لوگو صبا ویزا

دانشگاه اوترخت

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه شرایط و مراحل دریافت ویزای هلند برای ایرانیان و جزئیات آن به دست بیاورید، می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس بگیرید و به کمک مشاوران باتجربه و حرفه‌ای این موسسه، به پاسخ تمام سوالاتتان دست بیابید. مشاوره رایگان

برترین دانشگاه دولتی هلند را برای تحصیل انتخاب کنید

کشور هلند یکی از کشورهای برتر برای تحصیل بین‌المللی به شمار می‌رود و دانشگاه‌های آن از جایگاه علمی بالایی برخوردار هستند. دانشگاه قدیمی و دولتی اوترخت این کشور، یک دانشگاه پیشرو در زمینه رشته‌های علوم انسانی و علوم تجربی است که می‌تواند برای تحصیل متقاضیان این رشته‌ها به عنوان یک بهشت آموزشی تلقی شود. در این دانشگاه شرایط تحصیل بسیار آسان‌تر از دانشگاه‌های دیگر است و امکاناتی هم که اوترخت به دانشجویان ارائه می‌دهد، امکاناتی نمونه هستند. در این مطلب از صبا ویزاپلن قصد داریم تا به طور کامل این دانشگاه برتر را برای شما مورد بررسی قرار دهیم.

آشنایی با تاریخچه و مشاهیر دانشگاه اوترخت

دانشگاه اوترخت نقش برجسته‌ای در عصر طلایی علم هلند ایفا کرده است. با رشد این دانشگاه در سده 1900، ساختمان‌های دانشگاهی در مرکز شهر تاریخی اوترخت قادر به پاسخگویی به نیاز روزافزون دانشگاه نبودند. بنابراین، با شروع دهه 1960، بخش قابل توجهی از دانشگاه به پردیس De Uithof، که شرقی‌ترین قسمت شهر را اشغال‌ می‌کند و در جنوب De Bilt قرار دارد، نقل مکان کرد. با این حال، دانشگاه همچنان ساختمان‌های دانشگاهی و حضور خود را در مرکز شهر تاریخی حفظ کرد و هنوز هم در همان موقعیت مکانی قرار دارد.

آشنایی با مشاهیر دانشگاه اوترخت

آرند یوهانس بوئکستین یک سیاستمدار هلندی است که از 30 نوامبر 2006 تا 18 نوامبر 2009 عضو مجلس نمایندگان هلند بود. او یکی از برترین دانش‌‌آموختگان دانشگاه اوترخت است که در هلند هم به عنوان یکی از افراد قابل تحسین شناخته می‌شود.

آبراهام پایس فیزیکدان و تاریخ‌دان علم هلندی-آمریکایی بود. پایس دکترای خود را پیش از شروع جنگ جهانی دوم از دانشگاه اوترخت دریافت کرد. او سپس به عنوان دستیار نیلز بور در دانمارک خدمت کرد و بعدا به عنوان همکار آلبرت اینشتین در موسسه مطالعات پیشرفته در پرینستون معرفی شد.

آری آندریس کرویتوف استاد هلندی فیزیک کاربردی در دانشگاه فناوری آیندهوون (هلند) بود که دوران تحصیلی خود را در مقطع کارشناسی در دانشگاه اوتر‌خت گذراند. سال‌ها بعد او توانست در سال 1934 از دانشگاه اورنشتاین مدرک دکترای فیزیک خود را دریافت کند.

الیزابت مارگارتا هاربرز بیک میکروبیولوژیست هلندی و مشاور یکپارچگی علمی است. بیک به دلیل کار خود در تشخیص دستکاری عکس در نشریات علمی بسیار شناخته شده است. او اکنون به عنوان یکی از مشاهیر هلند و دانشگاه اوترخت شناخته می‌شود.

دانشگاه اوترخت

دانشگاه اوترخت امروزی در چه شرایطی قرار دارد

دانشگاه اوترخت امروزی در رتبه بسیار بالایی قرار دارد. این دانشگاه توانسته است در سال 2021 در رتبه‌بندی آکادمیک برترین دانشگاه‌های جهان که در شانگهای برگزار شد، رتبه 50 را از آن خود کند. همچنین در سال 2022 نیز رتبه 69 برترین دانشگاه‌های جهان توسط نشریه تایمز به این دانشگاه اعطا شد.

بر اساس محبوبیت میان دانشگاه‌های مختلف جهان، این دانشگاه رتبه 91-100 برترین‌های جهان را باز هم توسط نشریه معتبر تایمز دریافت کرده است. ضمنا رتبه 110 برترین دانشگاه‌های 2022 نیز توسط QS به این دانشگاه اعطا شده است. وضعیت و رتبه این داشنگاه توسط چندین نشریه دیگر مانند CWTS مورد بررسی قرار گرفته است که هیچکدام رتبه بالای 80 را به این دانشگاه اعطا نکرده‌اند.

معرفی امکانات متنوع تحصیلی در دانشگاه اوترخت

یکی از مواردی که می‌تواند شما را به تحصیل در دانشگاه اوترخت در رشته‌های مختلف ترغیب کند، امکانات آموزشی و رفاهی متنوع این دانشگاه است. در این دانشگاه دولتی در کشور هلند، دانشجویان می‌توانند خوابگاه دریافت کرده و به نسبت دیگر کشورهای اروپایی و آمریکایی، هزینه کمتری را برای دریافت آن پرداخت کنند.

همچنین دانشجویان از امکانات متنوع آموزشی مانند کلاس‌های هوشمند، سیستم‌های کامپیوتری اخصاصی و انواع آزمایشگاه‌ها برای کسب علم به صورت حضوری بهره می‌برند. ضمنا امکانات رفاهی دانشگاه اوترخت نیز سر به فلک کشیده‌اند و تقریبا تمام امکانات ورزشی و رفاهی برای دانشجویان در این دانشگاه وجود دارند.

امکان برخورداری از خوابگاه

اوترخت یکی از محبوب‌ترین شهرهای دانشگاهی در هلند است. به همین دلیل، تقاضا برای مسکن دانشجویی در اوترخت و اطراف آن بسیار زیاد است. برخلاف آنچه ممکن است به آن عادت داشته باشید، دانشگاه‌های هلند دارای مسکن دانشجویی نیستند. در عوض، دانشجویان مسئول یافتن محل اقامت خود هستند. از آنجایی که جستجوی مسکن از خارج از کشور‌ می‌تواند بسیار دشوار باشد، دانشگاه اوترخت شرایطی ایجاد کرده است که بتوانید به راحتی مسکن مورد نظر را پیدا کنید.

علاوه بر این، دانشگاه اوترخت برنامه اقامت رزرو شده را برای دانشجویان بین المللی جدید که شرایط لازم را دارند ارائه‌ می‌دهد. از طریق این برنامه دانشجویان بین‌المللی جدید‌ می‌توانند برای مدت و تعداد محدودی اتاق مبله درخواست دهند. محل اقامت با ارائه دهندگان مسکن قابل اعتماد رزرو شده است. توجه داشته باشید که این برنامه مسکن را تضمین نمی کند.

سالن‌های ورزشی استاندارد

ورزش و تندرستی در هلند و دانشگاه‌های آن حرف اول را می‌زند. دانشگاه اوترخت نیز از این قاعده مستثنی نیست و انواع امکانات ورزشی را در اختیار شما قرار شما دانشجویان قرار می‌دهد. در این دانشگاه حتی برخی ورزش‌های بومی خارجی هم مورد توجه قرار دارند که از جمله آن‌ها می‌توان به ورزش‌های کشتی و هاکی اشاره کرد.

تقریبا برای هر رشته ورزشی در دانشگاه اوتر‌خت یک سالن و زمینه اختصاصی وجود دارد و از این رو شما می‌توانید به راحتی ورزش مورد علاقه خود را در این کشور دنبال کنید. از جمله سالن‌های ورزشی در دانشگاه اوترخت می‌توان به سالن‌‌های فوتبال، والیبال، بسکتبال، هندبال، فوتسال، واترپولو، استخر، سونا، کشتی، پاتیناژ و بدن‌سازی اشاره کرد. حتی در برخی مواقع نیز شما می‌توانید در رشته فوتبال آمریکایی هم تمرین کنید.

تقریبا تمام رشته‌های ذکر شده دارای تیم دانشگاهی خود و لیگ داخلی دانشگاهی هستند و تیم برتر به مسابقات استانی راه پیدا خواهد کرد. از این رو می‌توانید با اثبات توانایی‌های خود، به تیم‌های برتر دانشگاه اوترخت راه پیدا کنید.

آزمایشگاه‌های مجهز

با توجه به امکانات آموزشی سر به فلک کشیده دانشگاه اوترخت می‌توان گفت که آزمایشگاه یک امکان پیش پا افتاده برای این دانشگاه به شمار می‌رود. برای تحصیل در رشته پزشکی و رشته‌های دیگر علوم ریاضیات و تجربی، سه علم زیست‌شناسی، فیزیک و شیمی نیز مورد توجه قرار دارند که در دانشگاه اوترخت برای کسب دانش تجربی از هرکدام از این سه علم، آزمایشگاه‌های متعددی ایجاد شده‌اند که به شما این امکان را می‌دهند که هرکدام بخش خاصی از دانش‌های ذکر شده را در بر می‌گیرند.

معرفی دانشکده‌های مختلف دانشگاه اوترخت

با توجه به اینکه رشته‌های مختلف علوم انسانی و تجربی در هلند دارای اهمیت هستند، در دانشگاه اوترخت به طور تخصصی به بسیاری از این رشته‌ها پرداخته می‌شود که امکان تحصیل آن‌ها در سه مقطع تحصیل کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا وجود دارد.

دانشکده علوم انسانی

دانشگاه اوترخت علاوه بر دانشکده‌های متنوع از دپارتمان‌های بسیاری هم در درون هر دانشکده تشکیل شده است. از جمله دانشکده‌های برتر و پرطرفدار این دانشگاه می‌توان به دانشکده علوم انسانی آن اشاره کرد که سالانه بیشترین تعداد مقاله در دانشگاه اوترخت از سمت این دانشکده منتشر می‌شود.

دانشکده علوم انسانی دانشگاه اوترخت از 4 گروه تشکیل شده است که گروه‌های تاریخ و تاریخ هنر، زبآن‌ها و ادبیات و ارتباطات، مطالعات رسانه و فرهنگ و گروه فلسفه و مطلعات مذهبی از جمله این گروه‌ها هستند. در ادامه نیز به رشته‌های متنوعی که در این دانشکده ارائه می‌شوند خواهیم پرداخت.

دانشکده علوم اجتماعی و رفتاری

دانشکده علوم اجتماعی و رفتاری یکی دیگر از دانشکده‌های پرطرفدار دانشگاه اوتر‌خت به شمار می‌رود که در آن سه گروه آموزش و پرورش، علوم اجتماعی و روانشناسی ارائه می‌شوند. لازم به ذکر است که رشته‌هایی که در این دانشکده ارائه می‌شوند قابلیت ارتقای مقطع تحصیلی تا دکترا را دارند.

دانشکده‌های پزشکی و دام‌پزشکی

اگر بخواهیم به پرمتقاضی‌ترین دانشکده‌های دانشگاه اوتر‌خت اشاره کنیم، قطع به یقین دو نام دانشکده‌های پزشکی و دام‌پزشکی به ذهن ما خطور می‌کنند. سالانه بیشترین مقالات علمی در زمینه پزشکی در هلند توسط این دانشکده منتشر می‌شود.

دانشکده حقوق و اقتصاد

در ادامه به دانشکده حقوق و اقتصاد بر می‌خویم که خود دارای دو دانشکده کوچک‌تر است. دانشکده‌های اقتصاد و حقوق به صورت جداگانه در این دانشکده وجود دارند و دیگر نمی‌توان آن‌ها را دو گروه نامید. از این رو شما می‌توانید در دانشگاه اوترخت به تحصیل در انواع زمینه‌های وکالتی شوید که آینده شما را تضمین خواهند کرد.

دانشکده علوم دانشگاه اوترخت

نوبتی هم که باشد، نوبت به دانشکده علوم دانشگاه اوتر‌خت می‌رسد. این دانشکده از 6 گروه تشکیل شده است که هر کدام رشته‌های مختلفی را برای تحصیل ارائه می‌دهند. از جمله این گروه‌ها می‌توان به گروه‌های زیست‌شناسی، شیمی، علوم فناوری اطلاعات، ریاضیات، علوم دارویی و گروه فیزیک و نجوم اشاره کرد.

دانشکده علوم زمین اوترخت

در آخر نوبت به دانشکده برجسته علوم زمین می‌رسد که نمی‌توانید نمونه آن را در جهان پیدا کنید. در دانشکده علوم زمین 4 گروه مختلف قرار دارند که از جمله این گروه‌ها می‌توان به گروه‌‎های علوم زمین، جغرافیا، گروه نوآوری و علوم محیطی و انرژی و گروه جغرافیای انسانی و برنامه‌ریزی فضایی اشاره کرد.

بررسی رشته‌های قابل تحصیل در دانشگاه اوترخت

از جمله دلایلی که شما را به تحصیل در دانشگاه اوترخت ترغیب می‌کند، رشته‌های تحصیلی گسترده در مقاطع تحصیلی مختلف است. در این دانشگاه شما می‌توانید به تحصیل در انواع رشته‌های پزشکی، پرستاری، اقتصاد، وکالت و حقوق، زبان و ادبیات بپردازید که در ادامه با برخی از آن‌ها آشنا می‌شویم.

تحصیل در رشته داروسازی

رشته علوم دارویی یک برنامه سه ساله به نام Honors Bachelor در زمینه توسعه دارو است که در آن به شما آموزش داده‌ می‌شود چگونه داروهای جدید برای بیماری‌‌هایی مانند سرطان، دیابت و آلزایمر را‌ می‌توان کشف کرد و آن‌ها را توسعه داد.

در زندگی امروزی نیاز به انواع داری بسیار احساس می‌شود و از این تقاضای بالایی برای تحصیل در رشته‌های داروسازی وجود دارد. با تحصیل در انواع رشته‌ها داروسازی در دانشگاه اوترخت می‌توانید به راحتی وارد بازار کار گسترده این رشته در هلند و جهان شوید و زندگی رویایی خود را بسازید.

هر دوره و ترم از تحصیل رشته داروسازی در دانشگاه اوترخت شامل یک پروژه گروهی است که در آن شما با دانش‌آموزان دیگر در مورد مشکلات زیست پزشکی زندگی واقعی کار خواهید کرد. به این ترتیب، شما یاد می‌گیرید که از نظریه علم داروسازی برای حل خلاقانه این مشکلات استفاده کنید. این پروژه به طور کامل به زبان انگلیسی تدریس‌ می‌شود و دانشجویان بین المللی آزاد نیز می‌توانند در آن‌ها شرکت کنند.

اقتصاد و مدیریت اقتصادی

اگر تحصیل در رشته اقتصاد و اقتصاد بازرگانی در اوترخت را انتخاب‌ می‌کنید، دیدگاهی گسترده از مسائل اقتصادی نصیب شما خواهد شد. از جمله این دیدگاه‌ها می‌توان به چشم انداز دنیای واقعی و نیازها و اهداف افراد و سازمان‌ها در جامعه پیچیده ما اشاره کرد.

در دانشگاه اوترخت، تمام مسائل اقتصادی با استفاده از بینش‌های استخراج شده از سایر زمینه‌ها مانند جغرافیا، حقوق، علوم اجتماعی و علوم داده‌های کاربردی تجزیه و تحلیل‌ می‌شوند که می‌توانند شما را به یک اقتصاددان برتر در این زمینه تبدیل کنند. دانشجویان بین‌المللی که به تحصیل در رشته اقتصاد در دانشگاه اوترخت مشغول هستند، دارای بیش از 50 ملیت هستند که نشان از گستردگی دانشجویان خارجی در این دانشگاه دارد.

ادبیات و فرهنگ زبان انگلیسی

نزدیک به 2 میلیارد نفر روی زمین در ارتباطات روزمره خود از زبان انگلیسی استفاده‌ می‌کنند. تقریبا 400 میلیون نفر در همه جا از بریتانیا تا استرالیا و از آفریقای جنوبی تا آلاسکا انگلیسی‌زبان هستند. در دانشگاه اوتر‌خت هم این زبان از جایگاه بالایی برخوردار است و می‌توانید به تحصیل آن در مقاطع مختلف تحصیل بپردازید. ارزش زبان انگلیسی به قدری در هلند زیاد است که پس از دریافت مدرک، در کوتاه‌ترین زمان ممکن می‌توانید یک شغل مناسب را با آن پیدا کنید.

تحصیل در رشته زبان‌شناسی

هزاران زبان در سراسر جهان وجود دارد. همه ما حداقل یکی از آن‌ها را که در کودکی بدون زحمت یاد گرفته‌‌‌ایم صحبت‌ می‌کنیم و‌ آن را می‌فهمیم. در برنامه لیسانس زبان‌شناسی دانشگاه اوترخت، یاد می‌گیرید که چگونه یک زبان شکل می‌گیرد و چه فرآیندهایی در مغز ما هنگام صحبت کردن اتفاق‌ می‌افتد و چرا زبان‌ها تغییر‌ می‌کنند.

بورسیه‌های تحصیلی متنوع

بورسیه تحصیلی عالی Utrecht (UES) یک برنامه بسیار عالی برای کاهش هزینه‌های تحصیلی دانشجویان است که برای دانشجویانی با استعداد و توانا که به دنبال تحصیل در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در دانشگاه اوترخت هستند، در نظر گرفته شده است.

معیارهای واجد شرایط بودن

برای واجد شرایط بودن برای بورسیه تحصیلی عالی اوترخت، باید معیارهای مختلفی رعایت شوند. برای دریافت بورسیه تحصیل در دانشگاه اوترخت نباید اهل اروپا و کشورهای عضو اتحادیه آن باشید. همچنین نباید از سمت موسسات یا بنیادهای دیگر نیز کمک هزینه تحصیلی دریافت کنید.

سپس مدرک دبیرستان یا لیسانس شما نیز باید در خارج از کشور هلند دریافت شده باشد. همچنین شما باید حداقل یک ترم را در دانشگاه اوتر‌خت تحصیل کرده باشید تا بتوانید برای دریافت بورسیه تحصیلی اقدام کنید. ضمنا شرط اصلی دریافت بورسیه تحصیلی اثبات توانایی و استعداد است. زمانی که شما استعداد و توانایی‌های لازم را برای دریافت بورسیه تحصیلی داشته باشید، می‌توانید راحت‌تر از دانشجویان بین‌المللی دیگر برای دریافت آن اقدام کنید.

 

دانشگاه اوترخت1

مبلغ بورسیه

انواع بورسیه‌های تحصیلی اوترخت را‌ می‌توان به شرح زیر اعطا کرد:

  • هزینه‌های تحصیل
  • هزینه‌های تحصیل به اضافه درآمد مورد نیاز مرتبط با اجازه اقامت برای تحصیل که توسط خدمات مهاجرت و تابعیت تعیین می‌شود

در نظر داشته باشید که بورسیه‌های تحصیلی به صورت محدود و تنها به افراد برتر ارائه می‌شوند. دانشگاه اوترخت، دولت هلند و سایر سازمان‌های ارائه دهنده انواع بورسیه‌های تحصیلی، به صورت یک لیست در ادامه قرار دارند:

  • بورسیه تحصیلی اوترخت
  • بورسیه‌های ذهن روشن
  • بورسیه تحصیلی هلند
  • بورسیه‌های Utrecht Sylff – برای فارغ التحصیلان برجسته از کالج دانشگاهی اوترخت و اقتصاد و اقتصاد تجارت (UU)
  • بورسیه کمک هزینه و وام دانشجویی
  • وام شهریه
  • وام‌های کارشناسی ارشد Erasmus+
  • فول‌برایت / NAF

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در دانشگاه اوترخت هلند

برای تحصیل در دانشگاه اوترخت کشور هلند باید مدارکی را به همراه داشته باشید و در سایت آن‌ها آپلود کنید. از جمله این مدارک می‌توان به پاسپورت با اعتبار حداقل 6 ماه، عکس پرسنلی با زمینه سفید، مدارک تحصیلی پیشین، گواهی ریز نمرات برای مقطع تحصیلی گذشته، رسید پرداخت هزینه اولیه ثبت نام، رزومه تحصیلی و برگه نمره شرکت در آزمون ورودی اشاره کرد.

در نظر داشته باشید که برای تحصیل در این دانشگاه تنها مدارک ذکر شده کافی نیستند و ممکن است در هنگام ثبت نام، مدارک دیگری نیز از شما خواسته شوند. در ادامه نیز با نحوه ثبت نام در این دانشگاه محبوب آشنا می‌شویم.

نحوه ثبت نام در دانشگاه پرطرفدار اوترخت

برای ثبت نام در دانشگاه پرطرفدار اوترخت باید این نکته را در نظر داشته باشید که برای تحصیل در برخی از رشته‌های آن در آزمون‌های ورودی خاصی شرکت کرد. برای اطلاع از این شرایط می‌توانید به وب‌سایت دانشگاه اوترخت مراجعه کنید یا با کارشناسان ما در صبا ویزاپلن تماس بگیرید.

پس از شرکت در آزمون‌های ورودی باید منتظر پاسخ آن‌ها باشید. در صورتی که توانستید حداقل نمره مورد نیاز را کسب کنید، نوبت به ثبت نام اولیه در دانشگاه اوترخت می‌رسد. برای این کار می‌توانید به وب‌سایت این دانشگاه مراجعه کرده و مدارک را بارگزاری کنید. پس از آپلود، مدارک شما مورد بررسی قرار می‌گیرند و در صورت تایید یا رد، ایمیل آن برای شما ارسال خواهد شد.

هزینه تحصیل سالانه

برای تحصیل در دانشگاه اوترخت کشور هلند باید در نظر داشته باشید که می‌توان به دو صورت برای تحصیل در آن اقدام کرد. اولین حالت نوع تمام وقت و دومین حالت نوع نیمه‌وقت است. هزینه تحصیل به صورت نیمه‌وقت کمتر از تمام وقت است و در ازای آن مدت زمان تحصیل شما افزایش پیدا می‌کند. در نظر داشته باشید که برای تحصیل در نوبت تمام وقت این دانشگاه باید در حدود 2209 یورو و برای تحصیل در نوبت نیمه‌وقت آن در حدود 1963 یورو پرداخت کنید.

دانشگاه اوترخت هلند در سال 2022 با افزایش شهریه مواجه شده است و از این رو ممکن است هزینه تحصیل در برخی رشته‌های آن برای شما کمی زیاد به نظر برسد. به عنوان مثال، برای تحصیل در رشته داروسازی و علوم دارویی در سال 2021 شهریه در حدود 19 هزار یورو بوده که اکنون به حدود20500 یورو رسیده است.

یکی از بیشترین میزان افزایش شهریه‌ها مربوط به رشته‌های ادبی و دینی است. به عنوان مثال، در سال گذشته هزینه تحصیل در رشته اسلام‌شناسی 8 هزار یورو بوده که این میزان در سال 2022 به 10 هزار یورو رسیده است.

سوالات متداول

تحصیل در دانشگاه پرطرفدار اوتر‌خت می‌تواند بسیار جذاب باشد. اما باید در نظر داشته باشید که روند ثبت نام و تحصیل در این دانشگاه می‌تواند پیچ و خم‌های بسیاری را به همراه داشته باشد و سوالات زیادی را برای شما ایجاد کند که در ادامه این بخش قصد داریم تا به برخی از آن‌ها بپردازیم.

آیا دانشگاه اوترخت یک دانشگاه تک جنسیتی است؟
خیر. این دانشگاه به دور از کلیشه‌های دینی یک دانشگاه مختلط است.
آیا رشته‌های مهندسی در این دانشگاه ارائه می‌شوند؟
خیر. این دانشگاه بیشتر به رشته‌های علوم انسانی و تجربی توجه دارد.
آیا با تحصیل در دانشگاه اوتر‌خت می‌توان مدرک بین‌المللی دریافت کرد؟
بله. این دانشگاه به عنوان یکی از برترین دانشگاه‌های بین‌المللی جهان شناخته می‌شود.
آیا می‌توان یک بورسیه تحصیلی را در یک مقطع دریافت کرد؟
خیر. هر بورسیه تحصیلی در هر مقطع تنها یک بار قابل دریافت است. البته که در مقاطع تحصیلات تکمیلی برای برخی از بورسیه‌های استثنائاتی وجود دارد و می‌توان آن‌ها را چند بار در یک مقطع دریافت کرد.
هزینه زندگی دانشجویی میانگین در هلند چقدر است؟
به طور کلی می‌توان گفت که شما با احتساب یک خانه بسیار ارزان و پرداخت هزینه‌های اشتراک آب، برق و گاز به همراه اینترنت باید ماهانه در حدود 500 یورو پرداخت کنید.

صبا ویزا؛ انتخابی مطمئن در امور مهاجرتی

کشور هلند و دانشگاه‌های برتر آن از جمله مقاصد تحصیلی برتر ایرانیان در سال‌های اخیر بوده‌اند. دانشگاه اوترخت این کشور یکی از برترین دانشگاه‌های هلند و جهان با رتبه زیر 100 است که مدرک تحصیلی اعطایی آن از اعتبار بالای بین‌المللی برخوردار است.

در دانشگاه اوترخت هلند شما می‌توانید به تحصیل در انواع رشته‌های فرهنگ و ادبیات زبان سلتیک، علوم داروسازی، اقتصاد و مدیریت اقتصاد، تاریخ، مطالعه ادبیات، فلسفه و سیاست در مقطع کارشناسی بپردازید. در نظر داشته باشید که برای تحصیل در مقاطع تحصیلی بالاتر، رشته‌های بیشتری مانند زیست‌شناسی بیماری‌ها برای تحصیل در دسترس خواهند بود.

با توجه به اینکه امور مهاجرتی از جمله مهاجرت تحصیلی، اموری پیچیده و با ریسک بالا است، بهتر است که این کار را به دست کارشناسان مجرب یک آژانس مهاجرتی بسپارید. ما در صبا ویزا تلاش می‌کنیم که انواع خدمات مهاجرتی را در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با پایین‌ترین قیمت به مشتریان ارائه دهیم.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[امتیاز: 1 میانگین: 5]

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

برای مشاوره رایگان کلیک کنید