بین‌المللی و ساکنان آینده واجد شرایط این بورسیه هستند، بنابراین به آنها اجازه می‌دهد به‌صورت رایگان در استرالیا تحصیل کنند. دانشجویان می‌توانند یکی از 8 بورسیه طبقه‌بندی شده که شرایط را برآورده می‌کند انتخاب کنند. این کمک هزینه زندگی را نیز پوشش می‌دهد. به‌دلیل محبوبیت بالا، این بورس تحصیلی بسیار رقابتی است و جوایز بر اساس عملکرد تحصیلی اعطا می‌شود.

 • بورسیه‌های بین‌المللی Macquarie Vice-Chancellor’s Scholarships

مبلغ بورسیه: تا سقف 10000 دلار استرالیا (7190 دلار آمریکا) پوشش شهریه

یکی دیگر از فرصت‌های عالی برای دانشجویان لیسانس، بورسیه‌های بین‌المللی معاونت دانشگاه مک‌کواری است که توسط دانشگاه مک‌کواری ارائه می‌شود. این بورسیه معافیت از شهریه تا سقف 10000 دلار استرالیا را ارائه می‌دهد. دانشجویان بین‌المللی از هر کشوری به جز استرالیا و نیوزلند در اینجا واجد شرایط گرفتن این کمک‌هزینه هستند. با این‌حال، این بورسیه کمک هزینه زندگی، بهداشت و هزینه‌های اقامت را پوشش نمی‌دهد.

 • بورسیه‌های Swinburne International Excellence

مبلغ بورسیه: تا 75% پوشش شهریه

دانشگاه فناوری سوئینبرن فرصت تحصیلی عالی دیگری را برای دانشجویان کارشناسی (BSc) ارائه می دهد. بورسیه های بین المللی تعالی Swinburne گروهی از بورسیه ها با معیارها و مقادیر مختلف انتخاب هستند. اگرچه این بورسیه های تحصیلی کامل ارائه نمی دهند، این بورسیه می تواند تا 75٪ از شهریه ها را پوشش دهد، و بقیه را می توان با کمک هزینه های مالی حذف کرد.

به جز لیسانس هوانوردی و خلبانی، هر دانشجوی کارشناسی می تواند برای آن درخواست دهد. بورسیه ها با مقایسه نمرات تحصیلی داده می شود و مقدار آن نیز به نمرات گذشته شما بستگی دارد. هیچ درخواست فردی برای این بورس تحصیلی مورد نیاز نیست زیرا این یک انتخاب خودکار است. برای دانشجویان مقطع کارشناسی، مدت این بورسیه تا 4 سال می باشد.

بورسیه‌های مقطع کارشناسی‌ارشد در استرالیا

در دانشگاه‌های استرالیا در مقطع کارشناسی ارشد بورسیه‌هایی ارائه می‌شود از جمله:

 • بورسیه تحصیلی تحقیقاتی دانشگاه ملبورن

مبلغ بورسیه: 100٪ پوشش شهریه، 110,000 دلار استرالیا (79,000 دلار آمریکا) کمک هزینه زندگی

بورسیه‌های زیادی وجود دارد که به شما امکان می‌دهد برای کارشناسی ارشد در استرالیا به صورت رایگان تحصیل کنید. بورسیه‌های تحقیقاتی تحصیلات تکمیلی دانشگاه ملبورن را می‌توان بزرگترین بورسیه موجود درنظر گرفت که برای دانشجویان کارشناسی ارشد بسیار مفید است. 100٪ تخفیف شهریه و کمک‌هزینه 110000 دلاری ارائه می‌دهد که بسیار عالی است. علاوه‌برآن، این بورس تحصیلی نیز بسیار متنوع بوده و در تمام زمینه‌های تحصیلی متغیر است و به 600 دانشجو اعطا می‌شود.

برای دانشجویان کارشناسی ارشد، مدت این بورسیه 2 سال است. همچنین تا سقف 31200 دلار کمک هزینه زندگی در سال و 2000 دلار کمک هزینه جابجایی برای دانشجویان در جابجایی بین ایالت‌ها و 3000 دلار برای دانشجویان خارج از کشور ارائه می‌شود. با درنظر گرفتن همه موارد، این بهترین ترکیبی از امکانات و کمک هزینه‌ها را برای دانشجویان بین‌المللی به‌دنبال برنامه‌های کارشناسی ارشد ارائه می‌دهد.

 • بورسیه برنامه آموزشی تحقیقاتی دولت استرالیا

مبلغ بورسیه: پوشش کامل شهریه، کمک‌هزینه زندگی سالانه 29000 دلار استرالیا (20800 دلار آمریکا)

یکی دیگر از گزینه‌های بسیار مفید برای تحصیل رایگان در مقطع کارشناسی ارشد در استرالیا بورسیه تحصیلی برنامه آموزشی تحقیقاتی دولت استرالیا (AGRTP) است که توسط دانشگاه فلیندرز ارائه می‌شود. AGRTPS یکی از بهترین بورسیه‌های مشترک المنافع ارائه شده در کشور است.

این بورسیه، هزینه تحصیل، بیمه درمانی و کمک هزینه‌های اقامت را پوشش می‌دهد. فقط به 10 دانشجو این جایزه تعلق می‌گیرد و تا  سقف 28000 دلار نیز به عنوان کمک هزینه زندگی دریافت می‌کنند. کمک‌هزینه دیگری تا سقف 1500 دلار با هزینه جابجایی و بلیط هواپیما برای دانشجویان بین‌المللی درنظر گرفته شده است.

 • بورسیه‌های بین‌المللی Macquarie Vice-Chancellor’s Scholarships

مبلغ بورسیه: تا سقف 10000 دلار استرالیا (7190 دلار آمریکا) پوشش شهریه

بورسیه‌های بین‌المللی Macquarie Vice-Chancellor’s توسط دانشگاه Macquarie برای برنامه کارشناسی ارشد نیز در دسترس است. مانند دوره لیسانس، معافیت‌های شهریه و تا 10000 دلار استرالیا برای کارشناسی ارشد نیز ارائه می‌دهد. حتی بدون بیمه درمانی، مسکن و سایر کمک هزینه‌ها، این بورسیه همچنان یکی از بهترین انتخاب‌ها برای دانشجویان کارشناسی ارشد در استرالیا است.

 • بورسیه‌های Swinburne International Excellence

مبلغ بورسیه: تا 75% پوشش شهریه

این بورسیه آخرین بورسیه در مقطع کارشناسی ارشد اما دارای اهمیت بسیار زیاد است. این بورسیه‌ها در برنامه‌های کارشناسی ارشد در دانشگاه فناوری Swinburne نیز با حداکثر 2 سال مدت زمان و 10 تا 75 درصد معافیت از هزینه تحصیل در دسترس هستند.

بورسیه تحصیلی استرالیا

بورسیه‌های مقطع دکتری در استرالیا

بورسیه‌های متفاوتی در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه‌های استرالیا به دانشجویان بین‌المللی اعطا می‌شود که برخی از مهمترین آن‌ها به این قرار است:

 • بورسیه‌های دکترای دانشگاه ملی استرالیا(ANU)

مبلغ بورسیه: کمک هزینه سفر، کمک هزینه پایان نامه، کمک هزینه فرزند تحت تکفل، مرخصی استحقاقی

دانشگاه ملی استرالیا بورسیه‌های بزرگی را به دانشجویان بین‌المللی در مقطع دکترا اعطا می‌کند. این بورسیه تحصیلی هم به دانشجویان تمام وقت هم به دانشجویان پاره‌وقت در مقطع دکترا تعلق می‌گیرد. این بورسیه مزایای بسیاری به دانشجویان ارائه می‌دهد، از جمله معافیت از هزینه تحصیل، کمک هزینه سفر، بودجه پایان‌نامه، بیمه پزشکی و مرخصی. این بورسیه به دانشجویان داخلی و بین‌المللی که دارای مدرک لیسانس درجه یک و مدرک کارشناسی ارشد عنصر تحقیقاتی از دانشگاه‌های معروف هستند نیاز دارد و بازده کلی آن بسیار جالب‌توجه است.

 • بورسیه تحصیلی تحقیقاتی دانشگاه ملبورن

مبلغ بورسیه: 100٪ پوشش شهریه، 110,000 دلار استرالیا (79,000 دلار آمریکا) کمک هزینه زندگی

از بورسیه‌های تحقیقاتی بسیار محبوب دانشگاه ملبورن می‌توان در مقطع دکترا نیز استفاده کرد. درست مانند یک دوره کارشناسی ارشد، این بورسیه تحصیلی رایگان کامل و تا سقف 110000 دلار کمک هزینه سالانه برای دانشجویان دکترا ارائه می‌دهد. دانشجویان به‌طور خودکار برای این بورسیه بدون نیاز به هیچ گونه درخواستی انتخاب می‌شوند و همان 31200 دلار کمک هزینه زندگی و تا 3000 دلار کمک هزینه جابجایی را دریافت می‌کنند.

 • بورسیه تحصیلی AGRTP

مبلغ بورسیه: پوشش کامل شهریه، کمک هزینه زندگی سالانه 29000 دلار استرالیا (20800 دلار آمریکا)

دانشگاه فلیندرز همچنین فرصت‌های خوبی را از طریق بورسیه‌های AGRTP برای دانشجویانی که درحال تحصیل در مقطع دکترا هستند، ارائه می‌دهد. بورسیه دکترای این دانشگاه مانند بورسیه کارشناسی ارشد آن، حداکثر 10 دانشجو را تحت پوشش خود قرار داده و با این کمک هزینه به افزایش استقلال دانشجویان، بالا بردن کیفیت تحقیقات آن‌ها کمک کرده و به‌ آن‌ها تحصیلات رایگان و حداکثر 28000 دلار کمک هزینه زندگی ارائه می‌دهد. با معافیت از شهریه، اعطای کمک هزینه، بیمه درمانی و سایر مزایا، این بورسیه یک انتخاب عالی برای تحصیل در مقطع دکتری است.

 نکات مهم برای گرفتن بورسیه تحصیلی استرالیا

برای یک دانشجوی بین المللی، گرفتن بورسیه تحصیلی در استرالیا آسان نیست. برای افزایش شانس خود برای دریافت بورسیه تحصیلی استرالیا، ده نکته وجود دارد که باید در نظر بگیرید:

 • برای بورسیه‌هایی با ارزش جایزه پایین‌تر درخواست کنید: بیشتر دانشجویان به‌دنبال برنامه‌های بورس‌های تحصیلی‌ای هستند که ارزش جایزه بالایی را ارائه می‌کنند. اگرچه چنین بورسیه‌هایی در نوع خود بهترین هستند، اما بسیار رقابتی بوده و دریافت آن‌ها مستلزم شرایط خاصی می‌باشد. بنابراین، به بورسیه‌هایی که ارزش جایزه پایین‌تری را ارائه می‌دهند، وقت بیشتری را اختصاص دهید.
 • بورسیه‌هایی را در نظر بگیرید که به سختی به‌دست می‌آیند: دستیابی به برخی از بورسیه‌ها به‌دلیل معیارهای واجد شرایط بودن و روش دقیق انتخاب دشوار است. این بورسیه‌ها همچنین به مدارک مختلفی نیاز دارند که دانشجویان برای اخذ بورسیه باید ارائه کنند. بسیاری از دانشجویان برای دریافت این بورسیه‌ها به اندازه کافی به خود فشار نمی‌آورند.
 • به ارسال درخواست برای اخذ بورسیه ادامه دهید: اگر موفق به دریافت بورس تحصیلی نشدید، دست از کار نکشید. دانشجویان باید به دنبال بورس تحصیلی باشند حتی اگر نتایج سریعی کسب نکنند. تا جایی که ممکن است برای بورسیه‌های تحصیلی درخواست دهید و به یاد داشته باشید که برای بردن آن باید در آن شرکت کنید.
 • به یک انجمن بپیوندید: برای دریافت بورس تحصیلی همیشه لازم نیست ویژگی‌های علمی استثنایی داشته باشید. بورسیه‌های تحصیلی استرالیا نیز به دانشجویان برای مشارکت در جامعه اعطا می‌شود.
 • معیارهای واجد شرایط بودن را بررسی کنید و به موقع درخواست دهید: درخواست بورسیه خود رابا عجله ارسال نکنید. اول باید معیارهای واجد شرایط بودن را به دقت بررسی کنید تا فقط برای بورسیه‌هایی که واجد شرایط آنها هستید درخواست دهید و زمان خود را بیهوده تلف نکنید. همچنین حتما قبل از تاریخ اختتامیه اقدام کرده و تمام مدارک خود را ارسال کنید.
 • از موتورهای جستجو برای یافتن بورسیه‌های بیشتر استفاده کنید: اگر از قبل در مورد بورسیه‌های تحصیلی زیادی اطلاعات دارید، عالی است. با این حال، موتورهای جستجو را دست کم نگیرید، زیرا آنها به‌راحتی می‌توانند صدها بورسیه تحصیلی دیگر را به شما نشان دهند.
 • دانشگاه‌هایی را که درباره آن‌ها چیزی نشنیده‌اید کاوش کنید: در انتخاب دانشگاه خود انعطاف‌پذیر باشید. اگر موفق به دریافت بورسیه تحصیلی در دانشگاه موردعلاقه خود نشدید، ممکن است واجد شرایط دریافت بورسیه تحصیلی در دانشگاه دیگری باشید.
 • برای درخواست کمک هزینه تحصیلی خود کمک بگیرید: اگر در مورد آن مطمئن هستید، می توانید بهترین درخواست بورسیه را خودتان بنویسید. با این حال، ایده خوبی خواهد بود که از کمک حرفه‌ای فرد دیگری برای بهبود شانس خود استفاده کنید.
 • مهارت‌های زبان انگلیسی خود را بهبود بخشید: دانشجویانی که مهارت‌های زبان انگلیسی خوبی دارند شانس بیشتری برای برنده شدن در بورسیه تحصیلی دارند.
 • شرایط برنامه بورس تحصیلی خود را دنبال کنید: همه دانشجویان بین‌المللی که برای تحصیل در استرالیا بورسیه تحصیلی دریافت می‌کنند، باید از شرایط و ضوابط برنامه‌های بورسیه تحصیلی فردی خود پیروی کنند. دانشجویانی که این کار را انجام ندهند ممکن است متحمل بدهی شده و مسئول بازپرداخت کل ارزش بورسیه تحصیلی به سازمان مدیریت شوند.
  سوالات متداول

  برنامه‌های بورسیه چه چیزی می‌خواهند؟
  به‌طورکلی، درخواست‌های بورسیه نیاز به ریز نمرات، نمرات آزمون و توصیه نامه‌ها دارند. همچنین ممکن است رزومه، عکس و مقاله نیز موردنیاز باشد. به‌خاطر داشته باشید که کمک هزینه‌های تحصیلی شرایط و الزامات متفاوتی دارند زیرا هر تامین‌کننده به‌دنبال چیز خاص است.
  آیا استرالیا بورسیه تحصیلی کامل می‌دهد؟
  بله، برخی از بورسیه‌های استرالیا مانند بورسیه جوایز استرالیا به دانشجویان بین‌المللی انتخابی بورسیه کامل ارائه می‌دهد. این بورسیه تحصیلی برای مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در دسترس است و هزینه تحصیل کامل، کمک هزینه سفر، هزینه‌های زندگی و غیره را در اختیار فرد منتخب قرار می‌دهد.
  چه تعداد بورسیه تحصیلی از استرالیا می‌توان دریافت کرد؟
  ممکن است اجازه داشته باشید بیش از یک بورس تحصیلی داشته باشید. به‌طورکلی، شما ممکن است در یک زمان یک بورسیه شایستگی و یک بورسیه حقوقی داشته باشید. علاوه بر این، ممکن است اقامت، مسافرت/استقرار یا بورس تحصیلی موسیقی نیز به شما تعلق گیرد.
  آیا گرفتن بورسیه تحصیلی در استرالیا آسان است؟
  دولت استرالیا، دانشگاه‌های برتر استرالیا و برخی از نهادهای دولتی و خصوصی به دانشجویان ممتاز بین‌المللی کمک هزینه تحصیلی، کمک هزینه و کمک هزینه تحصیلی ارائه می‌دهند تا تحصیل، آموزش و تحقیقات خود را در استرالیا تأمین کنند. گرفتن بورسیه تحصیلی استرالیا بسیار رقابتی است.
  الزامات اولیه برای گرفتن بورسیه تحصیلی استرالیا چیست؟
  بیشتر اوقات باید مدارک زیر را تهیه کنید: گواهی تحصیلات قبلی (مدرسه، امتحانات پایان تحصیل و غیره) توصیه‌نامه (کار/آکادمیک) گواهی زبان (مانند تافل، آیلتس)

سخن پایانی

بورسیه‌های تحصیلی و کمک‌های مالی زیادی در دانشگاه‌های استرالیا ارائه می‌شود که می‌تواند به شما در زمینه تحصیل در استرالیا کمک مالی کند. این بورسیه‌ها توسط دولت استرالیا، مؤسسات آموزشی و تعدادی دیگر از سازمان‌های دولتی و خصوصی ارائه می‌شوند. اما گرفتن بورسیه تحصیلی استرالیا بسیار رقابتی است و این کشور صدها درخواست بورسیه از دانشجویان بین‌المللی در سراسر جهان دریافت می‌کند. بااین‌حال، فقط بهترین دانشجویان این بورسیه‌ها را دریافت می‌کنند.

در این مسیر رقابتی و این کارزار پرچالش، مؤسسه مهاجرتی صبا ویزا با ارائه مشاوره تخصصی توسط تیم حرفه‌ای مشاوران خود شما را یاری کرده و گام به گام تا گرفتن بورسیه تحصیلی استرالیا شما را همراهی خواهد کرد، کافیست با ما تماس بگیرید یا فرم مشاوره رایگان را پر کنید.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[امتیاز: 2 میانگین: 5]

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

برای مشاوره رایگان کلیک کنید