لوگو صبا ویزا

تحصیل در مدارس ایتالیا

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه تحصیل در مدارس ایتالیا و جزئیات ثبت نام در آن به دست بیاورید، می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس بگیرید و به کمک مشاوران باتجربه و حرفه‌ای این موسسه، به پاسخ تمام سوالاتتان دست بیابید. مشاوره رایگان فرم ارزیابی اولیه

اگر فرزندان شما قصد تحصیل در ایتالیا را دارند، جای درستی آمده‌اید. ما در این مقاله قصد داریم شما را جهت انتخاب بهترین مدرسه در ایتالیا آماده کنیم. شما با خواندن این مقاله، از نحوه عملکرد سیستم آموزشی ایتالیا در مهدکودک گرفته تا دانشگاه مطلع خواهید شد و خودتان به نتیجه می‌رسید که می‌خواهید فرزندان خود را در مدارس خصوصی ایتالیایی ثبت نام کنید یا مدارس دولتی ایتالیا را ترجیح می‌دهید.

همچنین علاوه بر این مقاله، سازمان مهاجرتی صبا ویزا با ارائه مشاوره تخصصی آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما در زمینه تحصیل در مدارس ایتالیا خواهد بود. همچنین شما می‌توانید با پر کردن فرم مشاوره رایگان با سازمان مهاجرتی صبا ویزا در ارتباط باشید.

مدارس ایتالیا به طور کلی بسیار با کیفیت هستند و در برخی موارد مدارس دولتی بهتر از مدارس خصوصی عمل می‌کنند. البته اگر نمی‌خواهید با سیستم آموزش دولتی ‌بروید، گزینه‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید انتخاب کنید. شما می‌توانید یکی از مدارس کاتولیک زیادی در کشور را انتخاب کنید یا برای یک برنامه درسی استاندارد بین‌المللی  به هر یک از مدارس بین‌المللی  ایتالیا بروید.

سیستم آموزشی در ایتالیا

سیستم آموزشی در ایتالیا به پنج سطح اصلی تقسیم می‌شود: پیش دبستانی، دبستان، دوره اول دبیرستان، دوره دوم دبیرستان و دانشگاه. در این بخش، ما حقایقی را در مورد سیستم آموزشی ایتالیا آورده‌ایم که اگر به دنبال گزینه‌های تحصیل برای فرزندان خود هستید، باید بدانید.

 • ایتالیا دارای مدارس دولتی و خصوصی است.
 • آموزش دولتی ‌برای همه کودکانی که در ایتالیا بدون توجه به ملیت اقامت دارند رایگان است.
 • مدرسه دولتی با کیفیت بالا، معادل یا حتی بالاتر از مدارس خصوصی است.
 • مدرسه برای کودکان شش تا 16 سال اجباری است.
 • تحصیل اجباری به سه سطح ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه دوم تقسیم می‌شود.

تحصیل در مدارس ایتالیادوران مدرسه در ایتالیا

 • پیش دبستانی یا مهد کودک: 3-6
 • آموزش ابتدایی: 6-11
 • تحصیلات متوسطه اول: 11-14
 • تحصیلات متوسطه: 14-19

در برخی از مناطق ایتالیا، ممکن است مدارس جامع، معروف به istituto comprensivo، پیدا کنید که همه سطوح، از پیش دبستانی تا متوسطه را آموزش می‌دهند.

سیستم نمره‌دهی در ایتالیا

در مدارس ابتدایی و متوسطه معمولاً از مقیاس 10 امتیازی استفاده می‌شود که 6 حداقل نمره قبولی است.

نمره‌ی 9-10 Ottimo  (عالی) 8-8.99 Distinto  (بسیار خوب) 7-7.99 Buono (خوب) 6-6.99 کافی (کافی) 0-5.99 Respinto  (رد شدن در درس مربوطه) است.

حتی اگر این مقیاس در سراسر کشور استفاده می‌شود، نمره‌دهی همیشه استاندارد نیست. برخی از معلمان تغییراتی از این نمرات را به دلخواه خود اعمال می‌کنند، مانند 5+، 5++، 5½ یا 5-. برخی از معلمان ممکن است نمرات بیش از 8 را به خصوص در مدارس معتبرتر نسبت ندهند، که ممکن است منجر به ارزیابی‌های نادرست شود.

ساعات کاری مدرسه در ایتالیا

ساعات مدرسه ممکن است از مدرسه‌ای به مدرسه دیگر متفاوت باشد. برای اکثر مدارس ابتدایی و متوسطه اول، کلاس‌ها معمولاً از ساعت 8:00 و 13:00 از دوشنبه تا شنبه تشکیل می‌شود. مدارس دیگر ممکن است فقط از دوشنبه تا جمعه کار کنند، در این صورت، دانش‌آموزان  یک ساعت استراحت ناهار و کلاس‌ها تا حدود ساعت 16:00 خواهند داشت.

تفاوت مدارس دولتی و خصوصی در ایتالیا

اکثر دانش‌آموزان در ایتالیا در مدارس دولتی تحصیل می‌کنند و مدارس خصوصی تنها 10 درصد از دانش‌آموزان این کشور را می‌پذیرند. اگر مدرسه دولتی در ایتالیا را انتخاب می‌کنید، باید انتظار داشته باشید که فرزندتان همه دروس را به زبان ایتالیایی یاد بگیرد. اگر می‌خواهید فرزندتان در کلاس‌های انگلیسی یا زبان دیگری شرکت کند، باید به جای آن به دنبال مدارس بین‌المللی  یا سایر مدارس خصوصی باشید. از طرف دیگر، می‌توانید مدارس کاتولیک را انتخاب کنید، اما انتظار داشته باشید که کاتولیک در آموزش فرزند شما چه نقشی ایفا کند.

وقتی صحبت از کیفیت آموزش می‌شود، مدارس دولتی عملکردی برابر یا حتی بهتر از مدارس خصوصی دارند. حتی یک مطالعه نشان می‌دهد که مدارس دولتی در ایتالیا از نظر نتایج آموزشی و بازار کار بهتر از مدارس خصوصی هستند.

 

مهد کودک در ایتالیا

مهدکودک‌ها یا asilo nido برای کودکان سه ماهه و تا سه سال مناسب هستند. این‌ها توسط شوراهای محلی اداره می‌شوند. برای ثبت نام در یکی از این موارد، باید مستقیماً به مهد کودک بروید و فرمی ‌را که به شما می‌دهند پر کنید. جای شما در این موسسات تضمینی نیست.

 

مهد کودک

هزینه مهدکودک در ایتالیا

هزینه‌ای که برای مهدکودک‌های دولتی می‌پردازید به موسسه و همچنین به درآمد خانواده شما بستگی دارد، زیرا اولویت با خانواده‌هایی است که درآمد کمتری دارند. به طور کلی، مهد کودک‌های شهری بسته به منطقه، می‌توانند بین 170 تا 440 یورو در ماه (190 تا 485 دلار آمریکا) هزینه داشته باشند. مهدکودک‌های خصوصی در شهرهای گرانی مانند میلان می‌توانند تا 600 یا 700 یورو (660 یا 770 دلار) ماهانه هزینه داشته باشند.

آیا مهدکودک یا پیش دبستانی در ایتالیا اجباری است؟

مهدکودک یا پیش دبستانی، معروف به scuola materna، در ایتالیا اجباری نیست. با این حال، این مدارس در سطح ایالتی اداره می‌شوند و شما یک مکان تضمینی برای فرزند خود در یکی از آن‌ها به صورت رایگان دارید. از طرف دیگر، می‌توانید پیش دبستانی‌های خصوصی را انتخاب کنید.

پیش دبستانی در ایتالیا به طور کلی از کیفیت بسیار خوبی در نظر گرفته می‌شود. رویکرد آموزشی آن‌ها شامل انواع فعالیت‌ها برای رشد مهارت‌های عاطفی، روانی حرکتی، شناختی، اخلاقی و اجتماعی کودکان است.

پیش دبستانی‌ها یا scuola materna معمولاً 40 ساعت در هفته کار می‌کنند، اما در صورت تمایل می‌توانید از فرزند خود بخواهید که فقط صبح‌ها در آن حضور داشته باشد.

مدارس ابتدایی و متوسطه در ایتالیا

برخی از بهترین مدارس ابتدایی و متوسطه را در ایتالیا خواهید دید که هم مدارس دولتی و هم مدارس بین‌المللی هستند. در این بخش، ما بر مدارس دولتی تمرکز می‌کنیم و در ادامه این بخش، مدارس بین‌المللی  را پوشش می‌دهیم.

تحصیل در مدارس ایتالیادبستان در ایتالیا

مدرسه ابتدایی برای همه کودکان ایتالیایی یا خارجی مقیم ایتالیا اجباری است. دوره ابتدایی از سن شش سالگی شروع می‌شود و به مدت پنج سال ادامه می‌یابد و کودکان معمولاً مدرسه ابتدایی را در سن 11 سالگی به پایان می‌برند.

ساعات مدرسه برای مدرسه ابتدایی ممکن است از مدرسه‌ای به مدرسه دیگر متفاوت باشد. ساعات هفتگی مدرسه معمولاً 27 ساعت است. برخی ممکن است 24 یا 30 ساعت در هفته بدود، اما این ممکن است به تعداد بچه‌های کلاس بستگی داشته باشد. فقط تعداد کمی ‌از مدارس در صبح و بعدازظهر کار می‌کنند، و برخی مدارس ممکن است کلاس‌های خود را در روزهای شنبه برگزار کنند و به جای پنج روز، شش روز در هفته کلاس داشته باشند. در این کلاس‌ها درس‌هایی چون ایتالیایی، انگلیسی، تاریخ، جغرافیا، ریاضیات، علوم، موسیقی، هنر، تربیت بدنی و فناوری آموزش داده می‌شود.

دبیرستان در ایتالیا

دبیرستان در ایتالیا به دو سطح اصلی تقسیم می‌شود:

 • دوره اول دبیرستان scuola secondaria di primo grado: بین سنین 11 تا 14 سال.
 • دوره دوم دبیرستان، scuola secondaria di secondo grado: بین 14 تا 19 سال.

دوره اول دبیرستان یا Scuola Media

این مدرسه نزدیک‌ترین سطح به مدرسه ابتدایی است و تحت سنوات تحصیلی اجباری برای همه کودکان ایتالیایی یا خارجی مقیم ایتالیا قرار می‌گیرد. برنامه درسی مانند آموزش ابتدایی است، با اضافه شدن زبان دوم اتحادیه اروپا.

ساعات مدرسه بسته به مدرسه بسیار متفاوت است، اما کلاس‌ها معمولاً 30 ساعت در هفته را تشکیل می‌دهند.

دوره دوم دبیرستان یا Scuola Superiore

این سطح تحصیلی با ابتدایی متفاوت است. در این مرحله، دانش‌آموزان باید موضوعی را انتخاب کنند که در آن تخصص پیدا کند: هنر، مطالعات کلاسیک، زبان، موسیقی و رقص، علوم (علوم کاربردی یا تربیت بدنی) و علوم انسانی به عنوان علوم اقتصادی و اجتماعی. این تا حد زیادی بر دوره تحصیلی آن‌ها در دانشگاه تأثیر می‌گذارد. مدارس متوسطه دولتی برخلاف موسسات خصوصی هیچ هزینه‌ای ندارند.

موسسات فنی و حرفه‌ای

از طرف دیگر، در این سطح تحصیلی، شما می‌توانید در موسسات فنی یا موسسات حرفه‌ای شرکت کنید. دانشکده‌های فنی مهارت‌های خاصی را که در بازار کار قابل استفاده است، از کارهای اداری گرفته تا کشاورزی، برنامه نویسی، مهندسی و غیره را آموزش می‌دهند.

از سوی دیگر موسسات حرفه‌ای دوره‌های تربیت معلم هستند. در این مدارس، دانش‌آموزان  برای تبدیل شدن به معلم دبستان یا معلم مهدکودک آموزش می‌بینند.

برای مشاهده لیست مدارس در ایتالیا به وب سایت وزارت آموزش و پرورش مراجعه کنید. می‌توانید از InterNations بخواهید یک مدرسه متناسب با نیازهای شما برای فرزندان شما پیدا کند. این شامل در نظر گرفتن برنامه‌های درسی، ساعات مدرسه، هزینه‌ها، و همچنین کمک به شرایط ورود است.

مدارس بین‌المللی در ایتالیا

برخی از بهترین مدارس بین‌المللی  در ایتالیا را می‌توان در شهرهای بزرگتر مانند رم، میلان یا ناپل یافت. این مدارس برای دانش‌آموزان  بین‌المللی  که به دنبال یادگیری یک برنامه درسی جهانی به زبانی غیر از ایتالیایی هستند ایده آل هستند. رایج‌ترین مدارس بین‌المللی  به زبان انگلیسی تدریس می‌کنند، اما می‌توانید مدارس آمریکایی، فرانسوی و آلمانی و حتی یک مدرسه ژاپنی را نیز در این کشور پیدا کنید.

اگر می‌خواهید فرزند خود را بعداً در یک مدرسه دولتی ایتالیا ثبت نام کنید، برخی از مدارس بین‌المللی  برنامه‌های دوزبانه ارائه می‌دهند تا فرزند شما بتواند در امتحانات ملی شرکت کند.

شرایط ثبت نام در مدارس بین‌المللی ایتالیا

برخی از مدارس بین‌المللی  سطوح تحصیلی از پیش دبستانی تا دوره متوسطه را بین سنین سه تا 19 سال ارائه می‌دهند. شرایط ثبت نام تا حد زیادی به مدرسه بستگی دارد، بنابراین ممکن است لازم باشد یک به یک با آن‌ها تماس بگیرید.

با این حال، ایده خوبی است که هنگام ثبت نام فرزند خود در مدرسه جدید، چند مدرک در دسترس داشته باشید. این شامل اوراق انتقال از مدارس قبلی، بولتن‌های واکسیناسیون با تمام واکسن‌های لازم و هر آزمون زبانی است که ممکن است برای تأیید مهارت‌های زبانی کودک مورد نیاز باشد.

پذیرش بر اساس بازنشر قبلی مدرسه است و گاهی اوقات نیاز به مصاحبه شخصی دارد.

شهریه‌ی مدارس بین‌المللی در ایتالیا

شهریه مدارس بین‌المللی می‌تواند از 4000 تا 12000 یورو (4400 تا 13200 دلار) در سال متغیر باشد. معمولاً از شما خواسته می‌شود هزینه‌های پذیرش را نیز بپردازید که می‌تواند از 300 تا 500 یورو (330 تا 550 دلار) باشد.

در اینجا لیستی از برخی از مدارس برتر کشور به تفکیک زبان آورده شده است:

مدارس بریتانیایی در ایتالیا

 • مدرسه بین‌المللی میلان (ISM)
 • مدرسه نیروهای بریتانیایی (BFS)، در ناپل
 • مدرسه بین‌المللی انگلیسی پادوآ
 • مدرسه بین‌المللی جورج در رم

مدارس فرانسوی در ایتالیا

 • مدرسه بین‌المللی ویکتور هوگو، در فلورانس
 • مدرسه‌ استاندال، در میلان
 • École Alexandre Dumas de Naples
 • Lycée français Jean Giono، در Piedmont
 • Lycée Chateaubriand، در رم

مدارس آلمانی در ایتالیا

شما یک مدرسه آلمانی در میلان خواهید یافت که به زبان آلمانی تدریس می‌کند و برنامه آموزشی آلمانی را دنبال می‌کند – Scuola Germanica di Milano.  مدرسه بین‌المللی  تریست همچنین امکان تدریس برنامه‌های درسی به زبان آلمانی را ارائه می‌دهد.

مدارس کاتولیک در ایتالیا

مدارس کاتولیک بخش بزرگی از مدارس خصوصی در ایتالیا را تشکیل می‌دهند. اگر والدین می‌خواهند فرزندانشان آموزش مذهبی بیشتری دریافت کنند، باید این مدارس را انتخاب کنند. مدارس کاتولیک ممکن است علاوه بر برنامه‌های درسی اجباری ملی، دروس اضافی و ساعات مدرسه طولانی تر را نیز ارائه دهند که ممکن است مطابق میل برخی از والدین باشد. برخی از این مدارس نیز مدارس شبانه روزی هستند.

 • مدرسه شبانه روزی ملی Cicognini، در پراتو
 • Istituto San Leone Magno، در رم
 • موسسه گونزاگا، در پالرمو
 • خانه نجات، در ناپل
 • Istituto Champagnat، در جنوا
 • موسسه لئو سیزدهم، در میلان
 • موسسه اجتماعی، در تورین

بهترین مداری بین‌المللی ایتالیا

مدرسه جدید، رم

New School Rome یک مدرسه خصوصی و بین‌المللی برای دانش‌آموزان  3 تا 18 ساله است که برنامه درسی ملی انگلیسی را ارائه می‌دهد. The New School Rome که در سال 1972 تأسیس شد، با توجه دقیق به نیازهای دانش‌آموزان، تعالی آکادمیک را ارائه می‌دهد. سابقه این مدرسه در IGCSE عالی است و همچنین یکی از مدارس برتر اروپا در سطح A است. دانشجویان در انگلستان، ایالات متحده یا ایتالیا به دانشگاه می‌روند. این مدرسه در زمین‌های زیبا و نزدیک به مرکز تاریخی رم واقع شده است.

در طول سال‌ها، این مدرسه با ارائه بهترین‌ها در آموزش زبان انگلیسی از سن 3 تا 18 سالگی، به نیازهای جامعه بین‌المللی در رم خدمت کرده است. New School Rome از برنامه درسی ملی انگلیسی پیروی می‌کند و یک مرکز امتحانی معتبر برای 2 هیئت امتحانی اصلی انگلیسی است. ، Edexcel  (لندن) و CIE  (امتحانات بین‌المللی  کمبریج). همچنین یکی از اعضای قدیمی‌COBIS  (شورای مدارس بین‌المللی  بریتانیا) است و توسط وزارت آموزش ایتالیا به رسمیت شناخته شده است. این یک انجمن غیر انتفاعی است.

مدرسه آمریکایی رم

این مدرسه  که در سال 1947 تأسیس شد، دارای سنت طولانی در ارائه یک آموزش بین‌المللی  آمریکایی- بین‌المللی  دقیق و کامل به دانش‌آموزان  Pre-K از طریق کلاس 12 (سنین 3 تا 19) است. AOSR تنها مدرسه مستقل، غیرانتفاعی و معتبر آمریکایی- بین‌المللی در رم است. AOSR هم برنامه دیپلم بین‌المللی (IBDP) و هم برنامه‌ی AP  را ارائه می‌دهد.

AOSR به طور کامل توسط انجمن کالج‌ها و مدارس ایالات میانه معتبر است و اولین مدرسه بین‌المللی  بود که مدرک معتبر بین‌المللی  MSA را دریافت کرد. AOSR عضو RISA  (انجمن بین‌المللی  مدارس رم)، CIS  (شورای مدارس بین‌المللی) و ECIS است.

AOSR از حدود 600 دانش‌آموز تشکیل شده است که تقریباً یک سوم آن‌ها از ایالات متحده، یک سوم از ایتالیا و یک سوم باقی مانده از حدود 50 کشور مختلف هستند. با بیش از 52 ملیت، AOSR یک مدرسه‌ی واقعا بین‌المللی  است. AOSR دارای 85 عضو هیئت علمی ‌با تجربه است. 75 درصد از اعضای هیئت علمی‌ دارای مدارک پیشرفته هستند، 75 درصد از کشورهای انگلیسی زبان هستند و 100 درصد از اعضای هیئت علمی‌IB/AP متخصصان حوزه موضوعی آموزش دیده هستند. AOSR همچنین یک مشاور کالج تمام وقت و هماهنگ کننده AP/IB دارد.

AOSR تنها مدرسه‌ای در رم است که برنامه گسترده‌ای برای تعیین سطح پیشرفته (AP) با ارائه بیش از 19 دوره، و برنامه مدرک بین‌المللی  دیپلم (IBDP) با پیشنهادات 17 دوره ارائه می‌دهد. بیش از 50% دانش‌آموزان دبیرستان حداقل یک دوره AP را می‌گذرانند. این دبیرستان بیش از 92 کلاس پویا به دانش‌آموزان  ارائه می‌دهد. AOSR برای موسیقی چشمگیر، تئاتر و برنامه‌های هنرهای نمایشی به خوبی شناخته شده است.

AOSR یک بخش دو میدانی چشمگیر دارد. تیم‌های دانشگاهی برای پسران و دختران شامل بسکتبال، کراس کانتری، فوتبال، تنیس، والیبال، تشویق، کشتی، و دو و میدانی است. AOSR همچنین یک برنامه گسترده فعالیت‌های بعد از مدرسه برای دانش‌آموزان ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان دارد. AOSR همچنین از برنامه‌هایی در هنرهای نمایشی، نشریات دانشجویی، خدمات اجتماعی، نمونه سازمان ملل متحد (MUN)، شورای دانش آموزی (STUCO)، شبکه مسائل جهانی (GIN)، Habitat for Humanity، و افتخار ملی، فرانسوی، ایتالیایی و اسپانیایی پشتیبانی می‌کند.

قلعه بین‌المللی کودکان

قلعه بین‌المللی  کودکان در مکانی زیبا و مشرف به دریاچه آلبانو بین شهرهای Castel Gandolfo، Grottaferrata، Marino و Rocca di Papa واقع شده است.

این مدرسه به راحتی برای مردم از سراسر Castelli Romani، از جمله Albano، Ariccia، Frascati، Genzano، Monte Compatri، Monte Porzio، Nemi، Rocca Priora و Velletri در دسترس است.

این مدرسه در یک ویلای زیبا در محوطه‌ای وسیع با فضای پارکینگ کافی، فضای سبز فراوان و جنگلی عمیق و مسحور شده قرار دارد. سالن بدنسازی فوق‌العاده مطبوع، کلاس‌های بزرگ، اتاق ناهار و سرویس‌های بهداشتی به اندازه کودک به محیط گرم آن افزوده است. محل مدرسه در طبقه همکف، مطابق با الزامات بهداشت و ایمنی ملی در ایتالیا است.

نابغه کوچک بین‌المللی

Little Genius International SpA SB مدرسه‌ای برای بومیان دیجیتال است که بیش از 10 سال است که سطح علمی ‌بالایی را برای دانش‌آموزان خود ارائه می‌دهد و در سطح ملی و بین‌المللی شناخته شده است. همچنین به دلیل تأثیر اجتماعی که از ساختار زیست‌ معماری که در آن قرار دارد، به‌عنوان BCorp (در بین 10 بهترین در جهان در ایتالیا 2017) شناخته می‌شود.

این مدرسه  سیستم‌های آموزشی فعلی را در مورد کاربرد روش‌های تدریس و دانش آموزش داده شده در آن به چالش می‌کشد و قطعیت و منحصر به فرد بودن روش‌های تدریس سنتی را در رابطه با محتوای موضوعات تدریس شده رد می‌کند.

برای اکثر دانش‌آموزان، برنامه‌های خواندن و نوشتن از 3 تا 4 سالگی شروع می‌شود و مکمل یکدیگر هستند و معلمان بر لذت این فعالیت‌ها بدون هیچ جو رقابتی و سمی بین یک کودک و کودک دیگر تاکید می‌کنند. همچنین به همین دلیل است که در Little Genius International توصیه نمی‌شود یک سال تحصیلی کامل را رد کنید، زیرا این برنامه به اندازه کافی پویا است.

مدرسه سنت استفان

مدرسه سنت استفان رم در پای آونتین، منحصر به فردترین تپه در بین هفت تپه رم، و در فاصله کوتاهی از مکان‌های امپراتوری بزرگ شهر واقع شده است.

در این مدرسه، 295 دانش آموز ثبت نام شده‌اند و 47 نفر پانسیون خانواده‌ی هسته‌ای مدرسه را تشکیل می‌دهند. شهر رم که قلب ماجراهای کلاسیک ایتالیا است، زمینه‌ی فرهنگی غنی را برای یادگیری و رشد دانش‌آموزان این مدرسه فراهم می‌کند.

مدرسه بین‌المللی  هسته

Core International School Rome در سال 1983 تاسیس شد و توسط معلمان مجرب بریتانیایی کار می‌کند.

مدرسه به روشی کوچک شروع شد و اگرچه در سی سال گذشته رشد کرده است، سعی کرده فضایی را حفظ کند که در آن کودکان با ملیت‌ها، فرهنگ‌ها و پیشینه‌های مذهبی مختلف، زندگی و کار با هم را در هماهنگی می‌آموزند.

خط مشی مدرسه این است که کلاس‌ها را کوچک نگه دارد، حدود 16 کودک در هر کلاس، به طوری که هر کودک مورد توجه فردی قرار گیرد و تشویق شود تا به پتانسیل کامل خود برسد.

تمام دروس به زبان انگلیسی برگزار می‌شود و تاکید بر این است که کودکان درک درستی از سه مهارت اساسی را در حالی که در یک محیط خلاقانه یاد می‌گیرند، به دست آورند.

مدرسه بین‌المللی  ابتدایی کندل

مدرسه بین‌المللی ابتدایی کندل در سال 1972 تأسیس شد. این مدرسه سابقه طولانی در موفقیت تحصیلی بالایی دارد و دانش‌آموزان خود را برای مدارس راهنمایی بین‌المللی و ایتالیایی آماده می‌کند. کلاس‌ها، از ابتدای ابتدایی (4 تا 5 سال) تا کلاس پنجم (سال ششم)، کوچک هستند و به طور متوسط ​​10-14 دانش‌آموز در هر کلاس دارند.

کندیل لذت یادگیری و کار در جامعه‌ای منسجم را ارائه می‌دهد که در آن تلاش‌ها و مشارکت همه دست اندرکاران مورد قدردانی و ارزش گذاری قرار می‌گیرد. جامعه‌ای که در آن نه تنها بر اهداف مهم تحصیلی و انتظارات رفتاری بالا بلکه بر خلاقیت و از جمله ارزش‌های مهربانی، همدلی، مراقبت و به اشتراک گذاری تأکید می‌شود. به منظور حفظ اخلاق گروهی تعاونی، فرصت‌هایی به طور منظم برای کلاس‌ها برای تعامل با سایر گروه‌های سنی فراهم می‌شود. در درون این گروه‌ها، هر فردی پرورش یافته و مورد احترام است تا اعتماد به نفس و عزت نفس آن‌ها افزایش یابد.

رویکرد شخصی یادگیری منجر به جریان دائمی ‌بازدید از دانش‌آموزان  سابق می‌شود که بسیاری از والدین آن‌ها خود دانش‌آموزان  مدرسه بودند. کندالیان سابق در سراسر جهان سال‌ها پس از فارغ‌التحصیلی از مدرسه، ارتباط خود را با همسالان خود حفظ می‌کنند. این ارتباط با شعار مدرسه مطابقت دارد: ONCE A KENDALIAN;  همیشه کندالیایی!

مدرسه بین‌المللی  سنت ورج بریتانیا، رم

سنت جرج رم یکی از پیشروترین و موفق‌ترین مدارس بین‌المللی  بریتانیا در اروپا است. سنت جرج به تاریخ غنی خود در ارائه آموزش در سطح جهانی برای خانواده‌های محلی مهاجر و بین‌المللی  در یکی از نمادین‌ترین شهرهای جهان افتخار می‌کند.

جامعه‌ی سنت جرج- به طور منحصر به فرد در رم – بیش از 80 ملیت مختلف را نمایندگی می‌کند و این به مدرسه سرزندگی، فراگیری، مدارا، احترام و حمایت می‌بخشد.

موسسه سنت دومینیک رم

موسسه بین‌المللی  سنت دومینیک (ISD Rome) به مدت 60 سال پذیرای بیش از 300 دانشجو و بیش از 30 ملیت مختلف بوده است. پردیس 5 هکتاری، که در مجاورت حفاظتگاه طبیعی Insugherata در شمال رم قرار دارد، امکان توسعه یک آموزش جامع را فراهم می‌کند. دانش‌آموزان شبانه روزی این مدرسه می‌توانند از ساختاری پایدار و سازگار بهره مند شوند یا با حوصله، زمان و همکاری بیشتر، ابزارهایی را که در تحصیل و زندگی آینده خود به آن نیاز دارند، به طور دائم مورد استفاده قرار دهند. موسسه بین‌المللی سنت دومینیک 60 سال از تعالی و رفاه در پایتخت فرهنگی اروپا است.

از سال 2021، این یک مدرسه از گروه بین‌المللی  Odyssey است که در زمینه توسعه مدارس فرانسوی در خارج از کشور تخصص دارد و برای بیش از 10 سال یک مدرسه شریک در شبکه آژانس آموزش فرانسه در خارج از کشور (AEFE) است که بیش از 600 مدرسه در اطراف دارد. تمام برنامه‌های این مدرسه از مهدکودک تا دبیرستان توسط وزارت آموزش ملی فرانسه تایید شده است. دانش‌آموزان این مدرسه، از پیر و جوان، بیش از 30 ملیت را پوشش می‌دهند. به همین دلیل است که دوره‌ای که مدرسه از 2 تا 18 سال ارائه می‌دهد، آموزشی چند زبانه و نوآورانه است تا به چالش‌های قرن 21 پاسخ موثری دهد.

تحصیلات تکمیلی در ایتالیا

برخی از بهترین دانشگاه‌های ایتالیا به رتبه بندی دانشگاه‌های اروپایی و جهانی راه یافته‌اند. اگر به دنبال بهترین دانشگاه‌ها برای دانشجویان بین‌المللی هستید، نباید جای دیگری را جستجو کنید – این موسسات برتر دانشجویان بین‌المللی زیادی را دریافت می‌کنند.

تحصیل در مدارس ایتالیابرترین دانشگاه‌های ایتالیا

در صدر این رتبه بندی دانشگاه‌های زیر قرار دارند:

 • Politecnico di Milano دارای رتبه‌ی 69 در اروپا و 149 در جهان است
 • Scuola Superiore Sant’Anna Pisa¬ دارای رتبه 75 در اروپا و 177 در جهان است.
 • دانشگاه بولونیا (UNIBO) دارای رتبه 75 در اروپا و 177 در جهان است.
 • دانشگاه ساپینزا رم دازای رتبه‌ی 89 در اروپا و 203 در جهان است.
 • Scuola Normale Superiore di Pisa دارای رتبه‌ی 90 در اروپا و 204 در جهان است.

به طور کلی 97 دانشگاه معتبر در کشور وجود دارد که 67 مورد از آن‌ها دانشگاه دولتی هستند.

نحوه ثبت نام در دانشگاه ایتالیا

اگر از اتحادیه اروپا هستید یا یک خارجی که قبلاً در ایتالیا زندگی می‌کند، می‌توانید مستقیماً برای دانشگاه مورد نظر خود درخواست دهید.

اگر مقیم اتحادیه اروپا نیستید، باید پیش از ثبت نام در نمایندگی دیپلماتیک ایتالیا در کشور مبدا خود ثبت نام کنید.

 • ارائه یک درخواست اصلی، بر اساس فرم A (دو نسخه).
 • نامه واجد شرایط بودن برای ثبت نام.
 • نسخه اصلی مدارک تحصیلی.
 • نمره قبولی در امتحان مورد نیاز برای ورود به دانشگاه در کشور مبدا.
 • دو عکس (که یکی از آن‌ها باید توسط ماموریت ایتالیا تایید شود).

ممکن است برای این مدارک به ترجمه‌های تایید شده نیاز داشته باشید، بنابراین با مدرسه یا نمایندگی کنسولی خود مشورت کنید.

هزینه تحصیل در ایتالیا

هزینه تحصیل در دانشگاه در ایتالیا به مدرسه بستگی دارد. هزینه دانشگاه می‌تواند از 1000 تا 2000 یورو (1100 تا 2200 دلار) در سال باشد. به خاطر داشته باشید که دانشگاه‌های معتبر می‌توانند شهریه سالانه 6000 یورو (6600 دلار) داشته باشند.

دانشگاه‌های خصوصی حتی بیشتر از دانشگاه‌های دولتی درجه یک هزینه دارند. قیمت موسسات خصوصی می‌تواند از 6000 (6600 دلار آمریکا) شروع شود و تا 20000 یورو (22000 دلار) در سال برسد.

برای ویزای دانشجویی، دانشجویان بین‌المللی  باید حداقل 6000 یورو (6600 یورو)، تقریبا معادل 500 یورو (550 دلار) در ماه داشته باشند تا ثابت کنند که می‌توانند از تحصیل خود در این کشور حمایت کنند. شما می‌توانید در وب سایت وزارت آموزش و پرورش به دنبال بورسیه تحصیلی در ایتالیا باشید.

آموزشگاه‌های زبان ایتالیا

وقتی برای اولین بار به دنبال آموزشگاه زبان می‌گردید، به برخی نکات توجه کنید. انتخاب یک معلم بومی ‌ضروری است، بنابراین قبل از اینکه به آن متعهد شوید، با مدرسه انتخابی خود بررسی کنید که آیا معلمان آن‌ها ایتالیایی هستند یا خیر. به دنبال مدرسه‌ای باشید که به درستی معتبر باشد. مدارس زبان باید توسط وزارت آموزش ایتالیا (MIUR) تایید شده باشند.

CILS و CELI در ایتالیا

CILS گواهینامه زبان ایتالیایی به عنوان زبان خارجی است و دارای سه سطح مختلف است: مبتدی، زبان آموز مستقل و زبان آموز پیشرفته. شما همچنین می‌توانید مهارت‌های زبان خود را با شرکت در CELI تست کنید. این مدرک زبان ایتالیایی است. اگر مایل به تحصیل در دانشگاهی در ایتالیا هستید، CELI یک آزمون پذیرفته شده برای تایید سطح ایتالیایی شما است.

هزینه‌ی آموزشگاه زبان در ایتالیا

این هزینه‌ها تا حد زیادی به تعداد ساعاتی که می‌خواهید مطالعه کنید بستگی دارد. دوره استاندارد زبان ایتالیایی از حدود 350 یورو (385 دلار آمریکا) شروع می‌شود و تا 1500 یورو (1650 دلار آمریکا) می‌رسد.

سخن آخر

در این مطلب تلاش کردیم به طور کامل راجع به مهاجرت به ایتالیا، تحصیل در ایتالیا، مدارس ایتالیا از جمله مدارس بین‌المللی و ملی، شهریه‌ی تحصیل در مدارس خصوصی ایتالیا و … صحبت کنیم. اما اگر به راهنمایی‌های بیشتری نیاز دارید و می‌خواهید بدانید که چگونه می‌توانید فرزندانتان را در یک مدرسه‌ی معتبر ایتالیایی ثبت نام کنید و با خیال راحت از آینده‌ی درخشان او به زندگی ادامه دهید، حتما با موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس بگیرید.

ما با سال‌ها تجربه  و به کمک تیم متخصص و حرفه‌ای، می‌توانیم به شما در مهاجرت تحصیلی به ایتالیا و ثبت نام در مدارس ایتالیا، کمک کنیم و اقدامات لازم را برای شما به عمل بیاوریم.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[امتیاز: 3 میانگین: 4.7]

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

برای مشاوره رایگان کلیک کنید