لوگو صبا ویزا
بورسیه تحصیلی هلند

بورسیه تحصیلی هلند

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه بورسیه تحصیلی هلند به دست بیاورید، می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس بگیرید و به کمک مشاوران باتجربه و حرفه‌ای این موسسه، به پاسخ تمام سوالاتتان دست بیابید.

مشاوره رایگان

مهاجرت تحصیلی یکی از بهترین روش های مهاجرت به هلند است و به همین علت نیز هرساله بسیاری از دانشجویان این روش را برای دریافت اقامت کشور هلند انتخاب می‌کنند. یکی از مهم‌ترین مسائلی که در زمان مهاجرت تحصیلی به کشور هلند ممکن است برای هر دانشجویی به وجود بیاید مسئله هزینه زندگی و تحصیل در این کشور است. یکی از بهترین روش‌هایی که برای پرداخت این هزینه وجود دارد استفاده از بورسیه تحصیلی هلند است که معمولا به دانشجویان این اجازه را می‌دهد تا بتوانند بخشی از هزینه‌ها یا کل هزینه تحصیل و زندگی خود در این کشور را پرداخت کنند. معمولا بورسیه‌های تحصیلی که در کشور هلند به دانشجویان ارائه می‌شوند دارای انواع مختلفی هستند که آشنایی با آنها بدون شک می‌تواند به شما کمک کند تا شانس خود را برای اخذ پذیرش این بورسیه‌ها افزایش دهید.

ما در ادامه این مطلب قصد داریم کمی بیشتر درباره بورسیه تحصیلی هلند صحبت کرده و هرآنچه که شما باید در این زمینه بدانید را بیان کنیم. پس اگر شما هم جز آن دسته از دانشجویانی هستید که علاقه‌مند به تحصیل در دانشگاه‌های این کشور هستید یا این که قصد مهاجرت به کشور هلند را از طریق تحصیل در دانشگاه‌های این کشور دارید به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما ادامه این مطلب را بادقت مطالعه کنید.

آیا می‌خواهید ماجراجویی تحصیلی خود را در هلند شروع کنید؟ خبر خوب! تعدادی بورسیه تحصیلی هلند برای دانشجویان بین‌المللی در دسترس است. بیش از 800 بورسیه تحصیلی در دانشگاه‌های برتر هلند برای دانشجویان بین‌المللی برای سال تحصیلی 2022-2023 در دسترس است. این بورسیه‌ها به طور متوسط ​​​​2500 دلار کمک هزینه ماهانه به همراه هزینه‌های تحصیل، هزینه‌های اقامت، بیمه درمانی و کمک هزینه سفر ارائه می‌کنند.

بورسیه تحصیلی هلند

بورسیه تحصیلی هلند

بورسیه تحصیلی هلند برای آن دسته از دانشجویانی است که علاقه‌مند به مهاجرت به کشور هلند از طریق تحصیل در دانشگاه‌های این کشور هستند. تحصیل در دانشگاه‌های این کشور باعث خواهد شد تا شما بتوانید به پیشرفت علمی مدنظر خود دست پیدا کنید؛ ولی بدون شک هزینه‌ای که شما باید به دانشگاه‌های این کشور بپردازید و البته هزینه‌های زندگی خود در این کشور ممکن است مشکلات و چالش‌هایی را برای شما به همراه داشته باشد. اگر شما هم نگرانی‌هایی در این حوزه دارید نیازی به نگرانی نیست و می‌توانید به‌راحتی از بورسیه‌های تحصیلی ارائه شده توسط دانشگاه‌های این کشور استفاده کنید. این بورسیه تحصیلی به آن دسته از دانشجویانی ارائه می‌شود که از کشورهای خارج از منطقه اقتصادی اروپا وارد دانشگاه‌های کشور هلند شده و قصد ادامه تحصیل در این دانشگاه‌ها را دارند. مبلغی که هریک از این بورسیه‌های تحصیلی دارند با یکدیگر متفاوت است.

برخی از بورسیه‌های تحصیلی دانشگاه‌های کشور هلند ممکن است کل هزینه‌های تحصیلی و زندگی شما در این کشور را پوشش دهند و این در حالی است که برخی از بورسیه‌های تحصیلی دیگر ممکن است تنها بخشی از هزینه‌های شما را در این کشور پوشش دهند. پس زمانی که شما قصد انتخاب یک بورسیه تحصیلی و اخذ آن را دارید حتما باید این مورد را مدنظر قرار دهید تا اطمینان حاصل کنید که دقیقا بورسیه‌ای را دریافت کرده‌اید که مطابق با نیازهای شما است. برای اخذ ویزای تحصیلی هلند و در ادامه دریافت بورسیه تحصیلی این کشور شرایط خاصی وجود دارد که در ادامه درباره این شرایط نیز صحبت خواهیم کرد.

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی هلند

اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که قصد اخذ بورسیه تحصیلی هلند را دارید بدون شک در این مسیر ممکن است با مشکلاتی مواجه شوید. برای آنکه این مشکلات را کاهش دهید بهتر است که ابتدا با شرایط اخذ بورسیه تحصیلی دانشگاه‌های هلند آشنا شده و اطلاعات کاملی را در این زمینه به دست بیاورید. از جمله مهم‌ترین شرایطی که در این زمینه وجود دارند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اولین شرطی که وجود دارد مربوط به داشتن مدرک زبان است. تا زمانی که شما موفق نشوید که مدرک زبان معتبری را ارائه دهید معمولا نمی‌توانید بورسیه تحصیلی را از دانشگاه‌های این کشور دریافت کنید. از طرف دیگر بدون داشتن مدرک زبان به‌سختی می‌توان نامه پذیرش را از دانشگاه‌های کشور هلند دریافت کرد. پس پیشنهاد ما به شما این است که حتما سعی کنید پیش از این‌که اقدام به اخذ بورسیه تحصیلی این کشور کنید حتما مدرک زبان خود را گرفته باشید.
 • داشتن یک رزومه خوب از دیگر شرایط مهمی است که برای اخذ بورسیه تحصیلی این کشور وجود دارد. آن دسته از دانشجویانی که نتوانند رزومه علمی خوبی را از خود ارائه دهند معمولا با مشکلات زیادی در مسیر دریافت نامه پذیرش خود برای اخذ بورسیه تحصیلی مواجه می‌شوند. برای داشتن یک رزومه خوب بهتر است که فعالیت‌های علمی که انجام داده‌اید را نیز داخل رزومه بیاورید.
 • شرط مهم دیگر تجربه کاری شما در حوزه تحصیلی‌تان است. هرچه تجربه کاری بیشتری داشته باشید شانس شما نیز به همان نسبت برای اخذ بورسیه تحصیلی کشور هلند افزایش پیدا خواهد کرد.

انواع بورسیه های تحصیلی هلند

در این بخش قصد داریم برخی از محبوب‌ترین انواع بورسیه تحصیلی هلند را به شما معرفی کنیم که آشنایی با آنها به انتخاب شما کمک زیادی خواهد کرد.

 • بورسیه تحصیلی دانشگاه Leiden: این بورسیه تحصیلی برای مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و در برخی از مواقع دکترا ارائه می‌شود. این بورسیه‌های شامل 10000 یورو از شهریه دانشگاهی و 15000 یورو از هزینه تحصیل هستند یا این‌که کل هزینه‌های شما را در بر می‌گیرند به جز هزینه اجاره‌خانه شما که باید توسط خود شما پرداخت شود.
 • بورسیه دانشگاه Maastricht: دانشگاه Maastricht بورسیه‌های جذابی را به دانشجویان با استعداد خارجی ارائه می‌دهد. این بورسیه‌ها بیشتر در مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد ارائه می‌شوند و بیشتر آنها نیز در حوزه‌های تجارت و اقتصاد هستند. این بورسیه‌های شامل هزینه‌های تحصیل، هزینه زندگی شما به‌صورت ماهیانه و هزینه‌های دریافت ویزا خواهند بود.
 • بورسیه‌های دانشگاه Radboud: این بورسیه به برخی از دانشجویان با استعداد بین‌المللی ارائه می‌شود. این بورسیه به‌صورت شهریه دانشگاهی شما پرداخت می‌شود و در نتیجه هزینه تحصیل دانشجویان در این دانشگاه رایگان خواهد بود. از طرف دیگر در برخی از مواقع این بورسیه تحصیلی برخی از هزینه‌ها مانند اجاره محلی برای زندگی، بیمه درمانی، هزینه ویزا و … را نیز پوشش می‌دهد.
 • بورسیه دانشگاهی دانشگاه Utrecht: این بورسیه به دانشجویان در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می‌شود و علاوه بر شهریه مبلغ 11 هزار یورو را نیز به‌عنوان هزینه زندگی به شما پرداخت می‌کند.
 • بورسیه تحصیلی Erik Bleumink در دانشگاه Groningen: این بورسیه تحصیلی برای برنامه‌های تحصیلی یک الی دوساله کارشناسی ارشد ارائه می‌شود. این بورسیه شامل کمک هزینه تحصیل به‌اضافه هزینه‌های سفر، زندگی، خرید کتاب و بیمه درمانی می‌شود.
 • بورسیه تحصیلی TU Delft: دانشگاه صنعتی دلفت بورسیه تحصیلی TU Delft را به دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌دهد که هدف آن پشتیبانی و حمایت مالی از دانشجویان است. این بورسیه یک بورسیه کامل است که شامل هزینه‌های تحصیل و زندگی شما در کشور هلند می‌شود.
 • بورسیه تحصیلی آمستردام: بورسیه تحصیلی آمستردام نیز جز بورسیه‌های تحصیلی بسیار معروف در کشور هلند است که توسط دانشگاه آمستردام به دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌شود. این بورسیه تحصیلی هلند نیز بسته به نوع توانمندی‌ها و مقطع تحصیلی دانشجو ممکن است بین 2 هزار تا 2500 یورو باشد.

مزایای بورسیه تحصیلی هلند

مزایای بورسیه تحصیلی هلند

احتمالا این سوال در ذهن شما هم به وجود آمده که اخذ بورسیه تحصیلی هلند چه مزایایی را می‌تواند برای ما به همراه داشته باشد؟ در پاسخ به این سوال می‌توان موارد متعددی را بیان کرد. یکی از مهم‌ترین مزایای دریافت این بورسیه تحصیلی این است که شما می‌توانید به‌راحتی هرچه تمام هزینه‌های تحصیلی خود در دانشگاه‌های کشور هلند را پرداخت کنید. همان‌طور که می‌دانید در حال حاضر قیمت یورو در ایران بسیار بالاست و به همین علت نیز پرداخت شهریه‌های دانشگاه‌های کشور هلند ممکن است کمی سخت و دشوار باشد که با کمک بورسیه‌های تحصیلی شما می‌توانید این هزینه‌ها را به طور کامل یا بخشی از آنها را پرداخت کنید. مزیت مهم دیگر این است که این مبلغ در آینده از شما باز پس گرفته نمی‌شود.

سخت‌گیری‌هایی که در زمان اخذ این بورسیه تحصیلی وجود دارد باعث می‌شود تا تنها دانشجویانی که واقعا دانشجویان ممتاز و توانمند هستند بتوانند این بورسیه تحصیلی را دریافت کنند. با وجود این‌که تقاضا برای اخذ بورسیه تحصیلی هلند زیاد است؛ ولی بااین‌حال باتوجه‌به تعداد زیادی از بورسیه‌های تحصیلی که در حال حاضر در دانشگاه‌های این کشور ارائه می‌شوند شما هنوز هم شانس بالایی برای اخذ آنها خواهید داشت.

مراحل درخواست برای اخذ بورسیه تحصیلی هلند

برای دریافت بورسیه تحصیلی هلند در اولین قدم شما باید وارد سایت رسمی دانشگاهی که قصد اخذ بورسیه از آن را دارید شده و درخواست اخذ این بورسیه تحصیلی را پر کنید. برای این کار فرمی در اختیار شما قرار می‌گیرد که باید اطلاعات کامل و دقیق را در این فرم وارد کرده و پس از آن مدارک موردنیاز را نیز بارگذاری کنید. کامل‌بودن مدارک شما یکی از مهم‌ترین نکاتی است که در این مرحله باید به آن دقت داشته باشید. پس از آن از شما خواسته می‌شود تا در تاریخ مشخص شده در جلسه مصاحبه شرکت کنید. در این جلسه مصاحبه سوالات متعددی از شما پرسیده می‌شود که با استفاده از این سوالات میزان توانمندی شما مشخص خواهد شد. در صورتی که بتوانید این مرحله را با موفقیت پشت سر بگذارید می‌توانید بورسیه تحصیلی مدنظرتان را با موفقیت دریافت کنید.

مدارک مورد نیاز برای اخذ بورسیه تحصیلی هلند

همان‌طور که در بخش قبلی نیز به این موضوع اشاره کردیم برای دریافت بورسیه تحصیلی هلند شما نیازمند مدارک خاصی خواهید بود که در این بخش قصد داریم توضیحات کاملی را درباره این مدارک در اختیار شما قرار دهیم.

از جمله مهم‌ترین مدارکی که شما به آنها نیاز خواهید داشت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مدارک شخصی از جمله کارت ملی و پاسپورت معتبر که دارای اعتبار کافی برای ورود به خاک کشور هلند باشد.
 • نامه پذیرش خود که از یکی از دانشگاه‌های کشور هلند آن را دریافت کرده‌اید و این نامه به تایید مسئولان مربوطه دانشگاه رسیده است.
 • یکی دیگر از مدارک مهمی که به آن نیاز دارید مدرک زبان است. بهتر است که سعی کنید مدرک زبان هلندی خود را دریافت کنید؛ ولی اگر موفق به انجام این کار نشدید باید بدانید که برخی از برنامه‌های بورسیه تحصیلی که در دانشگاه‌های این کشور ارائه می‌شوند به زبان انگلیسی نیز در دسترس هستند و این امکان برای شما وجود دارد که اقدام به اخذ این بورسیه‌های تحصیلی کنید. داشتن نمره بالا در مدرک زبان یکی از معیارهای مهمی است که می‌تواند شانس شما را برای اخذ بورسیه تحصیلی هلند افزایش دهد.
 • فرم درخواست دریافت بورسیه تحصیلی یک مدرک بسیار مهم دیگر برای اخذ این بورسیه است. در فرم شما باید اطلاعات تحصیلی دقیق از جمله این مسئله که شما دقیقا کدام‌یک از رشته های تحصیلی هلند را برای ادامه تحصیل انتخاب کرده‌اید آمده باشد.
 • مدارک تحصیلی پیشین نیز جز مدارک مهمی هستند که شما هم برای تحصیل در دانشگاه‌های کشور هلند و هم برای تحصیل در مدارس هلند به آن نیاز پیدا خواهید کرد.

در این مقاله به تفصیل در مورد بورسیه‌های ارائه شده در دانشگاه‌های برتر هلند، مزایای آن‌ها و مراحل درخواست گام به گام توضیح خواهیم داد. پس از خواندن این مقاله، برای بورسیه‌های تحصیلی با بودجه کامل درخواست دهید و رویای خود را برای تحصیل در دانشگاه‌های برتر جهان مانند دانشگاه صنعتی دلفت، دانشگاه RSM اراسموس، دانشگاه گرونینگن، دانشگاه اوترخت، دانشگاه رادبود، دانشگاه ماستریخت، دانشگاه آمستردام، دانشگاه توئنته، دانشگاه لیدن و بسیاری برآورده کنید.

همچنین علاوه بر این مقاله، سازمان مهاجرتی صبا ویزا با ارائه مشاوره تخصصی آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما در زمینه بورسیه تحصیلی هلند خواهد بود. همچنین شما می‌توانید با پر کردن فرم مشاوره رایگان با سازمان مهاجرتی صبا ویزا در ارتباط باشید.

1. بورسیه تحصیلی Justus & Louise van Effen TU Delft

بورسیه‌‌‌ی Justus & Louise van Effen برای دانشجویان بین‌المللی، فول فاند و با بودجه‌ی کامل است. این بورسیه‌ برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه فناوری دلفت هلند در دسترس است. شایان ذکر است که این بورسیه 30000 یورو در سال ارائه می‌کند.

خلاصه بورسیه

 • سطح تحصیل: کارشناسی ارشد
 • موسسات: دانشگاه صنعتی دلفت
 • تحصیل در: هلند
 • دوره برنامه: دو سال
 • تعداد بورسیه‌ها: در هر دانشکده 2 مورد

پوشش بورسیه

بورسیه تحصیلی Justus & Louise van Effen مزایای زیر را در اختیار گیرنده قرار می‌دهد:

 • حدود 30000 یورو در سال برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا/EFTA
 • حدود 11.500 یورو در سال برای دانشجویان اتحادیه اروپا/EFTA

این شامل:

 • هزینه تحصیل کامل کارشناسی ارشد در دانشگاه دلفت و کمک هزینه‌ی زندگی
 • عضویت در باشگاه بورسیه تحصیلی که به توسعه شخصی، کارگاه‌ها، سمینارها و … دسترسی دارد.

شرایط بورسیه‌ تحصیلی Justus & Louise van Effen

 • تسلط به زبان انگلیسی
 • کشورهای واجد شرایط: همه کشورهای جهان
 • متقاضیان بین‌المللی (به صورت مشروط) در یکی از برنامه‌های 2 ساله Regular TU Delft’s MSc پذیرفته شده باشند.
 • معدل 80 درصد (GPA) یا بالاتر از حداکثر مقیاس در مقطع کارشناسی از یک دانشگاه بین‌المللی مشهور در خارج از هلند.

چگونه برای بورسیه تحصیلی Justus & Louise van Effen اقدام کنیم؟

لطفا دستورالعمل‌های زیر را برای درخواست بورسیه تحصیلی Justus & Louise van Effen دنبال کنید:

(1) درخواست کارشناسی ارشد خود را تکمیل کنید (شرایط پذیرش را بررسی کنید)

 • فرم درخواست بورسیه را آپلود کنید
 • آپلود دو توصیه‌نامه (در یک پی دی اف)، مطابق با مدارک مورد نیاز به انگلیسی، فرانسوی، آلمانی یا هلندی. این نامه‌ها باید از استاد یا استادیار قبلی باشد. اگر تجربه کاری دارید، یکی از این نامه‌ها می‌تواند از طرف کارفرمای شما باشد.
 • روی سربرگ رسمی ‌نوشته شده /دارای مهر رسمی‌ دانشگاه یا شرکت باشد.
 • توسط داور امضا شده و نام کامل شما درج شود.

مدیر یا کارفرمای شما می‌تواند PDF اسکن شده نامه را به contactcentre-esa@tudelft.nl ایمیل کند. ایمیل او باید شامل نام کامل و شماره دانشجویی TU Delft باشد. پس از ثبت نام در Studielink این شماره به شما داده می‌شود. اگر این گزینه را انتخاب کنید، باید بیانیه‌ای را در زیر «مرجع نامه» در osiaan.tudelft.nl آپلود کنید که مسئولین بورسیه را از این تصمیم مطلع می‌کند. این عبارت باید شامل نام و آدرس ایمیل داور شما باشد. لطفاً توجه داشته باشید که دانشجویان غیر اتحادیه اروپا/EFTA باید آزمون زبان انگلیسی خود را با درخواست خود (در صورت نیاز) همراه کنند. دانشجویان اتحادیه اروپا/EFTA می‌توانند این مدرک  را در مرحله بعد طبق دستورالعمل پذیرش ارسال کنند.

 • آپلود گواهی آزمون انگلیسی: لطفاً توجه داشته باشید که دانشجویان غیر اتحادیه اروپا/EFTA باید آزمون انگلیسی خود را با درخواست خود (در صورت نیاز) همراه کنند.

 

2. بورسیه‌ تحصیلی The Orange Knowledge Programme

بورسیه‌ تحصیلی The Orange Knowledge Programme یک بورسیه تحصیلی با بودجه کامل برای دانشجویان بین‌المللی است. این بورسیه برای دوره‌های کارشناسی ارشد و دوره‌های کوتاه مدت در موسسات مختلف هلند ارائه می‌شود.

خلاصه بورسیه

 • سطح تحصیل: کارشناسی ارشد / دوره‌های کوتاه مدت
 • مؤسسه(ها): مؤسسات مختلف در هلند (Studyfinder)
 • تحصیل در: هلند
 • دوره‌های ارائه شده:

-همه دوره‌هایی که واجد شرایط دریافت بورسیه تحصیلی Orange Knowledge هستند در Studyfinder فهرست شده‌اند.

-لطفاً توجه داشته باشید که ملیت متقاضی هنگام معرفی و ارزیابی درخواست‌های بورسیه در نظر گرفته می‌شود.

 • دوره برنامه:

-دوره‌های کوتاه مدت (از 2 هفته تا 12 ماه).

-متقاضیان کارشناسی ارشد (مدت 12 تا 24 ماه)

 • آخرین مهلت: 22 مارس / 28 ژوئن / 11 اکتبر 2022

پوشش بورسیه

بورسیه‌ی تحصیلی The Orange Knowledge Programme فول فاند است و شهریه‌ و هزینه‌های زندگی را در بر می‌گیرد.

شرایط بورسیه‌ی تحصیلی The Orange Knowledge Programme

• زبان‌های مورد نیاز: انگلیسی

• کشورهای واجد شرایط: متقاضی بورسیه باید دارای تابعیت و مقیم و کار در یکی از کشورهای موجود در لیست کشور OKP باشد.

• متقاضی بورسیه تحصیلی برای یکی از انواع سازمان‌های ملی یا محلی کار کرده باشد: وزارتخانه‌ها، موسسات آموزش حرفه‌ای یا آکادمیک متوسطه یا عالی، دانشگاه‌ها، بخش خصوصی، کمیسیون‌ها یا سازمان‌های غیردولتی.

• متقاضی بورسیه می‌تواند برای یک سازمان دوجانبه یا چندجانبه، یک سازمان غیردولتی که در سطح بین‌المللی فعال است و بر نمایندگی منافع اجتماعی، مانند همکاری توسعه، طبیعت، و حفاظت از محیط زیست، بهداشت یا حقوق بشر متمرکز است، کار کرده باشد.

• متقاضی بهتر است چند سال سابقه کار داشته باشد.

• متقاضی بورسیه دارای مدرک هویتی معتبر ‌باشد.

• متقاضی بورسیه در دوره یا برنامه‌ای پذیرفته شده است که برای آن بورسیه OKP لازم است.

• متقاضی بورسیه در صورت نیاز دولت محلی، بیانیه دولتی را همراه با درخواست بورسیه ارائه کرده است.

• متقاضی بورسیه نشان می‌دهد که مشکلات مالی دارد.

• کارفرمای متقاضی بورسیه از طریق یک مرجع مثبت از درخواست بورسیه حمایت ‌کند و اعلام کند که حقوق متقاضی را در طول برنامه پرداخت می‌کند و پس از بازگشت فرصت می‌دهد تا آنچه را که یاد گرفته است، اعمال کند.

درخواست بورسیه تحصیلی هلند

چگونه برای بورسیه‌ تحصیلی The Orange Knowledge Programme درخواست دهیم؟

لطفا مراحل زیر را برای درخواست این بورسیه دنبال کنید:

1. دوره یا رشته‌ی تحصیلی خاصی را در مقطع کارشناسی ارشد بیابید که واجد شرایط بورسیه باشد.

2. در موارد زیر اطلاعات کسب کنید.

• محتوای دوره.

• آخرین مهلت درخواست بورسیه (مهلت‌ها می‌تواند در هر موسسه هلندی متفاوت باشد).

• درخواست بورسیه و مراحل انتخاب.

• فرم درخواست آنلاین و مدارک درخواست مورد نیاز.

3. درخواست خود و مدارک پشتیبان را آماده کنید

با برنامه آنلاین خود، از شما خواسته می‌شود که موارد زیر را آپلود کنید:

• یک کپی پاسپورت معتبر.

• یک بیانیه فعلی از کارفرمای شما و بسته به کشور محل کار شما.

• بیانیه دولتی.

4. درخواست آنلاین خود را از طریق موسسه هلندی ارسال کنید.

 

 

3. بورسیه دولت هلند (Netherland Government Scholarship)

این بورسیه برای مقطع کارشناسی ارشد و دوره‌های کوتاه مدت برای دانشجویان بین‌المللی است. این بورسیه هزینه زندگی ، شهریه، ویزا، بلیط رفت و برگشت و بیمه درمانی را پوشش می‌دهد.

 • موسسه: موسسات مختلف در هلند
 • سطح تحصیل: کارشناسی ارشد / دوره‌های کوتاه مدت

خلاصه بورسیه

 • سطح تحصیل: کارشناسی ارشد / دوره‌های کوتاه مدت
 • مؤسسه(ها): مؤسسات مختلف در هلند (Studyfinder)
 • تحصیل در: هلند
 • دوره برنامه: دوره‌های کوتاه مدت (مدت 2 هفته تا 12 ماه). متقاضیان کارشناسی ارشد (مدت 12 تا 24 ماه).

• دور 1 – برای دوره‌های کارشناسی ارشد و کوتاه مدت

 • پذیرش درخواست‌ها بین 2 فوریه تا 22 مارس
 • دوره‌های کارشناسی ارشد و کوتاه مدت باید بین 25 ژوئیه و 21 نوامبر 2022 شروع شود.

• دور 2 – برای دوره‌های کوتاه مدت

 • پذیرش درخواست‌ها بین 11 مه تا 28 ژوئن
 • دوره‌ها باید بین 21 نوامبر 2022 و 20 فوریه 2023 شروع شود.

• دور 3 – برای دوره‌های کوتاه مدت

 • پذیرش درخواست‌ها بین 31 اوت تا 11 اکتبر
 • دوره‌ها باید از 20 فوریه 2023 به بعد شروع شود و باید قبل از 31 اوت 2023 تکمیل شود.

پوشش بورسیه

بورسیه تحصیلی دولت هلند کامل است و موارد زیر را پوشش می‌دهد.

 • هزینه‌های زندگی
 • شهریه
 • ویزا
 • بلیط رفت و برگشت به هلند
 • بیمه درمانی
 • کمک هزینه تحقیقات پایان نامه

شرایط بورسیه دولت هلند

 • زبان‌های مورد نیاز: انگلیسی
 • کشورهای واجد شرایط: متقاضی بورسیه دارای تابعیت و مقیم و کار در یکی از کشورهای موجود در لیست کشور OKP باشد.
 • متقاضی بورسیه تحصیلی برای یکی از انواع سازمان‌های ملی یا محلی زیر کار ‌کند: وزارتخانه‌ها، موسسات آموزش حرفه‌ای یا آکادمیک متوسطه یا عالی، دانشگاه‌ها، بخش خصوصی، کمیسیون‌ها یا سازمان‌های غیردولتی.
 • متقاضی بورسیه می‌تواند برای: یک سازمان دوجانبه یا چندجانبه، یک سازمان غیردولتی که در سطح بین‌المللی فعال است و بر نمایندگی منافع اجتماعی، مانند همکاری توسعه، طبیعت، و حفاظت از محیط زیست، بهداشت یا حقوق بشر متمرکز است، کار کند.
 • متقاضی به طور کلی بهتر است چند سال سابقه کاری داشته باشد.
 • متقاضی بورسیه دارای مدرک هویتی معتبر ‌باشد.
 • متقاضی بورسیه در دوره یا برنامه‌ای پذیرفته شده است که برای آن بورسیه OKP لازم است.
 • متقاضی بورسیه در صورت نیاز دولت محلی، بیانیه دولتی را همراه با درخواست بورسیه ارائه کرده است.
 • متقاضی بورسیه نشان می‌دهد که نیاز مالی دارد.
 • کارفرمای متقاضی بورسیه از درخواست بورسیه حمایت می‌کند، اعلام می‌کند که حقوق متقاضی بورسیه را در طول برنامه پرداخت می‌کند و پس از بازگشت فرصت می‌دهد تا آنچه را که یاد گرفته است، اعمال کند.

چگونه برای بورسیه تحصیلی دولت هلند اقدام کنیم؟

لطفا مراحل درخواست گام به گام زیر را برای استفاده از بورسیه تحصیلی دولت هلند دنبال کنید:

(1) دوره یا برنامه کارشناسی ارشد را پیدا کنید که واجد شرایط بورسیه باشد. شما می‌توانید دوره‌های واجد شرایط را در پایگاه داده برنامه مطالعاتی www.studyfinder.nl پیدا کنید.

(2) در موارد زیر اطلاعات کسب کنید:

 • محتوای دوره.
 • آخرین مهلت درخواست بورسیه (مهلت‌ها می‌تواند در هر موسسه هلندی متفاوت باشد).
 • مراحل درخواست و انتخاب بورسیه.
 • فرم درخواست آنلاین و مدارک درخواست مورد نیاز.

(3) درخواست خود و مدارک پشتیبان را آماده کنید.

(4) درخواست آنلاین خود را از طریق موسسه هلندی ارائه دهنده دوره ارسال کنید.

 

4. بورسیه تحصیلی Erasmus University MBA

Erasmus University MBA یک بورسیه تحصیلی تا حدی برای دانشجویان بین‌المللی است. ارزش بورسیه تحصیلی متفاوت است، اما تا 50 درصد از شهریه MBA را پوشش می‌دهد.

خلاصه بورسیه

• رشته‌ی تحصیلی: MBA

• موسسات: دانشگاه اراسموس RSM

• تحصیل در: هلند

• حوزه‌های کانونی: مدیریت و مدیریت بازرگانی

• دوره برنامه: یک سال

• آخرین مهلت: لطفا جهت ثبت نام در رشته‌ی MBA که از ژانویه 2023 شروع می‌شود، تا یکی از تاریخ‌های زیر درخواستتان را ثبت کنید.

• 9 فوریه

• 6 آوریل

• 8 ژوئن

• 3 اوت

• 5 اکتبر

• 2 نوامبر

پوشش بورسیه

بورسیه تحصیلی MBA دانشگاه اراسموس مزایای زیر را در اختیار گیرنده قرار می‌دهد:

• ارزش‌های بورسیه متفاوت است، اما تا 50 درصد از هزینه تحصیل MBA را پوشش می‌دهد.

شرایط بورسیه‌ تحصیلی Erasmus University MBA

• زبان مورد نیاز: انگلیسی

• کشورهای واجد شرایط: همه کشورهای جهان

• مدرک لیسانس

• گزارش GMAT/GRE

• حداقل سه سال تجربه حرفه‌ای در مقطع کارشناسی ارشد

• توانایی مشارکت در یک محیط چندفرهنگی

• تمام داوطلبانی که درخواستی را برای برنامه MBA بین‌المللی تمام وقت در دانشکده مدیریت روتردام، دانشگاه اراسموس ارسال می‌کنند، برای بورسیه تحصیلی در نظر گرفته می‌شوند.

چگونه برای بورسیه تحصیلی Erasmus University MBA اقدام کنیم؟

لطفاً برای استفاده از بورسیه‌ی تحصیلی Erasmus University MBA  مراحل درخواست زیر را دنبال کنید

(1) هر داوطلب MBA که درخواست MBA آنلاین خود را به برنامه بین‌المللی MBA تمام وقت ارسال کرده است به طور خودکار برای بورسیه تحصیلی در نظر گرفته می‌شود. درخواست کمک هزینه تحصیلی جداگانه لازم نیست زیرا کمیته جوایز درخواست MBA را به عنوان بخشی از بررسی بورسیه در نظر می‌گیرد.

 (3) درخواست خود را تکمیل کنید و مدارک زیر را آماده کنید:

• دو توصیه نامه

• یک مقاله آماده شده

• نمره GMAT/GRE رضایت بخش

• رونوشت رسمی ‌از کالج یا دانشگاه شما

• داوطلبانی که برای مصاحبه پذیرش دعوت می‌شوند باید از طریق Kira Talent یک پاسخ ویدیویی را تکمیل کنند.

شرایط بورسیه تحصیلی هلند

5. بورسیه تحصیلی اریک بلومینک در دانشگاه گرونینگن

بورسیه تحصیلی Eric Bleumink برای دانشجویان بین‌المللی است. این بورسیه‌ فقط برای کارشناسی ارشد ارائه می‌شود. بورسیه دانشگاه گرونینگن هزینه تحصیل، هزینه‌های سفر بین‌المللی، هزینه‌های زندگی، کتاب و بیمه درمانی را پوشش می‌دهد.

خلاصه بورسیه

 • سطح تحصیل: کارشناسی ارشد
 • موسسات: دانشگاه گرونینگن
 • تحصیل در: هلند
 • رشته‌های تحصیلی مورد نظر: هنر، علوم پزشکی، حقوق، علوم فضایی، فلسفه، علوم و مهندسی، اقتصاد و تجارت، علوم رفتاری و اجتماعی
 • دوره برنامه: 1 تا 2 سال
 • مهلت: 1 دسامبر 2022 (سالانه)

پوشش بورسیه

بورسیه تحصیلی Eric Bleumink مزایای زیر را در اختیار گیرنده قرار می‌دهد:

این بورسیه کمک هزینه تحصیلی، هزینه‌های سفر بین‌المللی، هزینه‌های زندگی، کتاب و بیمه درمانی را پوشش می‌دهد. این کمک هزینه برای یک برنامه کارشناسی ارشد 1 ساله یا 2 ساله اعطا می‌شود.

شرایط بورسیه تحصیلی Eric Bleumink

 • زبان مورد نیاز: انگلیسی
 • کشورهای واجد شرایط: همه کشورهای جهان
 • عملکرد تحصیلی عالی داشته باشد، ترجیحاً با توصیه نامه تأیید شود
 • پذیرش مشروط در رشته‌ی تحصیلی انتخابی را کسب کرده باشند
 • در طول کارشناسی نمرات عالی داشته باشند.
 • تسلط عالی به زبان انگلیسی، مطابق با شرایط پذیرش برنامه انتخابی
 • برای تحصیل در حالت تمام وقت درخواست داده باشد.
 • هیچ وسیله دیگری برای تامین مالی رشته‌ی تحصیلی مورد نظر نداشته باشد

مهلت درخواست بورسیه تحصیلی اریک بلومینک

قبل از اول دسامبر برای یکی از رشته‌های تحصیلی کارشناسی ارشد اقدام کنید.

 

6. بورسیه تحصیلی Utrecht

بورسیه تحصیلی Utrecht یک بورسیه تحصیلی کارشناسی ارشد با بودجه کامل برای دانشجویان بین‌المللی است. در مجموع بورسیه تحصیلی برای 25 نفر در دسترس است. این بورسیه هزینه تحصیل کامل را پوشش می‌دهد و 11000 پوند کمک هزینه برای هزینه‌های زندگی ارائه می‌دهد.

خلاصه بورسیه

 • سطح تحصیل: کارشناسی ارشد
 • موسسات: دانشگاه اوترخت
 • تحصیل در: هلند
 • دوره برنامه: بورسیه تحصیلی برای یک تا دو سال بسته به مدت برنامه مدرک اعطا می‌شود. (این بورسیه فقط برای سال دوم تمدید می‌شود که دانشجو پیشرفت قابل قبولی داشته باشد).
 • آخرین مهلت: 31 ژانویه 2022

رشته‌های تحصیلی مورد نظر

 • جرم شناسی جهانی
 • روانشناسی اجتماعی، بهداشتی و سازمانی
 • روانشناسی شناختی کاربردی
 • روانشناسی بالینی کودک و نوجوان
 • روانشناسی بالینی
 • عصب روانشناسی
 • روش شناسی و آمار برای علوم رفتاری، زیست پزشکی و اجتماعی
 • روانشناسی اجتماعی و سلامت
 • مطالعات باستان، قرون وسطی و رنسانس
 • مطالعات ادبی تطبیقی
 • مطالعات جنسیتی
 • زبان شناسی
 • مطالعات رسانه، هنر و اجرا
 • موسیقی شناسی
 • تاریخ هنر
 • تاریخ
 • علوم ریاضی
 • فلسفه
 • رشد و جامعه پذیری در دوران کودکی و نوجوانی
 • تحقیق حقوقی
 • روانشناسی اجتماعی و سلامت
 • جامعه شناسی و تحقیقات اجتماعی

پوشش بورسیه

بورسیه تحصیلی اوترخت این موارد را به گیرنده ارائه می‌دهد:

 • هزینه‌های تحصیل OR
 • 11000 یورو کمک هزینه زندگی

شرایط بورسیه تحصیلی اوترخت

 • زبان مورد نیاز: انگلیسی
 • کشورهای واجد شرایط: همه کشورهای جهان به جز کشورهای اروپایی.
 • فاقد پاسپورت اتحادیه اروپا
 • واجد شرایط حمایت تحت سیستم کمک هزینه تحصیلی و وام هلندی نباشید.
 • دوره متوسطه و/یا مدرک کارشناسی خود را در خارج از هلند به پایان رسانده باشید.
 • برای برنامه کارشناسی ارشد بین‌المللی با تاریخ شروع 1 سپتامبر 2022 درخواست داده باشید.
 • بتوانید شرایط دریافت ویزای هلند/اجازه اقامت را رعایت کنید.
 • عدم رعایت یک یا چند مورد از این معیارها به طور خودکار به این معنی است که دانشجو واجد شرایط دریافت این بورسیه نیست.

 معیارهای انتخاب

داوطلبان واجد شرایط برای بورسیه تحصیلی بر اساس معیارهای زیر انتخاب می‌شوند:

 1. برتری علمی‌ در رشته تحصیلی پیشنهادی.
 2. کیفیت تحصیلی و نتایج مدارک قبلی
 3. کیفیت و ارتباط انگیزه نامه برای رشته‌ی تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد (محتوای تحصیلی، مهارت‌های بین فرهنگی و ارتباطی، انگیزه شخصی).
 4. کیفیت درخواست برای خود رشته‌ی تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد

چگونه می‌توان برای بورسیه تحصیلی اوترخت درخواست داد؟

لطفاً دستورالعمل‌های زیر را برای درخواست بورسیه تحصیلی Utrecht دنبال کنید:

(1). ابتدا یک درخواست برای برنامه کارشناسی ارشد ارسال کنید. اگر ابتدا این کار را انجام ندهید، درخواست بورسیه تحصیلی شما به سادگی حذف خواهد شد.

(2). مراحل بعدی را برای ارسال درخواست کامل رشته‌ی تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد انتخابی دنبال کنید:

 • شرایط ورود به این رشته‌ی تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد را بررسی کنید.
 • به موقع، ترجیحاً قبل از مهلت مقرر، درخواست دهید.
 • راهنمای درخواست برای برنامه کارشناسی ارشد را دانلود کنید.
 • به Studielink بروید و درخواست آنلاین را تکمیل کنید.
 • شما یک ایمیل با جزئیات ورود به برنامه آنلاین OSIRIS دریافت خواهید کرد که در آن می‌توانید مدارک مورد نیاز را آپلود کنید. در برنامه آنلاین OSIRIS همچنین می‌توانید وضعیت درخواست خود را بررسی کنید.
 • هزینه درخواست را بپردازید.

(3). پس از ارسال درخواست برای رشته‌ی تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد، از 1 نوامبر می‌توانید درخواست خود را برای بورسیه تحصیلی اوترخت ارسال کنید.

 • لطفاً توجه داشته باشید که اگر مهلت رشته‌ی تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد پس از مهلت بورسیه تحصیلی باشد، باید درخواست رشته‌ی تحصیلی کارشناسی ارشد خود را قبل از مهلت دریافت بورسیه ارسال کنید تا برای بورسیه در نظر گرفته شود.

(4). پس از ارسال درخواست برای رشته‌ی تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد، می‌توانید به برنامه آنلاین Osiris بروید.

 • با نام کاربری و رمز عبور Osiris خود وارد شوید.
 • روی پیوند «برنامه جدید» کلیک کنید.
 • به سوالات بورسیه تحصیلی Utrecht Excellence پاسخ دهید و مدارک درخواستی را بارگذاری کنید.

(5). شما باید مدارک زیر را آپلود کنید:

 • اثبات اینکه جزو 10 درصد برتر کلاس خود بودید (مدرک رسمی‌ صادر شده توسط دانشگاه شما که ثابت می‌کند شما جزو 10 درصد برتر کلاس فارغ التحصیلی خود هستید).

(6). درخواست خود را ارسال کنید.

 

7. بورسیه دانشگاه رادبود

بورسیه تحصیلی دانشگاه رادبود یک بورسیه تحصیلی کارشناسی ارشد با بودجه کامل برای دانشجویان بین‌المللی است. بورسیه تحصیلی رادبود شهریه شما را به 2209 یورو کاهش می‌دهد – به عنوان مثال: یک دارنده کمک هزینه در سال 2022/2023 به جای 16000 یورو، تنها 2209 یورو هزینه تحصیل می‌پردازد.

خلاصه بورسیه

 • سطح تحصیل: کارشناسی ارشد
 • مؤسسه(ها): دانشگاه رادبود
 • تحصیل در: هلند
 • دوره برنامه: تا دو سال.
 • آخرین مهلت: 28 فوریه 2022

رشته‌های تحصیلی مورد نظر

 • دانشکده هنر

– مطالعات تاریخی، ادبی و فرهنگی

– زبان شناسی و علوم ارتباطات

 • دانشکده حقوق

– حقوق بین‌الملل و اروپایی

 • دانشکده علوم پزشکی

– علوم زیست پزشکی

– مکانیسم‌های مولکولی بیماری

 • دانشکده فلسفه، الهیات و مطالعات دینی

– فلسفه

 • دانشکده علوم

– زیست شناسی

– علم شیمی

– علوم محاسباتی

– ریاضیات

– زیست شناسی پزشکی

– علوم زیستی مولکولی

– فیزیک و نجوم

– علوم پایه

 • دانشکده علوم اجتماعی

– هوش مصنوعی

– علم رفتاری

– علوم اعصاب شناختی

– علوم اجتماعی و فرهنگی

پوشش بورسیه

بورسیه تحصیلی دانشگاه رادبود مزایای زیر را برای دریافت کنندگان فراهم می‌کند:

 • بورسیه تحصیلی Radboud شهریه شما را به 2209 یورو کاهش می‌دهد – به عنوان مثال: یک دارنده کمک هزینه در سال 2022/2023 به جای 16000 یورو، تنها 2209 یورو هزینه تحصیل می‌پردازد.

شرایط بورسیه تحصیلی دانشگاه رادبود

 • زبان مورد نیاز: انگلیسی
 • کشورهای واجد شرایط: همه کشورهای جهان. پاسپورت غیر اتحادیه اروپا / EEA داشته باشید.
 • مدرک کارشناسی کسب شده در خارج از هلند، هیچ مدرک تحصیلی در هلند دریافت نکرده باشید (دانشجویان انتقالی مستثنی می‌شوند، مشروط بر اینکه بخشی از مدرک کارشناسی کسب شده در خارج از هلند باشند)
 • الزامات مهارت زبان انگلیسی را برای رشته‌ی تحصیلی کارشناسی ارشد انتخابی خود برآورده کنید
 • همانطور که در نامه رسمی ‌پذیرش ذکر شده است به طور کامل در رشته‌ی تحصیلی موجود در مقطع کارشناسی ارشد که به زبان انگلیسی تدریس و از اول سپتامبر 2021 شروع می‌شود پذیرفته شده باشید.
 • رعایت شرایط اخذ ویزای تحصیلی هلند
 • در دانشگاه رادبود به عنوان دانشجوی تمام وقت ثبت نام کرده باشید.

چگونه برای بورسیه دانشگاه رادبود اقدام کنیم؟

لطفا دستورالعمل‌های زیر را برای استفاده از این بورسیه دنبال کنید:

 1. شما می‌توانید در طول درخواست خود برای پذیرش در سیستم درخواست OSIRIS درخواست دهید. سپس از شما خواسته می‌شود که سه مدرک اضافی را بارگذاری کنید: دو توصیه‌نامه و یک رزومه، اگر قبلاً این کار را برای برنامه کارشناسی ارشد انجام نداده‌اید.
 2. انتخاب بورسیه تحصیلی و پذیرش در رشته‌ی تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد دو فرآیند جداگانه است: پذیرش در برنامه کارشناسی ارشد به معنای انتخاب شدن جهت اخذ بورسیه تحصیلی نیست. امکان درخواست برای بورسیه کامل به صورت جداگانه وجود ندارد، اما اگر برای RSP در Osiris اقدام کنید، شانس اخذ بورسیه کامل و جزئی را خواهید داشت.
 3. شما باید قبل از 28 فوریه 2022 درخواست خود را در سیستم درخواست آنلاین OSIRIS تکمیل کرده باشید. لطفاً توجه داشته باشید که درخواست‌های ناقص برای انتخاب بورسیه رادبود در نظر گرفته نمی‌شوند. درخواست ناقص به این معنی است که برخی از اطلاعات و/یا مدارک گم شده یا ناخوانا هستند. بنابراین، لطفاً توجه داشته باشید و درخواست خود را حداکثر در اوایل فوریه 2022 ارسال کنید تا اداره پذیرش زمان کافی برای بررسی درخواست شما داشته باشد و در صورت ناقص بودن آن را به اطلاع شما برساند. ما به شما توصیه می‌کنیم که مدرک تسلط به انگلیسی خود را قبل از مهلت 1 مارس نیز تحویل دهید.
 4. قبل از اواسط آوریل 2022 (تاریخ قابل تغییر) در مورد تصمیم نهایی دفتر بین‌المللی در رابطه با درخواست خود برای بورسیه تحصیلی رادبود مطلع خواهید شد.

بورسیه های تحصیلی هلند

8. بورسیه دانشگاه ماستریخت

بورسیه تحصیلی دانشگاه ماستریخت یک بورسیه تحصیلی با بودجه کامل برای دانشجویان بین‌المللی است. این بورسیه برای تحصیلات کارشناسی ارشد در دسترس است و هزینه‌های زندگی 23750 یورو، بیمه سلامت و مسئولیت 700 یورو، هزینه درخواست ویزا 192 یورو و شهریه 16800 یورو را برای دریافت کننده فراهم می‌کند.

خلاصه بورسیه

 • سطح تحصیل: کارشناسی ارشد
 • موسسات: دانشگاه ماستریخت
 • تحصیل در: هلند
 • دوره برنامه:
 • 13 ماه برای برنامه یک ساله کارشناسی ارشد
 • 25 ماه برای یک برنامه دو ساله کارشناسی ارشد
 • آخرین مهلت: 1 فوریه 2022

رشته‌های تحصیلی مورد نظر

دانشکده هنر و علوم اجتماعی:

 • کارشناسی ارشد هنر، ادبیات و جامعه
 • کارشناسی ارشد هنر و میراث: سیاست، مدیریت و آموزش
 • کارشناسی ارشد هنر و فرهنگ:. سیاست و جامعه
 • کارشناسی ارشد روابط عمومی ‌اروپا
 • کارشناسی ارشد مطالعات اروپایی در مورد جامعه، علم و فناوری
 • کارشناسی ارشد مطالعات اروپایی:. اروپا در جهان
 • کارشناسی ارشد مطالعات اروپایی: سیاست اروپا و روابط بین‌الملل
 • کارشناسی ارشد مطالعات اروپایی: سیاست و اداره عمومی ‌اروپا
 • کارشناسی ارشد مطالعات جهانی شدن و توسعه
 • پژوهش در فرهنگ‌های کارشناسی ارشد هنر، علم و فناوری
 • تحقیقات کارشناسی ارشد مطالعات اروپایی
 • مطالعات رسانه‌ای کارشناسی ارشد: فرهنگ‌های دیجیتال

دانشکده حقوق:

 • دانشکده حقوق اروپا: حقوق اروپا و ادغام بازار
 • دانشکده حقوق اروپا: حقوق عمومی‌ و حاکمیت اروپا
 • پزشکی قانونی، جرم شناسی و حقوق
 • جهانی سازی و حقوق: حقوق شرکت‌ها و تجارت
 • جهانی سازی و حقوق: مسیر عمومی
 • جهانی سازی و حقوق: حقوق بشر
 • جهانی سازی و حقوق: حقوق تجارت و سرمایه گذاری بین‌المللی
 • قانون مالیات بین‌المللی و اروپایی: قوانین مالیاتی بین‌المللی و اروپایی

تخصص گمرک و تجارت بین‌الملل

 • قانون مالیات بین‌المللی و اروپایی: قوانین مالیاتی بین‌المللی و اروپایی

مالیات تخصصی و فناوری

 • کارشناسی ارشد پیشرفته در حقوق مالکیت فکری و مدیریت دانش

دانشکده بهداشت، پزشکی و علوم زیستی:

 • کارشناسی ارشد علوم زیست پزشکی
 • کارشناسی ارشد اپیدمیولوژی
 • کارشناسی ارشد بهداشت جهانی
 • مدیریت و رهبری کارشناسی ارشد در بهداشت عمومی‌اروپا
 • آموزش و ارتقاء سلامت
 • سیاست، نوآوری و مدیریت مراقبت‌های بهداشتی
 • سلامت و توانبخشی
 • ورزش و تغذیه
 • کارشناس ارشد، بهداشت و حرفه

دانشکده علوم و مهندسی:

 • زیست شناسی سیستم‌های کارشناسی ارشد
 • کارشناسی ارشد علوم داده برای تصمیم گیری

دانشکده روانشناسی و عصب شناسی:

 • کارشناسی ارشد روانشناسی: مشخصات. روانشناسی رشد
 • کارشناسی ارشد روانشناسی: مشخصات. سلامت و روانشناسی اجتماعی
 • کارشناسی ارشد روانشناسی: مشخصات. عصب روانشناسی
 • کارشناسی ارشد روانشناسی: مشخصات. روانشناسی حقوقی
 • کارشناسی ارشد روانشناسی: مشخصات. روانشناسی کار و سازمانی
 • تحقیقات کارشناسی ارشد علوم اعصاب شناختی و بالینی: مشخصات. علوم اعصاب شناختی
 • تحقیقات کارشناسی ارشد علوم اعصاب شناختی و بالینی: مشخصات. توسعه دارو و سلامت عصبی
 • تحقیقات کارشناسی ارشد علوم اعصاب شناختی و بالینی: مشخصات. علوم اعصاب بنیادی
 • تحقیقات کارشناسی ارشد علوم اعصاب شناختی و بالینی: مشخصات. اقتصاد عصبی
 • تحقیقات کارشناسی ارشد علوم اعصاب شناختی و بالینی: مشخصات. عصب روانشناسی
 • تحقیقات کارشناسی ارشد علوم اعصاب شناختی و بالینی: مشخصات. آسیب شناسی روانی
 • کارشناسی ارشد روانشناسی حقوقی
 • کارشناسی ارشد روانشناسی: مشخصات. علوم اعصاب شناختی

دانشکده بازرگانی و اقتصاد:

 • کارشناسی ارشد هوش تجاری و خدمات هوشمند
 • کارشناسی ارشد اقتصاد
 • کارشناسی ارشد اقتصاد و استراتژی در بازارهای نوظهور
 • کارشناسی ارشد اقتصادی مالی
 • کارشناسی ارشد IB/کارآفرینی و مدیریت SME
 • کارشناسی ارشد IB/مدیریت اطلاعات و هوش تجاری

پوشش بورسیه

بورسیه تحصیلی دانشگاه ماستریخت به گیرنده موارد زیر ارائه می‌دهد:

 • هزینه‌های زندگی: 12350 یورو (13 ماه) یا 23750 یورو (24 ماه)
 • بیمه سلامت و مسئولیت: 700 یورو
 • هزینه درخواست ویزا: 192 یورو
 • هزینه تحصیل: 13800 یورو. 15500 یورو یا 16800 یورو بسته به شهریه رشته‌ی تحصیلی شما
 • هزینه‌های آموزش پیش نیاز

شرایط بورسیه تحصیلی دانشگاه ماستریخت

 • زبان مورد نیاز: انگلیسی
 • کشورهای واجد شرایط: شهروندان یک کشور خارج از اتحادیه اروپا/EEA و سوئیس.
 • شما تابعیت کشوری خارج از اتحادیه اروپا/EEA، سوئیس یا سورینام دارید و شرایط لازم برای دریافت ویزای ورود و اجازه اقامت هلند را دارید.
 • تابعیت مضاعف از یک کشور اتحادیه اروپا/منطقه اقتصادی اروپا ندارید.
 • شما برای پذیرش در برنامه کارشناسی ارشد تمام وقت در دانشگاه ماستریخت برای سال تحصیلی 2022-2023 درخواست داده‌اید.
 • شما شرایط پذیرش خاص برنامه کارشناسی ارشد UM را که برای آن درخواست داده اید، برآورده می‌کنید.
 • شما هرگز در یک برنامه آموزش عالی در هلند شرکت نکرده‌اید.
 • در 1 سپتامبر 2022 بیش از 35 سال سن ندارید.
 • شما در طول برنامه‌های آموزشی قبلی خود نتایج عالی کسب کرده‌اید. اگر چندین متقاضی به طور مساوی واجد شرایط باشند، UM به متقاضیانی که رونوشت تحصیلی یا نامه برتر علمی‌ دارند، اولویت خواهد داد.

چگونه برای بورسیه دانشگاه ماستریخت اقدام کنیم؟

لطفا دستورالعمل‌های زیر را برای درخواست این بورسیه دنبال کنید:

(1) برای یکی از برنامه‌های کارشناسی ارشد دانشگاه ماستریخت ثبت نام کنید. برای جزئیات بیشتر در مورد نحوه ثبت نام برای برنامه کارشناسی ارشد در UM، لطفاً به صفحه وب رشته‌ی خود مراجعه کنید. هنگامی‌ که درخواست خود را از طریق Studielink ارسال کردید، یک شماره شناسه دانشجویی برای دانشگاه ماستریخت دریافت خواهید کرد. برای تکمیل و ارسال فرم درخواست بورسیه به شماره دانشجویی نیاز دارید.

 • لطفاً توجه داشته باشید: فقط برنامه‌های کارشناسی ارشد در لیست بالا واجد شرایط بورسیه تحصیلی UM هلند هستند.
 • لطفا توجه داشته باشید: شما می‌توانید برای برنامه کارشناسی ارشد در UM و بورسیه تحصیلی به طور همزمان درخواست دهید. با این حال، برای اعطای بورسیه تحصیلی، باید برای پذیرش در برنامه کارشناسی ارشد خود به صورت مشروط تایید شده باشید.
 • لطفاً توجه داشته باشید: اگر برنامه تحصیلی شما به عنوان بخشی از روند پذیرش برنامه شما به پرداخت هزینه رسیدگی نیاز دارد، میز خدمات بین‌المللی UM هزینه‌های رسیدگی را پوشش نمی‌دهد. شما مسئول پرداخت هر گونه هزینه مدیریتی هستید که ممکن است برنامه شما تا 1 فوریه 2022 نیاز داشته باشد.

(2) لطفاً فرم درخواست را پر کنید (با حساب UM خود وارد شوید)، مدارک زیر را در قالب .doc، .docx یا PDF آپلود کنید و درخواست خود را ارسال کنید. لطفاً توجه داشته باشید که فقط یک بار می‌توانید درخواست خود را ارسال کنید، بنابراین لطفاً اطمینان حاصل کنید که تمام مدارک و جزئیات تماس با داور شما به روز هستند. اگر برای چندین برنامه تحصیلی UM درخواست داده‌اید، خدمات بین‌المللی UM اطمینان حاصل می‌کند که درخواست کامل بورسیه تحصیلی شما برای همه برنامه‌های واجد شرایطی که وضعیت پذیرش مشروط تایید شده یا تایید شده برای آن‌ها دارید، در نظر گرفته می‌شود.

 • رزومه. رزومه شما باید به روز باشد، حاوی اطلاعات مرتبط در مورد تحصیلات و تجربه (شغل) شما باشد و نباید از 2 صفحه A4 بیشتر باشد.
 • انگیزه نامه. انگیزه نامه شما باید به روز و به طور خاص برای این برنامه بورسیه طراحی شده باشد. نامه‌های پذیرش عمومی ‌که مستقیماً به انگیزه شما برای انتخاب بورسیه تحصیلی UM Holland-High Potential رد نمی‌شوند. انگیزه نامه شما نباید بیشتر از 1 صفحه A4 باشد. پس در انگیزه نامه‌ خود ذکر کنید که چرا این بورسیه تحصیلی برای شما مهم است، چرا باید انتخاب شوید، و نقش شما به عنوان دانشجوی دانشگاه ماستریخت در طول دوره بورسیه تحصیلی و در طول سال‌های آینده پس از پایان تحصیلات خود در UM چه خواهد بود.
 • اثبات برتری تحصیلی. شما می‌توانید یکی از مدارک زیر را برای اثبات برتری علمی‌ خود آپلود کنید: 1. ریز نمرات دانشگاه شما که به صراحت معدل یا رتبه کلاسی شما (یعنی افتخارات کلاس اول) را برای کل برنامه تحصیلی شما بیان می‌کند. یا، 2. نامه‌ای با امضای رئیس دپارتمان یا مسئول ثبت احوال موسسه شما مبنی بر اینکه شما یکی از 20 دانشجوی برتر در سال فارغ‌التحصیلی برنامه تحصیلی خود هستید. لطفاً مطمئن شوید که نامه حاوی اطلاعات تماس رئیس بخش یا ثبت نام شما باشد.
 • مشخصات تماس یک استاد. لطفا توجه داشته باشید که دانشگاه صحت استاد شما را با تماس با استادتان بررسی می‌کند. بنابراین، هنگام انتخاب استاد و ارسال مشخصات آن‌ها، اطمینان حاصل کنید که مراحل زیر را انجام دهید.

– ارتباط با متقاضی: ارتباط شخص را با خود مشخص کنید. این داور می‌تواند استاد، استاد راهنما یا کارفرمای شما باشد. لطفاً به یاد داشته باشید که اعضای خانواده نمی‌توانند داور توصیه‌نامه‌ها باشند.

– شماره تلفن محل کار داور: حتماً کد تماس کشور مربوطه را وارد کنید.

– آدرس ایمیل محل کار یا سازمانی داور شما. نامه‌هایی که فقط به آدرس ایمیل شخصی ارجاع می‌دهند رد خواهند شد.

(3) لطفاً توجه داشته باشید که فقط یک بار می‌توانید درخواست خود را ارسال کنید، بنابراین لطفاً اطمینان حاصل کنید که تمام مدارک و جزئیات تماس با داور شما به روز هستند.

 • شما باید با داوری که در فرم درخواست خود ارائه کرده‌اید تماس بگیرید و از آن‌ها بخواهید که توصیه نامه‌ی خود را تا نیمه شب 1 فوریه 2022 (به وقت اروپای مرکزی) به ایمیل hhp.scholarship@maastrichtuniversity.nl ارسال کنند.

• لطفاً دستورالعمل‌های توصیه‌نامه را پرینت بگیرید یا برای داور خود ارسال کنید، زیرا به داور شما کمک می‌کند تا از طرف شما یک توصیه‌نامه‌ی خوب بنویسد. لطفاً توجه داشته باشید که داوران باید اساتید (سابق)، مدرس یا کارفرما باشند و هیچ ارتباط فامیلی با شما نداشته باشند. توصیه نامه‌ها نباید زودتر از فوریه 2021 تاریخ و نوشته شوند. لطفاً توجه داشته باشید که این مسئولیت شماست که با داور خود ارتباط برقرار کنید و اطمینان حاصل کنید که آن‌ها نامه‌های خود را قبل از مهلت ارسال می‌کنند. بنابراین لطفاً به موقع با داور خود در مورد این مرحله مهم در روند درخواست بورسیه در ارتباط باشید.

 

9. بورسیه تحصیلی دانشگاه آمستردام

بورسیه تحصیلی دانشگاه آمستردام برای دانشجویان بین‌المللی برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد است. بسته به دانشکده، بورسیه تحصیلی دانشگاه آمستردام می‌تواند بین 2000 تا 25000 یورو ارائه دهد.

خلاصه بورسیه

• سطح تحصیل: کارشناسی ارشد

• موسسات: دانشگاه آمستردام

• تحصیل در: هلند

• دوره برنامه: به دوره انتخابی بستگی دارد.

• مهلت: ژانویه تا مه (سالانه).

رشته‌های تحصیلی مورد نظر

• اقتصاد و تجارت

• علوم انسانی

• حقوق

• رشد و تعلیم و تربیت کودک

• ارتباطات

•دارو

• روانشناسی

•علوم پایه

•علوم اجتماعی

پوشش بورسیه

بورسیه تحصیلی آمستردام مزایای زیر را برای دریافت کننده فراهم می‌کند:

بسته به دانشکده، بورسیه تحصیلی می‌تواند بین 2000 تا 25000 یورو متغیر باشد. بورسیه تحصیلی آمستردام گاهی اوقات می‌تواند با بورسیه دولت هلند  که بالاتر راجع به آن توضیح دادیم، تکمیل شود.

شرایط بورسیه تحصیلی دانشگاه آمستردام

• زبان‌های مورد نیاز: انگلیسی

• کشورهای واجد شرایط: همه دانشجویان بین‌المللی که از اتحادیه اروپا نیستند واجد شرایط هستند.

• دانشجویانی که برای یک برنامه تحصیلی در دانشگاه آمستردام درخواست داده‌اند، می‌توانند درخواستی برای بورسیه شایستگی آمستردام ارسال کنند.

• لطفاً معیارهای واجد شرایط بودن هر دانشکده را بخوانید.

چگونه برای بورسیه شایستگی آمستردام اقدام کنیم؟

لطفا دستورالعمل‌های زیر را برای درخواست این بورسیه دنبال کنید:

(1) درخواست‌ها باید به دفاتر پذیرش دانشکده تحصیلات تکمیلی ارسال شود.

(2) مهلت‌های AMS در هر دانشکده تحصیلات تکمیلی متفاوت است.

(3) شما می‌توانید شرایط خاص واجد شرایط بودن، معیارهای انتخاب و دستورالعمل‌های درخواست را در وب سایت‌های دانشکده یا دانشکده تحصیلات تکمیلی بیابید.

بورسیه تحصیلی کشور هلند

10. بورسیه تحصیلی دانشگاه توئنته

بورسیه تحصیلی دانشگاه توئنته یک بورسیه تحصیلی کارشناسی ارشد با بودجه کامل برای دانشجویان بین‌المللی است. تقریباً 50 بورسیه تحصیلی با ارزش 3000 تا 22000 یورو برای یک سال در دسترس است. با این حال، دانشجویان می‌توانند UTS اضافی برای پوشش هزینه‌های سال دوم دریافت کنند.

خلاصه بورسیه

 • سطح تحصیل: کارشناسی ارشد
 • مؤسسه(ها): دانشگاه توئنته
 • تحصیل در: هلند
 • دوره برنامه: 2 سال
 • تعداد بورسیه‌های موجود: تقریباً 50 بورسیه تحصیلی در دسترس است
 • مهلت: 01 فوریه 2022 / 01 مه 2022

رشته‌های تحصیلی مورد نظر

 • فیزیک کاربردی
 • ریاضیات کاربردی
 • مهندسی پزشکی
 • فناوری اطلاعات کسب و کار
 • مدیریت کسب و کار
 • مهندسی شیمی
 • مطالعات ارتباطات
 • مهندسی عمران و مدیریت
 • علوم کامپیوتر
 • مدیریت و مهندسی ساخت و ساز
 • مهندسی برق
 • علوم و فناوری آموزشی
 • سیستم‌های جاسازی شده
 • مدیریت محیط زیست و انرژی
 • مطالعات اروپایی
 • تعامل رسانه‌های انسانی
 • علوم بهداشتی
 • مهندسی طراحی صنعتی
 • علم و فناوری اینترنت
 • مهندسی صنایع و مدیریت
 • مهندسی مکانیک
 • فناوری نانو
 • روانشناسی
 • فلسفه علم، فناوری و جامعه
 • مدیریت دولتی
 • فناوری انرژی پایدار
 • سیستم‌ها و کنترل

پوشش بورسیه

بورسیه تحصیلی دانشگاه توئنته به گیرنده موارد زیر ارائه می‌دهد:

 • 3000– 22000 یورو برای یک سال.
 • در صورت یک برنامه تحصیلی دو ساله، دانشجویان می‌توانند UTS اضافی به مبلغی معادل سال اول دریافت کنند تا هزینه‌های سال دوم را پوشش دهند. با این حال، بورسیه تحصیلی تنها در طول سال دوم ادامه می‌یابد که دانشجویان الزامات فرآیند UTS را برآورده کنند.

شرایط اخذ بورسیه برای سال دوم

 • معدل 7 (از 10) در پایان ربع سوم سال اول
 • حداقل 50% از اعتبارات اروپا در پایان ربع سوم سال اول

شرایط بورسیه دانشگاه توئنته

برای واجد شرایط بودن برای بورسیه دانشگاه Twente (UTS)، باید شرایط زیر را برآورده کنید:

 • زبان مورد نیاز: شما با شرایط عمومی ‌آزمون زبان انگلیسی آیلتس آکادمیک 6.5 (یا تافل iBT 90) و 6.0 اضافی (TOEFL iBT 20) مطابقت دارید.
 • کشورهای واجد شرایط: همه کشورهای جهان
 • درخواست برای بورسیه تحصیلی UT جدا از درخواست برای ورود به یک رشته‌ی تحصیلی در دانشگاه توئنته است. صرف نظر از بودجه، ابتدا باید نامه پذیرش دریافت کنید.
 • شما (به طور موقت) در یکی از برنامه‌های واجد شرایط کارشناسی ارشد UT که از سال تحصیلی 2021/2022 (سپتامبر) شروع می‌شود، پذیرفته شده باشید. لطفا توجه داشته باشید: پس از تکمیل درخواست شما، ممکن است تا 8 هفته طول بکشد تا نتایج را دریافت کنید.
 • باید شماره دانشجویی داشته باشید.
 • شما شرایط دریافت ویزای ورود در هلند (در صورت وجود) را رعایت می‌کنید.
 • شما در حال اخذ وام تحصیلی هلندی نیستید.
 • بورسیه دانشگاه توئنته یک بورسیه برای دانشجویان ممتاز است. به طور معمول این بدان معنی است که شما باید جزو 5 تا 10 درصد دانشجویان برتر دانشگاه یا کلاستان باشید تا بتوانید برای این بورسیه درخواست دهید.

چگونه برای بورسیه دانشگاه توئنته اقدام کنیم؟

لطفا دستورالعمل‌های زیر را برای استفاده از بورسیه تحصیلی دانشگاه توئنته دنبال کنید:

 1. ابتدا باید برای برنامه کارشناسی ارشد درخواست دهید.
 2. هنگامی‌که برای برنامه کارشناسی ارشد درخواست دادید و نامه پذیرش (شرط) دریافت کردید، می‌توانید با شماره دانشجویی خود برای بورسیه درخواست دهید.

 

11. بورسیه تحصیلی هلند

دولت هلند بورسیه هلند را برای دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌دهد. این بورسیه تحصیلی برای مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در دسترس است و 5000 یورو در اختیار گیرنده قرار می‌دهد که می‌تواند برای پوشش شهریه استفاده شود.

خلاصه بورسیه

 • سطح تحصیل: کارشناسی / کارشناسی ارشد
 • مؤسسه(ها): دانشگاه‌های پژوهشی شرکت کننده و دانشگاه‌های علمی‌کاربردی مشارکت کننده
 • تحصیل در: هلند
 • دوره‌های ارائه شده: برنامه کارشناسی یا کارشناسی ارشد در رشته‌های تحصیلی واجد شرایط ارائه شده توسط موسسات شرکت کننده.
 • دوره برنامه: کمک هزینه به مدت یک سال اعطا می‌شود و فقط یک بار قابل دریافت است.
 • مهلت: 01 فوریه 2022 / 01 مه 2022

دانشگاه‌های پژوهشی شرکت کننده

در زیر یک نمای کلی از دانشگاه‌های تحقیقاتی هلند شرکت کننده در بورسیه تحصیلی هلند برای سال تحصیلی 2022-2023 آورده شده است. می‌توانید تاریخ‌های اختتامیه و رشته‌های تحصیلی این سال تحصیلی را در وب سایت موسسه‌ای که می‌خواهید برای آن درخواست دهید، پیدا کنید.

 • دانشگاه لیدن
 • دانشگاه اوترخت
 • دانشگاه گرونینگن
 • دانشگاه اراسموس روتردام
 • دانشگاه ماستریخت
 • VU آمستردام
 • دانشگاه رادبود
 • دانشگاه تیلبورگ
 • دانشگاه صنعتی دلفت
 • دانشگاه صنعتی آیندهوون
 • دانشگاه توئنته
 • دانشگاه واگنینگن
 • دانشگاه الهیات پروتستان
 • دانشگاه الهیات آپلدورن

دانشگاه‌های علمی‌کاربردی شرکت کننده

در زیر لیستی از دانشگاه‌های علوم کاربردی هلند که در بورسیه هلند برای سال تحصیلی 2022-2023 شرکت می‌کنند، آمده است.

 • دانشگاه علمی‌کاربردی Aeres
 • دانشگاه هنر آمستردام
 • موسسه هنر ArtEZ
 • دانشگاه علمی‌کاربردی بردا
 • کودارتس روتردام
 • Educatief Driestar
 • دانشگاه علمی‌کاربردی فونتیس
 • آکادمی‌Gerrit Rietveld
 • دانشگاه علوم کاربردی لاهه
 • دانشگاه علمی‌کاربردی Hanze
 • مدرسه هتل لاهه
 • آکادمی ‌سلطنتی هنر، لاهه
 • دانشگاه علوم کاربردی اینهولند
 • دانشگاه علوم کاربردی روتردام
 • دانشگاه علوم کاربردی HU اوترخت
 • دانشگاه علوم کاربردی آمستردام
 • دانشگاه علمی‌کاربردی HAN
 • دانشگاه علوم کاربردی HKU
 • دانشگاه علمی‌کاربردی HZ
 • دانشگاه علمی‌کاربردی ساکسیون
 • دانشگاه علوم کاربردی NHL Stenden
 • دانشگاه علوم کاربردی ون‌هال لارنشتاین
 • دانشگاه علمی‌کاربردی زید

پوشش بورسیه

بورسیه تحصیلی هلند این موارد را به گیرنده ارائه می‌دهد:

 • مبلغ بورسیه 5000 یورو.
 • لطفاً توجه داشته باشید که این بورسیه تحصیلی کامل نیست.

شرایط بورسیه تحصیلی هلند

 • زبان‌های مورد نیاز: انگلیسی
 • کشورهای واجد شرایط: دانشجویان بین‌المللی غیر منطقه اقتصادی اروپا
 • شما باید برای یک رشته‌ی تمام وقت در مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد در یکی از مؤسسات آموزش عالی هلندی درخواست ‌دهید.
 • ملیت شما غیر از EEA است.
 • شما شرایط خاص موسسه مورد نظر خود را برآورده می‌کنید. می‌توانید این موارد را در وب سایت موسسه پیدا کنید.
 • مدرکی از یک موسسه آموزشی در هلند ندارید.

چگونه برای بورسیه هلند اقدام کنیم؟

لطفا دستورالعمل‌های زیر را برای استفاده از بورسیه تحصیلی هلند دنبال کنید:

 1. برای بورسیه هلند اقدام کنید.
 2. می‌توانید یک لیست کلی از دانشگاه‌های تحقیقاتی هلندی و دانشگاه‌های علوم کاربردی شرکت کننده پیدا کنید.
 3. یک انگیزه نامه (حداکثر 500 کلمه) به دانشگاه بنویسید، که در آن توضیح دهید که با در نظر گرفتن دستاوردهای تحصیلی و فعالیت‌های فوق برنامه (مثلاً کار داوطلبانه)، چرا یک دانشجوی با استعداد هستید،
 4. در درخواست آنلاین خود مشخص کنید که برای بورسیه تحصیلی هلند درخواست می‌دهید و انگیزه نامه بورسیه تحصیلی خود را در جایی که مشخص شده است آپلود کنید. دانشگاه با شما تماس خواهد گرفت تا در صورت اعطای بورسیه به شما اطلاع دهد.

 

12. بورسیه تحصیلی دانشگاه لیدن

بورسیه تحصیلی عالی دانشگاه لیدن یک بورسیه تحصیلی کارشناسی ارشد برای دانشجویان بین‌المللی است. این بورسیه تحصیلی به طور متوسط ​​سالانه 15000 یورو ارائه می‌کند.

خلاصه بورسیه

 • سطح تحصیل: کارشناسی ارشد
 • موسسات: دانشگاه لیدن
 • تحصیل در: هلند

 رشته‌های تحصیلی مورد نظر

همه برنامه‌های کارشناسی ارشد در دانشکده‌های زیر:

علوم انسانی، باستان شناسی، پزشکی/LUMC، حقوق، علوم اجتماعی و رفتاری، حکومت داری و امور جهانی، علوم، Interfacultair Centrum voor Lerarenopleiding، Onderwijsontwikkeling en Naschodies, African Studies (ICLON)، موسسه بین‌المللی مطالعات آسیایی

 • دوره برنامه: حداکثر مدت تحصیل برای یک برنامه 1 ساله 12 ماه است. حداکثر مدت تحصیل برای یک برنامه 2 ساله 24 ماه است.
 • مهلت: 1 فوریه برای برنامه‌هایی که از 1 سپتامبر / 1 اکتبر برای برنامه‌هایی که از 1 فوریه شروع می‌شوند

پوشش بورسیه

بورسیه تحصیلی دانشگاه لیدن (LexS) مزایای زیر را در اختیار گیرنده قرار می‌دهد:

 • 15000 یورو از شهریه
 • 10000 یورو از شهریه
 • مجموع شهریه منهای شهریه حقوقی

شرایط بورسیه تحصیلی دانشگاه لیدن

 • زبان مورد نیاز: انگلیسی
 • کشورهای واجد شرایط: دانشجویان بین‌المللی غیر اتحادیه اروپا/ EEA
 • در تحصیلات آکادمیک قبلی، دانشجو باید به نتایج تحصیلی عالی رسیده باشد و مربوط به رشته‌ی تحصیلی باشد که می‌خواهد در آن ثبت نام کند. به عنوان مثال، دانشجو باید جزو ده درصد برتر کلاس باشد.
 • دانشجو دارای پاسپورت غیر اتحادیه اروپا/EEA باشد و واجد شرایط حمایت تحت سیستم کمک هزینه تحصیلی و وام هلندی نباشد. برای اطلاعات بیشتر لطفاً به: www.duo.nl مراجعه کنید. این در مورد کارشناسی ارشد پیشرفته صدق نمی‌کند، درخواست برای LExS برای این برنامه برای همه ملیت‌ها باز است.
 • تداوم LExS زمانی که دانشجو برنامه مدرک خود را در طول برنامه تحصیلی تغییر می‌دهد تضمین نمی‌شود. درخواست‌ها مورد به مورد بررسی می‌شود و تصمیم نهایی توسط کمیته یا کمیته‌های گزینش دانشکده اتخاذ خواهد شد. در صورتی که تغییر قبل از ثبت نام دانشجو برای برنامه تحصیلی باشد، بورسیه تحصیلی LExS لغو می‌شود و دانشجو باید مجددا برای بورسیه درخواست دهد.
 • LExS فقط برای دوره‌ای معتبر است که دانشجو در دانشگاه لیدن به عنوان دانشجوی تمام وقت در چارچوب زمانی برنامه تحصیلی ثبت نام کرده باشد.
 • LExS اعطا شده برای سال تحصیلی همانطور که در تصمیم نامه مشخص شده است را نمی‌توان به سال تحصیلی دیگر یا پذیرش بعدی در همان سال تحصیلی منتقل کرد. در صورتی که بورسیه به دانشجویی برای پذیرش در سپتامبر (یا فوریه) LExS اعطا شود و تصمیم به تعویق شرکت در برنامه تحصیلی بگیرد، LExS نیز لغو خواهد شد.
 • دانشجو مجاز به دریافت بورسیه تحصیلی کامل اضافی برای همان برنامه نیست، به جز در مورد بورسیه تحصیلی جزئی که باید از قبل به صورت کتبی تأیید شود. اگر بورسیه تحصیلی کامل دیگری مانند برنامه کمک هزینه تحصیلی هلند، ژان مونه و … اعطا شده و کدام بورسیه پذیرفته شده است، دانشجو باید به دانشگاه لیدن اطلاع دهد.
 • برای برنامه‌ای که بیش از یک سال طول می‌کشد، دانشجو باید حداقل 60 ECTS را در سال اول تحصیل به دست آورد تا بتواند حق LExS را برای سال تحصیلی بعد حفظ کند. در مواردی که در مورد تعداد استانداردهای ECTS برای پیشرفت ابهام وجود داشته باشد، نتیجه نهایی توسط کمیته انتخاب دانشگاه لیدن تعیین می‌شود.
 • یک دانشجو مجاز است برای بورسیه تحصیلی چندین درخواست در یک زمان ارائه دهد. با این حال، امکان ترکیب بورسیه‌هایی که توسط دانشگاه لیدن ارائه یا حمایت می‌شود، وجود ندارد. همچنین نمی‌توان LExS را با بورسیه‌هایی که بر اساس توافق نامه دوجانبه با موسسات آموزشی ارائه می‌شود یا هر بورسیه دیگری که ممکن است توسط دانشگاه لیدن در آینده نزدیک ارائه یا حمایت شود، ترکیب کرد.
 • دانشجو باید مقررات ویزای هلند را رعایت کند.
 • LExS به دانشجویانی اعطا نخواهد شد که در دوره دوم کارشناسی ارشد در دانشگاه لیدن پذیرفته شوند، به استثنای دانشجویانی که برای برنامه کارشناسی ارشد درخواست می‌کنند که برنامه کارشناسی ارشد قبلی یا تجربه کاری برای آن‌ها اجباری است.
 • دانشگاه لیدن باید در اسرع وقت از هرگونه تغییر در ملیت، نوع اجازه اقامت و/یا پشتیبانی احتمالی در طول سال تحصیلی مطلع شود.
 • اگر دانشجو پیش از موعد تحصیل را خاتمه دهد، هرگونه درخواست برای بازپرداخت شهریه به دانشگاه لیدن برای سال تحصیلی مربوطه ارسال خواهد شد. دانشجو باید فرم ثبت نام را به دانشگاه لیدن ارسال کند.
 • در طول تحصیل در دانشگاه لیدن، دانشجو در فعالیت‌هایی برای ترویج LExS مشارکت فعال خواهد داشت.
 • دانشجو باید با پر کردن «فرم پذیرش LExS» بورسیه تحصیلی لیدن را بپذیرد.

چگونه می‌توان برای بورسیه تحصیلی دانشگاه لیدن درخواست داد؟

لطفا دستورالعمل‌های زیر را برای استفاده از این بورسیه تحصیلی عالی دانشگاه لیدن دنبال کنید:

 • برای پذیرش در برنامه کارشناسی ارشد در دانشگاه لیدن به صورت آنلاین درخواست دهید و در صورت وجود هزینه درخواست را بپردازید.
 • در بخش درخواست آنلاین خود، نشان دهید که می‌خواهید برای LExS درخواست دهید.
 • انگیزه نامه LExS خود را طبق دستورالعمل درخواست آنلاین خود آپلود کنید. انگیزه نامه باید حداکثر 500 کلمه باشد و در آن توضیح می‌دهید که چرا می‌خواهید بورسیه بگیرید.
 • درخواست آنلاین خود را که حاوی درخواست LExS شماست، قبل از پایان مهلت درخواست LExS ارسال کنید.

 

13. بورسیه تحصیلی MEL Scholarship Trust Fund

بورسیه تحصیلی MEL Scholarship Trust Fund برای دانشجویان بین‌المللی نیازمند که می‌خواهند در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در هلند تحصیل کنند، در دسترس است. این بورسیه 10 تا 20 درصد کاهش شهریه را پوشش می‌دهد.

خلاصه بورسیه

 • سطح تحصیل: کارشناسی، کارشناسی ارشد
 • موسسه(ها): صندوق امانی بورسیه MEL
 • تحصیل در: هلند
 • رشته‌های تحصیلی مورد نظر: مدیریت و مدیریت بازرگانی، حمل و نقل و ارتباطات
 • دوره برنامه: 1 سال تحصیلی. بورسیه تحصیلی سالانه در دسترس است
 • آخرین مهلت: 01 ژوئن 2022

پوشش بورسیه

صندوق امانی بورسیه MEL مزایای زیر را در اختیار گیرنده قرار می‌دهد:

 • این بورسیه معافیت جزئی از شهریه بین 10 تا 20 درصد شهریه را پوشش می‌دهد.

شرایط بورسیه تحصیلی MEL Scholarship Trust Fund

 • زبان‌های مورد نیاز: انگلیسی
 • کشورهای واجد شرایط: همه کشورهای جهان
 • داوطلبان باید واجد شرایط پذیرش در برنامه MEL باشند، بنابراین باید قبل از ارسال درخواست بورسیه تحصیلی STF، درخواست خود را برای برنامه MEL ارسال کنند.
 • برنده باید در همان سال تحصیلی درخواست به MEL بپیوندد و بورسیه تحصیلی نمی‌تواند به سال بعدی منتقل شود.
 • سایر هزینه‌ها از قبیل باقیمانده شهریه، مسکن، مسافرت، بیمه و … به عهده داوطلب است.
 • باید آزمون زبان انگلیسی را پشت سر گذاشته باشید. آیلتس و تافل معمولا پذیرفته می‌شوند، اما موسسات ممکن است آزمون‌های دیگری مانند انگلیسی کمبریج را نیز بپذیرند.

الزامات مقاله

 1. مقاله باید حداقل 3000 کلمه و حداکثر 4000 کلمه شامل جداول، شکل‌ها و کتابنامه داشته باشد. از طریق مقاله، متقاضی باید بتواند پتانسیل علمی‌ و مهارت‌های نوشتاری خوب خود را نشان دهد.
 2. مقاله باید از طریق ایمیل ارسال شود

چگونه می‌توان برای بورسیه تحصیلی MEL Scholarship Trust Fund درخواست داد؟

 1. داوطلبان باید قبل از ارسال مقاله بورسیه تحصیلی STF، درخواست خود را برای برنامه MEL ارسال کنند.
 2. مقاله خود را بنویسید. مقاله باید حداقل 3000 کلمه و حداکثر 4000 کلمه شامل جداول، شکل‌ها و کتابشناسی باشد. مورد دوم فقط باید شامل آثار ذکر شده در متن باشد. شواهد دال بر سرقت ادبی به طور خودکار مقاله را رد صلاحیت می‌کند. از طریق مقاله، متقاضی باید بتواند پتانسیل علمی ‌و مهارت‌های نوشتاری خوب خود را نشان دهد.

 

14. بورسیه تحصیلی ISS برای دانشجویان ممتاز

بورسیه تحصیلی ISS برای دانشجویان بین‌المللی از سراسر جهان که علاقه مند به ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه اراسموس روتردام هستند، در دسترس است. بورسیه تحصیلی ISS برای دانشجویان ممتاز 40 درصد از شهریه را پوشش می‌دهد.

خلاصه بورسیه

 • سطح تحصیل: کارشناسی ارشد
 • موسسات: دانشگاه اراسموس روتردام
 • تحصیل در: هلند
 • رشته‌های تحصیلی مورد نظر: کارشناسی ارشد هنر در مطالعات توسعه.
 • دوره برنامه: 16 ماه
 • آخرین مهلت: 15 ژوئن 2022

پوشش بورسیه

بورسیه تحصیلی ISS برای دانشجویان ممتاز 40 درصد از شهریه را پوشش می‌دهد.

شرایط بورسیه تحصیلی ISS برای دانشجویان ممتاز

 • زبان مورد نیاز: انگلیسی
 • کشورهای واجد شرایط: همه‌ی کشورهای جهان
 • شما مایل به ثبت نام در کارشناسی ارشد هنر در مطالعات توسعه در ISS هستید.
 • شما یک نامه پذیرش از ISS دارید.
 • دارای تجربه کاری مرتبط، مدرک تحصیلی در یکی از علوم اجتماعی (کلاس دوم یا اول) و انگیزه قوی برای تحصیل در ISS دارید.
 • شما به تازگی فارغ‌التحصیل شده‌اید با مدرک درجه یک در یکی از علوم اجتماعی و انگیزه قوی برای تحصیل در ISS. دارید.

چگونه می‌توان برای بورسیه تحصیلی ISS درخواست داد؟

لطفاً دستورالعمل‌های برنامه زیر را برای درخواست صندوق بورسیه تحصیلی ISS دنبال کنید:

 1. درخواست خود را به دفتر دانشجویی ISS ایمیل کنید (studentoffice@iss.nl)
 2. به طور خلاصه توضیح دهید که چرا کاهش شهریه فرصت شما را برای تحصیل در ISS افزایش می‌دهد:
 • انگیزه‌نامه (یک صفحه) – توضیح دلیل اینکه شما باید ذینفع این صندوق باشید.
 • اطلاعات مالی دقیق (شامل صورت‌حساب‌های بانکی) برای اثبات توانایی شما در حمایت از خود برای هزینه‌های باقی‌مانده، هزینه‌های زندگی و بیمه سلامت.

تبصره: تصمیمات مربوط به تخصیص بورسیه تحصیلی به صورت مستمر اتخاذ می‌شود. دانشجویانی که برای بورسیه تحصیلی انتخاب می‌شوند توسط دفتر دانشجویی اطلاع رسانی خواهند شد.

سوالات متداول

در این بخش قصد داریم به برخی از رایج‌ترین سوالاتی که در زمینه بورسیه تحصیلی هلند وجود دارند پاسخ دهیم.

آیا امکان اخذ بورسیه تحصیلی هلند برای تمامی دانشجویان بین‌المللی وجود دارد؟
خیر تنها آن دسته از دانشجویانی موفق خواهند شد که این بورسیه تحصیلی را دریافت کنند که توانمندی‌های علمی خود را به اثبات رسانده باشند و از طرف دیگر موفق شده باشند مدرک زبان خود را با نمره بالایی دریافت کنند. به‌طورکلی باید توجه داشت که رقابت برای دریافت بورسیه‌های تحصیلی دانشگاه‌های کشور هلند بسیار بالاست.
آیا بورسیه‌های تحصیلی هلند کل هزینه‌های تحصیلی و زندگی در این کشور را شامل می‌شوند؟
بورسیه‌های تحصیلی هلند دارای انواع مختلفی هستند که برخی از آنها تنها شامل بخشی از هزینه‌های تحصیلی و زندگی شما در این کشور هستند، برخی دیگر شامل کل هزینه‌های تحصیلی بوده؛ ولی هیچ بخشی از هزینه‌های زندگی شما را پرداخت نمی‌کنند و گروه آخر از بورسیه‌های تحصیلی این کشور نیز کل هزینه‌های تحصیلی و زندگی شما را پوشش می‌دهند.
چگونه بهترین بورسیه تحصیلی هلند را انتخاب کنیم؟
برای این کار در اولین قدم شما باید دانشگاه مدنظرتان را انتخاب کرده و سپس مشخص کنید که آیا شرایط دریافت بورسیه تحصیلی مربوطه را دارید یا خیر؟ در ادامه می‌توانید با بررسی شرایط و نیازهای خود بهترین گزینه را انتخاب کنید.

سخن پایانی

بورسیه تحصیلی هلند یکی از بهترین راهکارهایی است که به شما کمک می‌کند تا بتوانید هزینه‌های تحصیلی و زندگی خود در کشور هلند را تا حد زیادی کاهش دهید. ما در این مطلب تمام بورسیه‌های تحصیلی موجود برای سال تحصیلی پیش رو در هلند را معرفی کردیم. پس اگر قصد دارید با بورسیه تحصیلی هلند در یکی از دانشگاه‌های معتبر این کشور درس بخوانید و از پرداخت شهریه معاف شوید، با توجه به شرایط گفته شده در این مقاله، تصمیم بگیرید.

اخذ این بورسیه تحصیلی دارای مزایای زیادی است و در کنار آن شرایط خاصی نیز دارد. در صورتی که شما هم علاقه‌مند هستید تا این بورسیه تحصیلی را دریافت کنید و برای این کار به دنبال دریافت خدمات مشاوره تخصصی و حرفه‌ای هستید به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما از خدمات دفتر مهاجرتی صباویزا نیز در این زمینه استفاده کنید. خدمات مشاوره این دفتر مهاجرتی با بالاترین سطح کیفیت و مناسب‌ترین هزینه ممکن در اختیار شما قرار می‌گیرد.

همچنین شما می‌توانید با تماس با ما، موسسه مهاجرتی صبا ویزا، تمام سوالاتتان در زمینه‌ی تحصیل در هلند را مطرح کنید یا برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های هلند و اخذ بورسیه تحصیلی هلند، اقدامات را به صبا ویزا واگذار کنید. ما با سال‌ها تجربه در زمینه‌ اخذ پذیرش برای دانشجویان مایل به تحصیل در اتحادیه اروپا، و به کمک تیم حرفه‌ای و متخصص خود می‌توانیم به شما در این مسیر کمک کنیم و در تمام مراحل، کنارتان باشیم.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[امتیاز: 1 میانگین: 5]

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

برای مشاوره رایگان کلیک کنید