لوگو صبا ویزا

مهاجرت به آلمان از طریق تولد

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه تابعیت تولد آلمان و جزئیات آن به دست بیاورید، می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس بگیرید و به کمک مشاوران باتجربه و حرفه‌ای این موسسه، به پاسخ تمام سوالاتتان دست بیابید.


مشاوره رایگان

مهاجرت به کشور آلمان دارای روش‌های مختلفی است که هریک از این روش‌ها دارای مزایای مخصوص به خود هستند. یکی از بهترین روش‌هایی که برای انجام این کار وجود دارد مهاجرت به آلمان از طریق تولد است. در این روش شما می‌توانید فرزند خود را در خاک کشور آلمان به دنیا آورده و به‌این‌ترتیب ویزا و اقامت او را دریافت کنید. برای این‌که بتوانید اقامت آلمان را از این طریق دریافت کنید باید حتما به این نکته توجه داشته باشید که مهاجرت به آلمان هم از طریق اصل خاک و هم از طریق اصل خون امکان‌پذیر خواهد بود؛ ولی برای انجام چنین کاری شما حتما باید با شرایطی که برای این موضوع وجود دارد آشنا شده باشید و اطلاعات خوبی را در این زمینه به دست آورده باشید.

ما در ادامه این مطلب قصد داریم کمی بیشتر درباره مهاجرت به کشور آلمان از طریق تولد در این کشور صحبت کرده و اطلاعات مفید و کاربردی را در اختیار شما قرار دهیم. پسر اگر شما هم علاقه‌مند هستید تا اطلاعات بیشتری را در این زمینه به دست بیاورید بدون شک مطالعه ادامه این مطلب می‌تواند برای شما مفید و کاربردی باشد.

مهاجرت به آلمان از طریق تولد

شرایط کلی برای مهاجرت به آلمان از طریق تولد

احتمالا یکی از اولین سوالاتی که ممکن است برای شما هم در این زمینه به وجود آمده باشد این است که شرایط کلی برای مهاجرت به آلمان از طریق تولد در این کشور چیست؟ پیش از صحبت درباره این شرایط شما باید با روش‌هایی که برای مهاجرت به کشور آلمان از طریق تولد وجود دارند آشنا شوید. به‌طورکلی دو روش برای این کار وجود دارد. روش اول مهاجرت از طریق اصل خاک و روش دوم نیز با استفاده از اصل خون است. اصل خاک بیانگر این است که اگر یک کودک در کشور آلمان به دنیا بیاید این اجازه به او داده می‌شود تا اقامت کشور آلمان را دریافت کند. البته این به شرطی است که کودک حتما در خاک کشور آلمان به دنیا آمده باشد.

اصل خون بیانگر این است که اگر یک کودک دارای والدینی باشد که والدین او اقامت کشور آلمان را داشته باشند اقامت این کشور به کودک نیز اعطا خواهد شد و می‌تواند در بزرگسالی در این کشور اقامت داشته باشد. یک نکته بسیار مهم این است که اگر تنها پدر کودک شهروند کشور آلمان باشد و با مادر او نیز ازدواج نکرده باشد؛ در این صورت باید تا قبل از سن 23 سالگی او مراحل به رسمیت شناختن پدر خود را طی کند تا برای اقامت در این کشور با مشکل و چالش خاصی مواجه نشود. اگر بخواهیم یک نکته کلیدی را دراین‌خصوص بیان کنیم می‌توان گفت که مهاجرت به آلمان از طریق تولد در این کشور کار چندان سخت و دشواری نیست و شما می‌توانید به ساده‌ترین شکل ممکن این کار را انجام دهید.

شرایط کلی والدین برای مهاجرت کودک به آلمان از طریق ازدواج

برای مهاجرت به آلمان از طریق تولد چند نکته بسیار مهم وجود دارد و شما باید به شرایطی در خصوص والدین دقت و توجه داشته باشید. اولین نکته‌ای که باید به آن دقت داشته باشید این است که والدین کودک حتما باید اقامت دائم این کشور را داشته باشند تا بتوانند اقامت فرزند خود را نیز از این طریق دریافت کنند. البته درصورتی‌که یکی از والدین اقامت این کشور را داشته باشد نیز شانس بالایی برای دریافت اقامت کودک وجود خواهد داشت. نکته مهم دیگری که دراین‌خصوص وجود دارد این است که والدین کودک حتما باید دارای حداقل 8 سال اقامت قانونی در کشور آلمان باشند تا این اجازه به آنها داده شود که ویزا و اقامت فرزند خود را نیز دریافت کنند.

در خصوص این شرط باید دقت داشته باشید حتی اگر یکی از والدین یعنی یا پدر یا مادر نیز حداقل هشت سال اقامت کشور آلمان را داشته باشد باز هم این اجازه را خواهند داشت تا بتوانند روند دریافت اقامت را طی کنند. موارد متعددی ممکن است باعث شوند که والدین نتوانند ویزا و اقامت فرزند خود را دریافت کنند که در ادامه به طور مفصل درباره این موارد صحبت کرده و اطلاعات جذابی را دراین‌خصوص در اختیار شما قرار خواهیم داد.

افزایش شانس برای مهاجرت به آلمان از طریق تولد

اگر شما هم قصد دارید تا شانس خود را برای مهاجرت به آلمان از طریق تولد در این کشور افزایش دهید باید به چند نکته کلیدی و بسیار مهم در این زمینه دقت داشته باشید. اولین راهکار این است که شخص پیش از سن 23 سالگی حتما 8 سال اقامت در کشور آلمان داشته باشد و از این نظر محدودیتی برای او وجود نداشته باشد. شرط مهم دیگری که در این زمینه وجود دارد این است که حداقل 6 سال را در نظام آموزشی و مدرسه‌های کشور آلمان تحصیل کرده باشد. دقت داشته باشید که لزومی ندارد تمامی این شرایط در کنار یکدیگر باشند بلکه تنها یکی از آنها نیز می‌تواند به میزان زیادی شانس شما برای مهاجرت به این کشور را افزایش دهد.

زندگی در آلمان برای مدت‌زمان 8 سال و البته 6 سال تحصیل در مدارس این کشور تنها شروط برای مهاجرت به آلمان نیستند و درصورتی‌که شخص از یکی از مدارس آلمان نیز فارغ‌التحصیل شده باشد نیز می‌تواند ویزا و اقامت خود را در این کشور دریافت کند. یکی دیگر از مواردی که می‌تواند روی این افزایش شانس اثرگذاری فوق‌العاده‌ای داشته باشد مسئله شرکت در دوره‌های آموزشی و تخصصی است که امروزه در کشور آلمان برگزار می‌شوند. درصورتی‌که شما بتوانید در این دوره‌ها شرکت کرده و امتیازات لازم خود را نیز دریافت کنید این شانس برای شما وجود خواهد داشت که بتوانید از طریق تولد در کشور آلمان به این کشور مهاجرت کنید.

شرایط تخصصی پدر و مادر برای مهاجرت فرزند به آلمان از طریق تولد

یکی از مهم‌ترین شروطی که برای مهاجرت به آلمان از طریق تولد وجود دارد این است که والدین کودک حتما باید تمکن مالی لازم را داشته باشند تا بتوانند از فرزندان خود در این کشور حمایت مالی کنند. نداشتن سوسابقه کیفری از دیگر شرایط بسیار مهمی است که در این زمینه وجود دارد و شما باید دقت و توجه کافی را به این مسئله داشته باشید. معمولا برای این‌که شما به‌عنوان یک شهروند در کشور آلمان به شمار بیایید برخی از شرایط خاص وجود دارند که شما باید با شرکت‌کردن در دوره‌هایی که در این زمینه برگزار می‌شوند ثابت کنید که این شرایط را دارا هستید.

تسلط به زبان آلمانی یک شرکت کلیدی و بسیار مهم است که معمولا بسیاری از والدین توجه چندانی به آن ندارند. بااین‌حال نباید فراموش کنید که بدون تسلط به این زبان معمولا دریافت ویزای آلمان کار سخت و دشواری برای شما خواهد بود. پس به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما به این نکته مهم نیز دقت داشته باشید تا در طول دریافت اقامت فرزند خود با مشکل و چالش خاصی مواجه نشوید. در قوانین مهاجرتی کشور آلمان معمولا تعهداتی وجود دارند که برای دریافت اقامت این کشور حتما باید این تعهدات را امضا و تایید کرده باشید. تایید کردن این تعهدات نیز از دیگر شرایط کلیدی و بسیار مهم به شمار می‌آید که باید به آن دقت و توجه کافی را داشته باشید.

آیا تولد فرزند در آلمان هزینه بالایی برای ما خواهد داشت؟

یکی دیگر از سوالات کلیدی و بسیار مهمی که ممکن است برای شما هم به وجود آمده باشد این است که آیا مهاجرت به آلمان از طریق تولد هزینه بالایی برای ما خواهد داشت؟ پاسخ‌دادن به این سوال ممکن است در ابتدا کار سخت و دشواری باشد؛ ولی نباید فراموش کنید که به‌طورکلی هزینه تولد فرزند در کشور آلمان هزینه بالایی نیست. البته عوامل مختلفی وجود دارند که می‌توانند روی این هزینه اثرگذار باشند که در ادامه بیشتر درباره این عوامل صحبت کرده و اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار می‌دهیم. هزینه ویزیت و پزشک در این کشور معمولا بین 0 تا 200 یورو، هزینه‌های آزمایشی مانند سونوگرافی تقریبا 300 یورو، هزینه‌های تولد و زایمان بین 1650 تا 2150 یورو و سایر هزینه‌ها نیز به همین ترتیب است.

استفاده از بیمه‌های درمانی در چنین شرایطی می‌تواند به میزان زیادی به شما کمک کند تا بتوانید هزینه‌های خود را کاهش دهید. شاید برای شما جالب باشد که بدانید استفاده از یک بیمه درمانی خوب و جذاب می‌تواند کل هزینه‌های شما را به زیر 500 یورو کاهش دهد که مبلغ قابل‌توجهی است. از طرف دیگر نباید فراموش کنید که بیمارستانی که شما در آن بستری شده‌اید، کیفیت خدماتی که دریافت می‌کنید و البته نوع تولد فرزند شما همگی می‌توانند به طور مستقیم روی هزینه‌های تولد فرزند در این کشور اثرگذار باشند.

مهاجرت به آلمان از طریق تولد چه مزایایی می‌تواند به همراه داشته باشد؟

از دیگر سوالات بسیار مهمی که ممکن است برای شما هم به وجود آمده باشد می‌توان به این موضوع اشاره کرد که مهاجرت به آلمان از طریق تولد چه مزایایی دارد؟ یکی از مهم‌ترین مزایای این نوع مهاجرت این است که فرزند شما می‌توانید از تمامی حقوقی که شهروندان آلمانی از آن برخوردار هستند بهره‌مند شده و زندگی خوب و راحتی را در این کشور داشته باشد. از طرف دیگر نباید فراموش کنید که فرزند شما می‌تواند از خدمات آموزشی رایگانی که در کشور آلمان وجود دارند نیز استفاده کند بدون این‌که هیچ‌گونه محدودیتی برای او وجود داشته باشد. یک مزیت بسیار مهم دیگر این است که این نوع مهاجرت به کشور آلمان ریسک کمتری دارد و در نتیجه پاسخ بهتری را می‌توانید از آن دریافت کنید.

یکی دیگر از مزایای بسیار مهمی که مهاجرت به آلمان از طریق تولد دارد هزینه مناسب این نوع مهاجرت به کشور آلمان است. برخلاف سایر روش‌هایی که امروزه برای مهاجرت به کشور آلمان مورداستفاده قرار می‌گیرند در این روش شما می‌توانید با کمترین هزینه عملیات مهاجرت و دریافت اقامت را انجام دهید. پیداکردن کار در آلمان با این نوع مهاجرت نیز برای فرزندان شما ساده‌تر خواهد بود. ازآنجایی‌که آنها شهروند کشور آلمان به شمار می‌آیند می‌توانند به ساده‌ترین شکل ممکن با کارفرماهای مختلف در این کشور ارتباط گرفته و یک شغل مناسب را برای خود پیدا کنند.

مهاجرت به الماندریافت پاسپورت آلمان از طریق مهاجرت به این کشور با تولد

نکته بسیار مهمی که در خصوص مهاجرت به آلمان از طریق تولد وجود دارد و بسیاری از افراد توجه چندانی به آن ندارند این است که پاسپورت کشور آلمان یکی از قوی‌ترین و بهترین پاسپورت‌های دنیاست که با دریافت آن شما می‌توانید بدون هیچ مشکلی به بسیاری از کشورهای دنیا سفر کنید. به همین علت است که اکثر افرادی که قصد مهاجرت به کشور آلمان را دارند معمولا به دنبال این هستند تا بتوانند پس از اقامت خود پاسپورت این کشور را نیز دریافت کنند. یکی از مهم‌ترین مزایای مهاجرت به کشور آلمان از طریق تولد در این کشور این است که فرزند شما می‌تواند به ساده‌ترین شکل ممکن پاسپورت خود را نیز دریافت کند و برای انجام این کار مشکل خاصی نخواهد داشت.

در واقع ساده‌ترین راهی که امروزه برای دریافت پاسپورت کشور آلمان برای خارجی‌ها وجود دارد تولد فرزند در این کشور است. بسیاری از افراد از سراسر دنیا از این روش برای دریافت پاسپورت کشور آلمان استفاده می‌کنند. پس اگر شما هم علاقه‌مند هستید تا فرزندتان پاسپورت کشور آلمان را داشته باشد می‌توانید از این روش و مزایای آن بهره‌مند شوید.

نتیجه‌گیری

مهاجرت به آلمان از طریق تولد یکی از بهترین روش‌ها برای مهاجرت به این کشور به شمار می‌آید که دارای مزایای بسیار زیادی بوده و می‌تواند به شما کمک کند تا بتوانید به ساده‌ترین روش ممکن پاسپورت فرزند خود را در این کشور دریافت کنید. البته نباید فراموش کنید که این کار دارای شرایط خاصی نیز هست. از جمله مهم‌ترین این شرایط می‌توان به این مسئله اشاره کرد که والدین حتما باید 8 سال در کشور آلمان زندگی کرده باشند و اقامت این کشور را دارا باشند، تمکن مالی لازم برای حمایت از فرزند خود را داشته باشند و مواردی ازاین‌دست که حتما باید به آنها توجه کنید.

درصورتی‌که شما هم در خصوص مهاجرت به آلمان از طریق تولد سوالاتی در ذهن دارید به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما سعی کنید از خدمات ارائه شده توسط موسسه مهاجرتی ما در این زمینه استفاده کرده و از مزایایی که در این حوزه در اختیار شما قرار می‌دهیم نهایت بهره را ببرید. فراموش نکنید که استفاده از خدمات موسسه مهاجرتی ما به شما کمک می‌کند تا بتوانید با کمترین هزینه و با بهترین کیفیت خدمات مربوط به مهاجرت را دریافت کنید.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[امتیاز: 2 میانگین: 5]

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

برای مشاوره رایگان کلیک کنید